 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2010 11:52 | Kwilman (2 punktów) | Kuria | Co to jest kuria metropolitalna? czym się rózni od kurii diecezjalnej? do której z tych kurii wysyła się akt apostazji?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Madame de Montsegur (1910 punktów) | Odp: kuria | > Co to jest kuria metropolitalna? czym się rózni od kurii diecezjalnej? do której z tych kurii> wysyła się akt apostazji?Kuria to siedziba loklnych władz kościelnych. Metropolitalna jest nadrzędna nad zwykłą, diecezjalną. To po prostu terenowe organy władzy KRK. Jeśli koniecznie chcesz zadeklarować pisemnie apostazję, to powinien wystarczyć biskup diecezji odpowiedniej do Twojego miejsca zamieszkania. Tylko co właściwie chcesz przez to osiągnąć ? Ja nie deklarowałam apostazji, po prostu to olewam. Nie chodzę do kościoła, mówię, co myślę, a jak ksiądz przychodzi po kolędzie do mojego męża i córki, to też z nim chwilę wesoło pogadam ( ale o kopercie może zapomnieć  ).
|
|
 | 6 na 6 | Adamiak (36436 punktów) | > Tylko co właściwie chcesz przez to osiągnąć ? Ja nie deklarowałam apostazji, po prostu to olewam. Niewykluczone, że Kwilman ma zupełnie inny gust.
|
|
 | 3 na 3 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >>Co to jest kuria metropolitalna? czym się rózni od kurii diecezjalnej? do której z tych kurii >>wysyła się akt apostazji? >Kuria to siedziba loklnych władz kościelnych. Metropolitalna jest nadrzędna nad zwykłą, diecezjalną. To po prostu terenowe organy władzy KRK. Jeśli koniecznie chcesz zadeklarować pisemnie apostazję, to powinien wystarczyć biskup diecezji odpowiedniej do Twojego miejsca zamieszkania. Tylko co właściwie chcesz przez to osiągnąć ?
Prawdopodobnie to co większość apostatów - KK to jest wielka instytucja z wielką bazą danych osobowych. Apostazja przynajmniej formalnie odbiera KK prawo do moich danych. Prawo które bez mojej wiedzy i zgody dali KK moi rodzice. Bez formalnego wystąpienia tych, którzy się z KK nie identyfikują, hierarchowie mogą bezkarnie pleść o 95% katolików w Polsce. Tyle maja na stanie. Ciebie też w to wliczają, kiedy przekonują, że Kościół reprezentuje społeczeństwo w sprawie: aborcji, antykoncepcji, in-vitro, religii w szkłach itp itd (można ciągnąć w nieskończoność).
Poza tym niektórzy lubią być członkami tylko tych klubów, do których akces złożyli sami. To takie niepojęte?
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
|
|
|  | 1 na 1 | Madman (7811 punktów) | > Poza tym niektórzy lubią być członkami tylko tych klubów, do których akces złożyli sami."Nigdy nie chciałbym należeć do klubu, który miałby za członka kogoś takiego jak ja." W. Allen
|
|
 | 2 na 2 | Sławek Dutkiewicz (1713 punktów) | > Jeśli koniecznie chcesz zadeklarować pisemnie apostazję, to powinien wystarczyć biskup diecezji odpowiedniej do >Twojego miejsca zamieszkania.Po pierwsze dobrze by było nie zniechęcać potencjalnych apostatów, a po drugie jeśli nie zna się obowiązujących procedur, to lepiej nie wprowadzać ludzi w błąd. > Tylko co właściwie chcesz przez to osiągnąć ?Może po prostu chce być uczciwy wobec samego siebie? Jednym wystarczy separacja, a drudzy potrzebują formalnego rozwodu! > Ja nie deklarowałam apostazji, po prostu to olewam.Twoj wybór! Jednak są też tacy, którym nie odpowiada, że KK na ich konto [bo 95,6% Polaków jest formalnie katolikami!] doi państwo na grube miliardy i włazi z butami w ich życie wpływając na ustawodawstwo. > Nie chodzę do kościoła, mówię, co myślę, a jak ksiądz przychodzi po kolędzie do mojego męża i córki, to też z nim >chwilę wesoło pogadamCo nie zmienia faktu, że formalnie jesteś członkinią wspólnoty wiernych KK i dzięki takiej postawie milionów "niewierzących-należących" [ateiści] niedowierzających [agnostycy] i wierzących inaczej [konwertyci] Kościół w Polsce może robić co mu sie żywnie podoba. > ( ale o kopercie może zapomnieć ).Gratuluję... samozadowolenia! Ta "koperta" to ok. 6 miliardów złotych rocznie na które również się składasz w postaci podatków zasilających budżet państwa. Powodem tej hojności jest niestety fakt, iż formalnie 95,6% społeczeństwa jest członkami KK. Komu to nie przeszkadza niech sobie będzie członkiem KK i nadal po prostu... olewa! Mnie to członkostwo uwiera i dlatego jestem w drodze do... apostazji!
Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
|
|
3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | >Co to jest kuria metropolitalna? czym się rózni od kurii diecezjalnej? do której z tych kurii >wysyła się akt apostazji? A to nie wystarczy złożyć aktu u proboszcza w parafii i niech on się dalej martwi, co z tym zrobić?
|
|
 | | Kwilman (2 punktów) | >>Co to jest kuria metropolitalna? czym się rózni od kurii diecezjalnej? do której z tych kurii >>wysyła się akt apostazji? >A to nie wystarczy złożyć aktu u proboszcza w parafii i niech on się dalej martwi, co z tym zrobić? >
na akcie apostazji trzeba napisać kto otrzymuje dokument. na szablonie mam "kuria metropolitalna" i miejsce do wpisania; zupełnie się nie orientuję w tym temacie a google ani wikipedia nie wiedzą jak to działa.
|
|
|  | 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | |
|
|  | 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Obejrzyj tę mapę. To podział na diecezje; czarnymi kropkami są zaznaczone metropolie.
|
|
 | | Vancalar (1804 punktów) |
Cytat:>A to nie wystarczy złożyć aktu u proboszcza w parafii i niech on się dalej martwi, co z tym zrobić? Oj dziewczyno, żeby to było takie proste...  Spirala problemów się rozkręca, kiedy tylko spróbujesz  Pozdrawiam
Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię. Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej. Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję.
|
|
|  | 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | "Nie ma takiej rury na świecie, której nie można odetkać"  Czasem proboszczowie robią trudności, ale cóż jest trudnego dla chcącego? Wielu ludzi już dokonało aktu apostazji i jakoś im się udało. Następnym też się uda.
|
|
3 na 3 | Sławek Dutkiewicz (1713 punktów) | > Co to jest kuria metropolitalna? czym się rózni od kurii diecezjalnej? do której z tych kurii> wysyła się akt apostazji?Akt apostazji [w załączeniu odpis aktu chrztu!] składasz proboszczowi w parafii miejsca swojego zamieszkania osobiście w obecności dwóch pełnoletnich świadków. I... już! Proboszcz wysyła kwity do Kurii, ta wpisuje Cię do Księgi Apostatów i poleca proboszczowi dokonanie wpisu o Twojej apostazji w księgach parafialnych. Na pamiątkę rozwodu możesz poprosić o pisemne potwierdzenie [adnotacja o wystąpieniu z KK na odpisie aktu chrztu]. Wszystkie aktualne informacje na temat apostazji znajdziesz tu: www.apostazja.pl/ lub www.apostazja.info/W razie czego pytaj fachowców na forum: forum.apostazja.pl/Powodzenia!
Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
|
|
| placownik (17853 punktów) | Odp: Kuria |
> Co to jest kuria metropolitalna? czym się rózni od kurii diecezjalnej? do której z tych kurii wysyła się akt apostazji? www.apostazja.pl Tutaj znajdziesz wszelkie interesujące Cię informacje. Jeśli nie, to tutaj masz adres mailowy: lp.ajzatsopa@tkatnok Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
5 na 5 | Kowalska (14008 punktów) | >Co to jest kuria metropolitalna? czym się rózni od kurii diecezjalnej? do której z tych kurii >wysyła się akt apostazji?
Nie wysyłaj żadnego aktu żadnej apostazji! Ich trzeba z innej mańki. Zostań gdzie jesteś, albowiem powiadam Ci, że nic tak nie boli Twojego proboszcza jak to, że ma Cię w papierach, a na msze nie chodzisz i na tacę nie dajesz.
Edit:
Przepraszam, bym zapomniała. Pytasz przecież jeszcze co to jest kuria.
Kuria to taki biurowiec, najczęściej w bardzo drogiej dzielnicy i w zabytkowym budynku. Jest to połączenie ZUS, KRUS, urzędu stanu cywilnego, urzędu miejskiego i poradni z mega przepychem. Co do urzędników, to niczym się nie różnią od tych z instytucji, które wymieniłam.
|
|
 | 2 na 2 | Madame de Montsegur (1910 punktów) | >Kuria to taki biurowiec, najczęściej w bardzo drogiej dzielnicy i w zabytkowym budynku. Jest to połączenie ZUS, KRUS, urzędu stanu cywilnego, urzędu miejskiego i poradni z mega przepychem. Co do urzędników, to niczym się nie różnią od tych z instytucji, które wymieniłam.
Nie zgadzam się. Różnią się , i to zasadniczo. Znacznie trudniej coś z nimi załatwić i znacznie drożej to kosztuje.
|
|
|  | 3 na 3 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > >Kuria to taki biurowiec, najczęściej w bardzo drogiej dzielnicy i w zabytkowym budynku. Jest to połączenie ZUS, KRUS, urzędu stanu cywilnego, urzędu miejskiego i poradni z mega przepychem. Co do urzędników, to niczym się nie różnią od tych z instytucji, które wymieniłam.> Nie zgadzam się. Różnią się , i to zasadniczo. Znacznie trudniej coś z nimi załatwić i znacznie drożej to kosztuje.I nie ma czytelnych procedur na które się możesz powołać. To ja już wolę z US gadać. 
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|