Racjonalista - Strona głównaDo treści
W poszukiwaniu nowego uzusa...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
16-12-2014 20:32starog (359 punktów)W poszukiwaniu nowego uzusa...
Ocena 3 na 3
Za uzusem chrystusa (lub jak kto woli Chrystusa) i za biblią tysiąclecia[...]
"(13) Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?
(14) A oni odpowiedzieli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków.
(15) Jezus zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie?
(16) Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego.


Zakładając, że przekład jest rzetelny, a gremium w pełnym składzie, dojść można do wniosku, że wystarczy 12 głosów aby zostać Mesjaszem.
(mesjasz, christos, chrystus, namaszczony, pomazany, pomazaniec, wybraniec... etc.)

Zapytuję tedy Ja Was, czy mogę liczyć na głosy 12 sprawiedliwych, którzy uznają mnie...lub przyznają mi zaszczytny tytuł ... Starog-Chrystus-Amen
(zamiast "Amen" może być "Howgh").

Wątek zainspirowany wypowiedzią użytkownika finerbijk.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

szarley (54912 punktów)
>Zapytuję tedy Ja Was, czy mogę liczyć na głosy 12 sprawiedliwych, którzy uznają mnie...lub przyznają
>mi zaszczytny tytuł ... Starog-Chrystus-Amen.
>(zamiast "Amen" może być "Howgh").

No to jestem pierwszy
(30 srebrników piechotą nie chodzi )
16-12-2014 20:50 
 Ocena 2 na 2
starog (359 punktów)
>>Zapytuję tedy Ja Was, czy mogę liczyć na głosy 12 sprawiedliwych, którzy uznają mnie...lub przyznają
>>mi zaszczytny tytuł ... Starog-Chrystus-Amen.
>>(zamiast "Amen" może być "Howgh").
>No to jestem pierwszy
>(30 srebrników piechotą nie chodzi )

Hola Hola ... mocium panie.
Tytuł chrystusa przyznawali bezpłatnie.
16-12-2014 22:30 
 Ocena 3 na 3
DyktaFon (9281 punktów)
>>>Zapytuję tedy Ja Was, czy mogę liczyć na głosy 12 sprawiedliwych, którzy uznają mnie...lub przyznają
>>>mi zaszczytny tytuł ... Starog-Chrystus-Amen.
>>>(zamiast "Amen" może być "Howgh").
>>No to jestem pierwszy
>>(30 srebrników piechotą nie chodzi )
>Hola Hola ... mocium panie.
>Tytuł chrystusa przyznawali bezpłatnie.
>
Ale czasy się zmieniły... mądrzejemy... Nawet posłowie za frico nie będą pracować i jakieś drobne za delegację sobie załatwiają...

A poza tym, to skąd wiadomo, że przyznawali bezpłatnie? ...tylko nikogo za rękę nie złapali, a przynajmniej tego nie napisali nigdzie.
starog (359 punktów)

>Ale czasy się zmieniły... mądrzejemy... Nawet posłowie za frico nie będą pracować i jakieś drobne za delegację sobie załatwiają...

Ehh, no to zonk albowiem ... jam ubogi.
17-12-2014 10:56 
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52272 punktów)

>>>>(30 srebrników piechotą nie chodzi )
>Hola Hola ... mocium panie.
>Tytuł Chrystusa przyznawali bezpłatnie.
Dlatego tak wielu w tą bajkę powątpiewa.

@@@
.
Brzostowski (7067 punktów)
>Zapytuję tedy Ja Was, czy mogę liczyć na głosy 12 sprawiedliwych, którzy uznają mnie...lub przyznają
>mi zaszczytny tytuł ... Starog-Chrystus-Amen(zamiast "Amen" może być "Howgh").
Przyznaję Ci tytuł baby jagi. Może być?

Ignoruję Bogusławskiego i rafała73
17-12-2014 10:51 
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52272 punktów)
.
>Przyznaję Ci tytuł baby jagi. Może być?
Raczej nie bardzo. Jeżeli już to tytuł Baby Jagi!
www.racjon(*).php/s,612740/z,0/d,47#w625662

@@@
______________________________

>Ignoruję Bogusławskiego...
Czyli uzurpuje Pan sobie tu tytuł Ignoranta!
.
17-12-2014 11:47 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)
>.
>>Przyznaję Ci tytuł baby jagi. Może być?
>Raczej nie bardzo. Jeżeli już to tytuł Baby Jagi!
>www.racjon(*).php/s,612740/z,0/d,47#w625662
>@@@

Babą Jagą to może być każdy (albo raczej każda ), natomiast baba jaga to tytuł nobilitujący i przyznawany tylko wyjątkowo, za specjalne zasługi. Ja bym nie odmawiał... ale mi nikt nie chce tego przyznać
Duch Prawdy (14787 punktów)
>wystarczy 12 głosów aby zostać Mesjaszem.
tak zostaje się fałszywym mesjaszem

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
17-12-2014 12:51 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)

>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


Jakby tak rozłożyć to zdanie na składniki... to zostałaby pewnie jedynie składnia i gramatyka, bo treści chyba w tym nie ma?
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Jakby tak rozłożyć to zdanie na składniki... to zostałaby pewnie jedynie składnia i gramatyka, bo treści chyba w tym nie ma ?
Istotne składniki Twojej wypowiedzi wytłuściłem.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
17-12-2014 13:12 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>Jakby tak rozłożyć to zdanie na składniki... to zostałaby pewnie jedynie składnia i gramatyka, bo treści chyba w tym nie ma ?Istotne składniki Twojej wypowiedzi wytłuściłem.

Może treść jest, tylko ja jej nie dostrzegam. Dlatego to "chyba"... ale nie będę się kłócił i mogę to słowo usunąć
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Istotne składniki Twojej wypowiedzi wytłuściłem.
>Może treść jest, tylko ja jej nie dostrzegam.
Może kiedyś dostrzeżesz.
>Dlatego to "chyba"... ale nie będę się kłócił i mogę to słowo usunąć
Pewnie.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
17-12-2014 15:44 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>wystarczy 12 głosów aby zostać Mesjaszem.
>tak zostaje się fałszywym mesjaszem

Kto głosuje na Ducha Prawdy?
Masz ode mnie pierwszy głos. Potrzebne jeszcze 12 bo startowałeś na minusie.

Troll level master.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>wystarczy 12 głosów aby zostać Mesjaszem.
>>tak zostaje się fałszywym mesjaszem
>Kto głosuje na Ducha Prawdy?
Prawdziwi Mesjasze to ludzie namaszczeni przez Boga, nie przez ludzi.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
17-12-2014 16:27 
 Ocena 1 na 1
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
>>>>wystarczy 12 głosów aby zostać Mesjaszem.
>>>tak zostaje się fałszywym mesjaszem
>>Kto głosuje na Ducha Prawdy?
>Prawdziwi Mesjasze to ludzie namaszczeni przez Boga, nie przez ludzi.

A jak to namaszczenie wyglada (sama ceremonia) i jak to namaszczenie odroznic od zwyklego oszustwa lub choroby?
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>>>wystarczy 12 głosów aby zostać Mesjaszem.
>>>>tak zostaje się fałszywym mesjaszem
>>>Kto głosuje na Ducha Prawdy?
>>Prawdziwi Mesjasze to ludzie namaszczeni przez Boga, nie przez ludzi.
>A jak to namaszczenie wyglada (sama ceremonia)
(to nie ceremonia) Umysł człowieka się Przebudza, Oświeca - tutaj są strony, które pomogą Ci to zrozumieć:
pl.wikipedia.org/wiki/Iluminacja_(filozofia)
pl.wikipedia.org/wiki/Bodhisattwa
>i jak to namaszczenie odroznic od zwyklego oszustwa lub choroby?
Słuchać co ten człowiek mówi i patrzeć co robi.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
17-12-2014 17:07 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>>wystarczy 12 głosów aby zostać Mesjaszem.
>>>tak zostaje się fałszywym mesjaszem
>>Kto głosuje na Ducha Prawdy?
>Prawdziwi Mesjasze to ludzie namaszczeni przez Boga, nie przez ludzi.

Ale zgodnie z Twoją "logiką" przy 12 głosach zostaje się fałszywym mesjaszem.
A wtedy nie można być Duchem Prawdy.

he he rozwiązanie przyszło samo od Ciebie....thnx
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> wystarczy 12 głosów aby zostać Mesjaszem.
> Zapytuję tedy Ja Was, czy mogę liczyć na głosy 12 sprawiedliwych,
> którzy uznają mnie...lub przyznają mi zaszczytny tytuł ...

Biorę Twój wpis śmiertelnie poważnie:
Trzeba by zadać sobie trud i poszukać będących w potrzebie znalezienia sobie mesjasza, względnie zamiany dotychczasowego na nowego.
A takich osób w społeczeństwach wbrew pozorom jest sporo, przykład pierwszy z brzegu:
demotywato(*)eks-to-podstawa-a-zycie-zabawa

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
self (105 punktów)
>Za uzusem chrystusa (lub jak kto woli Chrystusa) i za biblią tysiąclecia[...]
>"(13) Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: Za kogo ludzie
>uważają Syna Człowieczego?
>(14) A oni odpowiedzieli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza
>albo za jednego z proroków.
>(15) Jezus zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie?
>(16) Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego.
Zakładając, że przekład jest rzetelny, a gremium w pełnym składzie, dojść można do wniosku, że
>wystarczy 12 głosów aby zostać Mesjaszem.
>(mesjasz, christos, chrystus, namaszczony, pomazany, pomazaniec, wybraniec... etc.)
>Zapytuję tedy Ja Was, czy mogę liczyć na głosy 12 sprawiedliwych, którzy uznają mnie...lub przyznają
>mi zaszczytny tytuł ... Starog-Chrystus-Amen(zamiast "Amen" może być "Howgh").
>Wątek zainspirowany wypowiedzią użytkownika finerbijk.

Niech zgadnę: katalizatorem utworzenia wpisu była wszechogarniająca ze wszystkich sześciu stron świata nuda, tak?
Niemniej żeby nie było że nie w temacie: Mesjaszu mój kochany Pokłon me nędzne kolana z radością Ci oddają, padając nań na twardą posadzkę krzyczę Howgh ułahaha ssss oj...
Ps nie zawsze bywam sprawiedliwy, więc może być ciężko... z drugiej strony PKW i tak się nie dopatrzy
17-12-2014 20:11 
 Ocena 3 na 3
starog (359 punktów)

>Niech zgadnę: katalizatorem utworzenia wpisu była wszechogarniająca ze wszystkich sześciu stron świata nuda, tak?

Zaprawdę powiadam Ci (i Wam), że to nie z nudy. Ot takie dziecięce niespełnione marzenie.
Przedszkolni rówieśnicy chcieli zostawać strażakami, żołnierzami, milicjantami... a ja chciałem zostać chrystusem.
Niestety marzenie zduszono uświadamiając, iż chrystus jest tylko jeden.
O marzeniu z czasem zapomniałem. Edukacja, grzeszny żywot imprezowicza, założenie rodziny, kariera zawodowa, ot życie. Los jednak chciał, że trafiłem na serwis racjonalista.pl, a w nim na niemal legendarne już polemiki Agnosiewicza z Lewandowskim. Mając stały dostęp do takich lektur ... nie sposób się nudzić.
Zwłaszcza jedno z opracowań Lewandowskiego jest wyjątkowo ciekawe. www.apolog(*)za-o-jezusie-zostao-sfaszowane
Wywodzi w nim, że jednak było wielu chrystusów (mesjaszy). Dziecięce marzenie odżyło i tak powstał ten wątek.
Prawdę mówiąc liczyłem przynajmniej na jeden głos. Ponoć niejaki Akiba ben Josef nadał tytuł mesjasza niejakiemu
Bar-Kochbie. A więc... można. Zwłaszcza, że od prawie dwóch tysiącleci jest wakat.
W ostateczności dokonam samopomazania i po kłopocie. Nie będę się prosił.
.
17-12-2014 21:40 
 0 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>www.apolog(*)za-o-jezusie-zostao-sfaszowane
Bez znaczenia jest, czy sfałszowane, czy nie. Flawiusz urodził się w 37 roku n e, a bohater Ewangelii "umiera" około 30 - 33 roku n e ... Co to oznacza? Że nie ma ani jednej notatki o "Jezusie", która byłaby sporządzona podczas jego rzekomego życia. Czy możliwe jest, że nikt nie sporządza żadnej notatki o człowieku podczas jego życia, gdy ten robi TAKIE RZECZY! - chodzi po wodzie, karmi 5 tysięcy ludzi 2 rybami, zamienia wodę w wino, wskrzesza zmarłych, uzdrawia ślepych i paralityków itd. itd...... Niemożliwe! Wniosek - "Jezus" Chrystus jest postacią wymyśloną, religijnym bohaterem literackim zbudowanym na wcześniejszych podobnych "bogach" - Ozyrys, Horus, Ra...
pl.wikipedia.org/wiki/Llogari_Pujol

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
17-12-2014 22:38 
 Ocena 3 na 3
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
17-12-2014 23:44 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
18-12-2014 11:13 
 Ocena 1 na 1
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Tu www.racjonalista.pl/forum.php/z,6/t,23304
masz prawdziwą kopalnię na ten i inne tematy weryfikujące.
oportunista (1711 punktów)
Aby zostać prorokiem nie potrzebujesz nikogo do pomocy, wystarczy abyś sam tak o sobie mówić zaczął, wymyśl parę ładnie brzmiących sloganów. Musisz posiadać dar przekonywania innych. Determinacja i zacięcie do postawionego sobie celu, przysporzy ci wyznawców. Nie musisz niczego wymyślać sam, pójdź drogą sprawdzoną przez licznie zamieszkujących naszą planetę nawiedzonych. Nie gwarantuje sukcesu, ale przygoda może być ciekawa. Pamiętaj jednak o zachowaniu dystansu do tego co będziesz wyprawiał, w przeciwnym wypadku będziesz gotów uwierzyć sam w siebie, no i w konsekwencji zakończyć karierę proroka marnie.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Aby zostać prorokiem nie potrzebujesz nikogo do pomocy
Mylisz pojęcia, starog nie chce zostać prorokiem, lecz mesjaszem.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365