Racjonalista - Strona głównaDo treści
Opinia o Islam od niewierny.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
27-07-2015 17:18Ibrahim_Usmam_ibn_Ummanakwe (-4 punktów)
(zablokowany)
Opinia o Islam od niewierny.
Ocena 1 na 1
Demografia i przyszłość religii w Europa to jest Islam to jest fakt.

Jaki jest obraz Islam w oczach ateista, racjonalista. chrześcijanin i inny niewierny?

Przedstawię każdy światopogląd w perspektywie Islam.

Chciałbym czegoś nauczyć od światopogląd niewierny. To jest ciekawe nowa kultura.

(jutro odpowiem Mashallah)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Willmaster (423 punktów)
Przecież ty też jesteś niewierny, hipokryta.

Po śmierci jest to co ma być.
27-07-2015 17:29 
 Ocena-2 na 2
Ibrahim_Usmam_ibn_Ummanakwe (-4 punktów)
(zablokowany)
>Przecież ty też jesteś niewierny, hipokryta.
القُرْآن
Google translate:

Jestem Wierny Al-Qur'ān słowa Prorok (Mashallah).

Próbujesz obrażać chrześcijaninie ja jestem miłosierny i pytam.

Jaka jest opinia o Islam u chrześcijanina?
27-07-2015 17:38 
 Ocena 2 na 2
Willmaster (423 punktów)
Gdy chcesz kogoś obrazić nazwij go albo chrześcijaninem, albo muzułmaninem. Udało ci się mnie obrazić.

Przecież nie wierzysz w Słowiańskich Bogów, więc jak możesz być wierzący ateisto?

Po śmierci jest to co ma być.
27-07-2015 17:45 
 Ocena-1 na 1
Ibrahim_Usmam_ibn_Ummanakwe (-4 punktów)
(zablokowany)
Allahu al-ahad
Nie wierzę w bożków i bałwanów chrześcijaninie.


"Ziemia i niebo, niezmierzone przestrzenie, cały świat, są Jego królestwem.

Zarówno mu są wiadome czyny, które na jaw wydajesz, jak i te, które ukrywasz w tajemnicy; wie to co mówisz głośno i to co cicho.

Nie masz Boga nad Niego. Najpiękniejsze imiona należą do Niego [ Al-Qur'ān 20:5-7]

Pan nie przebaczy bałwochwalcom. On odpuszcza podług swej woli wszystkie inne występki, lecz bałwochwalstwo jest jedną z największych zbrodni [ Al-Qur'ān, 4:48]

Gdzie jest twoja opinia o Islam?
27-07-2015 17:47 
 Ocena 5 na 5
Willmaster (423 punktów)
Nie jestem chrześcijaninem imbecylu, nie upadłem tak nisko jak ty aby czcić żydowskie demony!

Po śmierci jest to co ma być.
28-07-2015 07:55 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Gdzie jest twoja opinia o Islam?

Takie natarczywe dopytywanie się jest w Polsce niegrzeczne, nawet niekulturalne.
Typowy brak szacunku dla rozmówcy.
Uważam, że religia nie powinna przesłaniać życia, którym powinniśmy kierować my sami, nasz racjonalizm, emocje, a niekiedy los.
Islam to religia jak każda inna: mająca niesprawdzalne dogmaty i reguły regulujące życie przepisami, nakazami i zakazami, które wymyślili jej prorocy wmawiając innym, że pochodzą wprost od Boga a nie od nich.
Jednak niewątpliwie pomaga żyć razem i tworzyć wspólnotę, jak większość innych religii. Pytanie, czy hermetyczna wspólnota to najlepsza recepta na szczęście. My tutaj w Europie tak nie uważamy.
A ja chcę się dowiedzieć, jaka jest Twoja opinia o Polsce i o ludziach, których tu spotkałeś. Jeśli oczywiście masz opinię, a wierzę że tak jest.
Szkoda, że Cię zablokowano. Proszę przemyśl temat i odpowiedz, jeśli tu kiedyś jeszcze wrócisz.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
28-07-2015 10:01 
 Ocena-4 na 6
Bismillah_to_ jest_W imię Boga_Jedynego (-4 punktów)
(zablokowany)
Google translate:
Allahu al-ahad
Nie dostałem odpowiedzi na pytanie chrześcijaninie dlaczego piszesz że jestem niegrzeczny i bez kultury?
Dostałem obrazę.

>Uważam, że religia nie powinna przesłaniać życia,

Życie to jest religia bo jesteśmy sługami Allāh którego imię to jest Bóg Jedyny.
Religia to jest życie.
Ty chrześcijaninie też wierzysz w swój fałszywy sposób ale jest to wiara.

>wymyślili jej prorocy wmawiając innym, że pochodzą wprost od Boga a nie od nich

To nie jest wymyślone podałem przykłady Nauka Prawda znane od ponad jeden tysiąc lat o budowie gór, embrionie, budowie Wszechświata, Ziemi i przenikanie oceany.
TO jest wiedza odkryta współczesna. Kto jak Allāh wiedza o skomplikowane procesy w przyrodzie i kosmos.

>A ja chcę się dowiedzieć, jaka jest Twoja opinia o Polsce i o ludziach, których tu >spotkałeś.
Ja jestem z Banghāzī to jest Dawlat Lībiyā. Teraz jestem w Polsce.
Ja byłem studentem w Polsce ponieważ likwidacja uniwersytet Dawlat Lībiyā w 1973 r czasu chrześcijan.

Moja opinia o Polsce jest dobra ale jest coraz gorsza.
Bluźnierstwa cześć dla bałwanów rozwiązłość seksualna homoseksualizm.

Teraz brak tolerancja dla dysksuja.
Nikt nie pokazał błąd w moje dowody Nauka -Prawda

Kobieta nie jest mądra napisała: idź gdzieś indziej. Czy to jest powitanie dla gościa?

>czy hermetyczna wspólnota to najlepsza recepta na szczęście. My tutaj w Europie tak >nie uważamy.

Proces demografia i przyszłość dla Europa to jest Islam.
Poznajcie nauki Wielki Prorok poznajcie Al-Qur'ān teraz będzie nagroda.
Moi bracia wierzący są bardzo radykalni i nie będzie przekonanie słowem ale żelazem.
To jest najbliższe 100 lat i Europa jest Islam Religia Prawdziwa.

Moja religia bardzo dużo zło i to jest opinia cywilizacja europejska.
Dlatego ja jestem nauczyciel Islamu i myślę co jest dobre z Europa cywilizacja dla bracia wierzący Islam?
Czytam ale blokada i brak dyskusja brak tolerancja dla gościa.

Czytałem komentarz poprzednicy bracia wierzący Illahim w racjonalista.pl to nie jest wykształcony znawca Islamu.

Czy Polska to jest teraz zwyczaj to jest obrażenie dla gość?
To jest odesłanie gość? Czy to jest brak szacunek dla religia?

Polska bardzo się zmieniła jeśli to są polskie zwyczaje.
28-07-2015 10:34 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Nie dostałem odpowiedzi na pytanie chrześcijaninie dlaczego
> piszesz że jestem niegrzeczny i bez kultury?

Czy Islam uczy cierpliwości? Dlatego, że Twoje natarczywe dopytywanie się jest w Polsce uznawane za niegrzeczne. Jesteś natarczywy. To brak szacunku dla rozmówcy.
Poczekaj, może ten ktoś nie miał czasu? Bądź cierpliwy. Czy Islam uczy cierpliwości?

>Dostałem obrazę.

Bynajmniej. To żadna obraza.

>>Uważam, że religia nie powinna przesłaniać życia,
>Życie to jest religia bo jesteśmy sługami Allāh którego
> imię to jest Bóg Jedyny.

Życie to nie religia. To życie.

>Religia to jest życie.

Religia to religia, a życie to życie jedno nie jest drugim.
U nas w Polsce panuje rozdział. Ty pytasz - ja odpowiadam.

>Ty chrześcijaninie też wierzysz w swój fałszywy sposób ale jest to wiara.

Znów brak kultury. Ostrzegam, przestanę z Tobą rozmawiać, jeśli będziesz pisał w taki sposób.

>>wymyślili jej prorocy wmawiając innym, że pochodzą wprost od Boga a nie od nich
>To nie jest wymyślone

Jest. Mylisz się.

> podałem przykłady Nauka Prawda znane od ponad jeden
> tysiąc lat o budowie gór, embrionie, budowie Wszechświata,
> Ziemi i przenikanie oceany.

Bardzo mętne te Twoje przykłady. Co kiedyś ludzie mogli wiedzieć o świecie? Zastanów się.

>TO jest wiedza odkryta współczesna.

Piszesz niemądrze.

>Moja opinia o Polsce jest dobra ale jest coraz gorsza.

Nie ulegaj złudzeniom. W Polsce żyje się od tego czasu coraz lepiej. Urodziłem się i mieszkam w Polsce od 43 lat.
Jak w czasie studiów w Polsce reagowałeś na uczące się koleżanki - Polki?

>Bluźnierstwa cześć dla bałwanów rozwiązłość seksualna homoseksualizm.

Po prostu nie rozumiesz Polaków.
Próbujesz ich oceniać wedle własnej kultury, a to jest błąd.
Gdybym ja tak robił, musiałbym napisać, że też nie lubię Arabów, którzy ograniczają prawa kobiet i marzą w sposób wyuzdany o seksualnym niebie.

>Teraz brak tolerancja dla dysksuja.
>Nikt nie pokazał błąd w moje dowody Nauka -Prawda

Nie chodzi o błąd w naukach, tylko o to jak się żyje.
Wy męczycie swoje kobiety. One nie są szcześliwe, widać to na wielu filmach kręconych u Was. Czasem uciekają. Wykorzystujecie je głównie jako pomoc domowa i ozdoba mężczyzny.

> idź gdzieś indziej. Czy to jest powitanie dla gościa?

U nas kobiety mają prawo wyprosić niekulturalnego gościa.
To normalne. Naucz się i szanuj polską kulturę, bo inaczej znów będziesz wyproszony.
A w wolnym czasie spróbuj coś poczytać o polskiej poetce Marii Konopnickiej.

>Proces demografia i przyszłość dla Europa to jest Islam.

Bez komenatrza. Nie zamierzam komentować takich niemądrych rzeczy, zgłaszam Twój wpis do moderacji. Zostaniesz wyproszony.

>Moja religia bardzo dużo zło i to jest opinia cywilizacja europejska.

Nie. Wszelkie ograniczenia narzucane ludziom mają dużo zła w sobie. Również ograniczenia narzucane przez Islam.

> Dlatego ja jestem nauczyciel Islamu i myślę co jest dobre
> z Europa cywilizacja dla bracia wierzący Islam?

Co jest dobre u Ciebie w Islamie, nie musi być dobre w Europie.
To jednak Europa stoi wyżej cywilizacyjnie od państw islamu, a nie odwrotnie.

> Czytam ale blokada i brak dyskusja brak tolerancja dla gościa.

Złamałeś regulamin i dostałeś za to odpowiednią zapłatę. Nie płacz, to nie przystoi mężczyźnie.
Gość, który jest niekulturalny i natarczywy, w Polsce jest wypraszany za drzwi.
Spotkasz się z tym jeszcze nie raz, naucz się raz na zawsze i nie narzekaj.

> Czy Polska to jest teraz zwyczaj to jest obrażenie dla gość?
> To jest odesłanie gość? Czy to jest brak szacunek dla religia?

To jest brak szacunku oraz gburowatość.
Miej szacunek dla nas, a my będziemy mieli dla Ciebie. Zdanie "Proces demografia i przyszłość dla Europa to jest Islam" bez zapoznania się z dorobkiem Europejczyków, np. choćby Marii Curie-Skłodowskiej (kobieta-Polka) to wielki brak szacunku.

>Polska bardzo się zmieniła jeśli to są polskie zwyczaje.

W Polsce jest teraz lepiej niż kiedyś, tylko Ty nie wszystko rozumiesz.
Jesteś opóźniony w rozwoju cywilizacyjnym.
My tak nie chcemy i będziemy Was wypraszać, jeśli będziecie nietolerancyjni, niekulturalni oraz nie przyjmiecie w Polsce polskich zasad. Tak jak Australijczycy już Was zaczęli wypraszać ze swojego kraju.
Dziękuję.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
28-07-2015 12:04 
 Ocena-1 na 1
Bismillah_to_ jest_W imię Boga_Jedynego (-4 punktów)
(zablokowany)
Google translate:

>Jesteś natarczywy.

Nie rozumiem co to oznacza natarczywy.

Chęć uzyskanie odpowiedzi na pytanie zamiast komentarza z treść:

"Przecież ty też jesteś niewierny, hipokryta."

W Polsce zadanie pytanie można się spotkać z obrażeniem to jest polski zwyczaj?

Polacy dużo nienawiść i wzajemnie obraza.

>Bynajmniej. To żadna obraza.

Dla kultura twojego kraju albo dla brak kultura w twoim kraju.
Teraz nie wiem.

>Życie to nie religia. To życie

Bismillah! Religia jest życiem. Dotyczy ciebie każdego dnia czy nie chcesz czy nie.
Prawo które przestrzegasz w Europa, matematyka stworzona w imię Allāh architektura i w szkole arabskie cyfry stworzone ku chwale Bóg Jedyny.
>U nas w Polsce panuje rozdział.

Ponieważ nie macie światło i droga Prorok. Ale to się zmieni.
Wystarczy przeczytać o demografia i dynamika emigracja.
Pamiętaj że u nas są ludzie którzy nie będą rozmawiać.

Dlaczego tu jestem?
"I nie ma takiego ludu, do którego nie zostałby wysłany ten, który ostrzega''

(Al-Qur'ān, 25)

Pytanie co dobrego możesz dać dla Islam i twoje dzieci.
Zastanów się.

>Znów brak kultury.

Nie widzę w swoim zachowaniu brak kultury.

>Jest. Mylisz się.

To jest opinia 43 lata człowiek (jak napisałeś)

Ponad jeden tysiąc lat Wielka Księga mówi:
"On jest Tym, który wysłał swego Posłańca z przewodnictwem i prawdziwą Religią, aby uczynić, iżby zatriumfowała ona nad wszystkimi innymi religiami. Allah jest Wystarczający jako Świadek."
(Al-Qur'ān, 48:29)

Teraz wiesz kto się myli?

"Naprawdę przybył do was Posłaniec spośród was samych; żalem napawa go to, że moglibyście napytać sobie biedy. On żarliwie pragnie waszego dobra, a wobec wiernych jest on szczególnie współczujący i litościwy."

>Bardzo mętne te Twoje przykłady. Co kiedyś lduzie mogli wiedzieć o świecie?

Nie znali świata.
Jego opis otrzymali od Posłaniec Allāh.

Wiedzę do której dotarli naukowcy tysiące lat potem z rozwojem techniki.
Budowa gór, przenikanie oceanów, embrion i jest jeszcze wiele przykładów.
Dlaczego zamykasz oczy na Nauka- Prawda w Al-Qur'ān?
Może ja się mylę podaj dowód.
Zamykanie oczu to jest tchórzostwo.

>Piszesz niemądrze

Brak dowodu.
Wiedza o geologia góry to jest 20 wiek chrześcijański czas, embrion, powstanie Wszechświat.

>Próbujesz ich oceniać wedle własnej kultury, a to jest błąd.

Dlatego że moja kultura przejmie wasza kultura.
Szukamy to co wartościowe i widzimy to co jest grzechem.
To jest nowoczesny Islam.

>Wy męczycie swoje kobiety. One nie są szcześliwe, widać to na wielu filmach >kręconych u Was. Czasem uciekają.

Dlaczego kłamiesz? Czy wszyscy Muzułmanie męczą kobiety?
W każdej kulturze są kobiety nieszczęśliwe z twojego kraju też uciekają i uprawiają brudne czyny i przemoc.

"I z Jego znaków jest to, iż On stworzył dla was żony z was samych, abyście mogli odpocząć przy nich; i ustanowił między wami miłość i miłosierdzie. Zaprawdę, w tym są znaki dla tych, którzy wiedzą! (Al-Qur'ān, 30:21)

"Ktokolwiek pełni dobre dzieła- mężczyzna czy kobieta- i jest wierzącym- tacy wejdą do Ogrodu i nie doznają niesprawiedliwości nawet na łupinkę daktyla" (Al-Qur'ān, 4:121)
W Polska jest stereotyp nieszczęśliwa kobieta w Islam.
To jest kłamstwo i były wykłady dla Polacy bez wiedzy i myślenia:

www.alisla(*)/wykladu_na_temat_,p1298309858

Jesteś ograniczony w myśleniu czy teraz to widzisz?

Napisz jak traktowano małe dziewczynki dzieci przed Islam.
Znajdziesz w internecie.
Napisz to jest znajdziesz wiedzę świadomość dla ciebie.

>Nie zamierzam komentować takich niemądrych rzeczy

Czy jesteś tchórzem że zamykasz oczy?
Napisz dlaczego się mylę rozważę spokojnie.

>Co jest dobre u Ciebie w Islamie, nie musi być dobre w Europie.

W Europie też jest dobre, Republika Francja Niemcy to widzą.
Islam to jest dla nich światło i bardzo dużo wierzy w słowa Prorok (Imię Jego Błogosławione).

>Złamałeś regulamin i dostałeś za to zapłątę.

Czy uczciwie przyznasz że tylko ja złamałem regulamin?
Czy jestem gorszym człowiekiem?

>To jest brak szacunku oraz gburowatość

Dlaczego Polska to brak szacunku? Wychowanie? Tego nie było jak studiowałem.
To był 20 wiek.

>Marii Curie-Skłodowskiej

Nie rozumiem przykładu.

>Jesteś opóźniony w rozwoju cywilizacyjnym.

Używasz arabski system matematyczny, geometria arabskie cyfry system 10 kamera pierwsze szczepionki wał z korbą pióro do pisania setki wynalazki które powstały ku chwale Boga Jedynego i z jego inspiracji.
Używasz benzyna od kraje arabskie bo sam nie potraficie wydobywać ropa i jesteście słabi ekonomicznie i prymitywnie w gospodarce.
Duża jest twoja pycha i ignorancja.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Jesteś natarczywy.
>Nie rozumiem co to oznacza natarczywy.

To trudno. Jesteś mądry, z pewnością możesz się sam douczyć.

>W Polsce zadanie pytanie można się spotkać z obrażeniem to jest polski zwyczaj?

Nie zadanie pytania, a natarczywe naciskanie na odpowiedź. Poganianie.
Brak Ci kultury.

>Polacy dużo nienawiść i wzajemnie obraza.
>>Bynajmniej. To żadna obraza.
>Dla kultura twojego kraju albo dla brak kultura w twoim kraju.

Nie rozumiesz Polski ani Polaków, a chcesz ich nauczać własnej religii?
Bardzo nieeleganckie i aroganckie, nie wiem czy jest coś bardziej prostackiego.

>Ponieważ nie macie światło i droga Prorok. Ale to się zmieni.

Dla nas nie ma znaczenia, co Ty piszesz, że mamy światło czy też nie mamy.
Wyprosimy Was, jak Australijczycy.

> Pytanie co dobrego możesz dać dla Islam i twoje dzieci.
> Zastanów się.

Bez komentarza. Jesteś upartym i nieprzyjemnym arogantem.
Wyprosimy Cię kolejny raz z tego forum.

>>Znów brak kultury.
>Nie widzę w swoim zachowaniu brak kultury.

Proponuję założyć jakieś okulary, lub się douczyć.

>>Jest. Mylisz się.
>To jest opinia 43 lata człowiek (jak napisałeś)
>Ponad jeden tysiąc lat Wielka Księga mówi

Nie cytuj mi tu Wielkiej Księgi, bo ona nic o Polsce, jej zwyczajach i tym, jak się u nas żyje nie mówi.

>Teraz wiesz kto się myli?

Ty i Twoja religia.

>Dlaczego zamykasz oczy na Nauka- Prawda w Al-Qur'ān?

Bo mamy swoją kulturę, dorobiliśmy się więcej niż Wy w swojej.
Maria Curie-Skłodowska, Einstein, Bohr, Banach. Z kim Ty chcesz arabskich uczonych równać?
Wasza religia nam niepotrzebna.

>Może ja się mylę podaj dowód.
>Zamykanie oczu to jest tchórzostwo.
>>Piszesz niemądrze
>Brak dowodu.

Sam pomyśl. Nie podam Ci wszystkiego na talerzu.

>Dlatego że moja kultura przejmie wasza kultura.

Nic z tego. Wyprosimy Was, jak Australijczycy.
Już to się dzieje.

>Szukamy to co wartościowe i widzimy to co jest grzechem.
>To jest nowoczesny Islam.

Idea grzechu to archaiczna przeszłość. Przykro mi to mówić, ale jesteś ze swoją religią reliktem przeszłej epoki. Ważne jest to, co służy życiu.

>> Wy męczycie swoje kobiety. One nie są szcześliwe, widać
>> to na wielu filmach >kręconych u Was. Czasem uciekają.
> Dlaczego kłamiesz?

Trudno Ci przyjąć prawdę. One nie mówią Wam tego, bo się Was boją, poza tym nie mają świadomości, że można żyć lepiej. Jak dziecko trzymane w ciemnej piwnicy przez lata.
To Ty jesteś zakłamany.

> Czy wszyscy Muzułmanie męczą kobiety?

Nie wszyscy. W skrócie: to Wasza religia je męczy.

>W Polska jest stereotyp nieszczęśliwa kobieta w Islam.
>To jest kłamstwo i były wykłady dla Polacy bez wiedzy i myślenia:

Przykro mi, ale to prawda.
Dlatego stoicie niżej w mechanizmie.

>Napisz dlaczego się mylę rozważę spokojnie.

Nie napiszę Ci. Jesteś inteligentny, sam pomyśl.

>>Co jest dobre u Ciebie w Islamie, nie musi być dobre w Europie.
>W Europie też jest dobre, Republika Francja Niemcy to widzą.

Juz niedługo i one Was zaczną wypraszać.
Wiem, co mówię.

>> Złamałeś regulamin i dostałeś za to zapłątę.
> Czy uczciwie przyznasz że tylko ja złamałem regulamin?

Uczciwie przyznaję, że nie tylko Ty. Jest więcej wykluczonych bo i oni na to zasłużyli.
Rozglądnij się.

>Czy jestem gorszym człowiekiem?

Nie jesteś gorszym. Ale złamałeś regulamin i masz nauczkę.

>>To jest brak szacunku oraz gburowatość
>Dlaczego Polska to brak szacunku?

To u Ciebie jest brak szacunku i gburowatość, nie w Polsce.

>To był 20 wiek.
>>Marii Curie-Skłodowskiej
>Nie rozumiem przykładu.

Poczytaj o tej kobiecie. To jest rada, a nie przykład.

>>Jesteś opóźniony w rozwoju cywilizacyjnym.
> Używasz arabski system matematyczny, geometria,
> arabskie cyfry,system 10, kamera, pierwsze
> szczepionki, wał z korbą,pióro do pisania, setki wynalazki
> które powstały ku chwale Boga Jedynego i z jego inspiracji.

Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ja piszę personalnie o Tobie, nie o dorobku arabskim, który też jest wielki. Ale nie większy, niż Europejski.
Piszę o Tobie, wyciągam wnioski z tego co Ty napisałeś, to świadczy też pośrednio o Tobie. Jesteś niegrzeczny i brak Ci szacunku do Kultury Europejskiej.
Takich ludzi wypraszamy.

> Używasz benzyna od kraje arabskie bo sam nie
> potraficie wydobywać ropa i jesteście słabi ekonomicznie.

Po pierwsze: my używamy gaz i ropę z Rosji.
Po drugie, niedługo będziemy produkować energię poprzez stabilną reakcję termojądrową, któej nie odkrył Arab, tylko Europejczyk. I to Wy będziecie korzystać z naszej energii a my będziemy wam ją spzredawać.
Za 100 lat Wy będziecie biedni.
I co wtedy? Jak będzie wyglądała wtedy Wasza Religia? Wasza duma?
Zastanów się jak to będzie, jesteś przecież mądrym człowiekiem.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
28-07-2015 14:29 
 Ocena-1 na 1
Bismillah_to_ jest_W imię Boga_Jedynego (-4 punktów)
(zablokowany)
>To trudno

Domaganie się w Polska odpowiedzi na pytanie to natarczywość.
Napisałem dlaczego moja reakcja.
>Poganianie

Nie chciałem poganiać ale uzyskać odpowiedź na pytanie a nie próba obrażenie.

>Nie rozumiesz Polski ani Polaków

Zaczynam rozumieć Polska. Potrzebujecie wychowanie i wiedza że należy odpowiedzieć na zadane pytanie bez obrażania.

>Dla nas nie ma znaczenia, co Ty piszesz, że mamy światło czy też nie mamy

Teraz nie ma dla was znaczenia ale dostaniecie cywilizację i światło Proroka.
Polska to będzie centrum Islam dla Europa:
pikio.pl/p(*)warszawie-szejkowie-naciskaja/
To jest projekt dla stolica Polska.
Następny projekt to jest największe miasto na południu Polska.
Jesteście słabi dla pieniędzy.
Walczycie z religia chrześcijaństwo religia dla słabych.
Na uniwersytecie uczymy: Jest ewolucja wygrywa ideologia silna i religia dla silnych tradycja ponad tysiąc lat

>Wyprosimy Was, jak Australijczycy.

Zaprosicie nas bo mamy to co wam brakuje pieniądze i cywilizacja która uwodzi.

Część z was się nawróci niektórzy zostaną kupieni nieprzystosowani wyjadą do USA.
Nie jesteście mądrzy i nie czytacie Al-Qur'ān dlatego przemówią do was pieniądze.
Dla nich sprzedacie rodzinę? Będziemy bronić was przed radykalni Muzułmanie którzy myślą że zasługujecie na śmierć. To jest błąd.
Zasługujecie na światło Proroka.
>lub się douczyć.

Myślalem że mi napiszesz co jest złe w moim zachowaniu.

>Wyprosimy Cię kolejny raz z tego forum.

Na forum arabskie nikt by cię nie wyrzucił chyba że obrażasz nasz Prorok.
Ja twojego nie obraziłem.
Jesteśmy dialog, cywilizacja,nowoczesność.

>Wyprosimy Was, jak Australijczycy.

Nikt nas nie wyprosił. Powstają nowe meczety.
Mamy to co potrzebujecie: światło Prawdy i pieniądze.

Słoneczny Meczet w Australia


Meczet Auburn Gallipoli:


Dla Polska centrum europejski Islam to będzie krajobraz:



Nie śmiej się dziś czytaj Al-Qur'ān to zrozumiesz.

Myślisz dlaczego styl Osmâniyye zdominuje Europa?

>dorobiliśmy się więcej niż Wy w swojej

Kłamiesz.
Dorobiliście mało na naszej podstawie Nauki.

Kto wam dał algebra trygonometria Maści lekarstwa gdy wy zabijaliście rannych i odcinaliście im ręce i nogi optyka i wiedza o światło pierwsza kamera natura światło astronomia ( Al-Farghani, Al-Battani i Ibn Tufajl). farmakologia (Ar-Razi (Rhazes), Ibn Sina (u was to jest Awicenna) Ali Ibn Isa) destylacja i krystalizacja.
To wszystko tłumaczono na wasz język bo uczyliśmy prymitywna cywilizacja.

Czytałem o kobieta z Francja Curie Slodowska. To jest 19 wiek.

Arabowie odkryli ponad 1 tysiąc lat dawno pierwiastek arsen, fosfor, kwasy solny i siarkowy. Bez technika 19 wiek.

To moja cywilizacja wprowadziła eksperymentalna chemia. Bez niej Curie Slodowska zerowe osiągnięcie. (sifr zero to pojęcie arabskie od tego piszesz cyfra).
Najstarszy uniwersytet to jest Al Karaouine.

>Po pierwsze: my używamy gaz i ropę z Rosji.

Bo nie umiecie wydobywać własnej i jesteś słabi powtarzam.
Mamy pieniądze, mamy gaz i ropę i światło Prorok dla was.

Dziś się śmiejesz z tego jutro twoje dzieci będą uczyć się od Wielka Księga Al-Qur'ān twoje córki będą przestrzegać Purdah.
Będziecie szczęśliwi bogaci i silni w służbie.

Ludzie słabi nie są szczęśliwi.

Czy ja muszę ukrywać intencje moja religia Światło?

To jest powszechna wiedza:
www.racjon(*)SID=7mt42q8hqfvlgs97ebtpli3sc5

To jest mój początek zainteresowanie racjonalista.pl

Nie bójcie się Islam to jest podstawa wasza cywilizacji i Nauka.
Przedstawiłem dowody.
Przygotowuję was na Prawda i Objawienie.

Chcę wiedzieć co jest wartość w waszym światopogląd?
Przygotowujemy was spokojnie na przyszłość:
natemat.pl(*)onia-fanatyzm-polsce-nie-grozi
Nie bójcie się fanatyzm wam nie grozi
28-07-2015 14:55 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Teraz nie ma dla was znaczenia ale dostaniecie cywilizację i światło Proroka.
Nikt nigdy nie był Prorokiem, wierzysz w mity.
>Polska to będzie centrum Islam dla Europa:
Możliwe, różne totalitaryzmy już w Europie były, przeżyjemy i ten.
>Jesteście słabi dla pieniędzy.
Tylko Ci się tak wydaje, kto służy Bogu, nie służy mamonie.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
28-07-2015 15:12 
 Ocena-1 na 1
Bismillah_to_ jest_W imię Boga_Jedynego (-4 punktów)
(zablokowany)

>Nikt nigdy nie był Prorokiem, wierzysz w mity.

Częściowo masz rację bo:

"Muhammad nie jest ojcem żadnego z waszych mężczyzn, lecz jest on Posłańcem Allaha, Pieczęcią Proroków, a Allah posiada pełną wiedzę o wszystkich rzeczach."

(Al-Qur'ān 33:41)

>Możliwe, różne totalitaryzmy już w Europie były, przeżyjemy i ten.

To były fałszywe ideologie
Będziecie szczęśliwi z religia Wielki Prorok i Prawda -Nauka.

>kto służy Bogu, nie służy mamonie.

Zbieracie pieniądze w imię waszego Boga.Wasi kapłani są bogaci i mają dużo luksusów gdy obok bieda. Dlaczego więc kłamiesz?
28-07-2015 15:22 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>"Muhammad nie jest ojcem żadnego z waszych mężczyzn, lecz jest on Posłańcem Allaha, Pieczęcią Proroków, a Allah posiada pełną wiedzę o wszystkich rzeczach."
Allah to wymyślony bożek, nie istnieje.
>To były fałszywe ideologie
>Będziecie szczęśliwi z religia Wielki Prorok i Prawda -Nauka.
Islam to fałszywa religia..., Kobieta to Osoba, ma takie same prawa jak mężczyzna.
>Zbieracie pieniądze w imię waszego Boga.Wasi kapłani są bogaci i mają dużo luksusów gdy obok bieda. Dlaczego więc kłamiesz?
To są tacy sami fałszywi kapłani jak wasi, to nie są nasi kapłani, lecz przywiezieni z Rzymu, nasi zostali nazwani poganami i zabici...
Każdy kto za swoją posługę duchową bierze pieniądze nie służy Bogu lecz mamonie.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Domaganie się w Polska odpowiedzi na pytanie to natarczywość.
>Napisałem dlaczego moja reakcja.

Uf, wreszcie zrozumiałeś, że byłeś natarczywy.

>>Poganianie
>Nie chciałem poganiać ale uzyskać odpowiedź na pytanie a nie próba obrażenie.

I dalej nie wiem, czy Islam uczy być cierpliwym.

>>Nie rozumiesz Polski ani Polaków
>Zaczynam rozumieć Polska.

Nie, nadal nie rozumiesz.
Do mnie należy ocena, a nie do Ciebie.
Ja jestem Polakiem, nie Ty.

> Potrzebujecie wychowanie i wiedza że należy odpowiedzieć
> na zadane pytanie bez obrażania.

Potrzebujesz wiedzieć, że cierplwość jest korzystna i dobra dla zdrowia i relacji międzyludzkich. Jeśli Islam Cię tego nie nauczył, to tu się może nauczysz.
Od nas Polaków.

>>Dla nas nie ma znaczenia, co Ty piszesz, że mamy światło czy też nie mamy
>Teraz nie ma dla was znaczenia ale dostaniecie cywilizację i światło Proroka.
>Polska to będzie centrum Islam dla Europa

Tak jak Australia? Nie żartuj

>Jesteście słabi dla pieniędzy.

Potrafimy sobie zarobić sami i nie jesteśmy na nie tak pazerni, jak Wy.
Wy róweniż poganialiście wiebłądy dotąd, gdy Europejczycy odkryki u Was ropę, która za kilkadziesiąt lat się Wam skończy.

> Na uniwersytecie uczymy: Jest ewolucja wygrywa ideologia
> silna i religia dla silnych ponad tysiąc lat tradycja.

Skoro jesteście tacy silni, to dlaczego jeszcze nie zawojowaliście świata? Wiesz od ilu lat jest na Ziemi Islam?

>>Wyprosimy Was, jak Australijczycy.
>Zaprosicie nas bo mamy to co wam brakuje pieniądze i cywilizacja która uwodzi.

Heheh Jeszcze czego. Nigdy w życiu.
Siedźcie sobie tam, gdzie jesteście teraz.

>Nie jesteście mądrzy

Brak Ci okrzeania, podstawowego szacunku dla ludzi, innego niż Twój narodu a nadto kultury. A takich masz mądrych przodków..
Najpierw się naucz kultury, później tu przychodź i głoś swłowo swojego Boga.

>Myślalem że mi napiszesz co jest złe w moim zachowaniu.

Nie napiszę Ci. Jesteś mądry, sam dojdziesz.

>>Wyprosimy Cię kolejny raz z tego forum.
>Na forum arabskie nikt by cię nie wyrzucił chyba że obrażasz nasz Prorok.

No właśnie. A Ty obrażasz Polaków. Polska nie jest krajem wyznaniowym i to jest różnica. My jesteśmy wolni w myśleniu - Wy nie.

>Ja twojego nie obraziłem.

Obraziłeś Polskę i Polaków.

>Jesteśmy dialog, cywilizacja,nowoczesność.

Ble ble ble.

>>Wyprosimy Was, jak Australijczycy.
>Nikt nas nie wyprosił. Powstają nowe meczety.

Jak będziecie tacy aroganccy i zaczniecie realizować, to co tu wypisujesz - wyprosimy Was. Na razie jesteście u nas mali i słabi, więc niewielu na Was zważa.
Model Australii, zapamiętaj. Będzie z Wami tak, jak u nich.

>Mamy to co potrzebujecie: światło Prawdy i pieniądze.

Nie potrzebujemy waszej religii, rozum mamy swój, a pieniędzy też nie. Mamy swoje. Może nie jesteśmy bogaci, ale wystarczająco, żeby żyć godnie.
Dzięuję, weź swobe swoją ropę, pieniądze i nauki spowrotem.

>Kłamiesz.
>Dorobiliście się dzięki nam.

Wyście się dorobili dzięki Europejczykom, którzy wybudowali Wam rafinerie do przetwarzania ropy.

> Kto wam dał algebra trygonometria Maści lekarstwa
> gdy wy zabijaliście rannych i odcinaliście im ręce i nogi
> optyka i wiedza o światło

Optyka była rozwinięta już w Europie w czasach średniowiecza.
Poza tym początków optyki należy szukać w starożytnej Grecji. Euklides (325- 265 p.n.e.) był pierwszym twórcą praw optyki. Nie Arab.

C.D.N.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
28-07-2015 15:06 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Ciąg dalszy:

> pierwsza kamera natura światło astronomia ( Al-Farghani,
> Al-Battani i Ibn Tufajl). farmakologia (Ar-Razi (Rhazes),
> Ibn Sina (u was to jest Awicenna) Ali Ibn Isa) destylacja i krystalizacja.

Pocztaj sobie o wybitnych astronomach, wielu z nich to Polacy
EUDOKSOS (408-355 p.n.e.)
ARYSTRACH Z SAMOS (320-ok.250 p.n.e.)
ERATOSTENES (275-194 p.n.e.)
HIPPARCH (190-125 p.n.e.)
PTOLEMEUSZ (II wiek n.e)
MIKOŁAJ KOPERNIK (19 II 1473 - 24 V 543 )
TYCHO BRACHE (1546-1601)
JAN KEPLER (1571-1630)
GALILEO GALILEI (1564-1642)
JAN BAYER (1572-1625)
JAN HEWELIUSZ (1611-1687)
GIOVANNI DOMENICO CASSINI (1625-1712)
CHRISTIAN HUYGENS (1629-1695)
OLAUS RÖMER (1644-1720)
EDMUND HALLEY (1656-1742)
JAMES BRADLEY (1692-1762)
LEONARD EULER (1707-1783)
MARCIN POCZOBUTT-ODLANICKI (1728-1810)
WILHELM HERSCHEL (1738-1822)
PIOTR LAPALCE (1749-1827)
JAN ŚNIADECKI (1756-1830)
HENRYK OLBERS (1758-1840)
KAROL GAUSS (1777-1855)
FRYDERYK BESSEL (1784-1846) :
FRANCISZEK ARMIŃSKI (1789-1848)
JOHN HERSCHEL (1792-1871)
WILHELM STRUVE (1793-1864)
FRYDERYK ARGELANDER (1799-1875) : JAN BARANOWSKI (1800-1879)
URBAN LEVERRIER (1811-1877)
HERKULES DEMBOWSKI (1811-1881) : OTTO STRUVE (1819-1905)
MARIAN KOWALSKI (1821-1884) :
ADAM PRAŻMOWSKI (1821-1885)
BENIAMIN GOULD (1824-1896) :
JULES JANSEN (1824-1907)
WILLIAM HUGGINS (1824-1910)
TEODOR BREDICHIN (1831-1904)
JAN KOWALCZYK (1833-1911) :
JAN JĘDRZEJEWICZ (1835-1887) SZYMON NEWCOMB (1835-1909)
GIOVANNI SCHIPARELLI (1835-1910)
TEODOR OPPOLZER (1841-1886)
FRANCISZEK TISSERAND (1845-1896)
JERZY DARWIN (1845-1912)
EDWARD PICKERING (1846-1919)
WITOLD CERASKI (1849-1925)
ARYSTARCH BIEŁOPOLSKI (1854-1934)
HENRYK POINCARE (1854-1912)
EDWARD BARNARD (1857-1923)
ALBERT EINSTEIN (1879-1955)
ARTUR EDDINGTON (1882-1944)
TADEUSZ BANACHIEWICZ (18852-1954)
EDWIN HUBBLE (1889-1953)
OTTO STRUVE (1897-1963)

Ilu z wybitnych astronomów to Arabowie?

>To wszystko tłumaczono na wasz język bo uczyliśmy prymitywna cywilizacja.

To dlaczego sami sobie nie wybudwaliście rafinerii?

>Najstarszy uniwersytet to jest Al Karaouine.
>>Po pierwsze: my używamy gaz i ropę z Rosji.
>Bo nie umiecie wydobywać własnej i jesteś słabi powtarzam.

Bo nie mamy w Polsce, ale gaz mamy.
Wy też nie będziecie mieć, jak Wam sie skończy.

>Mamy pieniądze, mamy gaz i ropę i światło Prorok dla was.

Skończy się szybciej niż przypuszczasz.

>Czy ja muszę ukrywać intencje moja religia Światło?

Lepiej urkywaj swój brak kultury, arogancję, prymitywność i agresywnosć, które tu pokazujesz. Nie do twarzy Ci z nimi.

>Nie bójcie się Islam to jest podstawa wasza cywilizacji i Nauka.

Racjonalizm to jest przszłosć dla Ciebie.

>Przedstawiłem dowody.

Słabe.

> Chcę wiedzieć co jest wartość w waszym światopogląd?

Proszę bardzo:
www.racjonalista.pl/kk.php/d,3

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
28-07-2015 16:25 
 0 na 2
Bismillah_to_ jest_W imię Boga_Jedynego (-4 punktów)
(zablokowany)
Ludzie którzy wymieniłeś to jest wartość zero bez arabska astronomia i bez algebra.
Arabowie to są ojcowie astronomii.
Abdullāh Muḥammad ibn Jābir ibn Sinān ar-Raqqī al-Ḥarrani aṣ-Ṣabiʾ al-Battān
Dżabir Ibn Hajjan -Geber- trygonometria sferyczna
Abu Bakr Muhammad ibn Abd al-Malik ibn Muhammad ibn Tufajl al-Kajsi al-Andalusi

Napisz nazwisko średniowieczny astronom Polska.

>To dlaczego sami sobie nie wybudwaliście rafinerii?

Gdybym był tobą napisałbym naucz się.
Odpowiem bo jestem litościwy brytyjska kolonizacja i brak edukacja dla nasze dzieci i młodzież.

>Bo nie mamy w Polsce, ale gaz mamy.
>Wy też nie będziecie mieć, jak Wam sie skończy.

Nie potraficie wydobywać.
Dlaczego nie umiecie wydobywać gaz z ziemi?

Świat Islam zwiększa wydobycie ropy dane są optymistyczne.
Znalazłem dla ciebie informację bo nie wiesz: tvn24bis.p(*)zyc-produkcje-ropy,526144.html

>lepiej urkywaj swój brak kultury, arogancję, prymitywność i agresywnosć,

Opisujesz siebie.
Dlaczego?

Napisałeś że jestem niższa cywilizacja i obraziłem Polska i Polacy.


Przedstawiam moja cywilizacja, stolica mój kraj:
Ţarābulus al-Gharb

Stolica Polska Warszawa:
28-07-2015 19:11 
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> To dlaczego sami sobie nie wybudwaliście rafinerii?
>> brytyjska kolonizacja i brak edukacja dla nasze dzieci i młodzież.

Daliście się podbić? Taki mocny lud?
Po drugie, z takimi osiągnięciami w nauce, jak wypisujesz powinniście już 400 lat temu destylować ropę. A kto miałby wtedy ropę i technologię, ten miałby pieniądze i mocną armię, tak jak np. teraz Amerykanie. I nikt by Was nie podbił.
Ale jest inaczej: technologię dostarczyli Wam Europejczycy, również oni wybudowali Wam rafinerie. Podziękuj i nie gardź już osiągnieciami Europejczyków, którzy przynieśli wam dużo więcej niż całe wcześniejsze wieki handlu.

> Arabowie to są ojcowie astronomii.

Tak? Popatrz:

EUDOKSOS (408-355 p.n.e.)
ARYSTRACH Z SAMOS (320-ok.250 p.n.e.)
ERATOSTENES (275-194 p.n.e.)
HIPPARCH (190-125 p.n.e.)
PTOLEMEUSZ (II wiek n.e)

Kiedy żył Abdullāh Muḥammad ibn Jābir ibn Sinān ar-Raqqī al-Ḥarrani aṣ-Ṣabiʾ al-Battān?
Napisz koniecznie co odkrył i co zrobił, a ja napiszę Ci co odkryli wcześniej wymienieni wyżej Grecy z Europy.

>Napisz nazwisko średniowieczny astronom Polska.

Wojciech z Brudzewa, Mikołaj Kopernik, Jan Heweliusz.

>Nie potraficie wydobywać.
>Dlaczego nie umiecie wydobywać gaz z ziemi?

Nie umiemy? Znów obrażasz.
Popatrz sobie na inwestycje PGNiG. Polska nie ma dużo gazu, ale największą u nas jest kopalnia gazu Kościan-Brońsko, mająca 31 odwiertów eksploatacyjnych (15 na złożu Kościan i 16 na złożu Brońsko), z której część wydobycia trafia bezpośrednio do elektrociepłowni w Zielonej Górze. Zdolność wydobywcza tej kopalni wynosi około 150 tys. m3 gazu na godzinę. W marcu 2013 roku została uruchomiona największa w kraju kopalnia gazu ziemnego i ropy naftowej Lubiatów-Międzychód-Grotów (LMG). Udokumentowane zasoby wydobywalne wynoszą tam 7,3 mld m3 gazu ziemnego i 7,25 mln ton ropy naftowej. Złoże jest udostępnione 14 odwiertami eksploatacyjnymi. Zgodnie z planem w początkowym okresie roczne wydobycie wynosić będzie 100 mln m3 gazu ziemnego i 300 tys. ton ropy naftowej.

>Świat Islam zwiększa wydobycie ropy dane są optymistyczne.

Ropa Wam się skończy za 50-100 lat, zapamiętaj.
Złoża nie są niewyczerpane. Już myślcie co wtedy zrobicie.

>Napisałeś że jestem niższa cywilizacja i obraziłem Polska i Polacy.

Znów brakuje Ci kultury i okrzesania w kontaktach z innymi. Tu z nami-Polakami. Chcesz kolonizować Polskę, jak Was kiedyś Brytyjczycy.
Wyprosimy Was, miej to na uwadze. Tutaj nie potrzebujemy Waszej religii, pieniędzy ani zasad, a osiągnięcia mamy własne.
Doceniamy wkład arabski w rozwój nauki na przestrzeni wieków. Ale:
a) był on zdecydowanie ułamkiem sumarycznych osiągnięć ludzkich
b) to przeszłosć, którą dziś tylko wspominacie, bo zaślepiają was religia, pieniądze i lenistwo.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
28-07-2015 19:27 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Ludzie którzy wymieniłeś to jest wartość zero bez arabska astronomia i bez algebra.
> Arabowie to są ojcowie astronomii.
> Abdullāh Muḥammad ibn Jābir ibn Sinān ar-Raqqī al-Ḥarrani aṣ-Ṣabiʾ al-Battān

Niestety wychodzi, że kłamiesz. EUDOKSOS, ARYSTRACH Z SAMOS, ERATOSTENES, HIPPARCH czy Wielki Ptolemeusz są starsi, lub znacznie starsi od Abū ʿAbd Allāh Muḥammad ibn Jābir ibn Sinān al-Raqqī al-Ḥarrānī al-Ṣābiʾ al-Battānī ( محمد بن جابر بن سنان البتاني) który żył w latach 858 - 929 naszej ery.
Mijasz się z prawdą. Wstydź się, bo jeśli Allach patrzy na Ciebie, to z pewnością bardzo się wstydzi m.in. Twojego kłamstwa o 'prekursorze' astronomii - Arabie.
Wstydzi się Twojego braku szacunku i uznania dla rzeczywistych ojców astronomii, którymi są Grecy.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
29-07-2015 16:39 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Arabowie to są ojcowie astronomii

Jest taka seria dowcipów, jak to Rosjanie przywłaszczali sobie więszość mądrych i głupich osiągnięć ludzkości. Tak wiec:
- wynalazca konserw: Aleksandier Puszkin (Александер Пушкин)
- znany rosyjski gwiazdor porno: Włazimir Naplietnikow (Влазимир Наплетников)/ Sasza Jebiedrewienko
- znany rosyjski biegacz: Przespolew Naskrutow
- znani rosyjscy wynalazcy: Igor Wodkow, Sasza Piwow i Władimir Bimbrow
- znany znienawidzony rosyjski wynalazca: Misza Kacow
- znany rosyjski matematyk: Pietia Goras
- znany rosyjski malarz: Ivan Gog
- znany rosyjski rekordzista: Kuperij Nasrajkij
- znany rosyjski astronom: Nikołaj Kopernikow
- wynalazca spodni: Iwan Gołodupcew (Иван Голодупцев)
- wynalazca trybów: Grigor Trybow
- wynalazca jodłowania: Grigor Trybow (w momencie, kiedy jądra wkręciły mu się w tryby, czego Tobie nie życzę)


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
28-07-2015 16:32 
 Ocena-1 na 1
Bismillah_to_ jest_W imię Boga_Jedynego (-4 punktów)
(zablokowany)
Ludzie którzy wymieniłeś to jest wartość zero bez arabska astronomia i bez algebra.
Arabowie to są ojcowie astronomii.
Abdullāh Muḥammad ibn Jābir ibn Sinān ar-Raqqī al-Ḥarrani aṣ-Ṣabiʾ al-Battān
Dżabir Ibn Hajjan -Geber- trygonometria sferyczna
Abu Bakr Muhammad ibn Abd al-Malik ibn Muhammad ibn Tufajl al-Kajsi al-Andalusi

Napisz nazwisko średniowieczny astronom Polska.

>To dlaczego sami sobie nie wybudwaliście rafinerii?

Gdybym był tobą napisałbym naucz się.
Odpowiem bo jestem litościwy brytyjska kolonizacja i brak edukacja dla nasze dzieci i młodzież.

>Bo nie mamy w Polsce, ale gaz mamy.
>Wy też nie będziecie mieć, jak Wam sie skończy.

Nie potraficie wydobywać.
Dlaczego nie umiecie wydobywać gaz z ziemi?
My budujemy w 21 wiek instalacje.
Polska nie potrafi.
Napisałeś że jesteśmy zacofana cywilizacja.
Teraz wiesz że to o waszej.

Świat Islam zwiększa wydobycie ropy dane są optymistyczne.
Znalazłem dla ciebie informację bo nie wiesz: tvn24bis.p(*)zyc-produkcje-ropy,526144.html

>lepiej urkywaj swój brak kultury, arogancję, prymitywność i agresywnosć,

Opisujesz siebie.
Dlaczego?

Napisałeś że jestem niższa cywilizacja i obraziłem Polska i Polacy.

Jestem litościwy i nie pokażę zdjęcie centrum stolica Polska i centrum stolica al-Imārāt al-'arabiyya al-Muttaḥida.
Jak można obrazić kraj bez pieniędzy, bez technologia, bez znany na świecie firma?
Co to jest Polska?
To jest nowe centrum religijne dla Europa. Nowoczesny Islam.
>Słabe.

Nie masz dowodu na twoja opinia. Zamknąłeś oczy.
28-07-2015 21:30 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Jak można obrazić kraj bez pieniędzy, bez technologia,
>> bez znany na świecie firma?
> Co to jest Polska?

Żenada, tu skończyłem czytać Twoje głodne kawałki.
Wszedłeś tu, żeby reklamować Islam i obrażać, choć Allach jest z pewnością bardziej tolerancyjny, niż Ty. Beznadziejne, płytkie i chamskie, do tego obraża inteligencję Twoich dawnych przodków któą my Polacy potrafimy docenić.

> To jest nowe centrum religijne dla Europa. Nowoczesny Islam.

Wspomnisz moje słowa, zrobimy z Wami to samo, co Australijczycy u siebie.
Doczytaj sobie, jakie ograniczenia w kwestii muzułmanów narzucają im Australijczycy.

>>Słabe.
>Nie masz dowodu na twoja opinia. Zamknąłeś oczy.

Ty i Twój brak elementarnej kultury daliście mi wystarczającą liczbę dowodów, by nie mieć już z Tobą do czynienia. Reprezentujesz ohydztwo i cywilizacyjne wstecznictwo, przesycone narcyzmem opartym na pachnącym ropą pieniądzu. Jeśli Allach istnieje, to się Ciebie i Twojej nacjonalistycznej retoryki bardzo wstydzi.
Oczywiście wiesz, kto to był Hitler.
Bez odbioru.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
28-07-2015 15:26 
 Ocena 6 na 6
dzentelmen (2000 punktów)
>Polska to będzie centrum Islam dla Europa:

Szanowny panie -"Mahomet al-islām"- ,pomyliły się szanownemu panu "fora".Wyprowadzać historię Europy z Islamskiego źródła to Ideologia inwazyjnej religii.Czy nie dostrzega pan treści własnej,przesiąkniętej ideologicznym dżihadem.Czy uważa pan za racjonalne,by na racjonalista.pl głosić słowo Mahometa ? Nie dostrzega pan hipokryzji jaką jest pańska ideologia ? "Wasza objawiona prawda",skopiowana jest od Żydów,a następnie Chrześcijan.Arabska nauka ma swój wkład w podwaliny nauki,ale to nie jest jedyny wkład w naukę,zarówno Europejską jak i światową.Pisze pan o ropie,o gazie że my nie potrafimy o siebie zadbać.Czy pańska hipokryzja i ignorancja na świat na prawde jest tak wielka,iż niedostrzega pan faktu że ropa z waszej ziemi nie jest wasza ? Udajecie starożytnych mędrców a przerobili was i rozegrali jak uległych naiwniaków,najpierw Anglicy,Francuzi,potem Rosjanie a teraz Anerykanie i Chińczycy,ciekawa ta wasza mądrość.

"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "
28-07-2015 16:39 
 Ocena-1 na 1
Bismillah_to_ jest_W imię Boga_Jedynego (-4 punktów)
(zablokowany)
>Czy uważa pan za racjonalne,by na racjonalista.pl głosić słowo Mahometa ?

Moje wnioski o Islam są racjonalne z Al-Qur'ān.
Podałem przykłady Prawda- Nauka w Al-Qur'ān.
Nikt nie obalił dowody mojej tezy.
Fakty Naukowe Wielki Wybuch, Czarna Dziura, przenikanie oceany,embrion, kość ogonowa jako część pierwotna (odkryte w 20 wiek).

>niedostrzega pan faktu że ropa z waszej ziemi nie jest wasza

To jest ropa jej Stwórcy (Imię Jego Błogosławione).

Gdybyśmy chcieli moglibyśmy was kupić. Każdego po kolei.
Ale działać trzeba ideą i pieniądzem.
Coś z tego was przekona.
28-07-2015 17:00 
 Ocena 3 na 3
dzentelmen (2000 punktów)
>>>Czy uważa pan za racjonalne,by na racjonalista.pl głosić słowo Mahometa ?
>Moje wnioski o Islam są racjonalne z Al-Qur'ān.
>Nikt nie obalił dowody mojej tezy.

Nie pytam o wnioski z Islamu,pytam o zasadność Islamskich wywodów,na tym portalu ? To nie kółko wujka szejka.

>>>niedostrzega pan faktu że ropa z waszej ziemi nie jest wasza
>To jest ropa jej Stwórcy (Imię Jego Błogosławione).

Ucieczka do boga,nie jest odpowiedzią.

>Gdybyśmy chcieli moglibyśmy was kupić. Każdego po kolei.

Was kupili i sprzedali i to na waszej ziemi.Pozory wam zostały.

>Ale działać trzeba ideą i pieniądzem.
>Coś z tego was przekona.

Ideologizacja już nie wypali.Trafił pan na Polaków,przeżyliśmy Ideologiczny syf tego świata na własnej skórze -(Hitler,Stalin)- w najgorszej odsłonie,a pan kompromituje i siebie i Koran.


"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "
28-07-2015 16:49 
 0 na 2
Bismillah_to_ jest_W imię Boga_Jedynego (-4 punktów)
(zablokowany)
>Trudno Ci przyjąć prawdę. One nie mówią Wam tego, bo się Was boją, poza tym nie mają >świadomości, że można żyć lepiej. Jak dziecko trzymane w ciemnej piwnicy przez lata.
>To Ty jesteś zakłamany.

To jest kłamstwo i oszczerstwo.

Ja napiszę że twoja żona się boi ciebie i nie powie że jest nieszczęśliwa z tobą.
Nie ma świadomości że jest lepiej.

To jest taka sama metoda.

Prawda o kobiety w Islam:

Nic nie wiesz o kobiety w Islamie i piszesz

"W IMIĘ ALLAHA MIŁOŚCIWEGO, LITOŚCIWEGO

Co przychodzi ci na myśl, kiedy myślisz o muzułmance? Tajemnicza, zawoalowana ofiara męskiej przemocy, oczekująca wyzwolenia, które da Zachód? Terrorystka wykorzystująca slogany? Niewykształcona cudzoziemka, z którą masz niewiele lub nic wspólnego? Jeśli w twoim kręgu przyjaciół nie ma muzułmanów to jest bardzo prawdopodobnym, że twoje wyobrażenia o muzułmańskiej kobiecie zostały głównie stworzone przez negatywne stereotypy mediów - wyobrażenia, które zwykle niewiele mają wspólnego z prawdziwym Życiem i celowo dążą do przyciągnięcia większej uwagi odbiorcy, sprzedaŻy większej ilości produktów lub zyskania czyichś politycznych celów.
Ile tak naprawdę wiesz o Życiu muzułmanek i dlaczego ma to znaczenie? Otóż po pierwsze, muzułmanie liczą 20-25% ludzi na tej planecie, a Islam stał się drugą, główną religią w Europie. Czy wiedziałeś, że większość Europejczyków i Amerykanów przyj-mujących Islam to kobiety, a nie mężczyżni? Czy nie jest zaskakującą wiadomość, że wielu kobietom w muzułmańskim świecie jest żal zachodnich kobiet, gdyż widzą je jako ofiary. Czy kiedy-kolwiek zastanowiło cię, dlaczego muzułmanki, które emigrują na Zachód zazwyczaj zachowują swoją tożsamość religijną i starają się o jej przekazanie swoim dzieciom? Ktoś bystry i myślący może również zapytać, jeśli Islam tak uciska kobiety to, dlaczego nie zostawią one Islamu, wtapiając się w bezimienny tłum? Co jest takiego w Islamie, że przyciąga tak wielu ludzi spoza tradycyjnego obszaru panowania tej religii? Celem tej broszurki jest przyjrzenie się temu, co Islam we współczesnym świecie ma do zaoferowania wykształconym kobietom, ma ona też pomóc zrozumieć, dlaczego tak wiele kobiet i mężczyzn wszystkich ras i klas społecznych wybrało Islam jako swoją drogę Życia. Prawda podobnie jak zwyczajne Życie jest poza propagandą i stereotypami.

JAK POSTRZEGA SIĘ KOBIETY W ISLAMIE?

Przede wszystkim, kobiety są pozytywnie ukazane w samum Quranie i w Hadisach (powiedzenia proroka Muhammada (PzN).
Quran jest jedyną Księgą spośród Ksiąg objawionych świata, w której kobiety są przytaczane w jednym rzędzie z mężczyznami, oboje są opisywani jako będący przyjaciółmi i partnerami w wierze.
Poniższe wersety są zaledwie kilkoma godnymi uwagi przykładami:
A wierzący mężczyźni i wierzące kobiety są dla siebie nawzajem przyjaciółmi,
Oni nakazują sobie to co dobre, a zakazują sobie tego co naganne,
Oni odprawiają modlitwę, dają jałmużnę, są posłuszni Bogu i jego Posłańcowi.
Tym Bóg okaże miłosierdzie.
Zaprawdę Bóg jest Wszechmogący, Mądry.
Bóg obiecał wierzącym mężczyznom i wierzącym kobietom ogrody przy których płyną rzeki, że zamieszkują tam i piękne pałace w ogrodach w wiecznej radości.
Ale największą radością jest duża przyjemność Boga, to jest największe szczęście.
(Q uran 9: 71-72)

Zaprawdę muzułmanie i muzułmanki
Wierzący i wierzące
Posłuszni i posłuszne
Prawdomówni i prawdomówne
Trwający (w sprawiedliwości) i trwające
Pokorni i pokorne
Dający jałmużnę i dające jałmużnę
Poszczący i poszczące
Zachowujący czystość i zachowujące
Wspominający Allaha często i wspominające
Allah przygotował dla nich przebaczenie i nagrodę ogromną
(Quran 33: 35)

Według Islamu kobiety nie są wrogami mężczyzn i vice versa, nie toczą oni pomiędzy sobą walki o władzę. Wręcz przeciwnie role obojga są tak samo ważne i wzajemnie się uzupełniające. Quran oświadcza:
O ludzie! Bójcie się waszego Pana, który was stworzy/ z jednej istoty i stworzy/ z niej drugą do pary, a z ich dwojga rozprzestrzeni/ wiele mężczyzn i kobiet Obawiajcie się Boga w (imię) którego żądacie swoich praw jedno od drugiego...
(Quran 4: 1)

Nie pragnijcie tego, czym wyróżni/ Bóg jednych z was, dając im wyższość nad drugimi Mężczyznom przypadnie udział w tym co sobie zarobili i kobietom przypadnie udział w tym co sobie zarobiły (nie zazdrośćcie jedni drugim), ale proście Boga o jego hojność. Bóg ma wiedzę o wszystkich rzeczach.
(Quran 4: 31-32)

POZYCJA KOBIET W INNYCH RELIGIACH
Podczas gdy muzułmańscy synowie byli nauczani, że raj leży u stóp ich matek, kobietom w Chinach kazano słuchać ich ojców, następnie ich mężów i wreszcie ich synów po śmierci mężów. Kobiety hinduskie były postrzegane jako niezdolne do niezależności, niezwykle słabe, łatwo błądzące, grzeszne i nieinteligentne. W Buddyzmie kobiety były uoso­bieniem zła. W tym samym czasie Żydzi i chrześcijanie wierzyli, że kobiety są odpowiedzialne za upadek moralny ludzkości i uważali menstruację i poród za karę bożą. Tysiąc lat po Muhammadzie, w 1586 roku francuscy katolicy wciąż zastanawiali się czy kobiety posiadają duszę, czy też nie. Angielscy chrześcijanie spalili Żywcem miliony kobiet podejrzanych o bycie czarownicami. Zamężne kobiety do XIX wieku w Europie nie miały prawa do własności, rozwodu lub zawierania umów we własnym imieniu. nic więc dziwnego, że ówczesne kobiety buntowały się przeciwko tak bezzasadnym prawom, walcząc o lepsze prawa dla siebie. Z kolei inne kobiety walczyły przeciwko władzy duchowieństwa. W Islamie dynamika przemian społecznych była zupełnie odmienna."


www.muzulmanie.pl/wyd_br.php?id_br=pi&id_brpi=kwi
28-07-2015 16:03 
 Ocena 3 na 3
Willmaster (423 punktów)
>Ty chrześcijaninie też wierzysz w swój fałszywy sposób ale jest to wiara.
Ostrzeżenie dla ciebie i twoich ziomków, pamiętaj że wiemy dzięki koranowi w jaki sposób możecie nie trafić do raju i wykorzystamy to przeciw wam.
www.youtube.com/watch?v=LtTbKVLff2c

Po śmierci jest to co ma być.
28-07-2015 21:57 
 Ocena 5 na 5
diogenes (42753 punktów)
>Moi bracia wierzący są bardzo radykalni i nie będzie przekonanie słowem ale żelazem.
(...)
>Pamiętaj że u nas są ludzie którzy nie będą rozmawiać.

Przychodzisz rozmawiać, czy nam grozić?

Czy nie byłoby lepiej, gdybyś zamiast tracić czas tu na forum, spróbował swoich milczących braci w wierze nauczyć trochę rozumu?


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
oportunista (1711 punktów)
Chcąc się czegoś nauczyć od drugiego człowieka, musisz spełnić jeden warunek, musisz po prostu go szanować. Robiąc durnia ze swego adwersarza, ujawniasz własną głupotę. Jeśli kiepsko władasz językiem polskim zmień go na taki, który pozwoli zrozumieć innym twoje intencje, bo przyznasz, że islam nie zasługuje na kaleczenie przekazu płynącego od niego dla innych. Słowa mają ogromną moc, dlatego ich kolejność i sens ma znaczenie.
28-07-2015 10:09 
 Ocena-2 na 2
Bismillah_to_ jest_W imię Boga_Jedynego (-4 punktów)
(zablokowany)
Google translate:

Zrozumiałem to niedawno. Teraz używam Google translate.
Cytaty z Al-Qur'ān to były cytaty bardzo dobry język polski z projektu Islam nowoczesny dla Polski.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Chciałbym czegoś nauczyć od światopogląd
Absolutną Prawdą jest Miłość.

>niewierny.
nazywanie wierzących w Boga niewiernymi dyskredytuje Ciebie i Islam.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
27-07-2015 18:48 
 Ocena 1 na 1
Willmaster (423 punktów)
Islam dyskredytuje sam Koran, ale i tak +

Po śmierci jest to co ma być.
29-07-2015 05:55 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Islam dyskredytuje sam Koran, ale i tak +
Koran to tylko książka, religię fałszywą można zreformować i uczynić prawdziwą.
Przykład; 10 przykazań w:
Judaizmie:
www.dekalog.pl/
Katolicyzmie:
www.biblia(*)n-jest-inne-niz-w-Biblii-.html
Religii Prawdy:
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/14/10/


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
29-07-2015 12:03 
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)
>...religię fałszywą można zreformować i uczynić prawdziwą.

Sednem religii nie jest prawda, lecz pragnienie (wola), a dokładniej - wola kapłana interpretowana jako wola fikcyjnej istoty boskiej. Jeśli spełniasz wolę kapłana (zwłaszcza dotyczącą życia doczesnego) - pochwali cię i powie, że żyjesz w prawdzie, tzn. w zgodzie z jego wolą. Nie ma to jednak nic wspólnego z prawdą w sensie logicznym i epistemologicznym (jako zgodnością z rzeczywistością). Reformowanie religii to odsłanianie jej społecznych i psychologicznych źródeł, to znoszenie religii jako myślenia w ostateczności opartego o pragnienie. Podczas dyskusji zdesperowana katoliczka pyta mnie: czy nie chciałbyś po śmierci spotkać się z rodziną? W tym pytaniu zawarta jest cała nędza religijnej "prawdy".

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
29-07-2015 12:05 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>...religię fałszywą można zreformować i uczynić prawdziwą.

Sednem religii nie jest prawda, lecz pragnienie (wola), a dokładniej - wola kapłana interpretowana jako wola fikcyjnej istoty boskiej. Jeśli spełniasz wolę kapłana (zwłaszcza dotyczącą życia doczesnego) - pochwali cię i powie, że żyjesz w prawdzie, tzn. w zgodzie z jego wolą. Nie ma to jednak nic wspólnego z prawdą w sensie logicznym i epistemologicznym (jako zgodnością z rzeczywistością). Reformowanie religii to odsłanianie jej społecznych i psychologicznych źródeł, to znoszenie religii jako myślenia w ostateczności opartego o pragnienie. Podczas dyskusji zdesperowana katoliczka pyta mnie: czy nie chciałbyś po śmierci spotkać się z rodziną? W tym pytaniu zawarta jest cała nędza religijnej "prawdy": jeśli czegoś pragnę, to to istnieje. Logika zdrowego rozsądku odrzuca tego rodzaju konkluzje jako naiwne (stan konta nie zależy od pragnień), ale logika religijna - nie (chcę istnieć za wszelką cenę, nawet za cenę fałszu).

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
29-07-2015 13:23 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Sednem religii nie jest prawda, lecz pragnienie (wola), a dokładniej - wola kapłana interpretowana jako wola fikcyjnej istoty boskiej.
Sednem Religii Prawdy jest Absolutna Prawda duchowa, czyli Miłość, którą Ludzkość powinna się kierować w budowaniu swojego świata\swojej cywilizacji. Nie należy jej interpretować jako woli "fikcyjnej istoty boskiej", ponieważ Religia Prawdy głosi, że nie wie, czy istota boska istnieje, w więc "kapłan"\założyciel Religii Prawdy nie wie, czy definicja Absolutnej Prawdy zrodziła się w jego umyśle samoistnie, czy za sprawą istoty boskiej.
>Nie ma to jednak nic wspólnego z prawdą w sensie logicznym i epistemologicznym (jako zgodnością z rzeczywistością).
Rzeczywistość składa się z prawdy i kłamstwa.
>ale logika religijna - nie (chcę istnieć za wszelką cenę, nawet za cenę fałszu).
Taka jest logika fałszywych religii, Religia Prawdy nie głosi fałszu. Głosi, że nie wie, czy istnieje istota boska i czy po śmierci ciała człowiek żyje duchowo, wierzy w to, ale nie wie, czy tak jest.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
29-07-2015 15:15 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>Rzeczywistość składa się z prawdy...

Weźmy pod uwagę klasyczne rozumienie prawdy jako zgodności rzeczywistości i sądu. Do jakiej rzeczywistości należy owa zgodność? Weźmy prosty sąd: Warszawa jest stolicą Polski. Czy ta relacja zgodności należy do opisywanej rzeczywistości, to znaczy do Warszawy? Myślę, że nie. Warszawa to trochę betonu, asfaltu, ludzi, itp. Żadnym jej elementem nie jest owa relacja zgodności. Owa prawda nie jest też składnikiem rzeczywistości w sensie, w jakim jej składnikiem są np. atomy czy cząsteczki.

Jaka to rzeczywistość składa się z prawdy?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
29-07-2015 15:26 
 Ocena 3 na 3
finerbijk (17282 punktów)
>Jaka to rzeczywistość składa się z prawdy?
Że kij ma dwa końce będziesz wydziwiał, że właściwie czym jest koniec, jak określić precyzyjnie, że kij właśnie się kończy w tym, a nie w innym miejscu, i czym w ogóle jest kij? Czy istnienie kija należy uzgodnić na drodze fizyki newtonowskiej, subatomowej, czy może na bazie czystej filozofii. Kij jako artefakt będący produktem platońskich refleksów jaskiniowych, czy może przedmiot badań i pomiarów laboratoryjnych. Ech...
29-07-2015 18:17 
 Ocena 3 na 5
diogenes (42753 punktów)
>Ech...

Duch (czy ZaDuch?) Prawdy, napisał, że "Rzeczywistość składa się z prawdy...". Chciałem rozrywkowo rozważyć w jakim sensie czy też bezsensie można spojrzeć na tę kwestię.

W jakim sensie/ bezsensie prawda jest/nie jest elementem rzeczywistości? Język religii używa tego rodzaju sformułowań (jam jest prawdą...) i o język religii tu chodzi, a nie o końce kija czy platońskie refleksy.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
30-07-2015 15:01 
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)
>W jakim sensie/ bezsensie prawda jest/nie jest elementem rzeczywistości? Język religii używa tego rodzaju sformułowań (jam jest prawdą...) i o język religii tu chodzi, a nie o końce kija czy platońskie refleksy.
Nie ma prawdy absolutnej; zgadzam sie z tym. Jednak jest coś takiego jak prawda indywidualna, nie można tego ignorować, tylko dlatego, że nasza prawda jest inna.
30-07-2015 15:18 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Nie ma prawdy absolutnej;
Jest prawda absolutna, jest nią Miłość.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
30-07-2015 15:28 
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)
>Jest prawda absolutna, jest nią Miłość.
Nie ma milości bezwarunkowej.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Nie ma milości bezwarunkowej.
Tak, ale jest bezinteresowna.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
30-07-2015 18:02 
 Ocena 6 na 6
diogenes (42753 punktów)
>>Nie ma milości bezwarunkowej.
>Tak, ale jest bezinteresowna.

Co to znaczy bezinteresowna miłość? Podmiotami (w sensie sprawcami) miłości są ludzie. Człowiek zaś zawsze działa interesownie, jeśli nie na poziomie świadomości, to na poziomie podświadomości, czyli cielesności. Twoje biologiczne istnienie ogranicza istnienie innych organizmów, niesie ze sobą cierpienie: nie zawsze świadome, ale jednak. Miłość jest zawsze uwikłana w konkretne działania ludzi, w historie, opowieści. Jeśli zwrócisz uwagę na bezinteresowność działania w jednym aspekcie (np. matki do dziecka), to w innym okaże się być ono pełne interesowności (egoizm rodzinny). Nie wystarczy pisać miłość przez duże M, aby uczynić ją realnym bytem. To samo dotyczy prawdy.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Co to znaczy bezinteresowna miłość? Podmiotami (w sensie sprawcami) miłości są ludzie. Człowiek zaś zawsze działa interesownie, jeśli nie na poziomie świadomości, to na poziomie podświadomości, czyli cielesności.
Bardzo często egoizm, interes, korzyść, własna przyjemność mylnie są rozumiane jako miłość, przykłady fałszywej miłości podaję tutaj:
sites.goog(*)prawdzie/rozmowazduchemprawdy/



( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
31-07-2015 17:12 
 Ocena 1 na 3
diogenes (42753 punktów)
>Bardzo często egoizm, interes, korzyść, własna przyjemność mylnie są rozumiane jako miłość,...

Nie chodzi tu o definicję (ideę) miłości. Można ją tak zaprojektować, że będzie platońskim bytem pozbawionym wszelkich ziemskich odniesień. Tym niemniej - będzie tylko definicją, tworem werbalnym. Mówmy o życiu i o tym, jak w nim przejawia się miłość. Wtedy okaże się, że niewiele, jeśli nie nic nie zostanie z definicyjnych zabiegów. Gest miłości (podobnie jak nienawiści) może mieć zupełnie odmienne skutki w czasie, a przecież nie sposób abstrahować od niego. To tak jak w wierszu (zdaje się, że) Eliota - pomiędzy ideę a rzeczywistość pada cień. Nie ma miłości poza życiem, a więc poza egoizmem, interesem, przyjemnością...Chyba że prawisz o scholastycznej miłości dusz oderwanych od ciała rodem z np. Sumy Teologicznej Tomasza, czyli - kpisz ze zdrowego rozsądku, o nauce nie wspominając.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
08-08-2015 06:33 
 Ocena 1 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)
Twoje rozumienie miłości jest dopiero na dawnym etapie Jacka, gdy pisał: "Bezinteresowna miłość to fikcja". Obecnie uważa, że jest ona męcząca i dotyczy ograniczonych przypadków i niewielkiej częstotliwości praktykowania: "Zupełnie bezinteresowna miłość wyczerpuje. Można ją praktykować, ale tylko w wyjątkowych przypadkach i niezbyt często.", co świadczy, że zrobił maleńki krok naprzód, ale do pełnego zrozumienia jak myślą ludzie przebudzeni duchowo jeszcze daleka droga. Oświeconych ludzi miłość bezinteresowna nie tylko nie wyczerpuje, ale dodaje sił i od chwili przebudzenia staje się ich życiem, praktykują ją w każdej myśli, słowie i czynie. W zrozumieniu czym umysł przebudzony\oświecony różni się od twojego niech pomoże Ci złota myśl: "Trzeba urodzić się dwa razy, pierwszy raz fizycznie, drugi raz duchowo."


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
08-08-2015 12:49 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>W zrozumieniu czym umysł przebudzony\oświecony różni się od twojego niech pomoże Ci złota myśl: "Trzeba urodzić się dwa razy, pierwszy raz fizycznie, drugi raz duchowo."

Rzuć jakąś swoją myśl, opartą o swoje doświadczanie życia, o swoje oświecenie, o swój wgląd. Wybacz, mistyczne androny przerabiałem dawno temu. Tzw. złote myśli to raczej biżuteria i z egzystencjalną prawdą nie mają wiel wspólnego: zanieś je do punktu skupu metali kolorowych.

A cóż to za przemiana duchowa, w opisie której odwołujesz się do fizycznego aktu narodzin? Pozostańmy przy tej metaforze: skoro są duchowe urodziny, to jest i duchowa kopulacja? Niepokalane poczęcie?


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
11-08-2015 14:47 
 0 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Pozostańmy przy tej metaforze: skoro są duchowe urodziny,
> to jest i duchowa kopulacja? Niepokalane poczęcie?

'Uduchowieni' ludzie pokroju Sławka za wszelką cenę chcą poruszać się w obrębie własnych fantazji i niejasnych definicji, zawsze zakrywanych nimbem tajemnicy = brakiem konkretu. Ten motyw powtarza się jak mantra przez setki i tysiące lat i aż dziw bierze, że tego dziś w XXIw. nie widzą.

Tylko tam, w swoich fantazjach mogą być kimś i udawać przed światem, a przede wszystkim sobą, że wszelkie rozumy pozjadali i nic się już nie musza uczyć.
Inaczej jest tak jak w rozmowie z Andrzejem.51: bolesne obnażanie kolejnych braków.
Więc szybko się z takich rozmów wycofują.

Nam maluczkim, "nienarodzonym raz drugi" dają łaskawie możliwość bić pokołony. Ewent. otworzyć się na bycie wyznawcą ich religii (ich w sensie tej, w której obecnie są i którą wyznają. Nie ich własnej).
Alleluja Serdecznie pozdrawiam!

Edit 15:18
Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Opinia o Islam od niewierny.'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,671893#w673260

Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Opinia o Islam od niewierny.'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,671893#w673245



Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
12-08-2015 12:45 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Ten motyw powtarza się jak mantra przez setki i tysiące lat i aż dziw bierze, że tego dziś w XXIw. nie widzą.

Człowiek niechętnie rezygnuje z wygodnych przekonań. Traktuje je niemalże tak, jak szkielet. Czas, jak widać, nie odgrywa tu istotnej roli.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
11-08-2015 13:06 
 0 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> praktykują ją w każdej myśli, słowie i czynie.

Wytłuszczenie moje. Poza "tylko Sith kupczy Absolutem" bez komentarza.

> W zrozumieniu czym umysł przebudzony\oświecony różni się
> od twojego niech pomoże Ci złota myśl: "Trzeba urodzić
> się dwa razy, pierwszy raz fizycznie, drugi raz duchowo."

Widzę, że mnie znów nie zrozumiałeś Sławku. Nie chcę iść dalej, bo być może doszlibyśmy do konkluzji, że moje słowa interpretujesz tendencyjne kierując się złą wolą. Hołubienie idei bezinteresownej miłości - co czynisz właściwie od początku bytności na forum - to nie dość, że idea fikcja, to jeszcze szkodliwa.
Hołubienie jest możliwe, ale Tobie przecież nie chodzi o przynoszenie ludzkości ulgi i samoświadomości, tylko o gromadzenie wyznawców religii do której niby Tobie Bóg dał klucze i dar jej głoszenia.
Konkurujesz, inaczej: dbasz o swój interes.

W wyobraźni przeżywasz siebie jako mędrca, ale fakty są takie, że przeważająca liczba piszących tutaj forumowiczów potrafi samodzielnie myśleć i zna życie lepiej do Ciebie. Taka, czy śmiaka religia im niepotrzebna.
Rzeczy, które tu wypisujesz można spokojnie omijać szerokim łukiem, zwłaszcza, że niekiedy są szkodliwe. W każdym razie od podobnych postaw trzymam się w życiu daleko, bo wiem czym to pachnie: m.in. pseudo-mistycznymi przeżyciami podczas przerzucania kupy węgla w komóre.

> miłość bezinteresowna nie tylko nie wyczerpuje,
> ale dodaje sił i od chwili przebudzenia staje się ich życiem

Życiem żywiącego się energią kosmiczną
Sławek, nie czarujmy się - gdzieś pod spodem, w przeważającej liczbie przypadków i tak zawsze leży interes. Dawałeś mi kilka niby-przykładów bezinteresownej miłości, a ja zawsze znajdowałem w nich podtekst interesowności. Niestey zmierzyć się z moimi odpowiedziami mocny już nie byłeś i każdą zostawiłeś bez riposty.
Może pora przyznać, że niezwykle trudno znaleźć dobry przykład, który i tak zazwyczaj jest osamotniony.
Czuję się jakoś w obowiązku sprostować, co pokrzywiłeś poprzez swoje "spotkania" z Bogiem: bezinteresowną miłość można uprawiać od czasu do czasu na bazie miłości interesownej. Jednak nie jest ani najwyższą, ani jakąś szczególną prawdą (Prawdą). Ta ideologia jest fikcyjna, opiera się na fikcji.
To miłość interesowna jest znacząco cenna i ważna w życiu, to jej należy się szacunek (choć nie piedestał) - pogubionym zostawmy Miłość Bezinteresowną w "każdej myśli, słowie i czynie" spuszczając na to pogubienie miłościwie zasłonę milczenia.

Serdecznie pozdrawiam czołowego Mędrca fR!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
11-08-2015 15:28 
 0 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> W zrozumieniu czym umysł przebudzony\oświecony różni się od
> twojego niech pomoże Ci złota myśl: "Trzeba urodzić się dwa
> razy, pierwszy raz fizycznie, drugi raz duchowo."

Typowy przykład unoszenia się nad tym co ziemskie dla samego unoszenia.
Wierzysz najprawdopodobniej na bazie zjaisk pareidoli i iluzji grupowania, z tego co widzę należysz do kasty ludzi wszystko lepiej wiedzących. Głoszenie prywatnych prawd objawionych bez czytania ze zrozumieniem interlokutora i ościsłego odnoszenia się do kwestii żadną dyskusją nie jest. Możesz spokojnie przy swojej doktrynie wiary w duchowość i drugie narodzenie dalej pozostawać, ja jej nie mam zamiaru ani podziwiać, ani podważać.
Każdy ma prawo do swoich fantazji, gorzej gdy owymi fantazjami chce zarażać innych "którzy przyjdą po nim".

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
09-08-2015 11:59 
 Ocena 2 na 2
Jacek Przypadek (1069 punktów)
>>>Nie ma milości bezwarunkowej.
>>Tak, ale jest bezinteresowna.
>Co to znaczy bezinteresowna miłość? Podmiotami (w sensie sprawcami) miłości są ludzie. Człowiek zaś zawsze działa interesownie, jeśli nie na poziomie świadomości, to na poziomie podświadomości, czyli cielesności. Twoje biologiczne istnienie ogranicza istnienie innych organizmów, niesie ze sobą cierpienie: nie zawsze świadome, ale jednak. Miłość jest zawsze uwikłana w konkretne działania ludzi, w historie, opowieści. Jeśli zwrócisz uwagę na bezinteresowność działania w jednym aspekcie (np. matki do dziecka), to w innym okaże się być ono pełne interesowności (egoizm rodzinny). Nie wystarczy pisać miłość przez duże M, aby uczynić ją realnym bytem. To samo dotyczy prawdy.

Wierzysz w jakieś zabobony. Oczywiście, że miłość bezinteresowna istnieje. Jeśli widzę cierpienie drugiego człowieka, pomagam mu, bo inaczej czułbym się z tym źle. Powiesz więc, że pomagam żeby sobie samemu zrobić dobrze. Otóż nie - gdybym był naprawdę egoistą, nie pojawiłoby się we mnie cierpienie związane z tym, że drugiemu jest źle. Bo skąd miałoby się wziąć?
Dlatego teza, że wszystko robimy dla własnych korzyści, jest zabobonem.
31-07-2015 10:08 
 Ocena 2 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Nie ma milości bezwarunkowej.
>Tak, ale jest bezinteresowna.

Tak, są również Ziemia, Słońce, niebo, rzeka Noteć i wyczerpujące się baterie w latarce
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w667438
Przy okazji, pozdrowienia dla mamy Sławku.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w666928

Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Opinia o Islam od niewierny.'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,671893#w672278

Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Opinia o Islam od niewierny.'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,671893#w672275



Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
29-07-2015 21:29 
 Ocena 4 na 4
dzentelmen (2000 punktów)
>Rzeczywistość składa się z prawdy i kłamstwa.

Za łatwo by było.Kant dokonał podziału,ale na noumeny i fenomeny.Dla Kanta noumen oznaczał rzeczywistość, która istnieje niezależnie od świadomości i która jest absolutnie niepoznawalna.Twierdził że nie możemy poznać "rzeczy samej w sobie", którą nazywa noumenem, gdyż ludzkie poznanie dotyczy tylko zjawisk, tj. fenomenów.Z kolei Hegel twierdził że "Co jest rozumne, jest rzeczywiste; a co jest rzeczywiste, jest rozumne".Sprowadza się to do tego,że rzeczywistość dla Hegla była logiczna, konieczna i rozumna,więc poznawalna.Hegel w ten stworzył filozofię,która nie oddzielając rzeczywistości od myśli, była najbardziej uniwersalną filozofią, jaka kiedykolwiek została zaprojektowana.Rzeczywistość to zagadka.Religie przyjęły uproszczony podział dualny,stąd twoja prawda i kłamstwo,bóg i szatan,duch i materia itd.

"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae ".
30-07-2015 07:52 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Sprowadza się to do tego,że rzeczywistość dla Hegla
> była logiczna, konieczna i rozumna

Logiczna tak, ale czy rozumna?
Rozumność zakłada spójne ludzkie postępowanie, nakierowane efektywnie na osiągnięcie jakiegoś celu.
1. Czy każdy postępek człowieka jest rozumny? W rodzinie rodzi się dziecko, które na początku ma wszystkie predyspozycje by być szczęśliwym. Chłopczyk dorasta, warunki otoczenia jednak sprawiają, że nie wie co to ufność, odwaga, wielkoduszność.
magdalenam(*).html?_sm_au_=iVVNZ86snfsDvpLL
Ostatecznie życie Jaromila pełne ambicji i narcystycznych zranień kończy się samobójstwem. Historia straconego człowieka, jakich wiele.

2. Czy każdy proces natury jest rozumny?
Cytat:
Teoria impaktu

Teoria impaktu przyciągnęła szerszą uwagę po pracy z 1980 autorstwa Waltera Alvareza i współpracowników. Wiąże ona wymieranie kredowe z uderzeniem bolidu około 65 milionów lat temu. Naukowcy stwierdzili, że nagły wzrost poziomu irydu odnotowywany na całym świecie w warstwie z tego czasu, stanowić może bezpośredni dowód zderzenia. Siła dowodów wskazuje obecnie, że ciało mierzące od 5 do 10 km średnicy uderzyło w sąsiedztwie Półwyspu Jukatan (obecnie jest to południowy wschód Meksyku). W efekcie utworzył się liczący sobie około 180 km krater Chicxulub oraz nastąpiło masowe wymieranie. Naukowcy nie są pewni, czy nieptasie dinozaury kwitły, czy zmniejszały swą liczebność przed zderzeniem. Niektórzy z nich proponują tezę, że meteoryt spowodował nienaturalny wręcz i długo trwający spadek temperatury atmosfery ziemskiej. Inni uważają, że wywołał raczej niezwykłą falę gorąca. Konsensus wśród wspierających tą teorię badaczy podaje, że uderzenie wywołało wymierania zarówno w sposób bezpośredni (poprzez ciepło na skutek zderzenia), jak i pośredni (poprzez obejmujące całą kulę ziemską ochłodzenie spowodowane materiałem wybitym z krateru, który odbijał promieniowanie słoneczne). Choć nie można określić tempa wymierania na podstawie jedynie zapisu kopalnego, różne modele sugerują, że wymieranie następowało z niezwykłą prędkością, nawet w ciągu godzin, a nie lat.
We wrześniu 2007 amerykańscy badacze pod kierunkiem Williama Bottke z Southwest Research Institute z Boulder (Kolorado) i naukowcy czescy wykorzystali symulacje komputerowe dla identyfikacji prawdopodobnego źródła impaktu Chicxulub. Wyliczyli z prawdopodobieństwem 90%, że asteroida o nazwie Baptistina i średnicy szacunkowo 160 km orbitująca w pasie asteroid rozciągającym się pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza została uderzona przez mniejszą, nienazwaną asteroidę o średnicy około 55 km około 160 milionów lat temu. Uderzenie roztrzaskało Baptistinę, tworząc rój istniejący do dziś jako rodzina Baptistina. Obliczenia wskazują, że niektóre fragmenty dostały się na orbity przecinające orbitę Ziemi. Jeden z nich, meteor średnicy 10 km, uderzył w Półwysep Jukatan, tworząc krater Chicxulub. W 2011 nowe dane z Wide-field Infrared Survey Explorer zrewidowały datę kolizji, która zaowocowała datą powstaniem rodziny Baptistiny na około 80 milionów lat temu. Czyni to asteroidę tej rodziny wysoce mało prawdopodobną jako przyczynę powstania krateru Chicxulub, jako że procesy rezonansu orbitalnego i kolizji trwają dziesiątki milionów lat.
Podobne, ale bardziej kontrowersyjne wyjaśnienie proponuje przejście hipotetycznej gwiazdy Nemezis tworzącej jakoby ze Słońcem układ podwójny przez obłok Oorta, co miało wywołać wiatr komet. Jedna lub więcej z nich miała później uderzyć w Ziemię w mniej więcej tym samym czasie, powodując globalne wymieranie. Jak w przypadku pojedynczej asteroidy, impakt skończył się szybkim spadkiem globalnej temperatury, po którym nastąpił długotrwały okres chłodu.


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
dzentelmen (2000 punktów)
>>> Sprowadza się to do tego,że rzeczywistość dla Hegla
>>> była logiczna, konieczna i rozumna

>Logiczna tak, ale czy rozumna?
>Rozumność zakłada spójne ludzkie postępowanie, nakierowane efektywnie na osiągnięcie jakiegoś celu.
>Czy każdy postępek człowieka jest rozumny?
>Czy każdy proces natury jest rozumny?

Zrozumienie -rzeczywistości- to zakres,w którym filozofia jest jedynie częścią,w próbie jej opisu.Dziś już wiemy,że niepomierny dorobek filozofii jest w "jakimś sensie" niewystarczający.Wiemy też,co wytknąłem DuchowiPrawdy,że Religię przyjęły uproszczony dualizm -(prawda/kłamstwo,dobro i zło,bóg/szatan,duch i materia)- i też dziś wiemy że to nie wystarcza.Nauka jest tą dziedziną,która podejmuje "dylemat" w najszerszym kontekście,ale czy to da odpowiedź ? Zapewne bardziej jest prawdopodobne że tak,niźli w przypadku dwóch powyższych.
Przytoczyłem Heglowski Panlogizm,tylko dla przeciw wagi tego,co "zacytowałem" z Kanta,by rzucić trochę szersze spojrzenie na problem rzeczywistości,które DuchPrawdy sprowadził do -prawdy i kłamstwa-.
W Heglowskim pojęciu -rzeczywistość- jest procesem rozwoju -świadomości-,każde zjawisko jest wpisane w "myśl bytu" dążącego do doskonałości.Droga którą "podąża rozwój" jest wpisana w dialektykę,a teza zderza się z antytezą,to w konsekwencji "rodzi" syntezę.Władysław Tatarkiewicz o panlogizmie Hegla pisze: "Wszystko w świecie jest konieczne, a jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy i musimy odwoływać się do doświadczenia, to tylko dlatego, że umysł nasz jest niedoskonały. Logicznie możliwe jest wszystko, co niesprzeczne".

pl.m.wikip(*)C5‚adysław_Tatarkiewicz

Natomiast w próbie odpowiedzi na pańskie pytania,co do słuszności heglowskiego stwierdzenia,to tą "rozumność",można wpisać w Panlogizm.

encyklopedia.pwn.pl/haslo/panlogizm;3953854.html

Czy należy się z tym zgadzać ? To już inna kwestia.


"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "
30-07-2015 10:25 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> co do słuszności heglowskiego stwierdzenia,to tą
> "rozumność",można wpisać w Panlogizm.
> encyklopedia.pwn.pl/haslo/panlogizm;3953854.html
> Czy należy się z tym zgadzać ? To już inna kwestia.

No właśnie. I tu zaczyna się coś dziać.
Zacytujmy z Pana linku i ponumerujmy:

(1) Aktualna rzeczywistość jest etapem logicznego rozwoju myśli, a (2) poszczególne zjawiska, zdarzenia są koniecznymi momentami rozwoju przyrody i dziejów ludzkich w procesie realizowania się absolutu, w związku z czym (3) to, co rzeczywiste podlega konstruowaniu wyłącznie na podstawie praw rozumu; (4) termin panlogizm został następnie rozszerzony na określenie wszystkich koncepcji racjonalistycznych, zgodnie z którymi rzeczywistość jest stanem zrealizowania rozumu - logosu.

1. Myśli takie jakie znamy niekoniecznie bywają logiczne, czego dowodem choćby dzieci poczynane w afekcie, upojeniu alkoholowym, bez możliwości zapewnienia im późniejszego dobrego wychowania, czy choćby godziwego bytu.
2. Bez czepialstwa można się z tym zgodzić, jednak dodatek "absolut" niepotrzebny i mętny.
3. Tą wyłączność właśnie kwestionowałem w poprzednim wpisie. Autor zdania w sposób oczywisty mija się z doświadczalną rzeczywistością.
4. Patrz pkt 3. Dodatkowo, za SJP w filozofii Heraklita z Efezu logos to siła kosmiczna, rozum kosmiczny, który rządzi człowiekiem i Wszechświatem. W filozofii Arystotelesa: zdanie, pojęcie, sąd, w filozofii stoików: istota rzeczy obejmująca ducha i materię, w filozofii Hegla: pojęcie, rozum absolutny, w języku biblijnym: objawienie Boga w twórczej roli Słowa, w poglądach Filona z Aleksandrii: ogniwo pośrednie pomiędzy Bogiem a światem materialnym, i wreszcie w poglądach Orygenesa z Aleksandrii: Chrystus jako stwórca i zbawca świata.
Czyli masło maślane -> patrz pkt 3.

Osobiście nieustannie podziwiam siły przyrody i prawa fizyki rządzące światem, ale nie jest dla mnie potrzebne wkładanie to w jakiś absolut, oddawanie czci poprzez określenie "działanie rozumne". etc. Może jestem naturalistą, ale nie dewocyjnym.
Często stoję oniemiały przed tymi siłami, podziwiam je. Pytanie, czy ubieranie tych sił w takie, czy inne szaty (np. "rozumu"), przykrawanie - czy jest uprawnione?
Hegel podał definicję, ale płynących z niej zysków nie dwoiódł, natomiast jeszcze zagmatwał, bo jego "absolutny rozum" dodatkowo wymaga wyjaśnienia tzn. co ma on wspólnego z rozumem, skoro czasem widzimy, że działa nierozumnie, a czasem wręcz na oślep.
Pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
dzentelmen (2000 punktów)
>Osobiście nieustannie podziwiam siły przyrody i prawa fizyki rządzące światem, ale nie jest dla mnie potrzebne wkładanie to w jakiś absolut, oddawanie czci poprzez określenie "działanie rozumne". etc. Może jestem naturalistą, ale nie dewocyjnym.
>Hegel podał definicję, ale płynących z niej zysków nie dwoiódł, natomiast jeszcze zagmatwał, bo jego "absolutny rozum" dodatkowo wymaga wyjaśnienia tzn. co ma on wspólnego z rozumem, skoro czasem widzimy, że działa nierozumnie, a czasem wręcz na oślep.

"Rozum absolutny, czyli nieskończony rozum musiał, wyłonić z siebie rozum skończony,którego status ontologiczny czyni zewnętrznym przedmiotem własnego rozpoznania".

www.eioba.(*)lenia-i-bytu-w-filozofii-hegla

>Często stoję oniemiały przed tymi siłami, podziwiam je. Pytanie, czy ubieranie tych sił w takie, czy inne szaty (np. "rozumu"), przykrawanie - czy jest uprawnione?

Myślę że nie podołam odpowiedzieć na to pytanie.Cały problem tkwi w relacji świadomość-świat zewnętrzny.Rzeczywistość wydaję się być w ujęciu ogólnym -doświadczeniem- świadomości.To na ile co jest rzeczywiste określa właśnie doświadczenie.Naturalizm wydaję się więc najwłaściwszym opisem rzeczywistości.,a nauka tylko to potwierdza.


"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "
30-07-2015 14:54 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>"Rozum absolutny, czyli nieskończony rozum musiał, wyłonić
> z siebie rozum skończony,którego status ontologiczny
> czyni zewnętrznym przedmiotem własnego rozpoznania".

Zauważ, że tutaj mamy niczym niepoparte założenie a priori bytności "rozumu absolutnego, czyli nieskończonego".
1. Czy to jest byt rzeczywisty? A może tylko pomyślany? Jak sądzisz?
2. Skąd Hegel wie, że nieskończony rozum coś "musiał"? Zdradził mu coś osobiście?

>> czy ubieranie tych sił w takie, czy inne szaty
>> (np. "rozumu"), przykrawanie - czy jest uprawnione?
> Myślę że nie podołam odpowiedzieć na to pytanie.Cały problem
> tkwi w relacji świadomość-świat zewnętrzny.Rzeczywistość
> wydaję się być w ujęciu ogólnym -doświadczeniem- świadomości

A nie odwrotnie? Czyż świadomość nie bywa m.in. obecnym doświadczeniem rzeczywtości?
Hm.. ujęcie, które opisujesz postuluje, że świadomość może być samowystarczalna i rzeczywistosć nie jest jej potrzebna, a jak świat światem - nigdzie tego postulatu dotąd nie dowiedziono.

> To na ile co jest rzeczywiste określa właśnie doświadczenie

Z mojego fenomenologicznego świata słowo "określa" zamieniłbym na "weryfikuje".
Doświadczać, ale czystych fantazji można na pęczki bez związku z rzeczywistością, czego choćby piszący tu Duch Prawdy znamienitym przykładem.

> Naturalizm wydaję się więc najwłaściwszym opisem
> rzeczywistości.,a nauka tylko to potwierdza.

Tu pełna zgoda, pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
dzentelmen (2000 punktów)
>Czy to jest byt rzeczywisty? A może tylko pomyślany? Jak sądzisz?

Tu należy oddać głos uprawnionym:

1) wszystko, co istnieje, tzn. zbiór wszystkich rzeczy w ogóle; 2) każdą poszczególną rzecz, o ile stanowi ona pewien odrębny od innych rzeczy zespół treści; 3) sam "moment istnienia", tzn. to, że każda rzecz lub ich zbiór różnią się od nicości.
Parmenides z Elei i eleaci- za byty uważali to, co niezmienne, tożsame z samym sobą.
Heraklit z Efezu- przeciwnie - to, co zmienne, ruchome, przenikane sprzecznościami.
Demokryt z Abdery- uważał, że byt jest nieciągły, złożony z atomów poruszających się w próżni.
Platon- bytem była jakakolwiek całość uczestnicząca w świecie idei.
Arystoteles- to, co jest określoną treścią, czyli substancja określana przez akt.
Kant- uznał, że o bycie jako całości nie da się powiedzieć
niczego pewnego.Rozbicie przez Kanta bytu na zjawisko poznawalne i na niepoznawalną rzecz
samą w sobie,znamy jako fenomeny i noumeny.
Hegel- byt ma charakter logiczny (równa się pojęciu), a zarazem dynamiczny - jest dialektycznym procesem realizowania się samowiedzy.

encyklopedia.pwn.pl/haslo/byt;3882524.html

>Skąd Hegel wie, że nieskończony rozum coś "musiał"?

To efekt założenia,że "rozum" to proces rozwoju.A przyjmując taką koncepcję,to co jest w ruchu musi mieć logiczne następstwa,bądź jest logicznym następstwem ciągłej zmiany.-(dynamiczny - jest dialektycznym procesem realizowania się samowiedzy)-.

wiedzaiedukacja.eu/archives/16054


"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "
31-07-2015 08:41 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Skąd Hegel wie, że nieskończony rozum coś "musiał"?
> To efekt założenia,że "rozum" to proces rozwoju

Hm. A owo założenie dotyczące rozumu nieskończonego ma podstawy w zwykłym, skończonym i omylnym rozumie ludzkim? Daruj.

> A przyjmując taką koncepcję,to co jest w ruchu musi mieć
> logiczne następstwa

Skąd wiedza, lub inaczej: skąd założenie, że absolutny rozum jest w ruchu?
Czy mając w ręku kawałek alternatora możemy odtworzyć wyglad i właścwości jezdne auta, z którego odpadł? Ilość przejechanych km? Naprawy? Jakość benzyny w baku? Temperament projektanta auta?

> bądź jest logicznym następstwem ciągłej zmiany.-(dynamiczny
> - jest dialektycznym procesem realizowania się samowiedzy)-.

Ludzkiej. Ten tylko wniosek, jak mi się zdaje jest wpełni uprawniony.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
31-07-2015 11:13 
 Ocena 1 na 1
dzentelmen (2000 punktów)
>>> Skąd Hegel wie, że nieskończony rozum coś "musiał"?
>> To efekt założenia,że "rozum" to proces rozwoju
>Hm. A owo założenie dotyczące rozumu nieskończonego ma podstawy w zwykłym, skończonym i omylnym rozumie ludzkim? Daruj.

Również dla mnie geneza z której Hegel wyprowadził takie założenie jest trudna.Bowiem wszystkie "rozkminy",pochodzą z rozumu ludzkiego nie "absolutu".Aczkolwiek przyjmując,że było to założenie,można podjąć się próby interpretacji problemu.Np.zakładając inny punkt widzenia.

>> A przyjmując taką koncepcję,to co jest w ruchu musi mieć
>> logiczne następstwa
>Skąd wiedza, lub inaczej: skąd założenie, że absolutny rozum jest w ruchu?

Założył jego rozwój - ruch.dynamiczny jest dialektycznym procesem realizowania się.

>Czy mając w ręku kawałek alternatora możemy odtworzyć wyglad i właścwości jezdne auta, z którego odpadł? Ilość przejechanych km? Naprawy? Jakość benzyny w baku? Temperament projektanta auta?

Owszem,teoretyzowanie musi być poddane weryfikacji.Tak jak nauka,w procesie weryfikacji opisuje rzeczywistość.Nic bowiem nie stoi przed praktyką,bo tylko to jest wiarygodne co sprawdza się w praktyce.


"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "
30-07-2015 16:28 
 Ocena 1 na 1
dzentelmen (2000 punktów)
>>>Cały problem,tkwi w relacji świadomość-świat zewnętrzny.Rzeczywistość,wydaję się być w ujęciu ogólnym -doświadczeniem- świadomości.

>A nie odwrotnie?
>Czyż świadomość nie bywa m.in. obecnym doświadczeniem rzeczywtości?

Przyjmując taką odwrotność,można założyć że "Ja",to iluzja,i tu zaczynają się schody.
"Ja" doświadczam.Albo idąc za cytatem z zapisów np.religijnych "jestem,który jestem".Rozważania tego typu sprowadzają się do -istoty samej w sobie-.Kim jesteś,albo kim jestem?.

>ujęcie, które opisujesz postuluje, że świadomość może być samowystarczalna i rzeczywistosć nie jest jej potrzebna.

Niekoniecznie.Chodzi o wzajemność.Np.niema rzeczywistości dla ciebie,bez twojej świadomości,i niema świadomości jeśli brak jest rzeczywistości.Chodzi o realność pod wpływem zależności.Tożsamość,można przypisać syntezie,jednego w drugim.Wydaje się koniecznością,i jedno i drugie.Jak piszesz,weryfikującą dla rzeczywistości jest świadomość i na odwrót.Oczywiście te pseudo dywagacje mogą być błędne .

>Doświadczać, ale czystych fantazji można na pęczki bez związku z rzeczywistością.

Ale czy to zmienia fakt,że fantazjowanie nie odbywa sie poza rzeczywistością ?. Fantazjujesz tu i teraz.


"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "
31-07-2015 07:53 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Przyjmując taką odwrotność,można założyć że "Ja",to
> iluzja i tu zaczynają się schody.

Można, ale czy trzeba?
Schopenhauer zdaje się zauważył, że "Ja" również może być doświadczane świadomie, jest więc rzeczywiste.

>"Ja" doświadczam

"Ja" doświadczam siebie.

> Albo idąc za cytatem z zapisów np.religijnych "jestem,
> który jestem".Rozważania tego typu sprowadzają się do
> -istoty samej w sobie-.Kim jesteś,albo kim jestem?.

Tak, to istotne pytanie.
Mnie nurtuje akcent położony może nieco gdzie indziej, ale blisko:
"Być właśnie tym kimś, kim się naprawdę jest".
Søren Kierkegaard

> Chodzi o wzajemność.Np.niema rzeczywistości dla
> ciebie,bez twojej świadomości

Pytanie, co w tym kontekście znaczy "dla Ciebie".
Daleka znajoma przyjaciół, posiadająca już jedno dziecko związała się z oszustem, o czym nie wiedziała (że jest oszustem). Mamił ją kilka miesięcy, na końcu okradł i zwiał zostawiwszy w ciąży.
Czy to ma oznaczać, że jego rzeczywistość tzn. krętacza nie istniała, bo świadomości jej nie miała?
Dla niej wtedy nie istniała.
Ale czy nie istniała w ogóle?

> i niema świadomości jeśli brak jest rzeczywistości

Rzeczywistosć zawsze jest. Taka, lub inna.
To świadomości może nie być, lub może być.
Będąc precyzyjnym, powinieneś chyba napisać "nie ma świadomości danego zagadnienia, jeśli brak jest związanej z nim rzeczywistości doświadczanej"

> Jak piszesz,weryfikującą dla rzeczywistości jest
> świadomość i na odwrót

Nie zgodzę sie z tym. Co to bowiem oznacza, że rzeczywistosć jest weryfikowana? Weryfikować można przecież tylko percepcję, model, myśl, założenie, plan, prowizorium etc.
Nigdy rzeczywistość, gdyż oznacza to ni mniej nie więcej, tylko znany powszechnie etos Don Kichota zmagającego się z wiadomo czym
Rzeczywistość można jeszcze odkrywać, tzn. nowe jej manifestacje.

> Oczywiście te pseudo dywagacje mogą być błędne .

Również moje
Pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
dzentelmen (2000 punktów)

>>> Chodzi o wzajemność.Np.niema rzeczywistości dla
>>> ciebie,bez twojej świadomości.

>Pytanie, co w tym kontekście znaczy "dla Ciebie".

"Dla ciebie" - dla twojego "ja" - twoja świadomość jest "warunkiem istnienia" rzeczywistości,w której "ty" istniejesz.

>Daleka znajoma przyjaciół, posiadająca już jedno dziecko związała się z oszustem, o czym nie wiedziała (że jest oszustem). Mamił ją kilka miesięcy, na końcu okradł i zwiał zostawiwszy w ciąży.
>Czy to ma oznaczać, że jego rzeczywistość tzn. krętacza nie istniała, bo świadomości jej nie miała?
>Dla niej wtedy nie istniała.
>Ale czy nie istniała w ogóle?

Osobliwy przykład.Bycie świadomym czegoś -(jak w twoim przykładzie)-,jest czymś zupełnie innym,od tego czym jest świadomość jako "ja" w relacji do rzeczywistości.Chodzi mniej więcej o to,co miał na myśli Johann Gottlieb Fichte.

encykloped(*)e-Johann-Gottlieb;3900688.html

www​.racjonalista.pl/pdf.php/s,9686

>>> Jak piszesz,weryfikującą dla rzeczywistości jest
>>> świadomość i na odwrót.

>Co to bowiem oznacza, że rzeczywistosć jest weryfikowana?

Jest tym,czym jest dla świadomości,niczym innym.Bo skoro jest inaczej,to musiałby istnieć punkt widzenia,w którym obserwując rzeczywistości byłbyś poza swoją świadomością.Wtedy można stwierdzić że rzeczywistość istnieje niezależnie od tego czy świadomość jest czy jej niema.Mam nadzieję że to nie brzmi jak wypociny heretyka.


"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Osobliwy przykład.Bycie świadomym czegoś -(jak w twoim
> przykładzie)-,jest czymś zupełnie innym,od tego czym
> jest świadomość jako "ja" w relacji do rzeczywistości

A czym innym jest świadomosć w relacji do rzeczywistosci, w odróżnieniu od bycia świadomym czegoś?
Linki od Ciebie czasem mi się nie otwierają. Po prostu napisz, coś co się dobrze rozumie można ponoć napisać zwięźle i prosto.

>> Co to bowiem oznacza, że rzeczywistosć jest weryfikowana?
> Jest tym,czym jest dla świadomości,niczym innym

Po co w takim razie używać określenia "weryfikowalna"?
Cży to przypadkiem nie zaciemnia?
Można by przecież użyć jaśniejszego sformułowania "poznawana" tudzież "poznawalna".

> Bo skoro jest inaczej,to musiałby istnieć punkt
> widzenia,w którym obserwując rzeczywistości byłbyś
> poza swoją świadomością

Zawsze jest się w obrębie swojego ciała i umysłu, pytanie czy jest się tam dostatecznie zadomowionym, vide poznawanie po kolei pokojów w obszernym domu, bez wiedzy ile tych pokojów właściwie jest i jakie spełniają funkcje.
Skoro danego pokoju nie poznaliśmy, to trudno jednocześnie przypuszczać, że w nim właśnie jesteśmy.
Ale skoro jesteśmy wlaścielami bliżej nieznanego nam (jeszcze) domiszcza, to..

> Wtedy można stwierdzić że rzeczywistość
> istnieje niezależnie od tego czy świadomość jest czy jej niema

Hm. Sugerujesz, że rzeczywistość znika, gdy nie jesteśmy jej świadomi?

Mam nadzieję że to nie brzmi jak wypociny heretyka.

Troszkę sobie gimnastykuemy umsły i odświeżamy wiedzę, myslę że to dobrze

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
31-07-2015 12:07 
 Ocena 2 na 2
dzentelmen (2000 punktów)
>A czym innym jest świadomosć w relacji do rzeczywistosci, w odróżnieniu od bycia świadomym czegoś?

W pierwszym przypadku,rozumiem to jako " ja" w "relacji",do wszystkiego wokół.W drugim przypadku,chodzi o uświadomienie sobie faktu,co wiąże się z nabyciem wiedzy.

>Co to bowiem oznacza, że rzeczywistosć jest weryfikowana?

>>>Jest tym,czym jest dla świadomości.

>Po co w takim razie używać określenia "weryfikowalna"?
>Czy to przypadkiem nie zaciemnia?
>Można by przecież użyć jaśniejszego sformułowania "poznawana" tudzież "poznawalna".

Fakt,to niewłaściwe słowo.Można idąc za Johann Fitch -em,napisać że twoja świadomość,jest jednoczesnie tym co doświadcza rzeczywistości,i tym co ją -(twoją rzeczywistość)- tworzy.

>Sugerujesz, że rzeczywistość znika, gdy nie jesteśmy jej świadomi?

Nie,nie to mam na myśli.Chodzi o obecność świadomości w rzeczywistości, o ich wzajemny wpływ.Jeśli mówimy o braku świadomości,to w tym konkretnym przypadku oznacza ona -niebyt- śmierć.Więc zdaję się że koniecznym następstwem istnienia -świadomości- jest rzeczywistość,w której ona istnieje,współzależność.Jeśli następuje śmierć - to kończy się jedno i drugie.Mniej więcej tak bym podsumował własne rozumienie tego czym jest zależność,między świadomością a rzeczywistością,natomiast czym jest rzeczywistość,to pytanie na które odpowiedź -(prawda/kłamstwo)- jak zasugerował DuchPrawdy,jest zdecydowanie niewystarczające,i wynika jedynie z ograniczenia jednego punktu widzenia- w tym przypadku jest to religia.

"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "
30-07-2015 10:31 
 Ocena-1 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Wiemy też,co wytknąłem DuchowiPrawdy,że Religię przyjęły uproszczony dualizm -(prawda/kłamstwo,dobro i zło,bóg/szatan,
Fałszywe religie przyjęły dualizm bóg/szatan.
Religia Prawdy głosi, że nie ma dualizmu, wierzy, że w świecie duchowym jest tylko Miłość=Bóg.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
30-07-2015 11:20 
 Ocena 2 na 6
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> wierzy, że w świecie duchowym jest tylko Miłość=Bóg.

I oczywiście wciąż wierzysz (w świecie duchowym) w znak od własnej matki z 24 maja b.r.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w666928
Może nawet w to, że ów sen był przekazem od Boga samego
PS opine z dnia dzisiejszego, które sobie nad wyraz cenię, a nawet nimi się chwalę:

Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Opinia o Islam od niewierny.'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,671893#w672196

Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Religia Prawdy - świadomość bezradności '
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w672198

Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Opinia o Islam od niewierny.'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,671893#w671986

Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w671971

Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w671984

Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Opinia o Islam od niewierny.'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,671893#w672196



Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
30-07-2015 15:00 
 Ocena 2 na 2
dzentelmen (2000 punktów)
>Fałszywe religie przyjęły dualizm bóg/szatan.
>Religia Prawdy głosi, że nie ma dualizmu, wierzy, że w świecie duchowym jest tylko Miłość=Bóg.

Wszystkie religie przyjęły dualizm.Z tego co piszesz,nasuwa się wniosek że owa oryginalność "Religii Prawdy",jest tym samym czym są Religie dalekiego wschodu,np.Buddyzm,Hinduizm,tzw.Nonteizm,Panteizm,będące tożsame z uduchowieniem i miłością.Tyle że to niewystarczające,dla opisu rzeczywistości.Bo czym w rzeczywistości jest duch ?.


"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "
31-07-2015 08:48 
 Ocena-1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> czym w rzeczywistości jest duch

Duch Prawdy odpowie Ci, jak sie zdecyduje, czy jego objawienia np. jak to z 24 maja
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w666928
niosą za sobą jakąś wartość duchową, nie niosą, może można je dowolnie zmieniać i adaptować na potrzeby chwili, reliatywizować, mają odnośnik do rzeczywistści albo leżą tylko w obszarze fantazji itp.
Trudna sprawa

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
30-07-2015 08:58 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Rzeczywistość składa się z prawdy i kłamstwa.
>Religie przyjęły uproszczony podział dualny,stąd twoja prawda i kłamstwo,bóg i szatan,duch i materia itd.
Szatan nie istnieje, a "uproszczony" podział jest faktem, kobieta i mężczyzna, jawa i sen...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
30-07-2015 10:23 
 Ocena 1 na 1
dzentelmen (2000 punktów)
>Szatan nie istnieje, a "uproszczony" podział jest faktem, kobieta i mężczyzna, jawa i sen...

encyklopedia.pwn.pl/haslo/dualizm;3894612.html

pl.m.wikipedia.org/wiki/Dualizm_(religia)

"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "
Duch Prawdy (14787 punktów)
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Dualizm_(religia)

www.racjonalista.pl/forum.php/s,671893#w672189


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
28-07-2015 10:11 
 Ocena-1 na 3
Bismillah_to_ jest_W imię Boga_Jedynego (-4 punktów)
(zablokowany)

>Absolutną Prawdą jest Miłość.
Prawda.
Czy nie powiedziano chrześcijaninie w Księga:
Allahu mahabbah czyli Bóg jest miłością?
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Czy nie powiedziano chrześcijaninie w Księga:
Nie jestem chrześcijaninem, jestem Chrześcijaninem..., chrześcijanie to wierzący w Jezusa Chrystusa, a Chrześcijanie to wiedzący, że ewangeliczny Jezus jest postacią literacką i wierzymy w CHRYSTUSA jako duchową postawę, jaką ma przyjąć człowiek w swej drodze przez ŻYCIE.
> Allahu mahabbah czyli Bóg jest miłością?
Bóg jest kwestią wiary, nie wiadomo czy istnieje, a Miłość bezinteresowna istnieje i sprawdza się w ŻYCIU.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
28-07-2015 11:30 
 0 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Miłość bezinteresowna istnieje i sprawdza się w ŻYCIU.

Niestety nie jest to prawda. Ten kto to napisał nie zna życia.
Zupełnie bezinteresowna miłość wyczerpuje. Można ją praktykować, ale tylko w wyjątkowych przypadkach i niezbyt często. Wzajemność w miłości to podstawa i tylko ona sprawdza się w życiu, dodaje sił i energii.
Dobrze Sławku, byś jeszcze to i owo nadrobił zanim będziesz robił tu za mędrca.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Wzajemność w miłości to podstawa i tylko ona sprawdza się w życiu, dodaje sił i energii.
>Dobrze Sławku, byś jeszcze to i owo nadrobił zanim będziesz robił tu za mędrca.
Widzę, że lektura mojej strony przynosi pierwsze dobre efekty w Twojej (pod)świadomości:

"MIŁOŚĆ MIĘDZY LUDŹMI CAŁKOWITA JEST TYLKO WTEDY, GDY JEST WZAJEMNA."

www.oczko.xtreemhost.com/oczko/14/10/

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
28-07-2015 12:04 
 Ocena 2 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Przykro mi bardzo, nie czytuję jej, ani nie czytałem.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Przykro mi bardzo, nie czytuję jej, ani nie czytałem.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w662106

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
28-07-2015 13:24 
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Zaprawdę powiadam Ci Duchu niby Prawdy: nie czytuję bzdur na Twojej stronie, stwierdzenie "chcieliśmy zobaczyć Twoją twórczosć i to kim jesteś w pełniejszej krasie" oznacza ni mniej nie wiecej, tylko zainteresowanie nowym czytelnikiem forum, który od zeszłego roku tutaj zamieszczał swoją twórczość słowem pisaną "on air"... i wciąż zamieszcza, pomimo <<objawień>> z 24 maja.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w666928
PS 1 Na marginesie, pozdrowienia dla mamy
PS 2 Linkuję dla innych, Ty wiesz od początku, cóżeś tu usadził.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Zaprawdę powiadam
"Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni drzwiami, ale wchodzi inną drogą, ten jest złodziejem i bandytą."
>Ci Duchu niby Prawdy:
Twój brak szacunku dla adwersarzy jest mi znany.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
28-07-2015 13:48 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Bardzo dziwne, czasem cytujesz Biblię biorąc jej słowa za dobrą monetę, a czasem ją dezawuujesz np. twierdząc, że historie biblijne napisał jakiś bliżej nieznany mnich.
Ale cóż wymagać od człowieka, który wskazówki Boga i własnej mamy ma za nic?

> Twój brak szacunku dla adwersarzy jest mi znany.

Nie zwykłem owijać prawd w bawełnę, Twoja "Prawda" jest prawdą na niby i kto miał to tutaj zobaczyć - widzi. To nie jest nic osobistego. Po prostu kłamiesz, lub mijasz się z prawdą, tłumaczyć Cię może tyle, że niewiele rozumiesz z otaczającego świata.
Do ludzi mam szacunek (czasem jak w Twoim przypadku podstawowy, ale jednak), ale dla głupoty ludzkiej niespecjalnie.
Widać nie rozróżniasz i w tym sęk.
Jak już pisałem: podstawowy szacunek przynależy się człowiekowi z urodzenia. Na większy trzeba sobie zapracować. Przykro mi.
EOT.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
28-07-2015 13:55 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Bardzo dziwne, czasem cytujesz Biblię biorąc jej słowa za dobrą monetę, a czasem ją dezawuujesz
Tylko ktoś, kto nie myśli racjonalnie, tylko praktykuje fikcję
www.racjonalista.pl/forum.php/s,671893#w672002
może się dziwić, że w jednej książce mogą być i ziarna i plewy.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
28-07-2015 14:05 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Jak dla mnie, to żywisz do tej książki nieuzasadnioną ambiwalencję: to ją przytulasz, to odtrącasz. Czy ona jest tego warta?
Przykład na praktykowanie fikcji pierwszy z brzegu: gość pożegnał się z forum z przytupem Boga i własnej mamy, ale nadal pisze, ocenia i czyta. Oj Sławku Sławku.. wysuwasz się wśród naszych forumowiczów na irracjonalne czoło. Jedynie towarzystwo Zbyszka może tą samotność jakoś uśmierzyć..
Żegnam, rozmowa z Tobą to jak zwykle oprócz rozrywki strata czasu.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
30-07-2015 07:38 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Twój brak szacunku dla adwersarzy jest mi znany.

Swoją drogą insynuacje, że coś wyczytałem z Twojej strony WWW to dopiero szacunek.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,671893#w672001

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
30-07-2015 14:38 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Twój brak szacunku dla adwersarzy jest mi znany.
>Swoją drogą insynuacje, że coś wyczytałem z Twojej strony WWW to dopiero szacunek.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,671893#w672001
"Żegnam, rozmowa z Tobą to jak zwykle oprócz rozrywki strata czasu.":
www.racjonalista.pl/forum.php/s,671893#w672013


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
30-07-2015 14:55 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Dokładnie, bingo.
Więc na dziś żegnam.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Zupełnie bezinteresowna miłość wyczerpuje. Można ją praktykować, ale tylko w wyjątkowych przypadkach i niezbyt często.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w662203

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
28-07-2015 12:16 
 0 na 2
Bismillah_to_ jest_W imię Boga_Jedynego (-4 punktów)
(zablokowany)
Napisałem:
Allahu mahabbah.

Bóg jest miłością.
Bóg sprawdza się w życiu.
Miłość sprawdza się w życiu.

Bo Bóg jest miłością.

Czy twoja miłość to nie kwestia wiary idąc ścieżką twojego rozumu?

28-07-2015 13:20 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Bóg sprawdza się w życiu.
Nie, Bóg to kwestia wiary.
>Miłość sprawdza się w życiu.
Tak.
>Bo Bóg jest miłością.
Wierzymy w to.
>Czy twoja miłość to nie kwestia wiary idąc ścieżką twojego rozumu?
Nie, moja miłość to kwestia wiedzy i świadomości.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
elfir (1058 punktów)

>Bo Bóg jest miłością.

Być może.

Za to jego wyznawcy kierują się skrajną fanatyczną nienawiścią.
Bóg, których ma takich wyznawców nie jest miłością. Jest Szatanem.
30-07-2015 13:51 
 Ocena 2 na 2
Sceptyk35 (291 punktów)
Apostole Allaha.
Przepraszam, że piszę dopiero dzisiaj, ale właśnie dzisiaj trafiłem na Twój wątek.
O kobiecie w Islamie. Czy to prawda, że:
1. Muzułmanin może wziąć za żonę dowolną kobietę, ale Muzułmanka może wyjść WYŁĄCZNIE za Muzułmanina?
2. Czy to prawda, że Muzułmanka musi wyjść za Muzułmanina, którego wskaże rodzina?
3. Czy to prawda, że rodzina ma obowiązek zabić Muzułmankę, gdy ta postąpi wbrew zasadom podanym w (1) i (2)?
4. Czy to prawda, że aby obalić zeznanie mężczyzny w sądzie (szaria), potrzeba czterech świadków - gdy obalić to zeznanie chce kobieta?
5. Czy to prawda, że za odstąpienie od Islamu grozi Muzułmance (Muzułmaninowi zresztą też) kara śmierci?
Willmaster (423 punktów)
1) Dlaczego wasz bałwan pozwala na zoofilię i śluby z kozami skoro niby jest bogiem prawdziwym?
www.youtube.com/watch?v=N5gF-GUOP0s
HAHAH żenada.

2) Jeśli twój bóg nie jest zwykłym bałwanem to znaczy że może mi się objawić, jeśli tego nie zrobi znaczy że nie istnieje. Powiedź mu aby mnie odwiedził.

Po śmierci jest to co ma być.
28-07-2015 10:19 
 Ocena-3 na 3
Bismillah_to_ jest_W imię Boga_Jedynego (-4 punktów)
(zablokowany)

>Dlaczego wasz bałwan pozwala na zoofilię i śluby z kozami skoro niby jest bogiem >prawdziwym?

Nie wiem dlaczego twój bałwan pozwala na kłamstwo i oszczerstwo bez znajomości treść Wielka Księga Al-Qur'ān i hadis,
napisano:

"Powiedz: "Mój Pan zakazuje tylko czynów szpetnych, jawnych i skrytych - grzech i gwałt są bezprawiem"(Al-Qur'ān, 7 :33)

W hadis napisano:"Ktokolwiek zbliża się do zwierzęcia(w celu sodomia) zabijcie go i zwierzę"( Abu Harajry Sahih Al-Jami, : 5938)
To samo w hadis
Abdullah ibn Abbas ( "Mushkat Al-Masabeeh",n: 3509 ,Nile Al-Awtar, p. 7 nr 288 oraz Al Timirdhi n. 1455)

"Przeklęty ten kto przeklina swego ojca. Przeklęty ten kto przeklina swą matkę. Przeklęty ten kto ofiarowuje dla kogoś innego niż Allaha. Przeklęty ten kto zabiera czyjąś ziemię bezprawnie. Przeklęty ten kto źle kieruje ślepego człowieka. Przeklęty ten kto kopuluje ze zwierzęciem. Przeklęty ten kto postępuje tak jak ludzie Lota."(Sahih Ahmed strona 3 nr 266)

W kraj chrześcijański USA kopulacja ze zwierzętami jest pozwolona (12 stanów),
w chrześcijańska Brazylia jest pozwolona.

Dlaczego cywilizacja Zachód pozwala na kopulację ze zwierzętami i obrzydliwe grzechy homoseksualizmu?
Willmaster (423 punktów)
Widzę że nie obejrzałeś filmu, a tam masz podaną księgę niewierny.
HAHAAHAH ruchacie kozy, bo inna księga pozwala na ślub. beueheh
www.youtube.com/watch?v=_KY2VCUzwpE

Powiedziałeś już swemu Bogu żeby mnie odwiedził, czy przyznajesz że to zwykły bałwan i go nie ma?

Po śmierci jest to co ma być.
Apolloniusz (37 punktów)
>Demografia i przyszłość religii w Europa to jest Islam to jest fakt.
>Jaki jest obraz Islam w oczach ateista, racjonalista. chrześcijanin i inny niewierny?
>Przedstawię każdy światopogląd w perspektywie Islam.
>Chciałbym czegoś nauczyć od światopogląd niewierny. To jest ciekawe nowa kultura.
>(jutro odpowiem Mashallah)

A może jesteś kolejnym trollem ?
28-07-2015 07:23 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>A może jesteś kolejnym trollem ?

www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,35931
28-07-2015 10:21 
 Ocena-2 na 2
Bismillah_to_ jest_W imię Boga_Jedynego (-4 punktów)
(zablokowany)

>www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,35931
Google translate:
Nie znam tego człowieka.
Dlaczego zakładasz fałsz u gościa?
Vancalar (1804 punktów)
Cytat:
>Demografia i przyszłość religii w Europa to jest Islam to jest fakt.
>Jaki jest obraz Islam w oczach ateista, racjonalista. chrześcijanin i inny niewierny?
>Przedstawię każdy światopogląd w perspektywie Islam.
>Chciałbym czegoś nauczyć od światopogląd niewierny. To jest ciekawe nowa kultura.
>(jutro odpowiem Mashallah)


EEj No i dlaczego Go zablokowaliście ???
Nie zdążyłem...
A co on zrobił tak właściwie, oprócz tego, że ma odmienne poglądy ?

Pozdrawiam


Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię. Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej. Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365