Racjonalista - Strona głównaDo treści
Odkłamać świat.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
09-01-2015 18:46Duch Prawdy (14788 punktów)Odkłamać świat.
Ocena -6 na 6
Religia to potęzny twór, najpotęzniejszy biznes jaki kiedykolwiek ktos mógl wymyślić. www.racjonalista.pl/forum.php/s,650971#w651214
Peudoreligie to potężny twór...., o ile Nauka demaskuje pseudonaukę, która szkodzi jej wizerunkowi, o tyle Religia nie uporała się jeszcze z pseudoreligią, gdyż nie było fachowca, który zdemaskowałby ten twór szkodzący dobremu wizerunkowi Religii. W powszechnym rozumieniu za Religię uważa się wszystkie pseudoreligie, ludzie nie rozróżniają Religii od pseudoreligii, Naukę od pseudonauki rozpoznać potrafią, ale tutaj nie wiedzą nawet, że takie pomieszanie jest i należy dokonać rozpoznania i rozdzielenia. Religia to Wiara w istnienie niepoznawalnej siły (Boga), która jest istotą bytu, natomiast pseudoreligie to wiary w różne wiadomości o Bogu, a skoro jest niepoznawalny i jest kwestią wiary, a nie wiedzy, to skąd te wiadomości? To nie są wiadomości o Bogu, lecz wiadomości o ludzkich wyobrażeniach Boga. Jeśli posiadamy wiedzę o czymś, to potrafimy ją naukowo przedstawić, potwierdzić doświadczalnie, a jak doświadczalnie potwierdzimy istnienie Boga? Nie ma takiej możliwości, Bóg jest tylko i wyłącznie kwestią wiary, Boga nikt nigdy nie widział, nie wiadomo czy istnieje, wszystkie "święte" księgi, "proroków", "cuda" można bez żalu wyrzucić do kosza, bo szkodzą Religii, służą pseudoreligiom. Druga sprawa, Religia to Wiara w Boga głoszona bezpłatnie, bo kto służy Bogu nie może służyć mamonie, a pseudoreligie to zarabianie na wierze, służenie mamonie, nie Bogu. Nikt, kto ze swojej posługi duchowej czerpie korzyści materialne nie służy Bogu, lecz mamonie, nie reprezentuje Boga, lecz własne interesy. Duchowy przewodnik głosi duchowe nauki po godzinach swojej pracy, sam pracuje na swoje utrzymanie, służy ludziom duchowo bezpłatnie, bezinteresownie i pomaga materialnie, a nie zabiera babci rentę jak robią fałszywi przewodnicy, oni zaprowadzili Ludzkość na manowce duchowości, to przez nich wielu ludzi odwróciło się od Ducha i skierowało w stronę materii, przez tych ślepych przewodników, którzy (w dobrej wierze, a jakże) głoszą fałszywą duchowość. Świat jest zakłamany we wszystkich dziedzinach, religia nie jest od tego wolna, trzeba odkłamać świat, trzeba odkłamać religię, która dla wszystkich dziedzin powinna być Wzorem, powinna być bez skazy. Po to jestem, po to otworzyłem w swoim umyśle Ducha Prawdy, żeby odkłamać świat, gdyż kłamstwo jest początkiem i przyczyną wszelkiego zła, które ludzie czynią.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Religia to Wiara w istnienie niepoznawalnej siły (Boga), która jest istotą bytu, natomiast pseudoreligie to wiary w różne wiadomości o Bogu, a skoro jest niepoznawalny i jest kwestią wiary, a nie wiedzy, to skąd te wiadomości?
Skoro Bóg jest niepoznawalny, to skąd twierdzenie, że jest "istotą bytu"?
Swoją drogą trzeba mieć mocno zjełczały budyń zamiast mózgu, aby wierzyć w istnienie czegoś, o czym z założenia nic wiedzieć nie można.

09-01-2015 19:27 
 Ocena-5 na 5
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Skoro Bóg jest niepoznawalny, to skąd twierdzenie, że jest "istotą bytu"?
Wiara nie twierdzenie.
>Swoją drogą trzeba mieć mocno zjełczały budyń zamiast mózgu,
(bez komentarza)
>aby wierzyć w istnienie czegoś, o czym z założenia nic wiedzieć nie można.

To jest właśnie fundamentalna zasada, Wierzy się, bo się nie wie, tym Wiara różni się od Wiedzy.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
09-01-2015 20:47 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
W co się wierzy, skoro nic się nie wie o przedmiocie swej wiary?
Duch Prawdy (14788 punktów)
>W co się wierzy, skoro nic się nie wie o przedmiocie swej wiary?
W Ducha, który jest stwórcą i wewnętrzną istotą materii, a jej najwyższym przejawem jest świadomy swego bytu człowiek - istota duchowo-materialna.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
10-01-2015 00:06 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>>W co się wierzy, skoro nic się nie wie o przedmiocie swej wiary?
>W Ducha, który jest stwórcą i wewnętrzną istotą materii, a jej najwyższym przejawem jest świadomy swego bytu człowiek - istota duchowo-materialna.
Z założenia kompletnej niewiedzy co do obiektu swej wiary nic takiego nie możesz twierdzić, bo nic przecież nie wiesz.
10-01-2015 18:03 
 Ocena-1 na 3
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Z założenia kompletnej niewiedzy co do obiektu swej wiary nic takiego nie możesz twierdzić, bo nic przecież nie wiesz.
Dlatego nic nie twierdzę, pytałeś w co wierzę i odpowiedziałem.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
10-01-2015 20:14 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>>Z założenia kompletnej niewiedzy co do obiektu swej wiary nic takiego nie możesz twierdzić, bo nic przecież nie wiesz.
>Dlatego nic nie twierdzę, pytałeś w co wierzę i odpowiedziałem.
Kłamiesz: "W Ducha, który jest stwórcą i wewnętrzną istotą materii" - to jest twierdzenie.
Wcześniej twierdziłeś, że wierzysz w "Boga", teraz że w "Ducha" - wierzysz w dwójcę czy "Bóg" i "Duch", to to samo?
10-01-2015 20:27 
 Ocena-1 na 3
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Kłamiesz: "W Ducha, który jest stwórcą i wewnętrzną istotą materii" - to jest twierdzenie.
Nie zarzucaj mi kłamstwa, to jest Wiara, nie twierdzenie.
>Wcześniej twierdziłeś, że wierzysz w "Boga", teraz że w "Ducha" - wierzysz w dwójcę czy "Bóg" i "Duch", to to samo?

Bóg=Duch

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
13-01-2015 13:39 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> kłamiesz: "W Ducha, który jest stwórcą i wewnętrzną istotą materii" - to jest twierdzenie.

Duch Prawdy 21-12-2014 13:16: Cytat:
Duchy nie istnieją.



Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
13-01-2015 13:54 
 Ocena-2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Duch Prawdy 21-12-2014 13:16: Cytat:
Duchy nie istnieją.

>
Potwierdzam, duchy nie istnieją. BÓG=DUCH, nie jesteśmy w przedszkolu, więc chyba nie muszę wyjaśniać różnicy, nie baw się w szydercze kpiny.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Gdzież bym śmiał z Ciebie kpić, co więcej - przyznaję Ci rację: duchy łącznie z DUCHEM nie istnieją.
BOG to nie DUCH. BÓG to natura. Siedząc w swojej loży teatralnej ulegasz iluzji jednej z wielu fałszywych wiar, pokazywanych na scenie.
Show must go on there (przedstawienie musi tam trwać)
Serdecznie pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
13-01-2015 14:52 
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Gdzież bym śmiał z Ciebie kpić, co więcej - przyznaję Ci rację: duchy łącznie z DUCHEM nie istnieją.
>BOG to nie DUCH. BÓG to natura. Siedząc w swojej loży teatralnej ulegasz iluzji jednej z wielu fałszywych wiar, pokazywanych na scenie.
>Show must go on there (przedstawienie musi tam trwać)
Już o tym rozmawialiśmy, przedstawienie Ty dajesz, ja Wierzę w Boga.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
13-01-2015 17:27 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Duchu, Ty wiesz swoje i głosisz. Po co w ogóle czytać cudze opinie?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
13-01-2015 18:49 
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Duchu, Ty wiesz swoje i głosisz. Po co w ogóle czytać cudze opinie?
Nie czytaj jak nie wiesz po co.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
13-01-2015 18:56 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Ciągle mnie pouczasz.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Ciągle mnie pouczasz.
Takie zadanie Bóg mi przydzielił.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
13-01-2015 20:49 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Nie zaskoczyłeś mnie. Już dawno tu zauważyliśmy, że jak kogoś Bóg ukocha, to mu rozum odbiera.
Bye bye Duchu!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
13-01-2015 20:53 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>>Ciągle mnie pouczasz.
>Takie zadanie Bóg mi przydzielił.
Otrzymałeś od Boga list, maila, smsa czy skontaktował się z tobą na fejsbuku(bógu), żebyś pouczał Jacka Głodzika?
13-01-2015 21:58 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Wygląda na to, że Bóg jest młodszym koleżką Ducha Prawdy.
Nawet Jego DP z rozpędu co jakiś czas poucza
Ech, szkoda czasu na tą dziecinadę.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
13-01-2015 22:24 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Ech, szkoda czasu na tą dziecinadę.
Wyznaję zasadę ignorowania trolli i zachęcam do tego innych, ale Duch Prawdy rozbraja mnie głupotą/niekonsekwencją/brakiem logiki swoich wypowiedzi, więc mu odpowiadam dla jaj/aby obnażyć jego głupotę przed innymi użytkownikami tego forum.
13-01-2015 22:47 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Robię właściwie to samo, dziś już znacznie rzadziej niż kiedyś.
Na głupich nie ma rady. Jak powiedział niedawno ks. Lemański, muszą chyba wymrzeć.. ale jest miejscami zabawnie i to jest jakiś marny bo marny, ale jednak zysk
Pozdrawiam i dobranoc

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
13-01-2015 23:01 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
Okrągła sumka 10000 pkt graty
13-01-2015 23:08 
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Na głupich nie ma rady. Jak powiedział niedawno ks. Lemański, muszą chyba wymrzeć..

Wymrą, wymrą, to tylko kwestia czasu, kiedy ostatni ks. umrze.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
14-01-2015 07:50 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> to tylko kwestia czasu, kiedy ostatni ks. umrze.

Każdy z nas z niej kiedyś wyszedł myśląc, że już nigdy do niej nie wróci..



Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Każdy z nas z niej kiedyś wyszedł
Pomarzyć piękna rzecz

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
14-01-2015 10:22 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>> to tylko kwestia czasu, kiedy ostatni ks. umrze.
>Każdy z nas z niej kiedyś wyszedł myśląc, że już nigdy do niej nie wróci..

Podchodzi "człowiek" do automatu z wodą i wrzuca monetę, wypija wodę, znów wrzuca i tak bez końca... Ludzie stojący za nim nie cierpliwą się i mówią:
-panie pośpiesz się pan
-nie ma takich głupich ja cały czas wygrywam...

ten tego...
14-01-2015 10:37 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Obwoźny sprzedawca wina puka do drzwi w bloku.
- Tak?
- Mam tu wspaniałe białe wino, rocznik 2013. Smak łagodny, przepojony nutą tymianku.
Gospodarz:
- Nie pijam wina.
- Ale proszę pana, proszę pana! To unikatowe wino sprzedawane tylko indywidualnie, w sklepie tego pan nie dostanie. Prawdziwy rarytas z okolic Gostynina.
- Nie interesuje mnie, dziękuję - gospodarz próbuje zamknąć delikatnie drzwi
Sprzedawca szybko wkłada nogę i dalej swoje:
- Moze się pan jednak zdecyduje? Promocyjna cena tylko 40 PLN za butelkę. Drugi raz takiej okazji nie będzie..
Tu gospodarz otwiera drzwi szerzej i daje sprzedawcy z główki. Ten stacza się po schodach w dół.
Po minucie wstaje, otrzepuje garnitur, ściera krew z przeciętego czoła i mówi:
- Hm. Co do białego wina zatem mamy jasność. Co Pan powie na czerwone?


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Otrzymałeś od Boga list, maila, smsa czy skontaktował się z tobą na fejsbuku(bógu), żebyś pouczał Jacka Głodzika?
"Zadzwonił"...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
13-01-2015 17:51 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Wcześniej twierdziłeś, że wierzysz w "Boga", teraz że w "Ducha"
> - wierzysz w dwójcę czy "Bóg" i "Duch", to to samo?

Dziś diada, ale wszystko zmierza w kierunki wizji chrześcijańskiej.
Duch Prawdy nawróci najwięcej ludzi na jedynie-niefałszywą religię, poświęci się dla Niej i w konsekwencji zostanie uznany za Boga, jak Jezus.
Ostatecznie będzie klasyczna Trójca Prawdy: Bóg, dzisiejszy Człowiek-Który-Kryje-Się-Za-Nickiem i Duch (uznany za Świętego).
Nic dodać, nic ująć.
Pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
13-01-2015 21:28 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Gyby każda religia miała takich mesjaszy jak Duch Prawdy, to żylibyśmy w świecie wolnym od religii.
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Gyby każda religia miała takich mesjaszy jak Duch Prawdy, to żylibyśmy w świecie wolnym od religii.
Od fałszywych religii, w Ewangelii nazywanych ślepymi, przez Ducha Prawdy nazywanych pseudoreligiami, bo RELIGIA jest tylko jedna WIARA W BOGA, ona nie dzieli ludzi na wyznawców jakiejś religii i resztę, nie dzieli na wierzących i niewierzących, ona łączy ludzi bo mówi PRAWDĘ - NIE WIEM CZY BÓG ISTNIEJE... WIERZĘ. Religia Prawdy nigdy nie była żadną zarejestrowaną instytucją, Kościołem, Związkiem wyznaniowym i nigdy nie będzie, bo Kościół Boga jest na całej Ziemi, nie dzieli ludzi względem wyznania, koloru skóry, preferencji seksualnych, poglądów politycznych..., tylko na dobrych i złych... i nie ma dla Boga żadnego znaczenia, czy wierzysz, czy nie, ale co Myślisz, Mówisz i Robisz... i tylko według tego Cię osądzi, a że jest sędzią sprawiedliwym nawet się nie dowiesz, że sąd się odbył, po prostu zaśniesz na zawsze, a obudzą się tylko zbawieni.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
12-01-2015 13:10 
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)
>>W co się wierzy..
>W Ducha, który jest stwórcą i wewnętrzną istotą materii
Zatem materia jest z założenia przesiąknięta duchem tak, że nawet zadeklarowany materialista z konieczności się duchem zajmuje (i wystarczy, gdy mówiąc o materii doda: "oczywiście uduchowionej", by był w zasadzie .. teologiem?)?

> jej (materii czy ducha?) najwyższym przejawem jest świadomy swego bytu człowiek - istota duchowo-materialna.
Tzn, że są byty o większej i mniejszej zawartości ducha w materii?
A czy Twoja wiara obejmuje też pozamaterialne byty duchowe oraz (co istotniejsze) bezduszne byty materialne?
12-01-2015 19:45 
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Zatem materia jest z założenia przesiąknięta duchem tak, że nawet zadeklarowany materialista z konieczności się duchem zajmuje (i wystarczy, gdy mówiąc o materii doda: "oczywiście uduchowionej", by był w zasadzie .. teologiem?)?
Materia jest energią. Energia jest uporządkowana przez wewnętrznego ducha, fizycy często w opisie swoich badań mówią, że dotykają Boga, np. Bozon Higgsa nazywają boską cząstką......
>> jej (materii czy ducha?) najwyższym przejawem jest świadomy swego bytu człowiek - istota duchowo-materialna.
Najwyższym uporządkowaniem energii jest człowiek, gdyż posiada Świadomość i zdolność abstrakcyjnego myślenia, tzn. jest najbliżej Świadomości Ducha, który go stwarza, który w nim jest. Mówi się, że wszyscy jesteśmy dziećmi Boga, być może dalsza ewolucja umysłu doprowadzi nas kiedyś do odkrycia, że Bóg jest nami.
>Tzn, że są byty o większej i mniejszej zawartości ducha w materii?
Wszystko jest energią duchową, w człowieku świadomą.
>A czy Twoja wiara obejmuje też pozamaterialne byty duchowe oraz (co istotniejsze) bezduszne byty materialne?
Nie ma dla mnie znaczenia, czy duch jest tylko w energii, czy również poza nią, w tzw. tamtym świecie.
Na (co istotniejsze) odpowiem, jak wyjaśnisz co rozumiesz przez "bezduszne byty"?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
10-01-2015 02:52Nie na temat
 Ocena 4 na 6
Wenancjusz (16441 punktów)
>Religia to potęzny twór, najpotęzniejszy biznes jaki kiedykolwiek ktos mógl wymyślić.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,650971#w651214
>Peudoreligie to potężny twór...., o ile Nauka demaskuje pseudonaukę, która szkodzi jej wizerunkowi,
>o tyle Religia nie uporała się jeszcze z pseudoreligią, gdyż nie było fachowca, który zdemaskowałby
>ten twór szkodzący dobremu wizerunkowi Religii. W powszechnym rozumieniu za Religię uważa się
>wszystkie pseudoreligie, ludzie nie rozróżniają Religii od pseudoreligii, Naukę od pseudonauki
>rozpoznać potrafią, ale tutaj nie wiedzą nawet, że takie pomieszanie jest i należy dokonać
>rozpoznania i rozdzielenia. Religia to Wiara w istnienie niepoznawalnej siły (Boga), która jest
>istotą bytu, natomiast pseudoreligie to wiary w różne wiadomości o Bogu, a skoro jest niepoznawalny
>i jest kwestią wiary, a nie wiedzy, to skąd te wiadomości? To nie są wiadomości o Bogu, lecz
>wiadomości o ludzkich wyobrażeniach Boga. Jeśli posiadamy wiedzę o czymś, to potrafimy ją naukowo
>przedstawić, potwierdzić doświadczalnie, a jak doświadczalnie potwierdzimy istnienie Boga? Nie ma
>takiej możliwości, Bóg jest tylko i wyłącznie kwestią wiary, Boga nikt nigdy nie widział, nie
>wiadomo czy istnieje, wszystkie "święte" księgi, "proroków", "cuda" można bez żalu wyrzucić do
>kosza, bo szkodzą Religii, służą pseudoreligiom. Druga sprawa, Religia to Wiara w Boga głoszona
>bezpłatnie, bo kto służy Bogu nie może służyć mamonie, a pseudoreligie to zarabianie na wierze,
>służenie mamonie, nie Bogu. Nikt, kto ze swojej posługi duchowej czerpie korzyści materialne nie
>służy Bogu, lecz mamonie, nie reprezentuje Boga, lecz własne interesy. Duchowy przewodnik głosi
>duchowe nauki po godzinach swojej pracy, sam pracuje na swoje utrzymanie, służy ludziom duchowo
>bezpłatnie, bezinteresownie i pomaga materialnie, a nie zabiera babci rentę jak robią fałszywi
>przewodnicy, oni zaprowadzili Ludzkość na manowce duchowości, to przez nich wielu ludzi odwróciło
>się od Ducha i skierowało w stronę materii, przez tych ślepych przewodników, którzy (w dobrej
>wierze, a jakże) głoszą fałszywą duchowość. Świat jest zakłamany we wszystkich dziedzinach, religia
>nie jest od tego wolna, trzeba odkłamać świat, trzeba odkłamać religię, która dla wszystkich
>dziedzin powinna być Wzorem, powinna być bez skazy. Po to jestem, po to otworzyłem w swoim umyśle
>Ducha Prawdy, żeby odkłamać świat, gdyż kłamstwo jest początkiem i przyczyną wszelkiego zła, które
>ludzie czynią.
Człowieku! Czyś ty normalny? O czym Ty piszesz? Napisz protest song do papieża lub episkopatu, ostrzeż ich, że wszystko wiesz o pseudo religii i pseudo nauce i spróbuj z nimi dyskutować. Po co zamęczasz tym bełkotem portal? Czy do Ciebie nic nie dociera? Czy masz łeb z pustaka (taka cegła)? Dawno nie byłeś na badaniach okresowych? Wiem, że nasza medycyna jest w stanie upadłości, ale takie jak Ty zdarzenia rozpoznaje się nawet bez przygotowania medycznego. Zobacz jeszcze raz coś Ty naplótł tutaj. To się nie trzyma kupy ni dupy. Nie widzisz? No teraz dałeś występ. Trzeba jednak mieć "talent" by coś takiego ujawnić. Nie gratuluję zdecydowanie. Lepiej powiedz o co Tobie chodzi z tymi podpuchami jakie robisz. A jej wysokość moderacja śpi w najlepsze.


Ich bin besser als mein Ruf
10-01-2015 18:14 
 Ocena 1 na 5
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Człowieku! Czyś ty normalny? O czym Ty piszesz? Napisz protest song do papieża lub episkopatu, ostrzeż ich, że wszystko wiesz o pseudo religii i pseudo nauce i spróbuj z nimi dyskutować. Po co zamęczasz tym bełkotem portal? Czy do Ciebie nic nie dociera? Czy masz łeb z pustaka (taka cegła)? Dawno nie byłeś na badaniach okresowych? Wiem, że nasza medycyna jest w stanie upadłości, ale takie jak Ty zdarzenia rozpoznaje się nawet bez przygotowania medycznego. Zobacz jeszcze raz coś Ty naplótł tutaj. To się nie trzyma kupy ni dupy. Nie widzisz? No teraz dałeś występ. Trzeba jednak mieć "talent" by coś takiego ujawnić. Nie gratuluję zdecydowanie. Lepiej powiedz o co Tobie chodzi z tymi podpuchami jakie robisz. A jej wysokość moderacja śpi w najlepsze.
Nie pyskuj i kasuj bo zaśmiecasz.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
10-01-2015 22:18 
 Ocena 2 na 4
niestadny (2492 punktów)

Z regulaminu fR:
Cytat:
III. Obowiązki Uczestników
§ 25. Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcji obsługi Forum, a w szczególności:
[...]
c) cytować wyłącznie te fragmenty wypowiedzi rozmówcy, na które bezpośrednio udziela się odpowiedzi. Należy wycinać cytaty, do których wypowiedź się nie odnosi,



stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
13-01-2015 13:53 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Człowieku! Czyś ty normalny? O czym Ty piszesz? Napisz protest song do papieża lub episkopatu, ostrzeż ich, że wszystko wiesz o pseudo religii i pseudo nauce i spróbuj z nimi dyskutować (..) Czy do Ciebie nic nie dociera? Czy masz łeb z pustaka (taka cegła)? Dawno nie byłeś na badaniach okresowych? (..) Zobacz jeszcze raz coś Ty naplótł tutaj. To się nie trzyma kupy ni dupy. Nie widzisz?

Wenancjusz!! Co prawda Twoja to sprawa, ale nie zauważyłeś, że podgrzewanie atmosfery tzw. wymiany poglądów nic nie załatwiło na tym forum? Nie widzisz, że te mdłe dyskusje z ludźmi nawiedzonymi wiarą nie prowadzą do niczego? Czy mam ich wykazać, spersonalizować? Czy wiesz jak wyglądają dyskusje w domach dla ludzi izolowanych przez psychiatrów od społeczeństwa? Proszę więc byś nie reagował na te zaczepki. Na tym forum każdy mniej więcej wie z kim wymieniać swoje poglądy. Dlaczego więc włączasz się w dureńskie dywagacje z ludźmi, do których żadna argumentacja nie trafia, zasklepionych w swojej wierze, do których nie można dotrzeć żadną argumentacją. Ignoruj to gówno. Przyznam się, że zniechęca mnie czytanie tych mdłych nudli młóconych bez przerwy na okrągło i nic nie wnoszących poza jazgotem (dzięki właśnie takim jak Ty). Dno i jeszcze dwa metry mułu. Brutalnie to oceniam ale nie ustąpię w ocenie. A Ty Wenancjusz!!? Jak to widzisz?

PS przeróbka na bazie tekstu Wenancjusza www.racjonalista.pl/forum.php/s,645485#w650773

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
> Peudoreligie to potężny twór....,
Tym bardziej potężny, że nikomu poza wybranymi nie znany.

@@@
.
10-01-2015 18:27 
 Ocena-1 na 3
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Tym bardziej potężny, że nikomu poza wybranymi nie znany.
Ślepcom nie znany, widzący widzą działania tego tworu w Paryżu, Kabulu, Watykanie, Warszawie, Nowym Jorku...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
11-01-2015 15:17 
 Ocena 5 na 5
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>Peudoreligie to potężny twór....,
Tym bardziej potężny, że nikomu poza wybranymi nie znany.

>Ślepcom nie znany, widzący widzą działania tego tworu w Paryżu, Kabulu, Watykanie, Warszawie, Nowym Jorku...
Albowiem tylko ślepcami mogą być ci, którzy nie wierzą w te oczywistości, w które ja wierzę, tak jak tylko "pseudoreligiami" mogą być wszystkie inne religie poza moją własną. Przecież to oczywiste.

@@@
.
11-01-2015 18:40 
 Ocena-2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Albowiem tylko ślepcami mogą być ci, którzy nie wierzą w te oczywistości, w które ja wierzę, tak jak tylko "pseudoreligiami" mogą być wszystkie inne religie poza moją własną. Przecież to oczywiste.
Może dla Pana to oczywiste, dla mnie to oczywista głupota.
Religia jest jedna - Wiara, że być może istnieje Bóg. A pseudoreligii jest wiele - to wiary w WIEDZĘ, zapisaną w "świętych" księgach, które precyzyjnie opisują jak aniołowie mają na imię, ile rąk ma bóg, kto jest jego ostatnim prorokiem, który naród sobie wybrał, która pani urodziła jego syna, kogo bóg zamienił w słup soli, kiedy nastąpi apokalipsa, kto nie umarł normalnie tylko zbawił ludzi swoją śmiercią, którzy ludzie są błogosławieni, a którzy święci, które miejsca na Ziemi są święte, a które normalne... itd. itp. święte wiadomości w zależności od pseudoreligii...
Pseudoreligie to wiary w WIEDZĘ, oj potężną ŚWIĘTĄ WIEDZĘ posiadają o bogu, zapisaną w ŚWIĘTYCH KSIĘGACH, a jakże by inaczej, przecież to oczywiste. One między sobą konkurują, która z nich lepiej widzi...
A Religia to Wiara, że być może BÓG istnieje.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
11-01-2015 19:56 
 Ocena 5 na 5
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>Peudoreligie to potężny twór....,
Tym bardziej potężny, że nikomu poza wybranymi nie znany.
>Ślepcom nie znany, widzący widzą działania tego tworu w Paryżu, Kabulu, Watykanie, Warszawie, Nowym Jorku...
Albowiem tylko ślepcami mogą być ci, którzy nie wierzą w te oczywistości, w które ja wierzę, tak jak tylko "pseudoreligiami" mogą być wszystkie inne religie poza moją własną. Przecież to oczywiste.
>Może dla Pana to oczywiste, dla mnie to oczywista głupota. Religia jest jedna - Wiara, że być może istnieje Bóg.
Należę tu do tych nielicznych, którzy bezwzględnie za głupotę (nie mylić z niewiedzą lub innymi poglądami) z tego forum
by wyrzucali. Wiem, że wtedy tzw. "wejść" na forum byłoby znacznie więcej niż jest obecnie, gdy inteligencja musi uciekać przed prymitywizmem.

@@@
.
11-01-2015 20:12 
 Ocena-2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Należę tu do tych nielicznych, którzy bezwzględnie za głupotę (nie mylić z niewiedzą lub innymi poglądami) z tego forum by wyrzucali. Wiem, że wtedy tzw. "wejść" na forum byłoby znacznie więcej niż jest obecnie, gdy inteligencja musi uciekać przed prymitywizmem.
Erystyka..., a odnośnie omawianego tematu nic Pan nie powie?, czy oczywistością jest dla Pana, że Religia to głupota?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
12-01-2015 00:00 
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
Należę tu do tych nielicznych, którzy bezwzględnie za głupotę (nie mylić z niewiedzą lub innymi poglądami) z tego forum by wyrzucali. Wiem, że wtedy tzw. "wejść" na forum byłoby znacznie więcej niż jest obecnie, gdy inteligencja musi uciekać przed prymitywizmem.
>Erystyka...,
Nie wystarczy, że się napisze jeszcze trzeba być zrozumianym i dlatego kieruję swoje wypowiedzi tylko do tych,
którzy je zrozumieć potrafią.

> a odnośnie omawianego tematu nic Pan nie powie?,
Powiedziałem nawet sporo - tyle tylko, iż Pan nic nie zrozumiał.

>czy oczywistością jest dla Pana, że Religia to głupota?
Czy religia jest głupotą? Raczej nie - ja w każdym razie tak nie uważam. Natomiast z głupotą wiąże się wiara,
ale nie jest ona konieczną i można być głupcem nawet bez wiary. Tu o naszym poziomie intelektualnym świadczą nasze teksty i nikt nie jest w stanie tak skompromitować jak uczynimy to sami.

@@@
.
12-01-2015 09:46 
 0 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Powiedziałem nawet sporo - tyle tylko, iż Pan nic nie zrozumiał.
To co Pan powiedział świadczy, że to Pan nic nie rozumie z tego co mówię.
>Czy religia
Definicje w Wikipedii są takie, jaki poziom myślenia ludzi w danych czasach, od którego Pan niestety nie odbiega, za 100 lat ta definicja będzie brzmiała inaczej, a za 1000 jeszcze inaczej, ale tam Pana wyobraźnia już nie sięga.
>Tu o naszym poziomie intelektualnym świadczą nasze teksty i nikt nie jest w stanie tak skompromitować jak uczynimy to sami.
Nic dodać, nic ująć.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365