Racjonalista - Strona głównaDo treści
Marsze pokoju w Rosji

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
22-09-2014 08:39Rupson (1793 punktów)Marsze pokoju w Rosji
Ocena 3 na 7
-W sumie to czekałem na coś takiego.

Cytat:
W Moskwie odbył się "marsz pokoju". W demonstracji przeciwko wojskowej agresji Rosji na Ukrainie wzięło udział, według różnych danych, od kilku do nawet 26 tysięcy osób.

-Manifestacja zakończyła się przyjęciem rezolucji:

Cytat:
My, obywatele Rosji, patrioci swojej ojczyzny, wyznający zapisane w Konstytucji FR demokratyczne wartości, uważamy za niedopuszczalną i zgubną dla naszego kraju oraz jego narodu dokonywaną przez kierownictwo polityczne zbrodniczą agresję w stosunku do sąsiedniego, suwerennego państwa" - głosi rezolucja.


Cytat:
W dokumencie podkreślono, że "agresja przeciwko Ukrainie jest konsekwencją nieuczciwych i nieswobodnych wyborów parlamentarnych i prezydenckich w Rosji w latach 2011-12, w wyniku których w rękach prezydenta Władimira Putina i jego otoczenia skoncentrowana została ogromna, niekontrolowana władza - wykonawcza, ustawodawcza i sądownicza".


Cytat:
W Petersburgu przeciwnicy wojskowej agresji zebrali się w pobliżu Cerkwi Kazańskiej. Wykrzykiwali hasła: "To nie nasza wojna", "Ukraino - przepraszamy" i "Dość propagandy".


wiadomosci(*)ie,wid,16899824,wiadomosc.html

-I jak się do tego mają wypociny niejakiego Craiga Robertsa?
www.racjonalista.pl/kk.php/s,9733
Cytat:
Nieustające kłamstwa Waszyngtonu zarzucają Rosji dokonanie rzekomej agresji, która jest wyssana z palca.

Cytat:
Putin powinien oznajmić światu, że są granice prowokacji wymierzonych w Rosję,

-A może ci wszyscy demonstranci to tylko rusofoby, szpiedzy i zdrajcy opłacani amerykańskimi dolarami prze CIA? Ofiary propagandy mediów? Może polskich?
-Wcale by mnie nie zdziwiły takie opinie tutejszych lewicujących racjonalistów, którzy wszędzie węszą amerykański spisek.

ps. Nie ten dział mi się kliknął. Powinien być "Świat". Nie wiem jak to teraz zmienić.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Chacarron Macaron (937 punktów)
(zablokowany)

>-A może ci wszyscy demonstranci to tylko rusofoby, szpiedzy i zdrajcy opłacani amerykańskimi dolarami prze CIA? Ofiary propagandy mediów? Może polskich?
>-Wcale by mnie nie zdziwiły takie opinie tutejszych lewicujących racjonalistów, którzy wszędzie węszą amerykański spisek.

Nie mogę się wypowiadać za wszystkich ale jeśli chodzi o mnie to nie mam takich opinii.
Wyjaśnijmy sobie jedno: nie widzę wszędzie amerykańskiego spisku.

W Moskwie mieszka grubo ponad 10 mln ludzi, nie licząc aglomeracji. Także co to jest to parę tys. ludzi? Natomiast przeciętny Rosjanin jak słyszy o inwazji USA np. na Irak(wróć - szerzeniu demokracji), jak słyszy Kalego-Obame który wykrzykuje z mównicy, że będzie bronić interesów USA na całym świecie, jak słyszy głosy tego niemalże jednostronnego zachodu, to nie dziw się, że popiera Putina. Na USA nikt sankcji też nie nakłada. Twoim zdaniem to normalna sytuacja?
23-09-2014 08:44 
 Ocena 2 na 2
Rupson (1793 punktów)
>W Moskwie mieszka grubo ponad 10 mln ludzi, nie licząc aglomeracji. Także co to jest to parę tys. ludzi?
-Zupełnie się nie liczą. Mniejszość przecież nie może mieć racji. Szczególnie w Rosji rację muszą mieć bolszewicy, podnieceni możliwością dalszego poszerzania granic imperium. Tyle, że nie wiemy ilu ludzi podziela zdanie mniejszości, która odważyła się wyjść na ulice, ale nie chce się narażać władzy radzieckiej...ups rosyjskiej.

>Natomiast przeciętny Rosjanin jak słyszy o inwazji USA np. na Irak(wróć - szerzeniu demokracji), jak słyszy Kalego-Obame który wykrzykuje z mównicy, że będzie bronić interesów USA na całym świecie, jak słyszy głosy tego niemalże jednostronnego zachodu, to nie dziw się, że popiera Putina. Na USA nikt sankcji też nie nakłada. Twoim zdaniem to normalna sytuacja?
-A co ma Rosjanin do tego? To mu daje prawo napadać sąsiadów? Czy wszystko musi być odnoszone do Ameryki? Rosjanin sam jak może to spieprza na zachód. Oczywiście takim Putinom byłoby wygodniej harcować, gdyby nie ten "wredny" Zachód i Ameryka.
23-09-2014 15:13 
 0 na 2
Chacarron Macaron (937 punktów)
(zablokowany)
>Czy wszystko musi być odnoszone do Ameryki?

Nie wszystko, tyle, że ja jestem amerykano-fobem, i wole wspierać tzw. mniejsze zło w postaci Rosji. A w tej chwili Rosja to chyba ostatni albo jeden z ostatnich przyczółków antyamerykańskich(wszyscy z tej Rosji uciekają tylko nie Snowden).

>Rosjanin sam jak może to spieprza na zachód.

Na zachodzie(USA) lepiej, bo lepiej rąbią inne kraje. Chyba nikt tu nie popiera Putina jako tako. Co nie znaczy, że nie wolę wspierać przeciwwagę w postaci antyamerykaśkiej Rosji.

>To mu daje prawo napadać sąsiadów?

Tak. mniejsze zło. Chyba, że reszta świata zmieni to jak traktuje USA. O tym był głównie mój tekst zamieszczony na forum: www.racjonalista.pl/forum.php/s,635671

>Oczywiście takim Putinom byłoby wygodniej harcować, gdyby nie ten "wredny" Zachód i Ameryka.

Jak na razie to Ameryka na więcej sobie pozwala, kosztem np. Europy, a my im jeszcze w dupę włazimy. To znaczy politycy, ale przy społecznym poparciu. Swoją drogą wie ktoś jak to było z finansowaniem Solidarności w PRL-u przez CIA?
23-09-2014 21:26 
 Ocena 1 na 3
Rupson (1793 punktów)
>>Czy wszystko musi być odnoszone do Ameryki?
>Nie wszystko, tyle, że ja jestem amerykano-fobem, i wole wspierać tzw. mniejsze zło w postaci Rosji.
-Dla kogo mniejsze?

>>To mu daje prawo napadać sąsiadów?
>Tak. mniejsze zło.
-Pogląd haniebny i nikczemny. To jest prawdziwe zło.

>Jak na razie to Ameryka na więcej sobie pozwala,
-Jak dla mnie to jest zbyt leniwa, wręcz się opieprza biorąc pod uwagę jej potencjał. Wojujących islamistów już dawno nie powinno być na świecie, dla dobra całej ludzkości. I bolszewickich gnid takoż.

>kosztem np. Europy, a my im jeszcze w dupę włazimy.
-To właź w dupę prostackim kałmukom jak cie to bawi i pij bimber zagryzając cebulą. Europa nie ma żadnego konfliktu z Ameryką, a wiele jej zawdzięcza. Gdyby nie ona, dawno byłaby pod sowieckim albo niemieckim butem.
>To znaczy politycy, ale przy społecznym poparciu. Swoją drogą wie ktoś jak to było z finansowaniem Solidarności w PRL-u przez CIA?
-A co mi do tego? Ktokolwiek, jakkolwiek działał przeciwko władzom PRL, dobrze czynił. Przynajmniej w kolejce po papier do dupy teraz stać nie muszę.
23-09-2014 21:42 
 Ocena-1 na 1
Chacarron Macaron (937 punktów)
(zablokowany)
>>Jak na razie to Ameryka na więcej sobie pozwala,
>-Jak dla mnie to jest zbyt leniwa, wręcz się opieprza biorąc pod uwagę jej potencjał.
>Wojujących islamistów już dawno nie powinno być na świecie, dla dobra całej ludzkości. I bolszewickich gnid takoż.

Jak to? To jednak można atakować ziemskich sąsiadów?
"Pogląd haniebny i nikczemny. To jest prawdziwe zło."

>>kosztem np. Europy, a my im jeszcze w dupę włazimy.
>-To właź w dupę prostackim kałmukom jak cie to bawi i pij bimber zagryzając cebulą. Europa nie ma żadnego konfliktu z Ameryką, a wiele jej zawdzięcza. Gdyby nie ona, dawno byłaby pod sowieckim albo niemieckim butem.

Nie rozumiem, dlaczego miałbym komukolwiek włazić w dupę.
23-09-2014 22:44 
 Ocena 1 na 1
Rupson (1793 punktów)
>Jak to? To jednak można atakować ziemskich sąsiadów?
-Oczywiście. Choćby w obronie własnej.
>"Pogląd haniebny i nikczemny. To jest prawdziwe zło."
-Zabicie islamisty obcinającego głowę "niewiernemu" to zło?

>Nie rozumiem, dlaczego miałbym komukolwiek włazić w dupę.
-A ja nie widzę, żeby ktoś właził w dupę Ameryce. To tylko twoja interpretacja każdego stanowiska przeciwko Rosji. Cywilizowani ludzie powinni zawierać sojusze przeciwko wszelkiej dziczy, bo ta nie przebiera w środkach i nie liczy się z ludzkim życiem. Dlatego zawsze bardziej mnie przerażała wizja Światowego Związku Republik Radzieckich, niż Stanów Zjednoczonych Świata.
Chacarron Macaron (937 punktów)
(zablokowany)
>>Jak to? To jednak można atakować ziemskich sąsiadów?
>-Oczywiście. Choćby w obronie własnej.

Czyli Kali-Obama jednak może bronić swoich interesów na całym świecie. OK.

>>"Pogląd haniebny i nikczemny. To jest prawdziwe zło."
>-Zabicie islamisty obcinającego głowę "niewiernemu" to zło?
>>Nie rozumiem, dlaczego miałbym komukolwiek włazić w dupę.

>-A ja nie widzę, żeby ktoś właził w dupę Ameryce.To tylko twoja interpretacja każdego stanowiska przeciwko Rosji.

A skąd Ty to wytrzasnąłeś? Ja nie każde stanowisko przeciw Rosji uważam za dupowłastwo Ameryce. W przeciwieństwie do niektórych, jestem ostrożny przy używaniu wszelakich wielkich kwantyfikatorów.

>Cywilizowani ludzie powinni zawierać sojusze przeciwko wszelkiej dziczy, bo ta nie przebiera w środkach i nie liczy się z ludzkim życiem. Dlatego zawsze bardziej mnie przerażała wizja Światowego Związku Republik Radzieckich, niż Stanów Zjednoczonych Świata.

Rosja ma aktualnie wielokrotnie mniejszy wpływ na świat niż Stany i nie prowadzi polityki imperialnej. A ja nie jestem rusofilem, jak najbardziej uważam, że tam też potrzebne jest wiele przemian, ale sprawa USA jest ważniejsza.

Owym postem kończę naszą nierokującą wymianę zdań.
24-09-2014 08:16 
 Ocena 2 na 2
Rupson (1793 punktów)
>>>Jak to? To jednak można atakować ziemskich sąsiadów?
>>-Oczywiście. Choćby w obronie własnej.
>Czyli Kali-Obama jednak może bronić swoich interesów na całym świecie. OK.
-Tylko swoich interesów? W Państwie islamskim? Gdy giną jego ludzie to myślisz, że mu to popularności przysparza jak Putinowi? A Twojej dupy też broni w ten sposób. Pomyśl o tym gdy religijni szaleńcy przyjdą z z maczetami po twoją głowę. Nie bój się nie przyjdą, jest jeszcze USA i NATO. Czy choćby pobieżnie zdajesz sobie sprawę co się tam teraz dzieje? Co wyczyniają z choćby kobietami? To co Armia Czerwona wchodząc do Polski, tzn. "wyzwalając". Zaniechanie zabijania tej dziczy to tchórzostwo całej cywilizowanej części świata. A jakie miała Rosja zagrożenie ze strony Ukrainy? Żadne. Tych gadów nikt nie czepia, gdy sami gdzieś nie lezą.

>Rosja ma aktualnie wielokrotnie mniejszy wpływ na świat niż Stany i nie prowadzi polityki imperialnej.
-I tak powinno być. Niech się zajmie cywilizowaniem swojej gospodarki i ustroju. I nie prowadzi polityki imperialnej? A jakie to części, jakiego kraju ostatnio USA przyłączyła do swego terytorium? Może Krym? A gdzie są szaleńcy, którzy wygrażają nam i państwom bałtyckim, w Ameryce? Co będzie gdy dojdą do władzy? Może jak powitasz ich kwiatami to cię nigdzie nie wywiozą, a jak założysz jakiś komitet, radę ludową, (sielsowiet), to może nawet komisarzem ludowym zostaniesz. Taki "belvedere" już się pewnie nie może doczekać.
Chacarron Macaron (937 punktów)
(zablokowany)
Moja-Teza-Najważniejsza-Rupson ma strasznie krótką pamięć(i to wybiórczo), a ja się powtarzać Kalemu nie widzę sensu.
belvedere (82 punktów)
(zablokowany)
>ps. Nie ten dział mi się kliknął.

Fakt.
W Bazgrołach to powinno wylądować.
Dział w sam raz dla rusofobicznych Rupsonów onanizujących się radośnie przy każdym wersie amerykańskiej propagandy.
   
22-09-2014 13:30 
 Ocena 5 na 5
Rupson (1793 punktów)
>>ps. Nie ten dział mi się kliknął.
>Fakt.
>W Bazgrołach to powinno wylądować.
>Dział w sam raz dla rusofobicznych Rupsonów onanizujących się radośnie przy każdym wersie amerykańskiej propagandy.

-Zaszczep się w końcu.
Wera (1540 punktów)
> Cytat:
W Moskwie odbył się "marsz pokoju". W demonstracji przeciwko wojskowej agresji Rosji na
>Ukrainie wzięło udział, według różnych danych, od kilku do nawet 26 tysięcy osób.
>

No właśnie, różne źródła podają zupełnie odmienne dane. Skoro nie mamy właściwie żadnego rzetelnego źródła danych pokazującego sytuację w Rosji, trudno jest tą sytuację oceniać. Nie wiadomo, jaka część Rosjan popiera atak na Ukrainę, jaka część jest przeciw i jaka nie ma zdania. Tym bardziej nie wiadomo, jaka część demonstrantów szczerze wyrażała sprzeciw. Sama podejrzewam, że to nie była żadna prowokacja, bo trudno, żeby nie było w Rosji żadnych przeciwników ambicji Putina. Według mnie ta ekspansja terytorialna nawet niezbyt im się opłaca, ledwo ogarniają ten swój kraj, i jeszcze więcej problemów by chcieli

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365