Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zło i głupota nie istnieją

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
17-08-2017 11:58olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Zło i głupota nie istnieją
Ocena 3 na 3
Zaprawdę powiadam Wam, iż zło nie istnieje, gdyż nikt nie może czuć się dyskryminowany, toteż nikt nie może nazywać żadnej ludzkiej działalności złem, gdyż wynika ona z czyjejś wolnej woli, a nikt z nas nie jest na tyle kompetentny, by oceniać innych, ponieważ wszyscy są równi. Nie można mówić, że cokolwiek jest złe. Zawsze trzeba szukać pozytywnych stron wszystkiego.

No chyba, że czyjaś ideologia i wierzenia zawierają negatywne wartościowanie czegoś, to wtedy trzeba mu pozwolić na taką ocenę, gdyż zapewne jest ona prawdą skoro w to wierzy, a przynajmniej ta osoba powinna mieć prawo tak twierdzić.

Eee, wcale się tu nie poplątałem, po prostu staram się teraz być takim jak Wy i zrezygnować ze swoich poglądów, przyjmując Wasze defaultowe. Uznałem, że tak mi będzie łatwiej, bo będzie bardziej konformistycznie i pragmatycznie, a w dodatku nie trzeba nad niczym myśleć, a racjonalizacje powstają same, defaultowo i dzięki temu, że większość tak myśli to stanę się lepszy, bo dostosowany do większości. Przytulam się do tłumu i idę z Wami w dalszą drogę.

Tym samym przepraszam, że kogokolwiek uraziłem i nazwałem głupim. Nie ma głupoty, istnieje tylko mądrość i moi wszyscy dyskutanci byli mądrzy, a ja nikogo wcale nie zrównałem z ziemią, wcale nie obaliłem żadnego argumentu, ani nigdy w ogóle nie miałem racji. Gdzie mi tam do Wielkiego Oświeconego Tłumu... Ach jakim grzechem było to, że się do nich nie dostosowywałem i jeszcze nazywałem kogoś głupim.

Wszystko jest przecież jasne. Rację ma zawsze większość, która jest zresztą światła i mądra, nie to co ci co mają własne poglądy, czytają, uczą się i myślą. Tfu, jak rzesz można czynić takie niecne praktyki. Wiadomo, że trzeba głosować i opcja popierana przez większość jest zawsze prawdą. Przyznaję już rację szarleyowi i Johnowi Doe w tej kwestii. Gdzie tam ktokolwiek podejmowałby lepsze decyzje niż Wielki Oświecony Tłum. Ponadto powinienem przyznać rację Bogusławskiemu. Faktycznie jak ktoś ma nieodpowiednie upodobania seksualne... tfu, zapomniałem, że wszystkie są odpowiednie, więc jeszcze raz. Gdy ktoś ma nietypowe preferencje (np podobają mu się grube kobiety, przedmioty martwe, bądź jest pedofilem) to powinien lekko zrezygnować z miłości i wartości, nie pracować nad sobą, przestać się oceniać i czerpać przyjemność życiową z fetyszu (Bogusławski tak pisał, a on wyraża się do ludzi mądrych, więc to musi być prawda i jak ja w ogóle śmiałem twierdzić inaczej). To przecież oczywiste i rozumiem, że wszyscy się zgadzają.

Przyznaję też rację chętnie_racjonalistce, że nałogi nie istnieją. Do monaru ludzie jadą na wakacje, a alkoholizm nie istnieje. Mordeczki pod sklepem to pewnie tylko aktorzy. Zapewne.

Przyznaję rację Bednarskiemu, że tw. Godla sprawia, że ludzki umysł nie działa, gdyż nie jest mechanizmem, tylko kieruje nim Duch Umysłu, który jednocześnie istnieje i nie istnieje i działa niealgorytmicznie. Umysł nie może być maszyną, a na komputerze nie da się symulować myślenia, bo tak wynika z tw. Godla. Faktycznie nie miałem racji w tym, że to co działa musi być mechanizmem i musi mu odpowiadać jakiś sposób działania. Duch Umysłu działa bez sposobu, faktycznie. I faktycznie nie ma obiektów realnych, tylko wszystko jest swoim opisem. Przyjmuję ten pogląd i przestaję go nazywać zafiksowaniem lingwistycznym.

To co, teraz już jestem jednym z Was?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

-jad- (18783 punktów)
>To co, teraz już jestem jednym z Was?

Jasne. Łatwo poszło, co?

lp.2o@1daj
diogenes (42753 punktów)
>Gdzie mi tam do Wielkiego Oświeconego Tłumu...

Którego tłumu, bo zdaje się, że jest ich legion? Jeden podąża w jedną, drugi w przeciwną stronę, trzeci stoi, czwarty czai się gdzieś w tle... Wolałbym mieć mądrość ameby, bo przynajmniej przelewa się mniej więcej w jedną stronę...


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
>>Gdzie mi tam do Wielkiego Oświeconego Tłumu...
>Którego tłumu, bo zdaje się, że jest ich legion?

>Jeden podąża w jedną, drugi w przeciwną stronę

Dominujące zdanie vs opozycja <zieeew> czyli lewe i prawe boty

>trzeci stoi

czyli jakby go nie było, albo jest ignorowany przez tłum

>Wolałbym mieć mądrość ameby, bo przynajmniej przelewa się mniej więcej w jedną stronę...

Stanowisko forum jest spójne. Jak w prawdziwym życiu - większość milczy, bo nie ma nic do powiedzenia, nie ma zdania, lub reaguje idąc za emocjami stadnymi. Kilku krzykaczy bredzi, mniejszość ma rację, ale ta jest ledwo dostrzegana lub ignorowana.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Tym samym przepraszam, że kogokolwiek uraziłem i nazwałem głupim.
Kombinuj, kombinuj...

Wszystko co od tej chwili napiszesz może być wykorzystane przeciwko Tobie.
22-08-2017 08:16Nie na temat
Jan Bednarski (1879 punktów)

>Przyznaję rację Bednarskiemu, że tw. Godla sprawia, że ludzki umysł nie działa, gdyż nie jest
>mechanizmem, tylko kieruje nim Duch Umysłu, który jednocześnie istnieje i nie istnieje i działa
>niealgorytmicznie. Umysł nie może być maszyną, a na komputerze nie da się symulować myślenia, bo tak
>wynika z tw. Godla. Faktycznie nie miałem racji w tym, że to co działa musi być mechanizmem i musi
>mu odpowiadać jakiś sposób działania. Duch Umysłu działa bez sposobu, faktycznie. I faktycznie nie
>ma obiektów realnych, tylko wszystko jest swoim opisem. Przyjmuję ten pogląd i przestaję go nazywać
>zafiksowaniem lingwistycznym.

Powiedział ktoś kto nie mając najmniejszego pojęcia o współczesnej fizyce posługuje się prymitywnymi kategoriami filozoficznymi (opartymi na intuicjach potocznych) w rozważaniach na temat ontologii po czym twierdzi, że nic nie mówi o ontologii. Jeżeli filozofowie nie przestaną się wymądrzać i nie zaczną słuchać matematyków i fizyków to marnie to widzę.

.
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Tak, tak, zgadzam się z Tobą, że logiczne argumenty to intuicje potoczne, a Ty w ogóle nie filozofujesz (pseudo), tylko oceniasz rzeczywistość przez pryzmat matematyki, która jest wg Ciebie nieempiryczna, czyli oderwana od rzeczywistości. Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości tego wywodu
28-08-2017 02:16Nie na temat
Jan Bednarski (1879 punktów)

Wspomniałeś ironicznie o twierdzeniu Gödla, mimo że w rzeczywistości nie byłeś w stanie odpowiedzieć na ścisłe argumenty na płaszczyźnie matematycznej. Pomijając już to, w rozważaniach o ontologii posługujesz się dość prymitywnymi kategoriami filozoficznymi, które zostały zakwestionowane przez nowoczesną fizykę (a o której należy sądzić, że daje przynajmniej przybliżony obraz rzeczywistości). W QM istnieje np. coś takiego jak zdarzenia kontrfaktyczne, polegające na tym, że sama możliwość zajścia danego zdarzenia w przyszłości (nawet jeśli w rzeczywistości nie zajdzie) ma wpływ na zdarzenia bieżące (zobacz np. tutaj). Jest to całkowicie niezrozumiałe z klasycznego punktu widzenia. Oczywiście na pewnym poziomie jest to zrozumiałe, bo dało się nałożyć na to pewien matematyczny formalizm, jednak chodzi o to, że całkowicie nie przystaje to do potocznych intuicji na których opierasz argumentacje. Nie chodzi o to aby całkowicie odstąpić od filozofii, ale sensowne zajmowanie się filozofią powinno korespondować z jakąś matematyczną i fizyczną wiedzą.

.
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Dziecko, cały dzień wklejasz ponownie te wypociny, choć odpowiedziałem na nie w innym wątku:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,744901#w748119

Usuwam te brednie nie na temat, a ty usuwasz moje merytoryczne wpisy, na które nie potrafisz odpowiedzieć, bo sam sobie zaprzeczyłeś, a ja to zacytowałem i wytknąłem. Cały dzień ślęczysz przy komputerze i czatujesz czy aby nie wkleiłem swojej odpowiedzi, która cię zaorała i wykazała twój skrajny brak inteligencji. Jesteś naprawdę żałosny i najlepsze jest to, że o tym wiesz, tylko nie potrafisz tego przed sobą przyznać i próbując to wyprzeć brniesz coraz bardziej w absurdy typu niemechaniczny mechanizm (prawa przyrody) czy nieempiryczna empiria (matematyka).

Przy rejestracji powinien być test na IQ i osoby poniżej 100 nie powinny mieć tu wstępu.
Jan Bednarski (1879 punktów)

A jak bardzo żałosnym trzeba być, żeby w celu dowartościowania, zakładać nowe konta tylko po to aby samemu się z nich chwalić i stawiać sobie plusy ?

.
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Znów ci choroba bije na czachę.

Pytasz się mnie jak żałosny jest Bednarski? A myślałem, że jedyne plusy dostałeś od moich zadeklarowanych antagonistów jak John Doe, Wenancjusz, szarley czy inne marionetki, u których olson wzbudza duże emocje, a tymczasem pośrednio przyznałeś się w formie projekcji do klikania sobie plusów z alterkont. Beka

P.S.

A jeśli chodzi o wczorajsze tymczasowe konto, to służyło jedynie przebiciu wypowiedzi kolejną, bo liczyłem na to, że może się nie dać usunąć wypowiedzi, pod którą inny user dodał swoją (tak miałem przy trollwpisie chętnie_racjonalistki, który wywaliłem z wątku, ale tamten widocznie zdecydowanie dłużej wisiał, albo świeże konto się nie liczy). Czyżbyś był aż tak głupi, że czepiasz się w tym momencie konta "jabadabadu", projektując tym samym na mnie chęć dowartościowania się?
28-08-2017 18:11 
 Ocena 2 na 2
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Za masowe wklejanie tych samych postów ban na 3 dni
28-08-2017 15:18Nie na temat
Jan Bednarski (1879 punktów)

Mówiłem ci deklu, żebyś założył sobie oddzielny wątek na te amerytoryczne wymiociny. Nie wątpię, że będzie się cieszył dużą popularnością. Natomiast wpisy w moim wątku muszą spełniać wymogi regulaminu forum. Inaczej będę je usuwał, bo po prostu rozwalają mi strukturę dyskusji.

.
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Ten wpis jest regulaminowy i wytyka ci to, że sam sobie przeczysz i używasz słów, których nie rozumiesz i dlatego w panice to usuwasz i czatujesz przy tym wątku. Nie potrafisz odpowiedzieć, a że nie masz godności, to do błędu też nie umiesz się przyznać. Poza prymitywnym ad personam i przepisywaniem zarzutów, które sformułowałem pod Twoim adresem nie potrafisz nic. Myślisz, że inni nie połapali się w tym, że bredzisz, bo używasz sformułowań, których ludzie mogą nie kojarzyć?

Bawisz się w niemechaniczne mechanizmy i nieempiryczną empirię, to nie dziw się, że jesteś mieszany z błotem.

Gdzie tu masz coś nieregulaminowego w tej wypowiedzi?

Cytat:
>Nigdzie nie napisałem, że jeśli coś jest nieempiryczne to jest oderwane od rzeczywistości

nieempiryczne to właśnie oderwane od rzeczywistości, więc użyłeś po raz kolejny słowa w złym znaczeniu

>ani nie pisałem , że matematyka jest oderwana od rzeczywistości

Pisałeś, że jest nieempiryczna, czyli własnie oderwana od rzeczywistości. Jeśli nie wiesz co znaczy to co napisałeś, to przeformułuj te wypociny.

Empiryczny - oparty na doświadczeniu. Nieempiryczny - nieobecny w doświadczeniu, niepotwierdzony, nierealny, fikcyjny.

>Tak naprawdę uzasadniałem coś całkowicie odwrotnego ! Popracuj nad umiejętnością czytania ze zrozumieniem.

Dziecko, naucz się pisać i używać słów zgodnie ze znaczeniem, bo inaczej nikt Cię nie będzie szanował, ani brał na poważnie.

Nie dziwię się, że usuwasz moje wpisy. Nie potrafisz na nie odpowiedzieć, są dla Ciebie niewygodne bo wprost pokazują, że bredzisz.
Jan Bednarski (1879 punktów)

I na co ty chcesz żebym ja ci odpowiedział w tym poście co go ciągle wklejasz w którym to trywialnie pominąłeś wszystkie fakty historyczne które przywołałem i jednocześnie arbitralnie wygłosiłeś tezę przeciwną bez jednego argumentu ? Tak jak ci mówiłem, musisz wrócić do gimnazjum, niestety nie opanowałeś umiejętności uzasadniania swojego zdania w formie pisemnej !

www.racjonalista.pl/forum.php/s,744901#w748128

.
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
>I na co ty chcesz żebym ja ci odpowiedział w tym poście co go ciągle wklejasz

Już na nic, bo nie da się wytłumaczyć z niemechanicznych mechanizmów i nieempirycznej empirii. Masz wycofać się z tych bredni, bo nie masz już jak racjonalizować swoich przekonań. Tylko, że schizole mają to do siebie, że nie zmieniają zdania i z klapkami na oczach idą z uporem przez świat, myśląc, że są niezrozumiani przez innych bo tak genialni, a w rzeczywistości kilka osób próbowało ci tłumaczyć, że 2+2=4, a ty dałeś pokaz skrajnej głupoty i samozaprzeczeń, projektując na innych swoje cechy, więc większość cię zlekceważyła.

>w którym to trywialnie pominąłeś wszystkie fakty historyczne które przywołałem

Nie dyskutujemy o historii, to nie bitwa pod Grunwaldem typie.

>i jednocześnie arbitralnie wygłosiłeś tezę przeciwną bez jednego argumentu ?

Wskaz kłamco tezę, która nie ma argumentu, a którą wygłosiłem. Ty tylko arbitralnie piszesz, że tak było, choć to kłamstwo. Poza samym napisaniem nie potrafisz nic innego, a pisać byle bzdury to może każdy.

>Tak jak ci mówiłem, musisz wrócić do gimnazjum, niestety nie opanowałeś umiejętności uzasadniania swojego zdania w formie pisemnej !

Przepisanie mojego zarzutu. Nie stać cię nawet na własny.

>www.racjonalista.pl/forum.php/s,744901#w748128

www.racjonalista.pl/forum.php/s,744901#w748130
Irracja (4721 punktów)
>Gdzie mi tam do Wielkiego Oświeconego Tłumu...

... a ten Wielki Oświecony Tłum to po której stronie ołtarza?. Bo żaden nie jest Oświecony, ten za ołtarzem to nie jest taki Wielki. A ten przed ołtarzem, choć może i Wielki to dość blisko mu do Tłumoków w kwestii wierzenia tym za ołtarzem. I nie oceniam tutaj, broń boże, ich wiary w Boga, bo i tak żaden się nie przyzna szczerze. Zresztą to ich sprawa...

>To co, teraz już jestem jednym z Was?

... nie wiem, nie należę do nich...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365