Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co możemy zrobić pozytywnego?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
07-05-2010 22:03stanik (453 punktów)Co możemy zrobić pozytywnego?
Ocena 2 na 4
Ateiści w moim przekonaniu nie są wspólnotą nie mamy tych samych przekonań bo wiedza każdego z nas jest niepełna, fragmentaryczna,powierzchowna.Nikt z nas nie głosi prawd absolutnych.Co możemy zrobić by istnieć jeśli nie jako wspólnota to jako aktywne środowisko?Obawiam się że w sensie działań jesteśmy jałowi.Jeśli się mylę to szukam nauczyciela by mi otworzył oczy.Ciekaw jestem pomysłów,napiszcie co chcecie..
stanik
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adamiak (36436 punktów)
>Co możemy zrobić by istnieć jeśli nie jako wspólnota to jako aktywne środowisko?

   Zacząć poprawnie pisać po polsku.
09-05-2010 21:24 
 Ocena 1 na 1
stanik (453 punktów)

>   Zacząć poprawnie pisać po polsku.
Szybko pisałem mało myślałem i wyszło niezbyt zgrabnie. Dziękuję za krytykę.Mam nadzieję że nie była złośliwa.
09-05-2010 21:36 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Dziękuję za krytykę.Mam nadzieję że nie była złośliwa.
   A co to za różnica, jeśli nadal z błędami piszesz?
stanik (453 punktów)
>>Dziękuję za krytykę.Mam nadzieję że nie była złośliwa.
>   A co to za różnica, jeśli nadal z błędami piszesz?
Człowiek może być odrobinę niedoskonały.Nie wiedziałem,że na tym forum obowiązuje językowa poprawność.Nadal mam nadzieję,że krytyka niezłośliwa.
10-05-2010 20:32 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Nadal mam nadzieję,że krytyka niezłośliwa.

   To tylko złośliwy regulamin -
III. Obowiązki uczestników e) stosować się do zasad polskiej pisowni i interpunkcji - można się z nimi zapoznać tutaj - so.pwn.pl

   Ale konstatuję olewanie zwykłych, koleżeńskich uwag, więc niech się moderacja martwi.
10-05-2010 20:43 
 Ocena 2 na 2
stanik (453 punktów)

Poddaję się.Pana argumenty są nie do odparcia.Obiecuję,że będę bardziej się starać.Zbyt pochopnie zabrałem głos pomiędzy lepszymi.Nie o dyskusję na temat moich błędów chodziło mi w tym wątku.Stanik
ktośtam (650 punktów)
>Co możemy zrobić by istnieć jeśli nie jako wspólnota

Nie potrzeba mi wspólnoty z innymi ateistami. To katole w kółko wmawiają nam że coś ateistów łączy, np. pieprzą o ateizmie komunistów; w wielu dyskusjach ze mną moje argumenty były przez katolików uogólniane na "ateistyczne" argumenty. Fuj!

>to jako aktywne środowisko?

PSR?
Andrzej Bogusławski (52275 punktów)
.
>Ateiści w moim przekonaniu nie są wspólnotą nie mamy tych samych przekonań bo wiedza każdego z nas jest niepełna, fragmentaryczna, powierzchowna.
Np. u katolików wiedza każdego z nich jest niepełna, fragmentaryczna, powierzchowna, a tworzą dosyć mocną wspólnotę. U innych grup wspólnotowych jest tak samo, albo podobnie.

>Nikt z nas nie głosi prawd absolutnych.
I może, tu jest pies pogrzebany, ale dla mnie jest to największą zaletą racjonalizmu.

>Co możemy zrobić by istnieć jeśli nie jako wspólnota to jako aktywne środowisko?
Na przykład, to zrobił Agnosiewicz i jego przyjaciele.

>Obawiam się że w sensie działań jesteśmy jałowi.
Proszę trochę poczytać, jak na tak nieliczną grupę naszego społeczeństwa, to działania są spore.

>Jeśli się mylę to szukam nauczyciela by mi otworzył oczy.
O to nie ma łatwo. Racjonaliści na ogół odwołują się do wielu autorytetów. Do własnych przekonań dochodzą sami i starają się intelektualnie oddziaływać na środowisko. Zaręczam, jako stary ateista, że jest to dużo dobrej roboty.

>Ciekaw jestem pomysłów,
Czytać, czytać, czytać.

>napiszcie co chcecie..
Dobrze jest marzyć, ale żyć należy w otaczającej nas rzeczywistości i z nią też należy się liczyć.

@@@

.
Medieval (3004 punktów)
Możemy afirmować nasze życie bo mamy jedno. Narzekanie na nie jest bezczelnością wobec tych wszystkich, którzy nigdy go nie zaznali. To my jesteśmy cywilizacją życia na Ziemi, tej Ziemi
kreator10 (260 punktów)
>Jeśli się mylę to szukam nauczyciela by mi otworzył oczy.Ciekaw jestem
>pomysłów,napiszcie co chcecie..
Istnieją organizacje propagujące świecki światopogląd i humanistyczne ideały:
Stowarzyszenie Humanistyczne
Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów

Możesz gdzieś działać.
a niegdyś: Związek Wojujących Bezbożników
Ten możesz reaktywować...nazwa mi się podoba, więc pewnie bym się zapisał.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365