Racjonalista - Strona głównaDo treści
Modyfikacja genetyczna ludzi

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
26-11-2018 17:11Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Modyfikacja genetyczna ludzi
W mediach piszą o narodzinach pierwszych genetycznie zmodyfikowanych dzieci a dalej, że

>Wielu naukowców potępiło chiński eksperyment, twierdząc, że tego typu działania są zbyt niebezpieczne, a także, że to "doświadczenia na ludziach".

ale modyfikacje genetyczne ludzi są nam znane nie od dziś.

Już nie jedna babcia przekonywała wnuczke, że jej chłopiec jest za niski albo ma zbyt ciemny kolor skóry, żeby dac mu ciała.

Czyż to nie to samo?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kulmin (4007 punktów)
>W mediach piszą o narodzinach pierwszych genetycznie zmodyfikowanych dzieci a dalej, że
>>Wielu naukowców potępiło chiński eksperyment, twierdząc, że tego typu działania są zbyt
>niebezpieczne, a także, że to "doświadczenia na ludziach".
>ale modyfikacje genetyczne ludzi są nam znane nie od dziś.
>Już nie jedna babcia przekonywała wnuczke, że jej chłopiec jest za niski albo ma zbyt ciemny kolor
>skóry, żeby dac mu ciała.
>Czyż to nie to samo?

Ja czekałem na precedens, który ruszy w końcu ten zgnuśniały i betonowy świat.
Takie możliwości, a ludzie robią mądre miny, marszczą czoło i hamują rozwój.

Oczywiście, modyfikacje genetyczne mają długą historię. Selektywne hodowle bydła, hodowle koni, owiec, roślin. To wszystko ma wymiar modyfikacji genetycznych i jest praktykowane od tysiącleci.

Teraz mamy jednak w ręku technologie bezpośredniej i precyzyjnej interwencji w świat mikrobiologii, co może całkowicie odmienić naszą "nature", co przecież nie jest niczym złym. Odporność na HIV to ledwo ułamek możliwości.
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>Teraz mamy jednak w ręku technologie bezpośredniej i precyzyjnej interwencji w świat mikrobiologii, co może całkowicie odmienić naszą "nature",

Na pewnym etapie zmian ta natura nie będzie już nasza, nam pozostanie jedynie los neandertalczykow.
Kulmin (4007 punktów)
>>Teraz mamy jednak w ręku technologie bezpośredniej i precyzyjnej interwencji w świat mikrobiologii, co może całkowicie odmienić naszą "nature",
>Na pewnym etapie zmian ta natura nie będzie już nasza, nam pozostanie jedynie los neandertalczykow.

Mów za siebie. Może dla Ciebie już za późno na ewolucje fizyczną i to nie jest już Twój świat. Ale nie mów za mnie.
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>Mów za siebie. Może dla Ciebie już za późno na ewolucje fizyczną i to nie jest już Twój świat. Ale nie mów za mnie.



Problem w tym, że z modyfikacją wielce złożonych struktur jest jak ze sterowaniem wielkimi energiami, wymyka się spod kontroli.
Arminius (25555 punktów)nadludzie versus podludzie?
>W mediach piszą o narodzinach pierwszych genetycznie zmodyfikowanych dzieci a dalej, że
>>Wielu naukowców potępiło chiński eksperyment, twierdząc, że tego typu działania są zbyt
>niebezpieczne, a także, że to "doświadczenia na ludziach".
>ale modyfikacje genetyczne ludzi są nam znane nie od dziś.
>Już nie jedna babcia przekonywała wnuczke, że jej chłopiec jest za niski albo ma zbyt ciemny kolor
>skóry, żeby dac mu ciała.
>Czyż to nie to samo?

Chyba nie to samo. Bo ta modyfikacja "babcina" - była dostępna dla wszystkich. A te modyfikacje jak z chińskiego eksperymentu i inne tego typu - to będzie oferta raczej dla zasobniejszych i uprzywilejowanych. Słowem - jeżeli praktyka się upowszechni - bedzie się nam generowało coś na kształt rasy panów - ładniejszych, zdolniejszych, piękniejszych i - last but not least - bogatszych. Słowem ubermensze versus untermensze..
26-11-2018 21:15 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: nadludzie versus podludzie?
> bedzie się nam generowało coś na kształt rasy panów - ładniejszych, zdolniejszych, piękniejszych i - last but not least - bogatszych. Słowem ubermensze versus untermensze..

Ale musi Pan dostrzegać różnice zewnętrzne już we współczesnej rasie Panów versus untermenszen bez chińskich modyfikacji jeszcze.

Proszę porównać wygląd skóry twarzy i zdrowie zębów ludzi z pozycja społeczna i bez niej.

Chińskie modyfikacje tylko przyśpiesza pewne procesy, które już dawno występują.
26-11-2018 22:13 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)nowy poziom?
>> bedzie się nam generowało coś na kształt rasy panów - ładniejszych, zdolniejszych, piękniejszych i - last but not least - bogatszych. Słowem ubermensze versus untermensze..
>Ale musi Pan dostrzegać różnice zewnętrzne już we współczesnej rasie Panów versus untermenszen bez chińskich modyfikacji jeszcze.
>Proszę porównać wygląd skóry twarzy i zdrowie zębów ludzi z pozycja społeczna i bez niej.
>Chińskie modyfikacje tylko przyśpiesza pewne procesy, które już dawno występują.


Wyniosą je na zupełnie nowy poziom. I chyba chodzi o to żeby tak się nie stało?
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: nowy poziom?
>Wyniosą je na zupełnie nowy poziom. I chyba chodzi o to żeby tak się nie stało?

Komu?
Ludziom, którzy wynieśli wzajemną rywalizację i wyścig szczurów na ołtarze?

Pan żartuje?

Teraz turystyka będzie już nie tylko seksualna ale jeszcze genetyczna, bo jak przypuszczam w Europie będzie pełne pozowanie na kogoś, kim nie jesteśmy.

Teraz przedłużeniem ogonka i atrybutem władzy nad motłochem będzie nie tylko Ferrari pośród nędzy ale jeszcze genetycznie podrasowany syn za plecami.
Rafał Poniecki (7132 punktów)Odp: Modyfikacja genetyczna ludzi
>>Już nie jedna babcia przekonywała wnuczke, że jej chłopiec jest za niski albo ma zbyt ciemny kolor skóry, żeby dac mu ciała.<<

A czym jest "krzyżowanie się" sportowców? Np. siatkarzy, albo kulturystów, zwanych dziś czysto po polsku body builders?
Przecież koszykarz nie zakocha się w kurduplu 1.50 m.
27-11-2018 12:17 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>A czym jest "krzyżowanie się" sportowców? Np. siatkarzy, albo kulturystów, zwanych dziś czysto po polsku body builders?
>Przecież koszykarz nie zakocha się w kurduplu 1.50 m.
czytałem dawno temu, nie pamiętam szczegółów, historię hodowli koni wyścigowych w Angli. Kryterium był ich wzrost (myśleli że wyższe szybciej biegają). Z hodowli uciekł odrzucony "kurdupel", za nim klacz. Z tej dzikiej, nieplanowanej miłości zrodziła się nowa rasa, najszybszych koni

psiarze mówią, że kundle, mieszańce są najmądrzejsze, najsympatyczniejsze


www.okragledomy.com/ksiazeczka.pdf
Kulmin (4007 punktów)Okrągły z urojeniami?
Witam:

Ja: Cytat:
Ale nie potrafisz pojąć, że genotyp ulega ciągłym zmianom?

Ty: Cytat:
Fenotyp ulega zmianom, np. kolor włosów, wzrost w zależności od środowiska. Gen potrzebuje 100 000 lat (kiedyś czytałem, poszukam, znajdę, zacytuje (wynik opieprzu

Ja: Cytat:
Czyli twierdzisz, jakoby genotyp nie ulegał zmianom?
Odpowiedź: Tak/Nie

Ty: Cytat:
TAK,wg wiedzy okrągłego laika genotyp nie ulegał zmianom. Znajdę i zacytuję, dowód naukowy.


Czyli masz przedstawić dowód na to, że genotyp nie ulega ciągłym zmianom.

A Ty przedstawiasz: Cytat:
Liczba pokoleń (od 150 do 200) od powstania pierwszych miast jest zbyt mała, aby mogło dojść do adaptacji genetycznej do tego nowego środowiska[8].


Co nie jest dowodem na poparcie Twojej tezy, a wręcz jest jej obaleniem.
Informacje tu zawarte mówią tylko i wyłącznie, iż okres 150-200 pokoleń jest zbyt krótki dla PEŁNEJ ADAPTACJI do środowiska technicznej cywilizacji.
A to z kolei implikuje, że okres pełnej adaptacji jest dłuższy, a skoro teraz nie jest pełna, ale będzie za jakiś czas, to znaczy, że genotyp podlega nieustannemu procesowi zmian. Z pokolenia na pokolenia, przy przekazywaniu genów. Wszelakiej maści delecje, insercje i masa innych zjawisk zmienia nasz genotyp nawet w ciągu naszego życia.

Proszę więc, byś przyznał, że gówno wiesz na temat genetyki i skończył bredzić w oparciu o własne przekonania. Miej jakiś umiar! Nie gwałć logiki! Choć raz daj wyraz temu, że nie jesteś wariatem, ignorantem opętanym marną ideą fix raju i przyznaj się do tego, że mówiąc o genach - nie wiesz co mówisz.
27-11-2018 13:33 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)Odp: Okrągły z urojeniami?

>Ty: Cytat:
Fenotyp ulega zmianom, np. kolor włosów, wzrost w zależności od środowiska. Gen potrzebuje 100 000 lat (kiedyś czytałem, poszukam, znajdę, zacytuje
>Ja: [cytat]Czyli twierdzisz, jakoby genotyp nie ulegał zmianom?
>Odpowiedź: Tak/Nie

>Ty: Cytat:
TAK,wg wiedzy okrągłego laika genotyp nie ulegał zmianom. Znajdę i zacytuję, dowód naukowy.

szukam

>Proszę więc, byś przyznał, że gówno wiesz na temat genetyki i skończył bredzić w oparciu o własne przekonania. Miej jakiś umiar! Nie gwałć logiki! Choć raz daj wyraz temu, że nie jesteś wariatem, ignorantem opętanym marną ideą fix raju i przyznaj się do tego, że mówiąc o genach - nie wiesz co mówisz.

Kulman, w jednym masz racje, jestem opentany "idea fix"
Wschód cywilizacji - Jak Grecy zmienili świat
www.youtub(*)v=-u2RXHvZDzc&list=WL&index=19
jestem przekonany, że ich pula genetyczna, 2500 lat temu była lepsza pod względem intelektualnym, fizycznym i psychicznym od naszej. Może być odwrotnie niż myślimy że jest

Jak poprawić geny ludzi?
Proste, wrócić do raju, a w nim matriarchat, kobiety niezależne, płodzą dzieci z kim chcą, a chcą dobrze, mając na uwadze zdrowie potomstwa (one mają w nosie odpowiednie receptory, do szukania najlepszego ojca, rozchodzi się o mix genetyczny, dla innej kobiety najlepszym ojcem będzie inny)
Kobieta np. 20 letnia płodzi z jednym, po wychowaniu dziecka, za pięć lat jej ciało się zmienia i jej nos wskazuje innego i z nim płodzi następne dziecko, za nast. 5 nas lat podobnie, każde z innym, tak było w raju. Zobacz jak wzrasta różnorodność genetyczna i zdrowie ludzi. Ot i cała mądrość.


www.okragledomy.com/ksiazeczka.pdf
Kulmin (4007 punktów)Amatorska diagnoza
>szukam

NIE ZNAJDZIESZ, BO TAKI DOWÓD NIE ISTNIEJE. NIE MA TAKIEGO DOWODU W NASZYM WSZECHŚWIECIE.

>Kulman, w jednym masz racje, jestem opentany "idea fix"

Ok, skoro się nie przyznałeś, to w takim razie czas na skromną diagnozę: Rzadki okaz ignoranta fanatycznego, wariata, z ciężkimi zaburzeniami w rozumowaniu.
Popełnia szereg błędów rozumowania, takich jak ignoratio elenchi, petitio principii, fałszywe założenia, fałszywe wnioski, projekcje, ignorowanie konsekwencji, błędy formalne, przedwczesne uogólnienia, nadmierne uogólnienia. Do tego dochodzi syndrom oblężonej twierdzy, nieumiejętność lub niechęć do weryfikowania źródeł, pozorna chęć do konfrontacji z krytyką. Do tego kłamliwe oświadczenia:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,774108#w774419
Okaz niczego nie weryfikuje, gdyż wyłożenie mu na tacy błędów i fałszu, powoduje jedynie dalszy bełkot. Okaz niezdolny do falsyfikacji i skorygowania własnych przekonań. Jest ich w pełni pewny, co wskazuje na zaawansowane stadium urojeń.
Obiekt nie nadaje się do dyskusji nawet na minimalnym poziomie intelektualnym.

Słuchaj, ja wiem, że nie chcesz się przyznać do fałszu, bo to rujnuje Twój świat, to typowe dla maniaków tego typu (np płaskiej ziemi). Ale proszę Cie byś w związku z powyższym, NIE ZABIERAŁ GŁOSU NA TEMAT GENETYKI! Mów sobie o raju, ale nie przez pryzmat mikrobiologii, bo ta dziedzina masakruje Twoje przekonania i wychodzisz na idiotę. A chyba lepiej być tylko maniakiem, niż maniakiem i idiotą.
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Amatorska diagnoza
Nie tylko gen ulega ciągłej przemianie, wraz z nim przekształca się mem, ktory jest sprzeczna postacią genu.

Łatwiej to obserwować na ewolucji komputerów i oprogramowania.
oportunista (1711 punktów)Odp: Modyfikacja genetyczna ludzi
"Już nie jedna babcia przekonywała wnuczke, że jej chłopiec jest za niski albo ma zbyt ciemny kolor skóry, żeby dac mu ciała" Nie to nie jest to samo, to się nazywa dobór naturalny, selekcja pozytywna lub negatywna. Sumując to, inaczej nazwiemy to ewolucją, ta zaś jest procesem długofalowym gdzie osobniki nieprzystosowane giną. Ingerencja w geny wcale nie jest wyłączona z procesów ewolucji, jednak ludzie nie są w stanie przewidzieć skutków własnej ingerencji, Za mało wyobraźni i rozumku mamy. Nic jednak nie zatrzyma tej tendencji, najpierw zaczniemy konstruować takich Robokopów, bo to wychodzi nam najlepiej. Babcie w tym wyścigu nie mają szans.
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>Nic jednak nie zatrzyma tej tendencji

Skoro masz świadomość nieuniknionego lepiej się na to przygotować niż pozostawać w czarnej dupie.

Nienawidzę ograniczeń, nienawidzę zewnętrznych zakazów i nakazów, które nie są wyrazem własnych przekonań.

Dlatego jak najbardziej TAK dla modyfikacji genetycznych ludzi.

Dlatego TAK dla kryptowalut.

Czas odebrać władzę dinozaurom modlacym się do swojego chciwego Boga, żeby odzyskać utracona wolność wyboru.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365