Racjonalista - Strona głównaDo treści
proszę pani

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
18-08-2022 18:16okragly (21676 punktów)proszę pani
proszę pani, chętnie racjonalistko zwracam się z prośbą o wyjaśnienie, czemu w chwili wzmożenia kładziecie dłoń na mostek





Czy to lęk napadowy - przyczyniają się do kłującego bólu mostka, w nerwicy powstaje zwykle na skutek nadprodukcji adrenaliny

a może z przeciążenia, ból mostka przy wdechu wywołany jest wysiłkiem przekraczającym możliwości krążeniowo-oddechowe kobiety

my (mężczyźni) tego gestu nie znamy, czemu?

z wyrazami szacunku, okragły
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>proszę pani, chętnie racjonalistko zwracam się z prośbą o wyjaśnienie, czemu w chwili wzmożenia kładziecie dłoń na mostek
>img/forum/
Żeby płynnie przejść do tego?

cr
19-08-2022 11:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>proszę pani, chętnie racjonalistko zwracam się z prośbą o wyjaśnienie, czemu w chwili wzmożenia kładziecie dłoń na mostek
>>img/forum/
>Żeby płynnie przejść do tego?
dziękuje za pozytywne rozpatrzenie prośby

w pierwszej chwili przerażenia zasłoniła usta, ale jak sie zorientowała, że to nie wąż, a kobieta dźgająca nożem inna kobietę, przeniosła dłon z ust na piersi
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>w pierwszej chwili przerażenia zasłoniła usta, ale jak sie zorientowała, że to nie wąż, a kobieta dźgająca nożem inna kobietę, przeniosła dłon z ust na piersi
Napisałam o przeciwnym ruchu.

Poza tym prześledź którą dłoń trzyma bezpośrednio na ustach pani z mojego linka (prawą przecież), a którą ma na mostku ta z obrazka w tym wątku, a wylezie cała lipa Twojej wersji.


cr
19-08-2022 13:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w pierwszej chwili przerażenia zasłoniła usta, ale jak sie zorientowała, że to nie wąż, a kobieta dźgająca nożem inna kobietę, przeniosła dłon z ust na piersi
>Napisałam o przeciwnym ruchu.
wiem, ale racjonalnym jest wpierw zasłonić usta. bo co daje zasłonienie mostka? później kobieta widzi że nie ma węża to przenosi dłoń na mostek, bo gdzie? za ucho?
Szukam tego filmiku, (czy po kadrze filmu można odnaleźć film?) jak znajdę dam znać
19-08-2022 17:59 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>co daje zasłonienie mostka?
Kontrolowanie zakłóconego oddechu?

> Szukam tego filmiku, (czy po kadrze filmu można odnaleźć film?) jak znajdę dam znać
To jest chyba kanadyjski "Ale numer!", tzn po ichniemu "Just for Laughs: Gags".


cr
19-08-2022 19:02 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>co daje zasłonienie mostka?
>Kontrolowanie zakłóconego oddechu?
może być, kobiety oddychają piersiami my przeponą

>> Szukam tego filmiku, (czy po kadrze filmu można odnaleźć film?) jak znajdę dam znać
>To jest chyba kanadyjski "Ale numer!", tzn po ichniemu "Just for Laughs: Gags".
znalazłem, www.youtube.com/watch?v=gDAzd7JKVRg
zobacz od 5 min, ręka idzie zasłonić usta ale nie dotyka, zmienia kierunek na mostek

wnioski; w raju kobiety zakrywaly usta, sposob na uniknięcie węża, dzisiaj też ale w ulamku sekundy, orietują sie że nie ma węży, dłoń wędruje na piersi, bo gdzieś musi (zasloniete usta ograniczają oddychanie, na na piersi kontrolują)

i tym sposobem rozwiązaliśmy wspólnie kolejną zagadkę ludzkości
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>znalazłem, www.youtube.com/watch?v=gDAzd7JKVRg
>zobacz od 5 min, ręka idzie zasłonić usta ale nie dotyka, zmienia kierunek na mostek
>wnioski; w raju kobiety zakrywaly usta,
Jako eksperyment to niedoróba, bo nie widać by "wkręcano" mężczyzn.

I może nawet tego próbowano, ale np. tylko nieliczni panowie się potem zgadzali na upublicznienie swojego zaskoczenia, więc to tylko marnowanie sił i środków było. Na zalinkowanym filmie próbowano wkręcić pana w numerze z nagłą kolejką po kawę, a innego z Annabelle, ale ostatecznie nie pokazano ich w wersji zaskoczony.

Obstawiam, że zakrywanie ust w zaskoczeniu wynika z tendencji do ukrywania niekontrolowanej mimiki, bo może dziewczynki bardziej niż chłopców oducza się spontaniczności.

cr
19-08-2022 23:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>znalazłem, www.youtube.com/watch?v=gDAzd7JKVRg
>>zobacz od 5 min, ręka idzie zasłonić usta ale nie dotyka, zmienia kierunek na mostek
>>wnioski; w raju kobiety zakrywaly usta,
>Jako eksperyment to niedoróba, bo nie widać by "wkręcano" mężczyzn.
tych filmikow jest 15 godzin, tysiące scenek, nigdzie facet nie zakrywał ust ani nie kładł dłoni na mostek

>Obstawiam, że zakrywanie ust w zaskoczeniu wynika z tendencji do ukrywania niekontrolowanej mimiki, bo może dziewczynki bardziej niż chłopców oducza się spontaniczności.
to jest odruch bezwarunkowy, nie można go kontrolować.
Węże nie widzą, znaczy widzą podczerwień, zasłaniając usta kobieta w raju byla niewidoczna dla węży, kladzenie na mostek to wersja współczesna

jakby dziewczynce, niemowlakowi, pokazać węża zakryje z przerażenia usta, zastygnie w bezruchu
a chłopiec zaciśnie piąstki i będzie kopał
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Obstawiam, że zakrywanie ust w zaskoczeniu wynika z tendencji do ukrywania niekontrolowanej mimiki, bo może dziewczynki bardziej niż chłopców oducza się spontaniczności.
>to jest odruch bezwarunkowy
Skąd wiadomo, że bezwarunkowy?

cr
22-08-2022 08:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Obstawiam, że zakrywanie ust w zaskoczeniu wynika z tendencji do ukrywania niekontrolowanej mimiki, bo może dziewczynki bardziej niż chłopców oducza się spontaniczności.
>>to jest odruch bezwarunkowy
>Skąd wiadomo, że bezwarunkowy?
Czy zdarzyło się Pani dotknąć przypadkiem gorącego przedmiotu, np. żelazka, lub niespodziewanie się ukłuć? Dlaczego w takiej sytuacji gwałtownie zapobiegasz katastrofie zanim zdążysz o tym pomyśleć? tak jest z zaslanianiem ust, maja zapobiec katastrofie, czym w raju było utracenie kobiety

Odruch chwytny noworodków mamy od małpy (umieścimy palec w dłoni noworodka, chwyta go i mocno zaciska czym chroni się przed upadkiem z pleców matki)

zasłanianie ust, to pozostałość z raju, dziwne tylko że to zachowanie zależy od plci. ale to wytłumaczyliśmy sobie w zalinkowanym przez panią wątku (w raju kobieta byla na wage zlota, bardzo slabo sie rozmnażaliśmy i śmierć kobiety mogla skutkować śmiercią stada)

może to zalezy od hormonów, czym kobieta bardziej kobieca, częściej zaslania usta (mostek) a kobieta męska nie zaslania ust, tak jak i my

Ciekawe czy przestraszone dzieci w przedszkolu zaslaniają usta i czy tylko dziewczynki? (dzieci w raju mialy mniejszą wartość, dlatego mogą nie zaslaniać, czym stają się obiadem dla węża ratując kobietę, rdzeń stada w raju)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>to jest odruch bezwarunkowy
>>Skąd wiadomo, że bezwarunkowy?
>Czy zdarzyło się Pani...
Pani??? A co to za odruch, Panie Okrągły?

W każdym razie nie dowiodłeś, że zasłanianie ust to kobiecy odruch.

cr
23-08-2022 06:24 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>to jest odruch bezwarunkowy
>>>Skąd wiadomo, że bezwarunkowy?
>>Czy zdarzyło się Pani...
>Pani??? A co to za odruch, Panie Okrągły?
taki jest tytuł wątku, odezwałaś się tylko TYU

>W każdym razie nie dowiodłeś, że zasłanianie ust to kobiecy odruch.
dowiodłem, tylko się droczysz

poza tym mamy 23 płcie i może być, że jakiś mężczyzna jest kobiecy i taki zakrywa, co jest wyjątkiem potwierdzającym regule
przestrasz jakiegoś, jak zakryje usta, to baba i taki jak każda, będzie empatyczny, ugodowy, nieagresywny, spokojny, delikatny

19-08-2022 14:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>proszę pani, chętnie racjonalistko zwracam się z prośbą o wyjaśnienie, czemu w chwili wzmożenia kładziecie dłoń na mostek
>>img/forum/
>Żeby płynnie przejść do tego?
stąd wniosek, że pierwotnym odruchem jest zasłanianie ust, który to odruch z czasem przemienil sie w zasłanianie mostka (odruch pozostal, tylko obiekt zaslaniania sie zmienil na korzystniejszy)
racjonalne wytłumaczenie, prawda?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>proszę pani, chętnie racjonalistko zwracam się z prośbą o wyjaśnienie, czemu w chwili wzmożenia kładziecie dłoń na mostek
>>>img/forum/
>>Żeby płynnie przejść do tego?
>stąd wniosek, że pierwotnym odruchem jest zasłanianie ust,
O ile tam miałeś rację.

cr

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365