Racjonalista - Strona głównaDo treści
referendum

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
20-12-2021 14:04okragly (21676 punktów)referendum
proponuje referendum celowości posiadania armii, kosztownej zabawki naszych patoelit i do zguby nasz prowadzącej.
Co by się stało jakbyśmy się pozbyli armii?
Na pewno mielibyśmy dużo więcej pieniędzy, np prawie darmowe transprt publiczny a wiec nie musielibysmy kupowac aut, budowac autostrad, nie byłoby stanu wojennego, nie byłoby stanu wojny z Białorusią, Rosja, musielibyśmy się z nimi przyjaźnić, czy to żle przyjaźnic się z sąsiadami, czy kazdy z nas ze względu na sąsiada powinienen miec pistolet, karabin, armatę, rakiete itp?
Ja nie mam pistoletu, karabinu, czy jestem dupkiem?

Co by się stało jakbyśmy się pozbyli armii?
nie musze przypominac, że w raju nie bylo armii, ani agresji pomiędzy nami
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Co by się stało jakbyśmy się pozbyli armii?
>nie musze przypominac, że w raju nie bylo armii, ani agresji pomiędzy nami

To byśmy nie mieli "wolności" i "demorkacji".
21-12-2021 11:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Co by się stało jakbyśmy się pozbyli armii?
>>nie musze przypominac, że w raju nie bylo armii, ani agresji pomiędzy nami
>To byśmy nie mieli "wolności" i "demorkacji".
w Kostaryce (Ameryka Łacińska, Karaiby) nie mają armii, ani ropy, ani gazu, sa najszczęśliwszym narodem na świecie, Polacy na 76 m-cu, a Amerykanie na 121, żyją średnio 83 lata a więc więcej niż my, nie mowiąc o Amerykanach
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>w raju nie bylo armii
A Białoruś była?


cr
21-12-2021 11:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w raju nie bylo armii
>A Białoruś była?
byli sąsiedzi z którymi wzajemnie sie odwiedzali, wymieniali podarkami, najnowszymi informacjami, tanczyli, spiewali i bzykali
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>w raju nie bylo armii
>>A Białoruś była?
> byli sąsiedzi z którymi wzajemnie sie odwiedzali, wymieniali podarkami, najnowszymi informacjami, tanczyli, spiewali i bzykali
Że niby wszystko wspólne i tylko zamieszkanie osobne? Ale po co?

cr
21-12-2021 12:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>w raju nie bylo armii
>>>A Białoruś była?
>> byli sąsiedzi z którymi wzajemnie sie odwiedzali, wymieniali podarkami, najnowszymi informacjami, tanczyli, spiewali i bzykali
>Że niby wszystko wspólne i tylko zamieszkanie osobne? Ale po co?
ludzkie zażyłe stado nie może być za duże, tworzą się wtedy kliki, które sa niekorzystne, poza tym jakby było duże to częściej musieliby zmieniac "galerię" zamiast raz na tydzień to 2 x w tygodniu a więc 2x wiecej chodzić
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ludzkie zażyłe stado nie może być za duże, tworzą się wtedy kliki, które sa niekorzystne, poza tym jakby było duże to częściej musieliby zmieniac "galerię"
Jaką 'galerię'?

cr
21-12-2021 13:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>ludzkie zażyłe stado nie może być za duże, tworzą się wtedy kliki, które sa niekorzystne, poza tym jakby było duże to częściej musieliby zmieniac "galerię"
>Jaką 'galerię'?
żerowisko
www.racjonalista.pl/forum.php/s,797942

Hipermarket to żerowisko z raju, w którym mężczyzna jest myśliwym, chce upolować spodnie, wpada upoluje i szybko wraca. Kobieta to zbieracz (zapewniała w raju 80% produktów) -nawet jak wchodzi po masło - chodzi powoli po całym "żerowisku", pilnie wypatrując, zbiera do koszyka, Widać po jej oczach, że bywanie w żerowisku, zbieractwo, sprawia jej ogromną przyjemnośc.

galeria (żerowisko) daje poczucie bezpieczeństwa (raju) Zbieranie, polowanie (w PRL-u polowalo sie np. na pralke, dzisiaj pozbawili nas tej przyjemnosci) Zbieractwo najgłębiej, ewolucyjnie ugruntowana potrzeba, sama przyjemności. Galeria daje natychmiastowe zaspokojenie, jak w raju, w odróżnieniu od świątyń, gdzie przyjemności odsuwane są na przyszłość. Kapitalizm wytworzył nowy raj, galerie, tylko żeby do niego wejść musisz przez min 8 godz dziennie być niewolnikiem. W prawdziwym raju była galeria ale bez śmieciowego jedzenia i bez pracy.

zabierając niedziele handlową, zabrali raj
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Że niby wszystko wspólne i tylko zamieszkanie osobne? Ale po co?

Człowiek pochodzi od małpy.

Wystarczy zaobserwować życie małp, żeby wiedzieć co to był za raj i jakie cudne życie.

Fajnie jest gdy słoneczko świeci, owoce obrodziły i nie ma w pobliżu drapieżnika. Gorzej gdy pogoda się zmienia.

szarley to w realu Johannes Jerlas
22-12-2021 08:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Że niby wszystko wspólne i tylko zamieszkanie osobne? Ale po co?
>Człowiek pochodzi od małpy.
>Wystarczy zaobserwować życie małp, żeby wiedzieć co to był za raj i jakie cudne życie.
>Fajnie jest gdy słoneczko świeci, owoce obrodziły i nie ma w pobliżu drapieżnika.
to nasi kuzyni www.youtube.com/watch?v=s7KyIAC1cVs
BONOBO rządzą tu samice, numerek na dzien dobry i na dobranoc i zamiast kłótni,

po drugiej strony rzeki Kongo (szympanse nie umieja plywac) żyją szympanse zwyczajne, rządzą samce, panuja inne stosunki, ciągłe wojny, rywalizacja, draki, krzyki
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>po drugiej strony rzeki Kongo (szympanse nie umieja plywac) żyją szympanse zwyczajne, rządzą samce, panuja inne stosunki, ciągłe wojny, rywalizacja, draki, krzyki

No wiadomo, bo jak chcesz zapłodnić całą planetę swoim genotypem, to musisz drzeć mordę - moje, dla mnie, tylko moje, tylko dla mnie, wszystko tylko moje, nie dotykaj bo zabiję a nawet nie patrz na moje bo pacnę.

Problem w tym, że jak natura uruchomi w Tobie takie emocje, to już nic tego nie zmieni. Będziesz jak karaluch powtarzał wciąż i wciąż te same, zaprogramowane w emocjach działania.

Wytłumacz mi jak być spokojnym, łagodnym a nawet spolegliwym w otoczeniu, chciwych, agresywnych i prymitywnych zwierząt. Takie rzeczy to tylko na amerykańskich komediach, z których cały zysk idzie na zbrojenia i żołdy.

Nie przestraszysz ich to Cię pożrą żywcem.

szarley to w realu Johannes Jerlas
24-12-2021 11:47 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>po drugiej strony rzeki żyją szympanse zwyczajne, rządzą samce, ciągłe wojny, rywalizacja, draki, krzyki
>No wiadomo, bo jak chcesz zapłodnić całą planetę swoim genotypem, to musisz drzeć mordę wszystko moje
Praojcem kilkudziesięciu milionów mężczyzn w Azji jest Czyngis-chan, wielu Europejczyków ma jego geny. Władcy mieli haremy i eunuchów żeby je pilnować. Czemu wspolcześni wladcy nie plodzą dzieci?

> jak natura uruchomi w Tobie takie emocje, to już nic tego nie zmieni.
z natury jesteśmy udomowieni, jak psy, by służyć panu, być niewolnikiem, machać z radości na jego powitanie ogonem, oddac za niego życie. W raju byliśmy dzicy, na podobienstwo wilkow

> jak być spokojnym, łagodnym a nawet spolegliwym
zapomniec wszystkiego czego cię nauczono w procesie socjalizacji

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365