Racjonalista - Strona głównaDo treści
sekularyzacja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
06-02-2023 13:15okragly (21676 punktów)sekularyzacja
czemu nie mówimy zeświecczenie zamiast sekularyzacja
życie byłoby prostsze
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>czemu nie mówimy zeświecczenie zamiast sekularyzacja
Mówimy. Tylko nie zawsze.

cr
06-02-2023 23:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>czemu nie mówimy zeświecczenie zamiast sekularyzacja
>Mówimy. Tylko nie zawsze.
co powoduje że jako niedorozwojek muszę często sięgac do słownika
czemu nie możemy zrezygnowac z ortografii. Ortografie powinny regulowac niedorozwojki a nie prof ortografii (też będziesz bronic, bo nie miałaś z nią nigdy problemów)
tak samo w sejmie powinny znaleźć się salowe, kury domowe, sprzątaczki, a nie sami prawnicy i balcerowicze ekonomiści
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>czemu nie mówimy zeświecczenie zamiast sekularyzacja
>>Mówimy. Tylko nie zawsze.
>co powoduje że jako niedorozwojek muszę często sięgac do słownika
Ten "niedorozwojek" to pejoratywne określenie, prawda?

>czemu nie możemy zrezygnowac z ortografii
WaokVf g koLL fi miafndootspo mynhm. - Temu.

>tak samo w sejmie powinny znaleźć się salowe, kury domowe, sprzątaczki, a nie sami prawnicy i balcerowicze ekonomiści
Mówią na mieście, że idzie w tę stronę.

cr
07-02-2023 11:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>czemu nie mówimy zeświecczenie zamiast sekularyzacja
>>>Mówimy. Tylko nie zawsze.
>>co powoduje że jako niedorozwojek muszę często sięgac do słownika
>Ten "niedorozwojek" to pejoratywne określenie, prawda?
znowu musiałem do słownika
Co to jest pejoratywne?
Pejoratywnym określamy kogoś lub coś, co jest pełne negatywnego, deprawującego wydźwięku, nadające światu ciemny odcień.

sama widzisz, Rej powiedział, że my nie gesi i swój jezyk mamy, a skąd słowo pejoratywne?
zamiast krawata, zwis męski, co źle?

>>czemu nie możemy zrezygnowac z ortografii
>WaokVf g koLL fi miafndootspo mynhm. - Temu.
nie

>>tak samo w sejmie powinny znaleźć się salowe, kury domowe, sprzątaczki, a nie sami prawnicy i balcerowicze ekonomiści
>Mówią na mieście, że idzie w tę stronę.
jakby w sejmie była "zwykła" kobieta- czytają ustawę- ona wychodzi i mówi, ja tego nie rozumiem, prosze poprawić

a tak prawnicy piszą pod siebie, żeby zarabiać na "zwykłych" kobietach
"zwykła" kobieta byłaby solą, patoelity i my tutaj byśmy ją gnoili, ale to ona byłaby moja bohaterką
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Rej powiedział, że my nie gesi i swój jezyk mamy, a skąd słowo pejoratywne?
Albo się do elokwentnego erudyty Arminiusa wzdycha, albo do Mikołaja Reja.

>zamiast krawata, zwis męski, co źle?
Za długi ten zwis, krawat lepszy.

>>>czemu nie możemy zrezygnowac z ortografii
>>WaokVf g koLL fi miafndootspo mynhm. - Temu.
>nie
tak

>jakby w sejmie była "zwykła" kobieta- czytają ustawę- ona wychodzi i mówi, ja tego nie rozumiem, prosze poprawić
A oni jej na to powiedzą, że obecny na sali pies Dorna też tego nie rozumie i "zwykłą" razem z tym psem wyprowadzą.

>a tak prawnicy piszą pod siebie
Oni piszą po prostu najzwięźlej.

cr
okragly (21676 punktów)
>>Rej powiedział, że my nie gesi i swój jezyk mamy, a skąd słowo pejoratywne?
>Albo się do elokwentnego erudyty Arminiusa wzdycha, albo do Mikołaja Reja.
czasem podziwiamy tych w czym nam brakuje

>>zamiast krawata, zwis męski, co źle?
>Za długi ten zwis, krawat lepszy.
zgoda, od dziecka te słowo jest obecne w rodzinie, dlatego naturalne
ciekawe jak Chińczycy malują słowo, sekularyzacja

>>jakby w sejmie była "zwykła" kobieta- czytają ustawę- ona wychodzi i mówi, ja tego nie rozumiem, prosze poprawić
>A oni jej na to powiedzą, że obecny na sali pies Dorna też tego nie rozumie i "zwykłą" razem z tym psem wyprowadzą.
wydaje sie że komplikują specjalnie, by na nas sie paść
np umowy wielostronicowe pisane drobnym druczkiem

>>a tak prawnicy piszą pod siebie
>Oni piszą po prostu najzwięźlej.
jesteś? bo niby skąd miałabyś tak wyrobiony styl myślenia, pisania?
08-02-2023 09:33 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ciekawe jak Chińczycy malują słowo, sekularyzacja
世俗化
Masz bana na translator?

>>>a tak prawnicy piszą pod siebie
>>Oni piszą po prostu najzwięźlej.
> jesteś?
Nie.

>bo niby skąd miałabyś tak wyrobiony styl...
Staram się.

>...myślenia, pisania?
Myślenie obywa się bez stylu.


cr
08-02-2023 10:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>ciekawe jak Chińczycy malują słowo, sekularyzacja
>世俗化
ten jeden znak to nasze trzy; sekularyzacja, laicyzacja, zeświecczenie. Po co nam 3 słowa na wyrażenie tego samego? kto to wymyśla i po co?
termin sekularyzacja pochodzi od łacińskiego saecularis (świecki), do nas przeszedł z francuskiego sécularisation

>Myślenie obywa się bez stylu.
myślę że specjaliści w rożnych branżach myślą różnie
w sensie, matematyk matematycznie, muzyk muzycznie, poeta poetycznie
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>...sekularyzacja, laicyzacja, zeświecczenie.
>Po co nam 3 słowa na wyrażenie tego samego? kto to wymyśla i po co?
Ja na własny użytek powymyślałam, żeby było więcej do zabawy słówkami.

>>Myślenie obywa się bez stylu.
>myślę że specjaliści w rożnych branżach myślą różnie
>w sensie, matematyk matematycznie, muzyk muzycznie, poeta poetycznie
"Człowiek to styl" - i z tym się zgodzę.

Ale nie z tym, że wszyscy kowale są na jedno kopyto.

cr
08-02-2023 14:05 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>...sekularyzacja, laicyzacja, zeświecczenie.
>>Po co nam 3 słowa na wyrażenie tego samego? kto to wymyśla i po co?
>Ja na własny użytek powymyślałam, żeby było więcej do zabawy słówkami.
Być może to sprawi, że zabawa słówkami stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna w Twoim wykonaniu.
youtu.be/h0t0ZXN1TEQ
09-02-2023 08:26 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Po co nam 3 słowa na wyrażenie tego samego? kto to wymyśla i po co?
>>Ja na własny użytek powymyślałam, żeby było więcej do zabawy słówkami.
>Być może to sprawi, że zabawa słówkami stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna w Twoim wykonaniu.
>youtu.be/h0t0ZXN1TEQ
Merci beaucoup.


cr
09-02-2023 09:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>youtu.be/h0t0ZXN1TEQ
>Merci beaucoup.
rozmowa z Tobą to jak z Niemką (niema )
a wideo pana od francuskiego b. fajne (połączenie dziewczyny z chłopcem daje ciekawe efekty, tez intelektualne, Einstein był kobietą)
09-02-2023 16:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>ciekawe jak Chińczycy malują słowo, sekularyzacja
>世俗化
cr też ładnie wygląda; 心甘情愿的理性主义者
a okrągły jest genialny; 回合
taki jestem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>a okrągły jest genialny; 回合
>taki jestem
Trójkąty i kwadraty - niezbyt okrągły, 中国制造的圆形 .

cr
10-02-2023 15:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>a okrągły jest genialny; 回合
>>taki jestem
>Trójkąty i kwadraty - niezbyt okrągły,
krzaczki dla krągłości są zajete przez istoty z raju


>中国制造的圆形 .
wyprodukowany (pomysł) w Polsce
Chiny, może to sprawa religii? sa bardziej innowacyjni
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>a okrągły jest genialny; 回合
>>>taki jestem
>>Trójkąty i kwadraty - niezbyt okrągły,
>krzaczki dla krągłości są zajete przez istoty z raju
>>中国制造的圆形 .
>wyprodukowany (pomysł) w Polsce
>Chiny, może to sprawa religii? sa bardziej innowacyjni
>
Czy to jeszcze nasze Forum, czy czyjeś ręcznie sterowane szambo?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,899516#w899745
i po moim oświadczeniu, że będę usuwał wypowiedzi tego trolla z moich wątków:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,899516#w899810

SZAMBO DROBNERA (DAWNIEJ, FORUM RACJONALISTA) - REGULAMIN

II. Prawa Uczestników
§ 10. Autor wątku może w jego ramach usuwać*

*nie dotyczy użytkownika Duch Prawdy, zablokowana możliwość usuwania wypowiedzi. W szambie Drobnera nie wszyscy Uczestnicy Forum dyskusyjnego mają te same Prawa, są równi i równiejsi:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,899899#w899949

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365