Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy narzędzia są naszym rozszerzeniem?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
30-01-2022 20:38Hamerlik Konopka (19903 punktów)Czy narzędzia są naszym rozszerzeniem?
Zainspirowany wątkiem Maxa o uzbrojeniu oka teleskopem chciałbym zaproponować koncepcję, wg której narzędzia są rozszerzeniem naszych własnych ciał i czynności. Mam przy tym na myśli narzędzia rozumiane zarówno jako materialne procesory jak i ruchowe programy.

Co Wy na to, że narzędzia są kopią a zarazem rozwinięciem nas samych?

Co Wy na to, że człowiek budujący narzędzia w rzeczywistości rozmnaża się?

Narzędzia rozwijają nie tylko nasze zdolności ekspresji życiowej ale także rozwijają naszą percepcję.
Gdybym miał wskazać źródło rozwoju naszych systemów pojęciowych, to są nim właśnie narzędzia.

pl.wikipedia.org/wiki/Narzędzie

Przy okazji chciałbym zaproponować nową definicję narzędzia.

Narzędzie to każdy procesor i system spełniający funkcje człowieka.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)w sensie...
>Co Wy na to, że narzędzia są kopią a zarazem rozwinięciem nas samych?

Rozwinięciem jak najbardziej - w szerokim sensie tego słowa..

>Co Wy na to, że człowiek budujący narzędzia w rzeczywistości rozmnaża się?

Tylko w alegorycznym sensie tego słowa.
31-01-2022 08:16 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: w sensie...
>>Co Wy na to, że człowiek budujący narzędzia w rzeczywistości rozmnaża się?
>Tylko w alegorycznym sensie tego słowa.

Ale właśnie nie, w znaczeniu dosłownym.

Materia, która zostaje "zaangażowana" w ludzkie narzędzia staje się częścią ludzkiego organizmu.

Oprogramowany komputer to jest człowiek.
Bardzo niedoskonały ale mimo wszystko człowiek.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Arminius (25555 punktów)abstrakcja i generalizacja

>Materia, która zostaje "zaangażowana" w ludzkie narzędzia staje się częścią ludzkiego organizmu.

Pan ma na myśli cyborgizację - ale przecież zdecydowana większość narzędzi nie jest implementowana do organizmu człowieka.

>Oprogramowany komputer to jest człowiek.
>Bardzo niedoskonały ale mimo wszystko człowiek.

To co wyżej jest ogromną abstrakcją i generalizacją. Przy takim stopniu obydwu można stawiać rewolucyjne tezy i wywracać na nice wszelkie porządki rzeczy.
31-01-2022 09:44 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: abstrakcja i generalizacja
Wg mnie nie ma znaczenia czy obce ciało jest sztucznym sercem wszczepionym w człowieka czy chwyconym w dłoń młotkiem. W obu przypadkach staje się ludzkim ciałem.

Oczywiście nie w pełni.

Wg mnie każde cialo jest składnikiem i częścią ciał nadrzędnych, przy czym jedno cialo może przynależeć do różnych nadciał i w różnym stopniu być z nimi związane.

Młotek jest dość luźno związany z ludzkim organizmem przez co również w niewielkim stopniu jest człowiekiem.

Jeżeli powstanie "sztuczne" ciało w pełni związane z ciałem człowieka, całkowicie zdominowane przez ludzki organizm, wtedy yo cialo będzie człowiekiem.

Dla mnie ważne w tym jest to, że każde związane z człowiekiem narzędzie rozszerza jego percepcję, rozwija ludzką psyche.

szarley to w realu Johannes Jerlas
31-01-2022 12:13 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Dla mnie ważne w tym jest to, że każde związane z człowiekiem
> narzędzie rozszerza jego percepcję, rozwija ludzką psyche.

Może nawet rozświetla mroki tajemnic portfela własnej żony.. Cytat:
Szarley: Ciekawe jaki jest dochód twojej rodziny.

Hamerlik: Napisalem Ci. (..) 2/3 etatu mojej żony z wynagrodzeniem niewiele większym od minimalnego (..) bez tego byłaby miska ryżu (..) Nawet ja nie wiem jakie wynagrodzenie ma moja żona. (..)

www.racjonalista.pl/forum.php/s,868452#w869155
Mała sugestia - odpowiedź powinna brzmieć: "zwłaszcza ja nie wiem jakie wynagrodzenie ma moja żona, tak jak nie wiem (oficjalnie) ile mam długu (w tym alimentacyjnego) za ile spieniężono moją działkę itd".

Do tego wszystkiego potrzeba jawnej i powszechnej księgi. Ona znacznie łatwiej i szybciej udzieli odpowiedzi niż własna Żona, Bank, BIK, Ex Żona itd.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
31-01-2022 13:35 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Do tego wszystkiego potrzeba jawnej i powszechnej księgi. Ona znacznie łatwiej i szybciej udzieli odpowiedzi niż własna Żona, Bank, BIK, Ex Żona itd.

Ooo Jacek wrócił z nart w Alpach i zaczyna się obrona systemu, dzięki któremu to wszystko jest możliwe.

Szampan w apartamencie czy okno w hali produkcyjnej. Wybór należy do Ciebie. Jedno i drugie wymaga tyle samo energii od ludzi.

szarley to w realu Johannes Jerlas
31-01-2022 13:42 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Wciąż i z zasady w Himalajach.
O, nic nie wiedzący o własnych sprawach, zwłaszcza o zarobkach bliskich, Hamerliku.
"zwłaszcza ja nie wiem jakie wynagrodzenie ma moja żona, tak jak nie wiem (oficjalnie) ile mam długu (w tym alimentacyjnego) za ile spieniężono moją działkę itd".

> dzięki któremu to wszystko jest możliwe.

Niczym jawna i powszechna księga.

> okno w hali produkcyjnej

Albo wakacje w Peru, na wydmach w Jordanii, we Włoszech, tudzież internet 5G w 80m2 apartamencie w centrum Berlina.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
31-01-2022 13:59 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Albo wakacje w Peru, na wydmach w Jordanii, we Włoszech, tudzież internet 5G w 80m2 apartamencie w centrum Berlina.

Ja nie mam problemu, żeby się z tym ujawnić.
Ty najwyraźniej masz.

Ty wiesz o mnie już bardzo dużo a ja o Tobie praktycznie nic.
Tak to działa w świecie cwaniaków.

szarley to w realu Johannes Jerlas
31-01-2022 14:22 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Ty wiesz o mnie już bardzo dużo a ja o Tobie praktycznie nic.

W świecie ekshibicjonistów działa to dokładnie tak, jak u ciebie.
I tak zostanie, mimo że chcesz te światy ze sobą od lat złączyć..

>Ja nie mam problemu, żeby się z tym ujawnić.

Nie ma, jak pochwalić się forumowiczom gdzie to się bywa.
A treść domniemanej rozmowy z córką o anulowaniu egzekwowania przeterminowanych alimentów.. zataić. Tak jak swój raport z BIK etc.

"nie wiem / nie znam / nie pamiętam"

Bardzo cwane. Mega.
"zwłaszcza ja nie wiem jakie wynagrodzenie ma moja żona, tak jak nie wiem (oficjalnie) ile mam długu (w tym alimentacyjnego) za ile spieniężono moją działkę itd".


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
31-01-2022 14:31 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Ja nie mam problemu, żeby się z tym ujawnić.
>Nie ma, jak pochwalić się forumowiczom gdzie to się bywa.
>A treść domniemanej rozmowy z córką o anulowaniu egzekwowania przeterminowanych alimentów.. zataić. Tak jak swój raport z BIK etc.
>"nie wiem / nie znam / nie pamiętam"
>Bardzo cwane. Mega.
>"zwłaszcza ja nie wiem jakie wynagrodzenie ma moja żona, tak jak nie wiem (oficjalnie) ile mam długu (w tym alimentacyjnego) za ile spieniężono moją działkę itd".

>domniemany «oparty na przypuszczeniu, a nie na stwierdzonych faktach»

sjp.pwn.pl/sjp/domniemany;2453301.html

Chcesz, żebym dyskutował z twoimi wymysłami i nieustającymi oskarżeniami mającymi charakter poniżeń?

Raczej tego nie zrobię.

Będziesz mnie oskarżał o wszelkie zło tego świata a ja mam się przed tym bronić?
Chyba zwariowałeś. Nie mam zamiaru.

Olewam to!
Tym bardziej, że nie jestem żadnym kandydatem w waszych tajnych wyborach "prawodawców" i NIGDY NIM NIE BĘDĘ!
Nie uczestniczę w tajnych wyborach w żaden sposób, to niemoralne, nie uznaję także ich wyników.

Przejmuję się szczęściem mojej córki a twoje osądy są mi obojętne, nic sobie z nich nie robię.

I w tym miejscu kończę o tym rozmowę.

Porozmawiajmy na zadany temat, trochę kultury.

szarley to w realu Johannes Jerlas
31-01-2022 15:04 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> domniemany «oparty na przypuszczeniu, a nie na stwierdzonych faktach»

Oczywiście, że na przypuszczeniu.. mającym oparcie w twojej prozie.
Co do faktów - jak już pisałem, ja cudze tajemnice szanuję i to się nie zmieni.
A że wstydu nie masz, to takie różne ekshibicjonistyczne kwiatki (zawoalowane sugestie itd) pojawiają się z twojej klawiatury co rusz (wzruszenie ramionami).
Hamerlik Konopka 07-11-2021 14:35
Cytat:
Wstydu akurat nie czuję w ogóle.


Wszystko tu się zazębia i jest do znudzenia przewidywalne.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
31-01-2022 19:43 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>już pisałem, ja cudze tajemnice szanuję

A ja nie i uwolnijcie Assange!
Tyle lat więzienia za prawdę?
Chcielibyście więzić go do jego śmierci?

pl.m.wikipedia.org/wiki/Julian_Assange

Teraz mi powiedz, że nie jesteście ze sobą zmówieni

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Tyle lat więzienia za prawdę?

Hessa więziono do końca życia tylko dlatego, żeby nie wyjawił prawdy.

>pl.m.wikipedia.org/wiki/Julian_Assange
>

web.archiv(*)//www.swedenversusassange.com/

"Pan Assange jest Australijczykiem, nie ma żadnego związku ze Szwecją i nie mówi po szwedzku. Odwiedził Szwecję w sierpniu 2O1O, aby wygłosić wykład na temat wojny w Afganistanie (gdzie szwedzkie siły działają pod dowództwem USA)"

upload.wik(*)ateralMurder.ogv.360p.vp9.webm

Film z kamery amerykańskiego śmigłowca AH -64 Apache Bagdad 2OO7 rok. Reżim amerykański z armaty 3O mm strzelał do ludzi, zabili też 2 reporterów Reutera.
31-01-2022 21:52 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> już pisałem, ja cudze tajemnice szanuję
> A ja nie i uwolnijcie Assange!

A ja tak. Kij ma zawsze dwa końce. Darknet - mówi ci to coś?

Do tego kieruj raczej swoje apele do sądów niewolących Assagne. Nie mam nic na przeciwko.

Swoją drogą, podczas pobytu w ambasadzie Ekwadoru od 2012 r. Assange ponoć zapraszał licznych gości do ambasady - ci nie byli rewidowani ani sprawdzani. Miał także dostęp do szybkiego internetu oraz telefon. Spotykał się tam ze swoimi współpracownikami, znanymi hakerami, a także osobami z rosyjskimi paszportami. Goście z Rosji mieli pojawiać się tuż przed kolejnymi publikacjami WikiLeaks dotyczącymi Hillary Clinton.

Wybory wygrał Trump. Przypadek?

Według Assange'a i jego zwolenników, ujawniane informacje poufne dotyczące m.in. wojen w Afganistanie i Iraku miały pokazywać nadużycia armii USA. Amerykanie zaś twierdzą, że wyciek dokumentów zagrażał życiu wielu osób.

Coś jak Raport Maciereiwcza w temacie WSI. Przypadek?

Potrafisz policzyć odsetki od zaległych alimentów, choć nie masz zamiaru tego robić. Przypadek?

Coś ich dużo.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
31-01-2022 22:13 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Swoją drogą,

I już kołowrotek oskarżeń, wszyscy źli tylko Wy dobrzy przez co tylko Wam się należy.

Musicie wszystko ukryć, bo wszyscy na Was dybią słabi ludzie.

Ktokolwiek Was usłucha a nie będzie waszym kolesiem, ten skończy na dnie.

>Wybory wygrał Trump. Przypadek?

Nie wiem, bo nie wybieram sobie przywódców w tajemnicy. Nie znam się na waszych trikach.

Wiem za to, że żaden człowiek nie ma prawa do tajemnicy.

Ktokolwiek karze innego człowieka za wyjawienie prawdy lub innych do tego uprawnia, ten jest bandytą i jak bandyta winien być traktowany.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Ktokolwiek Was usłucha a nie będzie waszym kolesiem, ten skończy na dnie.

Myślę, że masz wyjątkowy talent w interesach i ich kończeniu.
Człowieku ze znajomościami w windykacji.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Ktokolwiek Was usłucha a nie będzie waszym kolesiem, ten skończy na dnie.
>Myślę, że masz wyjątkowy talent w interesach i ich kończeniu.
>Człowieku ze znajomościami w windykacji.

Rzeczywiście, w windykacji jest podobnie, tam każde słowo jest jadem. Kto wsłuchuje się w słowa windykatorów ten kończy na dnie.

Ja zwalczam przymusową windykację długów, Ty będziesz bronił jej kłami i pazurami.

szarley to w realu Johannes Jerlas
01-02-2022 11:33 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Ja zwalczam przymusową windykację długów

Jeśli z czymś walczysz, w ostatecznym rozrachunku to wzmacniasz.
Aby zrobić choć mały kroczek w rozwoju, musiałbyś uwolnić się od myślenia tymi kategoriami.

Nie mam złudzeń - protest, fikanie i kręcenie bliższe ciału, jak koszula.
Smutne.
"zwłaszcza ja nie wiem jakie wynagrodzenie ma moja żona, tak jak nie wiem (oficjalnie) ile mam długu (w tym alimentacyjnego) za ile spieniężono moją działkę itd".


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Widzisz ten niebieski?

Będziesz mnie wciąż wciągał w sferę oskarżeń, w której moim zdaniem będzie bronić się przed oskarżeniami i w której to sferze zaniknie w ogóle kwestia podważenia waszego porządku społecznego.

Jesteś większym cwaniakiem i muszę uważać, żebyś nie wciągnął mnie w kanał gdzie mnie naturalnie pokonasz.

Nie będę odpowiadać na twoje oskarżenia, bo to jest tylko cwaniacki trik.

szarley to w realu Johannes Jerlas
01-02-2022 13:20 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> w ogóle kwestia podważenia waszego porządku społecznego

Już ci pisałem: lepiej zrób najpierw porządek u siebie w zagrodzie. Inaczej ze światową rewolucją skończy się, jak np. u Mateusza Kijowskiego, czy wielu przed i po tobie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> w ogóle kwestia podważenia waszego porządku społecznego
>Już ci pisałem: lepiej zrób najpierw porządek u siebie w zagrodzie. Inaczej ze światową rewolucją skończy się, jak np. u Mateusza Kijowskiego, czy wielu przed i po tobie.

Ja też już pisałem co oznacza słuchanie wrogich ludzi.

Ewa posłuchała węża z Edenu i jak na tym wyszła?

Nie jestes mi przyjacielem, żeby mi cokolwiek radzić czy pouczać mnie. Ani jednej twojej rady ani jednego twojego pouczenia nie posłucham. Słyszę Cię ale nie słucham. Mówisz jak do ściany.

szarley to w realu Johannes Jerlas
01-02-2022 13:33 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Ani jednej twojej rady ani jednego twojego pouczenia nie posłucham.
> Słyszę Cię ale nie słucham.

Nie wątpię, ale rozczaruję cię: czytanie mi wystarcza.
Widzę, że chętnie od lat czytasz i nawet wiem, dlaczego.
Mateuszu Kijowski vel Ryśku.
"zwłaszcza ja nie wiem jakie wynagrodzenie ma moja żona, tak jak nie wiem (oficjalnie) ile mam długu (w tym alimentacyjnego) za ile spieniężono moją działkę itd".
Nie wiem, bo to wiedza tajemna jest.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Duzo mówi się tu o putinowskich trollach a Ty jesteś najwyraźniej trollem Bezosa i ferajny.

W kółko będziesz powracał do wątku nieprzestrzegania przeze mnie waszych zasad.

Zgadza się, nie przestrzegam ich, bowiem są wasze a mi jedynie wrogie, nie moje. Nie jestem jednym z Was ani do Was podobnym. Jesteśmy ulepieni z innej gliny wciąż to powtarzam. Jesteśmy całkowicie niekompatybilni.

szarley to w realu Johannes Jerlas
01-02-2022 14:41 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Rozmawiasz z Ryśkiem H i po pewnym czasie, automatycznie stajesz się trollem Bezosa i ferajny.
Dobre!

> bowiem są wasze a mi jedynie wrogie

Powtórzył Hamerlik-katarynka, myśląc tylko o sobie (jak każdy alimenciarz).
I dodał "Przejmuję się szczęściem mojej córki".. co jest jasne, zwłaszcza jak już dorosła, nie trzeba na nią płacić a jeszcze zaprosi na wakacje. Byznes is byznes, panie windykator vel sprzedawco soczewek, tudzież stali.
Typowe (wzruszenie ramionami).

www.racjonalista.pl/forum.php/s,869934#w870044

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>(jak każdy alimenciarz).

Fajnie wciągasz w kanał ale bye bye.
Nie pozwolę Ci jak biedota, dać się zrobić w konia.

Baw się, prymitywnie ale kto Ci zabroni.
Ja nie potrafię.

szarley to w realu Johannes Jerlas
01-02-2022 15:56 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Fajnie wciągasz w kanał ale bye bye.

Wcześniej czy później każdy alimenciarz daje drapaka, a gołodupcew tai dalej swoje wstydliwe rozmowy.
Jacek Cytat:
Skoro nie masz zamiaru policzyć odsetek od zaległych alimentów - wychodzi na to, że musisz spłacać na ślepo bez kontroli ile jeszcze, bez wiedzy czy już spłaciłeś

Hamerlik Konopka 05-10-2021, 10:30 Cytat:
Albo, co najwyraźniej nie mieści Ci się w głowie, mogę się w tej sprawie ze swoim dzieckiem umówić.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,854969#w858207

Siemanko.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Fajnie wciągasz w kanał ale bye bye.
>Wcześniej czy później każdy alimenciarz daje drapaka, a gołodupcew tai dalej swoje wstydliwe rozmowy.

Właśnie, dokonujesz niezwykłych odkryć i robisz wielkie postępy. Otwierasz ludziom oczy. Stąpasz po gruncie, po którym żaden człowiek nie stąpał. Sluchac Cię, to mieć pewną i wspaniałą przyszłość.

Niech inni Cię słuchają a ja nie zamierzam, bo wiem, że sięgasz po prymitywne emocje, żeby przysłonić źródło moich motywów, tj. wasz zgnily system stosunków społecznych.

Może uda Ci się odwrócić uwagę innych i ściągnąć ją w kanał bzdurnych oskarżeń, że Ci zamiast myśleć o tym co dla nich ważne zaczną myśleć o dupie Maryny ale ja będę utrzymywał moją uwagę w dyscyplinie i nigdy nie zapomnę, ani na chwilę, jakim cwaniakiem jesteś.

Wszyscy, którzy to czytają powinni wiedzieć, że ani jedno twoje słowo nie jest skierowane do mnie lecz wszystkie do nich.

Jacek Glodzik nie rozmawia ze mną tylko manipuluje waszymi emocjami. Życie nauczyło go, że każdego, u którego można wzbudzić negatywne emocje, tego też można kontrolować.

Proponuję budować własne opinie i nie przyjmować jego podkładanych gotowców. Ten człowiek załatwia tu swoje interesy, gwarantuje hajs dla siebie i pozbawia go innych.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> sięgasz po prymitywne emocje, żeby przysłonić źródło moich motywów

Źródło twojej biedy jest całkiem dobrze znane.
Jest nią brak edukacji, intelektualne lenistwo i zamiłowanie do auto-biczowania.

> zamiast myśleć o tym co dla nich ważne zaczną myśleć o dupie Maryny

.. i nigdy nie zadawać sobie pytania o kondycję moralną człowieka, który reklamuje np. przejrzystość, ale sam trzyma kluczowe informacje o sobie w tajemniczy.

> ale ja będę utrzymywał moją uwagę w dyscyplinie i nigdy
> nie zapomnę, ani na chwilę, jakim cwaniakiem jesteś.

Przyznaję brzmi groźnie

> Wszyscy, którzy to czytają powinni wiedzieć, że ani jedno twoje
> słowo nie jest skierowane do mnie lecz wszystkie do nich.

Dokładnie tak. Od lat przestrzegam naszych forumowiczów przed tobą.

>Jacek Glodzik nie rozmawia ze mną tylko manipuluje waszymi emocjami

A jakieś argumenty, by to poprzeć? Forumowicze mają ci uwierzyć na słowo - tobie?

>Proponuję budować własne opinie i nie przyjmować jego podkładanych gotowców

Tak, przecz z gotowcami! Zatem kilka cytatów:

Hamerlik Konopka 26-11-2021, 08:32 Cytat:
Powstańców Wlkp. 10/2, 57-540 Lądek Zdrój. To jest adres miejsca, w którym spędziłem swoje dzieciństwo. Napisalem to, żeby kolejny raz podkreślić, że nie należę do waszej kultury


Hamerlik Konopka Cytat:
Każdy człowiek do śmierci powinien pracować na swoje utrzymanie, dopóki starczy sił. (..) wbicie sobie to do waszych prymitywnych głów, bo dobrze wam życzę, żebyście pracowali do dnia śmierci!


Hamerlik KonopkaCytat:
Mnie wasze prawo nie obowiązuje, potrafię policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie mam zamiaru tego robić, nie potrzebuję tego ani nikt inny na kim mi zależy (..) Nie wypełniam waszych praw, mam je za nic(..) tobie może zdawać się, że wypełniam wasze prawo ale nie, nie kieruję się waszymi zasadami.


Na sugestię Jacka "Skoro nie masz zamiaru policzyć odsetek od zaległych alimentów - wychodzi na to, że musisz spłacać na ślepo bez kontroli ile jeszcze, bez wiedzy czy już spłaciłeś"
Hamerlik Konopka 05-10-2021, 10:30 Cytat:
nie mieści Ci się w głowie, mogę się w tej sprawie ze swoim dzieckiem umówić.


Hamerlik Konopka 16-09-2020 16:57 Cytat:
Na cudzość sadów mogę przystać po wyjawieniu i opodatkowaniu własności. Do tego czasu cudzość będzie tylko rojeniem prymitywnych umysłów. (..) Z ochotą zabiorę się za kolejną gruszkę, proponując Panu wykonawcy władzy (..), żeby się wynosił skąd przyszedł.


Hamerlik Konopka 02.08.2020, 15:25 Cytat:
Bezczelny kłamco, który składałeś mi katolickie przysięgi na rany Chrystusa(..) Chciwy, zakłamany do szpiku kości manipulant, któremu słowo prawy nie jest w stanie przejść przez roszczeniowe gardło.


Hamerlik Konopka 30.11.2021, 8:11 Cytat:
Niczego ogniem nie wypalę i nikomu innemu na to nie pozwolę.


Hamerlik Konopka 31.03.2021 16:50 Cytat:
Masz prawo do tajemnic? Bo twój bóg ci je dał? Za to ja ci je odbieram. Koniec rządów białych, chciwych dziadów! Wynocha z tronu! Nie umiecie zadbać o podwładnych, to wynocha do szeregu, gdzie wasze miejsce!


Hamerlik Konopka 30.11.2021, 8:11Cytat:
Dla swoich postulatów zdobędę akceptację w pokoju.


Hamerlik Konopka 16.09.2020 16:57 Cytat:
Do tego czasu cudzość będzie tylko rojeniem prymitywnych umysłów. Z ochotą zabiorę się za kolejną gruszkę, proponując Panu wykonawcy władzy, żeby się wynosił skąd przyszedł.


Hamerlik Konopka 30.11.2021, 8:11 Cytat:
Nikogo nie wolno tknąć nawet palcem.


Hamerlik Konopka 26.01.2021 16:39 Cytat:
Wbicie sobie to do waszych prymitywnych głów, bo dobrze wam życzę, żebyście pracowali do dnia śmierci!


Hamerlik Konopka 1.12.2021 10:11 Cytat:
Z obecnej perspektywy wydaje mi się, że nie pokocham ludzi, którzy wyrządzają mi zło


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jest nią brak edukacji, intelektualne lenistwo i zamiłowanie do auto-biczowania.

Mam licencjat Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu , pracę napisałem z pośredniczego przelewu wierzytelności, trochę "waszych" rzymskich praw poznałem, choć trzeba przyznać, że państwowa edukacja bywa groźna i potrafi zrobić człowiekowi budyń z mózgu.

Zarabiam nie mało ale połowę zjadają podatki nieznane kapitalistom i połowę z reszty użytkowanie cudzych posiadłości. Taki stworzyliście system. Walczę z nim ale sam niewiele mogę.

Mówi się, że nie ma w tej sprawie żadnej zmowy ale ja w to nie wierzę.

Sądzę, że przedstawiasz mnie w krzywym zwierciadle, żeby zdeprecjonować to po co tu przyszedłem a przyszedłem tu, żeby zakwestionowac wasz kapitalistyczny system stosunków społecznych.

Przy czym nie kwestionuję kapitalizmu, którego jestem zwolennikiem a jedynie tajny i nieopodatkowany kapitał.

Wg moich postulatów własność musi być publicznie jawna i opodatkowana, podatkiem demokratycznym, na rzecz osób bez mienia.

Ta idea staje Ci kością w gardle, dlatego próbujesz odebrać mi znacznie, wartość, powagę i godność.
Starasz się o to, żeby nikt mnie nie słuchał, tak jak ja nie słucham Ciebie kiedy wyjeżdżasz do mnie ad personam i próbujesz czynić nade mną sądy jakościowe i moralne.

szarley to w realu Johannes Jerlas
02-02-2022 10:33 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Mam licencjat Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu

Wpisy które tu umieszczasz potwierdzają całkiem wyraźnie co umiesz a czego nie i jak chciałbyś być postrzegany. Nie mam na ten temat nic więcej do powiedzenia.

> Wg moich postulatów własność musi być publicznie jawna
> i opodatkowana, podatkiem demokratycznym, na rzecz osób bez mienia.

Takie chęci to zwykłe, nawet czasem popularne zjawisko.
Dzieci np. często chcą mieć gwiazdki z nieba.

> Ta idea staje Ci kością w gardle, dlatego próbujesz odebrać
> mi znacznie, wartość, powagę i godność.

Gdyby ta idea była w jakiejś mierze logicznie spójna, choć była w jakiejś mierze sensowna - byłoby nad czym dyskutować. Ale nie ma. Tym bardziej, że dociśnięty pytaniami zazwyczaj dajesz drapaka i w dłuższej perspektywie nie bronisz swoich wpisów.
Mnie to wszystko daje spójny obraz autora i jego motywów.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
02-02-2022 15:31 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Mam licencjat Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu
>Wpisy które tu umieszczasz potwierdzają całkiem wyraźnie co umiesz a czego nie i jak chciałbyś być postrzegany. Nie mam na ten temat nic więcej do powiedzenia.
Ja mam wątpliwości co to tego. Mógł i nawet ego licencjatu nie ukończyć. Zawsze sobie kojarzyłem, że świadectwo licencjatu można uzyskać po trzech latach studiów, a więc jest tyle warte co szumna jego nazwa. Od trzeciego roku studiów zaczynała się nauka na poważnie już w przedmiotach zawodowych. W cyklu czteroletnim studiów to tylko oznacza, że studiów nie ukończył. A tytuł licencjatusa dawano chyba na pociechę. Licencjatus ma prawo używania tytułu technik. Pomylenie. Dla mnie technik jest kształcony w cyklu pięcio- a nie trzyletnim. Więc i technikiem jest nieważnym. Ogólnie to nie ma, wykształcenia ekonomicznego, co pokazuje jego wypowiedź poniżej. Taka prawda. A miałem na budowie takiego licencjata-"technika" (no wcisnęli mi go totumfaccy), był tylko powodem niezłych kłopotów bo i wiedzy praktycznej żadnej.
>> Wg moich postulatów własność musi być publicznie jawna
>> i opodatkowana, podatkiem demokratycznym, na rzecz osób bez mienia.
Zważ że pierwszy lepszy technik ekonomista operowałby prawidłową polszczyzną.
>Takie chęci to zwykłe, nawet czasem popularne zjawisko.
>Dzieci np. często chcą mieć gwiazdki z nieba.
>> Ta idea staje Ci kością w gardle, dlatego próbujesz odebrać
>> mi znacznie, wartość, powagę i godność.
Przecież to najprostsze. Czepiać się byle czego, by ciągnąć takie makarony.
>Gdyby ta idea była w jakiejś mierze logicznie spójna, choć była w jakiejś mierze sensowna - byłoby nad czym dyskutować. Ale nie ma. Tym bardziej, że dociśnięty pytaniami zazwyczaj dajesz drapaka i w dłuższej perspektywie nie bronisz swoich wpisów.
>Mnie to wszystko daje spójny obraz autora i jego motywów.
Stąd i widać iż H. robi wpisy określające jego maksymalne możliwości intelektualne.
No niestety. I Herkules dupa gdy ludzi kupa. Nie liczy się to czego by chciał. Pozostaje mu tylko jego świat iluzji, który nie może/nie umie wcisnąć nikomu na tym forum. Będzie więc nadal desperacko truł ze swojej zdartej już mocno płyty, co staje się już mdlące.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
02-02-2022 16:14 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Stąd i widać iż H. robi wpisy określające jego maksymalne możliwości intelektualne.

Zgadzam się. Im głośniej i częściej ktoś taki zabiera głos, tym jaśniej daje o sobie świadectwo a dla innych to świadectwo jest lepiej czytelne.

> Nie liczy się to czego by chciał. Pozostaje mu tylko jego
> świat iluzji, który nie może/nie umie wcisnąć nikomu na tym forum.

Forum ewidentnie pomylił, choć zdaje się na forach religijno-ezoterycznych też dobrze nie poszło.

> Będzie więc nadal desperacko truł ze swojej zdartej już mocno
> płyty, co staje się już mdlące.

Niech truje dalej. "Czasami człowiek musi, inaczej się udusi".
Choć człek wychowan w porządku obejścia, czasem śmiecenie tu i tam trzeba tolerować.
Administracja śpi, wyjścia nie ma - takie życie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Administracja śpi,

Jesteś pewien?
Może stała się mniej czuła na waszą retoryke?

szarley to w realu Johannes Jerlas
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
To jest tylko twoja ocena, do której masz prawo i której ja chcąc nie chcąc w pewnym sensie podlegam.

Takie życie.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>Walczę z nim ale sam niewiele mogę.
>

Każda władza potrzebuje kasy, a najwięcej kosztów ma demokratyczna władza.
I tak mamy szczęście, że teraz żyjemy w czasach, ​gdy władza stosuje ekonomię Johna Law.
Jesteśmy zadłużani 3OO-7OO mln dziennie. Problemy będą mieć przyszłe pokolenia roboli.
Nam jest dobrze. Oblicz: ile co powinno kosztować, przy obecnych zarobkach, i przy wstrzymaniu zadłużania??
Jak chcesz władzy obciąć wpływy podatkowe to na pewno źle skończysz.
Musisz władzy wymyśleć jakiś nowy trik, który spowoduje, że innym kanałem będzie płynąć jeszcze większy strumień podatków.
Musisz być nowym Johnem Law. Najpierw przeanalizuj metodę Johna Law.
Możesz z sibie zrobić męczennika i walczyć z systemem jak ten Żyd:

en.wikiped(*)se_regarding_The_Federal_Mafia

"Irwin Allen Schiff ( 23 lutego 1928 - 16 października 2O15) był amerykańskim zwolennikiem libertarianizmu i oporu podatkowego znanym z pisania i promowania literatury, w której argumentował, że podatek dochodowy w Stanach Zjednoczonych jest nielegalne i niekonstytucyjne. Sędziowie w kilku sprawach cywilnych i karnych orzekali na korzyść rządu federalnego i przeciwko Schiffowi. W wyniku tych orzeczeń sądowych Schiff przebywał w szpitalu, odsiadując wyrok 162 miesięcy (13,5 lat) w chwili śmierci w wieku 87 lat.(...)
"Na samym [formularzu] 1O4O ... zgłaszasz "zerowy" dochód bez względu na to, ile otrzymałeś: płace, prowizje, odsetki, alimenty, zyski kapitałowe lub z prowadzenia firmy. Do celów podatkowych "dochód" oznacza tylko "zysk" firmy. Dlatego żadna osoba nie otrzymuje niczego, co można zgłosić jako "dochód".(...)
Schiff zaczął prowadzić seminaria na temat federalnych podatków dochodowych w 1977 r. 12 kwietnia 1978 r. Schiff pojawił się w programie telewizyjnym NBC The Tomorrow Show z gospodarzem Tomem Snyderem , argumentując swoje poglądy na temat federalnych podatków dochodowych. Sześć dni po jego pojawieniu się w The Tomorrow Show , Schiff został oskarżony o umyślne niezłożenie zeznań podatkowych za lata 1974 i 1975".

Ambitny Żyd całe życie walczył i nic nie wywalczył.

01-02-2022 15:06 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> W kółko będziesz powracał do wątku nieprzestrzegania
> przeze mnie waszych zasad.

Krystianku, ależ pisane było głównie o tajeniu!!!.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
31-01-2022 22:24 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Amerykanie zaś twierdzą, że wyciek dokumentów zagrażał życiu wielu osób.

Czy raczej taniej ropie?
A może taniej ropie tylko dla Ameryki, bo dla innych drogiej?

Czy jakikolwiek talib pojechałby do Ameryki mordować, gdyby wcześniej Amerykanin nie przyjechał do taliba, żeby zdominować jego lud, podzielić go, skorumpować, nastawić podzielone grupy przeciw sobie, po to, żeby mu wszystko ukraść?

szarley to w realu Johannes Jerlas
01-02-2022 08:29 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> I już kołowrotek oskarżeń, wszyscy źli tylko
> Wy dobrzy przez co tylko Wam się należy.

Fakty w oczy Hamerlika kolą od lat.
Typowe.

>> Amerykanie zaś twierdzą, że wyciek dokumentów zagrażał
>> życiu wielu osób.
> Czy raczej taniej ropie?

I to pisze facet ponoć z licencjatem z ekonomii
pl.trading(*)ntry-list/crude-oil-production
Gdy w 2014 r. rosyjskie zielone ludziki napadły na Ukrainę, ropa spadła czy zwyżkowała? Za czyją sprawą, czy pan H z tego coś pamięta? Drogi gaz, droga ropa przecież Rosji - krajowi nie posiadającemu komercyjnych technologii - jest b. potrzebna m.in. do finansowania zbrojeń i wspierania gospodarki.

> A może taniej ropie tylko dla Ameryki, bo dla innych drogiej?

A może poszli do lasu?

> Czy jakikolwiek talib pojechałby do Ameryki mordować, gdyby wcześniej
> Amerykanin nie przyjechał do taliba, żeby zdominować jego lud,
> podzielić go, skorumpować, nastawić podzielone grupy przeciw sobie,
> po to, żeby mu wszystko ukraść?

M.in. Amerykanie mają sporo za uszami, można długo rozmawiać o ich geopolitycznych zakusach, tylko po po, skoro gdy padają niewygodne lub zbyt trudne pytanie - dajesz drapaka i tyle z rozmowy?

Daj spokój.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
31-01-2022 15:08 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Przejmuję się szczęściem mojej córki

Jasne. Zwłaszcza jak już dorosła, nie trzeba na nią płacić a jeszcze zaprosi na wakacje.
Byznes is byznes panie windykator / sprzedawco soczewek.

Hamerlik Konopka Cytat:
Mnie wasze prawo nie obowiązuje, potrafię policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie mam zamiaru tego robić, nie potrzebuję tego ani nikt inny na kim mi zależy (..) Nie wypełniam waszych praw, mam je za nic(..) tobie może zdawać się, że wypełniam wasze prawo ale nie, nie kieruję się waszymi zasadami.



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Czy sądzisz, że młotek w twojej ręce albo komputer staje się częścią Ciebie i rozszerza twoją percepcję, przez co zyskujesz nowa, niespotykaną wcześniej wizję świata, która stanowi podstawę rozwoju twojego systemu pojęciowego?

Zgadzasz się z tym czy temu zaprzeczysz?

szarley to w realu Johannes Jerlas
31-01-2022 21:57 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Czy sądzisz, że

Sądzę że powinieneś zacząć się o siebie naprawdę troszczyć.
Zwłaszcza o swoje sumienie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Chcesz, żebym dyskutował z twoimi wymysłami

Na bazie uważnej lektury twoich wpisów nazywam po imieniu to, co nieśmiało przemycasz. Można się domyślać, że w hamerlik-raju to karalne..

> Olewam to!

Nie wątpię. Nie tylko to

>Będziesz mnie oskarżał o wszelkie zło tego świata

Oj tam. Ty robisz swoje, ja swoje.
Tylko cytował i od czasu do czasu nazywał po imieniu, żeby nasi czytelnicy mieli jaśniejszy obraz z kim rozmawiają i kto ich próbuje molestować w parku swoim małym fju****.

Na sugestię Jacka
Cytat:
Skoro nie masz zamiaru policzyć odsetek od zaległych alimentów - wychodzi na to, że musisz spłacać na ślepo bez kontroli ile jeszcze, bez wiedzy czy już spłaciłeś

Hamerlik Konopka 05-10-2021, 10:30 Cytat:
Albo, co najwyraźniej nie mieści Ci się w głowie, mogę się w tej sprawie ze swoim dzieckiem umówić.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,854969#w858207

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
01-02-2022 07:28 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Materia, która zostaje "zaangażowana" w ludzkie narzędzia staje się częścią ludzkiego organizmu.
>Pan ma na myśli cyborgizację - ale przecież zdecydowana większość narzędzi nie jest implementowana do organizmu człowieka.
>>Oprogramowany komputer to jest człowiek.
>>Bardzo niedoskonały ale mimo wszystko człowiek.
>To co wyżej jest ogromną abstrakcją i generalizacją. Przy takim stopniu obydwu można stawiać rewolucyjne tezy i wywracać na nice wszelkie porządki rzeczy.

Czyżbyś wziął się za analizę tego: "Co autor miał na myśli publikując w takiej formie, mocno alegorycznej, swoje wizje?". Sakramentalne pytanie naszych polonistek w szkołach średnich, nawet technicznych. Posłużyłeś się moimi wypowiedziami, więc się dołączyłem, widząc, że autor H. pisząc takie niedorzeczności, akurat miał tedy blokadę w myśleniu. Zakładam ad hoc, że autor czasem jest zdolny do myślenia, co mocno on sam ustawicznie podważa.
No to powodzenia życzę! Hu ha hu ha, zaśmiał się hrabia po francusku. Rech rech rech rech, odpowiedzieli piraci rechotem, głosami zaprawionymi już dobrze rumem z Jamajki.
Obiecuję sobie dobrą zabawę. Niemniej trzeba próbować! Bo ja nie wiem ozy on pisze na temat wątku założonego przez Maxa Golonko, tak że to wygląda jak jego własny wątek w wątku Maxa. Przekonaj się sam jaką wielką moc ma potrzeba pisania, gdzie kolwiek, o czym kolwiek, byle co i byle jak, byleby pisać i zaistnieć na tym forum. Jak go krytykują czasami, przeważnie niewybrednie, to się cieszy. Zasada, że oho! Zauważyli mnie jednak! Jednak kogoś tam poruszyłem. Światełko w tunelu widzę. Zdobędę to forum metodą "zmęczenia materiału"! Oni mnie nie zmęczą. Raczej ja ich zmęczę albo przekonam, do swojej wizji tej ich rzeczywistości. Odrzucając jego imposybilizm (impos animi-dureń), okazuje się być pustym tragicznym człowiekiem mający kompleksy maniakalno-depresyjne. A tak by chciał brylować na tym forum. Dopowiem iż nie skorzystał z mojej propozycji, by wysmarował się klejem butapren i posypał na to cekinami. Błyszczał by lepiej jak cały tabun "cyganek" Arminiusie. Bo określenie cygan nie jest ani rasistowskie, ani obraźliwe. Czego Ty z tą twoją subtelną i uwrażliwioną naturą francuskiego pieska pokojowego nadal nie rozumiesz. A wiesz, że ja Ciebie w tej kwestii rozumiem?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
01-02-2022 08:29 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Najwyraźniej tego nie rozumiesz.

Zatem zrozum, że gdybyś odcisnął swoją twarz w formie, to ta forma stałaby się po troszę Tobą, nabrałaby części twoich cech i funkcji.

W miarę rozwoju tej formy o twoje dalsze cechy i funkcje ona stawałby się jeszcze bardziej Tobą a gdyby zyskała wszystkie twoje cechy i funkcje to byłby po prostu Tobą.

Kiedyś już próbowałem tłumaczyć ale nikt nie słuchał, że swojego potomnego można zbudować rękami bez podziału komórek i takie manualne zbudowanie potomnego z tzw. nieożywionej materii będzie miało charakter rozmnożenia się. Ten sam charakter jaki ma spłodzenie dziecka.

Wszystkie narzędzia jakie tworzymy, w tym także budowle, drogi, mosty są stworzone na wzór nasz i podobieństwo nasze, to jest rozszerzenie naszych własnych organizmów. Zauważ, że wszystko co wychodzi od nas na zewnątrz naszego ciała istnieje już w jego wnętrzu.

Kiedy dojdziemy w naszych rozmowach do takiego momentu, że powiesz coś o mnie bez poniżenia mnie?

Każda twoja wypowiedź, w którą jestem zaplatany zawsze ma poniżający dla mnie charakter i zastanawiałem się dlaczego?
Dlaczego mnie tak nieustannie poniżasz?
Bo naruszam twoje wyobrażenia o świecie?
Bo nie podlegam waszej kulturze?
Bo nie podporządkowuje się waszej hierarchii?
Bo czujesz się lepszy ode mnie a ja zabieram głos?
Dlaczego zawsze mnie tak poniżasz?
Tyle czasu ze sobą spędziliśmy, nie zasłużyłem jeszcze na minimum uznania w twoich oczach?

szarley to w realu Johannes Jerlas
01-02-2022 09:37 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>Najwyraźniej tego nie rozumiesz.
>Zatem zrozum, że gdybyś odcisnął swoją twarz w formie, to ta forma stałaby się po troszę Tobą, nabrałaby części twoich cech i funkcji.
>W miarę rozwoju tej formy o twoje dalsze cechy i funkcje ona stawałby się jeszcze bardziej Tobą a gdyby zyskała wszystkie twoje cechy i funkcje to byłby po prostu Tobą.
>Kiedyś już próbowałem tłumaczyć ale nikt nie słuchał, że swojego potomnego można zbudować rękami bez podziału komórek i takie manualne zbudowanie potomnego z tzw. nieożywionej materii będzie miało charakter rozmnożenia się. Ten sam charakter jaki ma spłodzenie dziecka.
>Wszystkie narzędzia jakie tworzymy, w tym także budowle, drogi, mosty są stworzone na wzór nasz i podobieństwo nasze, to jest rozszerzenie naszych własnych organizmów. Zauważ, że wszystko co wychodzi od nas na zewnątrz naszego ciała istnieje już w jego wnętrzu.
Tematyka niezrozumiała nawet chyba przez Ciebie, bo piszesz nieskładnie i tak jakoś niezaradnie operujesz językiem polskim. Możesz się gniewać tylko na siebie. Bo widzisz ja miałem być polonistą wg wizji mojej wychowawczyni, wg moich wizji chciałem być astronomem na UMK w Toruniu, ostatecznie po trzeciej wojnie światowej u mnie w domu (bo astronomią to żaden zawód nazywany złośliwie przez niego astrologia) poszedłem na studia techniczne bo miałem też i ciągoty do prądu (byłem nawet krótkofalowcem sam zbudowałem z części przeznaczonych do złomowania, lampowy nadajnik krótkofalowy 25 watowy mocy wyjściowej). Więc coś tam z moich zainteresowań zostało i jestem cholernie wyczulonym NA NIECHLUJSTWO W OPEROWANIU JĘZYKIEM POLSKIM. NIE WYBACZAM TEGO PRZEDE WSZYSTKIM POLAKOM. OBCOKRAJOWCY MAJĄ DYSPENSĘ.
>Kiedy dojdziemy w naszych rozmowach do takiego momentu, że powiesz coś o mnie bez poniżenia mnie?
No właśnie piszę o Twoim operowaniu językiem polskim. Dlaczego histerycznie tragizujesz używając języka dramatycznie przesadnego? Nie masz powodów. A skoro już tak uważasz, to podaj znaczenie słowa poniżać.
>Każda twoja wypowiedź, w którą jestem zaplatany zawsze ma poniżający dla mnie charakter i zastanawiałem się dlaczego?
Nie pleć, że nie rozumiesz. Wszyscy rozmawiający z Tobą wytykają Twoje plebejskie nieuctwo. To jest powód w zasadzie jedyny. Im mniej wiesz tym więcej się wykłócasz "o swoje".
>Dlaczego mnie tak nieustannie poniżasz?
Napisałem powyżej. Powtarzać? Nie rozumiesz?
>Bo naruszam twoje wyobrażenia o świecie?
Mam swoje nienaruszalne wyobrażenie o świecie, którego nie jesteś w stanie mi zburzyć, którego Ty nie przyjmujesz do wiadomości, więc nie sugeruj jakichś głodnych kawałów swoim dyskutantom. Nie mów za nich, bo mało to kto lubi.
>Bo nie podlegam waszej kulturze?
A wytykałem to Tobie? Cytat proszę. Już zaczynasz pływać?
>Bo nie podporządkowuje się waszej hierarchii?
Wymyśliłeś totalną bzdurę bez jej udowodnienia o hierarchii. Udowodnij ją/to że jest i podaj jej strukturę organizacyjną skoro ją widzisz. Chyba rozumiesz, że pytam jak wygląda ta hierarchia.
>Bo czujesz się lepszy ode mnie a ja zabieram głos?
W tematach gdzie Ty uczestnikiem jesteś, w każdym calu jestem lepszym od Ciebie i to bez dodawania sobie. Po prostu wchodzę tam gdzie pindolisz nie mając pojęcia o czym pindolisz.
>Dlaczego zawsze mnie tak poniżasz?
Nie poniżam. To podpowiada Twoja chora wyobraźnia. Jeszcze raz proszę nie dramatyzować bo to jest śmieszne. Zapoznaj się ze znaczeniem słowa poniżać. Wytykam Twoją miernotę umysłową, a to nie poniżanie złośliwe, ale stwierdzanie niezbitego faktu, do czego nie chcesz się przyznawać.
>Tyle czasu ze sobą spędziliśmy, nie zasłużyłem jeszcze na minimum uznania w twoich oczach?
Na szacunek trzeba pracować i to nieraz bardzo ciężko, a nie żądać uznania na bazie przypadkowych spotkań. Szacunku się nie żąda. Na szacunek się pracuje. Ty nie szanujesz sam siebie, a co gorsza innych forumowiczów na tym forum, tym samym same forum masz głęboko...w "poważaniu". Łańcuszek przyczynowo-skutkowy. Nie będę wypominał Twojej "kultury", bo Ty po prostu nie rozumiesz i kto wie czy przeczytasz to co napisałem. Pierwszy banalny dowód, to to, że zwracając się zaimkiem osobowym piszesz dużą litera a nie małą jak to robisz. Czy ja tak robię? Nie chyba. Nie razi Ciebie, że pisanie zaimka osobowego małą literą jest lekceważeniem interlokutora? Niby drobiazg, ale brak Tobie kultury by to rozumieć Polaku.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365