 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-02-2016 10:42 | Arminius (25555 punktów) | Komercjalizacja kacetu
6 na 6 | Policja izraelska aresztowała dziewięciu dyrektorów izraelskich agencji turystycznych, podejrzewanych o to, iż zawyżali ceny - w ramach zmowy cenowej - usług świadczonych przez ich podmioty, a polegających na zapewnianiu obsługi turystycznej wycieczek żydowskiej młodzieży z Izraela do byłego obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Afera dotyczy co najmniej 6 izraelskich agencji turystycznych. Wycieczka do Auschwitz jest dla mlodych Żydów swoistym "rytuałem przejścia". Co roku tysiące z nich bierze udział w owej imprezie - kontrowersyjnej pod wieloma względami, o których w ewentualnej debacie. Koszt takiej wycieczki to ponad 1000 Euro od jednej osoby. Skandal jak wyżej to kolejna odsłona patologicznego zjawiska zwanego "Holocaust Bussiness", o którym kilkakrotnie wzmiankowałem w moich postach, ostatnio w wątku zatytułowanym "Na słupa - ofiarę holocaustu" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,690145) . Przykłady powyższe zaświadczają o tym, iż spora część Żydów ma do Shoah stosunek wielce cyniczny, traktując zagładę w kategoriach sensu strice merkantylnych i stosownie do tej filozofii, "rżnie na kasie", bez żadnych skupułów i względów dla ofiar Holokaustu i pamięci o nich. Mając na względzie stan rzeczy jak wyżej, a w szczególności przypadek ostatni, należałoby się poważnie zastanowić, czy aby przypadkiem państwo polskie nie powinno wprowadzić obligatoryjnego przymusu obsługi owych wycieczek z Izraela przez polskie, licencjonowane podmioty z branży turuystycznej, które, primo: miałyby zapewnione należyte profity, przy cenach najpewniej niższych niż owe nadtęte przez operatorów izraelskich, secundo: zapewniłyby minimum szcunku i powagi - jakie powinny tego typu przedsięwzięcia cechować. W końcu Auschwitz leży na terytorium Polski, a jego utrzymanie kosztuje określone kwotę. www.bbc.com/news/world-middle-east-35351022 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 6 | piotr35 (1843 punktów) | > BussinessCiekawe to są u ciebie te nieortograficzne ciągoty do "ss". Podświadome?  > "Holocaust Bussiness"oraz pochodne: "Vatican Business", "Czestochowa Business", "Medjugorie Business", itp. robią takie same "Businessy" jak i świeckie biura podróży, bo na tym polega "Business", aby jak najwięcej zarobić i nie dać się złapać na niedozwolonych praktykach.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | W pełni świadom | "... bo na tym polega "Business", aby jak najwięcej zarobić i nie dać się złapać na niedozwolonych praktykach".
Chyba powinno chodzić o to żeby jak najwięcej zarobić, nie uciekając się do niedozwolonych praktyk. Widzi Pan różnicę? Czy ją Panu wyjaśnić?
Co do businessów pielgrzymkowych - Pan twierdzi, iż w Polsce sztucznie popmuje się ceny takich eskapad? Być może - ale poproszę o dowody, najlepiej z tak wiarygodnego źródła jak BBC. Bo na razie to nie wychodzi poza kategorię pomówień.
"Bussiness Ciekawe to są u ciebie te nieortograficzne ciągoty do "ss". Podświadome?"
Ależ przeciwnie, wszystkie me treści są w pełni świadome. Nieświadomie popełniam "literówki" - które jak widać na Pana przykładzie - stanowią pożywkę dla tych, co nie mają nic merytorycznego do powiedzenia i uciekają się do pomówień.
|
|
|  | | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: W pełni świadom |
> Chyba powinno chodzić o to żeby jak najwięcej zarobić, nie uciekając się do niedozwolonych praktyk. Widzi Pan różnicę? Czy ją Panu wyjaśnić?Ja poproszę o wyjaśnienie
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | Wyjaśnienie |
"... bo na tym polega "Business", aby jak najwięcej zarobić i nie dać się złapać na niedozwolonych praktykach".
Chyba powinno chodzić o to żeby jak najwięcej zarobić, nie uciekając się do niedozwolonych praktyk. Widzi Pan różnicę? Czy ją Panu wyjaśnić? Ja poproszę o wyjaśnienie "
Business polega na tym, aby jak najwięcej zarobić, nie uciekając się do niedozwolonych praktyk. Kto uważa, iż są one jak najbardziej dozwolone, a rzecz tylko w tym, żeby się nie dać złapać, żeby one nie wyszły na wierzch - jest oszustem i partaczem - nie postępującym zgodnie z zasadami sztuki - psującym metaforyczną "dobrą monetę"
Czy już wszystko jasne?
|
|
| | |  | 2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Wyjaśnienie | > "... bo na tym polega "Business", aby jak najwięcej zarobić i nie dać się złapać na niedozwolonych praktykach".> Chyba powinno chodzić o to żeby jak najwięcej zarobić, nie uciekając się do niedozwolonych praktyk. Widzi Pan różnicę? Czy ją Panu wyjaśnić?> Ja poproszę o wyjaśnienie "> Business polega na tym, aby jak najwięcej zarobić, nie uciekając się do niedozwolonych praktyk. Kto uważa, iż są one jak najbardziej dozwolone, a rzecz tylko w tym, żeby się nie dać złapać, żeby one nie wyszły na wierzch - jest oszustem i partaczem - nie postępującym zgodnie z zasadami sztuki - psującym metaforyczną "dobrą monetę"> Czy już wszystko jasne?> Bardzo dziękuję za wyjaśnienie... choć oczywiście nie wszystko jasne, a nawet bym powiedział, że nic nie jest jasne  Bo tak sobie teoretyzować to można na dowolny temat. Np. ile diabłów zmieści się na czubku szpilki? A jeśli by przejść do praktyki, to proszę mi wyjaśnić, jeśli w jednym kraju jest coś dozwolone, a w innym - wprost przeciwnie, to gdzie jest się "oszustem i partaczem"? Jeśli w pewnej chwili coś jest dozwolone, a w następnej - już surowo karane (czy na odwrót), to kiedy jest się "oszustem i partaczem"?  To takie dwa proste (chyba?) pytania z praktyki. Ale kieruję je do fachowca (jak wynoszę z wcześniejszych zdecydowanych wypowiedzi), więc łatwo sobie z nimi poradzi. I z góry dziękuję za wyjaśnienia
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | Wyjasnienie - II | ... bo na tym polega "Business", aby jak najwięcej zarobić i nie dać się złapać na niedozwolonych praktykach".
Praktyka oczywiście przyniesie przypadki trudne i złożone. I wtedy mając na tapecie konkretny przypadek należy się zastanowić nad jego rozwikłaniem. I być może wcale nie będzie ono proste czy oczywiste. Być może trzeba będzie przyjąć optykę mniejszego zła, i tak dalej. Mój wpis był odniesieniem się - bardzo generalnym - do swoistej - jak rozumiem - zasady sformulowanej przez jednego z komentatorów, którą powyżej jeszcze raz przytaczam. Otóż z takiej jej konstrukcji wynika, iz mamy biznes be zarzutu jeżeli kogoś robimy w balona - ale fakt ten z takich czy innych powodów nie wychodzi na wierzch. Moja riposta: bzdura, to żaden biznes tylko oszustwo. Chodzi o zasadę generalną, raz to jeszcze powtarzam. Jak panu ktoś sprzedaje podrajcowany cukier jako miód - a Pan nie mając wyrafinowanego smaku nie odróżni fałszywki od autentyku - to przecież nie oznacza, iż wszystko z tym biznesem jest ok. Jest przecież dokładnie na odwrót. Na marginesie, mam wrażenie, iż udowadniam iż dwa plus dwa jest cztery. Czy istnieje jeszcze jakaś "etyka biznesu" nauczana na stosownych kierunkach?
>
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Wyjasnienie - II | Nie wiem, czy istnieje etyka biznesu na uczelniach, ale wiem, że tak samo, jak biznes może coś robić nieetycznie, tak samo można stwarzać mu warunki działania w nieetyczny sposób. Np. wprowadzając znienacka jakieś przepisy zupełnie bez sensu, zrobione tylko po to, aby kogoś złupić. Lub prowadząc sobie polityczne rozgrywki między krajami, za które to rozgrywki płacą przedsiębiorcy. Tylko że w takim wypadku jakoś nie słyszy się o nieetycznym działaniu. Ale wystarczy przedsiębiorcy się pomylić, zrobić nierozważny ruch... i już wszyscy wiedzą, że to złodziej, oszust i w ogóle typ spod ciemnej gwiazdy. Dobrze by więc było od razu wziąć pod uwagę, że przedsiębiorca ma na celu zarabiać i zapewnić życie sobie i swoim pracownikom... a od etyki to są specjaliści, którzy stanowią prawa (żeby tą etykę poprzeć warunkami prawnymi) i którzy sobie wesoło dyskutują m. in. na tym forum  Jeszcze nie widziałem, żeby jakiś polityk poniósł konsekwencje swojej działalności, natomiast przedsiębiorcy raz po raz plajtują przez swoje niewłaściwe działanie. I stąd właśnie moje oburzenie na wytykanie biznesmenom nieetycznego działania, jakby mieli na to monopol.
|
|
4 na 4 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Komercjalizacja kacetu | |
|
3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | > spora część Żydów ma do Shoah stosunek wielce cyniczny, traktując zagładę w kategoriach sensu strice merkantylnych ...Tym niemniej pecunia non olet pochodzi z łaciny, nie z hebrajskiego... pl.wikipedia.org/wiki/Pecunia_non_olet> Komercjalizacja kacetuW ogóle historia to dobry interes. Weźmy wojny...Zarabiają nie tylko handlarze bronią, ale reżyserzy, pisarze, historycy, biura turystyczne... Ot, taka cyniczna dialektyka mordu i biznesu ... Jakieś pomysły, by to zmienić?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| Alert (214 punktów) | Jeżeli mam możliwość komentowania to stwierdzam, że bez antysemityzmu pięknie określasz fakty.
Pozdrawiam.
|
|
1 na 1 | Koraszewski (82900 punktów) | Najwyraźniej Arminius, najbliższy współpracownik Mariusza Agnosiewicza, publikuje również w prasie irackiej. Oto fragment jego artykułu: 6 marca 2016 r. gazeta iracka "Al-Zaman" opublikował artykuł zatytułowany Irak potrzebuje Hitlera autorstwa Karima Al-Taee (nowy pseudonim polskiego publicysty), który cytuje kilka wypowiedzi Hitlera o Żydach z Mein Kampf mówiąc, że dotyczą one także Żydów dzisiaj w Iraku. W artykule pisze, że Żydzi, którzy mieszkają dzisiaj w północnym Iraku, mają tajny plan przejęcia Mosulu w celu przygotowania żydowsko-zachodniego przejęcia wszystkich zasobów Iraku. Robią to przez odwracanie uwagi Irakijczyków, przeładowywanie areny politycznej sztucznymi kwestiami i wykorzystywania irackich posłów do parlamentu, których kontrolują. Poniżej podajemy fragmenty tego artykułu: Hitler powiedział: "Mogłem zabić wszystkich Żydów, ale część trzymałem [przy życiu], żeby świat zrozumiał, dlaczego ich zabiłem". Kiedy czytałem książkę Adolfa Hitlera Mein Kampf, odkryłem, że sytuacja, w jakiej cierpiały Niemcy, jest identyczna z tą, jaka nęka Irak od zastąpienia [reżimu Saddama Husajna] w 2003 r. Głównym powodem wojny w Niemczech byli Żydzi, ponieważ osłabili naród i jego ludność i [całkowicie] konsumowali zasoby [tego kraju]. Wykorzystywali [swoją kontrolę] nad finansami i procentami [zarobionymi na nich] w celu osiągnięcia najwyższych stanowisk w państwie i zabijania jego ludności zarówno duchowo, jak przez zatruwanie ich umysłów ideami oddalającymi ludzi od ich nacjonalizmu i przynależności i przez fizyczne głodzenie ich i czynienie codzienną troskę o żywność ich głównym zmartwieniem. Przebieg wydarzeń w Iraku jest jak miła gra rozgrywana przez Zachód z Żydami na czele. Wszyscy wiedzą, że Żydzi osiedlają się w północnych regionach Iraku i że od 2007 r. potajemnie [wprowadzają] plan osiedlenia w Mosulu przez kupowanie ziemi po najniższej cenie. Planowanie wejścia Państwa Islamskiego do Iraku już było wówczas zakończone, ponieważ strategią żydowską jest wykonanie prac przygotowawczych przed atakiem. .... Mariuszu, może pora wysiąść z tramwaju jadącego w kierunku neonazizm.
|
|
 | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | Arminius na antypodach?????? Niestety nie | "Najwyraźniej Arminius, najbliższy współpracownik Mariusza Agnosiewicza, publikuje również w prasie irackiej. Oto fragment jego artykułu":
Przecenia Pan zdecydowanie moje możliwości. Nie publikuję w prasie irackiej jakichkolwiek artykułów. Nie ja byłem - w związku z tym - autorem artykułu, którego fragmenty zechciał Pan zacytować. Co do jego zawartości merytorycznej - wypada przede wszystkim zauważyć, iż ma się ona nijak do kwesti poruszonej w niniejszym wątku, to jest geszeftów popełnianych na wielką skalę przez izraelskich operatorów turystycznych przy okazji "Auschwitz Tours". Jednakże jeżeli już Pan wątek resentymentów irackich podniósł - to wypada tylko zauważyć, iż obiektywnie rzecz biorąc Irakijczycy - zmasakrowani i rozkawałkowani militarnymi uderzeniami Zachodu (głownie USA), mającymi miejsce za podżeganiem Izraela - mają prawo być - delikatnie rzecz ujmując wielce sfrustrowani i odwoływać się w swej frustracji nie tylko do Hitlera ale i samego diabła.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|