Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak wygląda inicjacja w twojej religii?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
29-09-2025 16:24waqar53 (4 punktów)Jak wygląda inicjacja w twojej religii?
Ocena 2 na 2
Wiem, że niektóre religie mają swego rodzaju inicjację na początku. W mojej jest to chrzest, który symbolizuje koniec starego życia i początek nowego (do życia w podążaniu za Jezusem i dążeniu do bycia lepszym każdego dnia). Czy w Twojej religii jest to możliwe, czy też jest to bardziej stopniowy proces stawania się jej członkiem?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2904 punktów)
>Wiem, że niektóre religie mają swego rodzaju inicjację na początku. W mojej jest to chrzest, który
>symbolizuje koniec starego życia i początek nowego (do życia w podążaniu za Jezusem i dążeniu do
>bycia lepszym każdego dnia). Czy w Twojej religii jest to możliwe, czy też jest to bardziej
>stopniowy proces stawania się jej członkiem?

Właściwie wszystkie religie to jeden wielki matrix i błądzenie w iluzji - masz do wyboru bycie dobrym lub złym, tak jak w matrixie - Morfeusz proponuje kolorowe tabletki jako opcje odnajdywania się w rzeczywistości która jest w swej istocie CHAOSEM.
Wyjątkiem pod tym względem jest jedyna opcja zapanowania nad CHAOSEM - tą opcją jest racjonalizm i trzeźwo-rozumne odnalezienie się w CHAOSIE. Z religijnych kierunków najbliższy racjonalizmowi jest Karaimizm (od hebrajskiego słowa kore = czytać). Bardzo cenne i ponadczasowe są poglądy Anana ben Dawida od którego Karaimizm się wywodzi.
Oficjalnie nie istnieje Karaimizm w formie reformowanej, ale dla racjonalnie myślącego i postępującego człowieka rozumnego i potrafiącego samodzielnie myśleć nie stanowi problemu zreformowanie czyania(TORY).
Do tego nie jest potrzebna żadna inicjacja to dla myślącego i poszukującego człowieka przychodzi samo - zgodnie z wschodnią maksymą - gdy uczeń jest gotowy pojawia się "mistrz".
To reformowanie Karaimizmu to opcja ogarniania(wprowadzania ładu w CHAOS) - taki matrix bez tabletek Morfeusza.
TO jednak przekracza o całe poziomy możliwości AI.
30-09-2025 11:09 
 Ocena 1 na 1
Krystyna_prokaczystowska_racjonalistka (40 punktów)

>Właściwie wszystkie religie to jeden wielki matrix i błądzenie w iluzji - masz do wyboru bycie dobrym lub złym, tak jak w matrixie - Morfeusz proponuje kolorowe tabletki jako opcje odnajdywania się w rzeczywistości która jest w swej istocie CHAOSEM.
>Wyjątkiem pod tym względem jest jedyna opcja zapanowania nad CHAOSEM - tą opcją jest racjonalizm i trzeźwo-rozumne odnalezienie się w CHAOSIE.

Racjonalizm nie stworzył żadnej cywilizacji. Żadnych podstaw etyki.

To odróżnia osoby religijne od racjonalistów pseudoateistów.
30-09-2025 12:51 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Racjonalizm nie stworzył żadnej cywilizacji. Żadnych podstaw etyki.
>To odróżnia osoby religijne od racjonalistów pseudoateistów.
Religijnych ubywa, 1/3 par nie planuje ślubu kościelnego, nieochrzczonych też jest jakoś mało, itd, itp. A racjonalizm chyba jeszcze sobie nie zdefiniował na czym będzie polegała jego magia.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
30-09-2025 14:07 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>racjonalizm jeszcze sobie nie zdefiniował na czym będzie polegała jego magia.



jesteśmy jak dzieci, bez magi nie ma racjonalizmu

w tym problem, że nasza magia jest nieracjonalna (anty rajska)
jest dla nas ciężarem, zamiast wznosić nas do nieba


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>bez magi nie ma racjonalizmu
Chyba bez maggi - przez dwa 'g'...




"Stop!" stopkowym mundrościom!
02-10-2025 18:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>bez magi nie ma racjonalizmu
>Chyba bez maggi - przez dwa 'g'...
w raju wszystko było maggiczne; narodziny, miłość, pioruny, słońce, deszcz, zima, lato, góry, morze, drzewa, zwierzęta, ...
wszystko było magiczne
potrzebujemy magii

musimy wymyśleć racjonalną magie , wtedy zwyciężymy

nawet archaiczna magia (Żydzi, Amisze) jest lepsza od żadnej

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
02-10-2025 21:29 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>musimy wymyśleć racjonalną magie , wtedy zwyciężymy
Już ktoś tak kombinował i teraz mamy toksyczne religie.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
03-10-2025 14:32 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>>musimy wymyśleć racjonalną magie , wtedy zwyciężymy
>Już ktoś tak kombinował i teraz mamy toksyczne religie.
Religie są scenami, na których odgrywane są rytuały, narracje o sensie, winie, zbawieniu. Gdy reżyserem staje się fanatyzm, a aktorzy grają role bezwolnych wyznawców, sztuka traci głębię i staje się farsą. Gdy scenografia staje się bardziej istotna niż treść, a kostiumy dogmatów przesłaniają ludzkie dramaty, religia przestaje być przestrzenią transcendencji - staje się spektaklem kontroli.

>
"Stop!" stopkowym mundrościom!

05-10-2025 09:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>musimy wymyśleć racjonalną magie , wtedy zwyciężymy
>Już ktoś tak kombinował i teraz mamy toksyczne religie.
Potrzebujemy skutecznej magii (herezji?) - takiej, która ma szansę stać się hegemoniczna, nie zaś racjonalistów dumnych z mówienia prawdy w oczy, choć nikt tych prawd nie słucha.

tą magią jest ideaa raju , czyli powrót do ustawień fabrycznych

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Potrzebujemy [...] magii [...] nie zaś racjonalistów dumnych z mówienia prawdy
Żeby ogarniać co by się dało poczytywać za magię trzeba jednak znać prawdę.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
05-10-2025 14:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Potrzebujemy [...] magii [...] nie zaś racjonalistów dumnych z mówienia prawdy
>Żeby ogarniać co by się dało poczytywać za magię trzeba jednak znać prawdę.
prawda jest że będzie gorzej
a my potrzebujemy nadziei, wiary że będzie lepiej

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Potrzebujemy [...] magii [...] nie zaś racjonalistów dumnych z mówienia prawdy
>>Żeby ogarniać co by się dało poczytywać za magię trzeba jednak znać prawdę.
>prawda jest że będzie gorzej
>a my potrzebujemy nadziei, wiary że będzie lepiej
Skoro jest źle, to potrzebna jest FAKTYCZNA poprawa.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
06-10-2025 09:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Potrzebujemy [...] magii [...] nie zaś racjonalistów dumnych z mówienia prawdy
>>>Żeby ogarniać co by się dało poczytywać za magię trzeba jednak znać prawdę.
>>prawda jest że będzie gorzej
>>a my potrzebujemy nadziei, wiary że będzie lepiej
>Skoro jest źle, to potrzebna jest FAKTYCZNA poprawa.
od poprawy jest opium dla mas
dzisiaj jest nim internet (tik-tok, netflix, f-b, ... ), samodoskonalenie (indywidualizm), ...

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Skoro jest źle, to potrzebna jest FAKTYCZNA poprawa.
>od poprawy jest opium dla mas
>dzisiaj jest nim internet (tik-tok, netflix, f-b, ... ), samodoskonalenie (indywidualizm), ...
Skoro nie trzeba nic poprawiać, to permanentnie jesteś w raju, więc o czym tutaj jęczysz?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
09-10-2025 09:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Skoro jest źle, to potrzebna jest FAKTYCZNA poprawa.
>>od poprawy jest opium dla mas
>>dzisiaj jest nim internet (tik-tok, netflix, f-b, ... ), samodoskonalenie (indywidualizm), ...
>Skoro nie trzeba nic poprawiać, to permanentnie jesteś w raju,
nie narzekam

> ...] więc o czym tutaj jęczysz?
o tym że potrzebujemy magii dla racjonalistów
mózg nie powstał w celu racjonalnego myślenia a przeżycia
ludzie wierzący są szczęśliwsi, żyją dłużej, mają więcej dzieci
a więc za 200 lat w Polsce będa tylko wierzący, racjonaliści wyginą bezpotomnie



potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Skoro nie trzeba nic poprawiać, to permanentnie jesteś w raju,
>nie narzekam
Na okrągło narzekasz...

>> ...] więc o czym tutaj jęczysz?
>o tym że
...choćby tutaj.

>potrzebujemy magii dla racjonalistów
Wy może, ale racjonaliści się obejdą.

>mózg nie powstał w celu racjonalnego myślenia a przeżycia
Nie przeżywaj...

>ludzie wierzący są szczęśliwsi
Bo ci wszyscy imigranci, którym tak źle u siebie, to ateiści.

>a więc za 200 lat w Polsce będa tylko wierzący
I to musowo.

>racjonaliści wyginą bezpotomnie
Nastaną nowe dynastie.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
10-10-2025 08:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Skoro nie trzeba nic poprawiać, to permanentnie jesteś w raju,
>>nie narzekam
>Na okrągło narzekasz...
to nie jest narzekanie
to jest karmienie fR, żeby nie zdechło

>>potrzebujemy magii dla racjonalistów
>Wy może, ale racjonaliści się obejdą.
racjonalizm tonie
ciekawe co może nam dać "wiatr w żagle"

>>mózg nie powstał w celu racjonalnego myślenia a przeżycia
>Nie przeżywaj...
jest godz 1.33, jesteś chyba zmęczona

>>ludzie wierzący są szczęśliwsi
>Bo ci wszyscy imigranci, którym tak źle u siebie, to ateiści.
bez wiary by się nie odważyli
my też jak wierzyliśmy organizowaliśmy krucjaty czy wyprawy w odkrywanie Ameryki, Indii
potrzeba nam racjonalnej wiary, magii, ale to chyba jest sprzeczne

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
10-10-2025 11:45 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>racjonalizm tonie
Racjonalizm to używanie rozumu, wg Ciebie głupiejemy?

>>>ludzie wierzący są szczęśliwsi
>>Bo ci wszyscy imigranci, którym tak źle u siebie, to ateiści.
> bez wiary by się nie odważyli
Ta, i ci 'szczęśliwsi' szukają szczęścia u mniej szczęśliwych.

>potrzeba nam racjonalnej wiary, magii, ale to chyba jest sprzeczne
Absolutnie, a potrzeby to są konkrety: tlen, woda, chleb, sen, seks.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
10-10-2025 12:48 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Ta, i ci 'szczęśliwsi' szukają szczęścia u mniej szczęśliwych.
Okragłego należy czytać między wierszami - chce powiedzieć, że ci, którzy "mają wszystko", często nie mają nic, jeśli nie mogą tego komuś oddać. W domyśle - jemu.
10-10-2025 13:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>racjonalizm tonie
>Racjonalizm to używanie rozumu, wg Ciebie głupiejemy?
wilk jest mądrzejszy od psa
dziki człowiek z raju (wtedy wszystko było magiczne) był mądrzejszy od nas udomowionych

>>potrzeba nam racjonalnej wiary, magii, ale to chyba jest sprzeczne
>Absolutnie, a potrzeby to są konkrety: tlen, woda, chleb, sen, seks.
to jest na samym dole piramidy potrzeb
w mózgu jest obszar przeznaczony na wiarę, magię, gdy go nie wypełnimy głupieje, popada np w pracoholizm

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
10-10-2025 14:23 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>wilk jest mądrzejszy od psa
>

Jest mądrzejszy bo nigdy nie dostał niczego za darmo.
Musi walczyć by żyć.
11-10-2025 01:05 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>w mózgu jest obszar przeznaczony na wiarę, magię
W moim jest obszar odrzucania okrąglackich bajek.
A co do wiary, to wierzę, że cudów (magii) nie ma.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
11-10-2025 07:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w mózgu jest obszar przeznaczony na wiarę, magię
>W moim jest obszar odrzucania okrąglackich bajek.
czy można przeżyć dzieciństwo i być zdrowym jako dorosły, bez bajek?
a my dorośli, jesteśmy jak dzieci, dlatego bez dobrej magi^ jest trudniej

>A co do wiary, to wierzę, że cudów (magii) nie ma.
JEST JAK MA BYĆ, INACZEJ BYC NIE MOŻE , w jednym zdaniu zawiera się cała moja i Twoja wiara w racjonalizm

^dobra magia zawiera się w zdaniu: JEST JAK MA BYĆ, INACZEJ BYC NIE MOŻE, które daje
szeroko rozumiany sens
harmonie i ład
poczucie wspólnoty z innymi, miłość do ogółu.
otwartość, spontaniczność i akceptacja tego, co przynosi życie.
wolność wewnętrzna, działanie nie wynikające z wewnętrznego przymusu.
szacunek do innych, wyrozumiałość, życzliwość, tolerancja i zrozumienie.
łagodzi niekorzystne emocje takie jak niecierpliwość, wrogość, martwienie się, złość czy lęk.
podnosić samoocenę oraz wpływa na sposób radzenia sobie w sytuacji problemowej.
daje oparcie i siłę




potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>JEST JAK MA BYĆ, INACZEJ BYC NIE MOŻE
Tylko czym w tym zdaniu jest 'inność'?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
13-10-2025 13:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>JEST JAK MA BYĆ, INACZEJ BYC NIE MOŻE
>Tylko czym w tym zdaniu jest 'inność'?
tu inność to niezgodność z prawami fizyki
że np. żołnierz strzela a pan Bóg kule nosi, to jest inność, albo że słońce jutro nie wzejdzie, albo że nie odpowiesz na ten post
nie możesz być ogierem, drzewem, dziewczynką, nawet nie mogłaś sobie wybrać innego nicku
JESTEŚ JAKA JESTEŚ, INNA BYĆ NIE MOŻESZ

a jakbyś mogła być inna, to jaka byś była, kim chcesz być?
pisz śmiało, słowo pisane na fR stanie się ciałem.

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>JEST JAK MA BYĆ, INACZEJ BYC NIE MOŻE
>>Tylko czym w tym zdaniu jest 'inność'?
>tu inność to niezgodność z prawami fizyki[..] albo że nie odpowiesz na ten post


"Stop!" stopkowym mundrościom!
14-10-2025 18:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>JEST JAK MA BYĆ, INACZEJ BYC NIE MOŻE
>>>Tylko czym w tym zdaniu jest 'inność'?
> >tu inność to niezgodność z prawami fizyki[..] albo że nie odpowiesz na ten post
jestem z raju, Ty z Wenus, dlatego nie zrozumiesz

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>JEST JAK MA BYĆ, INACZEJ BYC NIE MOŻE
>>>>Tylko czym w tym zdaniu jest 'inność'?
>> >tu inność to niezgodność z prawami fizyki[..] albo że nie odpowiesz na ten post
> jestem z raju, Ty z Wenus, dlatego nie zrozumiesz
Nie odpowiedziałam Ci przecież, gadasz do siebie.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
11-10-2025 12:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w mózgu jest obszar przeznaczony na wiarę, magię
>W moim jest obszar odrzucania okrąglackich bajek.
moją bajką jest fizyka

Bóg powiedział
[równania Maxwella opisujące fale elektromagnetyczne]
i wtedy stało się światło.

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
13-10-2025 10:39 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>w mózgu jest obszar przeznaczony na wiarę, magię
>>W moim jest obszar odrzucania okrąglackich bajek.
> moją bajką jest fizyka
>img Bóg powiedział
>[równania Maxwella opisujące fale elektromagnetyczne]
>i wtedy stało się światło
Fajne, () jednak póki Twoja bajka ma postać "JEST TAK JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE" możesz ją między bajki włożyć.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
13-10-2025 12:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> póki Twoja bajka ma postać "JEST TAK JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE" możesz ją między bajki włożyć.
wszystko jest zdeterminowane, słońce jutro wstanie tak jak zawsze, biedak nie ma wolnej woli tak jak Ty. nasze słoneczko nie masz, jesteś kukiełką w teatrze lalek, tak jak słońce, scenariusz został napisany 15 mld lat temu
jak twierdzisz inaczej to jesteś tylko chętnie racjonalistką , wtedy kiedy Ci pasuje
ja jestem racjonalistą pełną gębą


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
14-10-2025 08:41 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>> póki Twoja bajka ma postać "JEST TAK JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE" możesz ją między bajki włożyć.
>wszystko jest zdeterminowane
Tylko skąd pomysł, że sugerowana nakazem TAK MA BYĆ celowość zachodzi?

>scenariusz został napisany 15 mld lat temu
No właśnie: ktoś nam napisał scenariusz?

>ja jestem racjonalistą pełną gębą
Się nie udław.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
14-10-2025 19:23 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> póki Twoja bajka ma postać "JEST TAK JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE" możesz ją między bajki włożyć.
>>wszystko jest zdeterminowane
>Tylko skąd pomysł, że sugerowana nakazem TAK MA BYĆ celowość zachodzi?
taka jest fizyka, gdyby nie to słońce jutro mogłoby nie wzejść

>>scenariusz został napisany 15 mld lat temu
>No właśnie: ktoś nam napisał scenariusz?
NIKT
powstał samoistnie w chwili wybuchu


>>ja jestem racjonalistą pełną gębą
>Się nie udław.

racjonalizmem się nie najesz, wręcz przeciwnie
trzeba to wypluć

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
16-10-2025 01:53 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>wszystko jest zdeterminowane
>>Tylko skąd pomysł, że sugerowana nakazem TAK MA BYĆ celowość zachodzi?
>taka jest fizyka
Zatem udowodnij na jej gruncie to swoje TAK MA BYĆ.

>>>scenariusz[...]
>powstał samoistnie w chwili wybuchu
Ani to udowodnisz, ani wykorzystasz.

>racjonalizmem się nie najesz, wręcz przeciwnie
Wręcz przeciwnie.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
16-10-2025 09:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>wszystko jest zdeterminowane
>>>Tylko skąd pomysł, że sugerowana nakazem TAK MA BYĆ celowość zachodzi?
>>taka jest fizyka
>Zatem udowodnij na jej gruncie to swoje TAK MA BYĆ.
trudno udowodnić bo np "efekt motyla", jego trzepotanie w Brazylii powoduje deszcz w Łodzi www.youtub(*)0qzFTo&list=WL&index=49&t=279s
wystarczy udowodnić, że nie masz WOLNEJ WOLI (udowodnione), a z tego wnioskujemy, że tak ma być

>>>>scenariusz[...]
>>powstał samoistnie w chwili wybuchu
>Ani to udowodnisz, ani wykorzystasz.
jesteśmy trwaniem wybuchu, powstałaś z gwiazd i tak jak i one kiedyś znikniesz
tak jak od ogromnych gwiazd nic nie zależało tak i od Ciebie

>>racjonalizmem się nie najesz, wręcz przeciwnie
>Wręcz przeciwnie.
chyba że uwierzysz że JEST TAK JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE
racjonalizm z racjonalnej definicji jest nieracjonalny


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>taka jest fizyka
>>Zatem udowodnij na jej gruncie to swoje TAK MA BYĆ.
>trudno udowodnić bo np "efekt motyla", jego trzepotanie w Brazylii powoduje deszcz w Łodzi www.youtub(*)0qzFTo&list=WL&index=49&t=279s
> wystarczy udowodnić, że nie masz WOLNEJ WOLI (udowodnione), a z tego wnioskujemy, że tak ma być
Niby wystarczy coś tam udowodnić, ale jakoś się nie udaje. A ten imperatyw, że coś MA BYĆ jest nieuprawniony, bo niby skąd i dla kogo to jakieś nakazywanie?

>jesteśmy trwaniem wybuchu, powstałaś z gwiazd i tak jak i one kiedyś znikniesz
>tak jak od ogromnych gwiazd nic nie zależało tak i od Ciebie
I tylko Ty mi to wszystko piszesz, jakby coś od tego zależało.

>>>racjonalizmem się nie najesz, wręcz przeciwnie
>>Wręcz przeciwnie.
>chyba że uwierzysz że JEST TAK JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE
Tak się starasz, jakby to od Ciebie zależało.

>racjonalizm z racjonalnej definicji jest nieracjonalny
>
Taki ma być.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
18-10-2025 11:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>taka jest fizyka
>>>Zatem udowodnij na jej gruncie to swoje TAK MA BYĆ.
>>trudno udowodnić bo np "efekt motyla", jego trzepotanie w Brazylii powoduje deszcz w Łodzi www.youtub(*)0qzFTo&list=WL&index=49&t=279s
>> wystarczy udowodnić, że nie masz WOLNEJ WOLI (udowodnione), a z tego wnioskujemy, że tak ma być
>Niby wystarczy coś tam udowodnić, ale jakoś się nie udaje. A ten imperatyw, że coś MA BYĆ jest nieuprawniony, bo niby skąd i dla kogo to jakieś nakazywanie?
skąd? tak jak na początku, tak i na końcu (chyba zasada zachowania energi)
dla kogo to jakieś nakazywanie? jesteśmy biologicznymi robotami, trwaniem wybuchu

jeśli najwybitniejszy Polski matematyk mówi, że możemy przewidzieć przyszłość, to wie co mówi (matematyka królową nauk)

>>jesteśmy trwaniem wybuchu, powstałaś z gwiazd i tak jak i one kiedyś znikniesz
>>tak jak od ogromnych gwiazd nic nie zależało tak i od Ciebie
>I tylko Ty mi to wszystko piszesz, jakby coś od tego zależało.
zgodnie z poglądami najlepszego Polskiego matematyka (nie teologa, nie filozofa, nie psychologa, nie historyka, ..) to 14 000 000 000 lat temu (wybuch) było wiadomo co napiszesz w tym poście, co do przecinka, to jest racjonalizm
sprytnie się nazwałaś cr, skromna? racjonalna dziewczyna

>>>>racjonalizmem się nie najesz, wręcz przeciwnie
>>>Wręcz przeciwnie.
>>chyba że uwierzysz że JEST TAK JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE
>Tak się starasz, jakby to od Ciebie zależało.
tylko wypełniam swoje kosmiczne zadanie (gdybym tego nie zrobił, byłby koniec świata)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>imperatyw, że coś MA BYĆ jest nieuprawniony, bo niby skąd i dla kogo to jakieś nakazywanie?
>skąd? tak jak na początku, tak i na końcu (chyba zasada zachowania energi)
Energię można zachowywać na wiele sposobów, więc MOŻE BYĆ rozmaicie.

>jesteśmy biologicznymi robotami[...] jeśli najwybitniejszy Polski matematyk mówi, że możemy przewidzieć przyszłość, to wie co mówi
A co to znaczy, że robot coś WIE?

>14 000 000 000 lat temu (wybuch) było wiadomo co napiszesz w tym poście
Tylko komu to było wiadome?

> sprytnie się nazwałaś cr, skromna? racjonalna dziewczyna
Sprytnie to się tu niejaki 'przebiegły przechodzień' nazwał.

>tylko wypełniam swoje kosmiczne zadanie (gdybym tego nie zrobił, byłby koniec świata)
I niby po czym poznajesz, że go nie ma?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
19-10-2025 19:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>imperatyw, że coś MA BYĆ jest nieuprawniony, bo niby skąd i dla kogo to jakieś nakazywanie?
>>skąd? tak jak na początku, tak i na końcu (chyba zasada zachowania energi)
>Energię można zachowywać na wiele sposobów, więc MOŻE BYĆ rozmaicie.
są jeszcze fundamentalne stałe fizyczne, mają stałą wartość w całej przestrzeni i czasie i nie da się jej wyprowadzić z innych stałych. Przykłady: prędkość światła, stała Plancka, stała grawitacji. Te stałe gwarantują, że JEST JAK MA BYĆ

>>jesteśmy biologicznymi robotami[...] jeśli najwybitniejszy Polski matematyk mówi, że możemy przewidzieć przyszłość, to wie co mówi
>A co to znaczy, że robot coś WIE?
znaczy to samo co stwerdzenie, że mrówka czy okragły coś wie

>>14 000 000 000 lat temu (wybuch) było wiadomo co napiszesz w tym poście
>Tylko komu to było wiadome?
zegarmistrzowi świata


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
19-10-2025 22:05 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>imperatyw, że coś MA BYĆ jest nieuprawniony, bo niby skąd i dla kogo to jakieś nakazywanie?
>>>skąd? tak jak na początku, tak i na końcu (chyba zasada zachowania energi)
>>Energię można zachowywać na wiele sposobów, więc MOŻE BYĆ rozmaicie.
>są jeszcze fundamentalne stałe [...] Te stałe gwarantują, że JEST JAK MA BYĆ
No i niby jak wg nich MA BYĆ?

>>>jesteśmy biologicznymi robotami[...] jeśli najwybitniejszy Polski matematyk mówi, że możemy przewidzieć przyszłość, to wie co mówi
>>A co to znaczy, że robot coś WIE?
>znaczy to samo co stwerdzenie, że mrówka czy okragły coś wie
To po co się na jakiegoś matematyka powołujesz?

>>>14 000 000 000 lat temu (wybuch) było wiadomo co napiszesz w tym poście
>>Tylko komu to było wiadome?
>zegarmistrzowi świata
Światła. Ale to byt fikcyjny.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
20-10-2025 15:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>imperatyw, że coś MA BYĆ jest nieuprawniony, bo niby skąd i dla kogo to jakieś nakazywanie?
>>>>skąd? tak jak na początku, tak i na końcu (chyba zasada zachowania energi)
>>>Energię można zachowywać na wiele sposobów, więc MOŻE BYĆ rozmaicie.
>>są jeszcze fundamentalne stałe [...] Te stałe gwarantują, że JEST JAK MA BYĆ
>No i niby jak wg nich MA BYĆ?
wg nich MA BYĆ, TAK JAK JEST inaczej być nie moze

>>>>jesteśmy biologicznymi robotami[...] jeśli najwybitniejszy Polski matematyk mówi, że możemy przewidzieć przyszłość, to wie co mówi
>>>A co to znaczy, że robot coś WIE?
>>znaczy to samo co stwerdzenie, że mrówka czy okragły coś wie
>To po co się na jakiegoś matematyka powołujesz?
myśli tak jak ja , a Ty, jako racjonalistka, nie możesz odrzucić argumentów najlepszego na świecie matematyka, czyli papieża racjonalizmu, chyba że przedstawisz swoje poglądy i je matematycznie udowodnisz, wtedy zostaniesz papieżyca racjonalistów świata )

>>>>14 000 000 000 lat temu (wybuch) było wiadomo co napiszesz w tym poście
>>>Tylko komu to było wiadome?
>>zegarmistrzowi świata
>Światła. Ale to byt fikcyjny.
pytasz, komu to było wiadome? czerpiąc z Twojego twierdzenia, bytowi fikcyjnemu

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
20-10-2025 22:50 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>imperatyw, że coś MA BYĆ jest nieuprawniony, bo niby skąd i dla kogo to jakieś nakazywanie?
>>>>>skąd? tak jak na początku, tak i na końcu (chyba zasada zachowania energi)
>>>>Energię można zachowywać na wiele sposobów, więc MOŻE BYĆ rozmaicie.
>>>są jeszcze fundamentalne stałe [...] Te stałe gwarantują, że JEST JAK MA BYĆ
>>No i niby jak wg nich MA BYĆ?
>wg nich MA BYĆ, TAK JAK JEST
Kiedy?

>>>>>jesteśmy biologicznymi robotami[...] jeśli najwybitniejszy Polski matematyk mówi, że możemy przewidzieć przyszłość, to wie co mówi
>>>>A co to znaczy, że robot coś WIE?
>>>znaczy to samo co stwerdzenie, że mrówka czy okragły coś wie
>>To po co się na jakiegoś matematyka powołujesz?
>myśli tak jak ja , a Ty, jako racjonalistka, nie możesz odrzucić argumentów najlepszego na świecie matematyka, czyli papieża racjonalizmu, chyba że przedstawisz swoje poglądy i je matematycznie udowodnisz, wtedy zostaniesz papieżyca racjonalistów świata )
Na nic argumenty, w których wykaże się błąd.

>>>>>14 000 000 000 lat temu (wybuch) było wiadomo co napiszesz w tym poście
>>>>Tylko komu to było wiadome?
>>>zegarmistrzowi świata
>>Światła. Ale to byt fikcyjny.
>pytasz, komu to było wiadome? czerpiąc z Twojego twierdzenia, bytowi fikcyjnemu
Czyli nikomu.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
21-10-2025 21:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>>imperatyw, że coś MA BYĆ jest nieuprawniony, bo niby skąd i dla kogo to jakieś nakazywanie?
>>>>>>skąd? tak jak na początku, tak i na końcu (chyba zasada zachowania energi)
>>>>>Energię można zachowywać na wiele sposobów, więc MOŻE BYĆ rozmaicie.
>>>>są jeszcze fundamentalne stałe [...] Te stałe gwarantują, że JEST JAK MA BYĆ
>>>No i niby jak wg nich MA BYĆ?
>>wg nich MA BYĆ, TAK JAK JEST
>Kiedy?
JESTEŚMY TRWANIEM WYBUCHU
był prawdziwy wybuch , lecimy teraz (ziemia jest jego malutkim pyłkiem) z prędkością 4973km/godz.
Ty (pyłek pyłku), jesteś trwaniem wybuchu, JESTEŚ TAKA JAKA MASZ BYĆ, bo co pyłek pyłku po wybuchu może zmienić? nawet w naszym pyłkowym świecie
puchu marny

nie zapominaj że jesteś tylko małpą i nie pytaj mnie, bo też jestem małpą, która wie że wszystko wie, taka jest prawda

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>wg nich MA BYĆ, TAK JAK JEST
>>Kiedy?
>JESTEŚMY TRWANIEM WYBUCHU
Ale pisząc JEST i MA BYĆ rozróżniasz czasy.

>nie pytaj mnie, bo [...] jestem małpą, która [...] wszystko wie
Pokrętna logika.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
23-10-2025 19:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>wg nich MA BYĆ, TAK JAK JEST
>>>Kiedy?
>>JESTEŚMY TRWANIEM WYBUCHU
>Ale pisząc JEST i MA BYĆ rozróżniasz czasy.
>>nie pytaj mnie, bo [...] jestem małpą, która [...] wszystko wie
>Pokrętna logika.
to dwoistość natury ludzkiej , "serce" i logika (racjonalizm)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>nie pytaj mnie, bo [...] jestem małpą, która [...] wszystko wie
>>Pokrętna logika.
> to dwoistość natury ludzkiej , "serce" i logika (racjonalizm)
Zawsze można mózgu nie używać, ale to oznacza porzucenie dyskusji.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
10-10-2025 13:58 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Racjonalizm to używanie rozumu, wg Ciebie głupiejemy?
>

Racjonalizm to raczej używanie INTELIGENCJI.
Inteligencja pozwala opracowywać nowe rozwiązania i tworzyć nowe możliwości adaptacji do zmieniającej się sytuacji.
Rozum wystarcza do prostego powtarzania i naśladowania serwowanych rozwiązań.
Nie głupiejemy, jesteśmy ogłupiani i zadłużani.
11-10-2025 00:55 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Racjonalizm to używanie rozumu, wg Ciebie głupiejemy?
>Racjonalizm to raczej używanie INTELIGENCJI.
Właśnie nie, w racjonalizmie chodzi o rozumność.

>Rozum wystarcza do prostego powtarzania i naśladowania serwowanych rozwiązań.
Póty jest się racjonalistą, póki się nie idzie w irracjonalizm, żadnego inteligenckiego ogarniania złożoności racjonalizmowi nie trzeba.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
05-10-2025 10:06 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>musimy wymyśleć racjonalną magie , wtedy zwyciężymy

>Już ktoś tak kombinował i teraz mamy toksyczne religie.
>

Żydzi stworzyli religię chrześcijańską i komunizm.
W obu przypadkach Żydów kreatorów zamordowano.
Zydów, którzy stworzyli ZSRR i Armię Czerwoną zamordowano.
Kto ich zamordował ?? Zamordowali ich Żydzi.
Oczywiście sami nie daliby rady i tu nasuwają się kolejne pytania.
Kto im w tym pomagał ?? Kto przejął władzę nad ZSRR i Armią Czerowną.
Komunizm to jest zmodyfikowana, do powstałych nowych problemów, religia
chrześcijańska. Modyfikacji dokonali oczywiście Żydzi.
Kto dokonał modyfikacji szarych komórek "katolików" tak, że stali się oni
niebezpiecznymi wrogami unowocześnienia swojej religii ??
Komunizm chiński stworzył z Chin potęgę, którą, aktualny hegemon, Żydzi amerykańscy starają
się zniszczyć.
Dlaczego chińskim komunistom udało się stworzyć to, czego nie dano dokończyć
Żydom niemieckim??
Żeby zwyciężyć i stworzyć godnych następców, to nie jest takie proste.

03-10-2025 14:37 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)

>Religijnych ubywa, 1/3 par nie planuje ślubu kościelnego, nieochrzczonych też jest jakoś mało, itd, itp. A racjonalizm chyba jeszcze sobie nie zdefiniował na czym będzie polegała jego magia.

Aktorzy zeszli ze sceny, ale reżyser nowej epoki wciąż szuka tonu. Jeśli religia była teatrem duszy, to racjonalizm może być operą umysłu.

>
"Stop!" stopkowym mundrościom!

09-10-2025 06:29 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Właściwie wszystkie religie to jeden wielki matrix i błądzenie w iluzji - masz do wyboru bycie dobrym lub złym, tak jak w matrixie - Morfeusz proponuje kolorowe tabletki jako opcje odnajdywania się w rzeczywistości która jest w swej istocie CHAOSEM.
>>Wyjątkiem pod tym względem jest jedyna opcja zapanowania nad CHAOSEM - tą opcją jest racjonalizm i trzeźwo-rozumne odnalezienie się w CHAOSIE.
>Racjonalizm nie stworzył żadnej cywilizacji. Żadnych podstaw etyki.
>To odróżnia osoby religijne od racjonalistów pseudoateistów.
W świecie żydowsko-chrześcijańsko-muzułmańskiego barbarzyństwa bardzo trudno jest zbudować racjonalną cywilizację, ale może kiedyś przestaniecie przeszkadzać. Nauka, etyka, szkoła. Religia do kościoła.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
haish (2904 punktów)
>>Właściwie wszystkie religie to jeden wielki matrix i błądzenie w iluzji - masz do wyboru bycie dobrym lub złym, tak jak w matrixie - Morfeusz proponuje kolorowe tabletki jako opcje odnajdywania się w rzeczywistości która jest w swej istocie CHAOSEM.
>>Wyjątkiem pod tym względem jest jedyna opcja zapanowania nad CHAOSEM - tą opcją jest racjonalizm i trzeźwo-rozumne odnalezienie się w CHAOSIE.
>Racjonalizm nie stworzył żadnej cywilizacji. Żadnych podstaw etyki.

Racjonalizm jest tym co weryfikuje każdą religię i ideologię i według tego racjonalizm istniał od zawsze. Osobną kwestią jest takie tworzenie kultów i tradycji aby kontrolować społeczeństwo - stąd jest oczywistością, że społeczeństwo składające się z samych racjonalistów to utopia.
Stan posiadania decyduje o władzy jednostek nad resztą społeczeństwa, w tym nad racjonalnymi elitami intelektualnymi, które to elity są na garnuszku elit władzy i elit posiadaczy.
Z powyższego jasno wynika że racjonalizm to nie socjalizm, ani nie komunizm i z racjonalizmu wynika podział ról w społeczeństwie i podział na kasty.

>To odróżnia osoby religijne od racjonalistów pseudoateistów.

Racjonalizm wynika z rozumności osobniczej przedstawicieli gatunku ludzkiego, zaś gatunek ludzki jako taki jest stworzony na podobieństwo do Jedynego Boga - tym podobieństwem jest rozumność, a nie wgląd fizycznego(materialnego ciała - przypadek Jezusa i innych świntych w Chrześcijaństwie).
Racjonalny człowiek nigdy nie jest ateistą, ateista to człowiek niedoedukowany, ale mocno przekonany o swojej doskonałości, niepotrafiący uzmysłowić sobie, ani rozpoznać własnych błędów poznawczych.
okragly (21676 punktów)
>Jak wygląda inicjacja w twojej religii?
w raju były trzy momenty (znane mi),
-pierwszy to oddzielenie od matki (narodziny)
-drugi to oddzielenie od cyca matki (w wieku 7 lat, od tego czasu dzieciak był pod opieką komuny), matka zachodziła w kolejną ciążę
-trzeci moment to stanie się dorosłym, "matura" (w raju egzamin praktyczny)

emerytury nie było, ale były babcie


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
waqar53 (4 punktów)
>Wiem, że niektóre religie mają swego rodzaju inicjację na początku. W mojej jest to chrzest, który
>symbolizuje koniec starego życia i początek nowego (do życia w podążaniu za Jezusem i dążeniu do
>bycia lepszym każdego dnia). Czy w Twojej religii jest to możliwe, czy też jest to bardziej router login 192.168.l.l.link/
>stopniowy proces stawania się jej członkiem?

I got it,..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365