 |
Ograniczno wpływy syjonistycznego lobby Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-06-2016 10:32 | Arminius (25555 punktów) | Ograniczno wpływy syjonistycznego lobby
1 na 1 | Wyjście UK z EU obfitować bedzie w dalekosiężne konsekwencje tak dla UK jak i UE - oraz całej społeczności międzynarodowej. UK w EU było wiernym sojusznikiem Izraela strzegącym jego interesów oraz zwalczającym zaciekle te wszystkie tendencje w EU ( a jest ich ostatnimi czasy coraz więcej), które godzą w interesy Izraela oraz są krytyczne wobec jego polityki dyskryminacji i prześladowania Palestyńczyków. Secesja UK z szeregów państw unijnych siłą rzeczy wzmocni te podmioty EU - takie jak Szwecja czy Irlandia - które forsują znacznie ostrzejszą i stanowczą postawę wobec Izraela i jego polityki wobec Palestyńczyków. Cameron tuż przed referendum prezentował się publice żydowskiej jako zatwardziały sojusznik Izraela, zwalczający bliższe związki UE z Iranem, ambicję (rzekomą) tegoż ostatniego wejścia w posiadanie broni atomowej, ruch bojkotu i sankcji wobec Izraela czy też decyzję o specjalnym oznaczaniu produktów pochodzących z terytoriów palestyńskich okupowanych przez Izrael i kolonizowanych z pogwałceniem prawa międzynarodowego. Polityka prosyjonistyczna UK nie jest przypadkiem . Funkcjonuje tam drugie co do znaczenia po amerykańskim syjoinistyczne lobby w diasporze żydowskiej - mające bardzo duży wpływ na brytyjski przekaz medialny oraz brytyjską politykę. Wraz z secesją UK z EU - wpływy tego lobby i skutki jego "pressingu" przestaną się rozlewać w dotychczasowym wymiarze na przestrzeń polityczną Wspolnoty. "In a last minute pandering for votes, British Prime Minister, David Cameron – who, to his credit, had the dignity to resign after the vote – made a passionate appeal before a Jewish audience on Monday, June 20. He told the Israel supporters in the Charity, “Jewish Care”, that staying in the EU is actually good for Israel. He presented his country as if it is the safeguard of Israeli interests at the Union. The gist of his message was: Britain has kept a watchful eye on Brussels and has thwarted any discussion that may be seen as hostile towards the Jewish state. “When Europe is discussing its attitude towards Israel, do you want Britain – Israel’s greatest friend – in there opposing boycotts, opposing the campaign for divestment and sanctions, or do you want us outside the room, powerless to affect the discussion that takes place?” he told the largely Jewish audience. Predictably, Cameron brought Iran into his reasoning, vowing that, if Britain remained in the EU, his country would be in a stronger position to “stop Iran (from) getting nuclear weapons.” While the “Leave” campaign was strongly censured for unethically using fear-mongering to dissuade voters, Cameron’s comments before “Jewish Care” – which were an extreme and barefaced example of fear-mongering and manipulation of Israel’s so-called “existentialist threats” – received little coverage in the media. Indeed, Britain has played that dreadful role for decades, muting any serious discussion on Israel and Palestine, and ensuring more courageous voices like that of Sweden, for example, are offset with the ardently and unconditionally pro-Israel sentiment constantly radiating from Westminster. Who can forget Cameron’s impassionate defense of Israel’s last war on Gaza on 2014, which killed over 2,200 mostly Palestinian civilians?" original.a(*)ible-adult-brexit-good-israel/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | "Żydzi rządzą światem" - to powszechnie znane przekonanie. Interesuje mnie w jaki sposób robią to w Burkina Faso, w Laponii, na Vanuatu czy na Madagaskarze. Poproszę o wątek na ten temat.
|
|
 | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | Prosta zależność | "Żydzi rządzą światem" - to powszechnie znane przekonanie. Interesuje mnie w jaki sposób robią to w Burkina Faso, w Laponii, na Vanuatu czy na Madagaskarze. Poproszę o wątek na ten temat." To bardzo proste. Państwa wymienione przez Pana są tak mało istotne i mają tak słaby potencjał - iż lobby syjonistyczne funkcjonujące na Potomakiem i Tamizą, kontrolujące w dużym stopniu te państwa ( zwłaszcza USA), a już na pewno interesy Żydów i Izraela - może mieć bardzo istotny, jeżeli nie krytyczny wpływ na status i sytuację tych państw. A oto przykład oddziaływania lobby jak wyżej na status i sytuację państw jak wyżej, zaistniałego w krytycznym momencie głosowania na forum ONZ nad ksztaltem Izraela: "Lobby syjonistyczne działało bezpośrednio - dyskontując stanowiska i zasoby materialne swoich członków - oraz pośrednio, przez wpływanie na środowiska polityczne, kształtujące amerykańską politykę zagraniczną. Tytułem przykładu można podać protestanckie elity polityczne (WASPs), które wspierały projekty syjonistyczne powodowane - także - przesłankami sensu stricte religijnymi. Albowiem według objawienia Św.Jana, ponowne przyjście Jezusa (Armageddon) i jego 1000 - letnie rządy, nastąpią po wzniesieniu trzeciej, żydowskiej świątyni w Jerozolimie. Ta apokaliptyczna przesłanka - akceleracja paruzji - wciąż odgrywa dużą rolę, przyczyniając się do nadzwyczaj preferencyjnego traktowanie Izraela przez USA. Przykładem - z czasów opisywanych - pośredniego oddziaływania lobby, było powstanie i funkcjonowanie The Christian Council on Palestine, ciała skupiającego ok. 3000 pastorów, odnoszących się z życzliwością do syjonizmu. Przed krytycznym głosowaniem w ZO ONZ, F. Frankfurter, sędzia Sądu Najwyższego USA zadzwonił (sic!) do prezydenta Filipin, wskazując na negatywne skutki dla interesów tego kraju, jeżeli jego kraj zdecyduje się głosować za planem mniejszości. W drugiej polowie 1947 r., siedem projektów aktów prawnych, mających za przedmiot różnorakie wsparcie USA dla Filipin, było omawianych w parlamencie USA. Sędziowski szantaż przyniósł owoce. Delegat Filipin, w ostatniej chwili, zmienił front i opowiedział się za planem większości. Bardzo skutecznym okazał się także szantaż wobec Liberii, którego dopuścił się D. Niles. Jej reprezentantowi oświadczono, że w przypadku gdyby Liberia wstrzyma się od głosu - co było w planie, to w takiej sytuacji H. Firestone, dominujący ( amerykański) importer kauczuku z tego państwa, zaprzestanie z nim współpracy, rezygnując z planowanych tam inwestycji. H. Firestone także poddano naciskowi graniczącemu z szantażem. Dano mu wyraźnie odczuć, iż o ile nie przekona on prezydenta Liberii do zmiany stanowiska jego kraju, lobby syjonistyczne uruchomi bojkot jego produktów. H. Fireston uległ. Przedstawiciel Liberii głosował za planem większości. Haiti, zamierzającej głosować za planem mniejszości, obiecano (a więc tym razem marchewka nie bat) atrakcyjną pomoc ekonomiczną, gdyby zmieniło swoje stanowisko. Propozycję przyjęto i reprezentant Haiti głosował po myśli syjonistów. B. Baruch pogroził palcem rządowi Francji, który planował powstrzymać się od głosu. Francja pierwotnie przyjęła taka opcję, ze względu na swoje arabskie, północno - afrykańskie kolonie. B. Baruch, zagroził, iż powstrzymanie się od głosu, oznaczać może zablokowanie lub istotne pomniejszenie pomocy gospodarczej z USA dla tego kraju. Francja zagłosowała za podziałem. Natomiast R. Nathan, przekonał polityków z Paragwaju i Kosta Riki do oddania głosów za planem większości, obiecując w nagrodę, pomoc lobby syjonistycznego w USA dla projektu budowy panamerykańskiej autostrady. Swoją przynętę okrasił łapówkami, w wielkości kilkudziesięciu tysięcy USD każda - którymi obdarowano kilku wpływowych polityków z tych państw. A ich żonom, pragnąc jeszcze bardziej pogłębić "zakupioną" przychylność mężów ofiarowano futra z norek, nabyte z funduszów syjonistycznych. Najpewniej faktów jak owe przytoczone powyżej było więcej - albowiem zakulisowe machinacje jak owe opisane mają to do siebie, iż odbywają się w ciszy gabinetów, bez niepotrzebnych świadków, przy obowiązującej bezwzględnej dyskrecji. Tym nimeniej jednak owe ujawnione są jak jedno wielkie oskarżenie". Całość na: www.racjonalista.pl/forum.php/s,677619
|
|
4 na 4 | dataloger (8 punktów) | Odp: Ograniczno wpływy syjonistycznego lobby | UK z UE nie wyjdzie. Cameron narobił szumu, wiejski elektorat zagłosował nie wiedząc co znaczy wyjście z UE.
Mam jedynie nadzieję, że jak już się to potwierdzi, politycy UE będą wobec Angoli konkretni i zabiorą im przywileje jakie do tej pory miała Wielka Brytania!
|
|
5 na 5 | Irracja (4721 punktów) | ... i lobby syjonistyczne pozwoliło na taką zdradę Camerona (doprowadzenie do referendum) i osłabienie ich wpływów w UE przez Brexit? Toż Cameron okazał się brytyjskim Wallenrodem i KRK już powinno rozpocząć proces jego (co najmniej) beatyfikacji... 😂
... cwana z niego (Cameron) sztuka. Tak wyprowadzić na manowce syjonistów. No, no, no...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | arogancja ich (z)gubi | "... i lobby syjonistyczne pozwoliło na taką zdradę Camerona (doprowadzenie do referendum) i osłabienie ich wpływów w UE przez Brexit? Toż Cameron okazał się brytyjskim Wallenrodem i KRK już powinno rozpocząć proces jego (co najmniej) beatyfikacji.... cwana z niego (Cameron) sztuka. Tak wyprowadzić na manowce syjonistów. No, no, no..."
Przecież z lobby syjonistycznym mogło być tak jak z samym Cameronem. W swym zadufaniu i tupecie nie przypuszczał, iż rozgrywka pt. referendum w sprawie Brexitu" wymknie mu się spod kontroli. Proszę pamiętać, iż lobby jest wielce aroganckie (jak Cameron) - i to jest - de facto - jego słabość.
A dlaczegóż KRK miałby kanonizować Camerona za Brexit? Przypominam Panu, iż Palestyńczycy w swojej masie to muzułmanie a palestyńscy chrześcijanie w większości nie są katolikami.
|
|
|  | 2 na 2 | Irracja (4721 punktów) | Odp: arogancja ich (z)gubi | >Przecież z lobby syjonistycznym mogło być tak jak z samym Cameronem. W swym zadufaniu i tupecie nie przypuszczał, iż rozgrywka pt. referendum w sprawie Brexitu" wymknie mu się spod kontroli. Proszę pamiętać, iż lobby jest wielce aroganckie (jak Cameron) - i to jest - de facto - jego słabość.
... coś niedoceniasz tego lobby. Myślisz, że miałoby takie wpływy na świecie gdyby byli tam sami aroganccy półgłówki? I to przez tyle wieków? No chyba, że to tacy jak Ty, szukają tego lobby i jego wpływu, gdzie go nie ma... by odwrócić uwagę od innego, groźniejsze lobby...
>A dlaczegóż KRK miałby kanonizować Camerona za Brexit? Przypominam Panu, iż Palestyńczycy w swojej masie to muzułmanie a palestyńscy chrześcijanie w większości nie są katolikami.
... przecież sam piszesz, że ograniczyło to wpływ syjonistów w Europie. A Europa, gdzieś w połowie, jest katolicka. I w Europie Brexit będzie najszybciej, i chyba najbardziej odczuwalny..
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| |  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | O faktach się nie dyskutuje | "...coś niedoceniasz tego lobby. Myślisz, że miałoby takie wpływy na świecie gdyby byli tam sami aroganccy półgłówki? I to przez tyle wieków?" Trudno go nie doceniać. Wśród owych lobbystów jest/było sporo arogantów, niekniecznie półgłówków. Arogancja ich pochodzi z ekskluzywizmu ( my są narodem wybranym przez jedynego boga) i z pieniędzy, który dla Żydów - jak swietnie to opisał Marks, asymilowany Żyd - jest złotym cielcem. Ale w swej arogancji popełniaja błędy i wtedy przychodzi im za to płacić. Historia zna wiele takich sytuacji. Ostatni powszechnie znany przypadek to zachowanie sporej części Żydów, zwłaszczaa tzw. Ostjuden w Republice Weimarskiej. I przyszło zapłacić bardzo wysoką cenę. Teraz - nie jest wykluczone, iż w swej brutalnej arogancji względem Palestyńczyków wygenerują podobny finał. Czas pokaże. "No chyba, że to tacy jak Ty, szukają tego lobby i jego wpływu, gdzie go nie ma". Take tezy to były do przyjęcia 15 lat temu, gdy ciągle dobrze się miał egzaltowany filosemityzm. Proszę się obudzić, jest anno domini 2016 - o faktach się nie dyskutuje. Podrzucam Panu tekst o Sheldonei Adelsonie - czołowym liderze syjonistycznego lobby w USA (to taki arogancki półgłówek, okropnie bogaty, ucieleśnienie tez Marksa, o których wyżej). Proszę sobie poczytać i nie wypisywać politycznie poprawnych (w zwyrodniałym sensie tego słowa) andronów. Jak Pan będzie zainteresowany - podrzucę Panu tekst o syjonistycznym lobby nad Tamizą. "przecież sam piszesz, że ograniczyło to wpływ syjonistów w Europie. A Europa, gdzieś w połowie, jest katolicka. I w Europie Brexit będzie najszybciej, i chyba najbardziej odczuwalny". To prawda. Ograniczenie wpływów syjonistycznego lobby z UK będzie z korzyścią dla wszystkich, nie tylko Palestyńczyków - ale to jeszcze nie powód żeby kogokolwiek kanonizować. mondoweiss(*)p-courts-him-with-israel-rant/
|
|
| | |  | 4 na 4 polepszacz (672 punktów) (zablokowany) | Odp: O faktach się nie dyskutuje |
>To prawda. Ograniczenie wpływów syjonistycznego lobby z UK będzie z korzyścią dla wszystkich, nie tylko Palestyńczyków - ale to jeszcze nie powód żeby kogokolwiek kanonizować.
Co na to mówi Twój lekarz ?!?!
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | stanowisko mojego lekarza | "Co na to mówi Twój lekarz ?!?!"
Zgadza się całkowicie z moim stanowiskiem - mając - w zasadzie - jeszcze bardziej radykalne poglądy niż ja w tej materii.
|
|
| | | | |  | 2 na 2 polepszacz (672 punktów) (zablokowany) | Odp: stanowisko mojego lekarza |
>Zgadza się całkowicie z moim stanowiskiem
NFZ powinien wypowiedzieć mu umowę.....
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | arturb (42 punktów) | > "Co na to mówi Twój lekarz ?!?!"> Zgadza się całkowicie z moim stanowiskiem - mając - w zasadzie - jeszcze bardziej radykalne poglądy niż ja w tej materii.W sumie jak się tak zastanowić to ci cali syjoniści to jacyś totalni amatorzy i nieudacznicy. Od tysięcy lat pociągają za sznurki, mają władze na całym świecie (dzielą się chyba tylko z masonami), a do tej pory muszą działać nieoficjalnie, przegrywając dominacje z innymi wyznaniami. Mają małe państewko z ogromnymi konfliktami, co chwile ktoś ich morduje... Słabo (a może to przykrywka Reptilian). I do tego ta maca zalatująca kaszanką... brrr. Chyba się zapiszę do tych syjonistów. Pewnie nic z tego nie będę miał, ale za to ta świadomość, że rządzimy światem... bezcenna.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|