Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ustawa o gruntach rolnych i ...kościelnych.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
31-03-2016 20:11Olek Mularski (3178 punktów)Ustawa o gruntach rolnych i ...kościelnych.
Ocena 12 na 12
Kolejnym kuriozalnym wynalazkiem pislamskiej legislatury, jakie powstały w ostatnim czasie jest tzw. "ustawa o gruntach rolnych", która zakazuje kupna ziemi rolnej wszystkim z wyjątkiem osób rolników indywidualnych. Ustawa na razie jest w czasie procedowania, w związku z czym zgłoszono do niej poprawki. Oczywiście te zgłoszone przez posłów PiS zostały przyjęte, a wśród nich m.in. wynalazek p. posła Arandowskiego, który wyłącza kościół katolicki spod nakładanego przez ustawę zakazu.
Poseł PiS argumentuje to uprzywilejowanie kościoła katolickiego szkodami majątkowymi, których doznał w okresie PRL-u i koniecznością rekompensaty...

Rekompensaty??? My przez te 26 lat zdążyliśmy już oddać tym złodziejom wielokrotność tego co stracili w czasach PRL!

Poza tym takie założenia ustawy powodują wywyższanie KK ponad inne związki wyznaniowe, co jest niekonstytucyjne!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów)
(zablokowany)
Cytat:
Sejm kończy procedowanie ustawy o ochronie ziemi. Podczas debat w komisji rolnictwa, PiS zgłosił przepis, według którego Kościoły i związki wyznaniowe miały zgodę na zakup i sprzedaż ziemi. Propozycja ta wzbudziła dyskusję. Posłowie pytali, dlaczego rząd nie zgadza się na zakup ziemi przez inne podmioty prawne, a w tym przypadku robi wyjątek. (źródło)
Tak więc nie ma mowy o uprzywilejowaniu KK wobec innych związków wyznaniowych. Ciekawe jest natomiast to czy PiS przemyślał, że ma zamiar dać zgodę np. na sprzedaż polskiej ziemi przez gminy żydowskie.

31-03-2016 20:52 
 Ocena 3 na 3
Arminius (25555 punktów)Gminy żydowskie
"Ciekawe jest natomiast to czy PiS przemyślał, że ma zamiar dać zgodę np. na sprzedaż polskiej ziemi przez gminy żydowskie"

No właśnie. W tym zakresie PiS nadal rozczarowuje. To znaczy nadal - o ile mi wiadomo - funkcjonuje i grabi polskie mienie osławiona Komisja Regulacyjna ds. Gmin Wyznaniowych Żydowskich - o której cichosza jak makiem zasiał. A czas najwyższy jest rozprawić z tym organem jak najszybciej.



"Istnieje bowiem druga komisja, Komisja Regulacyjna ds. Gmin Wyznaniowych Żydowskich, powołana do życia w 1997 r., która do 2002 r. przyjęła wnioski o zwrot mienia lub rekompensatę mienia w ilości 5, 5 tysiąca sztuk - to jest dwa razy więcej niż Komisja Kościelna (sic!!!!!). Funkcjonowanie tego ciała - powołanego na podstawie ustawy o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w RP i działającego na podstawie zarządzenie ministra spraw wewnętrznych z 1997r. - dotknięte jest takimi samymi patologiami jak przypadek Komisji Kościelnej!!!!! A więc nakazowo - rozdzielczy tryb wydawania decyzji ( bez konsultacji z samorządami), brak fachowej wyceny wartosci nieruchomości, brak instancyjności w procedurze działania!!!!
Do tej pory Komisja Regulacyjna "odzyskała" 90 mln złotych oraz ogromną liczbę nieruchomości, których ceny nie znamy ze względu na zasadę niewyceniania ich wartości!!!!
Wygląda więc na to, iż w świetle prawa/bezprawia ma miejsce dziesiątkowanie polskiego mienia, szczególnie komunalnego.
Jako przykład in concreto można podać Kraków. Władze tego miasta musiały do tej pory - egzekwując decyzje Komisji Regulacyjnej - wypłacić tytułem odszkodować 11 mln złotych, oddać 2 nieruchomości zastępcze (5 mln złotych) oraz oddać 16 kamienic, których wartosć - ze względu na patologię opisaną powyżej - nie jest znana. Zważywszy jednak, iż większość z owych 16 kamienic to obiekty w ścisłym centrum miasta ( znajdowały się w nich instytucje użyteczności publicznej takie jak: szkoły, przychodnie, uczelnie), śmiało można mówić o tym, iż kasa miejska uszczupliła się o sto kilkadziesiat milionów złotych - ostrożnie licząc. Są to kwoty - przypominam - dotyczące tylko jednego miasta".

Całość na: www.racjonalista.pl/forum.php/s,673150
31-03-2016 21:39 
 Ocena 2 na 2
Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów)
(zablokowany)
Odp: Gminy żydowskie
>Do tej pory Komisja Regulacyjna "odzyskała" 90 mln złotych oraz ogromną liczbę nieruchomości, których ceny nie znamy ze względu na zasadę niewyceniania ich wartości!!!!
Cytat:
Do Komisji Regulacyjnej ds. Gmin Wyznaniowych Żydowskich zostało złożonych 5504 wniosków (mający więcej wiernych Kościół katolicki złożył 3063 wniosków). W sprawie wszystkich wszczęto postępowanie, odbyło się 5103 rozpraw. 1770 postępowań całkowicie lub częściowo zakończyły się, w tym:

ugodą - 424
orzeczeniem - 329
umorzeniem - 631
orzeczeniem o oddaleniu, odrzuceniu wniosku - 340
nie uzgodniono orzeczenia - 56
postępowanie zostało zawieszone - 14

Komisja majątkowa przyznała Związkowi Gmin Wyznaniowych Żydowskich i żydowskim gminom wyznaniowym rekompensatę pieniężną w wysokości 26 mln 848 tys. zł. Ponadto wnioskodawcom przyznano odszkodowania w wysokości 27 mln 47 tys. zł (źródło)
Policzmy: 26848000 + 27470000 = 54318000 czyli ok 54 mln.
Do 90 mln brakuje zatem 36 mln - o czym więc piszesz?

5,5 tys wniosków, z których pozytywnie rozpatrzono 424 + 329 = 753.

W przypadku KK pozytywnie rozpatrzono 1486 + 990 = 2476 wniosków.

753:2476, więc czym ty chcesz epatować?

Podsumujmy:
Na KK poszło: 143534231,41 + ok 5000000000 = 5,14 mld.
Na gminy żydowskie poszło 54 mln.
Czyli KK dostał blisko tysiąc razy więcej niż gminy żydowskie, więc powtarzam - czym ty chcesz epatować?
31-03-2016 21:41 
 Ocena 5 na 5
Olek Mularski (3178 punktów)
W Polsce żyje ok. 10-12 tys. żydów, z czego do Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich należy ponad 1200 osób, mamy też 27 synagog. To chyba niezbyt wiele. W związku z tym po co im takie olbrzymie ilości gruntów i tak liczne budynki? Za jakie straty przyznaje się tym gminom odszkodowania? Jeśli za mienie "zawłaszczone" przez okres PRL, to my nie zdołamy się z tym wszystkim wypłacić, bo przecież przed II w.ś. to Żydzi i ich gmina wyznaniowa mieli ogromne majątki.

Powinno się z tym zrobić porządek, bo jak dobrze pójdzie, to za kilka lat w Polsce będą tylko ziemie KRK i żydowskie.
31-03-2016 22:28 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)Korekta błędnych danych
"Powinno się z tym zrobić porządek, bo jak dobrze pójdzie, to za kilka lat w Polsce będą tylko ziemie KRK i żydowskie".

Wreszcie jakiś rozsądny głos.

A oto fragment artykułu podlinkowanego w linku z mojej pierwszej wypowiedzi, korygujący blędne dane zaprezentowane przez komentatora Ordynariusza Pisiewicza:

"Można więc założyć, że Miasto Kraków przekazało GWŻ mienie o wartości kilkuset milionów złotych. A to tylko 50 wniosków w samym Krakowie, natomiast w całej Polsce było ich 5,5 tys. I nadal są one rozpatrywane. Chciałbym, żeby w Polsce nie obowiązywały podwójne standardy i wszystkie kościoły i związki wyznaniowe były traktowane tak samo - wyjaśnia Kopyciński.
Z informacji, jakie poseł uzyskał w ministerstwie administracji wynika, że wszczęto postępowania wobec 5504 wniosków, które trafiły do Komisji Regulacyjnej. Z tej liczby zakończono postępowanie wobec 2434 wniosków. Oznacza to, że została ponad połowa. Z tych rozpatrzonych ponad 1100 zakończyło się pozytywnym wynikiem dla GWŻ.
Poseł Kopyciński chce likwidacji Komisji Regulacyjnej i skierowania pozostałych wniosków do sądów. Dlatego Twój Ruch rozważa dwie opcje. - Tak jak przy Komisji Majątkowej przygotujemy odpowiedni wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, bo zarzuty są analogiczne. Korzystny wyrok Trybunały zapewne otworzyłby drogę do ponownego zbadania orzeczonych już spraw i przeprowadzenia postępowań przed sądem. Ewentualnie wystąpimy też z analogicznym projektem ustawy rozwiązującej Komisję Regulacyjną - wyjaśnia poseł.
Kopyciński liczy, że pod ich wnioskiem podpisze się większa ilość posłów, tak jak przy likwidacji Komisji Majątkowej zrobiła to Platforma Obywatelska. Poseł wyjaśnia też, dlaczego dopiero teraz zajmują się Komisją Regulacyjna, a nie tuż po likwidacji Komisji Majątkowej. - Wcześniej tego nie zrobiliśmy, bo nie docierały do nas sygnały o nieprawidłowościach. Dopiero po odpowiedzi ministra administracji i prezydenta Majchrowskiego widać, że to chora sytuacja i działanie poza prawem. W sposób niekontrolowany przez państwo ogromne pieniądze są przekazywane gminom żydowskim - mówi poseł.
Kopyciński jasno podkreśla, że jeśli jakieś mienia podlega zwrotowi, to decydować o tym powinien sąd. - Tu jest jakaś speckomisja z uprawnieniami w formie zarządzenia ministra i działa sama sobie. Chcemy, aby proces oddawania czy przekazywania majątku był procesem transparentnym. Tymczasem wszystko odbywa się w zaciszu gabinetów, po czym przykładowo prezydent Majchrowski otrzymuje krótka decyzję z Komisji, że ma zwrócić tą czy tamtą kamienicę - dodaje".
romaro (25211 punktów)Odp: Korekta błędnych danych
>Wreszcie jakiś rozsądny głos.
Nie chwaląc się, dałem Panu plusa.
01-04-2016 08:06 
 Ocena 3 na 3
Arminius (25555 punktów)To miło, ale...
"Nie chwaląc się, dałem Panu plusa".

To miło. Ale może proszę aż tak bardzo się tym nie chwalić - bo na forum jest wielu takich, którzy z tego powodu są gotowi przypiąć Panu łatę zwerbowanego przeze mnie antysemity.
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Ustawa o gruntach rolnych i ...kościelnych.
>Kolejnym kuriozalnym wynalazkiem pislamskiej legislatury, jakie powstały w ostatnim czasie jest
>tzw. "ustawa o gruntach rolnych", która zakazuje kupna ziemi rolnej wszystkim z wyjątkiem osób
>rolników indywidualnych. Ustawa na razie jest w czasie procedowania, w związku z czym zgłoszono do
>niej poprawki. Oczywiście te zgłoszone przez posłów PiS zostały przyjęte, a wśród nich m.in.
>wynalazek p. posła Arandowskiego, który wyłącza kościół katolicki spod nakładanego przez ustawę
>zakazu.

Interesów Kościoła pilnują posłowie skrzętnie i wg każdych fanaberii kleru. Zarówno PiS jak i PO. Po to są. Mamy zgniły organ ustawodawczy, wybrany przez naród, nie poczuwający się do prezentowania społeczeństwa, a tylko jednej instytucji bezzasadnie wyróżnianej przywilejami.

>Poseł PiS argumentuje to uprzywilejowanie kościoła katolickiego szkodami majątkowymi, których doznał
>w okresie PRL-u i koniecznością rekompensaty...

Pamiętamy, że sprawami szkód materialnych Kościoła za czasów PRL-u zajęła się przesławna organizacja przestępcza zwana dla niepoznaki Komisją Majątkową. Mało, że powstała łamiąc konstytucyjne zasady równości, to od żadnej jej decyzji nie można było się odwołać (były ostateczne (sic!)). Ile krzywd wyrządziła lokalnym samorządom, a ile kryminogennych decyzji wydała? W końcu rządząca PO musiała ją zlikwidować procesem w stosunku do osób zasiadających w zarządzie Komisji wobec narastającego niezadowolenia społecznego, który trwa, trwa, trwa i końca procesu nie widać. Mało tego wycisza się sprawę tej Komisji jak tylko można. Miała istnieć dwa lata, a ile istniała? Stawiam konia z rzędem, że proces się "dziwnie" jakoś rozmyje.

>Rekompensaty??? My przez te 26 lat zdążyliśmy już oddać tym złodziejom wielokrotność tego co
>stracili w czasach PRL!

Oczywiście, że tak. Kościół był tak zaskoczony tym zdarzeniem, że nie przygotował się do udokumentowania swoich roszczeń za lata 1945-1980 i powstawały perełki, gdzie roszczono sobie (Kościół) do własności odebranej przez zaborców a nawet polskich możnowładców. Jest to tylko dowodem, że Kościół sięgał po chamskie chwyty na maximum wykorzystując taką okoliczność, bo tak naprawdę brakowało mu zasadnych argumentów/dokumentów, jako że tak ogromnych strat nie poniósł. To należało by rozpatrywać na wokandzie Trybunału Stanu, przy czynnym udziale TK. Pomijam tu zwykłe czynności dochodzeniowe przez służby kryminalne. Szczególnie winni być osądzani wysocy urzędnicy państwowi w rangach ministrów, jawnie łamiących prawo stanowione. Sama Komisja i jej decyzje były nieprawne wobec faktu niekonstytucyjnego jej utworzenia.
I choćby dlatego całe ekipy rządowe 8-letnich rządów PO winy być publicznie i jawnie ukarane do wewnętrznej banicji włącznie. A Kościół, ta krynica moralności i uczciwości winna zacząć oddawać to co zagrabił w sposób nieuczciwy.

>Poza tym takie założenia ustawy powodują wywyższanie KK ponad inne związki wyznaniowe, co jest
>niekonstytucyjne!

Mało! Jestem zwolennikiem ukrócenia samowoli kościoła w określaniu się jedyną moralną siłą i społecznym wsparciem duchowym. Co wyrabia na co dzień chyba widać. Jest zwykłą zdemoralizowaną do cna organizacją, która zapomniała o swej misyjnej podstawie działania. No po prostu jest organizacją przestępczą i nie ma podstaw, do wynoszenia się, bo jest to tylko pycha (podstawowy grzech kościoła), buta i zarozumiałość jej awangardy chroniąca interesy (agenturalne wręcz) innego państwa (Watykan), jawnie przy łamaniu prawa obowiązującego, tworząca politykę obcą mentalności społecznej.
Pozdrawiam.


Jednak jestem lepszy niż moja reputacja
01-04-2016 10:17 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)Skandal jeszcze większy
"Pamiętamy, że sprawami szkód materialnych Kościoła za czasów PRL-u zajęła się przesławna organizacja przestępcza zwana dla niepoznaki Komisją Majątkową. Mało, że powstała łamiąc konstytucyjne zasady równości, to od żadnej jej decyzji nie można było się odwołać (były ostateczne (sic!)). Ile krzywd wyrządziła lokalnym samorządom, a ile kryminogennych decyzji wydała? W końcu rządząca PO musiała ją zlikwidować procesem w stosunku do osób zasiadających w zarządzie Komisji wobec narastającego niezadowolenia społecznego, który trwa, trwa, trwa i końca procesu nie widać. Mało tego wycisza się sprawę tej Komisji jak tylko można. Miała istnieć dwa lata, a ile istniała? Stawiam konia z rzędem, że proces się "dziwnie" jakoś rozmyje".

A taka sama komisja do spraw zwrotu mienia gminom żydowskim nadal istnieje - i skandal nadal trwa, patrz wyżej
01-04-2016 10:59 
 Ocena 4 na 4
ZaKotem (8733 punktów)Odp: Skandal jeszcze większy

>A taka sama komisja do spraw zwrotu mienia gminom żydowskim nadal istnieje - i skandal nadal trwa, patrz wyżej

Podobnie jak analogiczne komisje protestanckie i prawosławne. Wprawdzie wszystkie one do kupy kradną mniej, niż komisja katolicka, ale zasada jest taka sama. Ale to właśnie ukazuje działanie platformianej polityki: zamiast uregulować prawo, urządza się pokazową "likwidację" jednego złodzieja (czy też raczej wysłanie go na urlop, gdy nakradł już wystarczająco dużo), a inni mogą spać spokojnie.

Wzruszają mnie nutrie.
01-04-2016 12:14 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)cza sprzeszły - cza steraźniejszy
"Podobnie jak analogiczne komisje protestanckie i prawosławne. Wprawdzie wszystkie one do kupy kradną mniej, niż komisja katolicka, ale zasada jest taka sama. Ale to właśnie ukazuje działanie platformianej polityki: zamiast uregulować prawo, urządza się pokazową "likwidację" jednego złodzieja (czy też raczej wysłanie go na urlop, gdy nakradł już wystarczająco dużo), a inni mogą spać spokojnie".

Proszę nie kłamać. Komisja katolicka już nie działa. A ŻYDOWSKA - ZWAŻYWSZY NA PROPORCJE NAKRADŁA NAJWIĘCEJ I...NADAL KRADNIE. Zalecam uważną lekturę podlinkowanych w moich wypowiedziach tekstów.
01-04-2016 12:30 
 Ocena 3 na 3
ZaKotem (8733 punktów)Odp: cza sprzeszły - cza steraźniejszy

>Proszę nie kłamać. Komisja katolicka już nie działa. A ŻYDOWSKA - ZWAŻYWSZY NA PROPORCJE NAKRADŁA NAJWIĘCEJ I...NADAL KRADNIE.

Zważywszy na proporcje, to mysz żre więcej, niż słoń. Wolałbym jednak mieć mysz w piwnicy. Co mnie obchodzą proporcje? Sama idea reprywatyzacji jest złodziejska w swojej istocie, nieważne, czy korzysta z niej biskup, Żyd czy pan hhabia Wielkopański. A złodziejem jest nie ten, co bierze, jak mu dają (ja też bym chętnie wziął, a co) tylko ten, który rozdaje, co nie jego.


Wzruszają mnie nutrie.
01-04-2016 13:00 
 Ocena 4 na 4
Arminius (25555 punktów)rżnięcie na kasie - detale jutro
"Zważywszy na proporcje, to mysz żre więcej, niż słoń. Wolałbym jednak mieć mysz w piwnicy. Co mnie obchodzą proporcje? Sama idea reprywatyzacji jest złodziejska w swojej istocie, nieważne, czy korzysta z niej biskup, Żyd czy pan hhabia Wielkopański. A złodziejem jest nie ten, co bierze, jak mu dają (ja też bym chętnie wziął, a co) tylko ten, który rozdaje, co nie jego".

Sprawa ma szerszy kontekst. Bo łączy się z ciągle aktualną kwestią żądań odszkodowań dla Żydów, forsowaną ciągle przez wpływowe żydowskie środowiska w USA i Izraelu. A w tym wypadku chodzi już o dziesiątki jeżeli nie setki milardów złotych. Zresztą jeden określony aspekt owej draki już jest realizowany. Nie chcę zarżnąć królika przedwcześnie - więc jutro wypowiem się obficie na temat , z podaniem linków do stosownych materiałów weryfikującyh. Rżnięcie na kasie jest, że tylko gwiżdże! I tylko wielce rozczarowuje, że PiS nie robi z tą grandą natychmiastowego porządku.
01-04-2016 13:33 
 Ocena 1 na 1
ZaKotem (8733 punktów)Odp: rżnięcie na kasie - detale jutro

>Sprawa ma szerszy kontekst. Bo łączy się z ciągle aktualną kwestią żądań odszkodowań dla Żydów, forsowaną ciągle przez wpływowe żydowskie środowiska w USA i Izraelu. A w tym wypadku chodzi już o dziesiątki jeżeli nie setki milardów złotych. Zresztą jeden określony aspekt owej draki już jest realizowany. Nie chcę zarżnąć królika przedwcześnie - więc jutro wypowiem się obficie na temat , z podaniem linków do stosownych materiałów weryfikującyh. Rżnięcie na kasie jest, że tylko gwiżdże! I tylko wielce rozczarowuje, że PiS nie robi z tą grandą natychmiastowego porządku.
>

Kwestia odszkodowań dla obywateli USA i Izraela już została prawnie uregulowana przez władze PRL i nie ma i nie może być żadnej prawnej podstawy do roszczeń. A raczej - nie może być JEŚLI... jeśli tylko środowisko nacjonalistyczne, czyli PiS, nie przeforsuje w końcu na arenie międzynarodowej swojej tezy, w którą chyba szczerze wierzy, że PRL to w ogóle nie państwo polskie, tylko nielegalna obca okupacja, wobec czego wszystkie układy z tym nielegalnym tworem tracą ważność. Moze na to lobby żydowskie liczy. Mam nadzieję, że się przeliczy, ale ryzyko jest realne. Jak tu jednak dziwić się temu, że PiS nie robi porządku z grandą, do której samo swoją ideologią doprowadza? Dziwi się Pan, że nacjonaliści szkodzą swojemu narodowi?

Wzruszają mnie nutrie.
Arminius (25555 punktów)kto bardziej szkodzi?
"Dziwi się Pan, że nacjonaliści szkodzą swojemu narodowi?"

Do nacjonalistów można mieć - w takiej sytuacji - słuszną pretensję, że stosowali złą taktykę, czy też ż enie podjęli decyzji, które powinni podjąć. Natomiast - w takiej sytuacji narodowi szkodzi kto inny. Jutro znacznie obszerniej na temat, temat niezwykle ważki.
01-04-2016 16:08 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: rżnięcie na kasie - detale jutro
>"Zważywszy na proporcje, to mysz żre więcej, niż słoń. Wolałbym jednak mieć mysz w piwnicy. Co mnie obchodzą proporcje? Sama idea reprywatyzacji jest złodziejska w swojej istocie, nieważne, czy korzysta z niej biskup, Żyd czy pan hhabia Wielkopański. A złodziejem jest nie ten, co bierze, jak mu dają (ja też bym chętnie wziął, a co) tylko ten, który rozdaje, co nie jego".
>Sprawa ma szerszy kontekst. Bo łączy się z ciągle aktualną kwestią żądań odszkodowań dla Żydów, forsowaną ciągle przez wpływowe żydowskie środowiska w USA i Izraelu. A w tym wypadku chodzi już o dziesiątki jeżeli nie setki milardów złotych. Zresztą jeden określony aspekt owej draki już jest realizowany. Nie chcę zarżnąć królika przedwcześnie - więc jutro wypowiem się obficie na temat , z podaniem linków do stosownych materiałów weryfikującyh. Rżnięcie na kasie jest, że tylko gwiżdże! I tylko wielce rozczarowuje, że PiS nie robi z tą grandą natychmiastowego porządku.
>
Organizacje żydowskie jednak mają większą "kulturę" w łupaniu i robią to bardziej "elegancko". Krk robi to samo, czując bezkarność słabego prawnie państwa, z bezwzględnym tupetem i bezczelnością. Nie na tym polega cywilizacja postępu, a raczej kojarzy się z ulubionym powiedzeniem spasionych do nieprzyzwoitości nierobów, cywilizacją "upadku i śmierci". Oczywiście nie dla nich. Oni byli bardzo "dalecy" od tej cywilizacji śmierci. Są dobitne przykłady historyczne! Pogarda, jaka zamyka się w papuzich strojach i złoceniach oraz pancernych, luksusowych samochodach, jest tylko dowodem na to kto tu ma być i jest najważniejszy. Współczuję tylko tym ogłupiałym. Przepraszam, ale chyba nie na temat. Uciekam, tym bardziej, że zaczyna mi śmierdzieć grzebanie w fekaliach.

Jednak jestem lepszy niż moja reputacja
04-04-2016 19:50 
 Ocena 1 na 1
Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów)
(zablokowany)
Odp: cza sprzeszły - cza steraźniejszy
>Proszę nie kłamać. Komisja katolicka już nie działa. A ŻYDOWSKA - ZWAŻYWSZY NA PROPORCJE NAKRADŁA NAJWIĘCEJ
Zignorowałeś mój poprzedni post z wyliczeniami, więc na ich podstawie obalam twoje kłamstwo w twierdzeniu powyżej:

KK 5,14 mld/2476 wniosków = 2,07 mln na wniosek
Gminy żydowskie 54 mln/753 wniosków = 71,7 tys na wniosek

A jakiej więc proporcji bredzisz?
01-04-2016 17:00 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Skandal jeszcze większy
>"Pamiętamy, że sprawami szkód materialnych Kościoła za czasów PRL-u zajęła się przesławna organizacja przestępcza zwana dla niepoznaki Komisją Majątkową. Mało, że powstała łamiąc konstytucyjne zasady równości, to od żadnej jej decyzji nie można było się odwołać (były ostateczne (sic!)). Ile krzywd wyrządziła lokalnym samorządom, a ile kryminogennych decyzji wydała? W końcu rządząca PO musiała ją zlikwidować procesem w stosunku do osób zasiadających w zarządzie Komisji wobec narastającego niezadowolenia społecznego, który trwa, trwa, trwa i końca procesu nie widać. Mało tego wycisza się sprawę tej Komisji jak tylko można. Miała istnieć dwa lata, a ile istniała? Stawiam konia z rzędem, że proces się "dziwnie" jakoś rozmyje".
>A taka sama komisja do spraw zwrotu mienia gminom żydowskim nadal istnieje - i skandal nadal trwa, patrz wyżej

To jest niestety tragiczna prawda, że państwo pozwalające na łamanie aktu zasadniczego określającego w swych zapisach instytucję państwa, jest bezradne i nie reaguje stanowczo wobec harców instytucji nie związanej z rządami w państwie (przynajmniej w literalnej interpretacji Konstytucji), jak i sferami produkcji i rozwoju, żyjące jak czysty pasożyt, wnosi bez żenady, żądania, nie bacząc i że w drugim porozumieniu poważnie brzmiącemu jako Konkordat, że słowo autonomia (rozdział instytucji państwa i kościoła w swej istocie czyli władzy świeckiej i kościelnej), nie dotyczy tej instytucji, a wręcz jest jakby nieważny i nieistotny. Widzę tu bezradność, niemoc (a może wasalistyczną uległość niczym nie usprawiedliwioną), a może zwyczajną słabość państwowego prawa stanowionego (skoro tak można bezkarnie), ogólną słabość sfery zarządzania państwa. Jeśli fundamenty prawne państwowości można bezkarnie łupać, podkopywać i kruszyć? To jak to nazwać po imieniu, asertywnie?
Prawdziwa historia narodowa udokumentowała wielokrotnie, że mezalians z tą instytucją zawsze był bolesny dla narodu i jego interesów, a nie dla niej samej. Czasem, wybaczcie, przypomina mi sytuacje z popularnego serialu "Świat wg. Kiepskich". Postać Ferdynanda Kiepskiego i Haliny Kiepskiej aż łupie w oczy. Pomijam już nudną fabułę ze względu na ciągle bierną postawę Haliny wobec trzydziestoletniego bezrobotnego (w zasadzie urodzonego "śmierdzirobotki"), wobec nieroba rządzącego i pouczającego wszystkich, chwytającego się usprawiedliwiań infantylnych i idiotycznych wręcz że nie pracuje i nie ma chęci tworzenia, nic nie tworzącego oprócz problemów, ale za to chlającego bez przerwy i żrącego jak stado młodych prosiaków przy korycie z odpowiednimi odgłosami przy tym, którego jedyną pasją jest stały i niekontrolowany dostęp do kibla. Jakież to sugestywne! Czy PiS obecny, a wcześniejsza PO tego nie zauważyła o kim i o czym może być ten serial? Jeszcze serialu nie zdjęto? Przecież to farsa o politycznym wydźwięku! Kościół nie protestował? Kończę, bo rośnie mi poziom adrenaliny.

Jednak jestem lepszy niż moja reputacja

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365