Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zmanipulowana tożsamość

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
09-11-2018 13:00diogenes (42753 punktów)Zmanipulowana tożsamość
Ocena 6 na 6
Do objęcia władzy przez PiS pojęcie paszportu wydawało się proste:

Cytat:
Paszport - dokument tożsamości wydany przez uprawniony organ państwa, uprawniający do przekraczania granic państwowych ...


Ale czar prostoty i tradycji prysnął:

Cytat:
Nowy wzór paszportu [RP] obowiązuje od 5 listopada 2018 r. Wzór dokumentu ma nawiązywać do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. MSWiA w swoim rozporządzeniu opublikowało zdjęcia wzoru paszportu, z którego wynika, że na jednej z pierwszych stron znajdzie się napis "Bóg, Honor, Ojczyzna"...


dziennikba(*)rt-na-nowy-zdjecia/ar/13647913

Propozycja ta wpisuje się w dalsze dzielenie społeczeństwa polskiego przez wspomnianą partię, bo nie ulega wątpliwości, że pomysł ten nie może być zaakceptowany przez wszystkich obywateli RP. Już słychać o protestach i, jak można przypuszczać, będzie ich więcej. Z dokumentu tożsamości nowy paszport przeistoczył się w dokument świadczący o niekompetencji wystawiającej go instytucji. Za sprawą wspomnianego hasła jego właściciel może być traktowany nie tylko jako obywatel RP, ale równie dobrze jako ... misjonarz: "Bóg" z owego hasła to przecież nie Allah (czy napis Allah akbar występuje na paszportach obywateli państw arabskich?) I tak na stulecie niepodległości rząd zafundował obywatelom zmianę dowodu połączoną z manipulację ich tożsamości. Ważność mojego paszportu kończy się w 2024 r. Mam nadzieję, że do tego czasu wrócimy do normalności, czyli do paszportu jako dokumentu tożsamości wydawanego przez uprawniony organ państwa. Nie mam bowiem wątpliwości, że państwo nie jest uprawnione do wiązania z moją - i nie tylko moją - tożsamością pojęć, które do niej nie należą.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kulmin (4007 punktów)
Dotychczas myślałem, miałem nadzieję, że PiS jest jednak partią cyników, populistów i cwanych demagogów, a nie wariatów. Nadzieja umarła.
09-11-2018 15:57 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>Dotychczas myślałem, miałem nadzieję, że PiS jest jednak partią cyników, populistów i cwanych demagogów, a nie wariatów. Nadzieja umarła.

Nolens volens pcha się słynne powiedzenie o politykach II RP Józefa Piłsudskiego:
"Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli. A więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka, to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic."
Jeśli ludzie PiS-u są jacy są, to nie można się niczego mądrego po nich spodziewać. Ktoś, jakiś nawiedzony pisowczyk, by uzasadnić, że ma pomysły rzucił pewnie taką innowacyjną propozycją zerkając na Kaczyńskiego jakie wrażenie na nim zrobił. A reszta? Dołączyła się hurmem bez zastanowienia owczym pędem nie widząc reakcji Kaczyńskiego, w ich pojęciu manifestując monolit partyjny co na pewno Kaczyńskiego zadowoliło. Ale to tak zawsze jest wśród miernot. Nie mają się czym pochwalić, są jałowi, to robią wszystko by zasłużyć sobie na przyjazny gest wodza. Ot zwyczajny wyścig szczurów. Tyle tylko, że nawet bufonada ma też swoje granice. Będzie tylko heca gdy jakiś nadgorliwy urzędnik przy odprawie powie, że paszport jest podejrzany, bo taki pomazany obrazkami i słabo czytelny.
Litwini oprotestowali przecież ten głupawy pomysł, gdy projektodawca proponował upstrzyć paszport wizerunkiem Ostrej Bramy, bo się okazało iż paszport mówiłby iż Ostra Brama jest częścią Polski.
Zresztą nie wiadomo. Może Francuzi podchwycą ten pomysł i swoje paszporty opatrzą hasłem rewolucji "Wolność, Równość, Niepodległość" (Liberté Égalité Fraternité) będącym także hasłem przedwojennego PPS-u?
Ja się wcale nie dziwię ludziom PiS-u i stanowczo twierdzę iż stać ich na pewno na więcej. Przy takich lichutkich kadrach? Już choćby to świadczy, że jak dotąd nie ma żadnych znaczących działań w kierunku gospodarki kraju, obronności, oświaty i edukacji, powszechnej służby zdrowia, a wręcz odwrotnie, jest coraz gorzej. No cóż. "Jaki pan taki kram".


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
09-11-2018 21:37 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
Pomnik Mandeli w RPA


> No cóż. "Jaki pan taki kram".
Ten kram ma wpływ na estetykę naszego otoczenia... Już jutro świat ujrzy "artystyczną" szmirę politycznego kiczu.
Po prostu wierzyć się nie chce, że to się dzieje naprawdę.
10-11-2018 10:20 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>jutro świat ujrzy "artystyczną" szmirę politycznego kiczu.
>Po prostu wierzyć się nie chce, że to się dzieje naprawdę.

Swego czasu przerabialiśmy socrealizm. Ma swoje muzeum w Kozłówce, które przygarnął - o ironio dziejów - pałac arystokratów:

www.muzeumzamoyskich.pl/socrealizm

Pisorealizm też będzie miał swój kącik w historii.

>Ten kram ma wpływ na estetykę naszego otoczenia

Aby posprzątać otoczenie, wystarczy buldożer, dźwig, parę mioteł. Gorzej jest z dewastacją w przestrzeni prawnej, w umysłach.

Pomnik Mandeli świetny. Bardziej podkreśla przestrzeń wokół, niż Mandelę: a chyba o to mu chodziło. Nieporównywalna jest siła inspiracji tych dwóch osobowości: to dlatego z jednej strony mamy szmirę, z drugiej - dzieło sztuki.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Z dokumentu tożsamości nowy paszport przeistoczył się w dokument świadczący o niekompetencji wystawiającej go instytucji.
To nie niekompetencja, to świadome działanie, krok po kroku Polska ma się stać państwem wyznaniowym - religia w szkołach publicznych, krzyże w instytucjach państwowych, uroczystości państwowe rozpoczynają się mszą świętą itd..."katoszariat".

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

( Ignoruj trolla: www.racjonalista.pl/forum.php/s,764583#w764902 )

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>> [cytat]Nowy wzór paszportu [RP] obowiązuje od 5 listopada 2018 r. Wzór dokumentu ma nawiązywać do
setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. MSWiA w swoim rozporządzeniu opublikowało zdjęcia wzoru paszportu, z którego wynika, że na jednej z pierwszych stron znajdzie się napis "Bóg, Honor, Ojczyzna"..<<

Na szczęście mam jeszcze drugi paszport, tak że o tego gniota występował nie będę.
A napis ten jest tak bezsensowny, jak "IN GOD WE TRUST" na dolarówkach, w którym to napisie dowcipnisie dopisują "L".

Paolo Monstro (6146 punktów)
Nie było w historii lepszej metody na szybkie podzielenie ludzi niż religia. W Jugosławii mająca wspólne pochodzenie etniczne i mówiąca tym samym językiem ludność w ciągu 2 lat propagandy rzuciła się sobie nawzajem do gardeł. Religia jest też doskonałą zasłoną do forsowania dowolnych pomysłów sprzecznych z interesem ludności. W Polsce stawiasz krzyż na Krakowskim Przedmieściu i możesz w niezauważony sposób podnieść VAT bo ciżba bije się o krzyż.
Robiło to już wielu ale PiS i KK opanowali dzielenie Polaków i manipulowanie przy pomocy religii w mistrzowski sposób. Polacy 2go sortu, UBcja, żydokomuna, środowiska aborcyjne, genderyści itd...

Przykro na to patrzeć jak społeczeństwo zamyka oczy na najpilniejsze problemy pogrążając się w wojenkach o bożków i tanie hasełka. Miliony wyjechały, dług rośnie, służba zdrowia nie działa a my ... budujemy pomniki, stawiamy krzyże i propagandowe hasła.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Nie było w historii lepszej metody na szybkie podzielenie ludzi niż religia.
Niż fałszywe religie... ( nie mylić z religią ), a metod pozareligijnych też było bez liku.

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

( Ignoruj trolla: www.racjonalista.pl/forum.php/s,764583#w764902
www.racjonalista.pl/forum.php/s,773897 )


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365