Racjonalista - Strona głównaDo treści
bez domu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
23-06-2019 16:50okragly (21676 punktów)bez domu
Ocena 4 na 4
.
ofiary "komunizmu" mają pomniki, ulice, emerytury. A co z ofiarami kapitalizmu? Ilu ich umarło? Ile jeszcze umrze w kanalach, śmietnikach. Upamiętnijmy upokorzonych najbardziej, postawmy pomnik bezdomnemu
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
Postawmy pomniki bezimiennym ofiarom "raju"...
23-06-2019 17:41 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>Postawmy pomniki bezimiennym ofiarom "raju"...
dzieci są z raju (czysty gen) np 15-m e mają poczucie sprawiedliwości czy umiejętność dzielenia się z innymi, przeprowadzili wiele doświadczeń np dzieci siedziały na kolanach rodzica i oglądały filmiki, w których badacz obdarowywał dwóch innych chrupkami Smakołyki nie zawsze były rozdzielane równo: raz jedna osoba dostała dwa chrupki, a druga jeden, czasami odwrotnie Maluchy wzmożoną czujnością i nerwowością zareagowała na widok scen, w których następował niesprawiedliwy rozdział dóbr.

dzieci są z raju dopiero w procesie udomowienia (wychowania) zmieniaja sie na aspoleczne, arajskie.


szukanie raju, moim celem
23-06-2019 17:55 
 Ocena 1 na 1
The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
Czytałeś książki Konrada Lorenza???
23-06-2019 19:31 
 Ocena 3 na 3
okragly (21676 punktów)
>Czytałeś książki Konrada Lorenza???
nic nie czytam, nic nie oglądam, żałuje że do szkoły chodziłem, uważam to za programowanie mojego umyslu przez obcych, źle mi życzących ludzi ale zainteresowalem sie polecanym autorem, na wiki piszą że w 38r zapisał sie do NSDAP, zabijał Rosjan, moich braci. Słucham początek (3 minuty)jego ksiązki Konrad Lorenz - Tak zwane zło - Audiobook www.youtube.com/watch?v=lE8WBEqfOfE gdzie pochwala agresje, że zwyciezcy jako bardziej wartosciowi rządzą, przekazuja geny nastepnym pokoleniom - To jest nieprawda. O tym kto zostanie ojcem powinny decydować kobiety (tak bylo w raju) dzikie kobiety, zwierzęcym zmyslem poznaja kto najlepszy na ojca, a nie wojny, które zwycieżają psychopaci i socjopaci, dlatego tyle ich dzisiaj (podobno wszyscy mamy geny Czyngis-chan który majac dopiero 9 lat zabil brata bo zabral mu pilke).Dlatego taka dzisiaj znieczulica na bezdomnych.

za polecenie książki dziekuje, odslucham, mial fajne pomysly np z gesiami


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>żałuje że do szkoły chodziłem, uważam to za programowanie mojego umyslu
Ale gdyby nie było szkół, nie byłbyś świadomy istnienia takiej możliwości.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
25-06-2019 20:09 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>żałuje że do szkoły chodziłem, uważam to za programowanie mojego umyslu
>Ale gdyby nie było szkół, nie byłbyś świadomy istnienia takiej możliwości.
szkoła do gwałt na dziecku, nie byłbym świadom gwałtu, czy to żle? ewentualnie mogliby mnie poslac na miesiac celem uświadomienia istnienia takiej możliwości Szkola to tresowanie, jak psa, powstań, siad, aport itp. Pies za dobre zachowanie dostaje smakołyk, za zle kare, tak samo postepowali ze mną, za dobre postepowanie (zgodne z wola tresera) dostawałem 4, za złe 2, i lanie od matki, wytresowali mnie.

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>żałuje że do szkoły chodziłem, uważam to za programowanie mojego umyslu
>>Ale gdyby nie było szkół, nie byłbyś świadomy istnienia takiej możliwości.
>szkoła do gwałt na dziecku, nie byłbym świadom gwałtu, czy to żle?
Źle, bo czy dobrze jest nie wiedzieć gdzie jest zło?

> Szkola to tresowanie [...] wytresowali mnie.
Dzięki czemu jako tako można się z Tobą dogadać.


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
25-06-2019 22:22 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>>>żałuje że do szkoły chodziłem, uważam to za programowanie mojego umyslu
>>>Ale gdyby nie było szkół, nie byłbyś świadomy istnienia takiej możliwości.
>>szkoła do gwałt na dziecku, nie byłbym świadom gwałtu, czy to żle?
>Źle, bo czy dobrze jest nie wiedzieć gdzie jest zło?
wiele razy myślałem, ze chciałbym posiedziec we więzieniu, nie wiedzialem jak sie tam dostac, tak po prostu. Mam taką ciekawość dzikusa z raju

>> Szkola to tresowanie [...] wytresowali mnie.
>Dzięki czemu jako tako można się z Tobą dogadać.
jakbyś ty była dzika, ja dziki, dogadalibyśmy sie bez słów

szukanie raju, moim celem
26-06-2019 01:48 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>> Szkola to tresowanie [...] wytresowali mnie.
>>Dzięki czemu jako tako można się z Tobą dogadać.
>jakbyś ty była dzika, ja dziki, dogadalibyśmy sie bez słów
A co z moimi osławionymi (przez szarleya) słownymi gierkami?

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
26-06-2019 08:35 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>> Szkola to tresowanie [...] wytresowali mnie.
>Dzięki czemu jako tako można się z Tobą dogadać.
Leonardo da Vinci, nie chodzil do szkoly, dlatego byl geniuszem, można sie było znim dogadać "jako tako"

>>jakbyś ty była dzika, ja dziki, dogadalibyśmy sie bez słów
>A co z moimi osławionymi (przez szarleya) słownymi gierkami?
pantomima, szkoda że nie możemy zobaczyc jakie robisz miny, gesty
kobiety maja latwiej, rozumieją mowe ciala (dogaduja sie z niemowlakiem) nam trudniej,

szukanie raju, moim celem
26-06-2019 08:49 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Leonardo da Vinci, nie chodzil do szkoly, dlatego byl geniuszem.
Do szkoły to większość nie chodziła, więc może jednak nie dlatego?

>>>jakbyś ty była dzika, ja dziki, dogadalibyśmy sie bez słów
>>A co z moimi osławionymi (przez szarleya) słownymi gierkami?
> pantomima, szkoda że nie możemy zobaczyc jakie robisz miny, gesty
Takie:
. . .

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
26-06-2019 17:01 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>> Leonardo da Vinci, nie chodzil do szkoly, dlatego byl geniuszem.
>Do szkoły to większość nie chodziła, więc może jednak nie dlatego?
bogate miasto we Włoszech, centrum cywilizacyjne ówczesnego świata, jego koledzy chodzili, jemu sie upieklo bo był "bękartem", przepisy zabraniały.

może być, że jak sie dziewczyna "bzyknie" poniesiona chwilą to statystycznie częściej urodzi geniusza niż jak małżeństwo aranżuje rodzina (intuicja, instynkt ważniejszy od umysłu, intelektu, tak było w raju )

>>>>jakbyś ty była dzika, ja dziki, dogadalibyśmy sie bez słów
>>>A co z moimi osławionymi (przez szarleya) słownymi gierkami?
>> pantomima, szkoda że nie możemy zobaczyc jakie robisz miny, gesty
>Takie:
> . . .
w porównaniu z "słownymi gierkami" to ubogo i póki co niezrozumiale

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>może być, że jak sie dziewczyna "bzyknie" poniesiona chwilą to statystycznie częściej urodzi geniusza
Matka Leonarda nie została przez jego ojca poślubiona, czego przyczyną mogła być jej przynależność do niższego stanu, więc jaki był charakter związku rodziców nie wiadomo.

>> . . .
> w porównaniu z "słownymi gierkami" to ubogo...
Więc może by jednak darmowy dar mowy docenić?

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
27-06-2019 15:16 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>> dziewczyna "bzyknie" poniesiona chwilą statystycznie częściej urodzi geniusza
>Matka Leonarda nie została przez jego ojca poślubiona, czego przyczyną mogła być jej przynależność do niższego stanu, więc jaki był charakter związku rodziców nie wiadomo.
wiadomo że dbał o syna, obecność ojca w wychowaniu to IQ większe o 10 pkt www.youtube.com/watch?v=EBmNZiAS4ao

>>> . . .
>> w porównaniu z "słownymi gierkami" to ubogo...
>Więc może by jednak darmowy dar mowy docenić?
podobno niewerbalnie przekazujemy np 70% informacji. Kobieta zobaczy mężczyznę i od razu wie, czy chce z nim rozmawiać, gdyby mężczyzna posiadł tę umiejętność oszczędzilby sobie wiele rozczarowań Np idzie na imprezę, wchodzi na sale, od razu wie która nim zainteresowana, "wykorzysta ja", powróci tego samego wieczora i tak z następną . W raju na początku byli niemi, potrafili czytać niewerbalnie
Mąż który bez słów rozumie żone, lekarz pacjenta, kierownik pracownika jest skarbem i nie da się wykorzystać sprzedawcy samochodów używanych.

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>> dziewczyna "bzyknie" poniesiona chwilą statystycznie częściej urodzi geniusza
>>Matka Leonarda nie została przez jego ojca poślubiona, czego przyczyną mogła być jej przynależność do niższego stanu, więc jaki był charakter związku rodziców nie wiadomo.
>wiadomo że dbał o syna, obecność ojca w wychowaniu to IQ większe o 10 pkt
No ale koncepcja geniusza trochę się nam skurczyła.

>podobno niewerbalnie przekazujemy np 70% informacji.
Chodzi o to, że gostek obwieszczający "wygrałem dyskusję" w 70% przekazuje obawę "przecież po tym co tu napisano nikomu go głowy nie przyjdzie, że mógłbym mieć rację"?

>Kobieta zobaczy mężczyznę i od razu wie, czy chce z nim rozmawiać
A co do rozmowy ma płeć; a może w 70% nie chodzi Ci o rozmowę?

>Mąż który bez słów rozumie żone
Bo mąż ma interes rozumieć żonę?

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
27-06-2019 16:57 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>No ale koncepcja geniusza trochę się nam skurczyła.
chciałem przedstawic poglad, że jeśli kobiety wybierały partnera jak w raju, tzn jak zwierzęta, intuicyjnie, instynktownie a nie intelektualnie to statystycznie wiecej zdrowych geniuszy spłodzą

>>podobno niewerbalnie przekazujemy np 70% informacji.
>Chodzi o to, że gostek obwieszczający "wygrałem dyskusję" w 70% przekazuje obawę "przecież po tym co tu napisano nikomu go głowy nie przyjdzie, że mógłbym mieć rację"?
tu namieszalem, mialem na mysli dyskusje twarz-twarz, że 70% informacji przekazujemy sobie pozawerbalnie, piszac na pR nie wystepuje

>>Kobieta zobaczy mężczyznę i od razu wie, czy chce z nim rozmawiać
>A co do rozmowy ma płeć; a może w 70% nie chodzi Ci o rozmowę?
rozchodzi sie o informacje, pozyskujemy werbalnie i niewerbalnie, tobiety znacznie lepiej odczytuja mowę ciała. Może być że kobieta mówi NIE a jej ciało mówi TAK Ale facet tego nie odczyta i straci

>>Mąż który bez słów rozumie żone
>Bo mąż ma interes rozumieć żonę?
wielu chce ale nie potrafi a kobieta prawdy nie powie

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>jeśli kobiety wybierały partnera jak w raju, tzn jak zwierzęta, intuicyjnie, instynktownie a nie intelektualnie to statystycznie wiecej zdrowych geniuszy spłodzą
Podoba mi się te koncepcja, zwłaszcza, że wydaje się ona przeczyć idei "gorzki lek najlepiej leczy".

>mialem na mysli dyskusje twarz-twarz, że 70% informacji przekazujemy sobie pozawerbalnie, piszac na pR nie wystepuje
Występuje, choć w bardziej wyrafinowanej formie.

>tobiety znacznie lepiej odczytuja mowę ciała.
Czy może męskie ciało więcej "mówi"?

>Może być że kobieta mówi NIE a jej ciało mówi TAK Ale facet tego nie odczyta i straci
Kij z facetem, gorzej, że tę niekomunikatywną na stratę narazi.

>>>Mąż który bez słów rozumie żone
>>Bo mąż ma interes rozumieć żonę?
>wielu chce
Dla chcącego nic trudnego.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
28-06-2019 17:11 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>jeśli kobiety wybierały partnera jak w raju, tzn jak zwierzęta, intuicyjnie, instynktownie a nie intelektualnie to statystycznie wiecej zdrowych geniuszy spłodzą
>Podoba mi się te koncepcja, zwłaszcza, że wydaje się ona przeczyć idei "gorzki lek najlepiej leczy".
Jak brakuje w organizmie wtedy gorzki jest smaczny, dzieci są dzikie i tak sie leczą, brakuje im wapna, jedzą tynk wapienny ze sciany, np krowa, brakuje jej mineralu to szuka (jak człowiek nasika, zje trawę w tym miejscu do ziemi, krowom brakuje soli). .

>>tobiety znacznie lepiej odczytuja mowę ciała.
>Czy może męskie ciało więcej "mówi"?
kobieta odczytuje niemowlaka, podobno po placzu rozpoznaje o co mu chodzi, ogladalem film o niewidomej dziewczynie studiujacej medycyne, ona też po glosie diagnozowała chorych mężczyzna bylby bezradny

>>Może być że kobieta mówi NIE a jej ciało mówi TAK Ale facet tego nie odczyta i straci
>Kij z facetem, gorzej, że tę niekomunikatywną na stratę narazi.
jakby była dzika postąpiłaby zgodnie z naturą, ale ona musiala postapic zgodnie z tym jak ją wychowano, chciala dobrze

>>>>Mąż który bez słów rozumie żone
>>>Bo mąż ma interes rozumieć żonę?
>>wielu chce
>Dla chcącego nic trudnego.
wielu naprawdę chce ale nie potrafi "czytać", jest zdezorientowany a Ty myślisz że tak specjalnie, bo dla was to pestaka


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>kobieta odczytuje niemowlaka, podobno po placzu rozpoznaje o co mu chodzi
Lub po prostu wie, która z nielicznych potrzeb jest niezaspokojona.

>>>>>Mąż który bez słów rozumie żone
>>>>Bo mąż ma interes rozumieć żonę?
>>>wielu chce
>>Dla chcącego nic trudnego.
>wielu naprawdę chce ale nie potrafi "czytać", jest zdezorientowany a Ty myślisz że tak specjalnie, bo dla was to pestaka
Nie "myślę", tylko czytam mowę ciała.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
30-06-2019 13:27 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>kobieta odczytuje niemowlaka, podobno po placzu rozpoznaje o co mu chodzi
>Lub po prostu wie, która z nielicznych potrzeb jest niezaspokojona.
dzikie kobiety z raju potrafiły odróżnić "kwilenie" niemowlaka, czy ono przestraszone, czy głodne, czy ma mokro, czy chce zainteresowania, sie pobawic, czy chce spać. Płacz, kwilenie to też jezyk, dziala w dwie strony niemowlak odczytuje dzika matkę, bez słów.

my za dużo gadamy i z tego powodu wiele tracimy.
Minimalizm jest z raju.

szukanie raju, moim celem
30-06-2019 20:04 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>dzikie kobiety z raju potrafiły odróżnić "kwilenie" niemowlaka, czy ono przestraszone, czy głodne, czy ma mokro, czy chce zainteresowania, sie pobawic, czy chce spać.
Najpewniej po prostu nieustająco karmiły, przewijały i przytulały, co zaspokajało większość potrzeb.

>my za dużo gadamy i z tego powodu wiele tracimy.
>Minimalizm jest z raju.
A rozgadane fR jest z piekła, i tylko pytanie czemu tu piszesz?

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
30-06-2019 20:35 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>dzikie kobiety potrafiły odróżnić "kwilenie" niemowlaka, czy przestraszone, głodne, ma mokro, chce spać.
> po prostu nieustająco karmiły, przewijały i przytulały, co zaspokajało większość potrzeb.
dzieci są minimalistami, niewiele im trzeba, jak i ludziom w raju
>>my za dużo gadamy i z tego powodu wiele tracimy. Minimalizm jest z raju.
>A rozgadane fR jest z piekła, i tylko pytanie czemu tu piszesz?
nie mialem na myśli pR, po to tu przychodze. To myśl dotyczacz życia codziennego, nie umiemy milczeć, przegadujemy a za mało sie śmiejemy, odwrotnie niż w raju


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>my za dużo gadamy i z tego powodu wiele tracimy. Minimalizm jest z raju.
>>A rozgadane fR jest z piekła, i tylko pytanie czemu tu piszesz?
> nie mialem na myśli pR
No widzę, że Ci się ten portal zapomniał, choć na nim piszesz.

>nie umiemy milczeć,
Milczeć to nawet mój but z lewej nogi umie.

>za mało sie śmiejemy
A teraz dość?


















Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
01-07-2019 08:55 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>>za mało sie śmiejemy
>A teraz dość?
>

>
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>
>

toż to wojsko śpiewa (może nawet chór Aleksandrowa)

jakbym mial jednym slowem okreslić raj, bylby to - śmiech (częsty, gwaltowny, zaraźliwy, wspólnotowy)


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>

>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>

> toż to wojsko śpiewa
W takim razie tutaj - ↗ - śpiewasz Ty.
A co śpiewasz?

> jakbym mial jednym slowem okreslić raj, bylby to - śmiech (częsty, gwaltowny, zaraźliwy, wspólnotowy)
To znaczy, że w raju jest śmiesznie?


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
25-06-2019 16:12 
 Ocena 1 na 1
The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
>O tym kto zostanie ojcem powinny decydować kobiety (tak bylo w raju) dzikie kobiety, zwierzęcym zmyslem poznaja kto najlepszy na ojca, a nie wojny, które zwycieżają psychopaci i socjopaci, dlatego tyle ich dzisiaj (podobno wszyscy mamy geny Czyngis-chan który majac dopiero 9 lat zabil brata bo zabral mu pilke).Dlatego taka dzisiaj znieczulica na bezdomnych.

Ja myślę, że dzisiaj kobiety decydują - w stopniu nieporównywalnie większym, niż kiedyś - kto zostanie ojcem. Za gwałt idzie się dzisiaj do więzienia... W przeszłości no to było raczej tak, jak w piosence Kaczmarskiego:
"Pozwól, Cezarze, gdy zdobędziemy cały świat
Gwałcić, rabować, sycić wszelkie pożądania
Proste prośby żołnierzy te same są od lat
A Juliusz Cezar milcząc zabaw nie zabrania"

> za polecenie książki dziekuje, odslucham, mial fajne pomysly np z gesiami

Nie ma za co, też możesz zawsze coś polecić.
25-06-2019 20:50 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

> dzisiaj kobiety decydują - w stopniu nieporównywalnie większym, niż kiedyś - kto zostanie ojcem. Za gwałt idzie się do więzienia... W przeszłości no to było raczej tak, jak w piosence Kaczmarskiego
moim punktem odniesienia jest raj, a w nim matriarchat, 20 000 lat temu, dzieki (matriarchatowi) jesteśmy ludźmi, gdyby wtedy rzadzily samce bylibyśmy gorylami (wygrywalby najsilniejszy)

>> za polecenie książki dziekuje, odslucham, mial fajne pomysly np z gesiami
>Nie ma za co, też możesz zawsze coś polecić.

jestem monotematyczny dzisiaj polecam www.youtube.com/watch?v=q8-xMM-v6Sk&t=

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Czytałeś książki Konrada Lorenza???
Dlaczego pytasz?


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
25-06-2019 01:13 
 Ocena 1 na 1
The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
>>Czytałeś książki Konrada Lorenza???
>Dlaczego pytasz?
Bo pisał o agresji wewnątrzgatunkowej, a to dość ważny aspekt w kontekście domniemanego raju...
25-06-2019 10:33 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Czytałeś książki Konrada Lorenza???
>>Dlaczego pytasz?
>Bo pisał o agresji wewnątrzgatunkowej, a to dość ważny aspekt w kontekście domniemanego raju...
No ale co ma do wzmiankowanej agresji takie czy inne doświadczenie czytelnicze pytanego?


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
25-06-2019 16:05 
 Ocena 1 na 1
The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
>No ale co ma do wzmiankowanej agresji takie czy inne doświadczenie czytelnicze pytanego?

To co widać.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>No ale co ma do wzmiankowanej agresji takie czy inne doświadczenie czytelnicze pytanego?
>To co widać.
Na razie widać, że nie umiesz wykazać sensowności swoich dociekań.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
28-06-2019 01:19 
 Ocena 1 na 1
The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
>Na razie widać, że nie umiesz wykazać sensowności swoich dociekań.

Nie mam sobie nic do zarzucenia "chętnie racjonalistko".
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nie mam sobie nic do zarzucenia "chętnie racjonalistko".
W dyskusji rozważa się zarzuty oponenta.


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
24-06-2019 20:37 
 Ocena 2 na 2
mancziz (1830 punktów)
>np dzieci siedziały na kolanach rodzica i oglądały filmiki, w których badacz obdarowywał dwóch innych chrupkami Smakołyki nie zawsze były rozdzielane równo: raz jedna osoba dostała dwa chrupki, a druga jeden, czasami odwrotnie Maluchy wzmożoną czujnością i nerwowością zareagowała na widok scen, w których następował niesprawiedliwy rozdział dóbr.

Biedne dzieci. Pewnie nikt im nie wytłumaczył, że każdy powinien mieć tyle na ile sam zapracuje, oraz że każdy powinien mieć prawo sam decydować jak np. rozdzielać swoją własność innym. One nie mają wrodzonego poczucia sprawiedliwości tylko kompletny brak zrozumienia tego pojęcia. Ciekawe jak by zareagowało takie dziecko, gdyby to ono było ciągle faworyzowane. Pewnie by się cieszyło.


"Największym wrogiem wiedzy nie jest jej brak, lecz jej iluzja" - Stephen Hawking
"Nauka to wiara w ignorancję ekspertów" - Richard Feynman
24-06-2019 21:26 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Biedne dzieci. Pewnie nikt im nie wytłumaczył, że każdy powinien mieć tyle na ile sam zapracuje,

a jeśli nie jest w stanie zapracować, to go zjedzmy, żeby się białko nie marnowało

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
25-06-2019 10:55 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>np dzieci siedziały na kolanach rodzica i oglądały filmiki, w których badacz obdarowywał dwóch innych chrupkami Smakołyki nie zawsze były rozdzielane równo: raz jedna osoba dostała dwa chrupki, a druga jeden, czasami odwrotnie Maluchy wzmożoną czujnością i nerwowością zareagowała na widok scen, w których następował niesprawiedliwy rozdział dóbr.
>Biedne dzieci. Pewnie nikt im nie wytłumaczył, że każdy powinien mieć tyle na ile sam zapracuje oraz że każdy powinien mieć prawo sam decydować jak np. rozdzielać swoją własność
No - biedne 15-miesięczne bobasy zaniedbane edukacyjnie w zakresie ekonomii & prawa.

(Oczywiście jako licencjonowany EOT-wiec spoko możesz nie odpowiadać.)


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
25-06-2019 17:58 
 Ocena 1 na 1
mancziz (1830 punktów)
>No - biedne 15-miesięczne bobasy zaniedbane edukacyjnie w zakresie ekonomii & prawa.

No to zaniedbane w późniejszym okresie (i w kwestii podstawowych zasad etyki a nie ekonomii i prawa). Czepiasz się aby czepiać gdyż nie możesz przeboleć (kolejnej już) przegranej ostatnio dyskusji:

>(Oczywiście jako licencjonowany EOT-wiec spoko możesz nie odpowiadać.)



"Największym wrogiem wiedzy nie jest jej brak, lecz jej iluzja" - Stephen Hawking
"Nauka to wiara w ignorancję ekspertów" - Richard Feynman
25-06-2019 21:58 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>No - biedne 15-miesięczne bobasy zaniedbane edukacyjnie w zakresie ekonomii & prawa.
>No to zaniedbane w późniejszym okresie
Komentujesz reakcje dzieci, wobec których nie ma innego wskazania wiekowego niż 15 miesięcy, więc o żadnym "późniejszym okresie" - póki co - mowy być nie może.

>Czepiasz się aby czepiać
I tego czepiania się nie dajesz rady zignorować?

>nie możesz przeboleć (kolejnej już) przegranej ostatnio dyskusji:
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,788965#w790576
Ojojoj, jak ja nie mogę przeboleć, że ogłosiłeś się tam zwycięzcą!

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
25-06-2019 23:26 
 Ocena 1 na 1
mancziz (1830 punktów)
>Komentujesz reakcje dzieci, wobec których nie ma innego wskazania wiekowego niż 15 miesięcy, więc o żadnym "późniejszym okresie" - póki co - mowy być nie może.

Zmień sobie moje zdanie "Pewnie nikt im nie wytłumaczył" na "Pewnie nikt im nie wytłumaczy" i po problemie.

>>Czepiasz się aby czepiać
>I tego czepiania się nie dajesz rady zignorować?

Że niby Ty decydujesz co mam ignorować?

>Ojojoj, jak ja nie mogę przeboleć

Dzięki za poparcie mojej tezy.


"Największym wrogiem wiedzy nie jest jej brak, lecz jej iluzja" - Stephen Hawking
"Nauka to wiara w ignorancję ekspertów" - Richard Feynman
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Komentujesz reakcje dzieci, wobec których nie ma innego wskazania wiekowego niż 15 miesięcy, więc o żadnym "późniejszym okresie" - póki co - mowy być nie może.
>Zmień sobie moje zdanie "Pewnie nikt im nie wytłumaczył" na...
Q.E.D. (Skoro pod wpływem mojej argumentacji wycofujesz swoje twierdzenie, to ogłaszam niniejszym swoje zwycięstwo.)



Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
26-06-2019 02:10 
 Ocena 1 na 1
mancziz (1830 punktów)
>Q.E.D. (Skoro pod wpływem mojej argumentacji wycofujesz swoje twierdzenie, to ogłaszam niniejszym swoje zwycięstwo.)

Nie wycofuję tylko koryguję. Znowu przegrałaś.


"Największym wrogiem wiedzy nie jest jej brak, lecz jej iluzja" - Stephen Hawking
"Nauka to wiara w ignorancję ekspertów" - Richard Feynman
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nie wycofuję tylko koryguję.
sjp.pwn.pl/szukaj/korekta.html

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
27-06-2019 18:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Postawmy pomniki bezimiennym ofiarom "raju"...
każda prawda jest na początku wyśmiana, później atakowana w końcu (po latach) akceptowana. Tak było z Kopernikiem , nie inaczej z rajem

szukanie raju, moim celem
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Ofiary kapitalizmu też mają swoje pomniki, i to liczne.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
23-06-2019 20:02 
 Ocena 3 na 3
okragly (21676 punktów)
>    Ofiary kapitalizmu też mają swoje pomniki, i to liczne.
podaj przyklad, bo nie moge przypomnieć, tak mam zaprogramowany mózg przez elity
nie znam też pomnika niewolnikow, chlopów panszczyźnianych (niewole zniósł car Aleksander 150 lat temu) za to został zamordowany przez polskiego pana szlachcica.

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>nie znam też pomnika niewolnikow, chlopów panszczyźnianych
Wszystkie pomniki wolności siłą rzeczy upamiętniają niewolę.
Ale oczywiście są i pomniki dedykowane niewolnikom.


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
25-06-2019 20:29 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>nie znam też pomnika niewolnikow, chlopów panszczyźnianych
>Wszystkie pomniki wolności siłą rzeczy upamiętniają niewolę.
>Ale oczywiście są i pomniki dedykowane niewolnikom.
miałem na myśli niewolnych moich przodków (i twoich, i wszystkich nas przodków), chłopów panszczyźnianych, przecież to typowy niewplnik, nie mógł opuścić pana (szlachcic), pracował na polu pana za darmo np 5dni w tygodniu, pan mógł go sprzedać, podarować, wyrzucić, zabić.

to jest nienormalne, my nie znamy historii przodków, słowo chłop pańszczyźniany to eufemizm oni byli niewolnikami.


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>miałem na myśli niewolnych moich przodków (i twoich, i wszystkich nas przodków), chłopów panszczyźnianych, przecież to typowy niewplnik, nie mógł opuścić pana (szlachcic), pracował na polu pana za darmo np 5dni w tygodniu, pan mógł go sprzedać, podarować, wyrzucić, zabić.
Masz rację, ci nie mają pomników.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
25-06-2019 12:42 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)są takowe
>nie znam też pomnika niewolnikow, chlopów pańszczyźnianych....

Są takowe na Ukrainie, przy czym są to pomniki poświęcone hajdamakom, z których większość to byli właśnie tacy chłopi - zbuntowani i zbiegli w ostępy. W Latyczowie jest np. taki pomnik przy pozostałościach tamtejszego zamku, w którego lochach więziono onych hajdamaków.
25-06-2019 21:06 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)Odp: są takowe
>>nie znam też pomnika niewolnikow, chlopów pańszczyźnianych....
>Są na Ukrainie poświęcone hajdamakom, z których większość to byli chłopi - zbuntowani i zbiegli w ostępy.
to tamtejsze Janosiki? Tam było tyle ziemi (moje przypuszczenie) mogli wziąć się za hodowle baranów czy uprawę ziemi, woleli plądrować, grabić (kozaczyć), stawianie im pomnikow jest dwuznaczne


szukanie raju, moim celem
Wera (1540 punktów)Odp: bez domu
>Upamiętnijmy upokorzonych najbardziej, postawmy pomnik
>bezdomnemu
>.

Mówisz, masz.

dziennikza(*)-wlodka-zdjecia/ar/c1-14161135
24-06-2019 14:09 
 Ocena 4 na 4
okragly (21676 punktów)
>>Upamiętnijmy najbardziej upokorzonych, postawmy pomnik bezdomnemu

>Mówisz, masz.
>dziennikza(*)-wlodka-zdjecia/ar/c1-14161135
Pomnik bezdomnego pana Włodka przedstawia człowieka z miotłą w uklonie, z zdjetą czapką. Piszą, że kiedyś zbłądził, miał jednak siłę i wyszedł na prostą. Miły, pomocny, lubiany pogodny i pracowity (mówili, że dzięki niemu mamy najczystszą ulicę w Dąbrowie, Był bardzo sumienny i starannie wykonywał swoje obowiązki.) zawsze chętny do rozmowy. Wszyscy go tutaj znali
Jakoś to nie wygląda na typowego bezdomnego, a że tak go nazwali?

Pomnik bezdomnego przedstawiałby wnetrze kanalu ciepłowniczego, pod ziemia, w barłogu siedzi/ lezy kilka mężczyzn i jedna kobieta, coś jedza, piją (denaturat?), obok piszczy szczur jedząc resztki

szukanie raju, moim celem
24-06-2019 18:42 
 Ocena 2 na 2
Wera (1540 punktów)
>>>Upamiętnijmy najbardziej upokorzonych, postawmy pomnik bezdomnemu
>>Mówisz, masz.
>>dziennikza(*)-wlodka-zdjecia/ar/c1-14161135
>Pomnik bezdomnego pana Włodka przedstawia człowieka z miotłą w uklonie, z zdjetą czapką. Piszą, że kiedyś zbłądził, miał jednak siłę i wyszedł na prostą. Miły, pomocny, lubiany pogodny i pracowity (mówili, że dzięki niemu mamy najczystszą ulicę w Dąbrowie, Był bardzo sumienny i starannie wykonywał swoje obowiązki.) zawsze chętny do rozmowy. Wszyscy go tutaj znali
> Jakoś to nie wygląda na typowego bezdomnego, a że tak go nazwali?
>Pomnik bezdomnego przedstawiałby wnetrze kanalu ciepłowniczego, pod ziemia, w barłogu siedzi/ lezy kilka mężczyzn i jedna kobieta, coś jedza, piją (denaturat?), obok piszczy szczur jedząc resztki

Niekoniecznie, mógłby też przedstawiać bezdomnego śpiącego na przystanku albo w tramwaju. Każdy widział i łatwiej będzie mu zrozumieć przesłanie.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Upamiętnijmy upokorzonych najbardziej, postawmy pomnik bezdomnemu
www.youtube.com/watch?v=9F1Fg-3KSTs

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365