 |
Formy oceniania dzieł człowieka. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-03-2010 14:37 | Zella (1321 punktów) | Formy oceniania dzieł człowieka.
1 na 1 |
Do wątku Małgorzaty dotyczącego autorytetu, www.racjon(*)orum.php/s,309294/i,70#w309461 jako cechy człowieka,dalszym ciągiem, moim zdaniem, może być wątek, przeze mnie proponowany . .Dziełem człowieka są jego życiowe osiągnięcia.Stąd wywodzi się jego autorytet. Są to jego trwałe prace, które stają się nie tylko jego dorobkiem, ale i częścią kultury materialnej i duchowej społeczeństwa, w którym żył i tworzył.Ocenianie kogoś znanego za jego dzieła, odbywa się wieloma sposobami. Proponuję dyskusję nad głośną oceną życiowego dorobku, dzieła człowieka już od dawna znanego, jako autora wspaniałych książek .Co osobiście sądzicie o znanym już nam, rozpowszechnionym przez media, sposobie oceny Ryszarda Kapuścińskiego? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 6 | lotrek (14275 punktów) | > Proponuję dyskusję nad głośną oceną życiowego dorobku, dzieła człowieka już od dawna> znanego, jako autora wspaniałych książek .Co osobiście sądzicie o znanym już nam, rozpowszechnionym przez media, sposobie oceny Ryszarda Kapuścińskiego?Co mam myśleć.....Ryszarda Kapuścińskiego cenię bardzo, jako pisarza a jakim był człowiekiem zupełnie mnie nie interesuję. Każdy człowiek ma jakieś ciemne, czy wstydliwe strony w swoim życiorysie, ale nie ma to wpływu na ocenę jego pracy i spuścizny którą zostawił. Takie "odbrązawianie" ma sens tylko wtedy, gdy ktoś chce uchodzić z "autorytet moralny", lecz jest zupełnie bez sensu w przypadku twórcy, artysty, czy naukowca. Ktoś może być pijakiem i genialnym malarzem zarazem. To samo dotyczy Ryszarda Kapuścińskiego....jakim był człowiek niech ocenia jego rodzina, czy przyjaciele....dla mnie liczy się jako pisarz. PS. Jest jednak spora grupa ludzi, dla których mniej jest ważne np. jak Doda śpiewa a bardziej, czy ma biust "zrobiony". Mnie to nie dotyczy, wszak nie ja ją za ten biust trzymam. Przykłady można by mnożyć... 
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
 | 1 na 1 | Zella (1321 punktów) | > To samo dotyczy Ryszarda Kapuścińskiego....jakim był człowiek niech ocenia jego >rodzina, czy przyjaciele....dla mnie liczy się jako pisarz.
Przeczytaj jaki jest temat wątku!!!
|
|
|  | 3 na 3 | lotrek (14275 punktów) |
> Przeczytaj jaki jest temat wątku!!!Temat tematem, ale.... Cytat:Proponuję dyskusję nad głośną oceną życiowego dorobku, dzieła człowieka już od dawna znanego, jako autora wspaniałych książek .Co osobiście sądzicie o znanym już nam, rozpowszechnionym przez media, sposobie oceny Ryszarda Kapuścińskiego? Napisałem więc co o tym sądzę.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
| |  | 1 na 1 | Zella (1321 punktów) | > Przeczytaj jaki jest temat wątku!!!> Temat tematem, ale....> Cytat:Proponuję dyskusję nad głośną oceną życiowego dorobku, dzieła człowieka już od >dawna znanego, jako autora wspaniałych książek .Co osobiście sądzicie o znanym już nam, >rozpowszechnionym przez media, sposobie oceny Ryszarda Kapuścińskiego? > Napisałem więc co o tym sądzę. Masz rację! Do tematu nie powinnam była dodawać takich zdań, które zacytowałeś! Mój błąd! "Formy" oceniania, to podpowiedź czy tylko tak napisana książka, jest właściwą formą oceny prac, (a nie życia!!)twórcy m.in. "Hebanu", mojej ulubionej książki! Tylko tyle powinnam była napisać!Zella
|
|
 | 4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | >Każdy człowiek ma jakieś ciemne, czy wstydliwe strony w swoim życiorysie, ale nie ma to wpływu na ocenę jego pracy i spuścizny którą zostawił.
Jeśli każdy, to i geniusze zła: Hitler, Stalin, ... Cóż wtedy począć ze zdaniem: Stalin miał pewne ciemne i wstydliwe strony, ale nie mają one wpływu na ocenę jego pracy...
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | 1 na 1 | Zella (1321 punktów) | >Każdy człowiek ma jakieś ciemne, czy wstydliwe strony w swoim życiorysie, ale nie ma >to wpływu na ocenę jego pracy i spuścizny którą zostawił. >Jeśli każdy, to i geniusze zła: Hitler, Stalin, ... >Cóż wtedy począć ze zdaniem: >Stalin miał pewne ciemne i wstydliwe strony, ale nie mają one wpływu na ocenę jego >pracy...
Tematem wątku sąformy oceniania człowieka. Na przykład do zrobienie ciasta używa się różnych form :okrągłych podłużnych i innych. A czy udane jest ciasto nie zależy od tej formy! Tak samo czy książki, a nie np. pamiętniki, czy rzeźba, czy obraz jest świadectwem udanych bądź nie, dzieł ludzi . Czy tylko jedna kontrowersyjna książka o Kapuścińskim ma być oceną jego życia i twórczości?!!A może kiedyś ktoś zrobi o nim film?
|
|
|  | 3 na 3 ollikm (2038 punktów) (zablokowany) | Ależ jak najbardziej jest to prawda. Prywatne wady i zalety obu tych panów nie mają większego znaczania przy ocenie ich dokonań. Problem polega na tym, że głównym osiągnięciem jednego i drugiego jest zostawienie po sobie kilkudzuesięciu milionów trupów.
|
|
|  | dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >Stalin miał pewne ciemne i wstydliwe strony, ale nie mają one wpływu na ocenę jego pracy
Praca jego polegała na mordowaniu ludzi, nie jest to ciemne?
doku (Tomasz Kamiński)
|
|
1 na 1 Pisowskie_natchnienie_rozumu_polskiego (0 punktów) (zablokowany) | >oceny Ryszarda Kapuścińskiego?
Jak katolicy piszą o świętych zawsze są podane ich wady. Jak się napisze prawdę o Kapuścińskim z rysą na pomniku jest raban i lincz (zamortyzowany faktem ze Domosławski należy do stajni Michnika).
|
|
 | 4 na 4 ollikm (2038 punktów) (zablokowany) | >Jak katolicy piszą o świętych zawsze są podane ich wady.
Dowcip stulecia.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|