Racjonalista - Strona głównaDo treści
dał nam przykład bonaparte

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
31-10-2023 17:22okragly (21676 punktów)dał nam przykład bonaparte
Bonaparte był większym zbrodniarzem niż stalin, porównywalny z hitlerem, wysłał naszych na Haitii by stłumić bunt francuskich niewolników, czy na Moskwę, gdzie zginęło setki tysięcy rodaków, chciał jak Hitler opanowac całą Europe a my go mamy w hymnie, "dał nam przykład bonaparte jak zwyciężać mamy"

Ukraincy powinni miec w hymnie "dał nam hitler przykład, jak zwyciężać mamy" i de facto tak mają
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>Bonaparte był większym zbrodniarzem niż stalin, porównywalny z hitlerem, wysłał naszych na Haitii
Po śmierci Leclerca na czele francuskiej ekspedycji na Haiti stanął francuski generał Donatien de Rochambeau. w celu stłumienia rebelii kierowanej przez jakobińskich kolorowych i białych oficerów (ówczesna lewica republikańska). Wielu z tych oficerów wywodziło się ze starej klasy wolnych ludzi o innym kolorze skóry.
"Żyj wolny albo zgiń" - tak brzmiało hasło jakobinów, którzy od 1800 r. byli obiektem bezwzględnych represji ze strony Pierwszego Konsula Napoleona Bonaparte. Rochambeau prowadził wojnę eksterminacyjną, ludobójczą wojnę.Dość powiedzieć, że zaproponował Napoleonowi, aby na Haiti przy życiu utrzymywano tylko dzieci poniżej dziesiątego, a w praktyce nawet dzieci poniżej siódmego roku życia.
Jedną z taktyk przyjętych przez francuskich oficerów jesienią 1802 roku były masowe topienia. Masowe utonięcia nie są niczym nowym w Rewolucji Francuskiej. Używano ich w Nantes, szczególnie w latach 90. XVIII wieku. Innym sposobem masowych mordów jest wykorzystanie psów polujących na niewolników. Wiosną 1803 roku francuskie władze wojskowe złożyły zamówienie na psy do polowania na niewolników z hiszpańskiej kolonii na Kubie. Z korespondencji Boyera, który był szefem sztabu Rochambeau, jasno wynika, że rozwiązanie problemu psów nie jest rozwiązaniem zbyt humanitarnym i bardzo wojskowym, ale dla Boyera jest to jedyne rozwiązanie, aby zmusić czarnych do zaakceptowania niewolnictwa.
Straty Haitańczyków szacuje się na co najmniej 150 000 mężczyzn i kobiet. Straty francuskie szacuje się na co najmniej 50 000 ludzi.
Traumę tej wojny można dostrzec w deklaracji niepodległości Haiti z 1 stycznia 1804 roku. Jest bardzo wyraźnie napisane, że Haiti i Francja nigdy nie będą mogły stać się przyjaciółmi, ponieważ przemoc była regułą w tej wojnie o niepodległość.
Z kolei we Francji robi się wszystko, aby stłumić to, co wydarzyło się podczas wojny na Saint-Domingue. Bitwa pod Vertières jest całkowicie zatarta we francuskiej pamięci i w XIX-wiecznych książkach, które opowiadają historię wyprawy na Saint-Domingue. A bitwa pod Vertières jest rzadko wspominana przez napoleońskich historyków we Francji, którzy zwykle są bardzo zajęci budowaniem mitu Napoleona.
Na Haiti nie mówi się obecnie zbyt wiele o Napoleonie. A Napoleon nie jest zbytnio interesujący dla haitańskich elit, nie mówiąc już o ludności kraju. W 1825 roku Haiti w zamian za uznanie dyplomatyczne musiało zapłacić Francji odszkodowanie w wysokości stu pięćdziesięciu milionów franków w złocie. Francja jest mocarstwem imperialnym i narzuca swoje warunki. To odszkodowanie odzwierciedla również skalę zdrady haitańskiej elity. To prezydent Jean-Pierre Boyer zgodził się na wypłatę tego odszkodowania bez konsultacji z ówczesną elitą polityczną i ludnością.Suma stu pięćdziesięciu milionów franków w złocie, która nie została zapłacona przez państwo haitańskie, lecz przez haitańskie chłopstwo poprzez podatki od eksportu kawy. Kto produkuje kawę? Chłopi. Nie są członkami haitańskiej elity.
Historię tę opowiedział w swojej książce Jean-Pierre Le Glaunec - "L'armée indigène - La défaite de Napoléon en Haïti".
01-11-2023 08:12 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rochambeau prowadził wojnę eksterminacyjną, ludobójczą wojnę.Dość powiedzieć, że zaproponował Napoleonowi, aby na Haiti przy życiu utrzymywano tylko dzieci poniżej dziesiątego, a w praktyce nawet dzieci poniżej siódmego roku życia.

To jest dość ciekawe, widać, że ludzie już dawno temu zdawali sobie sprawę ze związku pomiędzy wychowaniem i tożsamością.

Ci, którzy w ten czy inny sposób poznali wolność nie nadawali się już na wyrobników na plantacjach za miskę ryzu, bo to gotowało w nich krew i chwytali za kosy, żeby ściąć głowę swego Pana a nie kukurydzę. Co innego Ci, którzy nigdy niczego innego nie poznali.

Ja raczej wkomponowałbym do hymnu "Żyj wolny albo zgiń", bo to odpowiada mojej naturze, widać coś tam, gdzieś tam, kiedyś tam poznałem i teraz cierpię kiedy inni przy użyciu tajemnic i przymusu chcą zrobić ze mnie wyrobnika "Lidla".

Młode pokolenie nie zrozumie o co mi chodzi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
01-11-2023 11:05 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>To jest dość ciekawe, widać, że ludzie już dawno temu zdawali sobie sprawę ze związku pomiędzy >wychowaniem i tożsamością.
>

www.youtube.com/watch?v=IYaC5uouNOg

Operacja Piotruś Pan dramat kubańskich rodzin

Kościół i Żydzi amerykańscy wywieźli z Kuby 14 tys. dzieci by ich przerobić na mięso armatnie i użyć do wojny z komunistyczną Kubą. Operacja planowana na dziesiątki lat.
Komunizm stworzyli wielcy Żydzi niemieccy a komunistów mordują Żydzi amerykańscy z Kościołem a zaczęli od wymordowania Żydów komunistów.

polish.cri(*)1pXcpYLBaXgedURiEj230824.shtml

Xi podkreślił, że Chiny są gotowe do dalszego pogłębiania wzajemnego zaufania politycznego z Kubą, rozszerzania pragmatycznej współpracy, wzmacniania kooperacji strategicznej, w celu promowania ciągłego rozwoju specjalnych przyjaznych stosunków między obiema partiami i krajami. Chiny wysoko cenią sobie konsekwentne poparcie Kuby dla Chin w kwestiach dotyczących podstawowych interesów Chin i będą nadal zdecydowanie wspierać Kubę w obronie suwerenności narodowej, sprzeciwianiu się zagranicznej ingerencji i blokadzie oraz dokładaniu wszelkich starań, aby zapewnić wsparcie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Kuby.
Xi podkreślił, że "G77 i Chiny" są ważną platformą współpracy dla krajów rozwijających się. Kuba, jako tegoroczny przewodniczący "G77 i Chiny", wniosła pozytywny wkład we wzmocnienie jedności między krajami rozwijającymi się. Chiny są gotowe współpracować z Kubą i innymi członkami G77 w celu lepszej ochrony wspólnych interesów i praw krajów rozwijających się.
01-11-2023 21:22 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>wkomponowałbym do hymnu "Żyj wolny albo zgiń", bo to odpowiada mojej naturze
Pewnie, a nie żadne tam"ograniczenie wolności [...] pomaga"


cr
Thoter (6650 punktów)
>Bonaparte był większym zbrodniarzem niż stalin, porównywalny z hitlerem, wysłał naszych na Haitii
>by stłumić bunt francuskich niewolników, czy na Moskwę, gdzie zginęło setki tysięcy rodaków, chciał
>jak Hitler opanowac całą Europe a my go mamy w hymnie, "dał nam przykład bonaparte jak zwyciężać
>mamy"
>Ukraincy powinni miec w hymnie "dał nam hitler przykład, jak zwyciężać mamy" i de facto tak mają

To były wojny imperialne pomiędzy pretendującymi do stania się światowym hegemonem: Brytyjczykami i Francuzami. Napoleon chciał stworzyć potężną Europę ze stolicą w Paryżu. Napoleon nie użył ideologii do zdobycia Rosji, tak jak to zrobili Żydzi niemieccy, przez to jego brutalna napaść na Rosję zaczęła się w pierwsze dni lata, a kapitulacja to były ostatnie dni jesieni.

pl.wikipedia.org/wiki/Kongres_wiedeński

W wyniku trwających w Europie w latach 1798-1815 wojen napoleońskich nastąpiły bardzo znaczące zmiany terytorialne na niemal całym obszarze kontynentu. Nieudana kampania rosyjska i klęska Francuzów w bitwie pod Lipskiem[1] spowodowały abdykację Napoleona i załamanie się ładu epoki napoleońskiej. Już 9 września 1813 roku doszło do zawarcia rosyjsko-prusko-austriackiego porozumienia w Cieplicach[a], którego sygnatariusze zobowiązali się do wspólnego prowadzenia wojny, likwidacji Związku Reńskiego, odbudowy pozycji Austrii oraz podziału Księstwa Warszawskiego. 8 października do wojny, jako austriacki sojusznik, dołączyła Bawaria, a 9 października Wielka Brytania zobowiązała się przekazać milion funtów na potrzeby walki z Napoleonem.
Jeszcze w trakcie działań militarnych mocarstwa usiłowały dojść do porozumienia. Podstawowymi kwestiami spornymi były osoba nowego władcy na tronie francuskim oraz przyszła rola poszczególnych państw na kontynencie. Ponadto Austria obawiała się dominacji Prus nad państwami niemieckimi oraz przejęcia dominującej roli w całej Europie przez Rosję. Anglicy liczyli przede wszystkim na zapewnienie stabilności na kontynencie w celu uzyskania możliwości dalszego rozwoju poza jego granicami. Rosja z kolei pragnęła zapobiec uzyskaniu nadmiernych zdobyczy terytorialnych przez Austrię oraz ograniczenia roli brytyjskiej w świecie pozaeuropejskim.


Brytyjczycy pilnowali i pilnują aby Europa była słaba. Od czasu jak się skumali z Żydami amerykańskimi Europa stała się ich kolonią.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Brytyjczycy pilnowali i pilnują aby Europa była słaba. Od czasu jak się skumali z Żydami amerykańskimi Europa stała się ich kolonią.

Pytanie jak współpracować bez dominacji, bez zwycięstwa jednego człowieka nad drugim człowiekiem?

Wg mnie to niemożliwe, bo jesteśmy zwierzętami i podobnie jak inne gatunki jesteśmy oprogramowanymi do dominacji.

Czego natura nie uczyniła bez sensu albowiem hierarchia jest wyłącznym źródłem społeczeństwa.

Wg mnie wszystko co można osiągnąć to cywilizowana hierarchia oparta na wyjątkowych cechach.

Do tego potrzebujemy prawa do życia, prawa do prawdy, prawa do pokoju i całkowitej transparentności w kwestiach egzystencjalnych.

Niestety wielu ludzi na świecie wciąż pragnie życia dzikich zwierząt i nie są gotowi ani na prawdę ani na pokój ani też na rozwój poprzez współpracę w miejsce dominacji.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ukraincy powinni miec w hymnie "dał nam hitler przykład, jak zwyciężać mamy" i de facto tak mają

A w deklaracji niepodległości, że Ukraina i Rosja "nigdy nie będą mogły stać się przyjaciółmi, ponieważ przemoc była regułą w tej wojnie o niepodległość".

Wciąż kręcimy się wokół zwycięstwa człowieka nad człowiekiem, które przyjmuje różne formy, również niemilitarne jak zwycięstwo w tajnych wyborach czy dominacja na rynku.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ukraincy powinni miec w hymnie "dał nam hitler przykład, jak zwyciężać mamy" i de facto tak mają

Sądzę, że gdyby Ruscy umieli robić hajs, to nie napadliby na Ukrainę tylko postawiliby u Ukraińców Amazona, Aldi, Ikee ale nie umieją.

Umieją za to strzelać z pepesz i nie boją się kul swistajacych nad ich głowami, bowiem są też tak wychowani, że nie cenią zbytnio własnego życia - kwestia kulturowa.

Ukraińcy też raczej nie są geniuszami kapitału a teraz dodatkowo po tej wojnie nie nadają się już na ruskich wyrobników w Lidlu więc będzie pat.

Ruscy uwielbiają żyć w napięciu więc nie odpuszczą zajętego terenu a Putin w Rosji będzie rządził do śmierci. Biorąc pod uwagę, że Putin dba o zdrowie to jest trochę potrwa, chyba, że przypadkowo zabije go jakiś amator w myśl zasady, że nawet ślepej kurze trafi się ziarno.

Słyszę w niemieckim radio jak powoli zmienia się stosunek do Rosji i Putina. Następuje odwrót i znowu powraca myślenie o hajsie i korzyściach.

W ciągu następnych lat wszystkie surowce z Rosji na nowo popłyną do Europy i to grubą rurą z tej przyczyny, że istnieją i ludzie ich potrzebują.

Wszystko się skończy jakimś układem w stylu Ukraina zostaje podzielona ale jej część wstępuje do UE i Putin jest niewinny.

Plus jakoś hajs od Rosji dla Ukrainy wypłacony prawdopodobnie w postaci opłat za transfer gazu i ropy na Zachód.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wszystko się skończy jakimś układem w stylu Ukraina zostaje podzielona ale jej część wstępuje do >UE i Putin jest niewinny.
>

Żydzi pilnują by Polska i Ukraina była wolna od Arabów.
Arabowie nie dadzą się Żydom przerobić na marionetki, które będą skakać, tak jak nimi żydowski telewizor nakazuje.
Żydzi będą się musieli wynieść z okupowanych ziem Palestyńczyków i gdzieś muszą sobie znaleźć miejsce. Mogli by się udać do Żydów amerykańskich.
Chińczycy na pewno byliby zadowoleni jakby Żydzi handlowali ich towarem. Miliard pracujących Chińczyków jakby zapłacił kilku milionom Żydów, tylko jeden procent prowizji, to Żydzi tylko główkując, stali by się bardzo bogaci. Chińczycy przyjęli sporo Żydów z Europy, jak ich mordowali naziści stworzeni przez Żydów amerykańskich i Brytyjczyków.
Żyd handlując chińskim towarem wysługiwałby się Polakami i Ukraińcami.
Thoter (6650 punktów)

>Plus jakoś hajs od Rosji dla Ukrainy wypłacony prawdopodobnie w postaci opłat za transfer gazu i >ropy na Zachód.
>

Parę dni temu żydowski pajac Zelenski powiedział, że 1 stycznia 2025 roku zamyka rurociągi z gazem z Rosji.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Parę dni temu żydowski pajac Zelenski powiedział, że 1 stycznia 2025 roku zamyka rurociągi z gazem z Rosji.

Życzę powodzenia.

Jak się ludziom zrobi zimno, głodno i biednie to szybko odwrócą od nowych wizji świata.

Ile biedy wytrzymają na bazie nienawiści?
Nienawiścią jeszcze nikt się nie ogrzał ani nie najadł.

To są zwykłe bzdury i interesy zawsze przeważą nad ideologiami. Od stycznia 2025 będzie wielkie odkręcanie kurków i odbudowa rurociągów a nie zakręcanie.

Szkoda, że Ruscy dali się wkręcić w idee prowadzenia wojny. Myślę, że Putin został sprowokowany i naprowadzony na te ideę przez większych cwaniaków, bez świadomości nawet jest jest sterowany.

Mylisz się sądząc, że Putin jest wielkim wizjonerem. Nie jest. Gdyby był to teraz rosyjskie farbyki pracowałby pełną parą na całym świecie a nie Rosja izolowana i przedstawiana na świecie jako kolebka diabła.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Parę dni temu żydowski pajac Zelenski powiedział, że 1 stycznia 2025 roku zamyka rurociągi z gazem z Rosji.

A Azjata Putin, że rosyjskie napaści na Żydów, sterowane są z Ukrainy przez zachodnich agentów.

I kto tu jest większym pajacem?

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Bonaparte był [...] zbrodniarzem [...] a my go mamy w hymnie
A to wszystko dlatego, że "historia jest nauczycielką życia".

cr
01-11-2023 22:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Bonaparte był [...] zbrodniarzem [...] a my go mamy w hymnie
>A to wszystko dlatego, że "historia jest nauczycielką życia".
popełniam od nastu lat, ten sam błąd, obiecując sobie, ze to ostatni raz, i tak codziennie , dlatego objawione mi, że jest tak jak ma być, inaczej być nie może uważam za prawdę absolutną, jak prawa Newtona

historia bywa nauczycielką życia, ale trzeba upaść na dno, takim była 2 wś, dlatego w europie nie bedzie 3, ale pomiędzy Chinami a USA sie toczy na Ukrainie (USA nigdy nie upadły na dno a sa na jakimś haju, tak jak Bonaparte czy Hitler)
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>jest tak jak ma być, inaczej być nie może

Co nikogo nie zwalnia od konieczności działania i podejmowania wysiłku.

Nadejdzie co musi nadejść i o co musimy się postarać.

Cała przyszłość zależy od moich wyborów i działania i już wybralem, że się nie zatrzymam i nie będę czekał na mannę z nieba.

youtu.be/5VCiU1osa3w
02-11-2023 08:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jest tak jak ma być, inaczej być nie może
>Co nikogo nie zwalnia od konieczności działania i podejmowania wysiłku.
jesteśmy zwierzetami, nie ma pomiedzy nami żadnej różnicy, działamy tak jak i one

>Cała przyszłość zależy od moich wyborów i działania
nie ma wolnej woli

>i już wybralem, że się nie zatrzymam i nie będę czekał na mannę z nieba
wola nieba, z nią się zawsze zgadzac trzeba
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>nie ma wolnej woli
Pewnie. (=Nie musiałeś tego pisać. )

cr
02-11-2023 11:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nie ma wolnej woli
>Pewnie. (=Nie musiałeś tego pisać. )
w szkole nauczyciele kazali mi pisac poprawnie cały zwrot, wyraz, słowo, na całą strone, zeby mi sie utrwaliło

szczurowi podłączono elektrode do obszaru nagrody w mózgu, kiedy naciskał dźwigienkę odczuwał przyjemność, tak że cały czas naciskał, naciskał, zapominając o jedzeniu, piciu , śnie, az zdechł
w raju przyjemność była naszym kierunkowskazem w drodze zycia
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>nie ma wolnej woli
>>Pewnie. (=Nie musiałeś tego pisać. )
> w szkole nauczyciele kazali mi pisac poprawnie cały zwrot, wyraz, słowo, na całą strone, zeby mi sie utrwaliło
>szczurowi podłączono elektrode do obszaru nagrody w mózgu, kiedy naciskał dźwigienkę odczuwał przyjemność, tak że cały czas naciskał, naciskał, zapominając o jedzeniu, piciu , śnie, az zdechł
>w raju przyjemność była naszym kierunkowskazem w drodze zycia
I dokonanie niesugerowanego wyboru wolno Ci nazwać aktem wolnej woli, czy nie wolno?

cr
02-11-2023 18:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>nie ma wolnej woli
>>>Pewnie. (=Nie musiałeś tego pisać. )
>> w szkole nauczyciele kazali mi pisac poprawnie cały zwrot, wyraz, słowo, na całą strone, zeby mi sie utrwaliło
>>szczurowi podłączono elektrode do obszaru nagrody w mózgu, kiedy naciskał dźwigienkę odczuwał przyjemność, tak że cały czas naciskał, naciskał, zapominając o jedzeniu, piciu , śnie, az zdechł
>>w raju przyjemność była naszym kierunkowskazem w drodze zycia
>I dokonanie niesugerowanego wyboru wolno Ci nazwać aktem wolnej woli, czy nie wolno?
rządzą nami dwie siły; przyjemności i bólu
jesli dziecko widzi na stole ptasie mleczko ale wie że jak zje dostanie pasem, wybierze korzystniejsze rozwiązanie, jeśli żona powie mężowi; jak będziesz pił odejdę, wybierze korzystniejsze dla siebie rozwiązanie, nie ma tu wolnej woli a jedynie zmaganie sił przyjemności/ bólu
tak sie tresuje lidzi i zwierzeta; nagroda/kara
kon też wykonuje ciężką pracę bo wie że jak stanie dostanie batem

dzięki wyobraźni przyjemność i ból moga byc odłozone w czasie (i tym różnimy się od zwierząt) np wielu cierpi w szkole by miec później lżej
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>dzięki wyobraźni przyjemność i ból moga byc odłozone w czasie (i tym różnimy się od zwierząt) np wielu cierpi w szkole by miec później lżej

Od zwierząt różnimy się złożonością struktury ciała a zarazem złożonością czynności jakie bardziej złożona struktura jest zdolna wykonać.

To jak porównanie starego modelu samochodu z nowym albo kalkulatora z laptopem.

Zwierzętami innych gatunków targają te same emocje i ta sama logika tylko w wersji uproszczonej.

Człowiek tak samo jak każde inne zwierzę posiada program, który musi wykonać i nie ma od niego ucieczki.

Dlatego nawet najbardziej wykształcone i inteligentne jednostki mogą zakwestionować tego co każdy musi i nikomu nie wolno.

Odbierasz zewnętrzny bodziec, który zostaje przetworzony w odczucie - imperatyw, który musisz bezwzględnie wykonać i nie masz w tej kwestii żadnego wyboru.

Niemniej moje reakcje emocjonalne, moje odczucia, jawiące się w mojej psyche imperatywy są odmienne od powszechnych, dlatego z tak dużą grupą ludzi nienawidzimy się i nie potrafimy się tolerować.

Jesteśmy dla siebie jak niezgodne bialka, które zwalczają się wzajemnie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-11-2023 08:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>dzięki wyobraźni przyjemność i ból moga byc odłozone w czasie (i tym różnimy się od zwierząt) np wielu cierpi w szkole by miec później lżej
>Od zwierząt różnimy się złożonością struktury ciała a zarazem złożonością czynności jakie bardziej złożona struktura jest zdolna wykonać.
różnice sa ilościowe nie jakościowe znaczy mam 2 x większy mózg, tak jak 2 x wiekszy samochód, 2 x większe drzewo, 2x wiecej ziemi

>To jak porównanie starego modelu samochodu z nowym
niczym sie nie różni w swojej istocie przedwojenny garbus z nowym golfem (sa różnice ilościowe nie jakościowe)

>Człowiek tak samo jak każde inne zwierzę posiada program, który musi wykonać i nie ma od niego ucieczki.
>Odbierasz zewnętrzny bodziec, który zostaje przetworzony w odczucie - imperatyw, który musisz bezwzględnie wykonać i nie masz w tej kwestii żadnego wyboru.
nie ma wolnej woli jest imperatyw

> moje reakcje emocjonalne, moje odczucia, jawiące się w mojej psyche imperatywy są odmienne od powszechnych, dlatego z tak dużą grupą ludzi nienawidzimy się i nie potrafimy się tolerować.
masz inne geny inne doświadczenia, nie Twoja wina ani zasługa

>Jesteśmy dla siebie jak niezgodne bialka, które zwalczają się wzajemnie.
jest nas za duzo, w raju mieszkaliśmy od siebie odizolowani 50 km, jak sie spotkali to padali sobie w ramiona

03-11-2023 21:18 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>różnice sa ilościowe nie jakościowe

Okazuje się, że wystarczy zwiększyć ilość, żeby zmieniła się jakość, wystarczy zwiększyć koncentrację aby objawiła się wyższa złożoność.

Tak jak w różnych pierwiastkach zbudowanych z tych samych elementów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Okazuje się, że wystarczy zwiększyć ilość, żeby zmieniła się jakość, wystarczy zwiększyć >koncentrację aby objawiła się wyższa złożoność.
>

Bez zwiększania ilości towarów i bez inflacji ta amerykańska demokracja od razu pada.
Kapitaliści produkują towary, które bardzo szybko trafiają na śmietnik. Na drodze towarów od kapitalisty na śmietnik są demokratyczni schizofrenicy. Wizjonerzy, którym te towary dają wizję wielkości. Kapitaliści produkowali dobre towary dla wąskiej grupy odbiorców. Potem przeszli na produkcję masową. Potem stali się pośrednikami w sprzedaży chińskiego badziewia. Jak kapitaliści zasypali swój rynek chińskim badziewiem to Chińczycy chcą ich usunąć i bez pośredników sprzedawać swoje badziewie. Chińczycy zarobioną kasę na badziewiu mądrze zainwestowali w nowoczesne technologie i młodzież. Za chińskim badziewiem w świat wyruszyła armia przeszkolonych chińskich komunistów, którzy nie potrzebują rozkazów, by kierować się swoim interesem.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Za chińskim badziewiem w świat wyruszyła armia przeszkolonych chińskich komunistów, którzy nie potrzebują rozkazów, by kierować się swoim interesem.

Amerykańscy kapitaliści też kierują się swoim interesem.

Powiesz, że Amerykanie wszystko i wszystkich zniszczą na drodze do własnych zysków ale Chińczycy przez ostatnie dziesięciolecia mają wyraźnie zyski wyższe od Amerykanów.

Stwierdzisz, że Chińczycy osiągają zyski w innych sposób niż Amerykanie i że w tych zyskach nie zapominają o rozwoju i dobrobycie jednostki ale jak się temu przyjrzeć dokładnie to ludzie zatrudniani przez Chińczyków robią po 12h za miskę ryżu tak samo jak u Amerykanów i tutaj nie liczy się za bardzo to, czy Ci ludzie pracują z wiary w wielkiego mistrza i w wielki naród czy żeby spłacić długi, które zastąpią nowymi długami.

Czyli twoja opinia o różnych imperiach i imperialistach sprowadza się do twojej osobistej wiary ideologicznej. Jesteś prawdziwym komunistą dlatego bliżej Ci do komunistów.

Rzeczywistość jest taka, że nie będziesz miał soku jak nie wyrzniesz owocu.
Można to robić różnymi sposobami grożąc innym albo zarażając ich wiara.

Żadna piramida nie powstanie bez katorżniczej pracy.
Gdziekolwiek istnieje piramida tam ta katorżnicza praca została wykonana.

Wszystko sprowadza się do tego co u nas wzbudza pozytywne a co negatywne uczucia.

U ludzi opętanych sprzecznymi ideologiami uczucia objawiające się w ich psyche będą sprzeczne.

To właśnie oznacza różnice kulturowe - sprzeczne ideologie panujące w umyśle, cos jak Windows i Linux operujące w procesorze.

Jaki jest chinski system operacyjny chińskich komputerów?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Amerykańscy kapitaliści też kierują się swoim interesem.
>

Kapitaliści kierują się tylko swoim interesem.
Chińscy komuniści wykształcili najbardziej wartościową młodzież, która ma co przejąć i będzie kontynuować rozwój dobrobytu swojego narodu.
04-11-2023 14:02 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Amerykańscy kapitaliści też kierują się swoim interesem.
>>
>Kapitaliści kierują się tylko swoim interesem.
>Chińscy komuniści wykształcili najbardziej wartościową młodzież, która ma co przejąć i będzie kontynuować rozwój dobrobytu swojego narodu.

Znowu te myśli narodowe.
Ja takich nie mam.
Rozumuję w kategorii ludzkości a narody olewam.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Znowu te myśli narodowe.
>Ja takich nie mam.
>Rozumuję w kategorii ludzkości a narody olewam.
>

Jesteś potomkiem parobków i rozumujesz na poziomie chlewików i kurników.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>I dokonanie niesugerowanego wyboru wolno Ci nazwać aktem wolnej woli, czy nie wolno?
>rządzą nami dwie siły; przyjemności i bólu
>jesli dziecko widzi na stole ptasie mleczko ale wie że jak zje dostanie pasem, wybierze korzystniejsze rozwiązanie, jeśli żona powie mężowi; jak będziesz pił odejdę, wybierze korzystniejsze dla siebie rozwiązanie, nie ma tu wolnej woli a jedynie zmaganie sił przyjemności/ bólu
>tak sie tresuje lidzi i zwierzeta; nagroda/kara
>kon też wykonuje ciężką pracę bo wie że jak stanie dostanie batem
>dzięki wyobraźni przyjemność i ból moga byc odłozone w czasie (i tym różnimy się od zwierząt) np wielu cierpi w szkole by miec później lżej
No a wolna wola czym jest, że jej jakoby nie ma?


cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>No a wolna wola czym jest, że jej jakoby nie ma?

Możliwością wyboru dobra lub zła.
Możliwością wyboru przyjemności albo cierpienia.
Możliwością wyboru życia lub śmieci.

Istnienie alternatywy jest potwierdzeniem istnienia wyboru.

Jakkolwiek wybory byłby zdeterminowane to nam to zdeterminowanie nie jest znane, tak jak nieznana jest nam rzeczywistość.

Coz nam po przekonaniu, że ktoś mógłby te wybory przewidzieć, skoro sami tego nie potrafimy.

Alternatywa musi się wpierw wydarzyć, żeby nastąpiło jej rozwiązanie.

Może ktoś potrafi wyliczyć i przewidzieć działanie maszyny losującej totolotka ale nie człowiek, nie istota z tak małym mózgiem.

Cokolwiek się wydarzy nie znamy przyszłości.

Choć ja z całą pewnością mogę powiedzieć, że gdy się jutro obudzę to na Ziemi będzie panował kapitalizm pomieszany z tajną i pośrednią demokracją.

Jedynie uderzenie planetoidy w Ziemię mogłoby coś w tej kwestii zmienić.
pl.m.wikipedia.org/wiki/Planetoida

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>No a wolna wola czym jest, że jej jakoby nie ma?
>Możliwością wyboru dobra lub zła.
>Możliwością wyboru przyjemności albo cierpienia.
>Możliwością wyboru życia lub śmieci.
>Istnienie alternatywy jest potwierdzeniem istnienia wyboru.
Taka wykładnia wydaje się ok, ale ciekawe co napisze okrągły...

>Jakkolwiek wybory byłby zdeterminowane to nam to zdeterminowanie nie jest znane, tak jak nieznana jest nam rzeczywistość.
>Coz nam po przekonaniu, że ktoś mógłby te wybory przewidzieć, skoro sami tego nie potrafimy.
...i ciekawe czy to przeczyta.

>Alternatywa musi się wpierw wydarzyć, żeby nastąpiło jej rozwiązanie.
>Może ktoś potrafi wyliczyć i przewidzieć działanie maszyny losującej totolotka ale nie człowiek, nie istota z tak małym mózgiem.
>Cokolwiek się wydarzy nie znamy przyszłości.
I to oczywiście też.

>Choć ja z całą pewnością mogę powiedzieć, że gdy się jutro obudzę to na Ziemi będzie panował kapitalizm pomieszany z tajną i pośrednią demokracją.
>Jedynie uderzenie planetoidy w Ziemię mogłoby coś w tej kwestii zmienić.
I dopiero ta treść ma innych, gotowych ją negować, adresatów.
(Oczywiście mogą im asystować łańcuchowe burki, bo te potrzebę szczekania na rzecz swojego pana czują zawsze.)

cr
03-11-2023 15:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>No a wolna wola czym jest, że jej jakoby nie ma?
>>Możliwością wyboru dobra lub zła.
>>Możliwością wyboru przyjemności albo cierpienia.
>>Możliwością wyboru życia lub śmieci.
>>Istnienie alternatywy jest potwierdzeniem istnienia wyboru.
>Taka wykładnia wydaje się ok, ale ciekawe co napisze okrągły...
cr pewnie jak większość dziewczyn miała sobie "coś" do zarzucenia, z tego powodu cierpiała. Gdy uświadomimy sobie, ze nie ma "wolnej woli" co jest do udowodnienia z fizyki, zyskamy spokój.
JEST TAK JAK MA BYĆ, INACZEJ BYC NIE MOŻE, cała filozofia

to patoelity wymyśliły WOLNĄ WOLĘ, by nas zniewolić, nawet jak ją odrzucimy, wymyśla jakis nowy sposób, (mają najwieksze umysły, autorytety, uniwersytety, kościół, religie, propagandę, szkoły, filmy, bajki) oczywiście za pieniądze, aż wszyscy w to uwierzą, tak jest z WOLNĄ WOLĄ
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Gdy uświadomimy sobie, ze nie ma "wolnej woli" co jest do udowodnienia z fizyki, zyskamy spokój.
Nie zyskamy, bo niepokojące są czekające na wybór możliwości.

cr
03-11-2023 22:23 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Gdy uświadomimy sobie, ze nie ma "wolnej woli" co jest do udowodnienia z fizyki, zyskamy spokój.
>Nie zyskamy,
zyskamy, tak żyły moje babcie, wierzyły w Boga, przeznaczenie

>bo niepokojące są czekające na wybór możliwości.
nie ma żadnego wyboru, jesteś pociagiem jadącym po wyznaczonym torze, nic nie możesz zrobić,
to jest uwalniające od wielkiego ciężaru wolnej woli, będzie nam lżej, zaczniemy żyć

jest tak jak ma być, inaczej byc nie może

nawet tu, na fR, nie ma wolnej woli, jest akcja - reakcja, taki pingpong (z farmerem ), jak w zyciu, reagujemy tylko na środowisko
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>nie ma żadnego wyboru, jesteś pociagiem jadącym po wyznaczonym torze, nic nie możesz zrobić,

Twierdzisz, że środowisko zdecydowało za Ciebie, który tor wybrałeś na rozjeździe i wciąż nie bierzesz pod uwagę własnego wpływu na środowisko. To jest sprzężenie zwrotne.

Bieg rzeczywistych wydarzeń zależy również od Ciebie, bowiem jesteś częścią rzeczywistości.

Nie zgadzam się z poglądem, że wszystko pochodzi z zewnątrz, to nieprawda, część pochodzi z wnętrza.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-11-2023 08:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Nie zgadzam się z poglądem, że wszystko pochodzi z zewnątrz, to nieprawda, część pochodzi z wnętrza.
ale to WEWNĄTRZ też jest z ZEWNĄTRZ (geny, pożywienie, środowisko, poglądy)
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie zgadzam się z poglądem, że wszystko pochodzi z zewnątrz, to nieprawda, część pochodzi z wnętrza.
>ale to WEWNĄTRZ też jest z ZEWNĄTRZ (geny, pożywienie, środowisko, poglądy)

Kiedy przekształciło się we mnie przestało być zewnętrzem i stało się wnętrzem.

Wyraźnie potwierdza to istnienie mojej abstrakcji odrębnej od cudzej fizyczności.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-11-2023 09:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Nie zgadzam się z poglądem, że wszystko pochodzi z zewnątrz, to nieprawda, część pochodzi z wnętrza.
>>ale to WEWNĄTRZ też jest z ZEWNĄTRZ (geny, pożywienie, środowisko, poglądy)
>Kiedy przekształciło się we mnie przestało być zewnętrzem i stało się wnętrzem.
gdybyś miał brata bliźniaka, oddzielonego przy urodzeniu ale który by żył w takim samym środowisku jak TY, to po spotkaniu po 80 latach, odkryłbyś, że jesteście TACY SAMI, co udowodniłoby, że NIC od ciebie nie pochodzi, że jesteśmy sterowani zewnetrznie, czy to geny, czy środowisko, a wiec, nie ma WOLNEJ WOLI
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>gdybyś miał brata bliźniaka, oddzielonego przy urodzeniu ale który by żył w takim samym środowisku jak TY, to po spotkaniu po 80 latach, odkryłbyś, że jesteście TACY SAMI, co udowodniłoby, że NIC od ciebie nie pochodzi, że jesteśmy sterowani zewnetrznie, czy to geny, czy środowisko, a wiec, nie ma WOLNEJ WOLI

Albo, że to ja w dwóch postaciach po podziale zygoty, przez co rozumielibyśmy się bez słów.

Jesteś częścią rzeczywiści a więc jaką jest rzeczywistość zależy również od Ciebie.

Ja jako 1% rzeczywiści wynikami z pozostałych 99% rzeczywiści w takim stopniu w jakim pozostała rzeczywistość wynika ze mnie.

Od moich decyzji zależy wygląd świata.

Nie jestem jedynie wynikiem.
Jestem zarazem przyczyną.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-11-2023 11:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Od moich decyzji zależy wygląd świata.
patoelity napompowały twoje JA -w raju nie mieliśmy JA- by cię wykorzystać do swoich celów
nie mamy nic do gadania, jesteśmy trwaniem wybuchu
jesteś tą niewidoczną kropką przy satelicie



lecimy 100 000 km/ godzinę
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Od moich decyzji zależy wygląd świata.
>patoelity napompowały twoje JA -w raju nie mieliśmy JA- by cię wykorzystać do swoich celów
>nie mamy nic do gadania, jesteśmy trwaniem wybuchu

Ja gadam na tym forum nieustannie dłużej już niż 10 lat.

Do tego zwalczam tu wszelkie ideologie, ktore zapewniają innym ludziom dominację nade mną.

Gdyby inni byli podobni do mnie świat ludzi wyglądałby inaczej niż współczesny.

Taki jest też mój cel, zarazić memami mojej psyche możliwe najwięcej ludzi i w ten sposób rozpocząć przebudowę świata z cudzego na mój.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-11-2023 23:13 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>nie ma żadnego wyboru, jesteś pociagiem jadącym po wyznaczonym torze, nic nie możesz zrobić
Przeciwnie, nawet nicnierobienie musimy wybrać.


cr
Thoter (6650 punktów)
>>nie ma żadnego wyboru, jesteś pociagiem jadącym po wyznaczonym torze, nic nie możesz zrobić
>Przeciwnie, nawet nicnierobienie musimy wybrać.
>

Jeżeli na początku naszego życia wybierzemy nic nie robienie, to później mamy szansę dokonania samodzielnego ŚWIADOMEGO wyboru.
Szkołę trzeba olewać, nie patrzeć w telawizor, nie słuchać rodziców, tylko z kolegami używać życia. Jak dorośniemy to dokonujemy wyboru, czyli dalej przedłużamy sobie młodość.
04-11-2023 08:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nie ma żadnego wyboru, jesteś pociagiem jadącym po wyznaczonym torze, nic nie możesz zrobić
>Przeciwnie, nawet nicnierobienie musimy wybrać.
nicnierobienie to męka, najgroźniejszym więźniom daja pojedyncze cele, tak też się każe dzieci wysyłając do kata aby nic nie robiły
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>nie ma żadnego wyboru, jesteś pociagiem jadącym po wyznaczonym torze, nic nie możesz zrobić
>>Przeciwnie, nawet nicnierobienie musimy wybrać.
>nicnierobienie to męka
Znaczy, źle bym wybrała?

cr
04-11-2023 15:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>nie ma żadnego wyboru, jesteś pociagiem jadącym po wyznaczonym torze, nic nie możesz zrobić
>>>Przeciwnie, nawet nicnierobienie musimy wybrać.
>>nicnierobienie to męka
>Znaczy, źle bym wybrała?
kazdy dąży do przyjemności, unikając bólu, np dzieci moga biegac w kółko, bez celu, sprawia im to przyjemność
nawet w więzieniu kazdy ma prawo do 1 godz spaceru
życie to ruch, ruch to zycie
dlatego z nicnierobienia sa pomysły na zajęcie, np Einstein nudził sie w urzędzie patentowym i wymyslił e=mc2
normalny facet w wolnym czasie wymysla jak poderwać dziewczynę a on? e=mc2?

dlatego 4 prawo okragłego mówi "aby wymyślec coś genialnego nie można myśleć o kobietach" ale wiadomo, że nie mamy WOLNEJ WOLI, oni (tez np Newton) genetycznie nie interesowali sie kobietami, ich przeznaczeniem było wymyslec podstawowe prawa fizyki, nie mieli WOLNEJ WOLI, szli za przeznaczeniem
Kaczyński też jest genialnym bo go nie interesują kobiety (a wiec ma caly obszar mózgu wolny do wykorzystania w innym celu)
kobiety to Ewa i wygnanie z raju
Thoter (6650 punktów)
>np Einstein nudził sie w urzędzie patentowym i wymyslił e=mc2
>normalny facet w wolnym czasie wymysla jak poderwać dziewczynę a on? e=mc2?
>

Einstein wiele rzeczy "wymyślił" tylko nie był ich autorem.

ru.wikiped(*)еевич

Nikołaj Aleksiejewicz Umow ( 23 stycznia ( 4 lutego ) 1846 , Symbirsk - 2 (15) stycznia 1915, Moskwa ) - rosyjski fizyk teoretyczny , filozof, emerytowany profesor Uniwersytetu Moskiewskiego.(...)
Na długo przed A. Einsteinem omawiał tę formułę w swoich pracach E=kmc^{2}, wyprowadzona wcześniej przez Heinricha Schramma.


books.goog(*)over&hl=ru#v=onepage&q&f=false

Teoria względności to jest wynalazek Żyda urodzonego niedaleko Poznania i chemika amerykańskiego.
Żydzi przypisują teorię względności Żydowi Einsteinowi.
Żydzi mają wiele pomysłów tylko, że to są plagiaty. Są najlepsi za to w propagandzie.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>nie ma żadnego wyboru, jesteś pociagiem jadącym po wyznaczonym torze, nic nie możesz zrobić
>>>>Przeciwnie, nawet nicnierobienie musimy wybrać.
>>>nicnierobienie to męka
>>Znaczy, źle bym wybrała?
>kazdy dąży do przyjemności, [...] Ewa i wygnanie z raju
Czyli dobrze jest wybrać nicnierobienie?


cr
Thoter (6650 punktów)
>>No a wolna wola czym jest, że jej jakoby nie ma?
>Możliwością wyboru dobra lub zła.
>Możliwością wyboru przyjemności albo cierpienia.
>Możliwością wyboru życia lub śmieci.
>

Żeby dokonywać świadomych wyborów, korzystnych dla swojego interesu, trzeba mieć niezmącony umysł i zdobyć wiedzę. Mając minimum wiedzy i inteligencji możemy naśladować tych, co już są tam, gdzie chcemy dojść.
Żydzi wożą swoje dzieci do Auschwitz-Birkenau, żeby im zmącić umysły i zablokować: szukanie nowych faktów i analizowanie historii.
Żydzi blokują swoim dzieciom możliwości wyboru i pilnują, by nie doszło do zadawania pytań i dyskusji.
Żydzi instalują swoim dzieciom nienawiść do komunizmu, który stworzyli wielcy Żydzi niemieccy i przez to zostali wymordowani.
Dzisiaj Żydzi, tak samo jak Lew Dawidowicz Bronstein, są prześladowani i szukają bezpiecznego miejsca. Lew Dawidowicz Bronstein uciekł aż do Meksyku i tam go dopadła banda kierowana przez Żyda Nauma Eitingona. Syna Bronsteina, Lwa Siedowa, nie udało się lekarzom uratować. Zmarł mając 32 lata.
Hamerlik zauważ, że do zniszczenia tworzonej komunistycznej potężnej Europy, użyto sfinansowanej za dolary i funty, III Rzeszy. Za dolary i funty stworzono też największy w historii antysemityzm, który po rodzicach przeszedł na dzieci a teraz na wnuków.
Wnukom to się popertało i część odziedziczyła geny antysemickie a wszyscy mają geny antykomunistyczne. Mające geny antykomunistyczne bydło napuścili teraz Żydzi amerykańscy na Rosję.
MUsisz Hamerlik zrozumieć, że Polak nigdy nie będzie na tyle mądry, by pojąć historię i kierować się swoim i innych interesem.
Polak ma do wyboru: orać i siać lub być mięsem armatnim Żydów amerykańskich.
Żydzi amerykański pokonali komunizm Żydów europejskich i atakują dalej, kolejny komunizm.
Jakie my mamy możliwości wyboru ??
Możemy tylko pracując żydowski imperializm finansować lub tracić życie na froncie.
Elasp (6859 punktów)

>Jakie my mamy możliwości wyboru ??
>Możemy tylko pracując żydowski imperializm finansować lub tracić życie na froncie.

Co więc zamierzasz robić?
03-11-2023 13:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>No a wolna wola czym jest, że jej jakoby nie ma?
>Możliwością wyboru dobra lub zła.
w mózgu zachodza procesy fizyczne (elektrochemiczne). W zjawiskach elektrycznych, chemicznych nie ma wolnej woli. Człowiekowi normalnemu, jeśli zmienisz mu fizyke mózgu, może zabijać, sa na to dowody np z USA, przykladny ojciec zabił 22 uczniów w kościele, zmieniła sie mu fizyka mózgu z powodu guza
03-11-2023 08:29 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>No a wolna wola czym jest, że jej jakoby nie ma?
ww jest iluzją

jakby się cofnąć nawet 1000 lat, wtedy zauważymy, że jest ciąg przyczynowo-skutkowy, wszystko zmierza do Ciebie, nie jestes niepokalanie poczęta
03-11-2023 09:31 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>ww jest iluzją
Wolnej woli nie mają roboty i drony bo muszą wykonywać polecenia programowe, w przeciwieństwie do człowieka który zawsze ma wybór według własnej wolnej i nie przymuszonej woli.
To że dzieciak ze strachu przed karą czegoś nie zrobi, nie znaczy że nie ma w.w a tylko to że WYBIERA świadomie to co mu się podoba.
Brak wolnej woli oznaczałby imperatyw przeznaczenia i przymus a my ludzie robimy zawsze to co chcemy oczywiście w ramach dostępnym możliwości i środków.
To że nie jesteś bogaty, piękny i młody nie oznacza braku W.W lecz uwarunkowanie środowiskowe, materialne i przemijanie.
Możesz w każdej chwili zrobić coś dobrego, złego lub neuralnego oto kwintesencja W.W.
Nie myl W.W z wyborem warunków w których żyjesz, a na które nie masz wpływu tak jak na pogodę i klimat.
Ja np. chciałbym aby świat był miejscem gdzie żyje się lekko, łatwo i przyjemnie a wszyscy ludzie są mili, życzliwi, mądrzy i przyjaźni. Fakt że to nie realne nie oznacza braku W.W tylko tego że nikt z nas nie jest cudotwórcą.
03-11-2023 21:35 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>ww jest iluzją
>Wolnej woli nie mają roboty i drony bo muszą wykonywać polecenia programowe, w przeciwieństwie do człowieka który zawsze ma wybór według własnej wolnej i nie przymuszonej woli.

Z perspektywy robotów i dronow te robią to co chcą, postępują w określonym kierunku, bo że wszystkich możliwości tak właśnie wybrały.

Jeśli robót musi wydarzyć się w prawach fizycznych to również musi wydarzyć się w nich człowiek.

Jeśli postępujący człowiek jest świadomy to świadomy musi być również robot.

Jesteś zdolny rozpoznać program robota ale program innego człowieka jest dla Ciebie zbyt złożony.

Nie martw się, wkrotce rozwój sztucznej inteligencji pokaże, że roboty w rzeczywistości są naszymi dziećmi, naszymi potomkami.

Nieświadomie zaczęliśmy rozmnażać się bez użycia narządów płciowych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Jeśli robót musi wydarzyć się w prawach fizycznych to również musi wydarzyć się w nich człowiek.
>Jeśli postępujący człowiek jest świadomy to świadomy musi być również robot.
>Jesteś zdolny rozpoznać program robota ale program innego człowieka jest dla Ciebie zbyt złożony.
>

Żydzi komuniści jak przejęli władzę nad Rosją to przystąpili do tworzenia Armii Czerwonej.
Armię stworzył Lew Dawidowicz Bronstein a szefem szkolenia kadr oficerskich był kuzyn Bronsteina, Iona Jakir.
Jakir ukończył Akademię Wojskową w Berlinie. Żydzi komuniści stworzyli potężną armię.
W 1937 r. Żydzi dowodzeni przez Lwa Zacharowicza Mechlisa rozstrzelali dowództwo Armii Czerwonej i wymordowali 35 tysięcy wyszkolonych przez Żydów komunistów oficerów. Żyda Jakira zamordował Żyd Mechlis. Jakira w czasie śledztwa torturował Żyd Uszakow.
Żydzi komuniści zaprogramowali kadry oficerskie swojej armii a inni Żydzi je wymordowali.
W 1938 r. Żydzi, nie komuniści, zaczęli programować nowe kadry oficerskie Armii Czerwonej.
5 października 1938 r. nowi Żydzi utworzyli cztery szkoły propagandy antyniemieckiej.
Hamerlik, kto dowodził i skąd Żydami, którzy wymordowali: Żydów komunistów w ZSRR w 1937 r. i 35 tysięcy oficerów przez nich wyszkolonych ??? Kto wydał rozkaz Żydowi Naumowi Eitingonowi zamordować Żyda Bronsteina ???
Kiedy zaczęło się planowanie tak ogromnej operacji ??
Oprócz Żydów komunistów Żydzi wymordowali komunistów należących do Komunistycznej Partii Polski i Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy.
Ludzie zaprogramowani żydowskim komunizmem mogli dokonać wielkich rzeczy. Mogli stworzyć potężną komunistyczną Europę. Tych co bezpośrednio programowali ZAMORDOWALI ŻYDZI.
Żydzi stworzyli nienawiść do żydowskiego komunizmu.
Hamerlik jesteś porażony tą nienawiścią, tak samo jak rodziców porażono.
Twoja rodzina jest zaprogramowana na wieki.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Żydzi komuniści jak przejęli władzę nad Rosją to przystąpili do tworzenia Armii Czerwonej.

I w swej prymitywnej i uproszczonej wizji świata, w której podzielili ludzi na złych i dobrych w czarno-białych barwach nie rozumieli, że kręcą bat na siebie i na których im zależy.

Dlatego ja w odróżnieniu od tych wszystkich istot, które były moimi przodkami nie mam wizji, w której mogę świat naprawić przymusem, przemocą i tajemnicami.

Dlatego nigdy nie stworzę ani nie przystąpię do organizacji militarnej.
Dlatego nigdy nie stworzę ani nie przystąpię do partii.
Dlatego nigdy nie wezmę udziału w tajnej naradzie ani w tajnym glosowaniu.

I będę sobie żył swoim małym życiem w otoczeniu wizjonerów i imperialistów, którzy będą knuli jak mnie wykorzystać i wyzyskać.

Ktokolwiek sądzi, że bomba atomowa jest dla niego rozwiązaniem z tym nie mam o czym gadać. Kij w takie wizje i wszystkie emocje jakie za nimi stoją.

Jeśli spędzę życie bez siły do tego, żeby się innym sprzeciwić, to trudno.
Widzę w tym sens, żeby nie być tak prymitywne agresywnym jak inni ludzie.

Świat wojen, zwycięstw, zysków, dominacji człowieka nad człowiekiem nie jest moim światem i nie będę w nim uczestniczył. Co nie znaczy, że nie będę się bronił przed śmiercią gdy mnie jakiś chory od chciwości człowiek zechce pożreć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Żydzi komuniści jak przejęli władzę nad Rosją to przystąpili do tworzenia Armii Czerwonej.

>I w swej prymitywnej i uproszczonej wizji świata, w której podzielili ludzi na złych i dobrych w >czarno-białych barwach nie rozumieli, że kręcą bat na siebie i na których im zależy.

Żydom komunistom w zdobyciu Rosji pomagali Żydzi amerykańscy.

en.wikipedia.org/wiki/Jacob_Schiff

najsłynniejsza akcja finansowa Schiffa miała miejsce podczas wojny rosyjsko-japońskiej (1904-1905). Schiff spotkał się z Takahashim Korekiyo , zastępcą gubernatora Banku Japonii , w Paryżu w kwietniu 1904 roku. Schiff zgodził się udzielić Cesarstwu Japonii pożyczek w wysokości 200 milionów dolarów (równowartość 4,8 miliarda dolarów w 2021 roku), za pośrednictwem Kuhna , Loeb & Co. Pożyczki te były pierwszą poważną emisją japońskich obligacji na Wall Street i zapewniły około połowę funduszy potrzebnych Japonii na wysiłki wojenne.

Żyd Schiff doprowadził do wojny Rosji z Japonią by osłabić Rosję i żeby reszta Żydów mogła oprawić naród rosyjski.

Z książki "Wall Street a rewolucja bolszewicka", autor Antony C. Sutton, dowiesz się, ile kasy Żydzi amerykańscy wpakowali w zwycięstwo żydowskiego zamachu stanu w Rosji.
Żydzi amerykańscy zapewnili zwycięstwo żydowskiej komunistycznej rewolucji w Rosji.
W 1937 r. Żydzi wymordowali całe żydowsko komunistyczne struktury rządzące ZSRR.
Jakie Żydzi komuniści popełnili błędy??

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Żyd Schiff doprowadził do wojny Rosji z Japonią by osłabić Rosję i żeby reszta Żydów mogła oprawić naród rosyjski.

Nie, sam hajs nie wystarczy do wojny, choć w wojnach pomaga.

Do wojny potrzeba jeszcze ludzi żądnych mordu, których podnieca widok krwi i martwych ciał. Do wojny potrzeba jeszcze ludzi rozumujących narodami, państwami, imperiami, którzy w swym opętaniu wierzą, że są na ścieżce jakiejś najważniejszej misji.

Jeśli na horyzoncie objawi się jakiś narodowiec - tradycjinalista to wtedy wojna murowana.

Tacy gotowi się zabić nawet za inny wygląd nie mówiąc już o innym zachiwaniu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie, sam hajs nie wystarczy do wojny, choć w wojnach pomaga.
>

Hajs to jest podstawa prowadzenia wojen. Plany wszystkich światowych wojen powstały w BANKACH.

en.wikipedia.org/wiki/War_Is_a_Racket

War Is a Racket to przemówienie i krótka książka z 1935 roku autorstwa Smedleya D. Butlera, emerytowanego generała dywizji Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych i dwukrotnego zdobywcy Medalu Honoru. Opierając się na swoim doświadczeniu wojskowym, Butler omawia, w jaki sposób interesy biznesowe odnoszą komercyjne korzyści z działań wojennych.(...)
Zawsze tak było. Jest prawdopodobnie najstarszym, z pewnością najbardziej dochodowym i z pewnością najbardziej okrutnym interesem. Jako jedyna ma zasięg międzynarodowy. Jako jedyna liczy zyski w dolarach, a straty w życiu. Uważam, że rakietę najlepiej opisać jako coś, co nie jest tym, czym wydaje się większości ludzi. Tylko niewielka grupa "wewnątrz" wie, o co chodzi. Prowadzona jest dla dobra nielicznych, kosztem bardzo wielu. Na wojnie kilku ludzi zbija ogromne fortuny.


Kilku Żydów liczy zyski w dolarach a giną miliony ludzi. Taka jest prawda.
Stado Żydów ogłupia mięso armatnie: wolnością, demokracją, nacjonalizmem.
Już w 1953 r. Żydzi amerykańscy zaczęli tworzyć banderowców, których dzisiaj, po siedemdziesięciu latach używają do napaści na Rosję. W Polsce Żydzi amerykańscy utworzyli pisowską "prawicę" i polskich "patriotów". Wcześniej utworzyli tzw. solidarność, która tak jak poprzedni "wielcy" Polacy, którzy mordowali "wrogów ludu", ci mordowali polską inteligencję, która dokonała gospodarczych cudów.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>No a wolna wola czym jest, że jej jakoby nie ma?
>ww jest iluzją
Pytam o definicję wolnej woli.

cr
03-11-2023 12:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>No a wolna wola czym jest, że jej jakoby nie ma?
>>ww jest iluzją
>Pytam o definicję wolnej woli.
wolna wola jest iluzją
stworzoną przez patoelity, by zniewolic nas, libkow niedorozwojkow

jesli spytamy dlaczego kulczyk zarabial 1mln zł/godzine odpowiedź patoelit będzie prosta, bo ciągle pracował, wybrał dobry zawód, szkołe, miejsca pracy itp. jesli spytamy dlaczego jego lepiej uczaca sie koleżanka z klasy zarabiala 3zł/godz. odpowiedź będzie prosta, że; za dlugo spala, wybrala zla szkole, zle miasto, zawód, za poźno wstawala ... wszystko to jej wina i o to chodzi patoelitom, dzieki "wolnej woli" zwalaja wszystko na inywidualnego, wolnego niczego nie świadomego libka (też dlatego nazywam nas niedorozwojkami)

dzieki "wolnej woli" mamy pokój spoleczny, nawet bezdomni w te bzdety uwierzyli i w pokorze spia pod mostem gdy kulczyki mają po 30 mieszkan z "złotymi kiblami"/ domow/ aut, jachty, samoloty
03-11-2023 15:10 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Pytam o definicję wolnej woli.
>wolna wola jest iluzją
Czyli nie ma iluzji?

cr
03-11-2023 15:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Pytam o definicję wolnej woli.
>>wolna wola jest iluzją
>Czyli nie ma iluzji?
jest, jej siła polega na złudzeniu, wrażeniu, że wie się coś, czego nie ma albo jest inne niż w rzeczywistości, to błędne mniemanie o czymś, wiara w coś, co jest złudne, urojone.
jak urojona ciąża
03-11-2023 18:13 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Pytam o definicję wolnej woli.
>>>wolna wola jest iluzją
>>Czyli nie ma iluzji?
>jest
Wolnej woli nie ma i wolna wola jest iluzją, więc iluzji nie ma.


cr
03-11-2023 20:21 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>Pytam o definicję wolnej woli.
>>>>wolna wola jest iluzją
>>>Czyli nie ma iluzji?
>>jest
>Wolnej woli nie ma i wolna wola jest iluzją, więc iluzji nie ma.
prawda
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>Pytam o definicję wolnej woli.
>>>>>wolna wola jest iluzją
>>>>Czyli nie ma iluzji?
>>>jest
>>Wolnej woli nie ma i wolna wola jest iluzją, więc iluzji nie ma.
>prawda
W takim razie nic nie może być iluzją, a Ty twierdzisz, że coś nią jest.

cr
03-11-2023 21:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>>Pytam o definicję wolnej woli.
>>>>>>wolna wola jest iluzją
>>>>>Czyli nie ma iluzji?
>>>>jest
>>>Wolnej woli nie ma i wolna wola jest iluzją, więc iluzji nie ma.
>>prawda
>W takim razie nic nie może być iluzją, a Ty twierdzisz, że coś nią jest.
Sokrates był kobietą
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Sokrates był kobietą
Kiedyś każdy był, ale z czasem wyodrębniły się osobniki pozbawione zdolności rozmnażania przez podział.


cr
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>objawione mi, że jest tak jak ma być, inaczej być nie może uważam za prawdę
Zaprawdę, odpowiadam Ci, że "jest inaczej, bo tak, jak być ma, być nie może".

cr

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365