Racjonalista - Strona głównaDo treści
Madonna z piekła rodem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
07-07-2009 14:06diogenes (42753 punktów)Madonna z piekła rodem
Ocena 12 na 12
Zanosi się na chryję.
W dniu święta katolickiego dogmatu o wniebowstąpieniu Marii wystąpić ma w archidiecezji warszawskiej Madonna. Arcybiskup Nycz uważa to za prowokację. Wsparł go mazowiecki radny Marian Brudziński. Wtóruje mu Akcja Katolicka. Dzisiaj do protestu przyłączył się Wałęsa, którego natchnął zapewne obrazek z klapy marynarki. Jest jeszcze ponad miesiąc do koncertu, możemy więc oczekiwać kolejnych wystąpień, być może na najwyższym szczeblu. W dniu samego koncertu, o ile do niego dojdzie - padło już non possumus -, zostanie ogłoszony najprawdopodobniej narodowy różaniec: co sobie pomyśli wniebowzięta królowa, kiedy do uszu jej dojdzie popowa modlitwa? Rzeczpospolita Parafialna znowu staje się parodią przedmurza chrześcijańskiego, chroniącego świat przed diabłem.


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

SloniSko (1109 punktów)
Czarna Madonna:
(...)
Ref.: Madonno, Czarna Madonno,
jak dobrze Twym dzieckiem być!
O, pozwól, Czarna Madonno,
w ramiona Twoje się skryć! (2x)
źródło

Gdyby tylko Madonna była ciemniejszej karnacji...


"Never assume anything" - A. Milne
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)

>W dniu święta katolickiego dogmatu o wniebowstąpieniu Marii wystąpić ma w archidiecezji warszawskiej Madonna.

Jak mniemam Madonna będzie z krzyża zdjęta i... WNIEBOWZIĘTA!!!

Tak więc 15 VIII 2009r. czeka nas kolejny... CUD NAD WISŁĄ!!!


Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
07-07-2009 15:10
 Ocena 12 na 12
finerbijk (17282 punktów)
Kościół sam się ośmiesza stawiając Wiecznie Dziewicę w pozycji konkurencji o popularność z gwiazdą pop.

O ile pamiętam obie charakteryzuje dość odmienny styl muzyczny. Poza tym, chyba biletów na Dziewicę nie będą sprzedawali w kościołach, więc nie rozumiem o co ten raban.

Mając do wyboru nietani występ Madonny i całkiem bezpłatny Maryi to chyba w zdecydowanie lepszej sytuacji jest Maryja

Widocznie KK nie jest do końca przekonany o sile przebicia swojej "gwiazdy".
07-07-2009 15:40 
 Ocena 8 na 8
rudyment (3233 punktów)
> Poza tym, chyba biletów na Dziewicę nie będą sprzedawali w kościołach, więc nie rozumiem o co ten raban.

No przecież właśnie o to.


Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
Climber (3006 punktów)
>Kościół sam się ośmiesza stawiając Wiecznie Dziewicę w pozycji konkurencji o popularność z gwiazdą pop.
>O ile pamiętam obie charakteryzuje dość odmienny styl muzyczny. Poza tym, chyba biletów na Dziewicę nie będą sprzedawali w kościołach, więc nie rozumiem o co ten raban.
>Mając do wyboru nietani występ Madonny i całkiem bezpłatny Maryi to chyba w zdecydowanie lepszej sytuacji jest Maryja
>Widocznie KK nie jest do końca przekonany o sile przebicia swojej "gwiazdy".

Nie udawaj Greka. Nasza Najświętsza Panienka do niebios została zabrana i 15 sierpnia jest tego zdarzenia data symboliczna. My naród katolicki jestemy i nie pozwolimy aby w tym dniu do profanacyji doszło Królowej Polski

Zajrzyj jeszcze tutaj
07-07-2009 15:24
 Ocena 10 na 10
Celtyk (3337 punktów)
>Zanosi się na chryję...
   Nie wiem dlaczego, ale kolejny raz odnoszę wrażenie, że wszystko rozbija się o przyziemne sprawy zwane materialnymi . A precyzując sprawę po prostu chodzi o pieniądze. Kto pojedzie na koncert to nie da na tacę...
   Osobiście uważam, że w wolnym kraju powinna być swoboda wyboru, ale widzę, że KK chyba tego nie rozumie. Kto uważa się za praktykującego katolika będzie świętował, kto nie pojedzie na koncert.
   Część po prostu wybierze to co w danej chwili ich bardziej interesuje... (i chyba o tą ostatnią grupę się bój toczy).
   Zastanawia mnie jak by się zachowali Hierarchowie KK jakby Madonna wyraziła chęć przekazania zysków z koncertu na rzecz KK....
Pozdrawiam

Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
07-07-2009 15:34 
 Ocena 13 na 13
diogenes (42753 punktów)
>Kto pojedzie na koncert to nie da na tacę...

Da, da.
Kościół bowiem ma dwie tace: jedną realną, byle puszkę lub worek,
drugą mistyczną, niewidzialną, czyli tę, na którą trafiają nasze podatki.
10-07-2009 10:06 
 Ocena 1 na 1
Toma Cruz (390 punktów)
>>Kto pojedzie na koncert to nie da na tacę...
>Da, da.
>Kościół bowiem ma dwie tace: jedną realną, byle puszkę lub worek,
>drugą mistyczną, niewidzialną, czyli tę, na którą trafiają nasze podatki.
>

Próbowałem kiedyś dyskutować z jednym z przedstawicieli kleru, nawet wysoko postawiony w ich hierarchii, ale na szczęście nie w mojej, na temat pobierania pieniędzy przez KK z kieszeni podatników. Udzielił mi opdowiedzi, że KK żyje z tego, co ludzie dadzą....Chciałoby się przeklnąć...co on gada?! Babcie na nich zarabiają...Nie chce mi się wierzyć (jednak jestem niewierzący ). Więc jak to jest, ma ktoś jakieś dowody na to, że jednak KK pobiera pieniądze z budżetu i ile tego jest, tego co pobrał oczywiście swą długą i włochatą od łapczywości ręką...ba, łapczywą łapą.

Wiadomo, że za naukę w szkole otrzymuje grube pieniądze, grubsze od katechety, który wydaje się być większym pośmiewiskiem w polskich szkołach

Ja dam na tę mistyczną, jeśli istnieje...szkoda, że istnieje...
05-08-2009 22:26 
 Ocena 1 na 1
checkmate (1197 punktów)
>Zastanawia mnie jak by się zachowali Hierarchowie KK jakby Madonna wyraziła chęć przekazania zysków z koncertu na rzecz KK....
KK dałby społeczeństwu i pewnym nadgorliwcom lekcję demokracji i tolerancji i też byłby do przodu - zarówno finansowo jak i PR-owo.


Elemele dutki...
Cabbage (1821 punktów)
(zablokowany)
A pamiętacie zamieszanie jakie uczynił pan Antychryst superstar Marilyn Manson gdy postanowił zagrać koncert w naszym kraju?


Uwaga! Jestem TROLLEM!
09-07-2009 11:01 
 Ocena 1 na 1
kanik (3636 punktów)
(zablokowany)
Pamiętamy
09-07-2009 13:42 
 0 na 2
Cabbage (1821 punktów)
(zablokowany)
>Pamiętamy
>
A pamiętacie odwołanie Festiwalu Piosenki Satanistycznej w Stodole w roku 2006?

Uwaga! Jestem TROLLEM!
09-07-2009 13:58 
 Ocena 1 na 1
kanik (3636 punktów)
(zablokowany)
Pamiętamy, mamy dobrą pamięć.
Cabbage (1821 punktów)
(zablokowany)
I Przystanku Woodstock też chcieli nam zabronić.

Uwaga! Jestem TROLLEM!
kanik (3636 punktów)
(zablokowany)
No bo to są łobuzy i chuligany. Mam na myśli oczywiście zabraniaczy.
Kowalska (14008 punktów)
   No i znaleźli na odwołanie koncertu Madonny sposób.

   Straż pożarna oświadczyła, że dostała dokumentację przeciwpożarową koncertu niekompletną, a w ogóle "to ona jest w języku obcym".
Organizator jej koncertów, który te koncerty robi na całym świecie, polegnie zdaje się na Polsce.

   A Madonna ma czas do piątku. Jak nie zdąży z dokumentacją to nie wystąpi.
Zmartwi się pewnie bidulka strasznie.
05-08-2009 19:50 
 Ocena 3 na 3
Myflowers (2721 punktów)
>    No i znaleźli na odwołanie koncertu Madonny sposób.
>    Straż pożarna oświadczyła, że dostała dokumentację przeciwpożarową koncertu niekompletną, a w ogóle "to ona jest w języku obcym".
>Organizator jej koncertów, który te koncerty robi na całym świecie, polegnie zdaje się na Polsce.
I słusznie, języka polskiego sie , chambał jeden, wieśniak od krowy nie nauczył, będzie tu językiem obcym po oczach dawał? Do tego niekompletnym?


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
05-08-2009 19:56 
 Ocena 4 na 4
Sylwek (15472 punktów)
Na początku nawet się przez chwilę zastanawiałem czy w Polsce nie odwołają koncertu, ale potem przegnałem te myśli, uznałem, że znowu przesadzam dostrzegając wszechmoc nadmiernie wierzących i im podobnych tam gdzie jej nie ma. Ostatecznie - sam sobie argumentowałem - nie powstrzymano jej koncertów we Włoszech gdzie kpiła z dziewictwa papieża, czy w Rosji, gdzie jak jest każdy widzi, więc przecież i w Polsce żadne wraże siły nie dadzą rady (przereklamowanej zresztą) skandalistce.

A jednak, okazuje się, że nasi strażacy (wielbiący Królową Polski, ale niekoniecznie Królową Popu) mocniejsi od papieża, Putina i rosyjskiej Cerkwi, ha ha.
Odliczam dni by przekonać się czy żyję w kraju mieszczącym się w normie, czy tez może jednak w takim, który jest gargantuicznym skeczem Pythonów.
05-08-2009 21:32 
 Ocena 2 na 2
checkmate (1197 punktów)
To chyba nie była inicjatywa strażaków. "Kochający prawdę, prawo i sprawiedliwość" wpływowi katolicy musieli postawić na swoim stosując chwyty poniżej pasa.
Jestem tylko ciekaw, ile kościołów było by zamkniętych z takiego powodu.
A ile - tak naprawdę - powinno być?
To jest skecz Phytonów od dziesięcioleci.

Elemele dutki...
05-08-2009 21:48 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>wpływowi katolicy musieli postawić na swoim stosując chwyty poniżej pasa.

Kościół poprosił, to Wałęsa polubił Kwaśniewskiego, którego kiedyś JPII podrzucił kawałek papa mobile. Jakie będzie miał wyjście oberprezes straży, kiedy w sprawie Madonny wezwie go jego eminencja?
Myflowers (2721 punktów)
>Zanosi się na chryję.
>W dniu święta katolickiego dogmatu o wniebowstąpieniu Marii wystąpić ma w archidiecezji
>warszawskiej Madonna. Arcybiskup Nycz uważa to za prowokację. Wsparł go mazowiecki radny Marian
>Brudziński. Wtóruje mu Akcja Katolicka. Dzisiaj do protestu przyłączył się Wałęsa, którego natchnął
>zapewne obrazek z klapy marynarki.

Ta Matka Boska co to "natychnęła" Wałęsę - to zapewne, jak mniemam Matka Boska z Klapy, inaczej Matka Boska Klapska? A swoją drogą ilez to ich jest, tych klonów? Policzy może kto? Bo mnie to się rachunek jakoś tak, zagubił, albo cóś...
P.S. Jeszcze trochę a zapewne będzie koronowana, jako może trzykroć przedziwna, albo jakoś tak i zapewne zwycięska królowa, pokonująca Szatana w osobie Madonny - bo Szatan równiez przeca różne postacie przybiera, a kusi jak diabli (Już podobnież i Dodę podkusił aby sobie marketing zrobiła lepszy i dalej na pierwszych stronach gazet gościła - zawsze to miło popatrzec jak kogo wyklinają z ambony, a ludziska jeszcze chętniej na koncerty polecą - nie ma to jak reklama KK )


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
07-08-2009 23:55 
 Ocena 1 na 1
Myflowers (2721 punktów)
>>Zanosi się na chryję.
>>W dniu święta katolickiego dogmatu o wniebowstąpieniu Marii wystąpić ma w archidiecezji
>>warszawskiej Madonna. Arcybiskup Nycz uważa to za prowokację. Wsparł go mazowiecki radny Marian
>>Brudziński. Wtóruje mu Akcja Katolicka. Dzisiaj do protestu przyłączył się Wałęsa, którego natchnął
>>zapewne obrazek z klapy marynarki.
>Ta Matka Boska co to "natychnęła" Wałęsę - to zapewne, jak mniemam Matka Boska z Klapy, inaczej Matka Boska Klapska? A swoją drogą ilez to ich jest, tych klonów? Policzy może kto? Bo mnie to się rachunek jakoś tak, zagubił, albo cóś...( było CUŚ)
>P.S. Jeszcze trochę a zapewne będzie koronowana, jako może trzykroć przedziwna, albo jakoś tak i zapewne zwycięska królowa, pokonująca Szatana w osobie Madonny - bo Szatan równiez przeca różne postacie przybiera, a kusi jak diabli (Już podobnież i Dodę podkusił aby sobie marketing zrobiła lepszy i dalej na pierwszych stronach gazet gościła - zawsze to miło popatrzec jak kogo wyklinają z ambony, a ludziska jeszcze chętniej na koncerty polecą - nie ma to jak reklama KK )
>
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/


Tylko tyle

Jak zapisać: cuś czy cóś (chodzi o "inną formę" wyrazu coś)?
Wymowa [cuś] zamiast [coś] wynika z upodobnienia samogłoski do następującej po niej spółgłoski. Polega ono na przedwczesnym zwężeniu kanału artykulacyjnego. Ponieważ w rezultacie powstaje odmianka samogłoski [o], oznaczamy ją w piśmie jako ó, czyli tzw. o pochylone. W analogiczny sposób w zapisie tekstów gwarowych oznacza się ścieśnienie artykulacyjne innych samogłosek, np. tzw. [e] pochylone, wymawiane podobnie do [i], zapisujemy jako é.
Inny zapis nie musi jednak być błędem, może być przykładem licencji poetyckiej, por.:
Twój akcent w uszach moich brzmi
I mimo klątw, krakowskich gróźb -
Kocham twe cuś i twoje ktuś
I czarujące zawsze ji...
Wiersz ten ma tytuł Piosenka do Warszawy, autorem jest Jerzy Liebert, który z formami któś i cóś zetknął się wśród ludu Warszawy. Nie są to jednak formy wyłącznie warszawskie ani nawet mazowieckie - można je spotkać jeszcze w różnych polskich gwarach.
- Mirosław Bańko, PWN

I od tej pory "cuś" nie jest błędem ortograficznym ani stylistycznym (kolokwializm to kolokwializm, jako taki ortografii niekoniecznie podlega)
Pozdrowienia dla "pośpiesznego" moderatora
M.

(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
(Alicja)Duda (25557 punktów)

Ciąg dalszy nastąpi? Ciekawe jakie są prawdziwe intencje osób biorących w tym udział?
wiadomosci(*)Nation_ze_straza.html?skad=rss
czes (4083 punktów)
>Zanosi się na chryję.
>W dniu święta katolickiego dogmatu o wniebowstąpieniu Marii wystąpić ma w archidiecezji
>warszawskiej Madonna. Arcybiskup Nycz uważa to za prowokację.

Jaka q... prowokacja?
Wystarczyłoby poinformować/przypomnieć tym chryjorobiącym, że MARIA TO ŻYDÓWKA.
A Madonna też !!!


Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
06-08-2009 15:37 
 Ocena 1 na 1
Sylwek (15472 punktów)

>Wystarczyłoby poinformować/przypomnieć tym chryjorobiącym, że MARIA TO ŻYDÓWKA.
>A Madonna też !!!

NIee, Kabała (Kabalah Center czy jakoś) niewiele ma z religią żydowską wspólnego. A z "urodzenia" Mdolla to katoliczka. Jej brat w jej biografii twierdzi, że jest delikatnie mówiąc eklektyczna w sprawach "duchowości". Ona sama śpiewa:
dl.getdropbox.com/u/389460/madonna.m4a
06-08-2009 16:04 
 Ocena 8 na 8
czes (4083 punktów)
>>Wystarczyłoby poinformować/przypomnieć tym chryjorobiącym, że MARIA TO ŻYDÓWKA.
Już to winno wystarczyć Polakowi - katolikowi aby wybrać koncert Madonny

>>A Madonna też !!!
>NIee, Kabała (Kabalah Center czy jakoś) niewiele ma z religią Żydowską wspólnego. A z "urodzenia" Mdolla to katoliczka. ...
Nie jestem fanem Madonny i nie śledzę jej życiowych wyskoków i podskoków.
Kilka lat temu przeczytałem jej wypowiedź, że przyjęła religię żydowską i uważa się za Żydówkę. Być może, po kilku tygodniach znowu zmieniła wyznanie?
Życzę jej przyjemnej zabawy.

Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

W sumie - co tam. Niech odwołają koncert. Krk tylko na tym straci, jeszcze więcej ludzi(także wierzących) powie, że "Kościół wpieprza się we wszystko".
Czytałem w Rzeczpospolitej recenzję z jej koncertu, z aktualnej trasy. Okazuje się, że nie ma tam niczego, co mogłoby urazić czyjekolwiek uczucia religijne.
Może ta informacja nie dotarła jeszcze do "pociągających za sznurki"?

Pozdrawiam - Zbyszek

"Nie patrzeć na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne" (2 Koryntian 4:18).
06-08-2009 22:37 
 Ocena 3 na 3
Slayerized (691 punktów)
>Okazuje się, że nie ma tam niczego, co mogłoby urazić czyjekolwiek uczucia religijne.

Jak to nie, a Madonna?
Ona sama we własnej osobie i jej pseudonim artystyczny, jej strój i wygląd, fakt że uprawia jogę (sekta) i jest kabalistką (druga sekta) i ma takie bluźniercze i wyuzdane testy piosenek, a do tego jest kobietą i nie polką.

W tym kraju nawet papież może obrazić uczucia religijne katolików.

Jak się chce uderzyć psa, to kij się zawsze znajdzie.

Pozdrawiam
Sylwek (15472 punktów)
Proszę państwa, szopka trwa dalej, się prawie zakrztusiłem przełykając kanapeczkę i czytając słowa pana Brudzińskiego:
"To dopiero początek drugiego cudu nad Wisłą. Wiedziałem, że nasza jasnogórska Madonna pokaże, na co ją stać! Pan komendant straży pożarnej wyrasta na naszego bohatera i wybawcę. Mamy poważne obawy, że dla korzyści politycznych rządząca Warszawą koalicja PO-SLD będzie naciskać na pana komendanta, aby wydał korzystną dla fanów Madonny decyzję."

Chwali się mu, że dostrzegł istnienie czegoś takiego jak fani Madonny.
checkmate (1197 punktów)
Czy ktoś ma chęć się dopisać?


Elemele dutki...
07-08-2009 15:25 
 Ocena 6 na 6
liliac (147340 punktów)
>Czy ktoś ma chęć się dopisać?
>
Elemele dutki...

>

Urokliwe Posród argumentów przeciwko Madonnie najbardziej spodobał mi się zarzut:
Cytat:
By wysmiewać katolików swoją córkę nazwała "Lourdes" zaś jej kochanek nosi imię "Jezus".


To musi być niezwykłe samozaparcie- wybierać sobie kochanka pod kątem zadrwienia z katolików
rexus (2343 punktów)
Miałem nadzieję że strażacy są nieprzekupni i zakażą tego koncertu, - madonna to bełkot.
07-08-2009 23:55 
 Ocena 2 na 2
Sylwek (15472 punktów)
>Miałem nadzieję że strażacy są nieprzekupni i zakażą tego koncertu, - madonna to bełkot.

Drogi kolego, ja ci nie pozwolę obrażać Królowej!!! Sam jesteś bełkot ( o czym świadczą twoje bełkotliwe wynurzenia o fizyce czarnych dziur w innym wątku).
Idź, lepiej zmów Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji Strażaków, którym prawie się udało.

O chryste, tak moimi uczuciami religijnymi wstrząsnęło naruszenie czci Gejowskiej Ikony, że aż żem ci plusa przez pomyłkę postawił.
Kowalska (14008 punktów)
   Kuźwa mać... Weźcie mi powiedzcie skąd się tacy ludzie biorą...

Cytat:
Wczoraj w sprawy koncertu włączyli się działacze Unum Principium, które zasłynęło utrąceniem projektu musicalu w Bydgoszczy, którego publiczność miała zadecydować SMS-ami o losie Jezusa Chrystusa. W oświadczeniu wzywa do krucjaty przeciwko "bezkarnym bluźniercom, kryjącym się pod sztandarami sztuki, która fałszywie zdefiniowana stanowi dziś awangardę duchowej i moralnej dywersji". - W sferze publicznej za mało jest patriotów - twierdzi Krzysztof Zagozda, rzecznik stowarzyszenia.

Tę lukę 15 sierpnia zamierza wypełnić setkami narodowych flag z "Maryjnym błękitem" wywieszonych z okien "katolików i patriotów" z Bemowa. Na razie, jak przyznaje rzecznik Zagozda, sygnałów z Bemowa nie ma, gotowość zgłosiły za to "środowiska patriotycznej emigracji" ze Stanów, z Kanady i Niemiec. Ale projekt się rozwija. Zagozda: - Dajemy impuls, budzimy duchowość. Niech maryjne flagi zawisną na antenach samochodów, niech wielka flaga maryjna faluje na trybunach podczas rozgrywek ekstraklasy 15 sierpnia. Faluje w zadumie - mówi.


   Ale zaciekawiło mnie co innego... Dlaczego Opus Dei tak popiera ten koncert.
No, nie jest tajemnicą, że Boguś Rymanowski to wierny członek, i wielu innych z TVN-u.
Nie ma czego wspólnego z koncertem Madonny TVN?
08-08-2009 01:55 
 Ocena 1 na 1
wcale (614 punktów)
>publiczność miała zadecydować SMS-ami o losie Jezusa Chrystusa
>krucjaty przeciwko "bezkarnym bluźniercom, kryjącym się pod sztandarami sztuki, która fałszywie zdefiniowana stanowi dziś awangardę duchowej i moralnej dywersji".
>setkami narodowych flag z "Maryjnym błękitem" wywieszonych z okien "katolików i patriotów" z Bemowa.
>Ale projekt się rozwija.
>Dajemy impuls, budzimy duchowość. Niech maryjne flagi zawisną na antenach samochodów,

Że CO ????????

I ja jestem Homo Sapiens tak jak Oni ?
To ja już wolę być neandertalczykiem
To co te imbecyle wyprawiają, to już normalnie skomentować się nie da.

Zatkało mnie i nawet śmiać mi się nie chciało. Chyba pierwszy raz z takiej informacji się nie zaśmiałem. Poważnie. Płakać też nie.
Chyba tylko uciekać...
Jutro sobie jeszcze raz przeczytam, bo normalnie nie wierzę !

>Kuźwa mać... Weźcie mi powiedzcie skąd się tacy ludzie biorą...
Nie jestem w stanie. Jestem w szoku!
Człowiek się na chwilę oderwał od fizyki i trafia w coś takiego. Ech... nie kłócę się już w tamtym wątku, przynajmniej to są normalni ludzie! Tylko szczegóły TW nam się nie zgadzały.
Ech...


Pozdrawiam
Jeśli się z Tobą nie zgodziłem (lub pokłóciłem), to wiedz o tym, że to Ty masz rację, nie ja.
08-08-2009 10:03 
 Ocena 1 na 1
anty_k (954 punktów)
>> Kuźwa mać... Weźcie mi powiedzcie skąd się tacy ludzie biorą...
> Nie jestem w stanie. Jestem w szoku!

A ja jak takie rzeczy czytam to prawie zaczynam wątpić w ewolucję Przynajmniej do czasu aż ochłonę i przypomnę sobie, że ewolucja nie dąży w stronę bytów doskonalszych a jedynie lepiej przystosowanych. Widocznie środowisko takim sprzyja
wcale (614 punktów)
>>> Kuźwa mać... Weźcie mi powiedzcie skąd się tacy ludzie biorą...
>> Nie jestem w stanie. Jestem w szoku!
>A ja jak takie rzeczy czytam to prawie zaczynam wątpić w ewolucję Przynajmniej do czasu aż ochłonę i przypomnę sobie, że ewolucja nie dąży w stronę bytów doskonalszych a jedynie lepiej przystosowanych. Widocznie środowisko takim sprzyja

Może dlatego kościół jest przeciwko teorii ewolucji, bo to co Oni wyprawiają przeczy tej zasadzie?


Pozdrawiam
Jeśli się z Tobą nie zgodziłem (lub pokłóciłem), to wiedz o tym, że to Ty masz rację, nie ja.
Sylwek (15472 punktów)

>Może dlatego kościół jest przeciwko teorii ewolucji, bo to co Oni wyprawiają przeczy tej zasadzie?

Kościół nie jest przeciwko teorii ewolucji.
wcale (614 punktów)
>>Może dlatego kościół jest przeciwko teorii ewolucji, bo to co Oni wyprawiają przeczy tej zasadzie?
>Kościół nie jest przeciwko teorii ewolucji.

Jak to nie?
Biblia musiała być przecież przed człowiekiem, ponieważ jak by nie było Biblii (lub jakiegoś słowa Bożego), to wszyscy szli ot tak sobie do piekła?
Biblia istniała od czasu istnienia człowieka. Zobaczysz, że jeszcze to udowodnią.
Po prostu Bóg nam taki kawał zrobił, żeby sprawdzić naszą wiarę.
Tak się zastanawiam, czy ten Bóg nie stworzył ateistów po to aby przywrócić rozum tej reszcie głosujących SMSami na przybycie Jezusa.


Pozdrawiam
Jeśli się z Tobą nie zgodziłem (lub pokłóciłem), to wiedz o tym, że to Ty masz rację, nie ja.
08-08-2009 16:28 
 Ocena 1 na 1
Sylwek (15472 punktów)

>Jak to nie?

Po prostu nie, już dawno zaakceptował darwinowską teorię ewolucji podobnie jak heliocentryczną teorię Arystarcha z Samos.
wcale (614 punktów)
>>Jak to nie?
>Po prostu nie, już dawno zaakceptował darwinowską teorię ewolucji podobnie jak heliocentryczną teorię Arystarcha z Samos.

chyba się trochę z prawdą rozmijamy. Tu masz nowe opracowania:

img169.imageshack.us/img169/9074/tempwn0.gif

Wg starych danych:
img140.imageshack.us/img140/6337/flatmapul7.jpg

A to jest "niby" oryginalny filmik, tak?
www.youtube.com/watch?v=IQl-gXt4aHE

Zwróć uwagę, że widać blending i ZERO gwiazd. Niby udostępnione zdjęcia, ale renderowane na komputerze...
Dlaczego?


Pozdrawiam
Jeśli się z Tobą nie zgodziłem (lub pokłóciłem), to wiedz o tym, że to Ty masz rację, nie ja.
Sylwek (15472 punktów)
Hmm, nie rozumiem twojego postu.
wcale (614 punktów)
>Hmm, nie rozumiem twojego postu.

Ok, chciałem przez to powiedzieć, że zgadza się ale jednocześnie jest przeciwko.
Jakim cudem Bóg mógł stworzyć Adama i Ewę i jednocześnie kościół może popierać ewolucję ?
Przecież to złamanie symetrii jest...


Pozdrawiam
Jeśli się z Tobą nie zgodziłem (lub pokłóciłem), to wiedz o tym, że to Ty masz rację, nie ja.
08-08-2009 21:29 
 Ocena 1 na 1
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Jakim cudem Bóg mógł stworzyć Adama i Ewę i jednocześnie kościół może popierać ewolucję ?
>Przecież to złamanie symetrii jest...
To proste.
Bóg tchnął duszę/świadomość/rozum w istoty ludzkie na pewnym etapie ich rozwoju/ewolucji(trudno powiedzieć, kiedy).
To tchnięcie duszy było właśnie biblijnym stworzeniem. Poprzednia wersja(ta z żebrem) jest już nieaktualna. Niektórzy wierni nie nadążają po prostu za zmianami. Trzeba czytać i słuchać głosu naukowców katolickich.

Pozdrawiam - Zbyszek

"Nie patrzeć na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne" (2 Koryntian 4:18).
09-08-2009 01:59 
 Ocena 1 na 1
wcale (614 punktów)
>>Jakim cudem Bóg mógł stworzyć Adama i Ewę i jednocześnie kościół może popierać ewolucję ?
>>Przecież to złamanie symetrii jest...
>To proste.
>Bóg tchnął duszę/świadomość/rozum w istoty ludzkie na pewnym etapie ich rozwoju/ewolucji(trudno powiedzieć, kiedy).

A nie przypadkiem 23 października 4004r.p.n.e. ?

>To tchnięcie duszy było właśnie biblijnym stworzeniem. Poprzednia wersja(ta z żebrem) jest już nieaktualna. Niektórzy wierni nie nadążają po prostu za zmianami. Trzeba czytać i słuchać głosu naukowców katolickich.

No po takich tekstach, to ja się jeszcze bardziej nastawiam anty. W tej chwili jeszcze to toleruję co KK wyprawia
Najgorsze jest to, że masz niestety rację. Ludzie nie nadążają za tymi zmianami Biblijnymi...


Pozdrawiam
Jeśli się z Tobą nie zgodziłem (lub pokłóciłem), to wiedz o tym, że to Ty masz rację, nie ja.
08-08-2009 21:18 
 Ocena 2 na 2
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Może dlatego kościół jest przeciwko teorii ewolucji, bo to co Oni wyprawiają przeczy tej zasadzie?
Odnośnie stosunku Krk do teorii ewolucji zacytuję za Radio Vaticana z 04.03.2009
Cytat:

Rzym: fałszywa alternatywa - Bóg czy ewolucja?

Kościół nie chce wchodzić w drogę naukom przyrodniczym - powiedział kard. William Levada. Prefekt Kongregacji Nauki Wiary zabrał głos na rzymskiej konferencji o ewolucji biologicznej. Odbywa się ona od wczoraj na Uniwersytecie Gregoriańskim pod patronatem Papieskiej Rady ds. Kultury. Kard. Levada wyłożył nauczanie Kościoła na temat współpracy wiary i nauki. Podkreślił, że teoria ewolucji nie wyklucza wiary w Boga stworzyciela świata. Absurdalne i bezpodstawne są jednak twierdzenia naukowców, którzy wykraczają poza swoje kompetencje i twierdzą, że teoria ewolucji wskazuje na nieistnienie Boga.

Zdaniem uczestniczącego w konferencji dr. Krzysztofa Cyrana z Politechniki Śląskiej konflikt wiary i nauki na polu teorii ewolucji powinien już należeć do przeszłości. "Chociaż wciąż jeszcze istnieją przeciwnicy teorii ewolucji, zwłaszcza w kręgach ortodoksyjnych protestantów w Stanach Zjednoczonych, to wydaje się, że teoria ewolucji jest faktem, a przynajmniej, jak mówił Jan Paweł II, czymś więcej niż hipotezą - powiedział Radiu Watykańskiemu dr Cyran. - I w związku z tym jej przyjęcie w sensie naukowym powinno być zaakceptowane. Natomiast kłopot rodzi się wtedy, kiedy tak rozumianą ewolucją zaczyna się zastępować Boga. To znaczy, jeżeli na teorii ewolucji zamyka się całe rozumienie świata. W takim ewolucjonizmie, który zupełnie pozbawiony jest Boga, podkreśla się rolę czystego przypadku, który generuje nowe rozwiązania potencjalne, oceniane przez dobór selekcyjny. Tymczasem z punktu widzenia Boga cały świat wraz z jego rozwojem ma swój cel i to, co dla nas jest losowością, w tym boskim planie znajduje swoje miejsce".

Konferencja na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim zakończy się 7 marca. Dzisiejsze sesje były poświęcone mechanizmom ewolucji i pochodzeniu człowieka.


Krk idzie z duchem czasu, zachowuje się racjonalnie. Gra idzie o wielką stawkę i nie można okopywać się na swoich pozycjach. Istnieje groźba utraty kontroli nad owieczkami. W związku z tym uwzględniono już zawczasu możliwość stworzenia przez Boga życia na innych planetach. Bóg zasiewał ziarno życia tam, gdzie miał na to ochotę. W końcu jest wszechmocny...

Pozdrawiam - Zbyszek


"Nie patrzeć na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne" (2 Koryntian 4:18).
09-08-2009 09:56 
 Ocena 1 na 1
anty_k (954 punktów)
>Może dlatego kościół jest przeciwko teorii ewolucji, bo to co Oni wyprawiają przeczy tej zasadzie?

To daje pewną nadzieję, gdyż organizmy działające "przeciwko ewolucji" mają to do siebie, że wymierają
wcale (614 punktów)
>mają to do siebie, że wymierają

Obyś miał rację


Pozdrawiam
Jeśli się z Tobą nie zgodziłem (lub pokłóciłem), to wiedz o tym, że to Ty masz rację, nie ja.
mirka (403 punktów)
Bez cytatu: jeszcze niedawno R.Giertych i jego eurodeputowany tatuś protestowali przeciwko teorii ewolucji.....
co straszniejsze organizowali protesty w Europarlamencie!
12-08-2009 15:38 
 Ocena 1 na 1
Zmora (177 punktów)
>Bez cytatu: jeszcze niedawno R.Giertych i jego eurodeputowany tatuś protestowali przeciwko teorii ewolucji.....
>co straszniejsze organizowali protesty w Europarlamencie!
>

Cóż... Każdy chyba zauważył, że przez podobne protesty nasz kraj tylko się ośmiesza.
No ale w polityce nie może być przecież za poważnie
anty_k (954 punktów)
>W dniu święta katolickiego dogmatu o wniebowstąpieniu Marii wystąpić ma w archidiecezji warszawskiej Madonna. Arcybiskup Nycz uważa to za prowokację. Wsparł go mazowiecki radny Marian Brudziński. Wtóruje mu Akcja Katolicka. Dzisiaj do protestu przyłączył się Wałęsa, którego natchnął zapewne obrazek z klapy marynarki. Jest jeszcze ponad miesiąc do koncertu, możemy więc oczekiwać kolejnych wystąpień, być może na najwyższym szczeblu.

O tak, wsparcie protestu zadeklarowały właśnie kolejne autorytety
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>Zanosi się na chryję.
Głosy rozsądku w kościele! Skoro nie mogą zabronić postanowili zaakceptować.
wiadomosci(*),11392768,wiadomosc_prasa.html
anty_k (954 punktów)
>>Zanosi się na chryję.
>Głosy rozsądku w kościele! Skoro nie mogą zabronić postanowili zaakceptować.
>wiadomosci(*),11392768,wiadomosc_prasa.html

I wykręcić kota do góry ogonem tak, żeby wyszło, że Madonna tak naprawdę będzie krzewić religię katolicką na tym koncercie. Znamy już te metody, znamy.
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
mirka (403 punktów)
>Zanosi się na chryję.
>W dniu święta katolickiego dogmatu o wniebowstąpieniu Marii wystąpić ma w archidiecezji
>warszawskiej Madonna. Arcybiskup Nycz uważa to za prowokację. Wsparł go mazowiecki radny Marian
>Brudziński. Wtóruje mu Akcja Katolicka. Dzisiaj do protestu przyłączył się Wałęsa, którego natchnął
>zapewne obrazek z klapy marynarki. Jest jeszcze ponad miesiąc do koncertu, możemy więc oczekiwać
>kolejnych wystąpień, być może na najwyższym szczeblu. W dniu samego koncertu, o ile do niego dojdzie
>- padło już non possumus -, zostanie ogłoszony najprawdopodobniej narodowy różaniec: co sobie
>pomyśli wniebowzięta królowa, kiedy do uszu jej dojdzie popowa modlitwa? Rzeczpospolita Parafialna
>znowu staje się parodią przedmurza chrześcijańskiego, chroniącego świat przed diabłem.

29 sierpnia Cerkiew prawosławna obchodzi rocznicę stracenia św. Jana Chrzciciela, należącego do największych świętych prawosławia:

muzyka.onet.pl/10172,2031023,newsy.html

Zanosi się na protesty tylko ze tym razem w Bułgarii. Bo: Cytat:
piosenkarka demonstruje "brak szacunku dla uczuć wiernych w krajach, w których odbywają się jej koncerty", a jej przesłania "są sprzeczne z moralnością chrześcijańską". Synod przypomina, że w dniu, w którym obchodzi się rocznicę stracenia św. Jana Chrzciciela, wierni powinni pościć oraz wstrzymywać się od świeckich zabaw.

Bułgarzy tak jak Polacy oleją protesty i będą się po prostu dobrze bawic, tym bardziej że bilety rozeszły sie jak ciepłe bułeczki !


Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywac się bez tego, co niezbędne i znosic rzeczy nie do zniesienia

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365