W wątku "Pomniat psy atamany" (
www.racjonalista.pl/forum.php/s,751098) przybliżona została postać ukraińskiego atamana Petlury oraz jego zabójstwo, będące dziełem rosyjskiego Żyda, najpewniej agenta bolszewickiej czerezwyczajki. Morderca Petlury (głowy państwa ukraińskiego) jest nadal honorowany w Izraelu.
Życie dopisało błyskawicznie nowy scenariusz do zagadnienia jak wyżej. Otóż w Winnicy na Ukrainie został odsłonięty pomnik Petlury. Fakt ten został bardzo ostro skrytykowany przez Światowy Kongres Żydowski - który w swoim oświadczeniu powielił wszystkie absurdalne kłamstwa dotyczące osoby atamana.
A oto fragment owego oświadczenia:
“The World Jewish Congress is distressed by the Vinnitsa municipality’s disgraceful and regrettable decision to celebrate the anti-Semitic nationalist leader Symon Petilura as a ‘Defender of Ukraine’ and by Vinnitsa Regional Chairman Valery Korovy’s description of him as an ‘honest man.
Petilura was anything but an honest man. He was a cruel barbarian, indisputably responsible for pogroms in which 35,000-40,000 Jews were murdered.
He and his Ukrainian People’s Republic were more than just Ukrainian nationalists - they were also avowed and brutal anti-Semites, intoxicated by the thrill of carrying out unimaginably vicious and inhumane crimes against innocent people.It is inconceivable that a man, who today we would not hesitate to call a terrorist, should be honored in the very same city in which he and his regime tried to wipe out a rooted and strong Jewish population.’’
W załączeniu podaję link do filosemickiego portalu, z którego cytat jak wyżej został zaczerpnięty. Proszę zwrócić uwagę na zabieg propagandowy jaki na nim zastosowano. Otóż zdjęcie pomnika Petlury zestawiono na nim ze zdjęciem esesmana zabijającego Żyda w Winnicy. Zabiegi manipulacyjne jak ów powyżej są bardzo typowe dla hasbarowskiej agitpropagandy - i są stosowane także na forum Racjonalisty przez niektórych jego użytkowników.
Tytułem dygresji - ale bardzo istotnej - należałoby dodać, iż byłoby zdecydowanie lepiej, gdyby Światowy Kongres Żydów przestał ingerować w sprawy suwerennych państw i zajął się lepiej apartheidem i rasistowską polityką względem Palestyńczyków - uprawianą przez władze Izraela. Łatwo jest widzieć źdźbło w oku bliźniego, trudniej belkę w swoim własnym. I szczególnie w przypadku Żydów - uprawiających zdublowaną etykę starotestamentowo - talmudyczną i przekonanych o tym, iż są wybranym narodem jedynego boga Jahwe - maksyma owa jest nadzwyczaj akuratna.
www.ejpres(*)mitic-nationalist-leader/23559