 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-04-2012 11:59 | zohen (3231 punktów) | Zrezygnujmy z minusów!
4 na 6 | Chodzi mi o rozpatrzenie możliwości technicznego odłączenia opcji "minusowania" wypowiedzi.
"Plusowanie" - owszem, sugeruje, że zgadzam się z poglądem wyrażonym w poście. "Minusowanie" - nie, ponieważ jest to często wyraz postawy "nie, bo nie" albo oderwanej od meritum problemu niechęci do autora spowodowanej jakimiś innymi czynnikami lub wcześniejszymi wypowiedziami. Albo też jest wyrazem zwykłej złośliwości. Wiem, o czym piszę ponieważ sam doświadczyłem takiej czystej złośliwości w relacji z kolegą H. i - ze wstydem przyznaję - sam dałem się wciągnąć w to głupie okładanie się minusami.
Moja osobista deklaracja: rezygnuję z "minusowania" kogokolwiek. Jeżeli wypowiedź mi się nie podoba piszę o tym argumentując dlaczego. Jeżeli Państwo (moderatorzy w szczególności) podzielą ten pogląd, to kultura dyskusji na naszym forum zyska - tak mi się wydaje. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
8 na 8 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Chodzi mi o rozpatrzenie możliwości technicznego odłączenia opcji "minusowania" wypowiedzi.Przeciw. > "Plusowanie" - owszem, sugeruje, że zgadzam się z poglądem wyrażonym w poście.> "Minusowanie" - nie, ponieważ jest to często wyraz postawy "nie, bo nie" albo oderwanej od meritum> problemu niechęci do autora spowodowanej jakimiś innymi czynnikami lub wcześniejszymi wypowiedziami.Osobiście ja zawsze przyznawane minusy uzasadniam. Chyba, że minusy retorsyjne są - za przyznane mi minusy, których uzasadnić ktoś się nie pofatygował. Ale wówczas uzasadnienie moich przecie całkiem jasne jest - Kpł 24, 18-19; Wj 21, 24-25; Pwt 19, 21  . > Albo też jest wyrazem zwykłej złośliwości. Wiem, o czym piszę ponieważ sam doświadczyłem takiej> czystej złośliwości w relacji z kolegą H. i - ze wstydem przyznaję - sam dałem się wciągnąć w to> głupie okładanie się minusami.Na Forum zarejstrowałeś się dosyć dawno - czyżby uwadze Twej umknęły jakoś Przesławno-Niesławne Wojenki Minusowe, które zdążyły się tędy przewalić? Wtedy, to się dopiero Działo...  > Moja osobista deklaracja: rezygnuję z "minusowania" kogokolwiek. Jeżeli wypowiedź mi się nie podoba> piszę o tym argumentując dlaczego.OK. > Jeżeli Państwo (moderatorzy w szczególności) podzielą ten pogląd, to kultura dyskusji na naszym> forum zyska - tak mi się wydaje.Osobiście - nie mam zastrzeżeń żadnych do aktualnej kultury dyskusji na Forum. Jasne, że to i owo zawsze poprawić można - jednak jeśli z jakimkolwiek innym forum porównać... 
Naiwnością było sądzić, że śmierć prezydenta rozwiąże wszelkie nasze problemy. (Wojciech Wencel, poeta)
|
|
 | | zohen (3231 punktów) | Zdeklarowałem się (cholera!) i nie wypada mi Cię "zminusować", tym bardziej, że prawie się z Tobą zgadzam. Poza jednym - minusów nie powinno być!
|
|
|  | 7 na 9 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > prawie się z Tobą zgadzam. Poza jednym - minusów nie powinno być!Czyli całkiem się nie zgadasz. OK - mym zdaniem jednak minusy powinny pozostać. Już choćby z tego względu, że na różnych trolli działają wyraźnie deprymująco - i dobrze  .
Naiwnością było sądzić, że śmierć prezydenta rozwiąże wszelkie nasze problemy. (Wojciech Wencel, poeta)
|
|
| |  | | zohen (3231 punktów) | Ok, kładę uszy po sobie, tym bardziej, że pojechałem chyba niezbyt poprawnym myśleniem i po kilku chwilach zostałem lekko ocenzurowany i (tylko) zdjęto mój post ze strony głównej. Dzięki temu moje nieopowiedziane zachowanie nie wywołało większych szkód i obowiązująca linia została (również dzięki Twojej rewolucyjnej czujności) obroniona.
|
|
| | |  | 2 na 2 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > obowiązująca linia została (również dzięki Twojej rewolucyjnej czujności) obroniona.W danym wypadku: konserwatywnej czujności raczej  .
Naiwnością było sądzić, że śmierć prezydenta rozwiąże wszelkie nasze problemy. (Wojciech Wencel, poeta)
|
|
| |  | -1 na 1 | spellbinder (8577 punktów) | > Już choćby z tego względu, że na różnych trolli działają wyraźnie deprymująco - i dobrze .Sprawdźmy... Nie działa...
|
|
| | |  | 2 na 2 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > >Już choćby z tego względu, że na różnych trolli działają wyraźnie deprymująco - i dobrze .> Sprawdźmy...> Nie działa...Się otwartym tekstem, z własnej nieprzymuszonej woli, jako troll deklarujesz? 
Jezus spojrzał się łaskawie na mnie i powiedział mi, że jest przez dzieci ciężko obrażany. (św. Faustyna)
|
|
5 na 5 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Można wprowadzić plusy ujemne.
|
|
 | 10 na 10 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Można wprowadzić plusy ujemne.Które, być może, też mają swoje i tam plusy... Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły nam minusów  .
Naiwnością było sądzić, że śmierć prezydenta rozwiąże wszelkie nasze problemy. (Wojciech Wencel, poeta)
|
|
7 na 7 | astrotaurus (12445 punktów) |
>"Plusowanie" - owszem, sugeruje, że zgadzam się z poglądem wyrażonym w poście. Minusowanie - owszem, sugeruje, że nie zgadzam się z poglądem wyrażonym w poście
>"Minusowanie" - nie, ponieważ jest to często wyraz postawy "nie, bo nie" albo oderwanej od meritum Plusowanie - nie, ponieważ jest to często wyraz postawy "tak, bo tak" albo za samą zgodność z meritum
>problemu niechęci do autora spowodowanej jakimiś innymi czynnikami lub wcześniejszymi wypowiedziami. problemu sympatii do autora spowodowanej jakimiś innymi czynnikami lub wcześniejszymi wypowiedziami.
>Albo też jest wyrazem zwykłej złośliwości. Albo też jest wyrazem zwykłej życzliwości.
>Moja osobista deklaracja: rezygnuję z "minusowania" kogokolwiek. Jeżeli wypowiedź mi się nie podoba piszę o tym argumentując dlaczego. A po co to samobiczowanie? Tak Ci kolega H. (nie wiem o czym mówisz) dopiekł, ze rezygnujesz z prostego narzędzia?
>Jeżeli Państwo (moderatorzy w szczególności) podzielą ten pogląd, to kultura dyskusji na naszym forum zyska - tak mi się wydaje. Dobrze mówisz - wydaje Ci sie!
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
| popers (129 punktów) | >Chodzi mi o rozpatrzenie możliwości technicznego odłączenia opcji "minusowania" wypowiedzi.
Jestem za!!! Ciągle żywa jest we mnie pamięć o pechowym dniu, w którym to dostałem minusa od astrotaurusa. Boli... oj... premierze jak...?
|
|
 | 4 na 4 | astrotaurus (12445 punktów) | > Ciągle żywa jest we mnie pamięć o pechowym dniu, w którym to dostałem minusa od astrotaurusa. Boli... oj... premierze jak...?No przeciem nie wilk i minusami gospodaruję nader powściągliwie. Musiałeś (musiałeś? słyszysz jakieś głosy?) zasłużyć. Powiedzże co ciekawego to dam Ci plusa, a odszczekasz coś nawywijał to i minusa cofnę. 
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
7 na 7 | Selanos (12869 punktów) | Łapy precz od minusów!
Są mi potrzebne: - jak ktoś pisze głupoty - jak widzę temat o Palikocie założony przez Jozwiakia - jak mam widzimisia (nie widzimisie, widzimisia - bo mój widzimiś jest tylko jeden)
|
|
7 na 7 | marcin1902 (3438 punktów) | >Chodzi mi o rozpatrzenie możliwości technicznego odłączenia opcji "minusowania" wypowiedzi.
A co z minusami, które dostaje się za napisanie postu w nieodpowiednim miejscu (Jaskinia)? Czy uczciwym jest odbieranie punktu nie za to co się pisze, tylko gdzie? Po co tworzyć w takim razie takie miejsce?
"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
|
|
9 na 9 | ARGutowski (797 punktów) | Jestem zdecydowanie przeciw wyłączeniu możliwości minusowania. Znacznie utrudni mi to wyrywkowe czytanie Forum, bo w ten sposób zwykle zaznaczam sobie przeczytane posty...  .
Wyjdź z domu - może przed Twoim blokiem dyskutują racjonaliści!
|
|
| slawrys (26 punktów) |
>Albo też jest wyrazem zwykłej złośliwości. Wiem, o czym piszę ponieważ sam doświadczyłem takiej >czystej złośliwości w relacji z kolegą H. i - ze wstydem przyznaję - sam dałem się wciągnąć w to >głupie okładanie się minusami. =======
bardzo słuszne uwagi, na innym portalu miałem taką sytuacje jak autor przedstawia: "pajac" wstawiał mi minusy i jeszcze sugerował żebym u niego tak zrobił - no wstawiłem mu plusa i go wyśmiałem, wróciłem i sam sobie dodałem minusa - pisząc co myślę o takim działaniu; to chyba jakieś przedszkolaki - internet umożliwia dzieciakom takie skakanie po ludziach; trzeba mieć nadzieję że dorośnie i zmądrzeje; komunikuje się tu przecież dla wymiany poglądów, a jak jakiemuś dzieciakowi z przerostem ambicji odbija, to niech sobie daje te minusu - nie takie odchyły ludzie mają i żyją
|
|
1 na 1 | spellbinder (8577 punktów) | Można jeszcze minusowanie rozszerzyć i na tym zarobić. 10 gr. za każdy minus. Wtedy co poniektórzy mogliby przywalić komuś "za karę" 1000 minusów.
|
|
2 na 2 | Tomex (156 punktów) | Żartujecie sobie a ja chciałem poważnie. Większość się zgodziła (i ja również się zgadzam), że mechanizm plusów i minusów jest przydatny. Pozwala zorientować się jakie opinie znajdują poparcia, jakie nie, zniechęcać troli lub szybko orientować się kto nim jest. Aczkolwiek większość zgadza się, że mechanizm (szczególnie minusy) powinny być używane roztropnie. Zjawisko wojen minusowych jest również faktem - niepokojącym wypaczeniem idei. Może zamiast wylewać dziecko z kąpielą warto się zastanowić nad mniejszą korektą istniejącego mechanizmu. Dwie propozycje: 1. Można ograniczyć przyznawanie minusów (a może i plusów) do jednego na tydzień. Ograniczone zasoby bywają używane z (jeszcze) większym rozmysłem. 2. Można ograniczyć przyznawanie minusów (a może i plusów) przez jednego forowicza drugiemu forowiczowi do kilku (np. 3). Czyli nie ważne jak kto kogo nie lubi (lubi) - ma ograniczony wpływ na na całość jego punktów. 3. Model mieszany - jeden forumowicz mógłby przyznawać drugiemu (konkretnemu) forumowiczowi ograniczoną liczbę punktów w określonym czasie. Np. 1 pkt na miesiąc. PS. ad.2. nie wiem czy już w tej chwili nie ma takiego ograniczenia - nie próbowałem
|
|
7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | . >Moja osobista deklaracja: rezygnuję z "minusowania" kogokolwiek. Jeżeli wypowiedź mi się nie podoba piszę o tym argumentując dlaczego. Od początku zrezygnowałem z klikania komukolwiek minusów. Wydaje mi się, że nikt ode mnie minusa nie otrzymał - chyba że gdzieś tam przez pomyłkę kliknąłem.
Sam otrzymałem sporo minusów i są to wyraźne minusy za "nielubienie". Kilka osób klikało, bądź klika, stale niezależnie od treści postu, ot tak za poglądy. Mnie nasz portal się podoba i chciałbym aby tylko w niewielkim stopniu i ewolucyjnie się zmieniał.
Minusy mało mi tu przeszkadzają, bardziej przeszkadza ewidentna głupota, niektórych z naszych gości, ale też musimy ją znosić. Warto pamiętać, że nie istnieją żadne rozwiązania idealne, a i sami też ideałami nie jesteśmy.
@@@ .
|
|
1 na 1 | mbrudka (1266 punktów) | Przed rezygnacją z minusów trzeba wpierw chyba ustalić do czego służy mechanizm oceny. W regulaminie Forum stoi: Każdą wypowiedź możemy ocenić na + (dodaje 1 punkt) lub - (odejmuje 1). Bilans głosowania na wypowiedzi uczestnika oraz liczba jego wypowiedzi stanowią o jego osobistym wyniku punktowym. Z najaktywniejszymi i najczęściej ocenianymi uczestnikami naszego Forum można się zapoznać klikając znajdujący się u dołu strony "Ranking punktowy". Jeśli trzymać się regulaminu, to minusy są zbędne, a wręcz zaprzeczają intencji wskazywania najczęściej ocenianych uczestników, bo co najwyżej wskazują najczęściej pozytywnie ocenianych uczestników. Jak się też zastanowić, to brak ograniczeń w rozdzielaniu +/- może prowadzić do niefrasobliwości w ich przyznawaniu, czyli utrudnić zrozumienie znaczenia oceny uczestnika forum. Warto chyba o tym podyskutować w nowym wątku..
|
|
1 na 1 Bartosz B. (179 punktów) (zablokowany) | Nie chcę z powodu takiego drobiazgu zakładać w wątku, więc tu zapytam, bo to pokrewne zagadnienie. Gdzie się podział punkt, który dał mi człowiek za tę wypowiedź?
|
|
 | 1 na 1 | tumbili (327 punktów) | > Nie chcę z powodu takiego drobiazgu zakładać w wątku, więc tu zapytam, bo to pokrewne zagadnienie.> Gdzie się podział punkt, który dał mi człowiek za tę wypowiedź?Jak Wy się w ogóle orientujecie w tych punktach- kto, komu, za co, kiedy...? Nie ogarniam  .
|
|
|  | 2 na 2 | perun (8610 punktów) |
> Jak Wy się w ogóle orientujecie w tych punktach- kto, komu, za co, kiedy...? Nie ogarniam .> Zajrzyj do ustawień swojego konta, zaznacz odpowiedni kwadracik a powiadomienia za co i kto oddał na Ciebie głos będziesz miał u siebie na poczcie.
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington
|
|
| |  | 3 na 3 | marcin1902 (3438 punktów) | >Zajrzyj do ustawień swojego konta, zaznacz odpowiedni kwadracik a powiadomienia za co i kto oddał na Ciebie głos będziesz miał u siebie na poczcie.
Będziesz miała!
A orientujemy się, bo to ważna sprawa jest, takie punkty... Wiesz kto cię lubi, a kto nie, wiesz czy głupot czasem nie wypisujesz itp.
"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
|
|
| | |  | 5 na 5 | perun (8610 punktów) |
> Będziesz miała!Rzeczywiście.. moja wina. Nie zajrzałem.. > A orientujemy się, bo to ważna sprawa jest, takie punkty... Wiesz kto cię lubi, a kto nie, wiesz czy głupot czasem nie wypisujesz itp.Lub wiesz kto nie jest zbyt mądry stawiając ci minusy 
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington
|
|
| | |  | 2 na 2 | tumbili (327 punktów) | > >Zajrzyj do ustawień swojego konta, zaznacz odpowiedni kwadracik a powiadomienia za co i kto oddał na Ciebie głos będziesz miał u siebie na poczcie.> Będziesz miała!> A orientujemy się, bo to ważna sprawa jest, takie punkty... Wiesz kto cię lubi, a kto nie, wiesz czy głupot czasem nie wypisujesz itp. Haha! Dzięki koledzy! Skoro to taka waaaażna sprawa, to muszę to sprawdzić  .
|
|
2 na 2 | hubin (2274 punktów) |
>"Minusowanie" - nie, ponieważ jest to często wyraz postawy "nie, bo nie" albo oderwanej od meritum >problemu niechęci do autora spowodowanej jakimiś innymi czynnikami lub wcześniejszymi wypowiedziami.
Nie zgadzam się, wiekszość użytkowników używa minusa by piętnować idiotyzmy. Jest kilku użytkowników których liczba postów przewyższa liczbę punktów co zazwyczaj jest wyraźnym sygnałem, iż nie należy z jegomościem dyskusji podejmować.
>Albo też jest wyrazem zwykłej złośliwości. Wiem, o czym piszę ponieważ sam doświadczyłem takiej >czystej złośliwości w relacji z kolegą H. i - ze wstydem przyznaję - sam dałem się wciągnąć w to >głupie okładanie się minusami.
Większość użytkowników dochodzi do tego samego wniosku prędzej lub później, natomiast minus od kretyna to więcej niż plus od człowieka rozsądnego. Każda taka blizna raczej nobilituje.
Jeżeli przyjąć twoją metodę taki przykładowy troll forumowy będzie nie do odróżnienia od nowego użytkownika forum.
>forum zyska - tak mi się wydaje. Sądzę inaczej.
Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
|
|
1 na 1 damian1301 (937 punktów) (zablokowany) | Ja bym zostawił minusy ale wprowadził przy każdym poście listę forumowiczów którzy stawiają -/+. Taki jawny spis wymusi bardziej odpowiedzialnie ich stawianie.
Jest nie do pomyślenia, by miłość naszego życia miała być czymś lekkim, czymś bez wagi.
|
|
 | ekologik (1240 punktów) (zablokowany) | > Ja bym zostawił minusy ale wprowadził przy każdym poście listę forumowiczów którzy stawiają -/+. Taki jawny spis wymusi bardziej odpowiedzialnie ich stawianie.Popieram ... tylko ... czy nas na to stać wiele for widziałem i nasze jest naprawdę super ! Piszę o aspekcie technicznym ... nie o spotykanych tu nierzadko postach o niczym  Pomysł OK - pod warunkiem - że nie rozwali całego silnika lub finansów (za droga przebudowa). ________________________________________ aha uważam że nigdy (czyli oceniam potencjalną przyszłość) tu u nas za nazbierane minusy choćby minus tysiąc nie powinnno się z automatu(lub automatycznie) kogokolwiek banować. to powinna byc decyzja zawsze Kolegium Moderatorów Bo stosunkowo nowy user może trafić na cichą "grupkę", której podpadnie za coś akurat im wadzącego Example: Poda (wysokie) ceny Elektrowni Atomowych oferowanych w Europie przez standardowych dostawców Np mój (sensacyjny dla laików) post z dnia 27-04-2012 godz 02:09 {duży biały obrazek-wykres wpadajacy w oko na dole pierwszej stronicy linkowanego poniżej wątku oraz zawarty tam ZAŁĄCZNIK ! o doniesieniu o tej kwocie} w www.racjonalista.pl/forum.php/s,497108
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|