Racjonalista - Strona głównaDo treści
Preambuła regulaminu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
06-06-2014 13:12chętnie racjonalistka (29094 punktów)Preambuła regulaminu
Ocena 3 na 5
.
Imć Selanos w wątku "Atak trolli" uskarża się na trolle i wskazuje rozwiązanie problemu:

Ostatnio ubyło nam moderatorów, może czas na to żeby uzupełnić skład?

No ale chyba nie chodzi o moderatorów - wykidajłów usuwających wypowiedzi i banujących wg swojego widzimisię?

Proponuję wzbogacenie preambuły regulaminu o formułę pozwalającą KAŻDEMU rozpoznawać niepożądane treści. Wtedy nawet tzw. karmienie trolli będzie można na mocy § 27 i) podciągnąć pod złamanie regulaminu.

Istnienie bogów wykluczyliśmy w oparciu o ich niedefiniowalność, racjonalizm musi więc być tej wady pozbawiony. Określmy jakie treści przez swój irracjonalizm powinny być na forum niedozwolone, a będziemy mieli z głowy problem powoływania moderatoró, których kompetencji w tej sytuacji i tak nie ma jak zweryfikować.

Obecnie programowa część wstępu do regulaminu ma brzmienie "Forum stworzone zostało dla czytelników oraz sympatyków Portalu internetowego Racjonalista.pl i służy jako platforma do prowadzenia dyskusji, wymiany poglądów..."

Czy na pewno o sympatię chodzi, a jeśli tak, to jak ją mierzyć?
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Karton.R (392 punktów)
>.
>Imć Selanos w wątku "Atak trolli" uskarża
>się na trolle i wskazuje rozwiązanie problemu:
>Ostatnio ubyło nam moderatorów, może czas
>na to żeby uzupełnić skład?

>No ale chyba nie chodzi o moderatorów - wykidajłów usuwających wypowiedzi i banujących wg swojego
>widzimisię?
A to moderatorzy na tym forum tak robią?

>Proponuję wzbogacenie preambuły regulaminu o formułę pozwalającą KAŻDEMU rozpoznawać niepożądane
>treści. Wtedy nawet tzw. karmienie trolli będzie można na mocy § 27 i) podciągnąć pod złamanie
>regulaminu.
I ty chcesz biednego Wenancjusza, który wziął na serio ks. Bieleckiego, ukarać?

Zresztą, kto ci zabrał wykrzyknik na żółtej tarczy? Nawet ty możesz rozpoznać i zgłosić niepożądane treści.

>Istnienie bogów wykluczyliśmy w oparciu o ich niedefiniowalność, racjonalizm musi więc być tej wady
>pozbawiony.
Taa, wszyscy na tym forum to ateiści stanoszowscy/ignostycy. Nie ma żadnych agnostyków, ateistów agnostycznych ani teistów. Wszyscy zgadzają się z panią Stanosz.

>Określmy jakie treści przez swój irracjonalizm powinny być na forum niedozwolone, a
>będziemy mieli z głowy problem powoływania moderatoró, których kompetencji w tej sytuacji i tak nie
>ma jak zweryfikować.
A według jakiego standardu treści miałyby być cenzurowane?

>Obecnie programowa część wstępu do regulaminu ma brzmienie "Forum stworzone zostało dla czytelników
>oraz sympatyków Portalu internetowego Racjonalista.pl i służy jako platforma do prowadzenia
>dyskusji, wymiany poglądów..."
>Czy na pewno o sympatię chodzi, a jeśli tak, to jak ją mierzyć?
W litrach.
06-06-2014 23:11 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>>No ale chyba nie chodzi o moderatorów - wykidajłów usuwających wypowiedzi i banujących wg swojego widzimisię?
>A to moderatorzy na tym forum tak robią?
Skądże! Nie robią, zaraz wskażą zasadę o którą pytam i zakończą całą dyskusję.

>możesz rozpoznać i zgłosić niepożądane treści.
Ale po amatorsku! Według własnego widzimisię!

>Taa, wszyscy na tym forum to ateiści stanoszowscy/ignostycy. Nie ma żadnych agnostyków, ateistów agnostycznych ani teistów. Wszyscy zgadzają się z panią Stanosz.
Więc co nas łączy? Sympatia? I tylko Wenancjusza nikt nie lubi? A za co, się pytam?

>A według jakiego standardu treści miałyby być cenzurowane?
No a obecnie wg jakiego standardu treści są kwalifikowane w różne tutejsze niebyty i półbyty (że o półbutach nie wspomnę)?

>>Czy na pewno o sympatię chodzi, a jeśli tak, to jak ją mierzyć?
>W litrach.
To półitrówkach nie wystarczy?
07-06-2014 09:18 
 Ocena 2 na 2
Karton.R (392 punktów)
>Skądże! Nie robią, zaraz wskażą zasadę o którą pytam i zakończą całą dyskusję.
*hmmm* Co???

>>możesz rozpoznać i zgłosić niepożądane treści.
>Ale po amatorsku! Według własnego widzimisię!
>
Masz możliwość zaznaczenia powodu, dla którego chcesz dany post zgłosić.
I moderatorzy sprawdzą, czy twoje zgłoszenie dotyczy naprawdę złamania regulaminu.

>>Taa, wszyscy na tym forum to ateiści stanoszowscy/ignostycy. Nie ma żadnych agnostyków, ateistów agnostycznych ani teistów. Wszyscy zgadzają się z panią Stanosz.
>Więc co nas łączy? Sympatia?
Chęć dyskusji może? Wolnomyślicielstwo?

>I tylko Wenancjusza nikt nie lubi? A za co, się pytam?


>>A według jakiego standardu treści miałyby być cenzurowane?
>No a obecnie wg jakiego standardu treści są kwalifikowane w różne tutejsze niebyty i półbyty (że o półbutach nie wspomnę)?
www.racjonalista.pl/index.php/s,91

>>>Czy na pewno o sympatię chodzi, a jeśli tak, to jak ją mierzyć?
>>W litrach.
>To półitrówkach nie wystarczy?

Na to wszystko trzeba mieć mocną głowę.
09-06-2014 08:29 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>>Skądże! Nie robią, zaraz wskażą zasadę o którą pytam i zakończą całą dyskusję.
>*hmmm* Co???
To, że rozwiązanie problemu zamyka dyskusję.

>Masz możliwość zaznaczenia powodu... I moderatorzy sprawdzą...
Tylko jak mam sprawdzić który powód moderatorom zaznaczyć?

>>Więc co nas łączy? Sympatia?
>Chęć dyskusji może? Wolnomyślicielstwo?
Dyskusja jako cel jest chybiona, kto by chciał dyskutować! Na ten mój wątek niechby w odpowiedzi napisano "popieram" czy "zaraz stosowną preambułę sformułuję", a najlepiej jedno i drugie.

Wolnomyślicielstwo za to wygląda na trafione. Zasada, iż "sądy należy formułować na podstawie wiedzy naukowej i rozumowania logicznego, bez odwoływania się do argumentów religijnych czy tradycji" (wg Wiki) chyba mogłaby się znaleźć we wstępie do regulaminu.

>www.racjonalista.pl/index.php/s,91
Niech będzie dana treść posta - przykładowo - "popieram" -Czy post o takiej treści łamałby którąś zasadę z Twojego linka?

>Na to wszystko trzeba mieć mocną głowę.
Moc swojej głowy chętnie bym zmierzyła.
11-06-2014 18:27 
 Ocena 1 na 1
Karton.R (392 punktów)
>>Masz możliwość zaznaczenia powodu... I moderatorzy sprawdzą...
>Tylko jak mam sprawdzić który powód moderatorom zaznaczyć?
?

>>>Więc co nas łączy? Sympatia?
>>Chęć dyskusji może? Wolnomyślicielstwo?
>Dyskusja jako cel jest chybiona, kto by chciał dyskutować! Na ten mój wątek niechby w odpowiedzi napisano "popieram" czy "zaraz stosowną preambułę sformułuję", a najlepiej jedno i drugie.

Dyskusja działa jako środek do wielu celów, dlatego potraktowałem ją priorytetowo. Do wymiany poglądów najlepiej nadaje się dyskusja. A wymiana poglądów może być celem.

>Wolnomyślicielstwo za to wygląda na trafione. Zasada, iż "sądy należy formułować na podstawie wiedzy naukowej i rozumowania logicznego, bez odwoływania się do argumentów religijnych czy tradycji" (wg Wiki) chyba mogłaby się znaleźć we wstępie do regulaminu.
>>www.racjonalista.pl/index.php/s,91
>Niech będzie dana treść posta - przykładowo - "popieram" -Czy post o takiej treści łamałby którąś zasadę z Twojego linka?
Nie, ale przemyślmy to tak:
I.
1. Post o treści "popieram" jest szkodliwy tylko wtedy, gdy wiemy, że autor jest trollem/nie utożsamia się z podanym poglądem
2. Jeśli autor nie ukazał swojej natury jako trolla/nie zaprzeczył swoim poprzednio ujawnionym poglądom, nie ma podstaw do twierdzenia, że autor jest trollem/nie utożsamia się z podanym poglądem.

II.
1. Jeśli autor jest trollem, to został już zablokowany (zakładając, że moderator się tym zajął).
2. Autor tworzy w takim razie multikonta.

Konkluzja:
Autor łamie regulamin.
12-06-2014 14:48 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>wymiana poglądów może być celem.
Uważasz że ktokolwiek pragnie wysłuchiwać jakie inni mają poglądy?

>Nie, ale [...] autor [...] nie utożsamia się z podanym poglądem [...] Autor łamie regulamin.
No i właśnie o to chodzi: w imię jakiej zasady jednym wolno głosić, że 2+2=4, a innym nie?
13-06-2014 12:58 
 Ocena 1 na 1
Karton.R (392 punktów)
>>wymiana poglądów może być celem.
>Uważasz że ktokolwiek pragnie wysłuchiwać jakie inni mają poglądy?
To co ty w takim razie robisz na tym portalu?

>>Nie, ale [...] autor [...] nie utożsamia się z podanym poglądem [...] Autor łamie regulamin.
>No i właśnie o to chodzi: w imię jakiej zasady jednym wolno głosić, że 2+2=4, a innym nie?

Ominęłaś prawie całą moją wypowiedź. Skończ manipulować.
15-06-2014 10:43 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>To co ty w takim razie robisz na tym portalu?
Popieram.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365