 |
Czy Szwedzi nie dadzą się wirusowi...koronahisterii??? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-04-2020 20:53 | Arminius (25555 punktów) | Czy Szwedzi nie dadzą się wirusowi...koronahisterii???
3 na 3 | Szwedzi przyjęli zasadniczo odmienny od reszty Europy - i w moim odczuciu jakże słuszny - model zmierzenia się z koronawirusem. W wielkim skrócie sprowadza się on do braku masakrujących gospodarkę i życie społeczne restrykcji, izolowaniu grup potencjalnie bardziej zagrożonych, którym zapewnia się wsparcie i opiekę oraz wystawianiu reszty populacji (której nie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo) na atak wirusa w celu wykształcenia w niej odporności na niego. Pytanie brzmi, czy Szwedzi wytrwają w tej jakże słusznej strategii, czy też jednak ulegną wirusowi...koronapaniki. Ano zobaczymy. Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału. "In Berlin, we are supposed to stay at home but some (physical) exercise is still allowed. So, I spent some time the other day walking around and gazing at the closed shops and the deserted playground in my neighbourhood – and my mind naturally wandered to Sweden, where I lived for many years. The country seems like paradise relative to grim, locked-down Germany: open cafés, happy children playing with their fathers, and groups of people working on the waterfront. As of now, Sweden remains open for business, with only some restrictions in place: work at home if possible; no unnecessary trips; no gatherings of more than 50 people; restaurants, bars, and cafés should space out customers; and the major ski resorts have decided to close for the season". www.ecfr.e(*)_the_eus_coronavirus_exception | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Szwecja to zbankrutowany i upadły kraj bez znaczenia. Nie warto powtarzać kłamstw tamtejszej propagandy. To jest mistyfikacja propagandowo-medialna oparta na koncepcie chwalebnej bezczynności. Rząd szwedzki nic nie robi, więc jest rozsądny - tak miałem sobie o tym pomyśleć. Nordycki burdel naprawdę się sypie, skoro serwują ludziom taką tanią sieczkę. Liczą na coś? Niech nie liczą. Zasiłków, emerytur, rent i świadczeń socjalnych i tym podobnych fikcji państwa opiekuńczego i tak nie dostaną, bo nie ma ich z czego wypłacić... ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 3 na 3 | Arminius (25555 punktów) | czy jest? | >To jest mistyfikacja propagandowo-medialna....
Czy dla pana cała rzeczywistość jest mistyfikacją jak wyżej. Nieustannie podnosi pan ten koncept. Chyba za dużo się pan naoglądał różnych "matriksów"???
|
|
|  | 2 na 2 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: czy jest? |
Rząd nic nie robi z definicji, bo nic nie może. Co gorsze dla rządu, nieprawdą jest, że mimo wszystko zawsze się jakoś wyżywi. Głupi Szwedzi niech się pocieszają, że ich rząd pracuje dobrze, bo powstrzymuje się od działania. Jak już wspomniałem wyżej, jest to mistyfikacja propagandowo-medialna oparta na koncepcie chwalebnej bezczynności. Niewiele z tego wynika, ale jak głupi się cieszy, to nie wypada mu w tym przeszkadzać. Przy takim bezrobociu, inflacji i recesji, jakie panują obecnie w Szwecji, lepiej myśleć o sobie. Myślenie mocną stroną rządu nigdy nie było. W retoryce też są nędzni. ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Czy Szwedzi nie dadzą się wirusowi...koronahisterii??? | > Szwecja to zbankrutowany i upadły kraj bez znaczenia. Nie warto powtarzać kłamstw tamtejszej propagandy.Ale warto twoje pokazać: pl.wikiped(*)_ubóstwa_społecznego
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
|  | 2 na 2 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Kraje nordyckie to ulubiona figura retoryczna propagandy raju na Ziemi. Szwecja jest wykorzystywana w tym celu nawet w Stanach Zjednoczonych. Niestety, warunki działalności gospodarczej są tam tak trudne przez skrajnie wysokie podatki i koszty pracy, że nie warto tam podróżować i inwestować. Dobrobyt krajów nordyckich to zwykłe i bezczelne kłamstwo. To kraje zamieszkane przez rzesze biedoty. Jedynie wąska klasa posiadaczy zawyża statystyki. Nie każdy posiada udziały w firmach górniczych i energetyce atomowej. Wszędzie szaleją gangi i oszuści. Jedynie na dalekiej prowincji można mieć święty spokój, jeżeli posiada się jakiś majątek i broń. Miasta nie nadają się do życia ze względu na nasilenie wszelkiej przestępczości. Wszelkie inwestycje upadają. Koleje i promy są deficytowe, podobnie lotnictwo. Dworce, terminale i lotniska są zbankrutowane. To mały kraj ze starzejącą się populacją, dysfunkcyjną gospodarką i deficytami żywności. Statystyki demograficzne i gospodarcze są notorycznie fałszowane w myśl propagandy wiecznego wzrostu. Szwecja to totalny syf owinięty w pazłotko ultranowoczesności. Mistyfikacja zmodernizowanej monarchii to też zbankrutowany pomysł polityczny. Jak z biedy wpadają w nędzę, to opowiadają historyjki o żyle złota odkrytej w lesie przez dwie staruszki (pamiętasz tę powiastkę propagandowo-medialną?) albo zapraszają polskich strażaków do gaszenia lasów, żeby przypomnieć światu, że mają drewno. A to wszystko ich nordycka przebiegłość, nic więcej nie mają. ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
2 na 2 | Jan Rylew (3965 punktów) | >Pytanie brzmi, czy Szwedzi wytrwają w tej jakże słusznej strategii, czy też jednak ulegną wirusowi...koronapaniki. Ano zobaczymy. Nie wiem kiedy był ten artykuł na ecfr.eu napisany, nie znalazłem daty, nie wiem także kiedy "zobaczymy". Na razie widać dość wyraźnie, porównując Szwecję z Polską, niewielkie restrykcje z dość silnymi restrykcjami, że Szwecja ma gorsze wskaźniki umieralności. Szwecja ok 10 mln ludności 887 zgonów Polska ok 38 mln ludności 208 zgonów
Szwecja ma ok 8,9 zgonów na 100 tys ludności. Polska ma ok 0,55 zgonów na 100 tys ludności. Ok 16razy mniejsza liczb zgonów na grupę przeliczeniową, czy to nie jest dość komunikatywne ?
|
|
 | 3 na 3 | Arminius (25555 punktów) | ocknąć się czas | >Szwecja ma ok 8,9 zgonów na 100 tys ludności. >Polska ma ok 0,55 zgonów na 100 tys ludności. >Ok 16razy mniejsza liczb zgonów na grupę przeliczeniową, czy to nie jest dość >komunikatywne ?
Primo, ocknij się pan i nie wierz pisowskiej propagandzie. Zgonów w Polsce jest znacznie więcej - jednakże są one wpisywane pod innymi rubrykami, typu: zmarł na "niewydolność oddechową". Proszę poczytać sobie dostępne w sieci opinie i relacje lekarzy i pielęgniarek, z pierwszej "linii frontu", nie dawać zaś wiary optymistycznej w tonie łżepropagandzie tv info. Secundo, nawet jeżeli liczba zgonów w Szwecji jest wyższa niż w innych krajach, które popełniły ekonomiczne harakiri - to przecież uodparniają się oni na ewentualny drugi atak wirusa i nie masakrują się ekonomicznie i społecznie absurdalną kwarantanną. Proszę taż bezwzględnie pamiętać, iż z powodu paraliżu służby medycznej - w Polsce zmarło już znacznie więcej osób z powodu innych chorób i dolegliwości (brak dostępu do lekarza, zawieszone zabiegi i operacje) niż na koronowirusa. Tylko tych liczb nikt na razie nie zna.
|
|
|  | 2 na 2 | Jan Rylew (3965 punktów) | Odp: ocknąć się czas | Ad Primo > ocknij się pan i nie wierz pisowskiej propagandzie. Zgonów w Polsce jest znacznie więcej - jednakże są one wpisywane pod innymi rubrykami, typu: zmarł na "niewydolność oddechową". Proszę poczytać sobie dostępne w sieci opinie i relacje lekarzy i pielęgniarek, z pierwszej "linii frontu", nie dawać zaś wiary optymistycznej w tonie łżepropagandzie tv info.Wiem, pisowska propaganda wyjaśnia wszystko  . Nie wiem, dlaczego miałbym dawać wiarę, akurat łżepropagandzie z tvn. Moje dane pochodzą właśnie z "sieci". Co do kwalifikacji zgonów istnieją szczegółowe instrukcje zgodne z ogólnymi zasadami uznanymi przez WHO. www.medone(*)e-zgonu-,artykul,41339339.htmlFałszowanie danych epidemiologicznych wyjątkowo nieetyczne i karalne. Trzeba zgłosić, ale trzeba mieć dowody, nie wystarczy nawet najgłębsze przekonanie o przestępczym charakterze PIS  . Ad Secundo, > nawet jeżeli liczba zgonów w Szwecji jest wyższa niż w innych krajach, które popełniły ekonomiczne harakiri - to przecież uodparniają się oni na ewentualny drugi atak wirusa."Czekaj tatka latka" gdy jest się w grupie osób wysokiego ryzyka z powodu innych chorób, lub ma się swoich bliskich w tej grupie. To czekanie może trwać 18 mcy. i więcej. www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,40442> Proszę taż bezwzględnie pamiętać, iż z powodu paraliżu służby medycznej - w Polsce zmarło już znacznie więcej osób z powodu innych chorób i dolegliwości (brak dostępu do lekarza, zawieszone zabiegi i operacje) niż na koronowirusa.Warto jednak przy tym nie zapominać, że ów paraliż stanowi wspólne dzieło wszystkich rządzących po 89. Tertio, jestem zwolennikiem poluźnienia restrykcji zwłaszcza tych, które wyglądają mi na mało potrzebne. Sam pisałem niedawno: "Nasuwa się więc nieodparcie pytanie czy nie byłoby lepiej postawić na pełną informację i samoizolację osób z grupy zwiększonego ryzyka oraz samoochronę osób, chcących zachować zdrowie swoje i swoich bliskich, jednocześnie pracować usilnie nad szczepionką?. W ten sposób można byłoby przynajmniej nie wyłączać gospodarki. Tego jednak nie wie nikt." www.racjonalista.pl/forum.php/s,813533Jakoś nie widać na tym forum komentatora, który by zauważył, że szybki rozwój epidemii skutkuje także w efekcie końcowym paraliżem gospodarki tylko odłożonym w czasie.
|
|
 | 3 na 3 | Pawel077 (1855 punktów) | Odp: Czy Szwedzi nie dadzą się wirusowi...koronahisterii??? | Porównując różne kraje pod względem radzenia sobie z epidemią należy jednak mieć na uwadze na jakim etapie znajduje się epidemia w poszczególnych krajach. O ile dobrze pamiętam, to w Polsce pierwszy przypadek zdiagnozowano 4 marca - w Szwecji było już wtedy (6 marca) 100 potwierdzonych zakażeń.
|
|
3 na 3 | Erwin_ (72 punktów) | Nie tylko Szwedzi: Białoruś, Brazylia, Japonia, Korea Południowa... Przykład Korei Płd. jest bardzo ciekawy, ponieważ jest to kraj który już przeszedł falę "epidemii" bez paraliżu społeczeństwa, jak u nas. Jako strategię obrali szeroko zakrojone testowanie poza osoby z symptomami (w przeciwieństwie do Hiszpanii i Włoch), dzięki czemu udało się uspokoić spanikowane społeczeństwo i powstrzymać kryzys. www.statis(*)orea-covid-19-daily-new-cases/
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|