Racjonalista - Strona głównaDo treści
Agnosiewicz vs Kloch w Tok FM

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
06-11-2008 12:02kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Agnosiewicz vs Kloch w Tok FM
Ocena 4 na 4
Po 11:00 w radio Tok FM nadano dyskusję między Mariuszem Agnosiewiczem i ks. Józefem Klochem (rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski).

Tematem było obostrzenie przez KK przepisów dotyczących apostazji i zgłoszenie przez PSR do RPO tego faktu jako niezgodnego z prawem.

Kloch usiłował przekształcić program w swój monolog i nie dopuścić Agnosiewicza do głosu. Na szczęście prowadząca kilka razy przywołała Klocha do porządku.

Bezczelna pewność siebie księdza, a raczej poczucie bezkarności KK i jego stania ponad polskim i międzynarodowym prawem wprost biła z sensu i sposobu wypowiedzi Klocha.

Przedstawił swoją wizję rozdziału KK od państwa: państwo nie ma prawa wtrącać się w wewnętrzne sprawy KK a wszystko co robi KK jest jego wewnętrzną sprawą.

Czarni czują się nietykalni, czują się właścicielami i władcami Polski.
I trudno im się dziwić - tak są traktowani przez władze państwowe.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 Dalej..
#46
12-11-2008 07:39
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Odp: Agnosiewicz vs Kloch w Tok FM
W odpowiedzi sztejkat
Panie Rzeczniku, Panie Prezesie, Panie Ksiądz, Panie Redaktor...

#47
17-11-2008 09:06
 Ocena 1 na 1
Jacek Cieslicki (1555 punktów)
(zablokowany)
Odp: Agnosiewicz vs Kloch w Tok FM
W odpowiedzi sztejkat
>Nie ma czegoś takiego jak "ekskomunika na życzenie".

A właśnie, że jest: postarajmy się znależć jakiś uniwersalny i skuteczny sposób prowokowania Kościoła do natychmiastowego ogłaszania ekskomuniki prowokującego...

*****
Goje wszystkich krajów, łączcie się!

Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)Odp: Agnosiewicz vs Kloch w Tok FM
W odpowiedzi Jacek Cieslicki
>>Nie ma czegoś takiego jak "ekskomunika na życzenie".
>A właśnie, że jest: postarajmy się znależć jakiś uniwersalny i skuteczny sposób prowokowania Kościoła do natychmiastowego ogłaszania ekskomuniki prowokującego...
>*****
>Goje wszystkich krajów, łączcie się!
>

Czy jeśli przyjmę komunię a potem wypluję i publicznie rozsmaruję butem na podłodze, to czy to wystarczy? Kto wie?

A.

#49
17-11-2008 14:49
 Ocena 4 na 4
Zulka (2198 punktów)Odp: Agnosiewicz vs Kloch w Tok FM
W odpowiedzi Adam Wojtkiewicz

>Czy jeśli przyjmę komunię a potem wypluję i publicznie rozsmaruję butem na podłodze, to czy to wystarczy? Kto wie?
>A.

Myślę, że powinno wystarczyć pod warunkiem , że przeżyjesz (w kościele zwykle przebywa wiele uroczych, złodkich staruszek i staruszków, którzy mogą się nieco zdenerwować takim zachowaniem)...


"Największą chlubą nie jest to, aby się nigdy nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

#50
17-11-2008 15:09
 Ocena-1 na 1
Faustyna (-43 punktów)Odp: Agnosiewicz vs Kloch w Tok FM
W odpowiedzi Zulka
Oczywiście, że ekskomunika jest możliwa na własne życzenie - wystarczy zgłosić się do kuri i zgłosić fakt ze nie chce byc się członkiem kościoła.

#51
17-11-2008 17:49
 Ocena 3 na 3
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)Odp: Agnosiewicz vs Kloch w Tok FM
W odpowiedzi Faustyna
>Oczywiście, że ekskomunika jest możliwa na własne życzenie - wystarczy zgłosić się do kuri i zgłosić fakt ze nie chce byc się członkiem kościoła.

Witam... TROLLA!
Jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ponowne pojawienie się na forum w tym momencie nie jest przypadkowe i ma za zadanie uwiarygodnić... "inną" postać!

Wcześniej apelowałem do moderatorów o zablokowanie wszystkich kont tego trolla - jak widać bezskutecznie - nie raczyli nawet... odpowiedzieć!
W związku z reaktywacją bożeny/Faustyny/matrioszki i cholera wie czego jeszcze proszę moderatorów o informację w jakiej formie i komu mam złożyć taki wniosek oficjalnie/formalnie aby zajęli stanowisko w tej sprawie i raczyli odpowiedzieć wnioskodawcy.

Przy okazji zdementuję kolejne brednie trolla pt. Faustyna wprowadzające dezinformację:
Nie wystarczy zgłosić się do kurii i powiedzieć... nie chcę!

Wiadomo, że Episkopat wydał zasady postępowania w sprawie wystąpienia z KK określające procedurę związaną z aktem apostazji. Zatem wiemy, że formalny akt apostazji mający skutki kanoniczne [w tym automatyczną ekskomunikę!] należy złożyć w formie pisemnej wraz z uzasadnieniem, osobiście w obecności 2 pełnoletnich świadków proboszczowi parafii w miejscu zamieszkania. Proboszcz potwierdza przyjęcie aktu swoim podpisem i pieczęcią parafialną, a uwierzytelnioną kopię przesyła do Kurii diecezjalnej. Kuria weryfikuję akt apostazji i proboszczowi parafii miejsca zamieszkania poleca dokonanie wpisu w księgach parafialnych oraz w tym samym celu przesyła informację do proboszcza parafii chrztu. Jak się dowiedziałem w rozmowie z ks. kanonistą w bydgoskiej Kurii diecezjalnej - kurie prowadzą specjalne księgi apostatów gdzie odnotowywane są wszystkie złożone akty i to one, a nie proboszcz decydują o skuteczności aktu apostazji. Proboszcz może wydać pisemne potwierdzenie o wystąpieniu z KK dopiero po decyzji Kurii diecezjalnej [w praktyce trwa to ok. 2 tyg.] polecające mu dokonanie w księgach parafialnych stosownego wpisu.

PS.
Nowych forumowiczów przestrzegam, żeby informacje [właściwie... dezinformacje! ] trolla Faustyna traktowali jako... duby smalone!
Tym, którzy nie są w temacie, a chcą wiedzieć o co chodzi polecam przestudiowanie wypowiedzi jednego trolla w trzech osobach bożena/Faustyna/matrioszka.


Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina

#52
17-11-2008 19:49
 Ocena 1 na 1
Gosia (9452 punktów)Odp: Agnosiewicz vs Kloch w Tok FM
W odpowiedzi Adam Wojtkiewicz

>Czy jeśli przyjmę komunię a potem wypluję i publicznie rozsmaruję butem na podłodze, to czy to wystarczy? Kto wie?

Wystarczy.
Kanon 1367:
"Kto postacie konsekrowane porzuca albo w celu świętokradczym zabiera lub przechowuje, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, zarezerwowanej Stolicy Apostolskiej; duchowny może być ponadto ukarany inną karą, nie wyłączając wydalenia ze stanu duchownego".

#53
17-11-2008 20:26
 Ocena 4 na 4
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
Odp: Agnosiewicz vs Kloch w Tok FM
W odpowiedzi Adam Wojtkiewicz
>Czy jeśli przyjmę komunię a potem wypluję i publicznie rozsmaruję butem na podłodze, to czy to wystarczy?

   Na pewno wystarczy do uznania cię za pajaca.
Przynajmniej ja, zdecydowany anty katolik, za takiego bym cię uznała. Kpię z katolicyzmu, ale nie pozwoliłabym sobie na niszczenie czegoś, co dla innych ma znaczenie.
   

#54
17-11-2008 20:42
 Ocena 1 na 1
Vytautas (4394 punktów)Odp: Agnosiewicz vs Kloch w Tok FM
W odpowiedzi Zulka
>>Czy jeśli przyjmę komunię a potem wypluję i publicznie rozsmaruję butem na podłodze, to czy to wystarczy? Kto wie?
>>A.
>Myślę, że powinno wystarczyć pod warunkiem , że przeżyjesz (w kościele zwykle przebywa wiele uroczych, złodkich staruszek i staruszków, którzy mogą się nieco zdenerwować takim zachowaniem)...
>
A czemu staruszek i staruszków? Ja właśnie kończę 65 lat, ale aż tak słodki nie jestem. Znam też między nami inne panie i panów w trzecim wieku.
Czyżby chodziło Ci o cukrzycę?

#55
17-11-2008 20:44
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Odp: Agnosiewicz vs Kloch w Tok FM
W odpowiedzi Adam Wojtkiewicz
>Czy jeśli przyjmę komunię a potem wypluję i publicznie rozsmaruję butem na podłodze, to czy to wystarczy? Kto wie?
Wystarczy do przegrania procesu o "obrazę uczuć religijnych".

#56
17-11-2008 21:50
 Ocena 4 na 4
Zulka (2198 punktów)Odp: Agnosiewicz vs Kloch w Tok FM
W odpowiedzi Vytautas

>A czemu staruszek i staruszków? Ja właśnie kończę 65 lat, ale aż tak słodki nie jestem. Znam też między nami inne panie i panów w trzecim wieku.
>Czyżby chodziło Ci o cukrzycę?

Vytaute!
"Staruszek i staruszków" dlatego, że u mnie, na wsi najwięcej osób w kościele to osoby grubo po siedemdziesiątce i jestem pewna, że żywy byś z kościoła nie wyszedł po czymś takim.

Jednocześnie przepraszam, bo dzięki Tobie zdałam sobie sprawę że uogólniam bezprawnie, na podstawie kilku znajomych starszych osób. To nieuprawnione.

Muszę powiedzieć że osoba w wieku lat 65 nie kojarzy mi się ze "staruszkiem". Znam jednego takiego osobnika, który zostawia mnie daleko w tyle podczas wycieczek rowerowych. Po trzydziestu, maksymalnie czterdziestu kilometrach ja "wysiadam", a on razem z trochę młodszą emerytką jest w stanie entuzjastycznie zaliczyć kolejne trzydzieści kilosków

Określenie "staruszek" bardziej niż z wiekiem kojarzy mi się z brakiem sprawności (rozstrzygający nie jest wynik ale brak prób), brakiem ciekawości świata, takim swoistym odpuszczeniem, machnięciem ręką na życie.

Pozdrawiam Plemię Walecznych Jadźwingów


"Największą chlubą nie jest to, aby się nigdy nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."

Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)Odp: Agnosiewicz vs Kloch w Tok FM
W odpowiedzi belvedere
>>Czy jeśli przyjmę komunię a potem wypluję i publicznie rozsmaruję butem na podłodze, to czy to wystarczy?
>   Na pewno wystarczy do uznania cię za pajaca.
> Przynajmniej ja, zdecydowany anty katolik, za takiego bym cię uznała. Kpię z katolicyzmu, ale nie pozwoliłabym sobie na niszczenie czegoś, co dla innych ma znaczenie.
>   

To było pytanie hipotetyczne, bo nie zamierzam tego robić.
Z drugiej strony jestem ciekaw czy mógłbym przemóc wszystkie swoje opory wewnętrzne i przełamać lata indoktrynacji. Ale nie będę sprawdzał.

Pozdrawiam
Adam

#58
17-11-2008 23:02
 Ocena 1 na 1
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
Odp: Agnosiewicz vs Kloch w Tok FM
W odpowiedzi Adam Wojtkiewicz
>jestem ciekaw czy mógłbym przemóc wszystkie swoje opory wewnętrzne i przełamać lata indoktrynacji.

   Najpierw sobie odpowiedz na pytanie czy mentalność niewolnika jest ci obca.
Jeśli tak - przełamiesz opory. Jeśli nie - nie sprawdzaj.
   

Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)Odp: Agnosiewicz vs Kloch w Tok FM
W odpowiedzi belvedere
>>jestem ciekaw czy mógłbym przemóc wszystkie swoje opory wewnętrzne i przełamać lata indoktrynacji.
>   Najpierw sobie odpowiedz na pytanie czy mentalność niewolnika jest ci obca.
>Jeśli tak - przełamiesz opory. Jeśli nie - nie sprawdzaj.
>   

Przyznam się, że nie bardzo rozumiem, albo mi się wydaje, że rozumiem. Dalszą ewentualną korespondencję na ten temat kieruj proszę na priva.

#60
18-11-2008 05:28
 Ocena 1 na 1
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
Odp: Agnosiewicz vs Kloch w Tok FM
W odpowiedzi Adam Wojtkiewicz
>Najpierw sobie odpowiedz na pytanie czy mentalność niewolnika jest ci obca.
>Przyznam się, że nie bardzo rozumiem

   Albo wybierasz wolność, albo podporządkowanie, a co za tym idzie dalszą indoktrynację.

>Dalszą ewentualną korespondencję na ten temat kieruj proszę na priva.

   Rzadko się podporządkowuję, nawet gdy pada słowo "proszę".
   

1 2 3 4 5 6 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365