Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kto kogo przezywa...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
20-05-2009 16:33Osnowa (11779 punktów)Kto kogo przezywa...
Ocena 1 na 1

Proponuję tytułem eksperymentu wprowadzić do Regulaminu Forum takie rozwiązanie, by każdy obrażony w dyskusji uczestnik miał prawo odwzajemnić obraźliwy jego zdaniem epitet. W praktyce byłby to komentarz przekierowujący "wzajemnie" lub powtórzenie słów rozmówcy.

A może nam się sprawdzi i ukróci kłótnie ad personam?
.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

stilgar (7322 punktów)
Sam jesteś głupi!
Osnowa (11779 punktów)

>Sam jesteś głupi!
Wzajemnie.

Zacząłeś od tyłu, czy to jest Twoja prezentacja meritum?
.
20-05-2009 17:00 
 Ocena 3 na 3
stilgar (7322 punktów)
>>Sam jesteś głupi!
>Wzajemnie.
>Zacząłeś od tyłu, czy to jest Twoja prezentacja meritum?

Heh. Liczyłem na odpowiedź "Nie, bo ty"

Tak napisałem, bo moim zdaniem właśnie do tego się to sprowadza - do ciągu wyzwisk rodem z przedszkola "Jesteś głupi!" "Sam jesteś głupi" "Nie, bo ty!" "Wcale nie" "Wcale tak!" "A ty jesteś głupi i durny!"...
20-05-2009 17:44 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)

>Heh. Liczyłem na odpowiedź "Nie, bo ty"
Liczyłeś na moje "nie"?

>Tak napisałem, bo moim zdaniem właśnie do tego się to sprowadza - do ciągu wyzwisk rodem z przedszkola "Jesteś głupi!" "Sam jesteś głupi" "Nie, bo ty!" "Wcale nie" "Wcale tak!" "A ty jesteś głupi i durny!"...
Trochę tu z tym moim novum praktykowałem (nie pamiętam gdzie - szkoda) i wyszło mi, że taka lustrzana riposta nie prowokuje kontynuacji. Wymiana "grzeczności" nie będzie się przeciągała, bo znana stronom konwencja standardowej riposty studzi zapał do wyzwisk. A wyłamanie się z zasadny chyba nie jest możliwe. Tak mi się przynajmniej zdaje - zobaczę co na to inni.

PS. Głupiś.
.
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
Czesc, pomysl jest ok jezeli ktos w ferworze burzy mozgow powie mi Ty chu ...u, zeby odniesc satysfakcje musze mu odpowiedziec: Ty glupi chu.....u, wiec zaczyna sie spirala, warto to odnotowac w regulaminie. Jednak nie wiem czy serwery na ktorym jest to forum wytrzymaja.

czym są sowy, skoro nie są tym czym się wydają
20-05-2009 17:55 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)

>Czesc, pomysl jest ok jezeli ktos w ferworze burzy mozgow powie mi Ty chu ...u, zeby odniesc satysfakcje musze mu odpowiedziec: Ty glupi chu.....u, wiec zaczyna sie spirala, warto to odnotowac w regulaminie.
Nawet jeśli obaj uznają, że satysfakcję daje im dopiero nawiązka, to jak długo będą sobie te nawiązki dodawać?

>Jednak niewiem czy serwery na ktorym jest to forum wytrzymaja.
Na pewno się nie obrażą... Takie głupie nie są.
.
20-05-2009 18:16 
 Ocena 6 na 6
Adamiak (36436 punktów)
>Na pewno się nie obrażą... Takie głupie nie są.

   Świetne przezwisko: ty głupi serweru jeden, ty!!!
20-05-2009 19:37 
 Ocena 1 na 1
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)

>Nawet jeśli obaj uznają, że satysfakcję daje im dopiero nawiązka, to jak długo będą sobie te nawiązki dodawać?

To wlasnie jest pytanie, pamiec serwerow jest ograniczona.


czym są sowy, skoro nie są tym czym się wydają
20-05-2009 20:13 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>>Nawet jeśli obaj uznają, że satysfakcję daje im dopiero nawiązka, to jak długo będą sobie te nawiązki dodawać?
>To wlasnie jest pytanie, pamiec serwerow jest ograniczona.

   Na szczęście(?) nie dotyczy to wszystkich uczestników.
Osnowa (11779 punktów)

>To wlasnie jest pytanie, pamiec serwerow jest ograniczona.
W najgorszym razie sposób nie wypali, a wówczas nic się nie zmieni i serwery nie zostaną dodatkowo obciążone. Nie widzę żadnego ryzyka, najwyżej nici z korzyści.

No, ale ciekawe co na to wszystko moderatorzy.
.
20-05-2009 21:53 
 Ocena 1 na 1
Mariusz Pracki (436 punktów)
Głupi jest Macierewicz

www.moherowo.pl
Osnowa (11779 punktów)

>Głupi jest Macierewicz
A Ty co, autografy zbierasz?
.
Mariusz Pracki (436 punktów)
>>Głupi jest Macierewicz
>A Ty co, autografy zbierasz?
>.
OoooKejjjjjjjjjjj... nie zakumałem Twojej wypowiedzi... chyba muszę przestać pić

www.moherowo.pl
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>A może nam się sprawdzi i ukróci kłótnie ad personam?
Wydaje mi się, że takie rozwiązanie prowadziłoby do rozładowania napiętej atmosfery. Jak to się mówi, "dajcie sobie po razie" i będzie spokój. Coś w tym jest. Podobają mi się Twoje pomysły.
Podobnie było z tą obrazą na pogrzebie Zbigniewa Religi.
Szkoda, że nowatorskie rozwiązania często bywają niedoceniane. Uważam, że urodziłeś się za wcześnie.
Napisz do webmastera, masz moje poparcie.

Pozdrawiam - Zbyszek

Prawda jest jedna.
Osnowa (11779 punktów)

>Podobają mi się Twoje pomysły.
Ten akurat jest Ludomira Tulko, dziękuję więc w jego imieniu. Ale on skromnie mawia, że inspirował się obyczajem podwórkowym.

>Podobnie było z tą obrazą na pogrzebie Zbigniewa Religi.
A co to było? Nawet tamtego wątku nie znalazłem.

>Napisz do webmastera, masz moje poparcie.
Dzięki. Właśnie tu jest do webmastera napisane.
.
21-05-2009 22:24 
 Ocena 1 na 1
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>>Podobnie było z tą obrazą na pogrzebie Zbigniewa Religi.
>A co to było? Nawet tamtego wątku nie znalazłem.
Znalazłem
www.racjonalista.pl/forum.php/s,189187#w196768
To jest po prostu genialne. Niestety, takie pomysły często są traktowane z przymrużeniem oka. Prawo jest jednak prawem.

Podobnie z zarejestrowaniem Kościoła Tego Potwora, jak mu tam. Powieszenie symbolu religijnego w klasach obok krzyża skutkowałoby z dużym prawdopodobieństwem emigracją krzyży do kościołów. Po prostu Kościół nie zniósłby konkurencji. W ten sposób drogą pokojową, zgodnie z prawem uzyskalibyśmy więcej, niż podpisując petycje.

Pozdrawiam - Zbyszek


Prawda jest jedna.
22-05-2009 13:32 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)

>Znalazłem
Dzięki. (Chyba oślepłem.)

>To jest po prostu genialne.
Och...

>takie pomysły często są traktowane z przymrużeniem oka.
Bo trzeba charyzmy, by porwać lud do czynu. Charyzmy tym większej, im większą osobliwość proponujemy. Ale MAM może ma ją...

>W ten sposób drogą pokojową, zgodnie z prawem uzyskalibyśmy więcej, niż podpisując petycje.
My tu na nich gady gadu, tymczasem oni się z psychiatrą Balickim spotykają. A co to dla nas oznacza...
.
Madman (7811 punktów)
>Proponuję tytułem eksperymentu wprowadzić do Regulaminu Forum takie rozwiązanie, by każdy obrażony
>w dyskusji uczestnik miał prawo odwzajemnić obraźliwy jego zdaniem epitet.
Jestem za.
>W praktyce byłby to
>komentarz przekierowujący "wzajemnie" lub powtórzenie słów rozmówcy.
Jestem przeciw. Jeżeli ktoś mnie obraża chamsko i bezczelnie, wolę mu się odwinąć dowcipnie i inteligentnie. Niektórzy wtedy nawet się nie domyślają, że zostali ośmieszeni.
Osnowa (11779 punktów)

>Jeżeli ktoś mnie obraża chamsko i bezczelnie, wolę mu się odwinąć dowcipnie i inteligentnie.
Lecz nie mamy jednoznacznego rejestru obraźliwych określeń, różne obelgi różnych ludzi obrażają w różnym stopniu, a też możliwe jest też udawanie obrażonego, by zyskać mandat do odszczekiwania się. Więc tylko proste oddanie epitetu fakt obrazy uwiarygodni.

>Niektórzy wtedy nawet się nie domyślają, że zostali ośmieszeni.
Ci nie będą ripostować, tu możesz więc tryumfować zawsze.
.
21-05-2009 22:54 
 Ocena 2 na 2
Kowalska (14008 punktów)
Ja uważam, że każdy obrażony, powinien czuć się obrażony. O!
Przecież nie po to obrażamy, żeby obrażony się nie poczuł.
Jak już się poczuje, powinien natychmiast nas obrazić, bo przecież nie po to żeśmy go obrazili, żebyśmy się teraz my nie mogli poczuć.
Jak tylko się poczujemy, natychmiast obrażamy tego co pierwszy się obraził oraz obrażamy kogoś innego, bo we troje weselej. Drugi obrażony w poczuciu obrażenia, że jest drugim, a nie pierwszym obrażonym, trzyma sztamę z pierwszym, a my wychodzimy na idiotę i pieniacza.
O!


22-05-2009 13:39 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)

>Ja uważam, że każdy obrażony, powinien czuć się obrażony. [...] a my wychodzimy na idiotę i pieniacza.
>O!
Fajnie zaczęłaś, niezgorzej spuentowałaś. Co tam w środek napakowałaś - nie wiem. Na wszelki wypadek więc z lekka obruszony odpowiem - I wzajemnie!
O!

.
Kowalska (14008 punktów)
>Fajnie zaczęłaś, niezgorzej spuentowałaś. Co tam w środek napakowałaś - nie wiem. Na wszelki wypadek więc z lekka obruszony odpowiem - I wzajemnie!
>O!
><

Dodanie emotki niczego nie zmienia. Czuję się obrażona i Tobie też!
A Kolega Adamiak niech się tak nie cieszy.

(Super! Jest ich już troje )
22-05-2009 17:32 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>A Kolega Adamiak niech się tak nie cieszy.

   Ze szczego, niby?

>(Super! Jest ich już troje )

   Ich troje już nie ma.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365