Hmm, rzeczywiście mamy lepiej niż w Iranie - u nas prawo nie każe powiesić dwóch nastolatków za homoseksualny romans. No, ale w Europie jesteśmy i czy to homofobom się podoba czy nie prawo musi być zgodne z cywilizowanymi normami i nie może dopuszczać tak jawnej dyskryminacji. Mniejsza jednak wciąż istnieje w postaci na przykład niemożności legalizacji związków homoseksualnych. Nikt przy zdrowych zmysłach chyba jednak nie narzeka na prawo w kontekście dyskryminacji w Polsce ale na postawy wciąż nazbyt licznej części społeczeństwa. Co interesujące, homofobiczne uprzedzeni narzekają na rzekomy fakt dyskryminacji heteroseksualistów - gdzie jednak prawa dyskryminujące heteroseksualnych? Nie ma ich. Gdzie heterycy, którym życie niszczą rozsiewający o nich obelżywe przezwiska geje? Nie ma ich.
|