 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-10-2009 11:43 | Kokoszyński (5 punktów) | Szpitale
1 na 9 | Dwa tygodnie temu moja siostra rodziła w Dębickim szpitalu. Jak się okazało wcale nie było to takie łatwe. Chamskie pielęgniarki i lekarz, który bez łapówki nie Iwnie nawet palcem by odebrać poród. Inne kobiety, które wcześniej rodziły w tym szpitalu mówią że to coś normalnego i do takich rzeczy poprostu trzeba się przyzwyczaić, taka Polska. Czy polskie społeczeństwo już do końca ochujało?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) |
>Czy polskie społeczeństwo już do końca ochujało? Nie wiem, co społeczeństwo na to, ale ode mnie minus za słownictwo.
|
|
| Wojtek (3465 punktów) | Proszę dobierać słownictwo bardziej starannie. To nie forum Onetu.
Pozdrawiam
ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
|
|
3 na 3 | dstr (1474 punktów) | Wszyscy wzdrygają się na formę, ale czy ktoś zadał sobie trud, aby odpowiedzieć na pytanie? > Czy polskie społeczeństwo już do końca o------o?Taaaak!!! To normalne, że w szpitalu w Polsce przed planowanym zabiegiem lub porodem trzeba się dokładnie rozeznać w tym, komu, ile i za co dać w łapę. Ci lekarze, którzy nie biorą stają się ofiarami systemu, bo jako lekarze dzielą z innymi reputację zawodową, a zarabiają tyle ile zarabiają. Z kolei ci, którzy biorą, zwiększają zakres swojego ryzyka zawodowego. Ci, którzy chcą legalnie, w miarę tanio i w dobrych warunkach odbębnić pobyt w szpitalu muszą poszukać placówek, gdzie jest możliwość dania "zalegalizowanej łapówki" (w przypadku ciąży - np. kontrakt z położną, szkoła rodzenia etc). ... a niektóre opowieści o porodzie bez łapówki to po prostu horrory, przy których ostracyzm i chamstwo to mały pikuś. Z tego co piszesz wnioskuję, że wszyscy ze sprawy wyszli bez większego uszczerbku, więc lepiej po prostu złóż kozę w ofierze Wōdanowi...
|
|
1 na 1 | rexus (2343 punktów) | >Dwa tygodnie temu moja siostra rodziła w Dębickim szpitalu. Jak się okazało wcale nie było to takie >łatwe. Chamskie pielęgniarki i lekarz, który bez łapówki nie Iwnie nawet palcem by odebrać poród. >Inne kobiety, które wcześniej rodziły w tym szpitalu mówią że to coś normalnego i do takich rzeczy >poprostu trzeba się przyzwyczaić, taka Polska. >Czy polskie społeczeństwo już do końca ochujało? >
Ciekawe czemu słownictwo, bądź co bądź polskie, kogoś irytuje czy obraża? Mnie na przykład strasznie wnerwia słowo,- kompatybilny, a słowo motylanoga jest wysoce obrazoburcze. Zeszmacenie służby zdrowia osiąga apogeum, ale nic to, bo społeczeństwo jest zdegenerowane. Cóż setki lat okupacji, eksperyment z komunizmem i teraz wolna amerykanka gospodarcza, musi zostawiać ślady.
|
|
2 na 2 | fanherbatyzcytryna (5 punktów) | Słowo którego użyłem, użyłem pod wpływem emocji. Jeśli to kogoś obraziło czy zgorszyło to przepraszam. Najpewniejsze jest to, że jestem ograniczony ale nie potrafiłem na tą konkretną chwilę znaleźć słowa, które w tak dogłębny sposób określiło by to co czuję. jeszcze raz przepraszam
marcin_k1
|
|
1 na 1 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) |
> Czy polskie społeczeństwo już do końca ochujało?Społeczeństwo z definicji normy reaguje poprawnie. W szpitalu mamy relację pacjent - personel, gdzie pacjent może zostać potraktowany wg jednej z trzech kategorii, o których userka "liliac" tak w jednym z wątków pisze: Pomiędzy lepszy ("+"), a gorszy ("-") istnieje [...] jeszcze kategoria zerowa, czyli standard. I w taki właśnie- standardowy- sposób traktowana jest większość pacjentów. Pacjentki potraktowane w Dębicy na sposób "zerowy" czyli standardowo, próbują się wybić ponad dębicką przeciętność i za lepsze (+) traktowanie uiszczają opłatę w formie łapówki. Sugestię, że personel nie wywiązał się z należnego pacjentkom "poziomu zerowego" i świadczył usługę na niższym (-) poziomie należałoby udowodnić. Poród jest procesem naturalnym, dlatego interwencje lekarskie nie zawsze są konieczne, a całość roztaczanej nad rodzącą "opieki medycznej" może ograniczać się do udostępnienia jej stanowiska porodowego. Chamstwo, o którym piszesz, nie jest zdefiniowane, toteż nie ma go jak zabronić, wolno zatem personelowi stosować chamstwo jako standardowe - zerowe - traktowanie. Reasumując: chamstwo na porodówkach jest uprawnionym standardem i może być serwowane rodzącym w ramach świadczenia im podstawowej opieki medycznej.
* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|