 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-01-2010 09:29 | Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów) | Nowy Rok
5 na 5 | Witajcie ...
Dość długo nie było mnie na forum ... (może ktoś zauważył tę absencję, choć szczerze nie spodziewam się tego)
Nie chciało mi się tu zaglądać - tylko po to by znów przeczytać setkę wątków dotyczących wiary, krzyży, religii, nietolerancji wzajemnej, tudzież kłótni o to czy Bóg jest, lub go nie ma, oraz jaki jest - gdy jest, a jaki by był gdyby był ...
Wpadłem dzisiaj - po raz pierwszy od dłuższego czasu na forum, pierwszy raz w tym roku ... z lekką, naiwną nadzieją - że może COŚ się zmieniło. Że może komuś znudziło się to ględzenie o niczym ... Że może pojawiły się jakieś nowe, ciekawe, racjonalne wątki ...
Ech ...
P.S. A może ja źle szukam ? P.S. 2 ... Ale jeśli ja źle szukam - to mnóstwo potencjalnych forumowiczów - też może "źle szukać" i zniechęcać się - tak jak ja ...
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | stilgar (7322 punktów) | Odp: NOWY ROK |
> Że może komuś znudziło się to ględzenie o niczym ...> Że może pojawiły się jakieś nowe, ciekawe, racjonalne wątki ...Yeah. Right. Naprawdę na to liczyłeś? Srsly? Musisz być człowiekiem wielkiej wiary
|
|
 | | Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów) | No dobra ... chcąc być uczciwym, muszę stwierdzić, że kilka fajnych wątków się pojawiło. Ale dalej, proporcja jak dla mnie - nie ta. I na wypadek - jakby mi ktoś zechciał tu napisać (w formie porady): "to se sam załóż jakiś "fajny" wątek i se w nim pisz" ... uprzejmie informuję, że rozważam taką możliwość, w głębi ducha - głęboko wierząc, że być może taki wątek nie zdechnie natychmiast - jako mało "atrakcyjny"  , lecz przez chwilę chociaż pocieszy oko ... Zaraz coś wymyślę ... i gdzieś wrzucę 
NIL CARBORUNDUM ILLEGITIMO
|
|
|  | 3 na 3 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> I na wypadek - jakby mi ktoś zechciał tu napisać (w formie porady):> "to se sam załóż jakiś "fajny" wątek i se w nim pisz" ...Z ust mi to wyjąłeś(właśnie o tym pomyślałem). Ludzie piszą o tym, co leży im na sercu. Ja na przykład miałem naiwną nadzieję, że na bazie ILAiA i forum uda się stworzyć ogólnopolski ruch, który będzie miał na celu zmienić w Polsce wszystko to, co zmian wymaga, uczciwie powie ludziom, że "owszem, wam odbierzemy, ale odbierzemy i innym". Będzie uczciwie i sprawiedliwie. To zrozumie każdy. Niestety, chętnych brak. Łatwiej, nie ruszając się z domu przelewać swoje frustracje na monitor, narzekać na prześladowanie ateistów bądź dzielić włos na czworo. Już kiedyś postulowałem, by dać sobie spokój z tym, i innymi bogami. Nie poskutkowało. > Zaraz coś wymyślę ... i gdzieś wrzucę  Czekam z niecierpliwością.  Niech zgadnę. Wątek będzie o Bogu. Zgadłem?  Pozdrawiam - Zbyszek 
Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.
|
|
| |  | 1 na 1 | Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów) |
>Łatwiej, nie ruszając się z domu przelewać swoje frustracje na monitor, narzekać na prześladowanie ateistów bądź dzielić włos na czworo. Już kiedyś postulowałem, by dać sobie spokój z tym, i innymi bogami. Nie poskutkowało.>
A ja postuluję następujący RUCH noworoczny ;
Może administratorom forum udałoby się stworzyć JEDNO miejsce - do zakładania tematów "okołoboskich"
Wtedy wszystko byłoby w jednym miejscu - łatwe do znalezienia dla tych którzy chcieliby takie tematy znaleźć, i zarazem łatwe do ominięcia - dla tych których to regularnie mierzi ...
NIL CARBORUNDUM ILLEGITIMO
|
|
| | |  | 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> Może administratorom forum udałoby się stworzyć> JEDNO miejsce - do zakładania tematów "okołoboskich"Podpisuję się pod tym "rencami i nogami". Co z tego, jak nawet najbardziej wydawałoby się odległe tematy wracają w końcu do sedna: "jest Bóg, czy go nie ma?"  To tak, jak z mężczyznami. Jak mawiają kobiety: "Wam, chłopom, tylko jedno w głowie"  Pozdrawiam - Zbyszek 
Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Smith (10069 punktów) | Co z tego, jak nawet najbardziej wydawałoby się odległe tematy wracają w końcu do sedna: "jest Bóg, czy go nie ma?" > To tak, jak z mężczyznami. Jak mawiają kobiety: "Wam, chłopom, tylko jedno w głowie" Trzeba w końcu jakoś odreagować ból, powodowany pustką po odrzuceniu dogmatu dającego tyle odpowiedzi w miejsce deprecjonującego samoocenę "nie wiem". Pozdrawiam > Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.
|
|
1 na 1 | oportunista (1711 punktów) | Odp: Nowy Rok | Dobrze szukasz, wszystko po staremu, też powoli tracę entuzjazm. Nadal jednak mnie bawi zachwyt własną inteligencją i elokwencją forumowiczów. Lubie poczytać o bezrozumnym głupawym uwielbieniu Boga religijnych, argumenty ładowane na okoliczność są jak zawsze na rozbrajającym poziomie.
|
|
 | | Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów) | |
|
1 na 1 | Sledziu (1058 punktów) | >Witajcie ... >Dość długo nie było mnie na forum ... >(może ktoś zauważył tę absencję, choć szczerze nie spodziewam się tego)
Mnie też nie. Szkoda,że nie mogliśmy nawzajem zorientować się, że drugiego nie ma i zatęsknić. A tak, figa z makiem i "milczenie świata".
>Nie chciało mi się tu zaglądać
Mnie też!
>Wpadłem dzisiaj - po raz pierwszy od dłuższego czasu na forum, >pierwszy raz w tym roku ... z lekką, naiwną nadzieją - że może COŚ się zmieniło.
Myślę, że to forum cierpi na te same bolączki, co każde forum tematyczne, nie pełniące jakichś szerokich zadań organizacyjnych czy informacyjnych. Liczba oryginalnych, nie cuchnących wtórnością tematów po jakimś czasie po prostu się wyczerpuje. Ja z zainteresowaniem pisałem tu przez jakieś pół roku od momentu zarejestrowania. Od wielu miesięcy zaś, moja bytność na tym forum to kilkutygodniowe okresy, kiedy nie tylko nie piszę ani literki, ale też nawet nie czytam oraz krótkie nawroty sentymentu, każące mi pisać przez niewielką ilość czasu dość regularnie.Za kilka dni pewnie znów zamilknę.
Pozdrawiam.
|
|
1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >(może ktoś zauważył tę absencję, choć szczerze nie spodziewam się tego)
Na internetowych forach istnieje się nieco dłużej niż muszka drozofila.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
1 na 1 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | > Nie chciało mi się tu zaglądać - tylko po to by znów przeczytać setkę wątków dotyczących wiary,> krzyży, religii, nietolerancji wzajemnej, tudzież kłótni o to czy Bóg jest, lub go nie ma, oraz jakiZaglądasz aby się upewnić w swoim przekonaniu i widzisz tylko wątki upewniające. Od wczoraj wieczorem ukazały się wypowiedzi w 34 wątkach, 15 wątków wprost związanych z religią i ateizmem a 19 niezwiązanych wprost ze wspomnianymi. Można nauczyć się omijać te irytujące i skupiać na na ciekawych
|
|
 | | Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów) |
> Można nauczyć się omijać te irytujące i skupiać na na ciekawych >Spróbuję ... znowu  Bo już kiedyś próbowałem ... Martwi mnie tylko możliwa reakcja potencjalnego, NOWEGO forumowicza, który zaglądając tu po raz pierwszy - nie będzie miał tyle wprawy w omijaniu niektórych wątków, i najzwyczajniej może zniechęcić się na ich podstawie - do całego forum. Zresztą nie mówię tego całkiem teoretycznie ... znam osobiście co najmniej dwa takie przypadki ...
NIL CARBORUNDUM ILLEGITIMO
|
|
4 na 4 | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | > Że może komuś znudziło się to ględzenie o niczym ...No i doszlusowałeś do czołówki!!!  A całkiem serio. Forum jest po to, by każdy, podkreślam to słowo: każdy! mógł wypowiedzieć co mu w duszy gra. I ten początkujący i ten co ma "fafnaście " fakultetów ze wszystkich możliwych sztuk wyzwolonych. Forum to szkoła. Intelekt nie jest dany a'priori lecz rozwija się pomału. Nie obrażaj zatem ludzi, którzy dążą do oświecenia. Pozdrawiam. JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
 | 3 na 3 | Kelly (2051 punktów) | Słusznie. Przypuszczam, że większość osób trafiła tutaj ze względu na takie czy inne poglądy religijne, więc to oczywiste, że zwłaszcza nowi użytkownicy wracają do tematów, którzy bywalcy już nie raz i nie dwa razy przewałkowali. Tym drugim pozostaje skupić się na wątkach z wyższego poziomu wtajemniczenia.
|
|
|  | | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> Tym drugim pozostaje skupić się na wątkach z wyższego poziomu wtajemniczenia.Zgadzam się z Tobą połowicznie. Pytanie brzmi: kto zatem będzie wtajemniczał tych "nowych"? Pozdrawiam - Zbyszek 
Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.
|
|
 | | Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów) | >Intelekt nie jest dany a'priori lecz rozwija się pomału. Nie obrażaj zatem ludzi, którzy dążą do oświecenia. Pozdrawiam.>
Och ... dziękuję za ten komplement - poprawiłeś mi humor z samego rana !!!
Również pozdrawiam !
P.S. Naprawdę nikogo tamtym postem nie chciałem obrazić ...
NIL CARBORUNDUM ILLEGITIMO
|
|
|  | 1 na 1 |
1 na 1 kanik (3636 punktów) (zablokowany) | Wypraszam sobie moje wątki są cudowne i boskie tak jak cudowny i boski jestem ja sam  . A Twoją absencję zauważyłem. Ale pomyślałem sobie, że być może ćwiczysz jakieś sweep'y, więc nie masz czasu na forum  .
|
|
 | | Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów) | > Twoją absencję zauważyłem. Ale pomyślałem sobie, że być może ćwiczysz jakieś sweep'y, więc nie masz czasu na forum .>W rzeczy samej ... byłem zajęty muzykowaniem  Nawet pochwaliłem się efektami - w zakładce "kultura" ...
NIL CARBORUNDUM ILLEGITIMO
|
|
|  | 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> W rzeczy samej ... byłem zajęty muzykowaniem  A to znasz? Tylko kilka nut a co można na nich zbudować! Pozdrawiam - Zbyszek 
Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.
|
|
| |  | 1 na 1 | Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów) |
> A to znasz> Pozdrawiam - Zbyszek >NO BA !!! Niemal na pamięć  Również pozdrawiam !!!
NIL CARBORUNDUM ILLEGITIMO
|
|
| | |  | | checkmate (1197 punktów) | Ponieważ dowcip mi się nie udał, może nadrobię to tym: www.youtube.com/watch?v=Y_rLS7F-q2QBrzmienie i harmonia tej kapeli pieści me uszy od ponad 20 lat, szczerze mówiąc nie wiem dlaczego jest tak mało znana. Powodzenia przy nowych produkcjach!
Elemele dutki...
|
|
-1 na 1 | dragomeda (100 punktów) | >Witajcie ... >Dość długo nie było mnie na forum ... >(może ktoś zauważył tę absencję, choć szczerze nie spodziewam się tego) >Nie chciało mi się tu zaglądać - tylko po to by znów przeczytać setkę wątków dotyczących wiary, >krzyży, religii, nietolerancji wzajemnej, tudzież kłótni o to czy Bóg jest, lub go nie ma, oraz jaki >jest - gdy jest, a jaki by był gdyby był ... >Wpadłem dzisiaj - po raz pierwszy od dłuższego czasu na forum, >pierwszy raz w tym roku ... z lekką, naiwną nadzieją - że może COŚ się zmieniło. >Że może komuś znudziło się to ględzenie o niczym ... >Że może pojawiły się jakieś nowe, ciekawe, racjonalne wątki ... >Ech ... >P.S. A może ja źle szukam ? >P.S. 2 ... Ale jeśli ja źle szukam - to mnóstwo potencjalnych forumowiczów - też może "źle szukać" >i zniechęcać się - tak jak ja ... >
Przestan czekac, az ktos wypali watek. Sam cos wymysl...Tematow jest w brud, tylko racjonalistow ze swieczka szukac...
|
|
 | 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | Jakaś Ty mądra, to aż strach. Być może masz dysleksję, trudno, nie oceniam i nie potępiam, zdarza się, ale można z tym walczyć, wiesz? Weź do ręki słownik ortograficzny. "Bród" to nie to samo, co "brud" sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2534938 (znaczenie 2).
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|