 |
Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-01-2010 12:28 | lotrek (14275 punktów) | Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
7 na 7 | Cytat:Biskup Tadeusz Pieronek powiedział w wywiadzie dla włoskiego internetowego portalu katolickiego, że Szoah to "żydowski wymysł". tutajA teraz zamiast wejść pod jakąś ławę i odszczekać, ten bezczelny katolicki hierarcha tłumaczy....że wywiad nie był autoryzowany: Cytat: Bp Pieronek podkreślił, że tekst wywiadu nie został autoryzowany. Nie będzie jednak sprostowania. tutaj Właśnie, nie będzie sprostowania a Pieronek wcale nie twierdzi, że czegoś takiego nie powiedział, czy że jego wypowiedz została zmanipulowana. A my mamy siedzieć cicho, nie podskakiwać, gdyż jeszcze jakiś padalec w czarnej sukience się obrazi...i powie, ze katolicy są w Polsce prześladowani. Czy nikogo już nie obchodzi, że dzięki takim wypowiedziom mamy opinie antysemitów. Gdybym miał z kim, to poszedłbym pod okna Pieronka (mieszka w moim Krakowie)i możne szyb bym mu nie powybijał, ale jakiś happening urządził. W najbliższa sobotę....ma być cieplej. PS. A oto reakcja Gminy Żydowskiej
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..| pompa (524 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | > >Do placownika. Tak jestem cały czas, no może prawie cały czas> A teraz jesteś?Jak coś to pisz to wejdę i zobaczę |
| placownik (17853 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | > >>Do placownika. Tak jestem cały czas, no może prawie cały czas> > A teraz jesteś?> Jak coś to pisz to wejdę i zobaczę No to bęc. Pytanie: Jak myślisz, jaki procent ofiar zamordowanych w Auschwitz-Birkenau stanowili Żydzi. +- 10%. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, bez zasięgania opinii ciotki Wiki, lub wujka Gugla. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli |
Illahimالشباك (61 punktów) (zablokowany) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | >mamy opinie antysemitów.
Czy wytykanie błędów Żydom jest antysemityzmem? Nie rozumiem kierunku tego forum. W jednym temacie broni się generała Jaruzelskiego,osoby bardzo zasłużonej w walce z ruchem syjonistycznym,w innym potępia się biskupa za antysemityzm. Dziwne. |
#34 4 na 4 | lotrek (14275 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów |
> W jednym temacie broni się generała Jaruzelskiego,osoby bardzo zasłużonej w walce z ruchem syjonistycznym,w innym potępia się biskupa za antysemityzm.> Dziwne.Nie ma w tym nic dziwnego. Antysemityzm generała Jaruzelskiego jest wątpliwy, w przeciwieństwie do antysemityzmu Kościoła Katolickiego, który hasłem "Żydzi zabili Chrystusa" cementował swoją religię. Prawie dwa tysiące lat, do czasu Wojtyły nikt się w Kościele Katolickim o sprostowanie tej bredni nie starał. Antysemityzm jest wpisany niejako w pejzaż KK, jego duchownych i wyznawców.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks) |
#35 4 na 4 | Smith (10069 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | > Czy wytykanie błędów Żydom jest antysemityzmem?> Nie rozumiem kierunku tego forum.A czy rozumiesz jakiś inny niż w kierunku Mekki? Łaska Allaha podobno jest niezmierzona, więc nie trać nadziei. Blask jej może zstąpi na sługę wiernego i oświeci by antysyjonizm od antysemityzmu rozróżnić zdołał. > W jednym temacie broni się generała Jaruzelskiego,osoby bardzo zasłużonej w walce z ruchem syjonistycznym,w innym potępia się biskupa za antysemityzm.Pewnie brak cenzury. Bo jak spalić posta, szkoda ekranu. > Dziwne.Że tu kierunkowskazów dla wycieczek grupowych nie ma? |
#36 1 na 1 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | |
#37 3 na 3 | Smith (10069 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | > PS.> A oto reakcja Gminy Żydowskiej I szprosztowanie proszte jak laska biskupia: "Ponadto bp Pieronek polemizuje z wyrażoną przez prezesa rzymskiej gminy żydowskiej Riccardo Pacifici opinią, że Polacy to antysemici, mówiąc, że kto tak twierdzi: nie uczył się historii."Biskup ma chyba nawyk ślinienia palców i przynajmniej w tej najnowszej, kartki z rokiem 1968 mu się skleiły. |
| pompa (524 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | Tak jak podaje wiki opierając się opierając się na badaniach tego historyka Franciszka Pipera czyli około 960 tysięcy Żydów. To jest raczej wiarygodne źródło. Z tego co czytałem w przypadku Jedwabnego liczba ofiar wśród Żydów była przez nich samych zawyżana. |
#39 2 na 2 | placownik (17853 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów |
> >Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, bez zasięgania opinii ciotki Wiki, lub wujka Gugla.> Tak jak podaje wiki No tak. Widać, że doskonale się zrozumieliśmy. Postawmy kropkę nad i. Dziewięćdziesiąt procent. A teraz rzuć się w poszukiwania odpowiedzi na drugie pytanie. Jaki procent Polaków uważa, że większość ofiar stanowili Żydzi? Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli |
Illahimالشباك (61 punktów) (zablokowany) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | > Antysemityzm generała Jaruzelskiego jest wątpliwy,Stwierdzenie zbyt pochopne. Podpisywanie list (do 1979) z dymisjami wojskowych pochodzenia żydowskiego dowodzi wątpliwego antysemityzmu? |
#41 -1 na 1 Illahimالشباك (61 punktów) (zablokowany) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | > antysyjonizm od antysemityzmu rozróżnić zdołał.Proszę o czytanie ze zrozumieniem. >bardzo zasłużonej w walce z ruchem syjonistycznym To była ironia,Żydzi z Polski napłynęli do Palestyny. |
#42 4 na 4 | Smith (10069 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | > >antysyjonizm od antysemityzmu rozróżnić zdołał.> Proszę o czytanie ze zrozumieniem.> >bardzo zasłużonej w walce z ruchem syjonistycznymProszę o pisanie takowe. > To była ironia,Żydzi z Polski napłynęli do Palestyny.Polska nie była krajem tranzytowym w tej podróży. PS. Czy to przypadkiem nie trzeci twój nick na tym forum? |
#43 4 na 4 | lotrek (14275 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów |
> Podpisywanie list (do 1979) z dymisjami wojskowych pochodzenia żydowskiego dowodzi wątpliwego antysemityzmu?Sorry, ale nie jest to wątek o generale Jaruzelskim, ani o jego rzekomym antysemityzmie. Broń raczej Pieronka, jeśli ci z nim "po drodze".
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks) |
#44 2 na 2 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów |
> Czy wytykanie błędów Żydom jest antysemityzmem?Nie, ale poprawność polityczna nie pozwala nawet na to(temat tabu). > W jednym temacie broni się generała Jaruzelskiego,osoby bardzo zasłużonej w walce z ruchem syjonistycznym,w innym potępia się biskupa za antysemityzm.Po obejrzeniu filmu w poniedziałek zmieniłem swój bezkrytyczny stosunek do generała Jaruzelskiego. Przez wiele lat go broniłem, ponieważ nie miałem wystarczającej wiedzy. Pozdrawiam - Zbyszek 
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
#45 1 na 1 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów | > Po obejrzeniu filmu w poniedziałek zmieniłem swój bezkrytyczny stosunek do generała Jaruzelskiego. Ja jeszcze nie widziałem filmu, po obejrzeniu którego zmieniłbym swój pogląd na tego skurwiela.  Pozdrawiam. |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|