Racjonalista - Strona głównaDo treści
Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
25-01-2010 12:28lotrek (14275 punktów)Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
Ocena 7 na 7
Cytat:
Biskup Tadeusz Pieronek powiedział w wywiadzie dla włoskiego internetowego portalu katolickiego, że Szoah to "żydowski wymysł".

tutaj
A teraz zamiast wejść pod jakąś ławę i odszczekać, ten bezczelny katolicki hierarcha tłumaczy....że wywiad nie był autoryzowany:
Cytat:
Bp Pieronek podkreślił, że tekst wywiadu nie został autoryzowany. Nie będzie jednak sprostowania.
tutaj
Właśnie, nie będzie sprostowania a Pieronek wcale nie twierdzi, że czegoś takiego nie powiedział, czy że jego wypowiedz została zmanipulowana.
A my mamy siedzieć cicho, nie podskakiwać, gdyż jeszcze jakiś padalec w czarnej sukience się obrazi...i powie, ze katolicy są w Polsce prześladowani. Czy nikogo już nie obchodzi, że dzięki takim wypowiedziom mamy opinie antysemitów. Gdybym miał z kim, to poszedłbym pod okna Pieronka (mieszka w moim Krakowie)i możne szyb bym mu nie powybijał, ale jakiś happening urządził. W najbliższa sobotę....ma być cieplej.
PS.
A oto reakcja Gminy Żydowskiej

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 Dalej..
pompa (524 punktów)Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
W odpowiedzi placownik
>>Do placownika. Tak jestem cały czas, no może prawie cały czas
>   A teraz jesteś?

Jak coś to pisz to wejdę i zobaczę

placownik (17853 punktów)Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
W odpowiedzi pompa
>>>Do placownika. Tak jestem cały czas, no może prawie cały czas
>>   A teraz jesteś?
>Jak coś to pisz to wejdę i zobaczę

   No to bęc. Pytanie: Jak myślisz, jaki procent ofiar zamordowanych w Auschwitz-Birkenau stanowili Żydzi. +- 10%. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, bez zasięgania opinii ciotki Wiki, lub wujka Gugla.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli

#33
03-02-2010 15:15
 0 na 2
Illahimالشباك (61 punktów)
(zablokowany)
Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
>mamy opinie antysemitów.

Czy wytykanie błędów Żydom jest antysemityzmem?
Nie rozumiem kierunku tego forum.
W jednym temacie broni się generała Jaruzelskiego,osoby bardzo zasłużonej w walce z ruchem syjonistycznym,w innym potępia się biskupa za antysemityzm.
Dziwne.

#34
03-02-2010 15:49
 Ocena 4 na 4
lotrek (14275 punktów)Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
W odpowiedzi Illahimالشباك

>W jednym temacie broni się generała Jaruzelskiego,osoby bardzo zasłużonej w walce z ruchem syjonistycznym,w innym potępia się biskupa za antysemityzm.
>Dziwne.
Nie ma w tym nic dziwnego. Antysemityzm generała Jaruzelskiego jest wątpliwy, w przeciwieństwie do antysemityzmu Kościoła Katolickiego, który hasłem "Żydzi zabili Chrystusa" cementował swoją religię. Prawie dwa tysiące lat, do czasu Wojtyły nikt się w Kościele Katolickim o sprostowanie tej bredni nie starał. Antysemityzm jest wpisany niejako w pejzaż KK, jego duchownych i wyznawców.


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)

#35
03-02-2010 15:50
 Ocena 4 na 4
Smith (10069 punktów)Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
W odpowiedzi Illahimالشباك
>Czy wytykanie błędów Żydom jest antysemityzmem?
>Nie rozumiem kierunku tego forum.
A czy rozumiesz jakiś inny niż w kierunku Mekki?
Łaska Allaha podobno jest niezmierzona, więc nie trać nadziei.
Blask jej może zstąpi na sługę wiernego i oświeci by antysyjonizm od antysemityzmu rozróżnić zdołał.
>W jednym temacie broni się generała Jaruzelskiego,osoby bardzo zasłużonej w walce z ruchem syjonistycznym,w innym potępia się biskupa za antysemityzm.
Pewnie brak cenzury. Bo jak spalić posta, szkoda ekranu.
>Dziwne.
Że tu kierunkowskazów dla wycieczek grupowych nie ma?

#36
03-02-2010 15:53
 Ocena 1 na 1
(Alicja)Duda (25557 punktów)Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
W odpowiedzi placownik

Jeden odszczekał a drugi zaczyna:
wiadomosci(*)41,wiadomosc.html?ticaid=19940

#37
03-02-2010 16:03
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
>PS.
>A oto reakcja Gminy Żydowskiej
I szprosztowanie proszte jak laska biskupia:
"Ponadto bp Pieronek polemizuje z wyrażoną przez prezesa rzymskiej gminy żydowskiej Riccardo Pacifici opinią, że Polacy to antysemici, mówiąc, że kto tak twierdzi: nie uczył się historii."
Biskup ma chyba nawyk ślinienia palców i przynajmniej w tej najnowszej, kartki z rokiem 1968 mu się skleiły.

pompa (524 punktów)Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
W odpowiedzi placownik
Tak jak podaje wiki opierając się opierając się na badaniach tego historyka Franciszka Pipera czyli około 960 tysięcy Żydów. To jest raczej wiarygodne źródło. Z tego co czytałem w przypadku Jedwabnego liczba ofiar wśród Żydów była przez nich samych zawyżana.

#39
03-02-2010 17:38
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
W odpowiedzi pompa

>>Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, bez zasięgania opinii ciotki Wiki, lub wujka Gugla.
>Tak jak podaje wiki

   No tak. Widać, że doskonale się zrozumieliśmy.

   Postawmy kropkę nad i. Dziewięćdziesiąt procent.

   A teraz rzuć się w poszukiwania odpowiedzi na drugie pytanie.

   Jaki procent Polaków uważa, że większość ofiar stanowili Żydzi?

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli

#40
03-02-2010 17:39
 0 na 2
Illahimالشباك (61 punktów)
(zablokowany)
Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
W odpowiedzi lotrek
>Antysemityzm generała Jaruzelskiego jest wątpliwy,

Stwierdzenie zbyt pochopne.
Podpisywanie list (do 1979) z dymisjami wojskowych pochodzenia żydowskiego dowodzi wątpliwego antysemityzmu?

#41
03-02-2010 17:42
 Ocena-1 na 1
Illahimالشباك (61 punktów)
(zablokowany)
Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
W odpowiedzi Smith
>antysyjonizm od antysemityzmu rozróżnić zdołał.

Proszę o czytanie ze zrozumieniem.
>bardzo zasłużonej w walce z ruchem syjonistycznym

To była ironia,Żydzi z Polski napłynęli do Palestyny.

#42
03-02-2010 18:41
 Ocena 4 na 4
Smith (10069 punktów)Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
W odpowiedzi Illahimالشباك
>>antysyjonizm od antysemityzmu rozróżnić zdołał.
>Proszę o czytanie ze zrozumieniem.
> >bardzo zasłużonej w walce z ruchem syjonistycznym
Proszę o pisanie takowe.
>To była ironia,Żydzi z Polski napłynęli do Palestyny.
Polska nie była krajem tranzytowym w tej podróży.
PS. Czy to przypadkiem nie trzeci twój nick na tym forum?

#43
03-02-2010 19:51
 Ocena 4 na 4
lotrek (14275 punktów)Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
W odpowiedzi Illahimالشباك

>Podpisywanie list (do 1979) z dymisjami wojskowych pochodzenia żydowskiego dowodzi wątpliwego antysemityzmu?
Sorry, ale nie jest to wątek o generale Jaruzelskim, ani o jego rzekomym antysemityzmie. Broń raczej Pieronka, jeśli ci z nim "po drodze".


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)

#44
03-02-2010 20:23
 Ocena 2 na 2
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
W odpowiedzi Illahimالشباك

>Czy wytykanie błędów Żydom jest antysemityzmem?
Nie, ale poprawność polityczna nie pozwala nawet na to(temat tabu).

>W jednym temacie broni się generała Jaruzelskiego,osoby bardzo zasłużonej w walce z ruchem syjonistycznym,w innym potępia się biskupa za antysemityzm.
Po obejrzeniu filmu w poniedziałek zmieniłem swój bezkrytyczny stosunek do generała Jaruzelskiego. Przez wiele lat go broniłem, ponieważ nie miałem wystarczającej wiedzy.

Pozdrawiam - Zbyszek

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]

#45
03-02-2010 20:50
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)Odp: Beatyfikacja Piusa XII: Pieronek krytykuje Żydów
W odpowiedzi Zbyszek Bryłowski
>Po obejrzeniu filmu w poniedziałek zmieniłem swój bezkrytyczny stosunek do generała Jaruzelskiego.
   Ja jeszcze nie widziałem filmu, po obejrzeniu którego zmieniłbym swój pogląd na tego skurwiela.

   Pozdrawiam.

1 2 3 4 5 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365