Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sąd Boży niczym fastfood

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
31-01-2010 19:23Menel De Lux (3111 punktów)Sąd Boży niczym fastfood
Ocena -4 na 6
Statystycznie co minute umieraja 102 osoby. Wedlug mitologii chrzescijanskiej po smierci jestesmy rozliczani z calego swojego zycia. Jestem ciekaw jak w tak krotkim czasie mozliwe jest sprawiedliwe rozpatrzenie tylu spraw.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zachaj (5239 punktów)
Powiedz mi lepiej ile diabłów zmieści się na główce szpilki ?
06-02-2010 21:44 
 Ocena 2 na 2
kogut59 (3090 punktów)
>Powiedz mi lepiej ile diabłów zmieści się na główce szpilki ?
nie wiem ale wiem gdzie jesus uczyl sie po wodzie biegac

www.youtube.com/watch?v=45yabrnryXk&feature=fvst
31-01-2010 20:20
 Ocena 11 na 13
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Cześć, Leon .
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
To proste. Wszyscy idą do piekła. Jedno piekło nazywa się Piekło przez duże P, drugie Niebo dla niepoznaki, a korytarz z torturami do niego Czyśćciem.
Pozdrawiam

Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
rudyment (3233 punktów)
>Statystycznie co minute umieraja 102 osoby. Wedlug mitologii chrzescijanskiej po smierci jestesmy
>rozliczani z calego swojego zycia. Jestem ciekaw jak w tak krotkim czasie mozliwe jest sprawiedliwe
>rozpatrzenie tylu spraw.
>

Też pytanie! Wysokość wpłat sprawdzić można bardzo szybko.

Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
Toma Cruz (390 punktów)
>Statystycznie co minute umieraja 102 osoby. Wedlug mitologii chrzescijanskiej po smierci jestesmy
>rozliczani z calego swojego zycia. Jestem ciekaw jak w tak krotkim czasie mozliwe jest sprawiedliwe
>rozpatrzenie tylu spraw.
>

Mitologia chrześcijańska...ciekawe stwierdzenie...a z którego to słownika? A czy wszystkie 102 osoby są wierzące? Co się dzieje z niewiernymi, którzy umarli nie będąc w stanie łaski? Czy wszyscy zmarli są brani pod uwagę przy sądzie ostatecznym, czy tylko ci, którzy zmarli, będąc jeszcze na łonie KK? Bo po co ma się Bóg przejmować kimś, kto do jego świątyni całe życie nie zajrzał?
A poza tym Bóg nie jest czystą sprawiedliwością, bo gdyby tak było, to nie mógłby nas osądzać. Nie znałby przecież tego, czym jest niesprawiedliwość tu na ziemi...
01-02-2010 04:40 
 0 na 2
Vancalar (1804 punktów)
Cytat:
>A poza tym Bóg nie jest czystą sprawiedliwością, bo gdyby tak było, to nie mógłby nas osądzać. Nie znałby przecież tego, czym jest niesprawiedliwość tu na ziemi...


A jak myślisz, dlaczego Jezus dał się zabić na krzyżu?

Pozdrawiam

Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię.
Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej.
Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję.
01-02-2010 09:56 
 Ocena 6 na 8
Adamiak (36436 punktów)
>A jak myślisz, dlaczego Jezus dał się zabić na krzyżu?

   Bo był głupi.

   Pozdrawiam.
Toma Cruz (390 punktów)
>>A jak myślisz, dlaczego Jezus dał się zabić na krzyżu?
>   Bo był głupi.
>   Pozdrawiam.


Nie sądzę z tego, że jako jedyny mógł odkupić grzechy ludzkości. A jeśli tak to mamy kult jednostki w religii chrześcijańskiej.
01-02-2010 13:34 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>>>A jak myślisz, dlaczego Jezus dał się zabić na krzyżu?
>>   Bo był głupi.
>Nie sądzę z tego, że jako jedyny mógł odkupić grzechy ludzkości.
   Bo i niczego o żadnych "grzechach" nie wspomniałem.

>A jeśli tak to mamy kult jednostki w religii chrześcijańskiej.
   Ja nie mam.

   Żeby było śmieszniej, to ponoć kult jednostki w potrójnym widzie, ale takiego też nie mam.
Vancalar (1804 punktów)
Cytat:

>Nie sądzę z tego, że jako jedyny mógł odkupić grzechy ludzkości. A jeśli tak to mamy kult jednostki w religii chrześcijańskiej.

   Poteoretyzujmy dalej, może nie jako "jedyny" ale... Ty byś na to poszedł, żeby umrzeć dobrowolnie w torturach dla dobra innych? Czy Ty, czy ja bylibyśmy w stanie przeżyć całe życie bez najmniejszego przekroczenia dekalogu? Żadnego mini-kłamstewka, zawiści, wyśmiewania kogokolwiek, czy przedkładania własnego interesu nad dobro innych? Wątpię.
Poza tym, Kościół Katolicki dziwnie pojmuje to pojęcie "odkupienia". Poczytałem sam i zupełnie inaczej rozumiem przesłanie Jezusa:
"Przyszedłem na świat jako człowiek, cierpiałem głód, pragnienie, obelgi, na koniec niesłusznie mnie oskarżono i zamęczono na krzyżu/kółku/trójkącie (Coby Big_Zyd mógł się cieszyć). W związku z tym teraz mogę osądzać ludzi jako człowiek i mogę odpuszczać przewinienia wobec innych i mnie każdemu, komu uznam za stosowne. Żeby nikt nie miał argumentu, że go jakaś niesprawiedliwość spotkała."

Pozdrawiam


Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię.
Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej.
Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję.
Toma Cruz (390 punktów)

>   Poteoretyzujmy dalej, może nie jako "jedyny" ale... Ty byś na to poszedł, żeby umrzeć dobrowolnie w torturach dla dobra innych?

Przepraszam, ale nie mam czasu na poteorety, rytyty, sryt, tyzowanie...
Vancalar (1804 punktów)
Cytat:
>>A jak myślisz, dlaczego Jezus dał się zabić na krzyżu?
>   Bo był głupi.


   Możliwe Nawet się z tym specjalnie nie krył:

"1 Koryntian 1:27  Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć;"

Tyle, że dzięki swojej głupocie ten argument Ci odebrał:
Cytat:
A poza tym Bóg nie jest czystą sprawiedliwością, bo gdyby tak było, to nie mógłby nas osądzać. Nie znałby przecież tego, czym jest niesprawiedliwość tu na ziemi...

, gdyby się jednak okazało, że mimo swej mądrości źle oceniasz sytuację i zamiast pogrążyć się w błogiej nieświadomości śmierci, obudzisz się z ręką w noc.. ee na sądzie.

   W sumie to jest nas już przynajmniej dwóch, ja sam wierzę w nadnaturalne byty i nie mogę pojąć jak przez przypadek wyładowanie atmosferyczne w zupie "sprzypadkowało" bakterie a potem dinozaury. Według mnie, powinieneś się cieszyć Gdyby nie głupota takich ludzi jak ja, czy Jezus, nie miałbyś punktu odniesienia dla swojej mądrości ( W sumie wprost tego nie napisałeś ale ponieważ oceniasz czyjeś postępowanie jako głupie, wnioskuję, że w podobnej sytuacji Ty sam zachowałbyś się inaczej, czyli mądrze) i byłbyś zwykłym "średniakiem"; a tak - proszę! Elita!

   Pozdrawiam.

Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię.
Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej.
Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję.
01-02-2010 14:03 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>"1 Koryntian 1:27  Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć;"
Całe Twe pocieszenie, Vancalar .
01-02-2010 14:10 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Cytat:
>>A jak myślisz, dlaczego Jezus dał się zabić na krzyżu?
>>   Bo był głupi.

>   Możliwe Nawet się z tym specjalnie nie krył:
   Za trudne było.

>"Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata..."
   Nie kręć - jaki Bóg?- o Jezusie gadamy.

>Tyle, że dzięki swojej głupocie ten argument Ci odebrał:
>A poza tym Bóg nie jest czystą sprawiedliwością...[/cytat]
   Masz trudności ze skupieniem. Mylisz postaci.

>obudzisz się z ręką w noc.. ee na sądzie.
   Będę miał alibi: ja nie z waszej bajki.

>   W sumie to jest nas już przynajmniej dwóch, ja sam wierzę w nadnaturalne byty...
   To jest was więcej, baranków.

>... nie mogę pojąć jak przez przypadek wyładowanie atmosferyczne w zupie "sprzypadkowało" bakterie a potem dinozaury.
   Boś też głup... hm, wierzący.

>Według mnie, powinieneś się cieszyć Gdyby nie głupota takich ludzi jak ja, czy Jezus, nie miałbyś punktu odniesienia dla swojej mądrości
   Trafiłeś tylko ze swoją głupotą, bo powodów do radości mam sporo i bez was.

>... byłbyś zwykłym "średniakiem";
   Ale dłużej żyjącym.

>a tak - proszę! Elita!
   Dziękuję.

   Pozdrawiam.
01-02-2010 16:06 
 Ocena-1 na 1
Vancalar (1804 punktów)
Cytat:
>>"Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata..."
>   Nie kręć - jaki Bóg?- o Jezusie gadamy.

1 Kor 1:22-23
"Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata..." ... np. Wysyłając Jezusa , żeby
umarł na krzyżu. To dość łatwe do zrozumienia... Czy nie?

>>Tyle, że dzięki swojej głupocie ten argument Ci odebrał:
>>A poza tym Bóg nie jest czystą sprawiedliwością...[/cytat]
>   Masz trudności ze skupieniem. Mylisz postaci.
Nie wydaje mi się:
Jn 5:22
22. Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi,
Jn 5:27
27. Przekazał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym.
(BT)

Cytat:
>   Masz trudności ze skupieniem. Mylisz postaci

Zdarza się. Nie każdy musi mieć lotny umysł. Zestawianie mojej ułomności z Twoją wnikliwością z pewnością dodaje Ci prestiżu w oczach np. Big_Zyda a być może i poprawia komfort psychiczny, poczucie własnej wartości oraz jest mocnym argumentem merytorycznym

>>obudzisz się z ręką w noc.. ee na sądzie.
>   Będę miał alibi: ja nie z waszej bajki.
Sprytne. To Twoja ewentualna linia obrony?

Cytat:
>>   W sumie to jest nas już przynajmniej dwóch, ja sam wierzę w nadnaturalne byty...
>   To jest was więcej, baranków.


Cytat:
>>... nie mogę pojąć jak przez przypadek wyładowanie atmosferyczne w zupie "sprzypadkowało" bakterie a potem dinozaury.
>   Boś też głup... hm, wierzący.

    To już ustaliłeś a ja się zgodziłem. Lubię być głupi, dobrze mi z tym, ot takie hobby.
Twoje ego może teraz poszybować pod chmury, możesz poczuć się, lepszy, mądrzejszy i bardziej inteligentny. W dodatku rozentuzjazmowana gawiedź rzuci się poklepywać po ramieniu, cmokać z zachwytu i stawiać plusy aby jeszcze bardziej połechtać Twoją próżność. Ot, sam Ci dam plusa, a co mi tam. Mistrzowska argumentacja

Cytat:
>>... byłbyś zwykłym "średniakiem";
>   Ale dłużej żyjącym.


Rozwiń ?

Pozdrawiam


Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię.
Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej.
Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję.
01-02-2010 17:53 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>Cytat:
>>"Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata..."

>1 Kor 1:22-23
>"Bóg wybrał właśnie to, co głupie..."
>>>A poza tym Bóg nie jest...
>Jn 5:22
>22. Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi,
>Jn 5:27
>27. Przekazał Mu...
>Rozwiń ?

   Nie chce mi się.
   Sam sobie dopisz parę "u" do tego "Mu..." i będziesz miał sens swoich muuuuundrości w rozwinięciu.

>Lubię być głupi, dobrze mi z tym, ot takie hobby.
   Polska to wolny kraj.
06-02-2010 21:47 
 Ocena 1 na 1
Kowalska (14008 punktów)
>   Polska to wolny kraj.

   Wkurwia mnie Adamiak jak tak mówisz. Bo to byzydyura wierutna.
06-02-2010 22:12 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>   Polska to wolny kraj.
>    Wkurwia mnie Adamiak jak tak mówisz.
   Dobrze Ci tak.
06-02-2010 22:19 
 Ocena 1 na 1
Kowalska (14008 punktów)
>>>   Polska to wolny kraj.
>>    Wkurwia mnie Adamiak jak tak mówisz.
>   Dobrze Ci tak.

   Nam Adamiak, nam. Wszystkim.

ADAMEK!!! ADAMEK!!! ADAMEK!!!

06-02-2010 22:25 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>>>   Polska to wolny kraj.
>>>    Wkurwia mnie Adamiak jak tak mówisz.
>>   Dobrze Ci tak.
>    Nam Adamiak, nam. Wszystkim.
   Dobrze wam tak.
07-02-2010 01:25 
 Ocena 1 na 1
spray (5875 punktów)
>>>>   Polska to wolny kraj.
>>>    Wkurwia mnie Adamiak jak tak mówisz.
>>   Dobrze Ci tak.
>    Nam Adamiak, nam. Wszystkim.
>
ADAMEK!!! ADAMEK!!! ADAMEK!!!

>
Ej... no... Kowalska...
Tango z Osnową, albo samba z Bigiem, to ja rozumiem. Ale kujawiak z Adamiakiem ?
No, nie uchodzi... nie uchodzi...
07-02-2010 12:15 
 Ocena 1 na 1
Kowalska (14008 punktów)
>Tango z Osnową (...)

   Widziałam kiedyś jak dwie baby tańczą tango. Ale moim zdaniem to obrzydliwe.
07-02-2010 15:02 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>>Tango z Osnową (...)
>    Widziałam kiedyś jak dwie baby tańczą tango. Ale moim zdaniem to obrzydliwe.
Dotychczas to zawsze mężczyźni którym przytarłem nosa imputowali mi kobiecość - w mniemaniu, że mężczyźnie ona uwłacza. Jako kobieta okazałaś się więc wyjątkowa.

Mam nadzieję, że choć mojej opinii nie uznasz za obrzydliwość.

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
kogut59 (3090 punktów)
>Rozwiń ?
O.K.
jesus byl homosexuel twierdza niektorzy
www.youtube.com/watch?v=neH6h0fXqlk
01-02-2010 17:05 
 Ocena 4 na 4
i.czaplicka (5782 punktów)
Uczeni watykańscy, żeby zbadać mechanizm śmierci na krzyżu, wieszali na nim psy.Nie było to mądre-duże różnice anatomiczne, np, brak obojczyka u psów.Tylko czemu cierpienie tych psów miało by być gorsze?
01-02-2010 20:19 
 Ocena 4 na 4
Smith (10069 punktów)
>Uczeni watykańscy, żeby zbadać mechanizm śmierci na krzyżu, wieszali na nim psy.Nie było to mądre-duże różnice anatomiczne, np, brak obojczyka u psów.Tylko czemu cierpienie tych psów miało by być gorsze?
Bo nie potrafiły ostatkiem sił tak wzruszająco wykrztusić:
"Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią". Łukasz 23:33- 34
01-02-2010 20:45 
 Ocena-1 na 1
Vancalar (1804 punktów)
Cytat:
>Uczeni watykańscy, żeby zbadać mechanizm śmierci na krzyżu, wieszali na nim psy.Nie było to mądre-duże różnice anatomiczne, np, brak obojczyka u psów.Tylko czemu cierpienie tych psów miało by być gorsze?


   Heh tego akurat nie słyszałem, można gdzieś o tym poczytać ? Jeśli to prawda to... cóż, uważam takich "uczonych" za bandę psychopatów. Bonzowie kościoła katolickiego miewali różne chore pomysły... A to stosik, a to łamanie kołem... W sumie trochę im się dziwię. Teologowie to powinni chyba poczytać trochę tę Biblię o której ciągle klepali. Przecież sadysta, który twierdzi, że jest boskim wysłannikiem ponosi większą odpowiedzialność, niż sadysta niewierzący... Cóż, wielu z rezydentów Watykanu w ogóle nie wierzyło w to, co głosi... Ot, choćby papież Leon X (pl.wikipedia.org/wiki/Leon_X) który powiedział:
"Ile korzyści przyniosła Nam i naszym ludziom bajeczka o Chrystusie, wiadomo".
KRK w ogóle "zapomniał" jakie było jego zadanie jak tylko doszedł do władzy i bogactwa.
wg samej Biblii "Nagroda" go (a właściwie "jej" bo polski jest jednym z nielicznych języków, w których słowo "kościół" jest rodzaju męskiego) nie minie... Polecam apokalipsę, rozdz. 17 i 18.

Pozdrawiam

Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię.
Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej.
Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję.
01-02-2010 17:35 
 Ocena-1 na 5
Zella (1321 punktów)
>A jak myślisz, dlaczego Jezus dał się zabić na krzyżu?
Bo był głupi<

Do Adamiaka!
Bardzo lubię twój cięty dowcip, szybkie i celne riposty. Tym razem jednak przegiąłeś! Niech nas nie osądzają za niegrzeczne traktowanie wielkich postaci religijnych ( rzeczywistych, czy nie). Nie takimi słowami propaguje się krytyczne poglądy!
Zella
01-02-2010 19:02 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Bo był głupi.
>Tym razem jednak przegiąłeś!
   A w czym?

>Niech nas nie osądzają za niegrzeczne traktowanie wielkich postaci religijnych ( rzeczywistych, czy nie).
   A co mnie obchodzi, jak Was ktoś osądza, Zella?

>Nie takimi słowami propaguje się krytyczne poglądy!
   A kto ci powiedział, że ja coś propaguję?
01-02-2010 19:35 
 Ocena 1 na 1
marek milczewski (2335 punktów)
>>A jak myślisz, dlaczego Jezus dał się zabić na krzyżu?
>   Bo był głupi.
>   Pozdrawiam.

Nie, bo gdyby dałby się utopić, to akwarium ciężko byłoby przybić do ściany,
a zginąć musiał i nawiać do nieba bo nie istniał!!
Zabili go i uciekł i rusza palcem w bucie.

pozdro marek


dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
01-02-2010 13:59 
 Ocena 8 na 8
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>A jak myślisz, dlaczego Jezus dał się zabić na krzyżu?
Bo trójkątów jakoś nie proponowali... .
01-02-2010 14:16 
 Ocena 3 na 5
Smith (10069 punktów)
>A jak myślisz, dlaczego Jezus dał się zabić na krzyżu?
A co na kółku miał się dać zabić?
Zastanów się jak by to brzmiało: skołowany umarł za nas (...) i trzeciego dnia zmartwychwstał.
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Nic takiego nie miało miejsca.
06-02-2010 19:32 
 Ocena 1 na 1
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Nic takiego nie miało miejsca.
Skąd czerpiesz tę wiedzę?

Pozdrawiam - Zbyszek


Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
06-02-2010 20:01 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)
>>Nic takiego nie miało miejsca.
>Skąd czerpiesz tę wiedzę?
Jacek ma chyba na myśli zmartwychwstanie.
06-02-2010 20:28 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)
>>>Nic takiego nie miało miejsca.
>>Skąd czerpiesz tę wiedzę?
>Jacek ma chyba na myśli zmartwychwstanie.
Już też zracjonalizowano ten przypadek na kilka sposobów.
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Jacek ma chyba na myśli zmartwychwstanie.
Nie bardzo mi na to wygląda. Odpowiedział na post:
Cytat:
>A jak myślisz, dlaczego Jezus dał się zabić na krzyżu?

Bo był głupi.

a więc chodziło raczej o sam fakt śmierci.
Nie można według mnie wykluczyć, że ktoś taki umarł na krzyżu czy palu. Podobno wówczas było to na porządku dziennym.

Pozdrawiam - Zbyszek

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
06-02-2010 22:07 
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)
>Nie bardzo mi na to wygląda. Odpowiedział na post:
>Cytat:
>A jak myślisz, dlaczego Jezus dał się zabić na krzyżu?
> Bo był głupi.

>a więc chodziło raczej o sam fakt śmierci.
>Nie można według mnie wykluczyć, że ktoś taki umarł na krzyżu czy palu. Podobno wówczas było to na porządku dziennym.
Wykluczyć nie można tak jak tego, że dał się złapać z powodu drugiego wersu powyższego cytatu.
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Nie zgadza się z prawem rzymskim, ani żydowskim tamtych regionów w tamtych latach. A jednocześnie było to tłumne wydarzenie, co wyklucza jakiś niestandartowy samosąd.
06-02-2010 20:43 
 Ocena 1 na 3
kogut59 (3090 punktów)
>A jak myślisz, dlaczego Jezus dał się zabić na krzyżu?

moze dlatego ?

06-02-2010 21:29 
 Ocena 1 na 1
kogut59 (3090 punktów)
>A jak myślisz, dlaczego Jezus dał się zabić na krzyżu?
to jest nieprawda zginal pod autobusem oto dowody !sensacja!
www.youtub(*)?v=V61lSD19WrA&feature=related
Matix (5786 punktów)
>>Statystycznie co minute umieraja 102 osoby. Wedlug mitologii chrzescijanskiej po smierci jestesmy
>>rozliczani z calego swojego zycia. Jestem ciekaw jak w tak krotkim czasie mozliwe jest sprawiedliwe
>>rozpatrzenie tylu spraw.
>>
>Mitologia chrześcijańska...ciekawe stwierdzenie...a z którego to słownika? A czy wszystkie 102 osoby są wierzące? Co się dzieje z niewiernymi, którzy umarli nie będąc w stanie łaski?

Muszą czekać latami na rozprawy, wiesz to w sumie jak sądownictwo w Polsce, dlatego Polacy zawsze mają specjalne "łaski" u Niego i są rozliczani najpierw.
Valio (3 punktów)
Nie wziąłeś pod uwagę ze dużo ludzi "idą" do czyśćca. I tak oto pozostaje mniej ludzi, a przecież Bóg jest wszechmocny jak dziennie musi wysłuchiwać milion modlitw to dlaczego nie miałby sobie poradzić i z ludźmi.
01-02-2010 09:53 
 Ocena 6 na 8
Adamiak (36436 punktów)
>...Bóg jest wszechmocny jak dziennie musi wysluchiwać milion...
   ... takich bełkotów.

   Jeśli taki wszechmogący, to niech ci ześle dar ortograficzny, bo zamiast do czyśćca - trafisz do pralni chemicznej.

   Pewnie bardziej jest wszechcierpliwy, eh.
01-02-2010 10:22 
 0 na 2
Valio (3 punktów)
>>...Bóg jest wszechmocny jak dziennie musi wysłuchiwać milion...
>   ... takich bełkotów.
>   Jeśli taki wszechmogący, to niech ci ześle dar ortograficzny, bo zamiast do czyśćca - trafisz do pralni chemicznej.

Staram się odpowiedzieć na pytanie... jestem dysortografikiem błędy zdarzają mi się i będą zdarzać. A jeśli nie chcesz odpowiadać na pytanie to sobie lepiej odpuść.
01-02-2010 10:50 
 0 na 2
Arłukowicz (3162 punktów)Usprawiedliwienie Adamiaka
>Staram się odpowiedzieć na pytanie... jestem dysortografikiem błędy zdarzają mi się i będą zdarzać. A jeśli nie chcesz odpowiadać na pytanie to sobie lepiej odpuść.

Przed publikacją można skorzystać z funkcji - podgląd. Zdajemy sobie wszyscy doskonale sprawę, że niektóre osoby mogą mieć kłopot z prawidłowym pisaniem( swoją drogą coraz więcej dys..... , No dobra nie ciągnę dalej myśli bo kogoś urażę ), dlatego też - tym bardziej - przed publikacją funkcja podgląd, gdyż pisanie nie zgodnie z zasadami naprawdę utrudnia innym czytanie.

pozdrawiam
01-02-2010 11:41 
 Ocena 5 na 5
garmen (952 punktów)Odp: Usprawiedliwienie Adamiaka
>>Staram się odpowiedzieć na pytanie... jestem dysortografikiem błędy zdarzają mi się i będą zdarzać. A jeśli nie chcesz odpowiadać na pytanie to sobie lepiej odpuść.
>Przed publikacją można skorzystać z funkcji - podgląd. Zdajemy sobie wszyscy doskonale sprawę, że niektóre osoby mogą mieć kłopot z prawidłowym pisaniem( swoją drogą coraz więcej dys..... , No dobra nie ciągnę dalej myśli bo kogoś urażę ), dlatego też - tym bardziej - przed publikacją funkcja podgląd, gdyż pisanie nie zgodnie z zasadami na prawdę utrudnia innym czytanie.

Przyganiał kocioł...

>pozdrawiam

Również pozdrawiam.
01-02-2010 12:24 
 Ocena 2 na 2
Arłukowicz (3162 punktów)
>>>Staram się odpowiedzieć na pytanie... jestem dysortografikiem błędy zdarzają mi się i będą zdarzać. A jeśli nie chcesz odpowiadać na pytanie to sobie lepiej odpuść.
>>Przed publikacją można skorzystać z funkcji - podgląd. Zdajemy sobie wszyscy doskonale sprawę, że niektóre osoby mogą mieć kłopot z prawidłowym pisaniem( swoją drogą coraz więcej dys..... , No dobra nie ciągnę dalej myśli bo kogoś urażę ), dlatego też - tym bardziej - przed publikacją funkcja podgląd, gdyż pisanie nie zgodnie z zasadami na prawdę utrudnia innym czytanie.
>Przyganiał kocioł...
>>pozdrawiam
>Również pozdrawiam.

Biję się w pierś !
Intencje jednak miałem dobre
01-02-2010 15:45 
 Ocena 6 na 6
i.czaplicka (5782 punktów)Odp: Sąd Boży niczym fastfood
To ja piszę na duńskiej klawiaturze, i wszystkie polskie literki wstawiam przez podgląd, a komuś się nie chce?
Zella (1321 punktów)
>...Bóg jest wszechmocny jak dziennie musi wysłuchiwać milion...
. takich bełkotów.
Jeśli taki wszechmogący, to niech ci ześle dar ortograficzny, bo zamiast do czyśćca - trafisz do pralni chemicznej.
Staram się odpowiedzieć na pytanie... jestem dysortografikiem błędy zdarzają mi się i będą zdarzać. A jeśli nie chcesz odpowiadać na pytanie to sobie lepiej odpuść<.

Dobrze,że tak odpowiedziałeś autorowi cytowanych wyżej słów!Niektórym przydałaby się nie tylko riposta, czy krytyczne zdanie. Może moderatorzy mają w takiej sytuacji jakieś możliwości o charakterze "pogrożenie palcem"?
Zella
01-02-2010 19:40 
 Ocena 4 na 4
placownik (17853 punktów)

>Może moderatorzy mają w takiej sytuacji jakieś możliwości o charakterze "pogrożenie palcem"?

   Załamujesz mnie! Gdybyśmy mieli grozić palcem wszystkim dysortografom, którzy postanowili sprawdzić się na naszym forum, zrobiłby się taki wiatr, że żadna dyskusja nie byłaby możliwa. A do tego jeszcze dysgramatycy! Jeszcze nie zdiagnozowani, ale tylko patrzeć jak i tacy będą dostawali papiery uprawniające ich do "wysłuchiwania milion".

   I tu się zawahałem. Ale co mi tam. Możliwości o charakterze "pogrożenie palcem." Też jesteś dysgramatyczką ?

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
01-02-2010 20:26 
 Ocena 6 na 6
Smith (10069 punktów)
>Niektórym przydałaby się nie tylko riposta, czy krytyczne zdanie.
Uwielbiam wymownych dyskutantów, opiniodawców spod znaku
Więc jak będzie z tymi ripostami?
Weźmy się i zróbcie?
Pani milcząca większość spod sztandaru "My"
> Zella
Smith
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Nic takiego nie ma miejsca. Jaki milion? Czego? Wszechświat liczy sobie więcej galaktyk, niż wymyślonych bogów mają ludzie.
JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów)
>Statystycznie co minute umieraja 102 osoby.
Nuuuda...
JATO


Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów)
>Statystycznie co minute umieraja 102 osoby.>

Statystycznie, co tydzień na forum racjonalisty pojawia się nowy troll.
I kutwa, zawsze znajdzie się ktoś miłosierny - żeby go karmić ...

IMAGiNE ALL THE PEOPLE ...
01-02-2010 19:47 
 Ocena 2 na 2
marek milczewski (2335 punktów)

>I kutwa, zawsze znajdzie się ktoś miłosierny - żeby go karmić ...
>
IMAGiNE ALL THE PEOPLE ...


Może nie na temat, może to sprawa na osobny wątek, ale strasznie mnie drażnią te wszystkie protezy w rodzaju - "kutwa, kuźwa, karwa, karwancka, te wszystkie kurczaki, kurzapiał".
Przecież piszesz "kutwa", a myślisz - "kurwa. Pisz "kurwa", albo nie pisz wcale.
A może się czepiam

pozdrawiam serdecznie
marek

dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
01-02-2010 20:57 
 Ocena 1 na 1
Maryna (60 punktów)
>A może się czepiam
Chyba trochę tak

Też mnie to czasem drażni, ale, z drugiej strony, to wcale nie musi być eufemizm. Może to być celowe użycie innego stopnia emocji. Takie stopniowanie to charakterystyczna cecha polskiego:
masz słowa mały i malutki, maluch i malec - też o tym samym mówią, a różnią się.

Ale może się wymądrzam.

Hej, Mrn
Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów)

>Może nie na temat, może to sprawa na osobny wątek, ale strasznie mnie drażnią te wszystkie protezy w rodzaju - "kutwa, kuźwa, karwa, karwancka, te wszystkie kurczaki, kurzapiał".>

Wiesz co - mnie też to wkurwia !
I być może masz rację, że to temat na osobny wątek ...
Warto się nad tym zastanowić, kiedy wulgaryzm w wypowiedzi jest niezbędny, dodaje kolorytu, wyraża coś - czego nie sposób wyrazić w inny sposób, a kiedy jest przejawem zwyczajnego chamstwa, braku kultury i braku argumentów ...
I co o tym wszystkim myślą moderatorzy ...

>Przecież piszesz "kutwa", a myślisz - "kurwa. Pisz "kurwa", albo nie pisz wcale.>

Jak będę chciał napisać "kurwa" to napiszę "kurwa" ...
Niemniej jednak słowo "kutwa" bardzo mi się podoba,
od czasu jak kabaret "Ani Mru Mru" użył go w skeczu z chińską restauracją

>A może się czepiam >

Nawet jeśli się czepiasz - to nie ma sprawy !

>pozdrawiam serdecznie>

Również pozdrawiam !

NON SERVIAM
marek milczewski (2335 punktów)

>Warto się nad tym zastanowić, kiedy wulgaryzm w wypowiedzi jest niezbędny, dodaje kolorytu, wyraża coś - czego nie sposób wyrazić w inny sposób, a kiedy jest przejawem zwyczajnego chamstwa, braku kultury i braku argumentów ...
>I co o tym wszystkim myślą moderatorzy ...
Michale, zgadzam się z Tobą, ale mi nie o to chodziło.
Mierzi mnie gdy ludzie, przeważnie "kościelni", klną jak szewce, ale zastępują "słowa ogólnie uznawane za wulgaryzmy" protezami w rodzaju kuźwa, karwa, zarombiście. Zauważ, jak one są podobne do zwykłych przekleństw. Brzmią prawie identycznie, ale jednak wulgaryzmami nie są. Przynajmniej nie w ich mniemaniu. Takich słów używa się nawet przy dzieciach, bo to przecież nie to samo, można. Czysta hipokryzja. Jak słyszę faceta, który przy własny dziecku i aprobacie bogobojnej rodziny mówi "kuźwa jego mać, jak ja nie cierpię słonej zupy" i nie ma reakcji. A powie "gówno" i wszyscy się burzą.
Teraz w modzie jest jeszcze inny rodzaj rozładowania emocji - angielskie, spolszczone faki, szity, szajsy. Też to nikomu nie przeszkadza.
To mnie drażni.
Wybacz, że padło na Ciebie

pozdrawiam marek

dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam
anche (-14 punktów)
>Statystycznie co minute umieraja 102 osoby. Wedlug mitologii chrzescijanskiej po smierci jestesmy
>rozliczani z calego swojego zycia. Jestem ciekaw jak w tak krotkim czasie mozliwe jest sprawiedliwe
>rozpatrzenie tylu spraw.
>
No nad czym TY się zastanawiasz, będąc tutaj?
Nie doerosłeś jeszcze by rozumioeć ale dobrze że już myślisz co noie co?!!!
Zella (1321 punktów)
>Statystycznie co minute umieraja 102 osoby. Wedlug mitologii chrzescijanskiej po smierci jestesmy
rozliczani z calego swojego zycia. Jestem ciekaw jak w tak krotkim czasie mozliwe jest sprawiedliwe
rozpatrzenie tylu spraw.<

Jeżeli można było świat stworzyć w ciągu 6 dni, jaki to problem?!Zella
jkl; (5859 punktów)
>Statystycznie co minute umieraja 102 osoby. Wedlug mitologii chrzescijanskiej po smierci jestesmy
>rozliczani z calego swojego zycia. Jestem ciekaw jak w tak krotkim czasie mozliwe jest sprawiedliwe
>rozpatrzenie tylu spraw.

Rozliczani są wszyscy jednorazowo na Sądzie Ostatecznym, a nie na bieżąco po śmierci, o ile mnie pamięć nie myli.
03-02-2010 13:59 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>Rozliczani są wszyscy...
   Ja nie.

>... nie na bieżąco po śmierci, o ile mnie pamięć nie myli.
   Tak dawno byłaś ostatnio jednorazowo rozliczana?
jkl; (5859 punktów)
Co się czepiasz?
Bez sensu zastanawiać się nad chrześcijańską mitologią wypaczając treść mitów.
03-02-2010 14:30 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>Co się czepiasz?

   ... będę się czepiał nadal, zwyczajnie i permanentnie.

>Bez sensu zastanawiać się nad chrześcijańską mitologią wypaczając treść mitów.
   A nie wypaczając jest sensu?
   Bajka to je bajka.
jkl; (5859 punktów)
>będę się czepiał nadal, zwyczajnie i permanentnie.
Aha, czyli aspołeczne zaburzenia osobowości. Akceptuję.

>>Bez sensu zastanawiać się nad chrześcijańską mitologią wypaczając treść mitów.
>   A nie wypaczając jest sens?
>   Bajka to je bajka.
Niby tak, ale nie widzę nic złego w sprostowaniu, że to nie owca podsunęła smokowi wypchanego szewczyka. Przynajmniej w oficjalnej wersji.
03-02-2010 15:24 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>Aha, czyli aspołeczne zaburzenia osobowości. Akceptuję.
   Dziękuję za komplement, a raczej uznanie faktu.

>Niby tak, ale nie widzę nic złego w sprostowaniu, że to nie owca podsunęła smokowi wypchanego szewczyka. Przynajmniej w oficjalnej wersji.
   Masz prawo tak sądzić - więc z czepnięcia hybrydowego pozostaje tylko gramatyczne.
03-02-2010 14:12 
 Ocena-2 na 2
Illahimالشباك (61 punktów)
(zablokowany)
>   Ja nie.

Brzmi to niewiarygodnie.
03-02-2010 14:59 
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)
>Brzmi to niewiarygodnie.
Jaka wiara takie godnie.
03-02-2010 14:34 
 Ocena 1 na 1
i.czaplicka (5782 punktów)
>>Rozliczani są wszyscy...
>   Ja nie.
A co na to Urząd Skarbowy?
03-02-2010 14:40 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>A co na to Urząd Skarbowy?
   Nie upoważnił mnie do wypowiadania się w jego imieniu.
03-02-2010 14:41 
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)
>A co na to Urząd Skarbowy?
Przyśle komornika po 12 latach.
03-02-2010 14:56 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>A co na to Urząd Skarbowy?
>Przyśle komornika po 12 latach.
   I trzeba będzie następne pokolenie komorników uczyć bon tonu, eh.
Illahimالشباك (61 punktów)
(zablokowany)
Islam mówi o tych nastepująco:
Wiara w zmartwychwstanie jest jedną z zasad wiary islamu. Koran prezentuje ten filar wiary (iman) na wiele sposobów, by ugruntować jego słuszność i prawdziwość pośród ludzi, którzy mu przeczą. Pośród tych metod są:

1 - jasne i bezpośrednie przedstawianie nadejścia Dnia Zmartwychwstania
2 - przypominanie ludziom o ich pierwotnym stworzeniu
3 - podkreślanie faktu, że ziemia niejako odradza się na nowo, zmartwychwstaje
Wedlug Islamu

Zmartwychwstanie rozpoczyna się zadęciem w trąbę i powstaniem martwych z grobów. Allah mówi (interpretacja znaczenia):

Cytat:
[Koran 39:68] {I zadmą w trąbę, Ci którzy są w niebiosach, i ci, którzy są na ziemi, zostaną porażeni piorunem, z wyjątkiem tych, których Allah chce zaoszczędzić! Następnie zadmą w nią po raz drugi - I oto oni będą stać i patrzeć}


Jest to potwierdzone w Sahih Muslima od Abdullah Ibn Amr (oby Allah był z niego zadowolony), który powiedział: " Cytat:
Następnie zadmą w trąbę i nikt tego nie usłyszy, ale zegną szyje w jedna stronę i podniosą je z drugiej i pierwsza osoba, która usłyszy trąbę będzie zajęta ustawianiem zbiornika z wodą dla wielbłądów. On zemdleje i inni ludzie także zemdleją, i Allah ześle - lub spowoduje, że spadnie - deszcz, który będzie jak rosa i wyrosną z niej ciała ludzi. Następnie trąba zadmie i oni powstaną i będą się rozglądać wokół."


W celu uzyskania większej ilości szczegółów zobacz al-Jaum al-Achir autorstwa dr Umara al-Aszqar oraz książkę al-Tazkira fi Ahwal al-Mouta autorstwa imama al-Qurtubi. Allah wie najlepiej
03-02-2010 14:15 
 Ocena 3 na 7
jkl; (5859 punktów)
Cytat:
Następnie zadmą w trąbę i nikt tego nie usłyszy, ale zegną szyje w jedna stronę i podniosą je z drugiej i pierwsza osoba, która usłyszy trąbę będzie zajęta ustawianiem zbiornika z wodą dla wielbłądów.


To miłe, choć przekorne, ze strony Allacha, że rozpocznie kończenie świata w krajach, gdzie żyją wielbłądy.
03-02-2010 20:55 
 0 na 2
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
>Islam mówi o tych następująco:
Skąd wiesz, że kogoś to interesuje?
10-02-2010 12:20 
 Ocena 4 na 4
Smith (10069 punktów)
>Islam mówi o tych nastepująco:
(...)
>W celu uzyskania większej ilości szczegółów zobacz al-Jaum al-Achir autorstwa dr Umara al-Aszqar oraz książkę al-Tazkira fi Ahwal al-Mouta autorstwa imama al-Qurtubi. Allah wie najlepiej
No tak a jak podważać słowa tych, których ustami przemawia.
PS. to już czwarty czy piąty nick, bo się pogubiłem w tych przebierankach?
17-02-2010 22:45 
 0 na 2
Illahim (61 punktów)
(zablokowany)

>PS. to już czwarty czy piąty nick, bo się pogubiłem w tych przebierankach?

Nie pamiętam,poprzednie były blokowane bo używałem arabskiej pisowni.
Wiem że moderatorzy uczynili to z przyczyn technicznych,nie z powodu uprzedzeń.
17-02-2010 23:04 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)
>>PS. to już czwarty czy piąty nick, bo się pogubiłem w tych przebierankach?
>Nie pamiętam,poprzednie były blokowane bo używałem arabskiej pisowni.
Gdybym był zainteresowany powodami zablokowania to zapytałbym o nie moderatorów.
>Wiem że moderatorzy uczynili to z przyczyn technicznych,nie z powodu uprzedzeń.
Ale, że z powodu głupoty bijącej z treści sygnowanych nickami poprzednimi jak i aktualnym to już się nie domyślasz?
skaa (60 punktów)
>Statystycznie co minute umieraja 102 osoby. Wedlug mitologii chrzescijanskiej po smierci jestesmy
>rozliczani z calego swojego zycia. Jestem ciekaw jak w tak krotkim czasie mozliwe jest sprawiedliwe
>rozpatrzenie tylu spraw.
>
Bóg jest poza czasem - nasza minuta może byc dla niego tysiacem lat, a tysiąc lat minutą... więc pewnie się wyrabia
07-02-2010 01:55 
 Ocena 2 na 2
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Bóg jest nie tylko poza czasem. Wogóle nie jest. Natomiast jego twórcy - wymyślacze są bardzo na czasie. Nawet, a może zwłaszcza, gdy żyli 2000 lat temu. To odpowiednia ilość czasu by uświęcić każdą brednię.

Przykład:

2000 lat temu.:

"Kucnął i zrobił k...ę"

Po 2000 lat:

"I wtedy boska "K...a" przemówiła, gdy on padł na klęczki... "Zaprawdę powiadam wam, klęczcie ilekroć mnie czcicie, a po wieczność będę wam dana".
07-02-2010 06:12 
 Ocena 2 na 2
pavvel (8272 punktów)
>Bóg jest nie tylko poza czasem. Wogóle nie jest. Natomiast jego twórcy - wymyślacze są bardzo na czasie. Nawet, a może zwłaszcza, gdy żyli 2000 lat temu.

Uważasz, że wymyślacze bogów żyli tylko 2000 lat temu?
Może wymyślacze żyjący około 1400 lat temu są w jakiś sposób lepsi?

> To odpowiednia ilość czasu by uświęcić każdą brednię.
A te 1400 też wystarczy?

Reszty litościwie nie skomentuję.
07-02-2010 15:23 
 Ocena 1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Wymyślacze żyją i teraz. Cały czas powstają nowe religie, jacyś ludzie uznają się za Bogów Monoteistycznych, albo ich proroków. W Indiach działa conajmiej piątka w miarę znanych Bogów. Do tego Rosja. Jest tam kilku Jezusów, niektórzy z nich mają zdrowsze (przynajmniej dla siebie) podejście do przyjemności płynącej z seksu. Wymyślają podobne bzdury jak uczniowie Jezusa (albo i on sam), jak Mahomet i wielu innych "świętych", Bogów Monoteistycznych, czy proroków owych Bogów. Bzdura wymyślona 2000 lat temu okazała się najdoskonalszą k...ą, gdyż wciągnęła największą ilość ludzi, a nawet ci co od niej odchodzą, wciąż dażą ją szczególną sympatią.
08-02-2010 01:03 
 Ocena 1 na 1
pavvel (8272 punktów)
Nie zauważasz, że ta bzdura z przed 2000lat jest raczej w odwrocie?
Nie zauważasz, że być może za kilkadziesiąt lat dominującą bzdurą może być ta z przed 1400 lat?
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Nie zauważam. Bzdura sprzed 2000 lat jeszcze nie jest rozbrojona.
pavvel (8272 punktów)
>Nie zauważam. Bzdura sprzed 2000 lat jeszcze nie jest rozbrojona.

Jeżeli miałaby być zastąpiona przez tę sprzed 1400lat, to oby nie była rozbrojona jak najdłużej.
07-02-2010 12:57 
 Ocena 2 na 2
skaa (60 punktów)
>Bóg jest nie tylko poza czasem. Wogóle nie jest. Natomiast jego twórcy - wymyślacze są bardzo na czasie. Nawet, a może zwłaszcza, gdy żyli 2000 lat temu. To odpowiednia ilość czasu by uświęcić każdą brednię.
>Przykład:
>2000 lat temu.:
>"Kucnął i zrobił k...ę"
>Po 2000 lat:
>"I wtedy boska "K...a" przemówiła, gdy on padł na klęczki... "Zaprawdę powiadam wam, klęczcie ilekroć mnie czcicie, a po wieczność będę wam dana".

to jak w ogóle nie jest - po co dyskusja, jak się "wyrabia" z sądzeniem - jak Go nie ma, nie ma żadnego sądu... więc po co ten wątek? pozdr.
17-02-2010 22:47 
 0 na 2
Illahim (61 punktów)
(zablokowany)

>"I wtedy boska "K...a" przemówiła, gdy on padł na klęczki... "Zaprawdę powiadam wam, >klęczcie ilekroć mnie czcicie, a po wieczność będę wam dana".

Żadem muzułmanin nie wymyśliłby czegoś tak pokracznego.
Czcij kupę jeśli na to tylko stać twój ośrodek wiary w mózgu.
goląka (95 punktów)
>Statystycznie co minute umieraja 102 osoby. Wedlug mitologii chrzescijanskiej po smierci jestesmy
>rozliczani z calego swojego zycia. Jestem ciekaw jak w tak krotkim czasie mozliwe jest sprawiedliwe
>rozpatrzenie tylu spraw.
>

Normalnie, albowiem Bóg posiada skonstruowany przez amerykańskich naukowców, model wagi Temidy. Prototyp tego wynalazku przypada na czas rozpoczęcia zimnej wojny. W ciągu lat urządzenie było wciąż doskonalone. W latach 80tych była to już waga elektroniczna, z dokładnością 0.001 Judasów. Po rozpadzie ZSRR do amerykańskich naukowców dołączyły zdolne jednostki ze wschodu, będące niegdyś radzieckimi naukowcami (choć polskimi również, np. naukowcy z Bierutowic). Połączenie tych dwóch, pozornie przeciwstawnch sił, przyniosło niespodziewanie dobre rezultaty. Od tamtej pory minęło już niemal 20 lat. Dziś Bóg dysponuje taką technologią, która pozwala mu osądzić jednocześnie nie tylko codzienne, zwyczajne zgody, lecz również masowe, jak np. ostatnio na Haiti. Pan Jezus ze swoim ojcem i duchem nie próżnują.
Niperyt (2 punktów)
>Statystycznie co minute umieraja 102 osoby. Wedlug mitologii chrzescijanskiej po smierci jestesmy
>rozliczani z calego swojego zycia. Jestem ciekaw jak w tak krotkim czasie mozliwe jest sprawiedliwe
>rozpatrzenie tylu spraw.
>

Analizując ten problem nasuwają mi się dwie możliwości...
Aby nie roztrząsać kwestii ludzi innej wiary lub też takich, którym nie zostało przedłożone oblicze Boga za życia (np osobie będącej członkiem plemienia w centralnej Amazonii) przyjmijmy, że w danej chwili umierają dwaj katolicy będący w podeszłym wieku, bądź też moment ich śmierci oddzielony jest od siebie setną częścią sekundy. W takiej sytułacji nie mam zastrzeżen co do samego Boga, gdyż jest on przecież wszechwiedzący i wszechmocny tak wiec oczywistym jest, że dla niego nie stanowi problemu przejrzenie i osądzenie życia danego delikwenta w dowolnie krótkim okresie czasu. Komplikacje pojawiają się z przedłożeniem tego samym zainteresowanym. Jak wcześniej nadmieniłem nasuwają mi się dwie ewentualne opcje/możliwości rozwiązania tegoż problemu. Pierwszym sposobem byłaby ingerencja Boga w możliwości przerobowe naszego mózgu, tzn. umożliwił każdemu z nich poznanie jego wyroku wraz z wcześniejszą projekcją i pozytywnym/negatywnym opisem wszystkich życiowych momentów w dostatecznie krótkim czasie, tak aby nawet w przypadku 500 zgonów/sek nie powstawały zatory w procesie sądzenia a zlęknione dusze nie czekały w kolejkach... Innym sposobem mogłoby być utworzenie swoistych wymiarów, coś w stylu indywidualnych komnat czasoprzestrzeni, w których każdemu z osobna Bóg ukazywał by się aby dalej w spokoju przystąpić do wspólnej wizualizacji dotychczasowego życia danej duszy... W tym przypadku sąd mógłby trwać nawet tyle samo co życie bądź nawet dłużej (wliczając komentarze Boga do istotnych sytułacji).
10-02-2010 01:02 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>W tym przypadku sąd mógłby trwać nawet tyle samo co życie bądź nawet dłużej...
   Albo dużo krócej...

>... (wliczając komentarze Boga do istotnych sytułacji).
   ... bo może stosować płecedęsy.
Menel De Lux (3111 punktów)
>>Statystycznie co minute umieraja 102 osoby. Wedlug mitologii chrzescijanskiej po smierci jestesmy
>>rozliczani z calego swojego zycia. Jestem ciekaw jak w tak krotkim czasie mozliwe jest sprawiedliwe
>>rozpatrzenie tylu spraw.
>>
>Analizując ten problem nasuwają mi się dwie możliwości...
>Aby nie roztrząsać kwestii ludzi innej wiary lub też takich, którym nie zostało przedłożone oblicze Boga za życia (np osobie będącej członkiem plemienia w centralnej Amazonii) przyjmijmy, że w danej chwili umierają dwaj katolicy będący w podeszłym wieku, bądź też moment ich śmierci oddzielony jest od siebie setną częścią sekundy. W takiej sytułacji nie mam zastrzeżen co do samego Boga, gdyż jest on przecież wszechwiedzący i wszechmocny tak wiec oczywistym jest, że dla niego nie stanowi problemu przejrzenie i osądzenie życia danego delikwenta w dowolnie krótkim okresie czasu. Komplikacje pojawiają się z przedłożeniem tego samym zainteresowanym. Jak wcześniej nadmieniłem nasuwają mi się dwie ewentualne opcje/możliwości rozwiązania tegoż problemu. Pierwszym sposobem byłaby ingerencja Boga w możliwości przerobowe naszego mózgu, tzn. umożliwił każdemu z nich poznanie jego wyroku wraz z wcześniejszą projekcją i pozytywnym/negatywnym opisem wszystkich życiowych momentów w dostatecznie krótkim czasie, tak aby nawet w przypadku 500 zgonów/sek nie powstawały zatory w procesie sądzenia a zlęknione dusze nie czekały w kolejkach... Innym sposobem mogłoby być utworzenie swoistych wymiarów, coś w stylu indywidualnych komnat czasoprzestrzeni, w których każdemu z osobna Bóg ukazywał by się aby dalej w spokoju przystąpić do wspólnej wizualizacji dotychczasowego życia danej duszy... W tym przypadku sąd mógłby trwać nawet tyle samo co życie bądź nawet dłużej (wliczając komentarze Boga do istotnych sytułacji).
>
Nie mozna byc jednoczesnie wszechwiedzacym i wszechmocnym.
WeeDTM (13 punktów)
>Statystycznie co minute umieraja 102 osoby. Wedlug mitologii chrzescijanskiej po smierci jestesmy
>rozliczani z calego swojego zycia. Jestem ciekaw jak w tak krotkim czasie mozliwe jest sprawiedliwe
>rozpatrzenie tylu spraw.
Skoro Jezus w naszych sercach tzn. że rozpatruje to na bieżąco, a sam osąd jest tylko podsumowaniem.

Adamiak, ciekawa twa filozofia. Na wszystko co ci nie pasuje to głupia odpowiedź w stylu "A co mnie to...?", "Mam to gdzieś..." (chodzi o sens, bo zaraz mi pewnie wytkniesz, że "ale ja tak nie napisałem!"). A każdy kto twoje odpowiedzi ładnie argumentuje starasz się na przekór udowodnić, że jest inaczej - w ostateczności nie potrafisz i zniżasz się do marnego "A co mnie to...". Skoro cie tak wszystko nie obchodzi, to najlepiej zamknij się w czarnej kostce albo gdziekolwiek zechcesz, żyj sam ze sobą, bo wszyscy wokół są "be", a ty masz zawsze racje. Zobaczymy, czy wtedy będziesz taki mądry. Poza tym jezioro bez dopływów staje się bagnem, a ty jak widać tych dopływów nie przyjmujesz.
23-02-2010 08:36 
 Ocena 1 na 1
dipsao (150 punktów)

>Skoro Jezus w naszych sercach tzn. że rozpatruje to na bieżąco

W naszych sercach?
Chodzi o ten organ wewnętrzny złożony z tkanki mięśniowej poprzecznie prążkowanej?
Gosia (9452 punktów)

>Chodzi o ten organ wewnętrzny złożony z tkanki mięśniowej poprzecznie prążkowanej?

Ten sam. Nie dostrzegasz genialności boskiego planu?
Jeden prążek dla Jezusa, drugi dla Allaha, trzeci dla Wisznu, czwarty dla Manitou, etc, etc, etc...
23-02-2010 16:27 
 Ocena 2 na 2
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Ten sam. Nie dostrzegasz genialności boskiego planu?
>Jeden prążek dla Jezusa, drugi dla Allaha, trzeci dla Wisznu, czwarty dla Manitou, etc, etc, etc...

   Ale dlaczego, qrwa, on jest, ten mięsień, poprzecznie prążkowany? A czemu nie wzdłużnie?

Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
23-02-2010 16:48 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>    Ale dlaczego, qrwa, on jest, ten mięsień, poprzecznie prążkowany? A czemu nie wzdłużnie?
   Bo nie ma takich długich foremek do hostii.
Gosia (9452 punktów)

>    Ale dlaczego, qrwa, on jest, ten mięsień, poprzecznie prążkowany? A czemu nie wzdłużnie?
Tuszę, że dla boskiej wygody. Poza tym, kapłani wszelkiej maści mieliby utrudnioną zbiórkę funduszy. Owieczki być może nie dałyby się tak ochoczo strzyc dla nadzianych bóstw.
23-02-2010 16:46 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>Statystycznie co minute umieraja 102 osoby.

>Adamiak, ciekawa twa filozofia.
   Teraz zauważyłem - do mnie to piszesz?- bo podpiąłeś pod post tytułowy Menel De Lux i z jego cytatem?

>Na wszystko co ci nie pasuje to głupia odpowiedź w stylu "A co mnie to...?", "Mam to gdzieś..." (chodzi o sens, bo zaraz mi pewnie wytkniesz, że "ale ja tak nie napisałem!").
>A każdy kto twoje odpowiedzi ładnie argumentuje starasz się na przekór udowodnić, że jest inaczej - w ostateczności nie potrafisz i zniżasz się do marnego "A co mnie to...".

   Poproszę o przykład/przykłady.
Kowalska (14008 punktów)
>Statystycznie co minute umieraja 102 osoby. Wedlug mitologii chrzescijanskiej po smierci jestesmy
>rozliczani z calego swojego zycia. Jestem ciekaw jak w tak krotkim czasie mozliwe jest sprawiedliwe
>rozpatrzenie tylu spraw.

   Z tego co mówią, to TAM nie ma czasu.

No, ale...

   Ja to bym chciała, żeby po śmierci mnie spalili, a urnę z prochami postawili tak, żebym miała widok na telewizor. Fakty, Wydarzenia, obrady komisji następnych śledczych, tańce na lodzie, kto ładniej śpiewa... Uważam, że nawet po śmierci nie można tracić kontaktu z rzeczywistością.

   A jak przyjdzie do rozliczania, to niech Pan Bóg wyciągnie flaszkę, dużo zapojki (bo ja mnóstwo zapijam), i pogadamy co i jak. Też Go o parę rzeczy zapytam...
Groszek91 (102 punktów)
>Statystycznie co minute umieraja 102 osoby. Wedlug mitologii chrzescijanskiej po smierci jestesmy
>rozliczani z calego swojego zycia. Jestem ciekaw jak w tak krotkim czasie mozliwe jest sprawiedliwe
>rozpatrzenie tylu spraw.
>
(mitologia chrześcijańska... co za neologizm) a kto wie czy jest sprawiedliwe
"Nie bądźcie jak poganie. Bóg nie potrzebuje, abyście Mu mówili, co ma uczynić"- paradoks;]

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365