 |
Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-04-2010 14:41 | big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę
62 na 62 | Abp. Życiński z Wysokości obwieszcza:
Cytat:Z amerykańskich danych wynika, że duchowni byli uwikłani w dwa procent przypadków pedofilii w Stanach Zjednoczonych
-czyli niby tyle, co nic, a w ogóle to cała afera jest zapewne wynikiem Nieprzyjaciół Kościoła Świętego Spisku Wszetecznego  .
Nawiasem - niekiedy ręce doprawdy opadają, gdy widzi się niekompetencję i niechlujstwo dziennikarzy  .
Materiał nosi tytuł:
Wśród pedofilów tylko 2 proc. to księża.
Dla pismaka-idioty 2 % ogółu przypadków pedofilii, przekłada się jakimś sposobem na 2 % księży w populacji pedofilów.
Śmiać się czy płakać???
Przy okazji - wedle wiki:
Cytat:Najbardziej reprezentatywne dane zawiera Raport Johna Jaya z 2004 roku dotyczący duchowieństwa amerykańskiego. Wynika z niego, że 4 % (  !!!!!!!!! - zaznaczenie moje - big_zyd) duchownych w latach 1950-2002 dopuściło się molestowania seksualnego osób nieletnich. Dane te uwzględniają księży, którym postawiono zarzuty o popełnienie przestępstwa seksualnego z udziałem dzieci, nie uwzględniają natomiast rzeczywistej skali zjawiska.
Ale ja nie o tym chciałem.
Przyjmijmy z Dobrą Wiarą dane objawione przez Jego Arcybiskupiość, że katoliccy duchowni uwikłani są w zaledwie 2 % przypadków pedofilii, i wykonajmy kilka prostych szacunkowych obliczeń bazując - gwoli przejrzystości - na aktualnych danych.
Wedle danych katolickiego uniwersytetu Georgetown, Washington D. C. w roku 2009 było w USA 40 666 (  ) księży katolickich.
U. S. Census Bureau podaje, że w roku 2008 (nowszych danych nie ma) dorosła populacja USA liczyła sobie 230 137 832 osoby.
Rozkład płci dla ogółu populacji, to 49,3 % mężczyzn i 50,7 % kobiet.
Bardziej szczegółowych danych nie znalazłem, ale poręcznie będzie przyjąć roboczo, że skoro mężczyźni żyją krócej, dla populacji dorosłej te liczby wyniosą odpowiednio, powiedzmy, 48 % i 52 %.
48 % z 230 137 832 to 110 466 159.
W tym księża katoliccy to 40 666 czyli 0,036813 % ogółu dorosłej męskiej populacji. Dla ułatwienia przyjmijmy 0,04 %.
A zatem
0,04 % dorosłej męskiej populacji odpowiada za 2 % przypadków pedofilii,
a zatem
księża katoliccy dopuszczają się pedofilii około 50 razy częściej, niż wynosi średnia dla ogółu dorosłych mężczyzn.
Cytat:musimy widzieć pełnię obrazu
-powiada Ksiądz Arcybiskup.
No, to widzimy . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#1 1 na 1 | THG303 (370 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę |
Wielkie  dla Ciebie, że chciało Ci się liczyć!  |
#2 16 na 16 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | > Wielkie dla Ciebie, że chciało Ci się liczyć!  Umęczyłem się setnie...  ...ale czego się nie robi dla Kapłanów Czcigodnych w dniu Ich Święta  . |
| marson (366 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | dobry jesteś!!!  |
#4 4 na 4 | awitu (7627 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | > Umęczyłem się setnie...  a, tam umęczyłeś się. Nie kokietuj, bo jeszcze ktoś naiwny uwierzy.
"Colorless green ideas sleep furiously" |
#5 1 na 1 | Wiktor Rak (112 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | Uśmiałem się, dzięki! |
#6 13 na 13 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | > a, tam umęczyłeś się. Nie kokietuj, bo jeszcze ktoś naiwny uwierzy.Jak bum-cyk-cyk!  Aż się boję pomyśleć, ile się ludzie musieli nagłowić przy obliczaniu wskaźników pedofilii wśród duchowieństwa katolickiego w czasach, gdy kalkulatorów nie było  . |
#7 4 na 4 | i.czaplicka (5782 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | A czy dało by się wyliczyć, jak to wygląda w przypadku kobiet? Nie zdziwiła bym się, jakby ta dysproporcja miedzy molestowaniem przez "cywili" i zakonnice wyglądała podobnie. |
#8 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | > A czy dało by się wyliczyć, jak to wygląda w przypadku kobiet? Nie zdziwiła bym się, jakby ta dysproporcja miedzy molestowaniem przez "cywili" i zakonnice wyglądała podobnie.Wyliczyć by się dało, ale żadnych na ten temat danych nie mam  . Gdzieś głęboko szperać by trzeba - molestowanie przez zakonnice ukrywa się pewnie jeszcze skrzętniej niż molestowanie przez księży. |
#9 7 na 7 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | Chciałem założyć oddzielny temat ale o pedofilii wśród księży jest tak dużo na forum , że postanowiłem napisać u Ciebie.
Kościół tyle mówi o swojej nieomylności , o jedynej prawdzie danej przez boga. Czegoś tu nie rozumiem ? Skoro mają instrukcję od samego najwyższego to dlaczego problem wykorzystywania dzieci wciąż się pojawia. Czy bóg nie potrafi zapodać papieżowi lub któremuś z kardynałów jakiegoś skutecznego systemu eliminowania pedofilów - seminarzystów. Oczywiście , że nie może , bo "On" nie istnieje ! Wiem , że sam sobie odpowiedziałem na pytanie ale lubię do tego wracać przy każdej okazji i uważam , że ten argument jest nie do odparcia. Chyba tylko jakimiś pseudo kontrargumentami.
Jeżeli seminaryjne sito nie przesiewa pedofilii , może kapłanami zostają też inni psychopaci i dewianci. Równie łatwo mogą się dostawać : złodzieje , oszuści ( w większości ) , mordercy itd ... lub po prostu ludzie którzy nie nadają się do tej roli.
Wczoraj czytałem artykuł na racjonalista.pl i była tam mowa o placówce działającej w Lublinie , która "leczy" z homoseksualizmu. Absurd !
Placówki to powinny powstawać przy seminariach i kościołach , żeby leczyć z pedofilii !! |
#10 10 na 10 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | Dla porządku trzeba dodać, że abp mówił o przypadkach ujawnionych, natomiast biorąc poprawkę na podejście KRK do molestowania i sprawność w upychaniu skandali pod dywan (dużo większą niż w przypadku pedofili "indywidualnych") owo 50-krotne przebicie jest tylko bardzo ostrożnym oszacowaniem z dołu.
Jeśli mamy natomiast widzieć "pełnię obrazu" to wypadałoby wg mnie dodać że wśród innych grup zawodowych tylko KRK miał wewnętrzne, tajne instrukcje co robić w przypadku pedofilii we własnych szeregach (i były to instrukcje sprzeczne z prawem większości cywilizowanych krajów które nieinformowanie o tego typu przestępstwach również uważają za karalne). |
#11 1 na 1 | kapitan AS (298 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | Pan Rzyciński zapomniał tylko dodać, w jakim okresie wśród pedofilii było 2% księży. Czy to dane za 2009 rok czy za 2008 czy może za lata 1950-2000 nie podał więc obliczenia mogą być trochę nieprecyzyjne. Bo jeśli za jakiś przedział lat lub z roku innego niż bierzesz liczbę księży i ludności to obliczenia będą nieprecyzyjne( choć pewnie niewiele).
|
#12 1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę |
> Gdzieś głęboko szperać by trzeba - molestowanie przez zakonnice ukrywa się pewnie jeszcze skrzętniej niż molestowanie przez księży.Nawet nie tak głęboko , ostatnio była głośna sprawa o zakonnicy , która znęcała się fizycznie na dzieciach , chyba niepełnosprawnych umysłowo , kto wie co jeszcze się tam działo. Naprawdę nie chce tutaj generalizować mimo mojej niechęci do KK ale skoro głoszą "jedynie - słuszną" prawdę to muszą o wiele bardziej sprawdzać swoich ludzi i surowo ich karać. Zamiatanie pod dywan to błąd , który pogłębia moje zniesmaczenia i utwierdza mnie w przekonaniu , że religia , kościoły i bóg to wielka ściema , "małych" ludzi. |
#13 7 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | UUUUUPS!!!  Z rozpędu mocno niefortunnie pomyliłem się pisząc: > Materiał nosi tytuł:> Wśród pedofilów tylko 2 proc. to księża.> Dla pismaka-idioty 2 % ogółu przypadków pedofilii, przekłada się jakimś sposobem na 2 % populacji księży.> Śmiać się czy płakać???  Zamiast populacji księży powinno oczywiście być: księży w populacji pedofilów. Tak bowiem w istocie stawia sprawę pismak-idiota, zakładając absurdalnie, że 1 przypadek pedofilii (czynu) = 1 pedofil (osoba), gdy oczywiste jest, że poszczególni pedofile bardzo się różnią swą, by tak rzec, "wydajnością". To tyle erraty - reszta wyliczeń się zgadza. |
#14 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | > Pan Rzyciński zapomniał tylko dodać, w jakim okresie wśród pedofili było 2% księży.Uwaga! To już radosna twórczość dziennikarza. Życiński mówił o procencie przypadków pedofilii (w sensie: czynów pedofilskich), w które "uwikłani" byli księża. > Czy to dane za 2009 rok czy za 2008 czy może za lata 1950-2000 nie podał więc obliczenia mogą być trochę nieprecyzyjne.Jasne - nie podał, jaki okres miał na myśli, a jakieś podstawy do obliczeń przyjąć musiałem. Wykorzystałem najświeższe dane, zaznaczając, że robię tak gwoli jakiej-takiej przejrzystości szacunków. > Bo jeśli za jakiś przedział lat lub z roku innego niż bierzesz liczbę księży i ludności to obliczenia będą nieprecyzyjne( choć pewnie niewiele).Pewnie niewiele. |
#15 2 na 2 | Madman (7811 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | Brawo! Na takie rzeczy trzeba uważać! Bo przecież "są małe kłamstwa, duże kłamstwa i statystyki". Podobną manipulację demaskuje Bart na swoim blogu: blogdebart.pl/2010/03/02/swinka-w-new-jersey/blogdebart(*)-przygody-swinki-w-new-jersey/A gwoli ścisłości: > 0,04 % dorosłej męskiej populacji odpowiada za 2 % przypadków pedofilii,> a zatem> księża katoliccy dopuszczają się pedofilii około 50 razy częściej, niż wynosi średnia dla ogółu dorosłych mężczyzn.Te dwa procent to chyba się odnosi do wszystkich przypadków pedofilii, nie tylko do mężczyzn - pedofilów, w dodatku dorosłych. Chyba, że źle myślę, bo już dawno nie miałem z matematyką do czynienia... |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|