 |
Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-04-2010 14:41 | big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę
62 na 62 | Abp. Życiński z Wysokości obwieszcza:
Cytat:Z amerykańskich danych wynika, że duchowni byli uwikłani w dwa procent przypadków pedofilii w Stanach Zjednoczonych
-czyli niby tyle, co nic, a w ogóle to cała afera jest zapewne wynikiem Nieprzyjaciół Kościoła Świętego Spisku Wszetecznego  .
Nawiasem - niekiedy ręce doprawdy opadają, gdy widzi się niekompetencję i niechlujstwo dziennikarzy  .
Materiał nosi tytuł:
Wśród pedofilów tylko 2 proc. to księża.
Dla pismaka-idioty 2 % ogółu przypadków pedofilii, przekłada się jakimś sposobem na 2 % księży w populacji pedofilów.
Śmiać się czy płakać???
Przy okazji - wedle wiki:
Cytat:Najbardziej reprezentatywne dane zawiera Raport Johna Jaya z 2004 roku dotyczący duchowieństwa amerykańskiego. Wynika z niego, że 4 % (  !!!!!!!!! - zaznaczenie moje - big_zyd) duchownych w latach 1950-2002 dopuściło się molestowania seksualnego osób nieletnich. Dane te uwzględniają księży, którym postawiono zarzuty o popełnienie przestępstwa seksualnego z udziałem dzieci, nie uwzględniają natomiast rzeczywistej skali zjawiska.
Ale ja nie o tym chciałem.
Przyjmijmy z Dobrą Wiarą dane objawione przez Jego Arcybiskupiość, że katoliccy duchowni uwikłani są w zaledwie 2 % przypadków pedofilii, i wykonajmy kilka prostych szacunkowych obliczeń bazując - gwoli przejrzystości - na aktualnych danych.
Wedle danych katolickiego uniwersytetu Georgetown, Washington D. C. w roku 2009 było w USA 40 666 (  ) księży katolickich.
U. S. Census Bureau podaje, że w roku 2008 (nowszych danych nie ma) dorosła populacja USA liczyła sobie 230 137 832 osoby.
Rozkład płci dla ogółu populacji, to 49,3 % mężczyzn i 50,7 % kobiet.
Bardziej szczegółowych danych nie znalazłem, ale poręcznie będzie przyjąć roboczo, że skoro mężczyźni żyją krócej, dla populacji dorosłej te liczby wyniosą odpowiednio, powiedzmy, 48 % i 52 %.
48 % z 230 137 832 to 110 466 159.
W tym księża katoliccy to 40 666 czyli 0,036813 % ogółu dorosłej męskiej populacji. Dla ułatwienia przyjmijmy 0,04 %.
A zatem
0,04 % dorosłej męskiej populacji odpowiada za 2 % przypadków pedofilii,
a zatem
księża katoliccy dopuszczają się pedofilii około 50 razy częściej, niż wynosi średnia dla ogółu dorosłych mężczyzn.
Cytat:musimy widzieć pełnię obrazu
-powiada Ksiądz Arcybiskup.
No, to widzimy . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#31 7 na 7 | Aleksander Głowacki (1725 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | Odbiegając od tematu - chciałbym zwrócić uwagę, że kolega big_zyd otrzymał za swoje obliczenia (na chwilę obecną) 43 "pozytywy". O ile mnie pamięć nie zawodzi jest to rekord wszechczasów tego forum. Proponuje utworzyć coś w rodzaju "panteonu sław" lub nawet zarządzić rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego. |
#32 3 na 3 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | > UUUUUPS!!! [...]> Tak bowiem w istocie stawia sprawę pismak-idiota, zakładając absurdalnie, że 1 przypadek pedofilii (czynu) = 1 pedofil (osoba), gdy oczywiste jest, że poszczególni pedofile bardzo się różnią swą, by tak rzec, "wydajnością".No ale chyba nie ma powodu sądzić, że "wydajności" pedofilów świeckich i duchownych różnią się jakoś zasadniczo? Jeżeli nie ma takiego powodu, to Twoje obliczenia są poprawne - za co duży plus. |
#33 2 na 2 | Zella (1321 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | > Cytat:Abp Życiński: Wśród pedofilów tylko 2 proc. to księża >Gazeta.pl - Kraj > 1 Kwi 2010, 11:45 > Dziś "prima aprilis" a ponoć Życiński ma poczucie humoru . lotrku , trafnie oceniłeś wypowiedź Abp Życińskiego! Jakie pismo taka wypowiedź! Jaka data, taki "żart"! Można dodać młodzieżowe ( pod "WielkaMoc"!): "ale jaja!    Duży plus ! Pomyślałam, że mogłyby być duże i małe plusy, skoro nie można dawać więcej niż jednego, zwyczajneg |
#34 2 na 2 | Psyk (14071 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | A na obecną 48. To faktycznie rekord forum. Patrzę z zazdrością, bo ja wycisnąłem tylko 29 za wywiad z szefem Toyoty. Big_Żydzie - gratulacje.
Błogosławieni pedofile albowiem oni posiądą głuchych. |
#35 8 na 8 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | > A zatem > 0,04 % dorosłej męskiej populacji odpowiada za 2 % przypadków pedofilii, > a zatem > księża katoliccy dopuszczają się pedofilii około 50 razy częściej, niż wynosi średnia dla ogółu dorosłych mężczyzn. Można się spodziewać, że wymóg życia w celibacie sprzyja zboczeniom, ale 50-krotna koncentracja pedofilii wśród księży jest zaskakująca. Może tylko wykrywalność pedofilii wśród księży jest większa? Może tylko im bardziej patrzą na... tego... no... na palce? Aby wyjaśnić te wątpliwości pofatygowałem się poszukać więcej danych. FBI szacuje, że ok 10% przypadków pedofilii (wśród społeczeństwa USA) jest zgłaszanych na policję. A więc nawet gdyby wszystkie przypadki pedofilii wśród księży były zgłaszane na policję (co jest wysoce mało prawdopodobne) to ewentualne różnice wykrywalności nie mogą zniwelować wielokrotnie większej koncentracji pedofilii wśród księży. Postarałem się też zrobić niezależne szacowania. To samo źródło podaje, że 25% dziewczynek i 10% chłopców było molestowanych seksualnie ( główną przyczyną molestowania dzieci jest pedofilia). Wynika z tego, że 17% dzieci (w USA) jest molestowanych seksualnie, co jest prawdopodobnie zawyżonym szacunkiem bo "dzieci" w tych danych to osoby poniżej 18 lat, które niewątpliwie są atrakcyjne nie tylko dla pedofilów. Spodziewam się, że przyjęcie bardziej rozsądnej granicy wieku około 13 lat, obniżyłoby ten wynik do ok. 10%. Wydaje się to wciąż dużo, ale wynika głównie z "wydajności" pedofilów, którzy przeciętnie znajdują aż 244 ofiar w swojej karierze. Zaniedbując dalsze szczegóły, takie jak różnicę w liczebności populacji potencjalnych przestępców i ofiar (co prawdopodobnie dalej obniży wynik), otrzymujemy odsetek pedofilów wśród dorosłych mężczyzn jako 10%/244 = 0.04%. Przyjmując optymistycznie za arcybiskupem Życińskim, że tylko 2% księży było uwikłanych przypadki pedofilii w USA, potwierdza to, że księża katoliccy dopuszczają się pedofilii około 50 razy częściej, niż wynosi średnia dla ogółu dorosłych mężczyzn. No niestety, Pat Condell nie przesadza. |
| maniek1 (3407 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | Dzięki za ciekawe info. Nie wiem pisząc szczerze, czy prawnicy w U.S.A są w stanie coś zdziałać w konfrontacji z tak potężną organizacją, mającą olbrzymie poparcie na świecie, wpływ na władzę itp. Jednocześnie myślę ,że jeśli nie oni ,to kto? Stawką są niewyobrażalne konsekwencje i myślę ,że jedni i drudzy doskonale sobie z tego zdają sprawę. Pozostaje poczekać na rozwój wydarzeń i trzymać kciuki za prawników i zwycięstwo sprawiedliwości. Jednak uważam ,że odtajnienie "C S" i ewentualny wyrok skazujący hierarchów kościoła, nic nie zmienią w Polsce. Pozdrawiam |
#37 1 na 1 Kali (195 punktów) (zablokowany) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | > > Nawiasem - niekiedy ręce doprawdy opadają, gdy widzi się niekompetencję i niechlujstwo dziennikarzy> .> Materiał nosi tytuł:> Wśród pedofilów tylko 2 proc. to księża.> Dla pismaka-idioty 2 % ogółu przypadków pedofilii, przekłada się jakimś sposobem na 2 %> populacji księży.> Przepraszam Cię bardzo, tak nie wynika z tego tytułu. Po prostu 2 % przestępstw o charakterze pedofilskim jest popełnione przez księży. Nie wynika z tego,ze 2 % księży to pedofile. > |
#38 11 na 11 | Arita (459 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | > Chciałem założyć oddzielny temat ale o pedofilii wśród księży jest tak dużo na forum , że postanowiłem napisać u Ciebie.To i ja dodam swoje 3 grosze. Nie daje mi spokoju wypowiedź ks. Pieronka u Moniki Olejnik - "te nadużycia seksualne nie są znów takim zjawiskiem, które trzeba by było określać jako rzecz niesłychaną. ... Na miły Bóg, pedofilia istniała, istnieje i istnieć będzie, to jest ludzka wada, to jest ludzki grzech...". Albo ja czegoś nie rozumiem, albo jestem przewrażliwiona - nie wiem. Interpretuję to tak : -Czego wy ludzie chcecie? Co was tak dziwi? Przecież to zwykła rzecz. Było tak zawsze, jest i będzie. Sorry, ale odczepcie się -. Zero żalu. Żadnego poczucia winy. Nic. Całość : wiadomosci(*)ie,wid,12135861,wiadomosc.html
Polską rządzi stara baba, kołtun i kler /Maciej Maleńczuk |
#39 3 na 3 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę |
> -Czego wy ludzie chcecie? Co was tak dziwi? Przecież to zwykła rzecz. Było tak zawsze, jest i będzie. Sorry, ale odczepcie się -. Zero żalu. Żadnego poczucia winy. Nic.Tak , masz rację. Mało tego , oni się tłumaczą , że w każdej grupie zawodowej są pedofile ! No to ja odpowiadam , skoro uzurpujecie sobie prawo do naszej moralności bądźcie czyści jak łza !!! A KK jeszcze bardzo dużo brakuje do tej miary czystości. |
| zachaj (5239 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | > Dla porządku trzeba dodać, że abp mówił o przypadkach ujawnionych, natomiast biorąc poprawkę na podejście KRK do molestowania i sprawność w upychaniu skandali pod dywan ...Lata doświadczenia ... |
| zachaj (5239 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | > >... pseudo kontrargumentami.> Spróbujmy.> Bóg lubi gdy dzieci są ruchane. I tak argument nie do odparcia został odparty  > Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.Czyżby został odparty ? Bóg dzieciobójca to słyszałem ale bóg pedofil ? W sumie ... |
| Ammet (1428 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | > Jeżeli seminaryjne sito nie przesiewa pedofilii , może kapłanami zostają też inni psychopaci i dewianci. Równie łatwo mogą się dostawać : złodzieje , oszuści ( w większości ) , mordercy itd ... lub po prostu ludzie którzy nie nadają się do tej roli.Cóż, jak dla mnie z człowiekiem, który skazuje się na życie w teoretycznym celibacie jest coś nie tak (albo w najbliższym czasie będzie). Poza tym, nie czarujmy się, w seminariach wcale jakiegoś kwiatu nie ma. |
#43 1 na 1 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | > big_zyd otrzymał za swoje obliczenia (na chwilę obecną) 43 "pozytywy"Aktualnie 54 i to najwyraźniej jeszcze nie koniec. Z bezsilnej zawiści (przegapiłem temat...) poskarżę się tylko, że kiedy zrobiłem analogiczne wyliczenia dla pijaków za kółkiem, wpadło mi ledwie 6 marnych punkcików. Ale kudy tam pijanemu kierowcy do pedofila w koloratce, no nie? |
#44 4 na 4 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | > Czyżby został odparty ?Oczywiście, że tak. Fakt, że dzieci bywają ruchane wyklucza istnienie Boga, który pragnie i może sprawić by wszyscy byli szczęśliwi ale w takiego boga wierzą, chyba, tylko malutkie dzieci i osoby upośledzone umysłowo w stopniu znacznym. Samo to, że komuś dzieje się jakakolwiek najmniejsza krzywda a nawet to, że w ogóle jesteśmy jeszcze tu a nie od razu w Raju już wyklucza istnienie takiego boga i molestowane dzieci niczego nowego tu nie wnoszą. Jednak wszelka krzywda (w tym również bycie ruchanym za młodu) nie wyklucza istnienia Boga w ogóle.
Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość. |
#45 2 na 2 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Przy Wielkim Czwartku o pedofilii księżej jeszcze słów parę | > > Materiał nosi tytuł:> > Wśród pedofilów tylko 2 proc. to księża.> > Dla pismaka-idioty 2% ogółu przypadków pedofilii, przekłada się jakimś sposobem na 2% populacji księży.> Przepraszam Cię bardzo, tak nie wynika z tego tytułu. Po prostu 2% przestępstw o charakterze pedofilskim jest popełnione przez księży. Nie wynika z tego, ze 2% księży to pedofile.Było sprostowanie. |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|