Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zwycięstwo Szatana w Beskidach.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
16-05-2010 11:38Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Zwycięstwo Szatana w Beskidach.
Ocena 6 na 6
Mamy różne poczucia humoru.
Ostatnio dostałem od zaprzyjaźnionego katolika z Milówki godzinny film na CD pt. "Golgota Beskidów". Oburzony autor filmu wykazuje tam, że Golgota jest ewidentnym hołdem dla satanistycznego odłamu Masonów. Zgroza!!!

Dawno się tak nie ubawiłem. Profesor Dzwigaj, autor 50 pomników Jana Pawła wyciął katolikom niezły numer.

Załączam wyimek artykułu ze strony Mirosława Dakowskiego, a sam wybieram się na Golgotę, aby ją dobrze - przed ewentualnym zniszczeniem udokumentować. Kto oglądał Golgotę proszę podzielić się wrażenami. Kto ma ciekawe zdjęcia i inne ilustracje z tym powiązane - niech nam pokaże.

Myślę, że dowcip jest przedni.



MASOŃSKA GOLGOTA BESKIDÓW


Wpisał: Mirosław Dakowski
24.07.2009.
Masońska Golgota Beskidów
[umieszczam tę sprawę dopiero teraz, bo mi było wstyd za Metropolitę Krakowskiego ks. Stanisława Kardynała Dziwisza, iż do tego dopuścił. Uważałem, iż lepiej, by w cichości ten skandal naprawić. Nie udało się... www.krajski.com.pl/ Tam też poprzedni artykuł Pani Kominek.
W Radziechowach, wsi rodzinnej Ekscelencji biskupa Pieronka, mieszka On w domu pod numerem 666... Mirosław Dakowski ]
Maria K. Kominek OPs
W kwietniu bieżącego roku napisałam artykuł "Golgota Beskidów". Artykuł ten był widoczny w Internecie tylko kilka dni. Teraz ten artykuł powraca.
Osobiście zdjęłam go z naszej strony internetowej po interwencji ks. Ryszarda Kubasiaka, proboszcza parafii w Radziechowach. Ksiądz proboszcz był niezadowolony z publikacji, obawiał się bowiem, że mój artykuł może doprowadzić do tego, by parafianie głośniej niż dotychczas domagali się zmian monumentów. Zaznaczył, że na budowę Golgoty poszło milion złotych, a nie są to bagatelne pieniądze, więc jest za późno coś zmieniać. Obawiał się również, że mój artykuł może ściągnąć satanistów do Golgoty Beskidów!
Ja jednak w tych rozmowach starałam się cały czas podkreślać, że w stacjach Drogi Krzyżowej nie może dominować symbolika masońska. Podkreślałam, że jest możliwość - przy dobrej chęci ze strony artysty - usunąć wszystkie symbole masońskie. /…/

PS. W związku z tym, że w artykule "Golgota Beskidów" zdjecia nie są najlepszej jakości, jako dodatkową ilustracje problemu zamieszczam tutaj galerię Golgota Beskidów. Zdjęcia dają się powiększyć, w ten sposób można lepiej obejrzeć monumenty i występującą tam symbolikę. Obrazki opatrzone są podpisami, pomagającymi rozeznać się w symbolice.
Maria K. Kominek OPs 28 czerwca 2009
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Zwycięstwo Szatana w Beskidach.
W odpowiedzi Adam Wojtkiewicz

>Co ma oznaczać sowa wg autora rzeźby?
Tego, po za autorem, chyba nikt nie wie, ale znalazłem ładne i symboliczne.
.

.
To "Sowa ołtarzowo-ogniowa".
.

.
To już nie sowa, ale skrzydlaty symbol złego lub owego.
Jest na nim numer pewnego domu na wsi, a więc to może symbol tego domu?
.

.
Wiem, że można to - co tu robimy - skomentować. Oj, forumowcy źle się bawicie, dla was to zabawa, a dla profesora to środki na życie.
Ale taka to już jest zabawa w symbole!
.

#32
20-05-2010 11:05
 Ocena 1 na 1
immune.ltd (1783 punktów)Odp: Zwycięstwo Szatana w Beskidach.
Im więcej takich kwiatków w wydaniu światłych nieomylnych Bogobojnych osób mamy tym lepiej ! Może wcześniej coś pęknie i społeczeństwo otworzy oczy ...

#33
20-05-2010 13:04
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Zwycięstwo Szatana w Beskidach.
W odpowiedzi immune.ltd
.
>Im więcej takich kwiatków w wydaniu światłych nieomylnych Bogobojnych osób mamy tym lepiej ! Może wcześniej coś pęknie i społeczeństwo otworzy oczy ...
Nie ma tak dobrze. Religijność nie jest uzależniona od kwiatków. Proszę poczytać obronę księży, którzy ewidentnie zgrzeszyli i jednocześnie popełnili przestępstwo. Panu Bogu i jego dworowi, żadne racjonalne przemyślenia nie szkodzą, gdyż jemu potrzebna jest wiara, a nie dowody.

@@@
.

1 2 3

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365