Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-11-2010 15:52Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.
Ocena 4 na 4
.
W środę 1 grudnia, o godzinie 20.55 w TVP 2 zostanie wyświetlony film Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego, poświęcony sprawie Barbary Blidy. Wiadomość za "Przeglądem" nr 48, w którym znajduje się wywiad z Latkowskim przeprowadzony przez Walenciaka.
Oczywiście nie znam filmu, ale z jednej strony mamy propagandową Annę Marię Wesołowską, a z drugiej coraz więcej informacji, jak zdegenerowany i zdeprawowany może być wymiar sprawiedliwości, prokuratura, służby specjalne.....
Mamy propagandowy serial "Na dobre i na złe". Byłem w kilku szpitalach poziom przerażający. Personel opryskliwy i mało kompetentny.
Może warto zastanowić się nad otaczającą nas rzeczywistościa w kontekście świata ukazywanego przez media?

@@@
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 Dalej..
#16
30-11-2010 09:03
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)Odp: Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.
Proszę klona, jak długo klon ma zamiar ciągnąć tę zabawę?

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.
W odpowiedzi jankw
>No tak, przyjęcie opcji, że istnieją placówki na poziomie z definicji nie wchodzi w grę. "Obowiązująca wersja prawdy" została już dawno ustalona, a kto nie mówi pod tezę, ten jest lekarzem, pielęgniarką, lub przynajmniej portierem ze szpitalnej szatni.
>Wyborne.
Tak, rzeczywiście wyborne.
To ja zainicjowałem ten wątek.
Myślę, że wiekszość zrozumiała, że chodzi w nim o uogólnienie i pewną tedencję.
Sam znam i dobre "społeczne" placówki zdrowia i znakomitych lekarzy. Wrażliwych i kompetentnych.
W warszawskich, bardzo dobrych szpitalach, ostatnio leczyło się i zmarło kilku członków mojej rodziny, a i sam, z racji wieku muszę korzystać z opieki medycznej znacznie częściej od przeciętnej.
"Lekarzy i personel z Leśnej Góry" może bym i pojedyńczych znalazł, ale na taką jak tam atmosferę troski o pacjenta nie natknąłem się nigdzie.
Swoją ocenę obecnego systemu sprawiedliwości opieram, głównie na prasowych reportażach i wypowiedziach prawników oraz na prywatnych znajomościach z prawnikami.

Po przeczytaniu kilku wypowiedzi "obrońców" obecnego stanu już wiem, że jest znacznie gorzej jak myślałem, a i perspektywy poprawy są bardziej jak nikłe.
Chwalcie się Państwo chwalcie, gdyż już niedługo, nikt poza Wami samymi, Was nie pochwali.

Pozdrawiam.

@@@
.

#18
30-11-2010 10:56
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)Odp: Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.
>I rzeczywiście potrzeba Ci więcej szczegółów?
Tak, bo zdanie typu "polskie lecznictwo to dno, poziom przerażający, personel opryskliwy" to zbyt daleko idące uogólnienie, mówiąc oględnie. I nie trzeba w tym celu być zawodowo związanym ze służbą zdrowia, żeby wiedzieć, że to nie jest prawda. Pewnie, teoretycznie może się gdzieś trafić taka placówka, gdzie wszyscy są niedouczeni i chamscy, ale w realu to niemożliwe. Nie mówię też, że wszyscy wszędzie są aniołami. Bywają opryskliwe i leniwe pielęgniarki, niekompetentni lekarze, brudne podłogi w przychodniach itd., ale większość pielęgniarek to osoby sympatyczne i uczynne, większość lekarzy wie, co robi i w większości przychodni pracują sprzątaczki. Pomimo trudnych warunków i permanentnego niedoinwestowania służba zdrowia stara się wykonywać swoje zadania. Dowodem na to są zadowoleni pacjenci. Bo są tacy!


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#19
30-11-2010 11:08
 Ocena 8 na 8
Meretseger (61860 punktów)Odp: Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.

>"Lekarzy i personel z Leśnej Góry" może bym i pojedyńczych znalazł, ale na taką jak tam atmosferę troski o pacjenta nie natknąłem się nigdzie.
Panie Andrzeju, Pan to by pewnie chciał, żeby wszyscy pracownicy służb wywiadu i kontrwywiadu byli tacy jak Bond, James Bond? "Na dobre i na złe" to tylko film. Siłą rzeczy pewne pozytywne i pożądane cechy ulegają w nim spiętrzeniu i niebywałemu nagromadzeniu, nie do osiągnięcia w życiu. Widział Pan kiedyś, by wszyscy lekarze i wszystkie pielęgniarki latały dookoła jednego pacjenta? Nie, bo to zwyczajnie nierealne. Głupio filmowe. A atmosferę troski w szpitalu nietrudno znaleźć, tylko bez przesadnych oczekiwań.
PS. Czy dziś są Pana imieniny? To wszystkiego najlepszego

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

#20
30-11-2010 11:31
 Ocena 1 na 1
Guzik (2020 punktów)Odp: Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.
W odpowiedzi Konowal
>> W środę 1 grudnia, o godzinie 20.55 w TVP 2 zostanie wyświetlony film Sylwestra
>>Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego, poświęcony sprawie Barbary Blidy.


Panie Andrzeju... Także czekam na ten film. Pewnie lepiej by się dyskutowało po obejrzeniu
Telewizja, Służba Zdrowia , seriale. Te ostatnie kiedyś były o wiele lepsze, teraz to faktycznie cukierkowa, lukrowana pseudo rzeczywistość. Czy ktoś z bohaterów "Na dobre.... wyjeżdza na emigrację zarobkową, ilu jest bezrobotnych?
A panu życze zdrowia, bo podobno trzeba je mieć, aby się w Polsce leczyć. Życzenia także z okazji imienin Andrzeja.

Dla mnie to tragiczny wypadek z którego lewica chce męczennika wycisnąć, co nijak się nie udaje.[...]

Lewica zrobiła z pani posłanki Blidy męczęnnice?
Taka idea tego postu jaki nick ( konował). Faktycznie, fachowiec tego nie pisał. Taki by wiedział, że aresztowanie Blidy miało być pokazówką, dowodem sukcesu Ziobry i PiSu w walce z korupcją. Czy Sądy, o których pan Bogusławski też ma nie najlepszą opinię, to wyjaśnią i udowodnia, że to był polityczny mord? Zobaczymy.

lukaszewicz (5674 punktów)Odp: Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.
W odpowiedzi Kowalska

>    No. To już wiemy wszystko.

Nie wszystko.

Trzeba jeszcze wiedzieć że:

"Nie da się nakarmić dzieci prezerwatywami".

"Czy widział pan jakieś dziecko, które wyleczyło się po połknięciu prezerwatywy?".

"Albo najadło się gumą".

I to też pewno nie wyczerpuje tematu.

#22
30-11-2010 18:38
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.
W odpowiedzi Guzik
.
>Panie Andrzeju... Także czekam na ten film. Pewnie lepiej by się dyskutowało po obejrzeniu
Zapewnie tak, ale chciałbym aby obejrzało ten film jeszcze parę osób, z którymi będzie można porozmawiać, choć sam obejrzę ten film dopiero w czwartek lub piątek.

>Telewizja, Służba Zdrowia , seriale. Te ostatnie kiedyś były o wiele lepsze, teraz to faktycznie cukierkowa, lukrowana pseudo rzeczywistość. Czy ktoś z bohaterów "Na dobre.... wyjeżdza na emigrację zarobkową, ilu jest bezrobotnych?
To wszystko prawda, ale ja za stary już jestem i pamiętam ile kpin było z tzw. produkcyjniaków np. "Czterdziestolotka", a w mojej ocenie było w nim znacznie mniej nachalnej propagandy niż czyni to Ilona Łepkowska i inni.

>Życzenia także z okazji imienin Andrzeja.
Serdecznie dziękuję, dobrych, szczerych życzeń nigdy za dużo.

>Taka idea tego postu jaki nick ( konował). Faktycznie, fachowiec tego nie pisał.
Myślę, że nie warto podejmować, z każdym polemiki. Czasem zupełnie szkoda czasu i nerwów, a trole się nobilitują poprzez dyskusję na forum Racjonalisty.

>Czy Sądy, o których pan Bogusławski też ma nie najlepszą opinię, to wyjaśnią i udowodnia, że to był polityczny mord? Zobaczymy.
Z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda.

Proszę poczytać "Nasz Dziennik", "Gazetę Polską" czy zdawałoby się poważny "Newsweek" jakie bzdury wypisują na temat katastrofy smoleńskiej. To "Ruskie" zawinili do spółki z platformą i Święty Boże nie pomoże.
Na to nie ma lekarstwa.

Pozdrawiam serdecznie.

@@@
.

Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.
W odpowiedzi Meretseger
>PS. Czy dziś są Pana imieniny? To wszystkiego najlepszego
Za życzenia serdecznie dziękuję. Naprawdę do naiwnych nie należę. Mam też kilku przyjaciół lekarzy.

Nikomu nie życzę tego co przeżyłem w związku z chorobą i śmiercią ojca w jednym z najlepszych warszawskich szpitali.
To było pięć lat temu, a gdy pomyślę o człowieku zarażonym w szpitalu, przerzucanym z oddziału na oddział i w końcu umierającym na korytarzu, gdyż nikt z personelu nie udzielił mu pomocy, a na dodatek podłączonym tam do monitora, o którym wiedziano, że jest zepsuty, to proszę nie mówić o przesadnych oczekiwaniach.
To najbardziej osobiście bolesny przypadek, ale znam ich zbyt wiele, aby można było przejść nad tym do porządku dziennego.
Jednym z najgorzej deprawujących procederów jest solidarność zawodowa. Lekarze i prawnicy zamiast sami odrzucać śmieci psujące im renomę, bronią ich z uporem, godnym najlepszych.
Oczywiście znowu jest to uogólnienie i znam przypadki, gdy stało się inaczej, ale tu nie oceniam ani poszczególnych ludzi, ani placówki, tylko widzę zło tkwiące w całym systemie.

Pozdrawiam serdecznie.

@@@
.

#24
30-11-2010 20:43
 Ocena 1 na 1
Guzik (2020 punktów)Odp: Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.
>Z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda.Proszę poczytać "Nasz Dziennik", "Gazetę Polską" czy zdawałoby się poważny "Newsweek" jakie bzdury wypisują na temat katastrofy smoleńskiej. To "Ruskie" zawinili do spółki z platformą i Święty Boże nie pomoże.

Dziękuję za pozdrowienia. Przydadzą się, bo zdrowie nie najlepsze.
Z wiarą nie ma dyskusji, to fakt... Co do katastrofy Smoleńskiej to teoriami spiskowymi już się nie denerwuję. Odreagowałam pisząc. Mniej więcej ta wersja już się drukuje:

[...]Poddawaliśmy się żałobie. Nie było to trudne, w chwili, kiedy zza oknem biły płaczliwie dzwony i dobiegały odgłosy pogrzebu nawigatora samolotu, Artura Ziętka, chłopca z naszego osiedla. Powtarzano: Widać tak musiało być, już im dobrze, są przecież w niebie - Nie zgadzałam się z tą osobą, nie znoszę determinizmu.
- Do katastrofy nie musiało dojść! - odrzekłam - niezbyt uprzejmie. Zaraz potem, jak grzyby po deszczu, zaczęły powstawać teorie spiskowe. Było podobnie jak w tym wierszyku:
A lud snuje domysły o perfidnych ruskich,
Co to mgłę rozpylili, ...
Boć to diabły wcielone te okrutne Ruskie
Tusk z Putinem do spółki.
No i Putin z Tuskiem!
Żarówki wykręcili, zwodzili falami,
Może i nawet byli w zmowie z Marsjanami?

Przez jedną z takich teorii spiskowych; filmik o tym jak to rzekomo Rosjanie dobijają rannych w katastrofie, pokłóciłam się ze znajomymi z forum. Powiedziałam, że wkleili ten film dla podniesienia oglądalności. Natomiast film na You tube, z piękną pieśnią Dolskiego, przetłumaczyła nam koleżanka, nauczycielka języka rosyjskiego, języka, który przez 30 lat był niemodny, teraz zaczął się przydawać:
Witaj Polsko, ile lat idziemy do siebie nawzajem, ile krwi i zwycięstw powtarza się wkoło... Ile lat dawały mi natchnienie i Mickiewicza sonet i muzyka Chopina....[...] Jakoś niewiele osób z mojego środowiska chciało słuchać tej pieśni. Jednak wejść na You Tube było mnóstwo. Czyżby coś w umysłach Polaków zaczęło się zmieniać? [...]
M.Guzik
"Pocztowym wagonem do Ameryki"

#25
01-12-2010 09:22
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.
W odpowiedzi Guzik
.
>Czyżby coś w umysłach Polaków zaczęło się zmieniać? [...]
Wątpię, gdyż jesteśmy narodem indywidualistów myślących i wydających opinie stadnie.
Większość Polaków nie lubi myśleć samodzielnie, wygodnie poddając się dyktatowi środowiska. Świadomie tłumi swą indywidualność, byle tylko zasłużyć na podziw stada (B. Russell). Gdy zaczyna się myśleć, rodzą się głupie pytania.
Na przykład z jednej strony jesteśmy wyznawcami półboga "Naszego Papieża", ale już niestosownym jest przypominanie nauk płynących choćby z "Laborem exercens", w której Jan Paweł II mówi, że każdy człowiek, który uczestniczy w procesie produkcji, jest jej prawdziwym podmiotem sprawczym, a wszystko to, co mieści się w pojęciu "kapitału" - w znaczeniu zawężonym - jest tylko zespołem rzeczy. Tę prawdę, która należy do trwałego dziedzictwa nauki Kościoła, trzeba stale podkreślać w związku z problemem ustroju pracy, a także całego ustroju społeczno-ekonomicznego. Trzeba podkreślać i uwydatniać pierwszeństwo człowieka w procesie produkcji - 'prymat człowieka wobec rzeczy'.
W tej encyklice Papież przypomina także o należnej człowiekowi podmiotowości w dynamicznej strukturze całego procesu ekonomicznego. Z tego punktu widzenia nadal pozostaje rzeczą nie do przyjęcia stanowisko "sztywnego" kapitalizmu, który broni prawa własności prywatnej środków produkcji jako nienaruszalnego dogmatu w życiu ekonomicznym.
Może i trudno dobrze zrozumieć myśl teologiczną, ale dla mnie powyższe słowa bliższe są programom socjaldemokracji z ideą "państwa opiekuńczego" niż liberalizmowi z ideą "państwa nocnego stróża". Świadczą też o dużej wrażliwości Papieża na los zwykłego człowieka, większej niż dbałość o zwiększanie stanu posiadania. Kościół katolicki ma ogromny wpływ na postawy moralne Polaków, ale jak zawsze ważniejsze są przykłady od słów.

Jako przykład pokrętności katolickiego sposobu myślenia Polaków odwołam się do myśli /dokładnych słów nie pamiętam/ jednego z katolickich aktywistów naszego forum: Ten wszechgenialny papież w tym zakresie był idiotą.
Oto przejaw polskiego myślenia!!!
/To, że osłaniał księży pedofilów i homo-niewiadomo, to miał rację i w tym był świętym./

Znowu ktoś tu napisze, że Polakami są Łagowski, Wolicki, Stomma i setki, a i tysiące innych mądrych ludzi.
Tak, wiem o tym. Czytam ich wypowiedzi, rozmawiam z nimi. Tu chodzi mi o uogólnie, tendencje. Ogłupianie narodu przez media i ludzi, z którymi nie "warto rozmawiać", ale o których rozmawiać należy, aby to ogłupianie choć trochę powstrzymać.

Serdecznie pozdrawiam.

@@@
.

#26
01-12-2010 10:06
 Ocena 1 na 1
kognitywista (3391 punktów)Odp: Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.
W odpowiedzi zachaj
>Oj , ja też baaardzo. Bo leczę się prywatnie...
Poziom opieki w placówkach prywatnych jest o wiele wyższy niż w publicznych.
Ponadto już niedługo NFZ będzie zwracał koszty wizyt w placówkach prywatnych do kwoty takiej, jaką płaci placówkom mającym podpisany kontrakt. Wymaga tego dyrektywa, nad którą Rada UE będzie głosować na początku przyszłego roku.

#27
01-12-2010 10:26
 Ocena 2 na 2
kognitywista (3391 punktów)Odp: Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.
W odpowiedzi Meretseger
>Nie mówię też, że wszyscy wszędzie są aniołami. Bywają opryskliwe i leniwe pielęgniarki, niekompetentni lekarze, brudne podłogi w przychodniach itd.
Warto też zwrócić uwagę na zmiany powyższych w czasie.
Jeszcze 20-30 lat temu chamstwo, pijaństwo i niepunktualność były w lecznictwie o wiele bardziej powszechne. O brudzie w placówkach nie wspominając ...

Guzik (2020 punktów)Odp: Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.
>.
> W środę 1 grudnia, o godzinie 20.55 w TVP 2 zostanie wyświetlony film Sylwestra
>Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego, poświęcony sprawie Barbary Blidy.

Zobaczcie! Chcą wstrzymać ten film.... Co za czasy!

wyborcza.p(*)ype=resize&height=19&width=300

Guzik (2020 punktów)Odp: Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.
>.
>>Czyżby coś w umysłach Polaków zaczęło się zmieniać? [...]

Wątpię, gdyż jesteśmy narodem indywidualistów myślących i wydających opinie stadnie.
Większość Polaków nie lubi myśleć samodzielnie, wygodnie poddając się dyktatowi środowiska. Świadomie tłumi swą indywidualność, byle tylko zasłużyć na podziw stada (B. Russell). Gdy zaczyna się myśleć, rodzą się głupie pytania.
Na przykład z jednej strony jesteśmy wyznawcami półboga "Naszego Papieża", ale już niestosownym jest przypominanie nauk płynących choćby z "Laborem exercens",


Na temat encykliki o pracy ludzkiej mam takie samo zdanie i jest to jedna z niewielu spraw, w których zgadzam się z JPII.
Cóż poradzimy panie Andrzeju... Nastała moda na liberalizm i podlądy, które mają na uwadze najpierw człowieka, a potem zysk - nie sa w cenie. Całe pokolenie młodych ludzi tak myśli i wstyd mi się przyznać; moi synowie także.

Co do katastrofy Smoleńskiej, o której pan pisał, a ja obszernie spuentowałam, przeczytałam artykuł i oczom nie mogłam uwierzyć. Myślałam, że z tą mgłą to nie było tak poważnie, a tu takie kwiatki:

wyborcza.p(*)ype=resize&height=19&width=120

#30
01-12-2010 14:22
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy.
W odpowiedzi kognitywista
>Jeszcze 20-30 lat temu chamstwo, pijaństwo i niepunktualność były w lecznictwie o wiele bardziej powszechne.
O brudzie w placówkach nie wspominając ...
Na jakich badaniach opiera Pan to porównanie. Jest najczystszej wody komunistyczna, tyle że ze znakiem przeciwnym propaganda.
Nie, nie było gorzej, wiecej lekarzy pamiętało przysięgę, więcej było idealistów. Idealnie nie było, ale nic tak człowieka nie wypacza, jak chciwość i pogoń za kasą.
W przeciągu ostatniego roku dużo korzystałem z prywatnej służby zdrowia /z prywatnego stomatologa to korzystam od wielu lat/ i doświaczyłem osobiście jak pod pozorem większego komfortu i szybszego przeprowadzenia badań, wyciąga się ogromne pieniądze od ludzi, których choroba i lęk doprowadziły do przymusowej sytuacji.
Nie, pacjent wcale nie liczy się więcej w prywatnych lecznicach niż w społecznych. Liczy się tylko kasa, którą pacjent przynosi i trzeba zrobić wszystko, aby przyniósł jej jak najwięcej.

Nie jestem przeciwnikiem prywatnej służby zdrowia, niech rywalizuje ze społeczną, ale niech zainwestuje własne pieniądze, a nie dąży do zawłaszczenia majątku społecznego.

@@@
.

1 2 3 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365