Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ingres nowego biskupa polowego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
19-12-2010 14:18AdamGr (3037 punktów)Ingres nowego biskupa polowego
Ocena 5 na 5
"Pod sztandarem Ewangelii, a także wojskowym sztandarem z orłem i hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna" jest miejsce dla nas wszystkich - powiedział nowy biskup polowy Józef Guzdek podczas niedzielnego ingresu do Katedry Polowej WP w Warszawie."

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego....OGNIA !
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3
#31
20-12-2010 15:07
 Ocena 2 na 2
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi PiotrB
>niech to będzie jakiś zły Niemiec, celuje z karabinu do drugiego bliźniego

skąd ta zapobiegliwość? skąd to podsycanie zły Niemiec, zły Rusek? Może warto zmienić troszkę retorykę? Skąd w młodych i otwartych umysłach - stara retoryka...
Może potrzeba ... jak w Biblii? Przemaszerować z narodem po pustyni co by starcy padli ?

>I jak będzie wyglądał świat, gdy po jednej stronie staną nieustraszeni muzułmanie, a po drugiej Marie Peszek? Gdzie zdezerterują ci ostatni?

Prewencyjnie zagazujemy wszystkich muzułmanów czy tez może stac nas na taki wysiłek:

"Co zrobić aby nie stanęli po jednej stronie nieustraszeni muzułmanie a po drugiej Marie Peszek?"

To co robi Pan, to stwarzanie zagrożenia w świadomości przeciwnika. PO CO?

"Kościół Wiecznie Walczący"? PO CO?

Pan nie zakańcza wojen, tylko podtrzymuje pamięć o nich - PO CO?

"...przebaczamy i prosimy o wybaczenie..." rok 1965
"... a jeden bliźni - niech to będzie jakiś zły Niemiec, celuje z karabinu do drugiego bliźniego - niewinne dziecko..." rok 2010

Polak tez może potrafi do dziecka strzelać. Cytat o belce w oku?

Kiedy polski żołnierz może strzelić do dziecka?

Może warto pomyśleć: Co zrobić aby Polski żołnierz nie musiał strzelać do dziecka?

Tylko na tym nikt nie zarobi, a Kościół nawet straci?


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

#32
20-12-2010 15:10
 Ocena 1 na 1
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi AdamGr
>Jak to jak, wszak ja już postulowałem coby zainteresować reżyserów japońskich i dokręcić odcinek "Godzilla vs Chryst".
>Oczywiście z wersjami do wyboru w zaleznosci od dystrybutora : zwycięża Godzilla, lub Chryst.
>
AJ! No jak do wyboru... OJ! klawiatura może się popsuć od tych tfu tfu słów niegodnych!


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

AdamGr (3037 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi sirBuk_PanBuk
Wersja to mniejszy problem.
Większy jest taki czy Chryst ma czymś ziać, strzelać emitować, wybuchać itd.
Wszak wiadomo że to co ludzi przyciąga to efekty specjalne vide stosy i płonący heretycy.

PiotrB (2937 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi sirBuk_PanBuk
Co za totalne niezrozumienie mojej wypowiedzi przy jednoczesnym bezczelnym czepialstwie!

#35
20-12-2010 15:36
 Ocena 2 na 2
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi PiotrB
>Co za totalne niezrozumienie mojej wypowiedzi przy jednoczesnym bezczelnym czepialstwie!
>
zacytuje klasyka:
Cytat:

Bzyk-bzyk-bzyk,
ram-pam-pam,
Co to znaczy?
Nie wiem sam


sumienie Polaka Katolika nie wyrabia?
zapytam jeszcze raz:

Może warto pomyśleć: Co zrobić aby Polski żołnierz nie musiał strzelać do dziecka?

Na razie dano nowego biskupa polowego i nowa ustawę, pisałem to tu:

Myślenie czasem boli, łatwiej zastrzelić dziecko... Bo "tak nas wychowano"?

A kapelan rozgrzeszy. Podatnicy pokryją koszty.

Pozdrawiam coś co nazywa Pan SUMIENIEM!


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

#36
20-12-2010 15:53
 Ocena 1 na 1
AdamGr (3037 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi sirBuk_PanBuk
Ta wierszowanka jest może z przeboju "chrześcijanin tańczy" ?
Zdaje sie było emitowane w programie dla kur.
Jakoś tak sens mi sie wydał znajomy.

Grzegorz (5685 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi AdamGr
>Prawosławni jeszcze.
>I to by było chyba na tyle.
Ewangelicy również, co jest absurdem w absurdzie. Szacując odsetek ewangelików na ok. 0,3%, liczebność armii na 100 tysięcy (i dodatkowo zakładając że ewangelików nie ciągnie do armii bardziej niż reszty społeczeństwa) wychodzi na to że pretekstem do utrzymania całej struktury jest ok. 300 osób. Jakie są koszta trudno powiedzieć - bo artykuł z GW ( wyborcza.p(*)ojska_nie_ma__kapelani_sa.html ) do którego dotarłem nie precyzuje czy suma 4.5 miliona na oba (ewangelicki i prawosławny) ordynariaty oznacza 4.5 dla każdego, czy dla obydwu (i jak się owa suma dzieli). W najlepszym wypadku oznacza to wydatek paru tysięcy złotych rocznie na żołnierza...

sirBuk_PanBuk (6257 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi AdamGr
>Wersja to mniejszy problem.
>Większy jest taki czy Chryst ma czymś ziać, strzelać emitować, wybuchać itd.
>Wszak wiadomo że to co ludzi przyciąga to efekty specjalne vide stosy i płonący heretycy.
>
To może MOC...
Świebodzińska figura spoziera na miasto i całe miasto niepokalanie poczęte! I wszystko jak klony malutkie będzie biegać... Przy okazji pozyska się widownie kultowego przeboju "Omen"...


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

sirBuk_PanBuk (6257 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi Grzegorz
>... W najlepszym wypadku oznacza to wydatek paru tysięcy złotych rocznie na żołnierza...

i to jest bardzo dobra inwestycja! Sprzęt - mogą zdobyć na wrogu, i to o niebo lepsiejszy! A ducha walki - nie! Więc: ducha będą mieli, za kasę podatników a sprzęt jak Bóg da... W czym tu problem? No chyba ze powołań braknie....


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

#40
21-12-2010 08:39
 Ocena 2 na 2
maruda (5550 punktów)Układ wojskowy Polska - Watykan
W Polskich Siłach Zbrojnych i to posiadając całkiem wysokie stopnie wojskowe, legalnie i najzupełniej jawnie zatrudniani są ludzie podlegający obcemu państwu. Może coś przegapiłem, ale od kiedy mamy jakieś wojskowe porozumienie z Watykanem. Przecież oni nie są oficjalnie naszymi sojusznikami, a może są?

#41
21-12-2010 09:55
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi AdamGr
>Kobiety zaczęły przechodzić przeszkolenie wojskowe ?
Bardzo dawno. Na przykład ja w 1977.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

maruda (5550 punktów)Odp: Ingres nowego biskupa polowego
W odpowiedzi julek
>Nie udało mi się odszukać jak sprawa przedstawia się w innych armiach NATO

www.ordynariat.wp.mil.pl/pl/263_114.html#polszka

Niestety to coś istnieje, chyba w całej Europie.

Adam P (36 punktów)Odp: Układ wojskowy Polska - Watykan
W odpowiedzi maruda
>W Polskich Siłach Zbrojnych i to posiadając całkiem wysokie stopnie wojskowe, legalnie i najzupełniej jawnie zatrudniani są ludzie podlegający obcemu państwu. Może coś przegapiłem, ale od kiedy mammy jakieś wojskowe porozumienie z Watykanem. Przecież oni nie są oficjalnie naszymi sojusznikami, a może są?
>
sojusznikami nie są. A jeśli kiedykolwiek byli to chyba jak już to w średniowieczu. Niestety Watykan ma zły wpływ na Polskę i może sobie zażyczyć czego chce

1 2 3

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365