 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-01-2011 18:59 | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Kazirodztwo
3 na 7 | Kazirodztwo, jak nieomal każdy temat związany z życiem płciowym człowieka , jest objęte tabu. Budzi silne emocje. Ktoś kiedyś, już nie pamiętam kto, oburzał się na tym forum, że pod kazirodztwo podciągane są również stosunki między osobami faktycznie nie spokrewnionymi. Bo jeszcze można zrozumieć, że kontakty między krewnymi są nim objęte. Wiadomo: genetyka, geny recesywne itp. Ale jak są dzieci jednego partnera i drugiego, to nie są one w żaden sposób spokrewnione. A też kochać im się (cieleśnie) , wedle prawa, nie wolno. Trzeba też wiedzieć, że najpopularniejszą formą kazirodztwa są stosunki seksualne między baratem a siostrą, a nie, jak się powszechnie mniema, między rodzicami a dziećmi. I tu zadaję konkretne pytanie. No dobrze, tabu tabem, genetyka genetyką, ale co komu do tego z kim ja śpię. Jeśli jest to osoba dorosła. Moja matka , siostra, ojciec czy brat. A już przysposobiony tym bardziej. Wyraźnie dystansuję się od wykorzystywania dzieci czy nastolatków. Mówię na przykład o : mitencyklopedia.w.interia.pl/oswiecim.html rodzeństwie Oświęcimów. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 Dalej..#16 3 na 3 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Kazirodztwo | > Jeśli chodzi o "normalne " spółkowanie to widziałabym tutaj taki kontrowersyjny temat.Jak wiemy rozwód rodziców jest ogromną traumą psychiczną dla dziecka. Może porównywalną z traumą molestowania seksualnego. Albo większą.Oj pieprzysz. Wielu moich kolegów miało taką sytuację i nie można tego porównywać z molestowaniem. Kategorycznie niewspółmierne. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Kazirodztwo | > Oj pieprzysz. Wielu moich kolegów miało taką sytuację i nie można tego porównywać z molestowaniem. Kategorycznie niewspółmierne.Nie pieprzę! Poczytaj, albo popytaj psychologów. Jest gdzieś taki ranking największych stresów jakie dotykają człowieka. Jest tam śmierć najbliższej osoby, uwięzienie i rozwód. Molestowanie seksualne nie jest tam wymieniane w czołówce. Dzieci niesłychanie boleśnie przeżywają rozwód rodziców. Nawet jak się on odbywa bardzo kulturalnie, co jest rzadkością. To burzy ich poczucie bezpieczeństwa. Nie wiedzą dlaczego tak się dzieje. Często obwiniają siebie, że one coś zrobiły nie tak i dlatego rodzice się rozchodzą. Jest na ten temat cała obszerna literatura. Może wrzucę ten wątek na forum ogólne. Ale nie wiem czy kogoś zainteresuje. Zobaczylibyśmy co ludzie powiedzą. Pewnie znowu by napisali, że Grabowska o pedofilii pisze.
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nie śniło fizjologom. (Ferdynand Kiepski). |
#18 1 na 1 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Kazirodztwo | Radzę zajrzeć do Marqueza "Stu lat samotności". W końcu zawsze są ogonki... Zresztą to znany fakt z niewielkich społeczności zamkniętych - plemiona zamieszkujące Syberię i stepy bardziej na południe lub 'zamknięte doliny' w Andach - na Syberii plemiona odbywają wędrówki, by kobiety mogły spółkować z obcymi (pod przewodnictwem wodza), bo zła krew się pojawiła, a w Andach sprawa jest mi znana, ponieważ są one wspaniałym miejscem do badania chorób dziedzicznych przez naukowców. Zresztą można poczytać w podręcznikach biologii (z poziomu studiów) o możliwych konsekwencjach bliskiego pokrewieństwa między rodzicami. Nie jest to takie straszne, ale jednak daje (jak się negatywny efekt przytrafi) gorszy start dziecku niż dla statystycznego potomka niespokrewnionych rodziców. Aha, nie są to dane obarczone wpływem ideologii religijnej. Podejrzewam, że taka możliwość mogła by też powodować patologie w rodzinie. Co do genetycznego badania osób. Nie ma na to pieniędzy, a dodatkowo w Polsce zabronione są "zabawy" typu - zapłodnijmy kilka jajeczek, a na dziecko wybierzmy te bez wad genetycznych. W Anglii takie rzeczy są możliwe. Pozdrawiam
Architekt projektując opiera się na wyliczeniach inżyniera. Inżynier szacuje parametry, opierając się na prawach fizyki. Fizyk korzysta z równań i tożsamości matematyki. Matematyk udowadniał twierdzenia nie zastanawiając się, czy opisują rzeczywistość.  |
#19 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Kazirodztwo | >co komu do tego z kim ja śpię.
Nikogo to nie obchodzi w sensie moralnym, obyczajowym. Ale jeśli można na tym coś zarobić, to procedury ruszają.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#20 1 na 1 | Matix (5786 punktów) | Odp: Kazirodztwo | Wobec fatalnej sytuacji gospodarczej w Polsce, problemów z systemem rent i emerytur, służbą zdrowia, rosnącymi cenami, bezrobociem, korupcją polityków itd. itd. problem poruszony przez Ciebie jest nieistotny i marginalny. |
#21 1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Kazirodztwo | Stres owszem ale on może przejść gdy dziecko dorośnie , zrozumie i pogodzi się z tym. Molestowanie może już na zawsze spaczyć seksualność. Będę dalej się upierał , że nie ma tu co porównywać. A psychologowie zawsze będą próbować wszystko to usystematyzować. Moim zdaniem , z marnymi , niewystarczającymi wynikami. Wątki na forum możesz zakładać , śmiało , oby nie o dewiacjach bo tego mamy już przesyt. Podkreślę jeszcze raz , 99% społeczeństwa to normalni ludzie. A tutejsi forumowicze nie są spragnieni tanich sensacji. |
#22 2 na 2 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Kazirodztwo | > Wobec fatalnej sytuacji gospodarczej w Polsce, problemów z systemem rent i emerytur, służbą zdrowia, rosnącymi cenami, bezrobociem, korupcją polityków itd. itd. problem poruszony przez Ciebie jest nieistotny i marginalny.To tak można ad infinitum. A czemże są problemy z bezrobociem i rosnącymi cenami wobec ogromu i niezgłębionej tajemnicy wszechświata? Ziemia jest , razem ze swymi "problemami" jedynie pyłkiem na obrzeżach Uniwersum. A tam giną i powstają całe galaktyki, czarne dziury zasysają materię, wybuchają supernowe. A problem poruszony przeze mnie dlaczego ma być nieistotny. Tu chodzi o ingerencję prawa (kaduka) w prywatne życie ludzi. To, że akurat Ciebie ten problem nie dotyczy, to nie znaczy, że jest nieistotny. Niedawno moderator Alicja Duda zwróciła uwagę, że państwo coraz częściej ingeruje w nasze życie prywatne. Coraz więcej zakazów, zezwoleń, koncesji, tu nie wolno palić, tam nie wolno pić, babcie nie mogą sprzedawać pietruszki na ulicy, a banany mają być proste. Osoby homoseksualne nie mogą zawierać prawnych związków. Ale co to mnie obchodzi, to problem marginalny. Chleb od tego nie stanieje.
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nie śniło fizjologom. (Ferdynand Kiepski). |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Kazirodztwo | > Ale jeśli można na tym coś zarobić, to procedury ruszają."Ile się zarobi, to się zarobi.Ja się pytam :ile trzeba mieć żeby ryzykować w razie się straci". Na karalności kazirodztwa niewiele chyba można zarobić. Faktycznie, są to jeśli nie rzadkie, to trudne do wykrycia przypadki. Chyba, że pomiesza się kazirodztwo z molestowaniem dzieci. To wtedy można zbić kapitał. Polityczny.
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nie śniło fizjologom. (Ferdynand Kiepski). |
#24 6 na 6 | liliac (147340 punktów) | Odp: Kazirodztwo | Ale ja sobie doskonale zdaję sprawę z potencjalnych problemów związanych z chowem wsobnym. Problem w tym, że skoro ma to być wystarczającym argumentem za zakazem prawnym ewidentnie ingerującym w prywatność dorosłych osób, to powinniśmy żądać także zakazu rozmnażania się i uprawiania seksu dla obywateli obciążonych schorzeniami ewidentnie genetycznymi czy nosicieli genów sprzyjających poszczególnym nowotworom (w przypadku części prowadzi się screening przecież) tudzież zdecydowanie penalizować seks uprawiany przez ludzi z zespołem Downa- roznoszenie wadliwych genów i obciążanie ewentualnego potomstwa jest o wiele bardziej prawdopodobne w tych przypadkach niż wskutek kazirodztwa. Tymczasem dla tego pierwszego zakazu akceptacja jest dosyć powszechna, ten drugi zaś budzi równie powszechne oburzenie. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Kazirodztwo | > oby nie o dewiacjachA Ty znowu swoje. Nie zakładam wątków o dewiacjach. Czy jeśli założę wątek pod tytułem: "Czy podniesienie wysokości kar za molestowanie seksualne dzieci przyczyniło się do zmniejszenia przestępczości tego rodzaju? A może do brutalizacji czynów?" To jest to wątek o dewiacji? Ktoś komu w głowie dewiacje, zobaczy tylko wyrazy " molestowanie seksualne dzieci" i będzie uważał, że to o tym wątek. Bo już nie doczyta, że o co innego w ogóle chodzi. > gdy dziecko dorośnie , zrozumie i pogodzi się z tymAle rozbitej rodziny i następstw z tym związanych nic nie uleczy. Zapytaj kogokolwiek, kto jako dziecko przeżył rozwód rodziców, czy nie odczuwa do dzisiaj skutków tego wydarzenia. > Będę dalej się upierał , że nie ma tu co porównywać.Ale nie ma się tutaj co upierać. Już dawno powstała tzw. skala stresu gdzie na pierwszym miejscu jest: 1. Śmierć bliskiego członka rodziny 2. Śmierć bliskiego przyjaciela 3. Rozwód rodziców4. Kara więzienia 5. Poważna własna choroba lub uszkodzenie ciała. 6. Zawarcie małżeństwa 7. Utrata pracy I tak dalej. Ewentualne zaburzenia seksualne są na dalszym miejscu.
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nie śniło fizjologom. (Ferdynand Kiepski). |
#26 1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | Odp: Kazirodztwo | Ale nie rozumiem do czego zmierzasz. Chcesz udowodnić , że lepiej wypuścić tych kazirodczych ojców z więzień , a wsadzić niewiernych mężów , którzy porzucili swoje żony ? Wyjaśnij mi to proszę. A na początku tej stresowej skali powinnaś umieścić patologiczne sytuacje w domu , takie jak gwałty , przemoc czy alkoholizm. Tylko , że ta Twoja skala w ogóle nie odnosi się do takich sytuacji. Dlaczego ? Bo wybrałaś ją tendencyjnie aby poparła Twoje tezy lub po prostu nie widziałaś innych psychologicznych opracowań. Pozwól , że pozostanę przy swoim i uważam , że większość forumowiczów jest tego samego zdania. |
| sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Kazirodztwo |
> Tymczasem dla tego pierwszego zakazu akceptacja jest dosyć powszechna, ten drugi zaś budzi równie powszechne oburzenie.Widocznie prócz kwestii genetycznej silnie wpływa inne kwestia. Ja obstawiałbym patologie w rodzinie z powodu odblokowania zakazu. Pozdrawiam
Architekt projektując opiera się na wyliczeniach inżyniera. Inżynier szacuje parametry, opierając się na prawach fizyki. Fizyk korzysta z równań i tożsamości matematyki. Matematyk udowadniał twierdzenia nie zastanawiając się, czy opisują rzeczywistość.  |
#28 2 na 2 | liliac (147340 punktów) | Odp: Kazirodztwo | > Ja obstawiałbym patologie w rodzinie z powodu odblokowania zakazu.Niewykluczone. Właśnie te inne, pozagenetyczne czynniki mogą być interesującym zagadnieniem do przedyskutowania. |
| liliac (147340 punktów) | Odp: Kazirodztwo | > Ale nie rozumiem do czego zmierzasz. Chcesz udowodnić , że lepiej wypuścić tych kazirodczych ojców z więzień , a wsadzić niewiernych mężów , którzy porzucili swoje żony ?Rozumiem wszelkie zastrzeżenia względem Grabowskiej i nieletnich, ale w tym konkretnym temacie napisała przecież: Cytat:Wyraźnie dystansuję się od wykorzystywania dzieci czy nastolatków. Ma to być zatem wątek o zasadności karania dorosłych za kazirodztwo uprawiane wraz z innymi dorosłymi i nie wciągajmy w to pedofilii, bo temat przestanie być nawet potencjalnie interesujący. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Kazirodztwo | > Bo wybrałaś ją tendencyjnieJest to najbardziej znana skala stresu. Widocznie to o czym piszesz powoduje mniejszy stres, wbrew utartym opiniom. > Chcesz udowodnić , że lepiej wypuścićNa razie nic nie chcę udowadniać. Chodzi mi tylko np. o pytanie: ""Czy podniesienie wysokości kar za molestowanie seksualne dzieci przyczyniło się do zmniejszenia przestępczości tego rodzaju?"
Są rzeczy na niebie i ziemi o których się nie śniło fizjologom. (Ferdynand Kiepski). |
1 2 3 4 5 6 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|