Racjonalista - Strona głównaDo treści
Egzorcyści w ataku

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
25-01-2011 10:09Maciej Malinowski (353 punktów)Egzorcyści w ataku
Ocena 5 na 5
Coraz częściej znajduję informację o poszerzającej się grupie egzorcystów w Polsce. W internecie, w prasie (co ciekawe nie tylko w Fakcie) media.wp.p(*)sc.html?ticaid=1ba9a&_ticrsn=3
pojawiają się informacje o wypędzaniu, nawiedzaniu, opętaniu. Kościół zaczął sobie zdawać sprawę z utraty wiernych i przechodzi do kontrataku pod płaszczykiem walki ze złymi duchami. Mamy XXI wiek, a mam wrażenie jakby próbowano wskrzesić inkwizycję. Na razie to tylko egzorcyzmy, ale niebawem może się okazać, że będziemy się wyrzekać szatana na stosach. Zastraszenie społeczeństwa to stary sposób na posłuszeństwo, w USA za Busha wciąż było zagrożenie terrorystami, które umożliwiało ograniczeniem swobód obywatelskich. Na Polaków skuteczniejsze są złe duchy i szatan. Jak pisze ksiądz Andrzej Brzozowski zaczyna się niewinnie...od czytania, he,he. Jeszcze trochę i zacznie to przybierać formy psychozy. Czy obserwujecie podobny trend, czy może ja jestem opętany?.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3
Ania... (14138 punktów)Odp: Egzorcyści w ataku
W odpowiedzi Maciej Malinowski
>Kontynuując temat egzorcyzmów i egzorcystów natknąłem się na pewną stronę www.egzorcyzmy.katolik.pl/
>To jeszcze nic, zobaczcie co ludzie robią na tzw.Chomikach, to dopiero choroba Są tam nagrania, filmy cała masa bzdur, zbieranych z niesamowitą pieczołowitością. Ludzie tracą czas i energię na takie pierdoły, mało tego, wierzą w to.
No, ale w sumie tu akurat dobrze - pierścień Atlantydów i inne ściemy to "złooo" (od momentu obejrzenia Pingwinów z Madagaskaru uwielbiam ten tekst ).
Co prawda dochodzą do tych bzdur z zupełnie innej strony i zamiast tracić kasę na pierścienie będą je tracić na obrazki i różańce...

1 2 3

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365