Racjonalista - Strona głównaDo treści
Egzorcyści w ataku

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
25-01-2011 10:09Maciej Malinowski (353 punktów)Egzorcyści w ataku
Ocena 5 na 5
Coraz częściej znajduję informację o poszerzającej się grupie egzorcystów w Polsce. W internecie, w prasie (co ciekawe nie tylko w Fakcie) media.wp.p(*)sc.html?ticaid=1ba9a&_ticrsn=3
pojawiają się informacje o wypędzaniu, nawiedzaniu, opętaniu. Kościół zaczął sobie zdawać sprawę z utraty wiernych i przechodzi do kontrataku pod płaszczykiem walki ze złymi duchami. Mamy XXI wiek, a mam wrażenie jakby próbowano wskrzesić inkwizycję. Na razie to tylko egzorcyzmy, ale niebawem może się okazać, że będziemy się wyrzekać szatana na stosach. Zastraszenie społeczeństwa to stary sposób na posłuszeństwo, w USA za Busha wciąż było zagrożenie terrorystami, które umożliwiało ograniczeniem swobód obywatelskich. Na Polaków skuteczniejsze są złe duchy i szatan. Jak pisze ksiądz Andrzej Brzozowski zaczyna się niewinnie...od czytania, he,he. Jeszcze trochę i zacznie to przybierać formy psychozy. Czy obserwujecie podobny trend, czy może ja jestem opętany?.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 Dalej..
Amol (692 punktów)Odp: Egzorcyści w ataku
>Coraz częściej znajduję informację o poszerzającej się grupie egzorcystów w Polsce.

Choroba psychiczna i tyle.Katolicy często wysuwają opętania jako argument w dyskusji o istnieniu boga i szatana.Kościół się strasznie rozpanoszył,ale ludzie "opętani" nadal potrzebują FACHOWEJ pomocy.Pewien katolik wytłumaczył mi,że jest więcej "opętań", szczególnie u młodych ludzi.Dlaczego?

Ponieważ wywołują duchy,czytają fantastykę(gdzie występuje magia),podpisują się własną krwią na papierze,wyrzekają się Jezusa itd.

Według mnie jakieś słabsze psychicznie dziecko naogląda się horrorów,pobawi się w wywoływanie duchów.Zacznie się panicznie bać,ponieważ uwierzy że dany duch istnieje
i chodzi w nocy po pokoju (wiadomo jest ciemno dziecko się boi,może wszystko zobaczyć).
Taki ksiądz się pomodli wypędzi "szatana",powie:"wszystko jest ok" i już sprawa załatwiona.

Jeśli ktoś wypisuje własną krwią po kartkach papieru takie głupoty,to nie zdziwił bym się,gdyby miał problemy z psychiką.

Placebo leczy placebo.

Ludzie naprawdę chorzy psychicznie mają przechlapane,jeśli trafią do egzorcysty.

A propos wywoływania duchów,czytaniu w myślach,boskiej mocy,to Derren Brown,wytłumaczył już że to są tylko sprytne sztuczki.

www.youtube.com/watch?v=b3hP0k4BpGo -Seance (o wywoływaniu duchów)

www.youtube.com/watch?v=Dcg6LfGieRc Messiah - o nadprzyrodzonych zdolnościach człowieka

#17
25-01-2011 21:26
 Ocena 2 na 2
Ania... (14138 punktów)Odp: Egzorcyści w ataku
W odpowiedzi DissolvedGirl
> Została skierowana to psychiatry przez egzorcystę (nie stwierdził zaburzeń - tak! - psychiatra też może wierzyć w szatana, bądź być nierzetelnym ignorantem). Została poddana typowym rytuałom wypędzenia szatana, co trwa z różnymi skutkami od jakiegoś roku....
Możliwe, że nie miała formalnych zaburzeń psychicznych wymagających leczenia.
Znowu polecam tekst Mariusza Agnosiewicza w Focus.
Na ile go pamiętam, często opętanie rzekome (ma to swoją nazwę, ino nie wspomnę) może występować przy różnych problemach psychicznych, np. schizofrenii. Ale na moje oko, nie tylko. Często ludzie zachowują się dziwnie bez ścisłego powodu.
Po drugie, pytanie do jakiego psychiatry trafiła, często konsultantami są "psychoterapeuci" bez wykształcenia medycznego, często żadnego, często badanie wykonywane jest w trybie rozmowy 10 minutowej, gdzie nie jest łatwo oszukać nawet dobrego lekarza. Może inaczej - dobry lekarz poświęci trochę czasu, aby sprawdzić stan pacjenta.
>Mam nawet swoją teorię, o "powód" opętania dziewczyny, chociaż to tylko przypuszczenia. Ale czy nie mogło być tak, że usuwając ciąże spowodowała u siebie tak ogromne wyrzuty sumienia, będąc w konflikcie pomiędzy swoim racjonalizmem a chęcią powrotu do wiary katolickiej, że jej psychika zrzuciła cała winę na szatana (zamiast wziąć odpowiedzialność za własne czyny) .... pozbyła się w ten sposób wyrzutów sumienia... poczuła się wybrana, i przez swoją "mękę" będzie miała ułatwioną drogę powrotu do Boga....
Wskazywano taki mechanizm jako częsty powód. Dlatego opętanie zdarza się u osób związanych z religią, nawet jeśli sami określają się jako racjonaliści. Może z powodu własnego poczucia winy, a może z powodu napiętnowania przez środowisko...
>Nie wiem jak to się skończy, mi tylko żal dziewczyny i księdza, który w to wszystko wierzy...
>Dla mnie najskuteczniejszą metodą wypędzenia szatana, jest pozbawienie wiary w Boga...
Też sądzę, że wtedy problem zniknie. Póki co psychiatria nie odnotowała przypadku faktycznego opętania.
>A wgłębiając się w historię słynnej Anneliese Michel (na podstawie której powstał film Egzorcyzmy Emily Rose) i przesłuchując autentyczne nagrania z jej egzorcyzmów...dostrzegłam tylko jej niezwykłe pragnienie do bycia świętą...
Co więcej - nie ma tam niczego, czego nie poznasz np. odwiedzając szpital psychiatryczny.

LouisCyphre (4 punktów)Odp: Egzorcyści w ataku
W odpowiedzi DissolvedGirl
>I od tego momentu zaczęło się jej rzekome opętanie, z typowymi objawami jak to w filmach bywa, łącznie z rzekomym lunatykowaniem w nocy - chodzeniem na rękach, nadludzką siłą i mówieniem w obcych językach<
a czy byłeś osobiście świadkiem mówienia przez ową dziewczynę w obcych językach ?

DissolvedGirl (296 punktów)Odp: Egzorcyści w ataku
W odpowiedzi LouisCyphre

>a czy byłeś osobiście świadkiem mówienia przez ową dziewczynę w obcych językach ?
żałuję, ale nie byłam świadkiem. Ale to zwykły bełkot, w którym jak ktoś bardzo chce i łacińskich wyzwisk się dopatrzy

#20
25-01-2011 22:39
 Ocena 2 na 2
Ania... (14138 punktów)Odp: Egzorcyści w ataku
W odpowiedzi LouisCyphre
>>I od tego momentu zaczęło się jej rzekome opętanie, z typowymi objawami jak to w filmach bywa, łącznie z rzekomym lunatykowaniem w nocy - chodzeniem na rękach, nadludzką siłą i mówieniem w obcych językach<
>a czy byłeś osobiście świadkiem mówienia przez ową dziewczynę w obcych językach ?
pl.wikipedia.org/wiki/Glosolalia
Sprawdź co to ksenolalia i głosolalia. Co prawda zbadane przypadki sensownie nie mówią, ale jednak jest to objaw znany psychiatrii.

#21
26-01-2011 09:03
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52279 punktów)Odp: Egzorcyści w ataku
W odpowiedzi Amol
.
>Choroba psychiczna i tyle.
Dobrze powiedziane, tylko po co, aż tyle, na ten temat książek napisano?

Polecam zacząć od lektury wszystkich książek Antoniego Kępińskiego.
Zainteresowanym religijnym aspektem chorób polecam np książek Jacka Sieradzana:
Szaleństwo w religiach świata jest pierwszą częścią trylogii o związkach szaleństwa z religiami. Dwie pozostałe to: Ekscentryzm i szaleństwo w religiach w XX wieku oraz słownik Boskie szaleństwo, pierwszy tego typu projekt w literaturze światowej. Ponadto jest autorem niepublikowanej jeszcze książki Jezus Magus. Pierwotne chrześcijaństwo w kręgu magii.

Religijnym aspektom chorób psychicznych można poświęcić całe naukowe życie i będzie to pasjonująca praca.

@@@
.

#22
26-01-2011 13:19
 Ocena 2 na 2
zachaj (5239 punktów)Odp: Egzorcyści w ataku
Moim zdaniem egzorcyzm powinien być zakazany , pod karą spalenia na stosie...

#23
29-01-2011 00:59
 Ocena 3 na 3
plodzien (7378 punktów)Odp: Egzorcyści w ataku
> Jaki komentarz do tego potrzebny?

Mój jest taki, że to pocieszne, iż ksiądz tym wywiadem zupełnie nieświadomie obnaża się czytelnikom jako niezwykle skomplikowany przypadek seksualnego dewianta.
Zobaczmy, co my tu mamy:
1) sado-masochizm
Ksiądz jest sadystą już z tego powodu, że sprawia mu przyjemność chłostanie nieszczęsnej ofiary komunią czy bełkotem modlitw - pomimo że ofiara nie może tego wytrzymać (ja się jej nie dziwię) w tak wysokim stopniu, że zdolna jest ryczeć przez trzy godziny. Swoim zachowaniem uzależnia ofiarę od siebie i zadając jej cierpienia, najwyraźniej ma z tego dużą przyjemność, skrywaną całą szerokością sutanny.
Masochizm znowuż expressis verbis wyrażony jest cytatem:
> Zbierałem też razy, pluto na mnie i gryziono. >
Swoim zachowaniem ksiądz prowokuje ofiarę do agresji i musi mieć w tym interes. W przeciwnym razie każdy normalny człowiek powiedziałby sobie: a w d...pie to mam, jeszcze mnie ugryzie!
2) Autagonistofilia
To jest aranżowanie szczególnych zachowań partnera seksualnego, polegających np. na przyjmowaniu określonych póz lub odgrywaniu scen, niejednokrotnie rozbudowanych i precyzyjnie zaplanowanych przez ich reżysera. Według Starowicza - częstsza jest u mężczyzn.
> Z jakimi przypadkami miał ksiądz do czynienia? >
> Z nadludzką siłą pewnego opętanego chłopca, którego musiało przytrzymywać czterech mężczyzn. >
Czyli wszystko się zgadza. Ksiądz patrzy jak czterech mężczyzn trzymając przemocą ofiarę wymusza przybranie przez nią określonej pozycji ciała.
3) Fetyszyzm
W odmianie renifleurs, kiedy to dewiantowi przyjemność sprawia zapach wydzielin : moczu, potu, kału.
> Doświadczył ksiądz obecności aniołów? >
> Kiedyś modląc się wspólnie z wiernymi poczuliśmy ich woń >
Ten ostatni przypadek jest zresztą kuriozalny, gdyż w przeciwieństwie do zwykłych fetyszystów-realistów, ksiądz czuje zapach anielskiej, więc nieistniejącej c.pki.
PS.
Nie wiedząc jakiej płci jest anioł, nie mogę nawet określić czy ksiądz jest hetero czy homoseksualistą.

Pozdrawiam

#24
29-01-2011 13:17
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52279 punktów)Odp: Egzorcyści w ataku
W odpowiedzi plodzien

>Nie wiedząc jakiej płci jest anioł, nie mogę nawet określić czy ksiądz jest hetero czy homoseksualistą.
Aniołowie płci nie mają, lub według potrzeb je przybierają.
____________________________________________________
Pan sobie raczy żartować, a jak napisał Agnosiewicz w Fokusie ze stycznia "Jeszcze dekadę temu działało w Polsce zaledwie kilku egzorcystów. Dziś ponad stu. Pod tym względem ustępujemy jedynie Włochom".
Poziom ciemnoty w Polsce rośnie i diabły zbierają coraz większe żniwa. Pecunia non olet. - Niezależnie czy pochodzą z tacy, manipulacji finansowych i psychologicznych, czy latryn.

Pozdrawiam.

@@@
.

#25
29-01-2011 15:59
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Egzorcyści w ataku
>Coraz częściej znajduję informację o poszerzającej się grupie egzorcystów w Polsce. W internecie, w
>prasie pojawiają się informacje o wypędzaniu, nawiedzaniu, opętaniu. Kościół zaczął sobie zdawać sprawę z
>utraty wiernych i przechodzi do kontrataku pod płaszczykiem walki ze złymi duchami.

Trochę późno. Niestety, wygląda na to, że sekularyzacja zaczyna ogarniać już i zjawiska demoniczne, a naród nie oglądając się na pomoc duchownych bierze sprawy we własne ręce:

www.fakt.p(*)-kolegow,artykuly,94378,1.html

Tasakiem "wypędzał diabła" z kolegów

Z niespotykanym tłumaczeniem spotkali się policjanci z Dzierżoniowa. Zatrzymany 38-latek, który zaatakował swoich kolegów tasakiem, twierdził, że starał się "wypędzić diabła". Do tego własnie celu potrzebne mu było ostre narzędzie



Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim

#26
29-01-2011 16:16Nie na temat
 Ocena 1 na 1
Mariusz Agnosiewicz (moderator)Odp: Egzorcyści w ataku
W odpowiedzi big_zyd
>Z niespotykanym tłumaczeniem spotkali się policjanci z Dzierżoniowa. Zatrzymany 38-latek, który zaatakował swoich kolegów tasakiem, twierdził, że starał się "wypędzić diabła".

Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, żyjemy wszak w kulturze chrześcijańskiej, która przez wieki uczyła, że diabeł w mężczyźnie siedzi pomiędzy nogami. Odważni chrześcijanie tasakiem go wypędzali, np. Orygenes, ale i wielu innych (w swoim "Heretyckim dziedzictwie" pokazywałem, jakie to popularne było Większość to tchórze, więc nie są konsekwentni i nie idą za słowami Jezusa (gorszącą kończynę - odetnij!). A ten pan widać jest odważnym chrześcijaninem. Idę o zakład, że policjanci to albo ateusze albo tchórzliwi chrześcijanie, jeśli ich to dziwi czy zdumiewa

#27
29-01-2011 16:47
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Egzorcyści w ataku
W odpowiedzi Mariusz Agnosiewicz
>Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, żyjemy wszak w kulturze chrześcijańskiej, która przez wieki uczyła, że diabeł w mężczyźnie siedzi pomiędzy nogami. Odważni chrześcijanie tasakiem go wypędzali, np. Orygenes, ale i wielu innych (w swoim "Heretyckim dziedzictwie" pokazywałem, jakie to popularne było

Przykład o tyle nietrafiony, że Orygenes czy inni skopcy to właśnie heretycy byli, co wyrażało się między innymi poprzez to, że ucinali sobie części własne.

>A ten pan widać jest odważnym chrześcijaninem.

...a co najmniej zachował z Magisterium i Tradycji Kościoła prawowierne przekonanie, że korzystniej jest obcinać niepotrzebne części innym.

Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim

#28
29-01-2011 16:58
 Ocena 1 na 1
Mariusz Agnosiewicz (moderator)Odp: Egzorcyści w ataku
W odpowiedzi big_zyd
>Przykład o tyle nietrafiony, że Orygenes czy inni skopcy to właśnie heretycy byli

Orygenes nigdy nie został potępiony za obcięcie sobie. Przeciwnie, u ówczesnych katolików oraz duchowieństwa zaskarbił sobie za to respekt i uznanie

Ale niech będzie, że ten z tasakiem to heretyk.

#29
29-01-2011 17:52
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)Odp: Egzorcyści w ataku
W odpowiedzi Mariusz Agnosiewicz
>Orygenes nigdy nie został potępiony za obcięcie sobie.

Nie mógł być potępiony, bowiem jego kastracja nie jest pewna.

Christoph Markschies: Origenes und sein Erbe: gesammelte Studien,

books.goog(*)=origenes entmannung&f=false

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Maciej Malinowski (353 punktów)Odp: Egzorcyści w ataku
Kontynuując temat egzorcyzmów i egzorcystów natknąłem się na pewną stronę www.egzorcyzmy.katolik.pl/
To jeszcze nic, zobaczcie co ludzie robią na tzw.Chomikach, to dopiero choroba chomikuj.p(*)UWOLNIENIE_OD_ZLYCH_DUCHOW&b=1



Są tam nagrania, filmy cała masa bzdur, zbieranych z niesamowitą pieczołowitością. Ludzie tracą czas i energię na takie pierdoły, mało tego, wierzą w to.

Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?

1 2 3 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365