Witam szanownych racjonalistów.
Jestem racjonalista. Dla mnie oznacza to, iz uzywam wlasnego rozumu, poddaje wewnetrznej ocenie informacje splywajace z mediów. Nie mam faworytów tak Tvn jak Tv Trwam ogladam. Hej wy tez powinniscie tak robic! Nalezy czerpac z obu zródel. Czytamy poglady innych osób na forum "racjonalista" jak i na "fronda", porównuje przekazy polskich mediów jak onet.pl tak i zagranicznych jak p.moreover.com na temat polski.Na tym polega wedlug mnie racjonalizm-pokrycie jak najszerszych horyzontów i wydedukowanie na bazie posiadanych informacji wlasnych opinii. Krytyczne myslenie jest tu podstawa. Boli mnie zaobserwowane zjawisko jakie ma miejsce w Polsce PO- ludzie wyksztalceni, zamieszkujacy w miastach, glownie mlodzi. PiS Ludzie mniej wyksztalceni, ze wsi, w wieku emerytalnym. To jest nieprawda! !Czysta propaganda manipulacja umyslu zadawana przez TVN jesli jestes ich wiernym widzem. W polskim spoleczenstwie glówny rozlam przebiega na linii PO-czyli zapominamy o przeszlosci, budujemy wspólna Europe, umacniamy pozycje polski na arenie europejskiej, kontra PiS- nasi sasiedzi zadali nam wiele bólu w przeszlosc, pamietajmy o tym, jestesmy w EU, ale patrzmy im na rece, dla nas najwazniejszy jest interes polski. To wlasnie tu zderzaja sie te dwa poglady. Czy mozna powiedziec, ze jedna opcja ma wylacznosc na "racje"... -nie! Obie strony po czesci ja maja. Najgorsze jest to iz, ten sztuczny podzial jest pozywka dla polityków, to oni tworza ten podzial, to w ich interesie jest, jego jak najdluzsze utrzymanie. Zazenowany jestem ogladajac "wiadomosci" czy "fakty"!... zrobilismy z polityków celebrytów, 75% czasu antenowego zajmuja doniesienia z korytarzy sejmu-to jest chore! Prawdziwy Big Brother w polskim wydaniu. Wiadomosc dnia to Niesiolowski ze swa werbalna sraczka. Nikt nie mówi o potrzebie elektrowni atomowej, rozszerzeniu specjalnych stref ekonomicznych, budowie interkontynaltnym lotnisku, prywatyzacji pkp, wprowadzenia obywatelskich rozliczen poprzez Poczte polska i internet, elektrownie wiatrowe i turbiny wodne, zaciesnienie zwiazków z naszymi sasiadami z bylego Bloku Wschodniego jako przeciwwaga i znaczaca sila polityczna wewnatrz struktur EU. I o tym nie mówia nam mainstream-owe media... dlaczego? Bo rzad trzyma w reku koncesje i tak jak nadal, z latwoscia moze odebrac ja. Potrzebne sa wiec tematy zastepcze- jak dopalacze. Reklamy w polskiej telewizji to 5 holdingów korporacyjnych wystarczy poczytac troche wikipedii. tu podaje tylko trzy... ogladnijcie reklamy i podliczcie ile razy widzicie produkty tych trzech wlascicieli i przemyslcie to: NESTLE Chocapic,Gold Flakes,Nesquik,Nescafé,Dar Natury,Naleczowianka,Poland Spring,Vittel,Nestea, Schöller,Smarties,Princessa,Gerber,Maggi,Winiary,Kit Kat,Lion,Felix
Procter & Gamble Ariel,Braun,Crest,Lenor,Duracell,Gillette,Head & Shoulders,Olay,Oral-B,Pampers,Pantene, Pringles,Wella,Ace,Always,Daz,Dolce & Gabbana,Dunhill,Febreze,Gucci,Hugo Boss,Lacoste, Max Factor,Tampax,Bold2in1,Old Spice,Clearasil
Unilever
Axe,Dove,Flora,Hellman's,Knorr,Lipton,Lipton Ice Tea,Omo,Rexona,Sunsilk,Amino,Delma, Kasia,Planta,Rama,Saga,Tortex(ketchup),Algida,cif,Clear(szampon),Domestos,Omo,Persil, Rexona,Timotei
KRAFT Alpen Gold,Jacobs,Starbucks,Maxwell House ,Milka i dalej mi sie nie chce tego spisywac a jest tego wiecej....
Podczas jednego spotu reklamowego te produkty sa nam pokazywane na zmiane, a wlascicieli, tak naprawde pieciu placacych naszym telewizja... Badania psychologiczne dowodza, ze wybieramy produkty nam znajome czy zaslyszane, jaka paste do zebów uzywasz czy jest polska? Czy czlowiek myslacy moze uwierzyc, iz nie ma to wplywu na prywatna lub panstwowa telewizje, przeciez to sa ich reklamodawcy, ludzie czy przedstawiciele placacy zywa gotówka! Przerazajace? Pójdzcie na zakupy do waszych ukochanych centrów handlowych. Careffour, Auchan, Tesco, Geant, Kaufland itd. Pólki sa po brzegi zapelnione produktami niemców, francuzów i anglików. Firm wymienionych wyzej. Mozesz nakupowac produktów potrzebnych do zycia bez swiadomosci, ze twoje decyzje zakupowe i pieniadze wplywaja do tej samej kieszeni.Problem polega na przejeciach obcych firm. Zgodnie z prawem jesli wykupisz obca firme wykupujesz takze jej marke, ""nazwe towarowa oraz nazwe jej produktów" oznacza to, ze jako klient kupuje sobie polsko brzmiacy produkt ze swiadomoscia, ze "kupujac polskie produkty daje prace" kampania sprzed 10 lat... a tu zonk. NIE MA polskich produktów, zostaly zredukowane do marchewki na targu u rolnika. Smutna prawda.
Pytanie czy PO czy PiS ma racje??? Obie maja po czesci i my jako racjonalisci to wiemy, wiec nie skaczmy sobie do gardel, tylko postarajmy sie budowac madrze silna polske. Prawda zawsze lezy gdzies po srodku... |