Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sztuczny podział Po i PiS

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
18-02-2011 16:06Rafal Kaminski (128 punktów)Sztuczny podział Po i PiS
Ocena 2 na 2
Witam szanownych racjonalistów.

Jestem racjonalista. Dla mnie oznacza to, iz uzywam wlasnego rozumu, poddaje wewnetrznej ocenie informacje splywajace z mediów. Nie mam faworytów tak Tvn jak Tv Trwam ogladam. Hej wy tez powinniscie tak robic! Nalezy czerpac z obu zródel. Czytamy poglady innych osób na forum "racjonalista" jak i na "fronda", porównuje przekazy polskich mediów jak onet.pl tak i zagranicznych jak p.moreover.com na temat polski.Na tym polega wedlug mnie racjonalizm-pokrycie jak najszerszych horyzontów i wydedukowanie na bazie posiadanych informacji wlasnych opinii. Krytyczne myslenie jest tu podstawa. Boli mnie zaobserwowane zjawisko jakie ma miejsce w Polsce PO- ludzie wyksztalceni, zamieszkujacy w miastach, glownie mlodzi. PiS Ludzie mniej wyksztalceni, ze wsi, w wieku emerytalnym. To jest nieprawda! !Czysta propaganda manipulacja umyslu zadawana przez TVN jesli jestes ich wiernym widzem. W polskim spoleczenstwie glówny rozlam przebiega na linii PO-czyli zapominamy o przeszlosci, budujemy wspólna Europe, umacniamy pozycje polski na arenie europejskiej, kontra PiS- nasi sasiedzi zadali nam wiele bólu w przeszlosc, pamietajmy o tym, jestesmy w EU, ale patrzmy im na rece, dla nas najwazniejszy jest interes polski. To wlasnie tu zderzaja sie te dwa poglady. Czy mozna powiedziec, ze jedna opcja ma wylacznosc na "racje"... -nie! Obie strony po czesci ja maja. Najgorsze jest to iz, ten sztuczny podzial jest pozywka dla polityków, to oni tworza ten podzial, to w ich interesie jest, jego jak najdluzsze utrzymanie. Zazenowany jestem ogladajac "wiadomosci" czy "fakty"!... zrobilismy z polityków celebrytów, 75% czasu antenowego zajmuja doniesienia z korytarzy sejmu-to jest chore! Prawdziwy Big Brother w polskim wydaniu. Wiadomosc dnia to Niesiolowski ze swa werbalna sraczka. Nikt nie mówi o potrzebie elektrowni atomowej, rozszerzeniu specjalnych stref ekonomicznych, budowie interkontynaltnym lotnisku, prywatyzacji pkp, wprowadzenia obywatelskich rozliczen poprzez Poczte polska i internet, elektrownie wiatrowe i turbiny wodne, zaciesnienie zwiazków z naszymi sasiadami z bylego Bloku Wschodniego jako przeciwwaga i znaczaca sila polityczna wewnatrz struktur EU. I o tym nie mówia nam mainstream-owe media... dlaczego? Bo rzad trzyma w reku koncesje i tak jak nadal, z latwoscia moze odebrac ja. Potrzebne sa wiec tematy zastepcze- jak dopalacze. Reklamy w polskiej telewizji to 5 holdingów korporacyjnych wystarczy poczytac troche wikipedii. tu podaje tylko trzy... ogladnijcie reklamy i podliczcie ile razy widzicie produkty tych trzech wlascicieli i przemyslcie to:
NESTLE
Chocapic,Gold Flakes,Nesquik,Nescafé,Dar Natury,Naleczowianka,Poland Spring,Vittel,Nestea,
Schöller,Smarties,Princessa,Gerber,Maggi,Winiary,Kit Kat,Lion,Felix

Procter & Gamble
Ariel,Braun,Crest,Lenor,Duracell,Gillette,Head & Shoulders,Olay,Oral-B,Pampers,Pantene,
Pringles,Wella,Ace,Always,Daz,Dolce & Gabbana,Dunhill,Febreze,Gucci,Hugo Boss,Lacoste,
Max Factor,Tampax,Bold2in1,Old Spice,Clearasil

Unilever

Axe,Dove,Flora,Hellman's,Knorr,Lipton,Lipton Ice Tea,Omo,Rexona,Sunsilk,Amino,Delma,
Kasia,Planta,Rama,Saga,Tortex(ketchup),Algida,cif,Clear(szampon),Domestos,Omo,Persil,
Rexona,Timotei

KRAFT
Alpen Gold,Jacobs,Starbucks,Maxwell House ,Milka i dalej mi sie nie chce tego spisywac a jest tego wiecej....

Podczas jednego spotu reklamowego te produkty sa nam pokazywane na zmiane, a wlascicieli, tak naprawde pieciu placacych naszym telewizja... Badania psychologiczne dowodza, ze wybieramy produkty nam znajome czy zaslyszane, jaka paste do zebów uzywasz czy jest polska? Czy czlowiek myslacy moze uwierzyc, iz nie ma to wplywu na prywatna lub panstwowa telewizje, przeciez to sa ich reklamodawcy, ludzie czy przedstawiciele placacy zywa gotówka!
Przerazajace? Pójdzcie na zakupy do waszych ukochanych centrów handlowych. Careffour, Auchan, Tesco, Geant, Kaufland itd. Pólki sa po brzegi zapelnione produktami niemców, francuzów i anglików. Firm wymienionych wyzej. Mozesz nakupowac produktów potrzebnych do zycia bez swiadomosci, ze twoje decyzje zakupowe i pieniadze wplywaja do tej samej kieszeni.Problem polega na przejeciach obcych firm.
Zgodnie z prawem jesli wykupisz obca firme wykupujesz takze jej marke, ""nazwe towarowa oraz nazwe jej produktów" oznacza to, ze jako klient kupuje sobie polsko brzmiacy produkt ze swiadomoscia, ze "kupujac polskie produkty daje prace" kampania sprzed 10 lat... a tu zonk. NIE MA polskich produktów, zostaly zredukowane do marchewki na targu u rolnika. Smutna prawda.

Pytanie czy PO czy PiS ma racje??? Obie maja po czesci i my jako racjonalisci to wiemy, wiec nie skaczmy sobie do gardel, tylko postarajmy sie budowac madrze silna polske. Prawda zawsze lezy gdzies po srodku...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3
farmer (22440 punktów)Odp: Sztuczny podział Po i PiS
W odpowiedzi kulka_na_mole
>[color=#330000]Powojenne podwaliny gospodarczego rozwoju Niemiec (Zachodnich), to Plan Marshalla. Zerknij na to zestawienie, a zobaczysz jak to Niemcy "przegrały" wojnę.
>Porównywanie Niemiec do Polski nie ma sensu. Nie tylko dlatego, że po wojnie wpompowano w niemiecką gospodarkę miliony $, gdy polska gospodarka wspomagała radziecką.

Weź pod uwagę to że Niemcy po wojnie nie zaczęli produkować Fordów, Citroenów , Jaguarów. Nie wyprzedali się. Czy Amerykanie nie mogli wpakować tam swoich licencji?
Byli za głupi? Ironią losu jest to że Anglicy obecnie zostali wykupieni przez VW.

Wpompowano miliardy ale wpompowano miliardy w Niemiecki produkt.

#32
19-02-2011 16:04
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)Odp: Sztuczny podział Po i PiS
W odpowiedzi Bill Kilgore
W ogóle nie należy kupować wędliny poniżej pewnej granicznej ceny. Np. dla szynki taką granicą jest dla mnie 30 zł. Niemieckie wędliny (i większość duńskich, że o brytyjskich nawet nie wspomnę, bo nie ma o czym) są dla mnie niejadalne. A najlepiej jest kupić kawałek surowego mięsa (tylko w zaprzyjaźnionym sklepie, żeby kitu nie wcisnęli, NIGDY w supermarkecie) i sobie upiec. Potem można kroić w plastry i używać do kanapek jako wędliny.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
Odp: Sztuczny podział Po i PiS
W odpowiedzi Rafaela
Ciuszki- ciuszkami ale to kropla w morzu. Co stało się z polskim przemysłem ciężkim, spożywczym, chemicznym, sektorem bankowym, myślą techniczną? Przedwojenny instytut inżynieryjny PzInż byl forpocztą nowoczesnych technologi. Teraz?- Leżymy i "kwiczymy". A przez wielu niecierpiany zachodni sąsiad ma instytut Maxa- Plancka, BASF, ABB, Voith, ZF, VW AG, Thyssen- Krupp, Henkel, Rheinmetall, Tognum Group...

Swoją drogą, taka ciekawa anegdotka, w 1948 roku, Henry'emu Fordowi II zaoferowano kupno koncernu Volkswagen, przy czym stwierdził, cytuję: "Jestem zdania, że to, co nam się tu niniejszym oferuje nie jest warte ani centa".

Według mnie jedna z fatalnych decyzji koncernu ford tamtych lat, na równi ze zwolnieniem Lee Iacocci i próbą wylansowania luksusowej marki Edsel (słowo "Edsel" weszło do slangu anglojęzycznych menedżerów jako synonim drogiej i efektownej katastrofy finansowej).

Pozdrawiam.

-jad- (18783 punktów)Odp: Sztuczny podział Po i PiS
W odpowiedzi kulka_na_mole
>Albo po prostu Niemcy myją się częściej niż Polacy

Nie Nawet gdybyś się prał co 15 minut polskim środkiem, nie uzyskasz tego zapachu.


Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch

#35
19-02-2011 19:20
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Odp: Sztuczny podział Po i PiS
W odpowiedzi -jad-
Jaką hipokryzją producentów jest puszczanie w polskiej tv dubbingowanych, zrealizowanych w Niemczech reklam.


Doświadczenie to nazwa, którą każdy nadaje swoim błędom. (O.Wilde)

#36
19-02-2011 19:52
 Ocena 1 na 1
Medieval (3004 punktów)Odp: Sztuczny podział Po i PiS
W odpowiedzi Rafal Kaminski
>Musimy zdać sobie sprawę, że polska jest europejskimi chinami. Wszelkie zakłady produkcyjne są u nas bo jesteśmy tanią siła roboczą u podnóża europy.

Histeria.
A tu konkrety:
Podaję kilkanaście polskich firm w biednym regionie kujawsko-pomorskim, gdzie mieszkam. Obok zatrudnienie i roczne obroty (jeśli udało mi się znaleźć). Dane za 2009r.
1) Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA - 7 600 pracowników, 1,5 mld zł.
2) Grupa Anwil SA z Włocławka - 3 000 pracowników, 2,5 mld zł.
3) Polska Sieć Handlowa Lewiatan z Włocławka - 17 100 pracowników, 4,94 mld zł.
4) Torfarm SA z Torunia - 800 pracowników, 3,5 mld zł zł.
5) Zachem SA Bydgoszcz - 2 500 pracowników
6) Soda Polska SA Inowrocław - 3 000 pracowników
7) Grupa Apator Toruń - 2 000 pracowników, 356 mln zł
8) Krajowa Spółka Cukrowa SA Toruń - 4 500 pracowników, 1,6 mld zł,
9) Nova Trading Toruń - 1 000 pracowników, 433 mln zł,
10)PESA SA Bydgoszcz - 2 500 pracowników, 683 mln zł
11)Nomet SA Toruń - 900 pracowników
12)ATS SA Toruń - 419 mln zł,
13) Janus Toruń - 347 mln zł
14)Geofizyka Toruń Sp. z o.o. - 1 100 pracowników, 550 mln
15) Mentor SA Toruń - 200 pracowników, 32 mln
16) TELE-FONIKA Kable Sp. z o.o. Zakład w Bydgoszczy (siedziba Kraków)- 2 000 pracowników

1 2 3

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365