 |
Sztuczny podział Po i PiS Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2011 16:06 | Rafal Kaminski (128 punktów) | Sztuczny podział Po i PiS
2 na 2 | Witam szanownych racjonalistów.
Jestem racjonalista. Dla mnie oznacza to, iz uzywam wlasnego rozumu, poddaje wewnetrznej ocenie informacje splywajace z mediów. Nie mam faworytów tak Tvn jak Tv Trwam ogladam. Hej wy tez powinniscie tak robic! Nalezy czerpac z obu zródel. Czytamy poglady innych osób na forum "racjonalista" jak i na "fronda", porównuje przekazy polskich mediów jak onet.pl tak i zagranicznych jak p.moreover.com na temat polski.Na tym polega wedlug mnie racjonalizm-pokrycie jak najszerszych horyzontów i wydedukowanie na bazie posiadanych informacji wlasnych opinii. Krytyczne myslenie jest tu podstawa. Boli mnie zaobserwowane zjawisko jakie ma miejsce w Polsce PO- ludzie wyksztalceni, zamieszkujacy w miastach, glownie mlodzi. PiS Ludzie mniej wyksztalceni, ze wsi, w wieku emerytalnym. To jest nieprawda! !Czysta propaganda manipulacja umyslu zadawana przez TVN jesli jestes ich wiernym widzem. W polskim spoleczenstwie glówny rozlam przebiega na linii PO-czyli zapominamy o przeszlosci, budujemy wspólna Europe, umacniamy pozycje polski na arenie europejskiej, kontra PiS- nasi sasiedzi zadali nam wiele bólu w przeszlosc, pamietajmy o tym, jestesmy w EU, ale patrzmy im na rece, dla nas najwazniejszy jest interes polski. To wlasnie tu zderzaja sie te dwa poglady. Czy mozna powiedziec, ze jedna opcja ma wylacznosc na "racje"... -nie! Obie strony po czesci ja maja. Najgorsze jest to iz, ten sztuczny podzial jest pozywka dla polityków, to oni tworza ten podzial, to w ich interesie jest, jego jak najdluzsze utrzymanie. Zazenowany jestem ogladajac "wiadomosci" czy "fakty"!... zrobilismy z polityków celebrytów, 75% czasu antenowego zajmuja doniesienia z korytarzy sejmu-to jest chore! Prawdziwy Big Brother w polskim wydaniu. Wiadomosc dnia to Niesiolowski ze swa werbalna sraczka. Nikt nie mówi o potrzebie elektrowni atomowej, rozszerzeniu specjalnych stref ekonomicznych, budowie interkontynaltnym lotnisku, prywatyzacji pkp, wprowadzenia obywatelskich rozliczen poprzez Poczte polska i internet, elektrownie wiatrowe i turbiny wodne, zaciesnienie zwiazków z naszymi sasiadami z bylego Bloku Wschodniego jako przeciwwaga i znaczaca sila polityczna wewnatrz struktur EU. I o tym nie mówia nam mainstream-owe media... dlaczego? Bo rzad trzyma w reku koncesje i tak jak nadal, z latwoscia moze odebrac ja. Potrzebne sa wiec tematy zastepcze- jak dopalacze. Reklamy w polskiej telewizji to 5 holdingów korporacyjnych wystarczy poczytac troche wikipedii. tu podaje tylko trzy... ogladnijcie reklamy i podliczcie ile razy widzicie produkty tych trzech wlascicieli i przemyslcie to: NESTLE Chocapic,Gold Flakes,Nesquik,Nescafé,Dar Natury,Naleczowianka,Poland Spring,Vittel,Nestea, Schöller,Smarties,Princessa,Gerber,Maggi,Winiary,Kit Kat,Lion,Felix
Procter & Gamble Ariel,Braun,Crest,Lenor,Duracell,Gillette,Head & Shoulders,Olay,Oral-B,Pampers,Pantene, Pringles,Wella,Ace,Always,Daz,Dolce & Gabbana,Dunhill,Febreze,Gucci,Hugo Boss,Lacoste, Max Factor,Tampax,Bold2in1,Old Spice,Clearasil
Unilever
Axe,Dove,Flora,Hellman's,Knorr,Lipton,Lipton Ice Tea,Omo,Rexona,Sunsilk,Amino,Delma, Kasia,Planta,Rama,Saga,Tortex(ketchup),Algida,cif,Clear(szampon),Domestos,Omo,Persil, Rexona,Timotei
KRAFT Alpen Gold,Jacobs,Starbucks,Maxwell House ,Milka i dalej mi sie nie chce tego spisywac a jest tego wiecej....
Podczas jednego spotu reklamowego te produkty sa nam pokazywane na zmiane, a wlascicieli, tak naprawde pieciu placacych naszym telewizja... Badania psychologiczne dowodza, ze wybieramy produkty nam znajome czy zaslyszane, jaka paste do zebów uzywasz czy jest polska? Czy czlowiek myslacy moze uwierzyc, iz nie ma to wplywu na prywatna lub panstwowa telewizje, przeciez to sa ich reklamodawcy, ludzie czy przedstawiciele placacy zywa gotówka! Przerazajace? Pójdzcie na zakupy do waszych ukochanych centrów handlowych. Careffour, Auchan, Tesco, Geant, Kaufland itd. Pólki sa po brzegi zapelnione produktami niemców, francuzów i anglików. Firm wymienionych wyzej. Mozesz nakupowac produktów potrzebnych do zycia bez swiadomosci, ze twoje decyzje zakupowe i pieniadze wplywaja do tej samej kieszeni.Problem polega na przejeciach obcych firm. Zgodnie z prawem jesli wykupisz obca firme wykupujesz takze jej marke, ""nazwe towarowa oraz nazwe jej produktów" oznacza to, ze jako klient kupuje sobie polsko brzmiacy produkt ze swiadomoscia, ze "kupujac polskie produkty daje prace" kampania sprzed 10 lat... a tu zonk. NIE MA polskich produktów, zostaly zredukowane do marchewki na targu u rolnika. Smutna prawda.
Pytanie czy PO czy PiS ma racje??? Obie maja po czesci i my jako racjonalisci to wiemy, wiec nie skaczmy sobie do gardel, tylko postarajmy sie budowac madrze silna polske. Prawda zawsze lezy gdzies po srodku... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..| Rafal Kaminski (128 punktów) | Odp: Sztuczny podział Po i PiS | Musimy zdać sobie sprawę, że polska jest europejskimi chinami. Wszelkie zakłady produkcyjne są u nas bo jesteśmy tanią siła roboczą u podnóża europy. Dlatego korea południowa czyli LG, samsung inwestuje tu, chodzi o dynamikę towary płyną z tamtąd 10 dni w dzisiejszych czasach to niewygodne. Załóżmy że polska sieć istnieje dajmy na to w rosji, branża chemiczna typu proszki, szampony, mydła,pasty, kremy itd. Ty jesteś właścicielem. Zainwestowałeś tam bo siła robocza jest tańsza, niż na naszym polskim rynku. Dzieki temu możesz obniżyć ceny swych produktów, wykończyć konkurencję. Czy obchodzi cię ile zarabia rosyjski pracownik na hali? NIe! tobie zależy na jak najniższych kosztach i jak największej efektywności, bo co cię obchodzi głupi rusek???? Wszelkie zyski transferujesz do siebie do Polski i inwestujesz je na dajmy na to ukrainie. By powiekszyć roczny zysk netto. Tak właśnie sie dzieje od 15 lat u nas w polsce, jeżeli uważasz że to ok to mi ciebie szkoda. |
#17 3 na 3 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Sztuczny podział Po i PiS | > Zaciekawił mnie wytłuszczony przeze mnie fragment.Słusznie. Czytałem o tym kiedyś trochę więcej ale nie pamiętam już, gdzie i nie umiem tego znaleźć. W każdym razie, przedstawicielka którejś marki wyznała, że na polskim rynku proszki są słabsze, bo polskie gospodynie są nauczone sypać go więcej do prania. Pomyliła się, jakby, przyczyna ze skutkiem. Nie dość, że nabijani w butelkę, wychodzimy jeszcze na kompletnych idiotów. Akurat jestem w Bawarii i mój nieprzyzwyczajony nos wyczuwa charakterystyczny, miły zapach niemieckiego proszku do prania od niemal każdej napotkanej osoby. Nikt mi nie wmówi, że nie ma różnicy.
Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch |
| Rafal Kaminski (128 punktów) | Odp: Sztuczny podział Po i PiS | powiada Pan rekin tak? Cytat: W ujęciu wielkościowym na kolejnych miejscach uplasowali się następujący producenci wody (2010 r.): Nałęczów Zdrój S.A. (8,1%), Nestle Waters (7,1%), Coca Cola HBC Polska (5,6%), Muszyna (2,7%), Zakład Uzdrowisk Kłodzkich (2%), Bewa (2%), Ustronianka (1,9%) oraz Hoop (1,8%). Pod względem wartości sprzedaży za Danonem znalazły się kolejno: Nestle Waters (9,8%), Coca Cola HBC Polska (9,4%), Nałęczów Zdrój S.A. (6,9%), Muszyna (3,5%), Hoop (2,9%), Zakład Uzdrowisk Kłodzkich (2,6%), Ustronianka (2%) oraz Bewa (1,1%). "Ponad połowa rynku zdominowana jest przez światowych, dużych producentów" - podsumowuje rynek Joanna Ulanowska, dyrektor marketingu Nestle Waters Polska. Nestlé Waters Polska to wicelider rynku w udziałach wartościowych, ze swoją czołową marką Nałęczowianka. Liderem rynku pozostaje Żywiec Zdrój. Za nimi blisko plasuje się Kropla Beskidu oraz marki uzdrowiskowe. Pozostała część rynku zdominowana jest przez mniejszych producentów o stosunkowo niewielkim udziale procentowym - w tym przedziale funkcjonuje prawie 200 różnych marek. |
#19 4 na 4 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Sztuczny podział Po i PiS | Powojenne podwaliny gospodarczego rozwoju Niemiec (Zachodnich), to Plan Marshalla. Zerknij na to zestawienie, a zobaczysz jak to Niemcy "przegrały" wojnę.
Porównywanie Niemiec do Polski nie ma sensu. Nie tylko dlatego, że po wojnie wpompowano w niemiecką gospodarkę miliony $, gdy polska gospodarka wspomagała radziecką.
Chodzi też o to, że w Polsce "po uzyskaniu niepodległości" w 1989 roku nie było rodzimego kapitału, który by napędzał rozwój gospodarczy. W 1989 roku nie było żadnego odpowiednika Planu Marshalla; żaden z krajów "Bloku Wschodniego" nie otrzymał propozycji pomocy finansowej na wzór PM. Dostaliśmy za to kredyty z międzynarodowych instytucji finansowych typu MFW.
Nie wiem czy ludzie w typie Balcerowicza biorą łapówki od MFW itp., czy są po prostu zbyt głupi, żeby nie zrozumieć w co pakują finanse państwa. W efekcie jest to wszystko jedno - wszyscy spłacamy odsetki od odsetek od odsetek od odsetek... Aż w końcu rząd wpada np. na pomysł faktycznej likwidacji OFE.
Doświadczenie to nazwa, którą każdy nadaje swoim błędom. (O.Wilde) |
#20 1 na 1 | rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Sztuczny podział Po i PiS | > Musimy zdać sobie sprawę, że polska jest europejskimi chinami.Ja nie muszę. > co cię obchodzi głupi rusek????Obchodzi i On i jego przyszłość i tak bym go nie nazwał. > By powiekszyć roczny zysk netto. Tak właśnie sie dzieje od 15 lat u nas w polsce,Masz jakiś plan jak to zmienić bo ja to zawsze mam jedną odpowiedż-ateizacja kraju! > jeżeli uważasz że to ok to mi ciebie szkoda.Dzięki stary. |
| rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Sztuczny podział Po i PiS | Dobrze by było gdybysmy zbankrutowali zanim zrobią to Niemcy czy Anglia bo mogliby nas dofinansować zanim sami padną. Nic się nie zmieni żadnych reform nie będzie tylko większe zadłużenie i większe obciążenia podatkowe coraz nowe i nowe. Oraz większe kościoły i większe obietnice wyborcze. A co będzie potem? Po krachu państwa? Może wykupi nas Vatykan? Czy będzie CUD? |
kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Sztuczny podział Po i PiS | > Akurat jestem w Bawarii i mój nieprzyzwyczajony nos wyczuwa charakterystyczny, miły zapach niemieckiego proszku do prania od niemal każdej napotkanej osoby. Nikt mi nie wmówi, że nie ma różnicy.Może to nie kwestia jakości proszków do prania, ale płynów do płukania? 
Albo to kwestia jakości mydełek, dezodorantów, wód toaletowych, płynów po goleniu i perfum? Albo po prostu Niemcy myją się częściej niż Polacy?
Doświadczenie to nazwa, którą każdy nadaje swoim błędom. (O.Wilde) |
| Rafal Kaminski (128 punktów) | Odp: Sztuczny podział Po i PiS | Brawo dla Pana! Plusik dla (kulka na mole) |
#24 1 na 1 | Rafaela (2059 punktów) | Odp: Sztuczny podział Po i PiS | > NIE MA polskich produktów, zostaly zredukowane do marchewki na targu u rolnika. Nieprawda - chociażby znakomita polska marka Reserved ubierająca młodzież.
*życie to moja pasja - nie boję się żyć* |
#25 3 na 3 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Sztuczny podział Po i PiS | > Dobrze by było gdybysmy zbankrutowali zanim zrobią to Niemcy czy Anglia bo mogliby nas dofinansować zanim sami padną.Obawiam się, że bankructwo Polski nie spotka się z równie przychylną reakcją "Starej Europy" jaką może się cieszyć Grecja (ewentualnie Hiszpania czy Irlandia). Polska dla państw "Starej Europy" stanowi wyłącznie problem w układaniu się z Rosją.> Nic się nie zmieni żadnych reform nie będzie tylko większe zadłużenie i większe obciążenia podatkowe coraz nowe i nowe.No czy ja wiem... ZSRR też miało trwać wiecznie.> Oraz większe kościoły i większe obietnice wyborcze.Zatem czas zagłosować na kogoś, kto nie ma w programie włażenia pod sutannę.
Doświadczenie to nazwa, którą każdy nadaje swoim błędom. (O.Wilde) |
| Rafal Kaminski (128 punktów) | Odp: Sztuczny podział Po i PiS |
20% w kapitale i to ma być polskie? oto akcjonariat tu |
| Guzik (2020 punktów) | Odp: Sztuczny podział Po i PiS | > A który to polityk?> Pewnie jeden z tych co to załapał się do polityki z powodu znanego skądś nazwiska; takich Kamińskich było kilku, był Wałęsa, a u nas startowała pani, zupełnie wcześniej nieznana,z nazwiskiem posłanki do Parlamentu Europejskiego. A Sońtów też było kilku. Ludzie głosują na nazwisko, a gdy taki poseł dostanie się do sejmiku, czy sejmu to najczęściej poza nazwiskiem nic nie posiada. Ooo... przepraszam! Posiada powyższe IQ. |
| Guzik (2020 punktów) | Odp: Sztuczny podział Po i PiS | producenci wody (2010 r.): Nałęczów Zdrój S.A. (8,1%), Nestle Waters (7,1%), Coca Cola HBC Polska (5,6%), Muszyna (2,7%), Zakład Uzdrowisk Kłodzkich (2%), Bewa (2%), Ustronianka (1,9%) oraz Hoop (1,8%). Pod względem wartości sprzedaży za Danonem znalazły się kolejno: Nestle Waters (9,8%), Coca Cola HBC Polska (9,4%), Nałęczów Zdrój S.A. (6,9%), Muszyna (3,5%),Chapeau bas, za znajomość rynku, ale jaki ma to związek z tematem wątku? |
#29 4 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Sztuczny podział Po i PiS | > na polskim rynku proszki są słabsze> Nie dość, że nabijani w butelkę, wychodzimy jeszcze na kompletnych idiotów.> Akurat jestem w BawariiAle polski papież był lepszy  . > Nikt mi nie wmówi, że nie ma różnicy. 
Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim |
#30 2 na 2 | Rafaela (2059 punktów) | Odp: Sztuczny podział Po i PiS | > 20% w kapitale i to ma być polskie?Ano polskie! Tylko, że Ty podałeś to, co wygodne dla Twojej koncepcji myślowej. Zapomniałeś podać, iż te 20% udziału w kapitale to 350.000 akcji, czyli tyle samo co posiada Grangefont Ldt z tą subtelną, i może dla Ciebie nic nie znaczącą, różnicą, iż panowie Piechocki i Lubianiec (Polacy) posiadają 55,56% udziału w głosach natomiast Grangefont - 11,11%. To szczegół dla Ciebie. Ponadto skąd wiesz ile udziału w kapitale w części 'pozostali' stanowią inwestorzy polscy? Zakładasz, że nic? A ja zakładam, że znaczna część w tej grupie posiada udział co najmniej 5% i jest Polakami. Firma, która poważnie myśli o swoi rozwoju musi się dokapitalizować. Wchodząc w skład grupy LPP, i tym samym stojąc obok innych firm z branży odzieżowej dla młodzieży, ma szanse rozwoju, a nie zastoju, a dalej upadku. Reserved jest polską siecią odzieżową z siedzibą w Gdańsku założona przez Marka Piechockiego i Jerzego Lubiańca. Cytat:LPP S.A. jest polską firmą, która zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2001 roku. Główna siedziba spółki mieści się w Gdańsku, gdzie znajduje się również zaplecze projektowe dla marek RESERVED, CROPP. Firma LPP S.A. posiada również swój oddział w Krakowie gdzie znajduje się zaplecze projektowe dla marek HOUSE i MOHITO.
*życie to moja pasja - nie boję się żyć* |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|