 |
Czy katolik Komorowski poniża urząd Prezydenta RP? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-03-2011 10:47 | astrotaurus (12445 punktów) | Czy katolik Komorowski poniża urząd Prezydenta RP?
11 na 11 | Docierają do mnie jakieś strzępki idiotycznych, moim zdaniem, dywagacji nad zaproszeniami jakie ma wystosować Komorowski wyjeżdżając na prywatne zabobony. Wszak orzeczenie czarodziejskości Wojtyły nie jest świętem państwowym Watykanu, usprawiedliwiającym mieszanie do tego majestatu RP, tylko jednym z tysięcy wewnątrzreligijnych obrzędów. I oczywiście katolik Komorowski może sobie wyznawać dowolne głupoty, ale publiczne dobieranie przez Prezydenta towarzyszy podróży spośród innych wysokich funkcjonariuszy Państwa (obecnych czy byłych) wedle procedur wyborczych to kuriozum! Czy ja czegoś nie rozumiem, czy to już matrix kompletny?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 #31 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Czy katolik Komorowski poniża urząd Prezydenta RP? | > chyba ze PiS zabierze 11 wagonik...+ Artykuł "PiS uda się do Rzymu. W 10-ciu wagonach" (p. Znalezione w sieci 08.03.2011). Ci, to dopiero mają zamiłowanie do symboli... Niech im się spóźni godzin... no ile? jak myślicie. Drobner, czasem heksagonalny czy dwójkowy |
#32 3 na 3 | maruda (5550 punktów) | Odp: Czy katolik Komorowski poniża urząd Prezydenta RP? | > Artykuł "PiS uda się do Rzymu. W 10-ciu wagonach" Skład wygląda tak, w pierwszym wagonie jedzie ON, Jedyny, Najważniejszy. W drugim bramkarze którzy bronią dostępu do NIEGO. Kolejny wagon to najbliższa rodzina i najbliżsi Jemu współpracownicy. Znowu bramkarze broniący dostępu do najbliższych współpracowników. Dalsi współpracownicy, kolejny bramkarze. No i na końcu cała reszta, upchana jak sardynki. Wyszło mi tylko siedem wagonów, ale nie zapomnijmy że w trakcie tak długiej podróży partia może się podzielić, dlatego warto mieć jakiś zapas. |
#33 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Czy katolik Komorowski poniża urząd Prezydenta RP? | > Przy okazji: papież przyjeżdża - my płacimy. Nasi jadą do papieża - my płacimy. Kiedy płaci Kościół?> Drobner, domator...> O Ty niedowiarku! Kościół cały czas płaci... modlitwą, dobrym słowem... Cóż znaczy pieniądz przy wieczności? Wstydź się! |
| Drobner (19539 punktów) | Odp: Czy katolik Komorowski poniża urząd Prezydenta RP? | > O Ty niedowiarku! Kościół cały czas płaci... modlitwą, dobrym słowem... Cóż znaczy pieniądz przy wieczności?Czy przyjmują tę walutę zwrotnie np za pogrzeb? Nie tylko ja wówczas byłbym bardzo hojny. I to na długo przed czasem Drobner, cinkciarz (ale tylko niektórych walut). |
| DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Czy katolik Komorowski poniża urząd Prezydenta RP? | > Czy przyjmują tę walutę zwrotnie np za pogrzeb? Nie tylko ja wówczas byłbym bardzo hojny. I to na długo przed czasem> Drobner, cinkciarz (ale tylko niektórych walut).Księża nie są wyrachowani, nie musimy im oddawać, co otrzymaliśmy od nich.... Jakieś drobne, co łaska... to co innego. Ale to bez znaczenia... Doczesne, nieważne sprawy... Patrz ku wieczności. |
| zaprawdę (126 punktów) | Odp: Czy katolik Komorowski poniża urząd Prezydenta RP? | > Moim zdaniem, nie można Panu Komorowskiemu czynić wyrzutów, że wybiera się na rzeczoną beatyfikację. Chce, niech jedzie i nich zabiera ze sobą kogo chce, ale pod jednym warunkiem, takim mianowicie, że robi to na koszt własny. Niech ufunduje wycieczkę sobie sam i tym których zabiera, albo niech ci wybrańcy, którzy z prezydentem pojadą, niech również płacą z własnej kieszeni. Nie jest zbyt honorowe folgować własnym i cudzym zachciankom za nie swoje pieniądze, a zapewne w tym wypadku będzie tak, że za prywatne wojaże i wzniosłe przeżycia duchowe Pana Komorowskiego i jego orszaku zapłaci zwykły obywatel.> Pozdrwiam> Pan Komorowski jest prezydentem WSZYSTKICH Polaków (czy tego chcą czy nie), więc będzie reprezentował Ich/Nas wszystkich (czy tego chcą, czy nie). Status wyjazdu urasta do rango PIELGRZYMKI, a jak wiadomo w KrK praktukuje się towarzyski zwyczaj "zlecania odbycia pielgrzymki" w zamian/w czyimś imieniu- za stosowną opłatą oczywiście. Tym samym- MY Społeczeństwo Polskie płacimy niejako za ową pobożną peregrynację  Umowy z Watykanem mamy wszak podpisane. Czy w takim razie wypada gardzić TAKIM POdSTĘPOWYM DOBRODZIEJSTWEM...?  |
#37 1 na 1 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy katolik Komorowski poniża urząd Prezydenta RP? | Wysłałem list do kancelarii prezydenta takiej treści: "Witam. Mam pytanie dotyczące kwestii formalnych, wyjazdu p. Prezydenta na uroczystości beatyfikacyjne Karola Wojtyły. Czy jest to wizyta oficjalna czy prywatna? Czy jest finansowana ze środków publicznych czy prywatnych? Wszak beatyfikacja Karola Wojtyły nie jest świętem państwowym Watykanu, usprawiedliwiającym mieszanie do tego majestatu RP, tylko jednym z tysięcy wewnątrz religijnych obrzędów. Rozumiem, że jest ważną uroczystoscią dla p.Komorowskiego jako katolika, lecz czy jako prezydenta wszystkich Polaków ? Gdyby była ona finansowanana ze środków publicznych, było by to nieuczciwością wobec polskich obywateli innych wyznań, jak i nie wierzących. Pozdrawiam i zdrowia życzę. Wiadomość jak i odpowiedź na nią do informacji i użytku portalu racjonalista.pl " Nie jestem inteligentnym erudytą, więc list jest jaki jest. Może ktoś z Was napisałby także? Mądrzej, językiem prawniczym? Pozdrawiam. Korzystałem z fragmentów wypowiedzi zamieszczonych na forum. Pozdrawiam. |
1 2 3 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|