 |
Bog = Ojciec + Syn + Duch.... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-09-2011 13:09 | darlove (2804 punktów) | Bog = Ojciec + Syn + Duch....
4 na 4 | Zajmuje mnie taka oto kwestia. Skoro katolicyzm twierdzi, ze Bog jest JEDEN, ale w trzech osobach, tzn. Ojciec, Syn i Duch to rozne przejawy TEGO SAMEGO, to jak to mozliwe, ze Jezus mowi, iz nikt nie zna dnia, ani godziny, a tylko sam Ojciec, wykluczajac z tego SIEBIE (no i Ducha - rzecz jasna)? Jesli odrzucimy przypuszczenie, ze Jezus sie myli, to pozostaje tylko jedna mozliwosc - KATOLICYZM sie myli, Jezus nie jest BOGIEM. Dobrze mi sie wydaje??? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..| darlove (2804 punktów) | Odp: Bog = Ojciec + Syn + Duch.... | > >Jesli odrzucimy przypuszczenie, ze Jezus sie myli, to pozostaje tylko jedna mozliwosc - KATOLICYZM> >sie myli, Jezus nie jest BOGIEM. Dobrze mi sie wydaje???> To rozumowanie nic nie wyjaśnia, nikogo nie przekona, a co najgorsze doprowadzi do następnej religii czyli Islamu [gdzie Jezus jest tylko prorokiem].A czy ja mowilem, ze cos wyjasnia? Ja zadalem pytanie... Co wiecej, skoro ktos sie przekonuje - zalozmy - ze jego religia to stek bzdur, to czy od razu przepisze sie do innej? A moze zacznie w koncu sie zastanawiac, zanim podejmie decyzje? Czyz sklonienie czlowieka do myslenia nie jest warte nawet rozumowania, ktore "nikogo nie przekona"? Moim zdaniem, wystarczy, ze skloni do myslenia. I nie strasz ludzi Islamem.
Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć. |
| darlove (2804 punktów) | Odp: Bog = Ojciec + Syn + Duch.... | Przeciez wszyscy tzw. inni bogowie to FALSZYWE bostwa wg chrzescijanstwa. Przykladem "szacunku" bylo burzenie i palenie obcych chrzescijanstwu swiatyn i oltarzy w momencie, gdy katolicyzm dostal od cesarza Konstantyna zielone swiatlo. Ta pozoga nigdy nie zgasla... O jakim szacunku my tutaj mowimy?
Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć. |
| maruda (5550 punktów) | Odp: Bog = Ojciec + Syn + Duch.... | > O jakim szacunku my tutaj mowimy?Historycznie podchodząc do tematu zgadzam się. Oficjalne dzisiejsze podejście jest nieco inne i już nie zachęca do palenia świątyń innych wyznań. |
| Zeusxamp (196 punktów) | Odp: Bog = Ojciec + Syn + Duch.... | Nie straszę. hehe Nie wiem czy to skłoni do myślenia. No ale przy odrobinie farta jak ktoś nie zna innych religii, to może być jakiś "ćwiek". Jak bym był wierzący to bym pomyślał, że może Jezus nie zdradził czasu śmierci z rozwagą  [wiem, że to karkołomne, no ale szukał bym jakiegoś wyjaśnienia] Na szczęście nie muszę się nad tym zastanawiać  |
| darlove (2804 punktów) | Odp: Bog = Ojciec + Syn + Duch.... | > > O jakim szacunku my tutaj mowimy?> Historycznie podchodząc do tematu zgadzam się. Oficjalne dzisiejsze podejście jest nieco inne i już nie zachęca do palenia świątyń innych wyznań.Oczywiscie, ze nie. Niemniej, z punktu widzenia DOKTRYNY nic sie nie zmienilo.
Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć. |
#21 1 na 1 | Paweł Rek (rexus) (2343 punktów) | Odp: Bog = Ojciec + Syn + Duch.... | Bóg uwielbia zagadki. Dla przykładu pozwala istnieć diabłu, choć sam przyznaje, że jest wszechmogący. Domyślać się tylko można, iż między nimi musi być jakiś układ lub spisek. |
#22 3 na 3 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | Odp: Bog = Ojciec + Syn + Duch.... | >Jesli odrzucimy przypuszczenie, ze Jezus sie myli, to pozostaje tylko jedna mozliwosc - KATOLICYZM >sie myli, Jezus nie jest BOGIEM. Dobrze mi sie wydaje???
-Absurdów tego typu jest mnóstwo. Już uświęcanie jakiejś liczby "3" w tym wypadku jest śmieszne. Chodzi o to aby były niewyjaśnialne co dla dla pogrążonych w religijnym obłędzie jest równoznaczne tajemniczością i świętością. Jeżeli Jezus się modlił, to do kogo? do samego siebie? Jeżeli rzekomo mówił : "Ojcze...oddal ode mnie ten kielich", to czyżby coś nie do końca było uzgodnione w ramach Trójcy?
"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein |
| DEMONICON (4893 punktów) | Odp: Bog = Ojciec + Syn + Duch.... |
> Czyli wychodzi, że Jezus był herosem. Kimś pokroju Achillesa - on jak i pozostali greccy herosi również miał boskiego ojca i matkę ziemiankę. Jeśli się nie mylę istniały też konfiguracje odwrotne: mama bogini i ojciec pastuch - także tam przynajmniej nie było dyskryminacji kobiet...Ok. To by się mitologicznie choć troszkę zgadzało, ale nie zapominajmy o tym gołąbkowym trzecim, boskiej ptaszynie. Pozdrawiam  |
| DEMONICON (4893 punktów) | Odp: Bog = Ojciec + Syn + Duch.... |
> Świętą Książką katolików jest Katechizm.Mówienie, czego nam nie wolno, jest manipulacją w taki sposób, aby ludzie robili to, czego kapłani z dużym prawdopodobieństwem oczekują, znając ludzkie cechy biologiczne i umywając od tego ręce. Mało tego ręce myje się podwójnie, wypowiadając się za abstrakcyjnego boga. Nie jest napisane, co możesz zrobić, więc o co ci chodzi, to nie moja wina, a jak moja, to bóg jednak tak przemawiał, więc do niego te wszystkie pretensje. Mieć ciastko i zjeść ciastko. Pozdrawiam  |
| fiedorek.t (5805 punktów) | Odp: Bog = Ojciec + Syn + Duch.... | > Ok. To by się mitologicznie choć troszkę zgadzało, ale nie zapominajmy o tym gołąbkowym trzecim, boskiej ptaszynie.Czy to o tej boskiej ptaszynie i zabawach z nią pisał ostatnio pan Ulman? W rzeczy samej jest boska i mitologiczna.  |
#26 1 na 1 | neurosurgery (2484 punktów) | Odp: Bog = Ojciec + Syn + Duch.... | > Sam wiesz jakim prymitywnym głupkom powierzył Duch Święty napisanie Biblii. Mimo Boskiego natchnienia wszystko pochrzanili, pozapominali, pomieszali... przez wieki trzeba to teraz odkręcać, przeinterpretowywać nowymi objawieniami itp.Kocham to forum!  |
#27 5 na 5 | neurosurgery (2484 punktów) | Odp: Bog = Ojciec + Syn + Duch.... | > -Absurdów tego typu jest mnóstwo. Już uświęcanie jakiejś liczby "3" w tym wypadku jest śmieszne.Przeanalizujmy: liczba 666 to 333 + 333. Teraz zdecydowanie wiem, że coś się dzieje! |
#28 2 na 2 | Piotr P (53 punktów) | Odp: Bog = Ojciec + Syn + Duch.... | > Zajmuje mnie taka oto kwestia. Skoro katolicyzm twierdzi, ze Bog jest JEDEN, ale w trzech osobach,> tzn. Ojciec, Syn i DuchPrzy okazji można zadać pytanie. Co wydarzyło się na Golgocie ?  a) dzieciobójstwo ? b) samobójstwo ? c) coś innego ? Pozdrawiam |
#29 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Bog = Ojciec + Syn + Duch.... | > Kimś pokroju Achillesa - on jak i pozostali greccy herosi również miał boskiego ojca i matkę ziemiankę.Achilles akurat miał na odwrót...
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#30 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Bog = Ojciec + Syn + Duch.... | Nierzadko spotykam się wśród katolików z następującym składem Trójcy: Bóg Ojciec, Jezus Chrystus i Matka Boska. Już nawet przestałam się dziwić, gdy to słyszę. Tak na marginesie - toż to klasyczna egipska triada 
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|