Racjonalista - Strona głównaDo treści
MAGDALENA SRODA

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
26-10-2011 17:51michu (73 punktów)MAGDALENA SRODA
Ocena 2 na 2
Co myślicie o p.Magdalenie Środzie, częstym gościu Tomasz Lisa? Wg mnie zawsze jest rzetelnie przygotowana do debaty, udziela wyczerpujących wypowiedzi. Szanuje każdego człowieka, natomiast wciąż ludzie z PiS-u widza w niej zło.
Bardzo przyjemnie posłuchać p.Magdy, bardzo mądry człowiek o wysokiej kulturze osobistej.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..
#91
02-11-2011 15:11
 Ocena 3 na 3
Oliwia Sandra Nowa (758 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi Kojut
>Jaja sobie robilem.
Aha.

>Nie chcialbym aby moja corka zostala prostytutka [...] nie uwazam prostytucji jako takiej za cos zlego, nagannego
Skoro to taki niezły i nienaganny zawód, to dlaczego nie chcesz, aby Twoja córka go wykonywała?

Jaja sobie robisz, tak?

Najtaniej wychodzi wolność, stąd jej zawrotnie wysoka cena.

#92
02-11-2011 15:11
 Ocena 7 na 7
zupełna (2507 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki
>>Czy to znaczy, że akceptujesz mysli o czynach homoseksualnych ale już samych "czynów" nie?
>Nie, gdyż myśli o zewnętrznych czynach homoseksualnych to również czyny.

To jak można zorientować się w swojej orientacji seksualnej bez myśli nawet ? Szczerze pytam.

>>>Moim zdaniem czyny homoseksualne są złe - zatem osoba, która świadomie dopuszcza się tych czynów, czyni zło.
>>Taka odpowiedz natychmiast nasuwa pytanie dlaczego zło? Komu sex(zakladamy dobrowolny i przyjemny) czyni zło?
>Wszystkim tym, którzy w tym uczestniczą.
>[/color]
A tak bardziej konkretnie: jakie zło? To również szczere pytanie.

#93
02-11-2011 15:19
 Ocena 3 na 3
Oliwia Sandra Nowa (758 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi zupełna
>Nielegalność prostytucji
W Polsce i zachodniej Europie prostytucja jest legalna.

Najtaniej wychodzi wolność, stąd jej zawrotnie wysoka cena.

#94
02-11-2011 15:38
 Ocena 2 na 2
Kojut (2120 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi Oliwia Sandra Nowa
Tak samo nie chcę, aby zostala adwokatem, policjantem, żolnierzem czy piekarzem. Za to pragnąłbym, aby była fotografem albo dziennikarzem. Takie niespełnione marzenia z lat młodzieńczych będę próbował przenieść na dziecko. Oczywiście nie będę naciskał. Uda się to się uda, nie to nie. Nie będę miał żalu.
>Jaja sobie robisz, tak?
Robiłem.

#95
02-11-2011 16:11
 Ocena 1 na 3
mbielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi zupełna
> >>Czy to znaczy, że akceptujesz mysli o czynach homoseksualnych ale już samych "czynów" nie?
>>Nie, gdyż myśli o zewnętrznych czynach homoseksualnych to również czyny.

>To jak można zorientować się w swojej orientacji seksualnej bez myśli nawet ?

Nie wiem, czy taki proces "orientowania się" w ogóle ma sens.

> >>>Moim zdaniem czyny homoseksualne są złe - zatem osoba, która świadomie dopuszcza się tych czynów, czyni zło.
>>>Taka odpowiedz natychmiast nasuwa pytanie dlaczego zło? Komu sex(zakladamy dobrowolny i przyjemny) czyni zło?
>>Wszystkim tym, którzy w tym uczestniczą.
>>[/color]
>A tak bardziej konkretnie: jakie zło? To również szczere pytanie.

Naruszenie godności człowieka - przedmiotowe traktowanie drugiego człowieka i własnego ciała z powodu wyłącznej orientacji na przyjemność zmysłową; błędna wizja seksualności prowadząca do spustoszeń psychicznych.

#96
02-11-2011 16:26
 Ocena 9 na 9
Alicja Duda (25557 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki
>>A tak bardziej konkretnie: jakie zło? To również szczere pytanie.
>Naruszenie godności człowieka - przedmiotowe traktowanie drugiego człowieka i własnego ciała z powodu wyłącznej orientacji na przyjemność zmysłową; błędna wizja seksualności prowadząca do spustoszeń psychicznych.
To taka sama prawda jak to, że masturbacja czy onanizm powoduje wycieńczenie organizmu, włosy na rekach itd.
Jak to według ciebie jest, w seksie hetero nie ma naruszania godności człowieka a w seksie homo jest, wtedy gdy w obu przypadkach mamy do czynienia z seksem oralnym czy analnym?
I jakież to spustoszenia psychiczne powoduje seks homo. Czym to się objawia.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.

#97
02-11-2011 18:16
 Ocena 8 na 8
perun (8610 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki
>Naruszenie godności człowieka - przedmiotowe traktowanie drugiego człowieka i własnego ciała z powodu wyłącznej orientacji na przyjemność zmysłową; błędna wizja seksualności prowadząca do spustoszeń psychicznych.

Wg katolików człowiek traci godność gdy kawałek swojego ciała włoży w inne ciało
To ci zbrodnia dopiero dzisssas. Co innego, gdy człowiek ubiera się mundur bierze do ręki karabin i jedzie za 7 gór zabijać innego człowieka tylko dlatego, że ten inny wierzy w inną bozie. Wtedy taki człowiek wg katolickiej etyki nie traci godności, ale zyskuje miano męczennika za wiare i bohatera

#98
02-11-2011 18:18
 Ocena 5 na 5
perun (8610 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi Alicja Duda
> I jakież to spustoszenia psychiczne powoduje seks homo. Czym to się objawia.
Trzeba zapytać o to Peatza biskupa, albo pogadać z klerykami

#99
02-11-2011 18:22
 Ocena 4 na 4
perun (8610 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi Oliwia Sandra Nowa

>Zaraz tam szczęśliwa, prostytutki po prostu dobrze zarabiają na usługach seksualnych, o szczęściu nie ma mowy. Więc chciałbyś aby Twoja córka wybrała ten zawód? I nie pytam czy przyjąłbyś fakt do wiadomości, tylko czy zwyczajnie chciałbyś, tak jak ludzie chcą, by ich dziecko zostało np. lekarzem, adwokatem, czy pianistą?

Nie chciałbym aby była prostytutką dokładnie w tym samym stopniu jak zakonnicą. Ale mając do wyboru zakonnice czy prostytutke wolałbym żeby była call girl. Zadowolona?

#100
02-11-2011 18:27
 Ocena 2 na 2
Oliwia Sandra Nowa (758 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi Kojut
>Tak samo nie chcę, aby zostala adwokatem, policjantem, żolnierzem czy piekarzem. Za to pragnąłbym, aby była fotografem albo dziennikarzem. Takie niespełnione marzenia z lat młodzieńczych będę próbował przenieść na dziecko. Oczywiście nie będę naciskał. Uda się to się uda, nie to nie. Nie będę miał żalu.
Wykonałeś skomplikowaną figurę logiczną, aby pozorując niewykluczenie prostytucji, nawet nie użyć jej wstrętnej nazwy.

Najtaniej wychodzi wolność, stąd jej zawrotnie wysoka cena.

#101
02-11-2011 18:31
 Ocena 2 na 2
Oliwia Sandra Nowa (758 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi perun
>Nie chciałbym aby była prostytutką
A dlaczego?

Najtaniej wychodzi wolność, stąd jej zawrotnie wysoka cena.

#102
02-11-2011 18:45
 Ocena 8 na 8
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki

>Naruszenie godności człowieka - przedmiotowe traktowanie drugiego człowieka i własnego ciała z powodu wyłącznej orientacji na przyjemność zmysłową;
Tu posługujesz się tylko domysłem. Przepraszam, jeśli Cie urażę pytaniem, czy byłeś kiedykolwiek w związku, który łączył uczucia i zmysłowość? Kiedy zmysłowość była środkiem do uzyskania większej bliskości i "czymś naturalnym"?

>błędna wizja seksualności prowadząca do spustoszeń psychicznych.
Błędna, nie błędna - jest na poziomie biologicznym i jako taka pozostaje nieusuwalna. Próby usuniecia na siłę "orientacji seksualnej" to zadawanie cierpienia i znęcanie się nad istotą ludzką.
Pozostaje pogodzenie się z wrodzonymi predyspozycjami na tyle, na ile nie szkodzi to innym.

Pozdrawiam

Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją... nad światem zapadłaby wielka cisza. A.Einstein

#103
02-11-2011 18:49
 Ocena 7 na 7
perun (8610 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi Oliwia Sandra Nowa
>>Nie chciałbym aby była prostytutką
>A dlaczego?
Z tego samego powodu dla którego nie chciałbym aby była sprzątaczką, kelnerką, kasjerką w biedronce, żołnierzem, gospodynia domową, wróżką, murarzem i babcią klozetową. Ale jeśli chciałaby wykonywać któryś z powyższych zawodów moje chcenie jest mniej ważne niż jej chcenie.
A sexu nie uważam za zło jak mbielcki czy Ty. Najważniejsze, żeby robiła to co ona lubi, a nie to co chciałby tatuś.
Jeśli chciałaby bzykać się za kase, bo tak by lubiła, na pewno tatuś nie wyrzekłby się córusi. Najlepiej to w ogóle byłoby gdyby byłą lesbijką jak tatuś.

#104
02-11-2011 18:56
 Ocena 3 na 3
perun (8610 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi Oliwia Sandra Nowa
>>Nielegalność prostytucji
>W Polsce i zachodniej Europie prostytucja jest legalna.
Tak, jest traktowana dokładnie jak zawód ksiądz. I prostytutka i ksiądz nie płacą podatków od swoich usług. Czas te dwa zawody opodatkować coby nie były świetymi krowami

#105
02-11-2011 19:04
 Ocena 5 na 5
perun (8610 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi Oliwia Sandra Nowa

>Lekarz - prostytutka, jakaż to różnica, prawda?
Wykonywanie zawodu lekarza nie czyni nikogo od razu lepszym od prostytutki. Liczy się człowiek ,a nie to co robi.
Sam znam lekarza, który jest ostatnim ..pajacem i to, że jest lekarzem nie sprawia, że cieszy się jakimś szacunkiem wśród ludzi, a wręcz przeciwnie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365