 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-10-2011 17:51 | michu (73 punktów) | MAGDALENA SRODA
2 na 2 | Co myślicie o p.Magdalenie Środzie, częstym gościu Tomasz Lisa? Wg mnie zawsze jest rzetelnie przygotowana do debaty, udziela wyczerpujących wypowiedzi. Szanuje każdego człowieka, natomiast wciąż ludzie z PiS-u widza w niej zło. Bardzo przyjemnie posłuchać p.Magdy, bardzo mądry człowiek o wysokiej kulturze osobistej.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..#121 2 na 2 | perun (8610 punktów) | Odp: MAGDALENA SRODA |
> Wszystko za jednym razem?!  > A co sobie żałować. I tak za to trafi się do katolickiego piekła, to co za różnica czy robić to na raty, czy za jednym razem  |
| perun (8610 punktów) | Odp: MAGDALENA SRODA |
> To ja bardzo przepraszam. Czerpanie zysków z prostytucji jest nielegalne a nie sama prostytucja.> W Polsce.To jak to?  Prostytutka ma pracować za darmo.  |
#123 1 na 1 | zupełna (2507 punktów) | Odp: MAGDALENA SRODA | > To jak to? Prostytutka ma pracować za darmo.  Od prostytutki nie wolno pobierać części kasy za jej pracę, ale za wynajem pokoju już tak  |
#124 2 na 2 gegebege (231 punktów) (zablokowany) | Odp: MAGDALENA SRODA | > >>>około 35% księży jest homoseksualistami> >>Mogłabyś podać źródło tych danych?> >Linka nie mogę podać, bo czytałam o tym w jakiejś prasie. Utkwiły mi w głowie tyko te cyfry o księżach i biskupach, wśród których jest ponad 50% homoseksualistów. Badania o ile pamiętam dotyczyły kleru w Ameryce.Modelowy przykład antyklerykalnego fanatyzmu. Nieważne, co powiesz o klechach, byleś mówił o nich źle. |
#125 1 na 1 | maruda (5550 punktów) | Odp: MAGDALENA SRODA | > Modelowy przykład antyklerykalnego fanatyzmu. Nieważne, co powiesz o klechach, byleś mówił o nich źle. O jakim fanatyzmie piszesz? Zmuszanie młodych ludzi na początku drogi życiowej do pozostania całe życie w celibacie jest nierozumnym i nieludzkim prawem. Pożądanie i kontakty seksualne są czymś naturalnym dla praktycznie każdego osobnika ludzkiego. Homo czy hetero nie a znaczenia, to KRK naznaczył homoseksualistów piętnem i wykorzystuje ich do swoich celów. To tworzenie z własnej populacji kapłanów istot zupełnie aseksualnych jest chore.
Come to the dark side, we have cookies |
#126 8 na 8 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: MAGDALENA SRODA | Samodzielnie pojąć nie dasz rady ale poproś kogoś mądrzejszego, by wytłumaczył Ci, dlaczego Twe odezwanie się było ni przypiął, ni wypiął - jak zwykle zresztą.
Finanse Kościoła katolickiego nie są tabu, co nie oznacza jednak, że wiedza na ich temat jest publikowana. Decyduje o tym zarówno autonomia Kościoła i państwa, jak i kwestie zwyczajowe. (Wiktor Skworc, biskup) |
mbielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: MAGDALENA SRODA |
> A sexu nie uważam za zło jak mbielckiPrzypominam, że napisałem Ci w innym poście, że "seks jest jest bardzo dobry - jest sposobem wyrażania miłości w małżeństwie". Dlaczego więc kłamiesz? |
#128 1 na 1 mbielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: MAGDALENA SRODA | > >Naruszenie godności człowieka - przedmiotowe traktowanie drugiego człowieka i własnego ciała z powodu wyłącznej orientacji na przyjemność zmysłową;> Tu posługujesz się tylko domysłem. Przepraszam, jeśli Cie urażę pytaniem, czy byłeś kiedykolwiek w związku, który łączył uczucia i zmysłowość? Kiedy zmysłowość była środkiem do uzyskania większej bliskości i "czymś naturalnym"?Oczywiście, byłem i jestem  - zatem nie ma mowy o urazie! A skąd to pytanie? |
| astrotaurus (12445 punktów) | Odp: MAGDALENA SRODA |
> Modelowy przykład antyklerykalnego fanatyzmu. Nieważne, co powiesz o klechach, byleś mówił o nich źle.Modelowy przykład klerykalnego fanatyzmu. Gloryfikacja zakłamanych nieuków i niechęć do jakiejkolwiek informacji podważającej reputację własnej organizacji religijnej. Poszukaj sobie: w USA Richard Sipe, w Polsce Józef Baniak
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#130 9 na 9 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: MAGDALENA SRODA | > >A sexu nie uważam za zło jak mbielcki> Przypominam, że napisałem Ci w innym poście, że "seks jest jest bardzo dobry - jest sposobem wyrażania miłości w małżeństwie". Dlaczego więc kłamiesz?Czyli wyraziłeś pochwałę jedynie fragmentu zjawiska - tego pochwalanego przez katolickich seksualnych fiksatów, a nie pochwałę seksu w ogóle. Dlaczego wiec kłamiesz?
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#131 4 na 4 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: MAGDALENA SRODA |
> A skąd to pytanie?Napisałeś: "Naruszenie godności człowieka - przedmiotowe traktowanie drugiego człowieka i własnego ciała z powodu wyłącznej orientacji na przyjemność zmysłową." Zupełnie nie wiadaomo skąd wziąłeś takie zdanie. Jedyną sensowną opcją wydawało się, że potępiasz zmysłowość jako taką. Pozdrawiam
Grądy, łęgi, olsy, bory i buczyny. |
mbielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: MAGDALENA SRODA |
> Napisałeś: "Naruszenie godności człowieka - przedmiotowe traktowanie drugiego człowieka i własnego ciała z powodu wyłącznej orientacji na przyjemność zmysłową."> Zupełnie nie wiadomo skąd wziąłeś takie zdanie. Jedyną sensowną opcją wydawało się, że potępiasz zmysłowość jako taką.Napisałem o " wyłącznej orientacji na przyjemność zmysłową". Pozwól, że zadam Ci pytanie podobne do Twojego: "Przepraszam, jeśli Cię urażę pytaniem, czy byłeś kiedykolwiek w związku, który" nie tylko "łączył uczucia i zmysłowość", ale w którym istniała ponadto inna, głębsza więź? |
#133 4 na 4 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: MAGDALENA SRODA | > >Napisałeś: "Naruszenie godności człowieka - przedmiotowe traktowanie drugiego człowieka i własnego ciała z powodu wyłącznej orientacji na przyjemność zmysłową."> >Zupełnie nie wiadomo skąd wziąłeś takie zdanie. Jedyną sensowną opcją wydawało się, że potępiasz zmysłowość jako taką.> Napisałem o "wyłącznej orientacji na przyjemność zmysłową".No właśnie! Skąd Ty wiesz, czy ktoś ma orientacje "wyłącznie" na przyjemność zmysłową, czy nie wyłącznie!!!! A jeszcze czynisz z tego zarzut! > Pozwól, że zadam Ci pytanie podobne do Twojego:> "Przepraszam, jeśli Cię urażę pytaniem, czy byłeś kiedykolwiek w związku, który" nie tylko "łączył uczucia i zmysłowość", ale w którym istniała ponadto inna, głębsza więź?Nie wiem, o co chodzi z "głębszą więzią". Poza emocjami/uczuciami i zmysłowością pozostaje chyba tylko szantaż ekonomiczny. Pozdrawiam
Grądy, łęgi, olsy, bory i buczyny. |
mbielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Odp: MAGDALENA SRODA |
> >Pozwól, że zadam Ci pytanie podobne do Twojego:> >"Przepraszam, jeśli Cię urażę pytaniem, czy byłeś kiedykolwiek w związku, który" nie tylko "łączył uczucia i zmysłowość", ale w którym istniała ponadto inna, głębsza więź?> Nie wiem, o co chodzi z "głębszą więzią". Poza emocjami/uczuciami i zmysłowością pozostaje chyba tylko szantaż ekonomiczny.Rozumiem, zatem jedyne znane Ci relacje typu "osoba-osoba" należą w całości do sfery zmysłów lub emocji... |
#135 5 na 5 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: MAGDALENA SRODA |
> Rozumiem, zatem jedyne znane Ci relacje typu "osoba-osoba" należą w całości do sfery zmysłów lub emocji...Coś zaczynasz ściemniać. Chodziło mi o związki, a nie o relację, jaką na przykład mam z tobą pisząc ten post. Jak mówię o związkach dwójki ludzi tworzących parę to chodzi mi o zmysłowość i/lub emocje/uczucia. Pomijam część tzw. "z rozsadku". Jeśli chodzi Ci o coś więcej, to wyraź to "coś więcej", bo ja nie widzę, o co Ci chodzi. Pozdrawiam
Grądy, łęgi, olsy, bory i buczyny. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|