Racjonalista - Strona głównaDo treści
MAGDALENA SRODA

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
26-10-2011 17:51michu (73 punktów)MAGDALENA SRODA
Ocena 2 na 2
Co myślicie o p.Magdalenie Środzie, częstym gościu Tomasz Lisa? Wg mnie zawsze jest rzetelnie przygotowana do debaty, udziela wyczerpujących wypowiedzi. Szanuje każdego człowieka, natomiast wciąż ludzie z PiS-u widza w niej zło.
Bardzo przyjemnie posłuchać p.Magdy, bardzo mądry człowiek o wysokiej kulturze osobistej.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..
#121
02-11-2011 21:13
 Ocena 2 na 2
perun (8610 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi zupełna

>Wszystko za jednym razem?!
>
A co sobie żałować. I tak za to trafi się do katolickiego piekła, to co za różnica czy robić to na raty, czy za jednym razem

perun (8610 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi zupełna

>To ja bardzo przepraszam. Czerpanie zysków z prostytucji jest nielegalne a nie sama prostytucja.
>W Polsce.
To jak to? Prostytutka ma pracować za darmo.

#123
02-11-2011 21:41
 Ocena 1 na 1
zupełna (2507 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi perun
> To jak to? Prostytutka ma pracować za darmo.
Od prostytutki nie wolno pobierać części kasy za jej pracę, ale za wynajem pokoju już tak

#124
03-11-2011 07:19
 Ocena 2 na 2
gegebege (231 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki
>>>>około 35% księży jest homoseksualistami
>>>Mogłabyś podać źródło tych danych?
>>Linka nie mogę podać, bo czytałam o tym w jakiejś prasie. Utkwiły mi w głowie tyko te cyfry o księżach i biskupach, wśród których jest ponad 50% homoseksualistów. Badania o ile pamiętam dotyczyły kleru w Ameryce.

Modelowy przykład antyklerykalnego fanatyzmu. Nieważne, co powiesz o klechach, byleś mówił o nich źle.

#125
03-11-2011 08:19
 Ocena 1 na 1
maruda (5550 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi gegebege
>Modelowy przykład antyklerykalnego fanatyzmu. Nieważne, co powiesz o klechach, byleś mówił o nich źle.

   O jakim fanatyzmie piszesz? Zmuszanie młodych ludzi na początku drogi życiowej do pozostania całe życie w celibacie jest nierozumnym i nieludzkim prawem. Pożądanie i kontakty seksualne są czymś naturalnym dla praktycznie każdego osobnika ludzkiego. Homo czy hetero nie a znaczenia, to KRK naznaczył homoseksualistów piętnem i wykorzystuje ich do swoich celów. To tworzenie z własnej populacji kapłanów istot zupełnie aseksualnych jest chore.

Come to the dark side, we have cookies

#126
03-11-2011 10:30
 Ocena 8 na 8
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki
Samodzielnie pojąć nie dasz rady ale poproś kogoś mądrzejszego, by wytłumaczył Ci, dlaczego Twe odezwanie się było ni przypiął, ni wypiął - jak zwykle zresztą.

Finanse Kościoła katolickiego nie są tabu, co nie oznacza jednak, że wiedza na ich temat jest publikowana. Decyduje o tym zarówno autonomia Kościoła i państwa, jak i kwestie zwyczajowe. (Wiktor Skworc, biskup)

mbielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi perun

>A sexu nie uważam za zło jak mbielcki

Przypominam, że napisałem Ci w innym poście, że "seks jest jest bardzo dobry - jest sposobem wyrażania miłości w małżeństwie". Dlaczego więc kłamiesz?

#128
03-11-2011 12:19
 Ocena 1 na 1
mbielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi sceptymucha
>>Naruszenie godności człowieka - przedmiotowe traktowanie drugiego człowieka i własnego ciała z powodu wyłącznej orientacji na przyjemność zmysłową;
>Tu posługujesz się tylko domysłem. Przepraszam, jeśli Cie urażę pytaniem, czy byłeś kiedykolwiek w związku, który łączył uczucia i zmysłowość? Kiedy zmysłowość była środkiem do uzyskania większej bliskości i "czymś naturalnym"?

Oczywiście, byłem i jestem - zatem nie ma mowy o urazie!
A skąd to pytanie?

astrotaurus (12445 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi gegebege

>Modelowy przykład antyklerykalnego fanatyzmu. Nieważne, co powiesz o klechach, byleś mówił o nich źle.
Modelowy przykład klerykalnego fanatyzmu. Gloryfikacja zakłamanych nieuków i niechęć do jakiejkolwiek informacji podważającej reputację własnej organizacji religijnej.

Poszukaj sobie: w USA Richard Sipe, w Polsce Józef Baniak


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

#130
03-11-2011 13:13
 Ocena 9 na 9
astrotaurus (12445 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki
>>A sexu nie uważam za zło jak mbielcki
>Przypominam, że napisałem Ci w innym poście, że "seks jest jest bardzo dobry - jest sposobem wyrażania miłości w małżeństwie". Dlaczego więc kłamiesz?
Czyli wyraziłeś pochwałę jedynie fragmentu zjawiska - tego pochwalanego przez katolickich seksualnych fiksatów, a nie pochwałę seksu w ogóle. Dlaczego wiec kłamiesz?


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

#131
03-11-2011 16:20
 Ocena 4 na 4
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki

>A skąd to pytanie?
Napisałeś: "Naruszenie godności człowieka - przedmiotowe traktowanie drugiego człowieka i własnego ciała z powodu wyłącznej orientacji na przyjemność zmysłową."

Zupełnie nie wiadaomo skąd wziąłeś takie zdanie. Jedyną sensowną opcją wydawało się, że potępiasz zmysłowość jako taką.

Pozdrawiam

Grądy, łęgi, olsy, bory i buczyny.

mbielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi sceptymucha

>Napisałeś: "Naruszenie godności człowieka - przedmiotowe traktowanie drugiego człowieka i własnego ciała z powodu wyłącznej orientacji na przyjemność zmysłową."
>Zupełnie nie wiadomo skąd wziąłeś takie zdanie. Jedyną sensowną opcją wydawało się, że potępiasz zmysłowość jako taką.

Napisałem o "wyłącznej orientacji na przyjemność zmysłową".

Pozwól, że zadam Ci pytanie podobne do Twojego:

"Przepraszam, jeśli Cię urażę pytaniem, czy byłeś kiedykolwiek w związku, który" nie tylko "łączył uczucia i zmysłowość", ale w którym istniała ponadto inna, głębsza więź?

#133
04-11-2011 11:51
 Ocena 4 na 4
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki
>>Napisałeś: "Naruszenie godności człowieka - przedmiotowe traktowanie drugiego człowieka i własnego ciała z powodu wyłącznej orientacji na przyjemność zmysłową."
>>Zupełnie nie wiadomo skąd wziąłeś takie zdanie. Jedyną sensowną opcją wydawało się, że potępiasz zmysłowość jako taką.
>Napisałem o "wyłącznej orientacji na przyjemność zmysłową".
No właśnie! Skąd Ty wiesz, czy ktoś ma orientacje "wyłącznie" na przyjemność zmysłową, czy nie wyłącznie!!!! A jeszcze czynisz z tego zarzut!

>Pozwól, że zadam Ci pytanie podobne do Twojego:
>"Przepraszam, jeśli Cię urażę pytaniem, czy byłeś kiedykolwiek w związku, który" nie tylko "łączył uczucia i zmysłowość", ale w którym istniała ponadto inna, głębsza więź?
Nie wiem, o co chodzi z "głębszą więzią". Poza emocjami/uczuciami i zmysłowością pozostaje chyba tylko szantaż ekonomiczny.

Pozdrawiam

Grądy, łęgi, olsy, bory i buczyny.

mbielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi sceptymucha

>>Pozwól, że zadam Ci pytanie podobne do Twojego:
>>"Przepraszam, jeśli Cię urażę pytaniem, czy byłeś kiedykolwiek w związku, który" nie tylko "łączył uczucia i zmysłowość", ale w którym istniała ponadto inna, głębsza więź?
>Nie wiem, o co chodzi z "głębszą więzią". Poza emocjami/uczuciami i zmysłowością pozostaje chyba tylko szantaż ekonomiczny.

Rozumiem, zatem jedyne znane Ci relacje typu "osoba-osoba" należą w całości do sfery zmysłów lub emocji...

#135
04-11-2011 15:45
 Ocena 5 na 5
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki

>Rozumiem, zatem jedyne znane Ci relacje typu "osoba-osoba" należą w całości do sfery zmysłów lub emocji...
Coś zaczynasz ściemniać. Chodziło mi o związki, a nie o relację, jaką na przykład mam z tobą pisząc ten post.
Jak mówię o związkach dwójki ludzi tworzących parę to chodzi mi o zmysłowość i/lub emocje/uczucia. Pomijam część tzw. "z rozsadku".
Jeśli chodzi Ci o coś więcej, to wyraź to "coś więcej", bo ja nie widzę, o co Ci chodzi.

Pozdrawiam

Grądy, łęgi, olsy, bory i buczyny.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365