 |
Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-01-2012 08:42 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać?
17 na 17 | . Stary dowcip. - Słyszałeś rząd wprowadza reformy. - Ja się nie boję. - Ja mam raka!Stary już jestem i mnie to już niewiele mogą, ale jednak się boję. Jeżeli w państwie - praktycznie wyznaniowym - z dominującym katolicyzmem, narzucającym w nachalnej propagandzie jedną - jedynie słuszną - opcję światopoglądową powołuje się partię do dyskryminacji inaczej myślących, to - moim zdaniem - nadchodzi czas aby zacząć się bać. TuJak możliwy jest dialog z fideistami, szczególnie o mentalności fundamentalistycznej, to można zobaczyć nawet na naszym forum, gdy wkraczają nań fideiści z ewangelizacyjną misją. Nawet, gdy czasem przebierają się za kogoś innego i udają, że ich cele są całkowicie świeckie. Można też posłuchać sobie wypowiedzi pani Sobeckiej i pana Gowina. Ludzi niby z innej intelektualnej parafii, a tworzących zgrany "fortepian na cztery ręce". Każda metoda zawłaszczania rządu dusz w państwie jest dobrą metodą, tym bardziej, że sukcesy niosą za sobą ogromne pieniądze. Pozdrawiam serdecznie. Andrzej Bogusławski. @@@ . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 Dalej..#1 25 na 25 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | Cytat:(...) ruch społeczny Błękitna Polska. Błękit jako kolor maryjny ma symbolizować jego zawierzenie opiece Maryi. I na samym wstępie zamiast "bronić praw wierzących" zdepczą prawa niewierzących, zawłaszczając sobie Polskę. Ale czego innego można od nich oczekiwać? Cytat:Na zjeździe ma być ogłoszony obywatelski projekt ustawy o ochronie religii katolickiej oparty m.in. na przepisach z II RP nakładających sankcje karne za znieważenie symboli narodowych i katolickich. Mam nadzieję, że ktoś rozgoni to towarzystwo, bo taka ustawa będzie przyklepaniem państwa wyznaniowego. Nie życzę sobie, by ktoś z mojego państwa, które nawet dosyć lubię, choć czasem krytykuję, robił jakiś katolicki Iran czy inną Saudi Arabię. Cytat:- Prawa katolików w ostatnim czasie rzeczywiście są lekceważone i łamane, ale nie wiem, czy ich obrona wymaga powoływania osobnego ruchu - mówi "Rzeczpospolitej" posłanka PiS Anna Sobecka Jeśli pani nie wie, to ja pani powiem: nie, pani posłanko, nie wymaga. I proszę mi palcem pokazać, gdzie to te prawa są "lekceważone i łamane", w którym miejscu konkretnie. Na razie to katolicy lekceważą moje prawa, pozwalając katechetom trząść szkołami, finansując kapelanów, robiąc kościelny cyrk z każdej, nawet najbardziej byle jakiej uroczystości, znacząc teren krzyżami, urządzając sceny podczas każdej próby dostosowania prawa do wymogów cywilizacji i wieloświatopoglądowego społeczeństwa, ładując swoje bóstwo nawet do preambuły konstytucji. Naprawdę tacy "połamani" się czujecie, katolicy?
Komunizm i katolicyzm mają to do siebie, że łączy je pruderia (M. Środa) |
#2 7 na 7 | Elka I Ponura (7473 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | > Cytat:(...) ruch społeczny Błękitna Polska. Błękit jako kolor maryjny ma symbolizować jego zawierzenie opiece Maryi. Żeby im nie wyszła Błękitna Linia albo Niebieska Karta z tego całego zapału... 
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin |
#3 8 na 8 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | > Stary już jestem i mnie to już niewiele mogą, ale jednak się boję.Ja się umiarkowanie cieszę, bo wg mnie ta inicjatywa przyniesie efekty odwrotne do zamierzonych. Skanalizują najbardziej fundamentalistyczny elektorat, a najprawdopodobniej i tak osiągną wynik poniżej progu wyborczego. Ewentualnie wejdą z poparciem ok. 5% i będą nas rozbawiać przez kolejne 4 lata. A przede wszystkim ich działania dadzą sporo do myślenia tzw. nominalnym katolikom - czyli w końcu większości wyborców (szacując z różnicy między prawie 90% ochrzczonych w KRK, a ok. 35% uczęszczających do kościoła ). Skoro kilkanaście lat przymusowej religii, rozmaitych komisji majątkowych, itd. już zaowocowało wejściem do Sejmu Ruchu Palikota, to jeszcze trochę podobnych wyskoków może starczyć aby reszta naszej sceny politycznej również zaczęła się nieco w tym aspekcie (stosunków państwo-Kościół) cywilizować. Symptomatyczny jest choćby przykład Tuska, który jeszcze kilka lat temu dla potrzeb wyborczych zawarł ślub kościelny w tempie ekspresowym i z arcybiskupem do kompletu... a teraz z kolei wyczuł zmianę klimatu i na razie zaczyna nieśmiało grozić że się podniesie z klęczek przed księżmi (czy jakoś tak  ). |
#4 5 na 5 | Przemek J. (3008 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | Usłyszałem o tym pomyśle dzisiaj rano w drodze do pracy i mam podobne uczucia jak przedmówcy.
Cała nadzieja w tym, że jak wszystkie tzw. partie prawicowe w tym kraju będzie to zbieranina pędzących do koryta przeciętniaków, która nie będzie w stanie się zjednoczyć i myśleć przyszłościowo.
Obawiam się, że w naszym kraju taka partia może zagarnąć dla siebie znaczną część koryta i złapać za mordy niepokornych, ale do tego trzeba wyczucia i sporego grania pod publikę. Wystarczy kłaść duży nacisk na wartości chrześcijańskie (miłość, prawdomówność itp.) oraz lekko zdystansować się od kleru (jednak nie za bardzo, że nie utracić ich poparcia) i można wiele zawojować. I wtedy ciemny lud to kupi. Cała nadzieja w tym, że te miernoty zaprzepaszczą cały ten potencjał w sowich przepychankach o pozycję przy korycie. Gorzej jeśli znajdzie się wśród nich ktoś co najmniej na miarę Palikota i będzie umiał odpowiednio ustawić kierunek tego ruchu a w przyszłości partii. Wtedy może się zrobić naprawdę smutno w naszej Polsce, na razie gdy emocje trochę stygną z zaciekawieniem i lekkim przerażeniem przyglądam się tej nowej szopce i czekam na rozwój sytuacji.
|
#5 5 na 5 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | > > Cytat:(...) ruch społeczny Błękitna Polska. Błękit jako kolor maryjny ma symbolizować jego zawierzenie opiece Maryi. > Żeby im nie wyszła Błękitna Linia albo Niebieska Karta z tego całego zapału...Ruch społeczny ? To rzeczywiście niebezpieczne. Z początku myślałem, że to jakiś rodzaj elitarnej straży maryjnej dla wybrańców o Błękitnej Krwi. |
#6 3 na 3 | kognitywista (3391 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | > Symptomatyczny jest choćby przykład Tuska, który jeszcze kilka lat temu dla potrzeb wyborczych zawarł ślub kościelny w tempie ekspresowym i z arcybiskupem do kompletu... a teraz z kolei wyczuł zmianę klimatu i na razie zaczyna nieśmiało grozić że się podniesie z klęczek przed księżmi (czy jakoś tak ).Pytanie, ilu jest w kraju takich bezideowych oportunistów? Jeśli większość, to niedobrze. Umiarkowany sukces krzykaczy z BP może być przez nich odczytany jako kolejna zmiana klimatu. |
#7 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | . > Cytat:- Prawa katolików w ostatnim czasie rzeczywiście są lekceważone i łamane, ale nie wiem, czy ich obrona wymaga powoływania osobnego ruchu - mówi "Rzeczpospolitej" posłanka PiS Anna Sobecka Małe uzupełnienie dodane przez panią poseł Beatę Kempę - "on niegrzecznie mówił do o. Rydzyka!" Pozdrawiam. @@@ . |
#8 5 na 5 | Przemek J. (3008 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | Starsi mi opowiadali, że już mieliśmy takie czasy w tym kraju, że za powiedzenie do dyrektora "pan dyrektor" z niewłaściwym wyrazem twarzy można było pracę utracić a nawet pałą po plecach oberwać. Z tego co widzę, to niektórym podobna władza się marzy. Oszołomów nigdy nie brak, smutne gdy naród ich na swoich reprezentantów wybiera i nie widzi w tym problemu. |
#9 3 na 3 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | > Pytanie, ilu jest w kraju takich bezideowych oportunistów? Jeśli większość, to niedobrze. Umiarkowany sukces krzykaczy z BP może być przez nich odczytany jako kolejna zmiana klimatu.Fakt, trochę nieścisło się wyraziłem. Aż tak bezideowych jak Tusk to pewnie wielu się nie znajdzie, ale sporo jest takich których te sprawy generalnie niewiele obchodzą póki nie dotyczą ich całkiem namacalnie. Czyli np. podatku kościelnego z własnej kieszeni by nie płacił, ale póki te same pieniądze płyną do KRK przez budżet państwa to nie będzie aktywnie protestował (pewna analogia się nasuwa do ostatniego niusa z Zakopanego, gdzie górale - raczej gremialnie katolicy i raczej nieubodzy - nie mieli ochoty wysupłać z własnych kieszeni 2-3 PLN/h za religię w przedszkolach). A taka partia jak BP na pewno "broniąc" praw wierzących posunęłaby się wystarczająco daleko aby skłonić do zastanowienia co niektórych którym na razie jest wszystko jedno. |
#10 3 na 3 | Mateusz Brodziak (156 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | Moim zdaniem nie ma się czego bać, a nawet jest z czego cieszyć. Skrajny katolicyzm nie jest mimo wszystko w Polsce zbyt rozpowszechniony, jakkolwiek o jego przejawach i żądaniach słychać głośno. Pomysł powstania partii wyznaniowej jest jednak o tyle warty odnotowania, że w przypadku dołączenia do niej paru mniej lub bardziej znanych nazwisk oraz intensywnej działalności w ciągu najbliższych trzech lat ma moim zdaniem duże szanse na zabranie fanatycznej części elektoratu Prawa i Sprawiedliwości, nawet niekoniecznie przekraczając próg wyborczy. Warto jednak zauważyć, że liberalny światopogląd zyskuje w Polsce na popularności, a nastroje społeczne bywają nieraz diametralnie zmienne. Coraz więcej osób mimo wszystko zaczyna zdawać sobie sprawę ze strat, jakie kościół przynosi państwu, a także z obłudy księży. Osobiście pewne nadzieje wiążę z Ruchem Palikota, mają obecnie swoje pięć minut, są w opozycji, nic więc nie mają do stracenia, a przykładowo nagłaśniając kontrowersje związane z finansowaniem KRK mogliby skłonić dużą grupę niezdecydowanych wyborców do zastanowienia się chociaż na chwilę, czy tak być powinno. Odchodząc od tematu - czekam, aż w Polsce pojawi się partia na tyle odważna, i posiadająca tylu przedstawicieli w Sejmie, by wprowadzić sposób finansowania kościołów i związków finansowych oparty na modelu niemieckim...
Zaledwie jeden człowiek na milion potrafi myśleć tak, że przynosi to korzyść jemu i innym. Aldous Huxley |
#11 8 na 8 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | > Cytat:- Prawa katolików w ostatnim czasie rzeczywiście są lekceważone i łamane, ale nie wiem, czy ich obrona wymaga powoływania osobnego ruchu - mówi "Rzeczpospolitej" posłanka PiS Anna Sobecka -Dla tego typu religiantów każdy kto publicznie przyznaje się do niewiary, łamie prawa wierzących, bo sieje im zamęt w głowie i budzi wątpliwości. Możemy sobie wewnątrz swoich umysłów nie wierzyć, ale nie powinniśmy się do tego przyznawać. Każdy kto się do tego nie stosuje jest wojującym ateistą. > Na razie to katolicy lekceważą moje prawa, pozwalając katechetom trząść szkołami, finansując kapelanów, robiąc kościelny cyrk z każdej, nawet najbardziej byle jakiej uroczystości, znacząc teren krzyżami, urządzając sceny podczas każdej próby dostosowania prawa do wymogów cywilizacji i wieloświatopoglądowego społeczeństwa,-I nikomu nie wolno się z tego śmiać, ani krytykować. Jak będziemy cicho to się nie obrażą i nic nam nie zrobią, okazując jezusowe miłosierdzie.
"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein |
#12 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | . > Starsi mi opowiadali, że już mieliśmy takie czasy w tym kraju, że za powiedzenie do dyrektora "pan dyrektor" z niewłaściwym wyrazem twarzy można było pracę utracić a nawet pałą po plecach oberwać. Z tego co widzę, to niektórym podobna władza się marzy.Stary człowiek Panu powiada, że niech Pan nikomu nie wierzy i każdego sprawdza. Ludzi trzeba lubić i podchodzić do nich z ufnością, ale tego co opowiadają, to należy słuchać krytycznie. Postawa racjonalna wymaga właśnie sceptyzmu i wyrabiania sobie samodzielnego zdania na każdy temat. Mogę Panu powiedzieć, że w różnych czasach, to różnie bywało i do każdej tezy znajdą się odpowiednie przykłady, ale już z syntezy, to może wynikać coś zupełnie przeciwnego. Ludzi wielkich i ludzi bylejakich napotkamy wszędzie. Nawet katoliccy kapłani zdarzają się przyzwoici, a "zawodowi katolicy" (ludzie żyjący ze swej religijności) coś sensownego powiedzą. Pozdrawiam. @@@ . |
#13 10 na 10 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | |
#14 4 na 4 | neurosurgery (2484 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | Infantylizm i głupota bije od większości katolików na kilometr. Te śmieszne inicjatywy stają się coraz mniej śmieszne, bo mogą w końcu wejść w życie.  Nikt oczywiście w rządzie, oprócz RP, nie będzie protestował przeciwko "promowaniu katolicyzmu i obronie katolickich wartości". W Sejmie są sami Rycerze Niepokalanej, z panem Niesiołowskim na czele. Oni chyba nie mają pojęcia co to znaczy być lekceważonym. Miliardy z budżetu państwa na KK, religia w szkołach, pozostawienie krzyża na sali sejmowej, brak niektórych ustaw z powodu nacisków środowisk katolickich. Mało im?! Ręce opadają! A na deser, żebyśmy całkowicie zatopili się w atmosferze polskiego Katolandu, pani Kempa: Cytat:Bzdurą jest argument KRRiTV o tym, że Telewizja Trwam nie jest przygotowana finansowo do uczestnictwa w multipleksach cyfrowej telewizji naziemnej. To co się stało, to jest skandal. KRRiTV nie lubi katolików. To jest dyskryminacja wszystkich katolików. Prezes Jan Dworak nie lubi katolików, mówił w sposób niegrzeczny do ojca dyrektora per "pan dyrektor", potem na zwróconą uwagę nonszalancko się poprawiał. Myślę, że zrobił to złośliwie - stwierdziła posłanka Solidarnej Polski, Beata Kempa w rozmowie z Moniką Olejnik w programie "Gość Radia Zet". Zeusie, widzisz i nie grzmisz! Oto link, do całości: wiadomosci(*)ka,wid,14179569,wiadomosc.html
Nie chcę wierzyć. Chcę WIEDZIEĆ. |
#15 6 na 6 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | > Żeby im nie wyszła Błękitna Linia albo Niebieska Karta z tego całego zapału......nie wspominając już o kultowej Błękitnej Ostrydze |
1 2 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|