 |
Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-01-2012 08:42 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać?
17 na 17 | . Stary dowcip. - Słyszałeś rząd wprowadza reformy. - Ja się nie boję. - Ja mam raka!Stary już jestem i mnie to już niewiele mogą, ale jednak się boję. Jeżeli w państwie - praktycznie wyznaniowym - z dominującym katolicyzmem, narzucającym w nachalnej propagandzie jedną - jedynie słuszną - opcję światopoglądową powołuje się partię do dyskryminacji inaczej myślących, to - moim zdaniem - nadchodzi czas aby zacząć się bać. TuJak możliwy jest dialog z fideistami, szczególnie o mentalności fundamentalistycznej, to można zobaczyć nawet na naszym forum, gdy wkraczają nań fideiści z ewangelizacyjną misją. Nawet, gdy czasem przebierają się za kogoś innego i udają, że ich cele są całkowicie świeckie. Można też posłuchać sobie wypowiedzi pani Sobeckiej i pana Gowina. Ludzi niby z innej intelektualnej parafii, a tworzących zgrany "fortepian na cztery ręce". Każda metoda zawłaszczania rządu dusz w państwie jest dobrą metodą, tym bardziej, że sukcesy niosą za sobą ogromne pieniądze. Pozdrawiam serdecznie. Andrzej Bogusławski. @@@ . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 #16 2 na 2 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | > A na deser, żebyśmy całkowicie zatopili się w atmosferze polskiego Katolandu, pani Kempa:> Cytat:Prezes Jan Dworak nie lubi katolików, mówił w sposób niegrzeczny do ojca dyrektora per "pan dyrektor", potem na zwróconą uwagę nonszalancko się poprawiał. Myślę, że zrobił to złośliwie - stwierdziła posłanka Solidarnej Polski, Beata Kempa w rozmowie z Moniką Olejnik w programie "Gość Radia Zet". A pani Kempa okazuje się niewiele lepsza sama używając formy skróconej, która całkowicie pomija naukowe osiągnięcia o. Rydzyka. Przecież pełna forma powinna brzmieć "ojcze doktorze dy(rektorze)"  |
#17 2 na 2 | Przemek J. (3008 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | Panie Andrzeju dziękuję za uwagę. Zdaję sobie sprawę z tego co Pan napisał, stąd moje ostatnie zdanie o oszołomach. Faktycznie wyraziłem się nieściśle, może gdybym zamiast oszołom napisał ludzie małego ducha, byłoby to bardziej zrozumiałe, choć w sumie nie ma to większego znaczenia. Odniosłem się do stereotypu i ma Pan prawo do jego krytyki. Jak każdy stereotyp i ten jest nieścisły, ale bardzo mi się spodobał jego pejoratywny wydźwięk, który mi pasował jako komentarz w odniesieniu, do rodzącej się, przyszłej władzy (oby to pozostało tylko żartem). |
#18 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | . > Odniosłem się do stereotypu i ma Pan prawo do jego krytyki.Panie Przemku, my - a przynajmniej ja - na tym forum, to najczęściej rozmawiamy po to, aby jak najlepiej wyartykułować swoje przemyślenia. Czasem rozmowy przechodzą w dyskusje, a czasem polemiki - nawet ostre. Ale od zwrócenia uwagi na jakąś nieprecyzyjność, czy błąd - do krytyki to jeszcze droga daleka. Czytam Pana i podobają mi się Pańskie wypowiedzi, a że czasem gdzieś pobłądzimy? To przecież jesteśmy tylko racjonalistami i żadnego pełnomocnictwa od Boga nie posiadamy. Ja na naszym forum sporo się uczę i uważam to za jego zaletę Pozdrawiam. @@@ . |
#19 2 na 2 | Pa1ryk (1539 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | > Ja się umiarkowanie cieszę, bo wg mnie ta inicjatywa przyniesie efekty odwrotne do zamierzonych.Możliwe, ale pamiętaj że w sejmie procent kato-talibów jest znacznie większy niż w społeczeństwie. Gdyby taki ruch zrzeszył aktualnych posłów PISu i PO to mógłby być groźny już teraz. Pamiętasz jak niewiele brakło do uchwalenia ustawy zakazującej aborcji rok temu? |
#20 6 na 6 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | > Stary już jestem i mnie to już niewiele mogą, ale jednak się boję...Spokojnie - oni przecież chcą "zawierzyć Maryi". Od czasu jej intronizacji nasz kraj doznał jedynie regresu kulturowego i gospodarczego oraz utracił 2/3 terytorium. Idąc tym tropem - regres kulturowy im już chyba nie grozi, ale gospodarczy (utracą wpływy w spółkach skarbu państwa? finansowanie z budżetu?) oraz stracą 2/3 wyznawców.  A tak poważniej, to ja się boję już od czasu, gdy przeczytałam Grossa. Wcześniej nie byłam całkiem świadoma do jakich rzeczy ci ludzie są zdolni. A teraz, cóż - Żydzi, jako kozioł ofiarny nie wchodzą w rachubę (za mało ich i są pod ochroną międzynarodową), a stodoły drewniane jeszcze gdzieniegdzie stoją. |
#21 4 na 4 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | Mnie się wydaje, że to może być inicjatywa ludzi nazywanych - byli posłowie. Określenie "katoliccy konserwatyści" obejmuje dużą grupę ludzi, ale skąd te parcie do rządu? Są przecież tacy, którzy za wszelką cenę chcieliby znowu dostać się do żłóbka... Na fali lamentu Kościoła o prześladowaniu katolików, dzięki publicystom jak niejaki (a może raczej nijaki) Tomcio z Terlikowskich i dziennikarzom jak "Spóźnialski", jako ruch społeczny mają szansę zrobic nieco szumu. Nie sądzę aby znacznie pogorszyli sytuację i tak niewesołą, polskim ateistom. Na Księżyc nas nie wyślą  Jako partia polityczna, będą musieli przedstawić program gospodarczy i może się okazać, iż nie mają do zaoferowania nic ponad to, co obecni włodarze. Ludzie nie w ciemię bite. Rozumieją że różańcem dzieci nie wyżywi, a od ciągłego klęczenia to można reumatyzmu dostać. Pomijam ustawę o aborcji, gdyż tą mogą "udupić" obecni p(o)słowie. Może nawet widzę jeden plus dodatni w tym całym wydarzeniu. Środowiska związane z PSR, jak i samo Stowarzyszenie dostaną silny bodziec, aby podwoić wysiłki w dążeniu do świeckiej Polski. Nie chcę tu bynajmniej negatywnie oceniać ich działalności, broń bobrze, jednakże sądzę że może to byc dobra okazja do wyjścia z cienia. Pożywiom uwidziom... |
#22 1 na 1 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Polska Partia Katolicka. Czy czas zacząć się bać? | > Gdyby taki ruch zrzeszył aktualnych posłów PISu i PO to mógłby być groźny już teraz.Na to szanse są na szczęście pomijalne. Zwłaszcza przed wyborami kiedy posłowie PO/PiS-u będą dużo bardziej zainteresowanie wchodzeniem w tyłek szefom żeby dostać dobre miejsce na liście niż pakowaniem się w niepewną inicjatywę. Ewentualnie może przystąpić np. ktoś kto znajdzie się w niełasce Kaczyńskiego i zmieni barwy zanim zdążą go wywalić. |
1 2 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|