 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-03-2012 13:10 | Miły (925 punktów) | Kolejny religijny wariat
17 na 17 | Religia niestety wciąż produkuje całą masę szaleńców gotowych mordować w imię wyznawanego bożka. Kolejnym tego rodzaju czubkiem, o którym ostatnio zrobiło się głośno za sprawą filmu "KONY 2012" jest Joseph Kony. Kony kieruje w Ugandzie grupą paramilitarną po części też będącą sektą, która na początku działalności nosiła nazwę "United Holy Salvation Army, po jakimś czasie, jednak zmieniała nazwę na jakże religijnie brzmiące "Uganda Peoples' Democratic Christian Army" (UPDCA). Kony wraz ze swymi wyznawcami-przez swych najemników uznawany jest za zbawcę bożego lub/i diabła- dokonał już wielu zbrodni min. porywał młode dziewczyny ze szkół misyjnych- za pewne, aby je również wcielić do swej armii, tak samo "rekrutował" wielkie grupy małych dzieci mordując prawdopodobnie większą część rodziców, którzy nie chcieli oddać pociech w ręce szaleńca. Kony nie kryje się ze swoją obsesją na punkcie religii.Rozkazuje używać wody święconej do ochrony przed kulami, twierdzi on, że kontaktuje się z duchem świętym,nakazuje dzieciom ,które zostają wcielone do jego armii malować na ciele krzyż, który ma ich chronić przed kulami. Więcej możecie przeczytać o nim, chociażby na Wikipedii pl.wikipedia.org/wiki/Joseph_Kony a tu umieszczam link do filmu z tym świrem we własnej osobie www.youtube.com/watch?v=M5oBxBAY3fgOd siebie jeszcze dodam,że dla mnie ta historia tylko potwierdza dwa twierdzenia. Po pierwsze religia jest niemoralna, przynosi więcej szkód niż pożytku, a po drugie w najbiedniejszych krajach są najbardziej religijne społeczeństwa. Tam właśnie panuje największe ryzyko działalności różnych fanatyków a państwa najbogatsze, w których obywatele są zadowoleni z życia, dobrze wyedukowani,są najbardziej ateistyczne najlepszy przykład, to Czechy i Szwecja. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..#91 4 na 4 | Sylwek (15472 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat | Mógłbyś przestać rzygać werbalnie i odpowiedzieć na moje pytania? Nie mógłbyś, obawiam się, że twoja wiara to forma trollizmu. |
#92 4 na 4 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat | > Jehowa nie jest takim Bogiem - o tym świadczą Jego czyny.Nie rozumiesz prostego pytania. Pytałem czy Jehowa mógł ustalić jako dobro odwrotność Dekalogu, czy dałoby to owoce w postaci rozwoju ludzkości? Bo religie są wtórne wobec moralności i żaden wymyślony Jehowa tu nic nie poradzi. > Nie znasz historii człowieka. Adam pojawił się w roku 4026 p.n.e.A czy jesteś w stanie choćby pomyśleć, że nie musisz być aż takim nieukiem? Że możesz sam wszystko zbadać, sprawdzić idąc drogą nauki, a nie drogą powtarzania starych bajek? Rozumiesz słowo "sprawdzić"? > i od razy wiedział czego do niego wymaga Bóg.Kłamiesz. Pomijając już szeroko pojmowaną antropologię zaprzeczającą bajędom biblijnym kłamiesz nawet wobec słów Biblii. Adam nie wiedział o pełni szykan jakimi psychopata obdarzy jego i wszystkich ludzi po wsze czasy. To się okazało dopiero kiedy psychopata się wściekł. W dodatku ma się to nijak do Dekalogu, gdzie Jehowa kłamie o karaniu tylko do trzeciego i czwartego pokolenia. > Tak tez wielu myśli. Obwinia Boga za rzeczy które sami czynią.Nie bredź swoich kazań jak Cię wytresowali tylko odpowiadaj na moje słowa. Powiedziałem, że bez zaślepienia każącego nazywać prymitywnego mordercę agapową miłością widać rzeczy takimi jakie są. I akurat wszystkie religie odbiblijne (z tak nienawidzonym przez Ciebie katolicyzmem) nie obwiniają Boga za nic. Wszystkie oparły się cwanie na poczuciu winy wierzących. Wszyscy tak samo obwiniacie siebie za wszystko złe co robicie i chwalicie Boga za wszystko dobre co robicie. Pychę czerpiecie z poczucia obcowania z takim odlotowym Bogiem, z przynależności do najlepszego na świecie stada. > Słowo to brzmi a·ga′pe i występuje również w wypowiedzi Jana: "Bóg jest miłością" (1 Jana 4:8, 16, BT).Bóg jest zawziętym psychopatą, Bóg jest szantażystą, Bóg jest handlarzem, ale nie miłością. > A ludzie jak postępują, czy nie karzą wyrokami za przewinienia przeciwko prawu?I jaką karę dostał Jehowa za łamanie własnego zakazu zabijania? > Zabijał grzeszników.No, przynajmniej uczciwie. Głupie katoliki i protestanty rozciągnęli to na wszystkich ludzi (przynajmniej werbalnie), uczciwi ŚJ zachowują sedno prymitywnego, plemiennego bożka. Co innego kochać wszystkich, a co innego swoich. > Cóż można zrobić z kimś kto nie zna prawdy, nie poznał Boga, nie rozumie Biblii, a wyrokuje i rozgłasza swe opinie - błędne opinie? Jedynie pożałować!Bluźnisz, człecze! Masz świadczyć, masz głosić, masz wyjaśniać. Nie wyrokuję tylko mówię co myślę i nie potrafisz tego podważyć. Nie rozgłaszam, tylko odpowiadam na hucpę takich nieuków jak Ty. Sam z siebie nie zajmowałbym się bredniami sprzed wieków. To jak to było detalicznie z tą "umową" Adama z Jehową jeśli twierdzisz, że Biblia kłamie? > Wybiórcze. Tylko dla tych, którzy poznali Boga, pokochali Go.Plemienny prymityw, jako się rzekło. Nie słyszał choćby o sprawiedliwości. > Odpowiedź ta sama: Tym co Go poznali i pokochali!Bzdura, Miłujący. Sobie dał, sam to sobie wymyślił i sam to sobie dał. Mógł to zrobić jednym kliknięciem myszki bez idiotycznego cyrku "zabili go i uciekł". Prymitywny celebryta. > Ludzie nie mają wyjścia, muszą Świadków Jehowy posłuchać, innej drogi do poznania prawdy nie ma, nie ma więc innej drogi do ocalenia.I nie pomyślałeś nad tym co mówiłem... Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, przyjąć do wiadomości, że w głowie katolika czy muzułmanina jest dokładnie to samo co w Twojej? Ta sama bezrozumna pewność posiadania jedynej prawdy? A dla mnie wszyscy jesteście jednako śmieszni i straszni. > Jeśli chcesz krytykować to co mówię przytocz źródła Twojej wiedzy, ja opieram się na Biblii. Zrozumienie jej daje Bóg.To Ty się wpychasz z jakimiś głupotami, Miłujący. Ja próbuję Ci tylko wskazywać co pleciesz bez sensu. Próbuję pokazać, że wyznanie wiary "jest jedna księga z prawdą i jedno stado co ją dobrze rozumie" to tylko bezwartościowe dla otoczenia, dla poznania świata wyznanie wiary. Dla Ciebie tak - Ty jesteś otumaniony. > Ja Ci muszę wystarczyć.Wiem, Miłujący, wiem. Powiedziałem to tylko gwoli refleksji, ale zaniedbałeś. Nie pokażą się tu starsi ŚJ, nie pokażą się księża katoliccy. Ci cwańsi tresują takich niemądrych i łatwowiernych jak Ty, żeby z tępym zadowoleniem z siebie nękali otoczenie i błaźnili się za nich.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#93 5 na 5 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat |
> Nikt z ludzi nie odkryje sam z siebie prawdy, musimy ja otrzymać od Boga.To po co Ty się tu snujesz i mędzisz?
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#94 -1 na 1 | Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat |
> Dlaczego proponujesz mi kłamstwa demona znanego jako "Jehowa, Ojciec Wszelkiego Zła" jako prawdę? I to w dodatku demona zmyślonego? Czy pragnienie urojonego współrządzenia w "Królestwie Bożym" tak Ci namąciło w głowie, że gotów jesteś dla tego celu poświęcić wszelką przyzwoitość? Wstydź się...Powiedz szczerze skąd masz taką wiedzę. Czyim uczniem jesteś? Przeciwnika i oszczercy Boga? Ludzkich popleczników Szatana, demonów? Gdy człowiek mówi rzeczy, których nie sprawdził, to zasługuje na najgorsze potraktowanie. |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat | > >Nie ma piekła i nie ma wiecznych mąk..> No co Ty, Biblii nie czytałeś? Oczywiście, że jest!> Nie ma! Jest unicestwienie - raz a skutecznie, bez mąk. Człowiek po śmierci wraca do prochu. |
#96 4 na 4 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat |
> Gdy człowiek mówi rzeczy, których nie sprawdził, to zasługuje na najgorsze potraktowanie.Tylko według miłujących mściwego prymitywa, Miłujący. Popatrz jak życzliwie jesteś tu traktowany Ty (może z wyjątkiem...) chociaż pleciesz jak rzadko! Mówi się do Ciebie jakbyś był rozumnym człowiekiem, nie skreśla się Ciebie, daje Ci się szanse... Twoja religia jest bardzo niemądra i bardzo aspołeczna. Znam o wiele sympatyczniejszych i mniej mściwych ŚJ.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat | > >> Jezus straszy piekłem. Biblia nie jest więc prawdziwa. >>>> > Nic takiego nie ma! >No wiem.> Tylko czekasz na przytoczenie przeze mnie - dla każdego jasnych i jednoznacznie brzmiących tekstów Jezusa o piekle, żeby przedstawić pokrętne i przeinaczające tłumaczenia świadków Jehowy.Nie muszę. Nie do mnie takli zarzut. Twoja fantazja. Sprawdź kto to jest Świadek! > Ja to rozumiem i współczuję. Strasznie bowiem nie pasuje to do wykreowanego wizerunku Boga Miłosiernego, Przebaczającego, Przyjaciela bliźnich, Bogu Ducha Winnych Drzewek Oliwkowych itd., itp.Jezus nie jest Bogiem. > Gdyby królowej angielskiej podczas koronacji zdarzyło się coś wstydliwego - wbrew oczywistemu faktowi - udowodniono by, że to wyściółka tronu tak skrzypi.Ludzkie rozumowanie - błędne. |
#98 -2 na 2 | Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat | > Mam dla Ciebie propozycję. Tyle działów na tym forum, tyle tematów - pogadajmy o pogodzie, piłce nożnej, stylach w architekturze, rasach psów i kotów, hodowli roślin doniczkowych albo kryminałach Agathy Christie, a odczepmy się wreszcie od tej nieszczęsnej mitologii, dobrze?Czy ktoś związał Tobie ręce i nogi? Wyjdź stąd i nie rozmawiaj. I już! Masz spokój. Jest tyle tematów znajdziesz dla siebie coś! |
#99 12 na 12 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat | Uwaga, teraz mówię poważnie. Nie szkoda Ci czasu na ewangelizowanie? Wiem, wiem, Syzyfowa robota to zajęcie pewne i bezrobocie nie grozi, ale mimo to zastanów się, czy warto. Daję sobie paznokcie uciąć przy samej szyi, że nikogo tu nie przekonasz i nie "nawrócisz", za to parę osób wkurzysz namolnością (nawet bez biblijnych cytatów). Męczennikiem za wiarę chcesz zostać, czy co? |
#100 5 na 5 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat | > To On ustala, co jest dobre a co złe.(..) Dla wszystkich. Nie ma wyjątku.A cóż to za uzurpator jakiś nieskromny, że musi się bez pytania o zgodę wszędzie (za przeproszeniem) wpieprzać? > Dostałeś wolną wolę, dostałeś wiedzę,Dzięki Ci Panie za Twe hojne dary. > .. jednak każdy Twój wybór jest oceniany, a Ty osądzany przez Boga.A to już jego problem, że się fatyguje. Jeśli jakiej pomocy potrzebuje, to niech poprosi. > .. Bóg jest miłością.Zazdrosną czy wolną? > .. bogiem tego świata jest Szatan. Tym samym obciążanie Boga złem jakie jest na ziemi jest niedorzecznością.Czy to się godzi odmawiać prawa do złości Bogu-Szatanowi, nawet gdy On nie z tego świata? > Bóg dał sprawiedliwe prawoKtóremu niechybnie sam też chętnie podlega, nawet wówczas, gdy dlaŃ niewygodne. Nie żywi na przykład zawiści (I-sze przykazanie to nadinterpretacja), nie jest broń boże pyszny, obcy Mu gniew boży, nikogo nie pozbawia życia przywołując do się, a i w cudzych łożach nie manipuluje. Jest za to pełen cnót rozlicznych, wśród których umiarkowanie znacząco się wyróżnia. ... [Jeśli mógłbym być jakoś pomocny w dążeniu do prawdy mej umiłowanej, to daj proszę znać.] |
#101 3 na 3 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat | > .. prawidłowych relacji Bóg/człowiek. Te relacje zostały ludziom zaproponowane przez Boga.Wolno to rozumieć dosłownie, czyli jako propozycje właśnie (z możliwością odmowy) a nie narzucanie prawideł? [Nie żeby się specjalnie Ciebie czepiać.. ale sprawiasz wrażenie, że Twoje (poniekąd chwalebne) skłonności do prawdy posługują się jej namiastką - boskim wytrychem, który więcej mętnej wody przysparza, niż klarownego obrazu.] |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat |
> Tak w 1964 roku napisał późniejszy przyjaciel "naszego papieża", a ja od 1964 roku tej opowieści jakoś zapomnieć nie mogę.> Miłego dnia i refleksji dla wszystkich tych, których takiego uczucia żadna wiara nie pozbawiła.najpierw wiedza ze Słowa Bożego - Biblii, a na niej wiara. To podstawa. |
#103 -2 na 2 | Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat | > Uwaga, teraz mówię poważnie. Nie szkoda Ci czasu na ewangelizowanie? Wiem, wiem, Syzyfowa robota to zajęcie pewne i bezrobocie nie grozi, ale mimo to zastanów się, czy warto. Daję sobie paznokcie uciąć przy samej szyi, że nikogo tu nie przekonasz i nie "nawrócisz", za to parę osób wkurzysz namolnością (nawet bez biblijnych cytatów). Męczennikiem za wiarę chcesz zostać, czy co?Mylisz się, nie robię tego by kogoś przekonać. To Bóg pociąga do siebie ludzi. Jeśli ktoś ma szczere serce to zrozumie i znajdzie. Czytam tu takie bzdury, że warto to korygować dla samej wiedzy i poznania jak jest. Ty zaś czy musisz mnie czytać? Mówię poważnie. Pozdrawiam. |
#104 10 na 10 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat |
> Ty zaś czy musisz mnie czytać?Jestem moderatorem, więc muszę. Miłego dnia. |
#105 8 na 8 | liliac (147340 punktów) | Odp: Kolejny religijny wariat | > To Bóg pociąga do siebie ludzi.Na tym portalu ewidentnie nie  A twoja namolność dodatkowo odpycha. Jest to w sumie pewien plus. > Ty zaś czy musisz mnie czytać? Mówię poważnie.Całkiem poważnie - moderacja forum czyta wszystko. A ty - gdy już wystarczająco swoją namolnością zirytujesz pozostałych forumowiczów - po prostu podpadniesz pod tę opcję: Cytat:§ 41. Na wniosek przynajmniej dwóch Uczestników Forum, uczestniczących w nim przynajmniej od roku, Kolegium może nałożyć bezterminową blokadę Konta innego Uczestnika. Wniosek musi być zgłoszony w dziale Sprawy portalu w formie odrębnej wypowiedzi każdego ze zgłaszających. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|